szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - Wrześniowe niemowlaczki


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 7 - poprzednia, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, następna
Napisano: Treść:
kiwi
2007-01-17
Email
No to się przenosimy z działu o ciąży bo juz nam głupio siedzieć tam....
eva
2007-02-18
19:18:58
Email
Wiesz Aniu to ze bedziemy widywac sie po 21 faktycznie nie bardzo mi pasi, ale tak własnie zadecydowalismy, przynajmniej przez 2 tygodnie, bo plany nam sie troche poprzekręcały, miało byc inaczej. Z Olkiem miala siedziec babcia, ale niestety bedzie miala operacje dosc powazna wiec ona odpada, a okazuje sie, że mój mąż wyjeżdza do Szwecji na kilka tygodni, wiec wówczas wcale nie bedzie zajmował sie małym. Chcemy oboje, zeby mały jak najwiecej czasu spedzal z mezem, a mi p.óki co starczy czasu od 21 do rana... W kazdzym razie jak by nie bylo to i tak na razie nie wyobrazam sobie najblizszej przyszłości.
eva
2007-02-18
19:27:41
Email
:-)

aniasz
2007-02-19
08:37:41
Email
no to faktycznie niezbyt przyjemnie, ale dacie radę :) pozdrawiam
agafa
2007-02-19
20:30:01
Email
Hej dziewczyny kochane! troche jestem w tyle z pisaniem, ale cos nam dysk twardy padl:( ale nadrobie:)Eva szkoda ze tak sie u Was pokomplikowalo, wierze jednak ze przetrwacie ten badz co badz nie latwy czas! U nas swego czasu bylo podobnie: Robert pracowal na Ursynowie, a my na drugim brzegu :)Wisly,do pracy jechal 2 godz (bez korkow) a z korkami...:(do domu wracal 20 a jak byly zebrania to i 22 :( a Gusia jak typowy noworodek: kolki,ulewania,zanim sie dotarlysmy troche lez sie polalo - i nie tylko Jagodkowych.Ale jak jest zrozumienie,no i milosc rzecz jasna wszystko mozna przetrwac.Eva zycze wytrwalosci,pokonacie to...nie smutkuj sie!!!czas szybko plynie, a przy dziecku to ja mam wrazenie ze co najmniej 2 razy szybciej...ach tak mnie na sentyment zebralo. P.S.1.Gusia wciaz nie zle zasypia, tylko noce jaszcze do dopracowania sa:/ 2.Zupki wciaz gotowce, ale obiecuje poprawie sie:)3. Morele rewelacja - widze ze Jagodki lubia takie male co nie co:) buziaki
asnowa
2007-02-19
21:57:40
Email
ja też stawiam na gotowce, bo jestem leniwa baba, ale jak olka idzie spać to szybciutko pranko, prasowanko i super ksiażka a co też nam sie coś należy. Mamy juz pierwszy spacer spacerówką, bo w gondoli moja mała sie nie mieści. Za tydzień kończy 5 miesiecy a ma już 75 cm

hallo
2007-02-20
10:00:34
Email
eva... Kochana... w ogóle się nie przejmuj, my się od dwóch lat widzimy po 22, 23 dopiero i rewelacyjnym jesteśmy małżeństwem! no czasami padamy, ale układa nam się jak nic :-) no albo się pracuje albo się pracuje 8 godzin dziennie. spoko, potęsknicie trochę - dobrze Wam to zrobi pewnie.
agafa
2007-02-20
11:33:33
Email
Asnowa duza pannica z Twojej malej :)Gusia choc z 1 wrzesnia, jeszcze 66, ale ona w ogole drobniutka jest, choc faldek jej nie brakuje :)Dzieewczyny a jak Wasze szkraby radza sobie z siedzem.Guska glowa podnosi i mocuje sie od 2 m-cy, ale jak na razie nic poza tym.tak pytam bo mala miala problemy neurologiczne, i sprawy ruchowe dopiero teraza zaczely sie klarowac.neurolog mowi ze juz jest ok, ale tak chcialam skonfrontowac z Wami. w Koncu po t osiebie mamy :)pozdrowionka
aniasz
2007-02-20
16:56:30
Email
uff pierwszy dziec pracy mam za sobą, troche nerwów mnie tokosztowało ale dałam radę. Dzidzia była super grzeczna i wszystko pozjadała co jej babcia wpychała pod nos :)) oby tak dalej. Z sidzeniem Sara radzi sobie bardzo dobrze, podtrzymywana siedzi właściwie od trzeciego miesiąća, terza momentami potrafi bez podparcia,ale to dosłownie na chwilunię, ale jak ją oprę o poduszki to siedzi jak królowa. Najlepsze że juz staje cwaniara mała, tak sztywno trzyma nogi że aż mi się śmiać chce :) no i co gorsza zaczeły się harce w łóżeczku. Dzisiaj w nocy Sarunia jak przystało na prawdziwe dziecko co chwile mamusię budziła, no bo przecież po co się wyspać przed pierwszym dniem w nowej pracy, prawda? :) wymysliła sobie fikołki w środku nocy, i walenie głową w szczebelki :) a sprawy małżeństwa pozostawie bez komentarza, bo po co innych dołować własnymi problemami... żyjcie kolorowo! :) pozdrawiam

eva
2007-02-20
16:58:04
Email
Spoko dziewczyny, nie boje sie o swoje małżeństwo, tylko ogólnie sie martwie tym, ze zostawie Olka idąc do pracy, no ale w koncu nie ja pierwsza, dziekuje jednak za podtrzymanie mnie na duchu :-), :-), :-). Jeśli chodzi o siedzenie, to Olek już praktycznie siedzi sam, dla pewności nie zostawiam go samego, bo czasem (przeważnie jak sięga po zabawkę) potrafi dać nura do przodu, ale śmiało mogę powiedzieć ze mój synek siedzi, z czego oczywiście sie bardzo ciesze. Acha zupka z cielęcinką bardzo smakowała...uwielbiamy nowe rzeczy. Wy pytacie o siedzenie a ja o mówienie. jak tam Wasze maleństwa poza guganiem mówią coś??? Pierwsze słowo Olka to "AM" - podczas jedzenia zupki, i teraz za każdym razem powtarza to kilkakrotnie. Przedwczoraj powiedział wyrażnie "TATA" wiem, że nie świadomie, no ale dla mnie to i tak powód do radości.
kiwi
2007-02-20
17:36:50
Email
Amelia siedzi tylko u mnie na kolanach - podtrzymywana bo pada na boki i do przodu - ciekawe że nigdy do tyłu;-) ślicznie wciaga zupki i kaszki ale w nocy je co trzy godziny za to rano wogóle - przerwę nocna ma w dzień...muszę to jakoś poprzestawiać. A pierwsze słowo mojej kochaniutkiej to GEJ. hihhih. Na topie jest plucie ostatnio, jakoś nie wiele guga taki milczek jest malutki za to szczerzy się bezzęnie na okrągło i nawet do psa. Małżeńsko też nie ciekawie i u mnie - ale liczę że się to zmieni... w załączeniu mój pies i jego niedoszła ofiara. ciekawe że tylko krowy i konie ja tak wpieniają.
kiwi
2007-02-20
17:40:52
Email
tequila morduje krowę

aniasz
2007-02-20
22:07:44
Email
a wiecie że w dziale ciąża jest już od jakiegoś czasu temat 'wrzesień '07' :)) aż sie łezka w oku kręci :)
aniasz
2007-02-20
22:08:57
Email
ja nasz 'wrzesień' założyłam gdzieś pod koniec lutego, więc widac że dziewczyny szybciutko się zabrały za zwierzanie :)
agafa
2007-02-22
11:21:15
Email
dzien doberek wszystkim wrzesniakom :) musimy podganiac nasz temacik, bo jestesnmy cos w vtyle, jak patrze na inne miesiaze....:) zapracowane jestesmy czy co ?:)moze to ta pogoda? u Was tez tk wietrznie?jak wasze pociechy?
agafa
2007-02-22
11:25:00
Email
Znow ja, pisze cobysmy statystyke podniosly:)Dzisiejszej nocy Robert mala usypial...i o dziwo szybciej sie uspokoila przy nim (jestem zazdrosna hehe), a jak tylko mnie zobaczyla od razy :(:(:(... No nie czyzby mala zaczela kojarzyc mnie tylko z cycem :)buzka
hallo
2007-02-22
11:58:06
Email
wiesz, facetom łatwiej... przynajmniej tak jest u mnie -> faceci w mojej rodzinie są max wyluzowani = mają jakąś spokojniejszą aurę chyba = usypiają Bąboladkę w 5 minut... no trudno. tzn fajnie to wiedzieć. a my... pyszne z nas "cycusie" - fakt. głównie to. chociaż dzisiaj bawiłśmy się w królową - Bąboladka była oczywiście królową - KRóLOWą BąBOLADą, siedziała na tronie z poduszek a ja byłam jej damą dworu. straaaasznie jej sie podobało jak jej się kłaniałam. chichrała się na pół miasta :-) MIłYCH ZABAWY KOCHANE!!
agafa
2007-02-22
13:53:59
Email
Hallo, fajowa zabawa, Guska lubi turlanie i hopsa hopsa na kolanie, a co klaniania :) to zaobserwowalam ze dzieciaki maja bzika na punkcie skianiajacych sie cial a w szczegolnosci glow. Jak maz robi a - psik tak celowo i gwaltownie to Guska chichra sie nie do opanowania :)fajne te nasze dzieciaki :)buzka
hallo
2007-02-22
14:08:44
Email
o ja... rzeczywiście - zabawa w "a-psik!" jest strasznie fajowa!! całuski
aniasz
2007-02-22
21:04:44
Email
nie wiem dokońca jak to jest z tymi facetami, ale wiem że mój szanowny poj.... małżonek jakos rady sobie wcale nie daje, a nawet wręcz przeciwnie. Jak do pierwszej córci miał niesamowite podejście od samego początku, tak teraz totalnie dwie lewe ręce. Aż bym się bała go z nią zostawić na dłużej z obawy że sobie nie poradzi... ogólnie mnie wkurza ostatnio więc muszę sobie na niego ponarzekać. A z przyjemnych rzeczy to mamy za sobą pierwszą kąpiel w dużej, dorosłej wannie, w towarzystwie mamy i siostrzyczki :) czadowo sie pływało, trochę było strachu jak się wodą zaksztusiła malutka, ale poza tym super (no nie licząc 2 min kiedy ja się wycierałam a tatus nie mógł opanować wrzeszczącego oseska)

agafa
2007-02-23
08:16:14
Email
hej dziewczyny!Aniasz rozkoszna ta Twoja mala :):):)co do facetow, to nie myslcie ze ja jestem taka och i ach jesli chodzi o mojego mezusia :/ tzn bardzo sie stera, aleja mam jakiegos bzika na punkcie ostroznosci. Byc moze czasem przesadzam, ale wyznaje zasade "strzezonego Pan Bog strzeze" a moj maz nie koniecznie:/:)nie zeby to byl jakis problem no moze o tyle ze jak Guske z Robciem zastawiam to wczesniej dam mu cala litanie na co ma uwazac, co robic itd, ojej jakbym miala ja go tak wysluchiwac to bym sie nie dala :hihi.najwazniejsze ze sie stara :)teraz martwi mnie inna rzecz, opisalam ja w moim nieszczesnym temacie temacie: przemiana fosfor-wapn.Bardzo sie marwtie, moze macie jakies sugestie, specjalistow, moze cos wiecie na ten temat? Boje sie o nasze Jagodzie szczescie!!!!!!!duzo zdrowka dla pociech!!!
hallo
2007-02-23
13:32:34
Email
Agafa - wiesz - jest taka zasada : NA NASZYM FORUM Są WYłąCZNIE Z D R O W I U T K I E DZIECIACZKI, a nawet jak coś robi się "nie-halo" to szybko mija :-) Tak więc Kochana - cudownie że z nami z Jagódką jesteście - jesteście uratowane :-) Ja nie potrafię Ci pomóc bezpośrednio, ale dobre myśli potrafią ogromnie dużo - więc myślimy o Was sporo!! Całuski + buziaki od przyjaciółeczki Małgorzatki-Jagódki-Bąboladki (+ inne imiona mniej lub bardziej oficjalne)
agafa
2007-02-23
14:15:16
Email
hallo :) och dzieki, jestes kochana, wszystkie - wszyscy jestescie!!!tak jest masz racje, jak to dobrze ze was znalazlam :)chyba nie potrzebnie sleczelismy z mezem w nrcie i wyszperalismy to co nie trzeba :) np. o zespole Retta, KOSZMAR...! a najgorsze ze Jagodka jest wlasnie w tym wieku kiedy to sie zaczyna. Boze znow zaczynam , poprawie sie , musze myslec pozytywnie , bo zwariuje.Dzieki Wam na pewno latwiej. DZIEKUJE! :)BUZIAKI:):):):)
aniasz
2007-02-23
21:25:11
Email
nigdy nie potrafię znaleźć słów żeby kogoś pocieszyć, więc podpiszę się pod słowami hallo :)) jesteśmy z wami i na pewno wszystko jest i będzie w porzo :)) miłej nocki wszystkim
agafa
2007-02-23
21:37:30
Email
aniasz, udalo Ci sie :) kazde male slowko otuchy to DUZA pociecha :) DZIEKUJE. Kurcze kto w ogole chorobska wymyslil?:(. spijcie slodko
aniasz
2007-02-24
15:52:00
Email
kurcze jakieś problemy kupkowe nam sie zaczeły :( nie polecam
agafa
2007-02-24
22:32:02
Email
ojej :( moze to chwilowe!dobrej nocki
hallo
2007-02-25
22:09:25
Email
opowiadaj - co z ta kupką? nie ma? jest? dawaj, my już po problemach, miałyśmy przerwy - teraz kupki jak malowane
eva
2007-02-26
07:20:00
Email
Hej laseczki jak tam samopoczucie w poniedziałkowy ziiimny poranek??? jak tam brzdące się czują??? Gratulacje dla Sary - za kąpiel w "dorosłej wannie" - Olek jaeszcze nie dostąpił tego zaszczytu. Wciąż kąpiemy go w wanience w jego pokoiku. Niedawno nauczył się chlapać rączkami tak mocno, że wszyscy i wszystko po takiej kąpieli pływa. Uwielbiamy chlapać, pić wodę z wanienki, no i w ogóle kochamy kąpiel, dlatego jest wielki krzyk, jak ta bardzo przyjemna czynność się kończy. A co do kupek, to trzymamy kciuki, zeby wróciły do normy... buziaki od kąpielowego urwiska :)
aniasz
2007-02-26
09:39:21
Email
ech te kupki he he są tylko rzadziej, no i mają konsystencję plasteliny. Nie jest to jakies typowe zatwardzenie, ale widze że mała ma problemy ze zrobieniem takiej kupki, no i niefajnie jest :( w piątek idziemy do lekarza to się poradzimy, ale jakos nie zamierzam panikować. Moja starsza córcia miała o wiele gorsze problemy, wręcz trzeba jej było tą kupcię wyciągac momentami. Zwalam wszystko na jedzonko już nie tylko z cycusia... jakoś to będzie. Pozdrowionka dla wszystkich
hallo
2007-02-26
11:29:17
Email
my już mamy wyłącznie kupki "dorosłe" - nie takie rzadkie dzidziusiowe, jakoś od miesiąca powiedzmy. zaczęłyśmy od zupek, zaczęły się problemy a kupkami, zarzuciłyśmy więc zupki i wprowadziłyśmy soczki, następnie zupki znowu :-) teraz jemy wszystko, myślimy powoli o króliku a kupki piękne ...CAłUSKI...
agafa
2007-02-26
12:00:03
Email
hejka:)to u nas podobnie, byl problemik kupkowy, ale minal, potem znowu sie pojawil i...tak na zmiane, ale odkad Gusia pija soczek jablkowy z dodatkiem marchwi jest duuuuuzia...poprawa:)lekarka poiwedziala mi ze jak sie karmi piersia to z tymi sprawami kupkowymi roznie moze byc:) wiec niech malenstwa duzo popijaja i wszystko wroci do normy :). Mamusie czy ktoras z was przestala podawac Vitanol? oczywiscie pod nadzorem lekarza, mi kazali odstawic wv zwiazku z nadmiarem z ta przemiana, ale mala powinna byc zatem wiecej na slonaczku, a tu slonka jakos nie widac :( ponoc to ostatnie przeblyski zimy.I ja sie z tego baaardzo ciesze, w koncu bedzie weselej na dworze ,i energii wiecej i optymizmu.hihi...a my wczoraj obchodzilismy roczek naszego malzenstwa,tak tak bo my to tacy spontaniczni i szybcy :):):)slyszalyscie o paleniu bukietu w 1 rocznice?:)ale byla frajda, tym batdziej ze sie nie chcial caly spalic, wiec lekko przypieczonego wrzucilismy do rzseki i plynie sobie kjak nasze zycie,hihihihihi.buziaki
hallo
2007-02-26
12:53:13
Email
taa... ja mój bukiet postanowiłam zamrozić po ślubie - tak żeby nie zasuszać uczucia, ech... lepiej zamrozić, nie? ;-) potem gdzieś wyjechaliśmy i wyłączyłam lodówkę ( ciekawe po co zresztą? ) suuuper to zrobiło bukietowi, hihi... ale miłość kwitnie jak szalona, luz. mam za to całą torebke suszonych płatków róż z bukietów ślubnych, chlip, jakie to piękne ;-)
agafa
2007-02-26
13:00:14
Email
Hallo, no patrz w zyciu bym na to nie wpadla (kwiatki do lodowki :)a te platki-romantyczka z Ciebie, sie wzruszylam...:) nasza milosc tez coraz bardziej nabiera skrzydel, choc czasem trudno o romantyzm etc,kiedy klopociki na drodze,brbrbr:( z drugiej strony tak sielankowo caly caas to chyba nudne, nie:)buziaki dla wszystkich tkliwych istotek malych i duzych.cmok
hallo
2007-02-26
13:14:38
Email
tak jest - problemy są po to żeby je rozwiązywać, a im ich więcej tym większa satysfakcja jak sie je pokona, a pokona się na pewno :-) ... TAKżE NIE MARTW SIę KOCHANA - Z JAGóDKA TEż BęDZIE (jest już może) SUPER DOBRZE + całuski od mojej Jagódki, która bardzo dobrze potrafi obsługiwać wieżę (dopiero od wczoraj, ale za to profesjonalnie: dostraja dźwięk i dopasowuje głośność muzyczki do okoliczności)
agafa
2007-02-26
13:32:57
Email
Masz 100% racje moja droga :)Gusia - musimy powtorzyc badania moczu, bo poprzednie wskazywaly na infekcje ukladu drog moczowych :( a gospodarka na razie bez zmian, chociaz ostro i bezkompromisowo stosujemy sie do zalecen lekarza :)Moja Jagodka tez sle mocnego calusa dla swojej imienniczki :):* a swoja droga, wiesz ze niektorzy pytaja mnie czy to imie takie jest - Jagoda :)czy to my tak na po prostu na coreczke mowimy; smiesznie co ?:)tez sie z tym spotkalas? hihi
agafa
2007-02-26
13:36:05
Email
P.S. bystra Twoja Jagodka :)brawo, brawo...:)))Gusia jak na razie to tylko dostraja miny do charakteru muzyki...moze bedzie muzykiem a moja operatorem dzwieku, haha
agafa
2007-02-26
13:37:02
Email
mialo byc "Twoja" oczywiscie :)
eva
2007-02-26
13:53:31
Email
Hmm pierwsza rocznica... fajnie, gratuluje, my bedziemy mieli 5 w lipcu, zleciało nawet nie wiem kiedy, apropos palenia bukietu to nie słyszalam o tym:), a moze wiecie co sie robi w 5 rocznicę??? pozdro
hallo
2007-02-26
15:59:06
Email
hmm... może leci się na Jamajkę?? dobra myśl?? sprawdźcie Kochani!! ps: tam jest słoneczko...
aniasz
2007-02-26
16:08:17
Email
aaaaaaaale sie dziewczyny rozgadały :) Agafa a cóż to takiego jest vitanol? poza tym nawet nam idzie z tymi kupkami, dzisiaj jakaś bardziej normalniejsza :) poza tym uspokoiłam sie już na 200% po długiej lekturze z wielu źródeł (to normalne przy wprowadzaniu pokarmów stałych, minie samo, a jak nie to troszkę trzeba będzie pomóc. Na pewno zalupimy sobie suszone śliwki w słoichku i sok z taki śliwek, ponadto jakąś herbatkę i będzie gitowo he he, a co do obsługi różnego rodzaju sprzętów to Sarunia niesamowicie radzi sobie z klawiaturą he he nawet na monitor patrzy jak w nią wali rączkami :)) jakiś informatyk mi rośnie czy co? buziaczki
aniasz
2007-02-26
16:08:46
Email
acha, a Jagoda to bardzo popularne imię przecież :)
agafa
2007-02-26
17:03:14
Email
Witaj Aniasz! oczywiscie chodzilo mi o vigantol :)teraz juz sie wydalo...skad taki moj nick: polaczenie imienia -Agnieszka- z tym co w poprzednim wpisie uczynilam, czyli...GAFA :)widzisz tak juz nieraz mam ze popelniam slowne przeinaczenia-takie malutkie gafy;/ od liceum tak mam ale wciaz pracuje nad tym:) chociaz mnie i moich znajomych zaczelo to nawret bawic, ale czasem zdacrzaly sie kichy:( kiedys np.powiedzilam do swojego dyr,:czy bde mogla sobie odciagnac godziny w pracy-zamiast powiedziec:odebrac, on sie nnie zle usmial a ja...pewnie wiecie haha. pozdrowionka:)
agafa
2007-02-26
17:07:23
Email
Eva, hallo ma swietny pomysl:)w koncu to okragla rocznica :)))))swoja droga ciekawa jestem czy ja jestem najmlodsza stazem malzenskim :)w tych sprawach podlotek ze mnie jeszcze, choc 30 w przyszlym roczku, ojej,co?!siok
damel
2007-02-26
23:15:32
Email
Witam wszystkich. Jesteśmy nowe. Mam na imię Aga i jestem mamusią Izabelki z października 2006. Mamy problem - malej ciagle ropieje oczko i lzawi - prawdopodobnie ma zatkany kanalik - czy ktoś z was wie jak wyglada zabieg przetykania, czy jest bolesny i czy usypiają dziecko do takiego zabiegu???? Proszę o pilną odpowiedz bo w środę jade do Witkowic
hallo
2007-02-27
11:34:09
Email
nie mam żadnych doświadczeń
agafa
2007-02-27
14:00:25
Email
Damel strasznie mi przykro, ale i ja jestem laikiem w tym temacie:( trzymam kciuki, bedzie DOBRZE!!!My od wczoraj walczymy z temperatura :( buziaki wrzesniaczki :))))
eva
2007-02-27
14:24:04
Email
o tej jamajce pomyślimy, w kazdym razie na pewno gdzies sie wybierzemy. Co do zapchanych kanalików to niestety nie moge na ten temat powiedziec zbyt wiele, pozdrawiam
aniasz
2007-02-27
17:03:40
Email
hmmm... nic nie wiem na temat przetykania kanaliku, a jakislekarz taką diagnozę wydał? Może mała ma po prostu zapalenie spojówek, albo jakąś infekcję? a Viganol też mi niewiele mówi.... co to jest jakies witaminy czy coś?
aniasz
2007-02-27
17:43:49
Email
już doczytałam że to wit. D3, nic mi to niemówiło bo ja daję małej Devikap i daję cały czas :)
agafa
2007-02-27
17:57:19
Email
Aniaszku ale narobilam zamieszania z tymi witaminkami:))))))Gusia ma jasniejsze miejsca na dziaselkach, chyba ida zabki...ale to jeszcze nic pewnego, mala nie pozwala sobrze obejrzec- bystrzacha:).pozdrowionka
aniasz
2007-02-27
19:38:44
Email
ale jestem happy :)) moja mama dała dzisiaj Sarze kaszkę z butelki zamiast z miseczki (całkiem nieświadoma że to nowość he he) i o dziwo malota pociągneła jupiiiiii :) może zaczniemleczko wcinać, wtedy odstawiamy od cyca, a przynajmniej ograniczmy koretnie, bo ja już psychicznie nie wytrzymuje zamartwiając się co tam mogłam zjeść takiego po czym małą wysypało... jeszcze raz jupiii :)
hallo
2007-02-27
20:04:22
Email
jeny... biedne jesteście z tymi uczuleniami :( uważajcie na siebie Kochane!
damel
2007-02-27
23:22:41
Email
Heyka wszystkim - ze wzgledu ze jestesmy nowe czy mozecie mi po krotce o sobie opowiedziec - tylko ile maja wasze pociechy miesiecy- czy wszytskie sa z wrzesnia 2006. Ja caly czas karmie mala piersia ale powoli wprowadzam jabluszko i marchewke bo tak od 6 miesiaca chce ja odstawiac od cyca bo wracam do pracy. Czy wasze pociechy tez tak się podnoszą do siadania - moja odkąd skonczyla 4 miesiace to podnosi pol tulowia i nogi do gory - wyglada jakby robila "Swiece". Co do oka to od urodzenia miala problem z 1 oczkiem - ciagle ropialo i lzawilo - juz stosowalam 2 rodzaje kropel - przeszlo na chwile i teraz znowu - tyle ze tym razem ropka jest zielona i paskunie smierdzi, a mala ciagle trze oczko raczka wiec chyba ja swedzi. Zobaczymy jutro - mamy ciezki dzien - rano badania krwi (i klucie - pewnie bedzie placz) a pozniej obcy lekarze w szpitalu - to dopiero bedzie okropny dzien. Trzymajcie kciuki - zobaczymy co lekarze powiedza - oby obylo sie bez przekluwania kanalika.
agafa
2007-02-28
07:52:13
Email
Dzien doborek:) Aniasz moje gratulacje :)))a Gusia jak do konca 4 m-ca pieknie pila herbatki z butli, tak teraz absolutnie, wupluwa i juz,myslalam ze nie smakuje jej juz,ale zeby soczki tez- sie zdziwilam...zaczelam dawac lyzeczka i malej wszysto (no prawie)smakuje.Aniasz ja tez tak chce;/ moze podpowiem babci zeby z butelki dala:)))Bo nie dlugo wracasm do pracy...i jak Gusia nie zaprzyjazni sie bna nowo z butelczyna bedzie problemik:(.buziaki:)
agafa
2007-02-28
08:02:18
Email
Damel! moja Guska urodzila sie 01.09, i sadze ze wszystkie w tym temacie jestesmy wrzesniaczki:)co do podnoszenia glowki to moja Guska miala wzmozone napiecie miesniowe, rehabilitacja, kontrole neurologiczne etc, wiec bylo nie ciekawie...ale tak sie wzielysmy do cwiczen, ze teraz jet wszystko w normie:))))choc tak na granicy.Ale dzieciaczki roznie sie rozwijaja, na wszystko przychodzi pora:)Gusia pieknie podnosi sie do siadania, chwilunie sama siedzi:)Co do jedzonka to Od poczatku 5 m-ca zaczelam karmic deserkami ze sloiczka i warzywka (jeden smak przez 3 dni,potem kombinacje smakow)poki co nie ma zadnych uczulen:) (wspolczuje Aniaszkowi i malenstwu).A od 6 miesiaca wprowadzilismy miesko, na razie wcina pieknie:)Damel bede trzymac kciuki, bedzie dobrze, napisz jak poszlo. gorace sciskacze-pocieszacze.
agafa
2007-02-28
08:06:19
Email
Male sprostowanko: Gusia podnosi glowke do siadania, cala jeszcze nie. Aha zagonilam swojego lenia - jemu juz zupki mamine, nawet scalkiem nie zle mi wychodzi, ale najwazniejsze ze Guska wcina:)))
eva
2007-02-28
13:41:10
Email
Czesć, mój Olek co prawda jest z 20 sierpnia, ale jestem tu, bo miałam termin na wrzesień i całą ciążę byłam tu z dziewczynami, także nieswojo byłoby się teraz przenosić na inne forum, polubiłam właśnie to forum. Olek siedzi sam, wcina wszystko, uwielbia jesc z łyżeczki, pije soczki i herbatki wyłącznie z kubeczka niekapka - żadnych butli, bo wypluwa, kończe bo płacze potem sie odezwe, pa
aniasz
2007-02-28
14:32:04
Email
Ja nazywam się Ania, moja młodsza córcia, Sara urodziła się 4 września :) dokłądnie rok temu założyłam temat wrzesień '06 w dziale ciąża :) obecny skład forumowiczek uformował się właściwie pod koniec ciąży, a nawet juz po porodzie, ale dzielnie się trzymamy:) Sarunia bez podparcia siedzi chwilkę sama, poza tym z podparciem bardzo pewnie :) do tego stoi bardzo pewnie na nóżkach :) jak juz wspomniano wcześniej dopadła nas nieszczęsna skaza, która nas strasznie męczy, no ale jakoś dajemy radę, poza tym wszystko ok :)aha no i zupki wcinamy baaaaaaaaardzo dzielnie :)
aniasz
2007-02-28
14:35:10
Email
a tak wyglądałysmy w piąte urodziny Zuzi, mojej starszej córci (my stoimy, a Zuzia siedzi na pierwszym planie i wcina torta) :)

agafa
2007-02-28
14:45:17
Email
100 lat dla Zuzi...ladne z Was dziewczeta :)))))Gusia to jak na razie traktuje kubek niekapke ja zabawke:) ale dopiero od nie dawna zapoznala sie znim, hehe. buziaki
eva
2007-02-28
21:36:10
Email
Olek tez myslal, ze kubek to zabawka, ale pewnego razu niechcący zassał i ... nauczył się pić, Dziewczyny jutro pierwszy dzień w pracy!!! Olek zawsze zasypiał od razu po kąpieli (7.30-8.00) a dzis jeszcze nie spi, chyba czuje, ze mamy jutro mu na pare godzinek zabraknie, wiec chce dac do wiwatu na zapas, smieje sie jak najety i nie ma najmniejszej ochoty na spanie. Ciekawe jak minie nocka - mam nadzieje, ze sie wyspie - nie tak jak Ty pisalaś Aniu. Trzymajcie za nas kciuki, napisze jutro jak mineła pierwsza rozłąka, słodkich snów dla mamusiek i bobasków. Acha dzis bylismy w poradni preluksacyjnej, Olek podrywał wszystkie półroczne laski swoim śmiechem i spojrzeniem, aż sie śliniły na jego widok (dosłownie) hihi,
agafa
2007-02-28
21:43:24
Email
ale sie usmialam,fajnie to ujelas, rosnie Ci maly casanowa:)))) bedziemy trzymac kciuki, juz sie nie moge doczekac Twojej relacji, nas tez to niebawem czeka.powodzonka:)i dobrej nocki mmusie i dzieciaczki
aniasz
2007-02-28
23:20:15
Email
hmmmm nie chce niekogo straszyc ale mała dalej się budzi co chilę kiedy ja mam iśc do pracy :) studenciki mają więc lektorkę z worami pod oczami :) aha kupki dzisiaj wyszły takie ilości że szok, pierwsza poecja rano, z mojapomocą typu masowanie brzuszka, a druga porcja samodzielnie do pieluszki oby tak dalej mała. Ewa trzymaj się tam dzielnie, i pamiętaj że to ty bardziej cierpisz niż maleństwo (okrutne ale prawdziwe) good night :)
aniasz
2007-02-28
23:21:34
Email
piszę jak analfabeta hi hi ale ogólny sens da się chyba wychwycić :) good night and good luck :))
kiwi
2007-03-01
13:19:39
Email
witam nowe dziewczy na forum wrześniowym ;-)) ja mam na imię Dorota jestem mamą Karoliny ( lat 9) i Ameli 22.09.2006. już wróciłam do pracy stąd mniej czasu na forumowe ploteczki. Amelia zwana Fisiulem wciąga cycusia i obiadki ze słoiczka, krzywi sie na soczki i deserki - nie mam pojęcia dlaczego. jak jestem w pracy maleństwem zajmuje się niania. Nic ostatnio u nas ciekawego się specjalnie nie dzieje. jak zwykle małe starcia z mężem, pies jak zawsze gdzieś zostawi pod stołem małą brązową niespodziankę, Kinia twardo jest przeciwniczką zakuwania tabliczki mnożenia na pamięć.
hallo
2007-03-01
16:19:39
Email
a odpuść jeeeeej...
agafa
2007-03-01
16:47:34
Email
...i tak plynie sobie zycie...:))) pozniej popisze, Gusia wzywa.pa
Azuza
2007-03-01
18:12:53
Email
Witam wszystkie wrześniowe mamy.Ja również we wrześniu 2006 zostałam mamą ślicznej córeczki.Mam na imię Agata, a moja niunia Zuzia - postanowiłyśmy dołączyć do Waszego grona.Pozdrawiam wszystkich.
mami
2007-03-01
19:29:39
Email
Czesc wam
mami
2007-03-01
19:32:05
Email
Sluchajcie mam pytanie jak sobie radzicie z tymi zobkami... moja Karolinka wlasnie skonczyla 6 miesiecy dzis i tak strasznie placze i marudzi a to ze sie slini i chce wszystko i wszystkich pogrysc to juz w ogule.... nie wiem jak mam jej pomuc .. probowalam te zele na dziosla ale ona strasznie pluje po tym nie dziwie sie jej...i czy zobki zawsze wychodzo na dole pierwsze nic na goze??? Dziekuje Justyna
eva
2007-03-01
20:34:10
Email
Czesc, no pierwszy dzien w pracy minął bez żadnych ekscesów, było spokojnie i tak jak sobie zaplanowałam, czyli ja za bardzo się nie stresowałam, a Olek był bardzo grzeczny, spał na dworze 3h!!! Także jestem zadowolona, zobaczymy, co przyniesie jutro, no ale teraz już z górki, najgorszy stres za mną, nie było tak źle jak myślałam, chociaż nie powiem, łezka mi się rano zakręciła w oku, jak wychodziłam z domu. Co do ząbkowania, to nie bardzo mogę Ci pomóc, bo Olek też co prawda gryzie, ślini się, wszystko bierze do buzi, ale nie jest aż tak źle, nie wiem jakiego żelu używasz, ja mam BOBODENT, Olek go nie wypluwa, wręcz przeciwnie, jak mu smaruję dziąsła, to ssie mój palec, acha no i gryzaki oczywiście te z płynem w środku są dobre, chociaż moim zdaniem lepsze są silikonowe, pozdrawiam napiszę coś jutro z pracy.
eva
2007-03-01
20:34:43
Email
Azuza witamy gorąco!!!
aniasz
2007-03-01
21:11:57
Email
na ząbkowanie polecam Dentinox, chociaż jak poradziłam się dentystki, to poradziła odstawić żele, które i tak tylko na pare minut przynoszą ulgę i masować małe dziąsła. Są takie specjalne szczoteczki dla maluszków, silikonowe, nakłada się je na paleć i masuje dziąsęka, co je rozmiękcza i przez to 'wykluwanie' się ząbków jest łatwiejsze, no i nie robią się krwiaki na dziąsłach, co ponoć teraz strasznie często się zdarza. I tak w sumie 2 tygodnie masowania i wyszły dwa zęby :) wprawdzie poprzedzone trzydniową gorączką ale są, słodziutko wyglądają :) a jeżeli chodzi o kolejnośc to raczej zawsze dolne jedynki są pierwsze, ale wiadomo że zdażaja się wyjątki :)
aniasz
2007-03-01
21:13:53
Email
Serdecznie witamy nowe forumowiczki. Agata, Zuzia czujcie się jak u siebie :) z wielką sympatią was witam jako że moja starsza córcia też ma na imię Zuzia :) czekamy na fotki ślicznotek he he. Ewa gartulacje dzielności :) oby tak dalej
eva
2007-03-01
21:47:59
Email
Dzieki Ania! Dobranoc Wszystkim
Azuza
2007-03-01
21:58:05
Email
Dziewczyny widzę,że jesteście na etapie rozszerzania diety swoich pociech.Moja niunia urodziła się 04.09, cały czas karmię ją piersią, ostatnio próbowałam troszkę urozmaicić jej menu.I tak zaczęłam od jabłuszka ze słoiczka, nie powiodło się nam za pierwszym razem.Potem mała dostała katar z którego zrobiło się zapalenie ucha, oskrzeli...ale już dziś jest wszystko w porządku i znowu próbowałam jej dać jabłuszko.Ona wogóle nie chce próbować- zamyka tak szczelnie buźkę, że wszystko ląduje na ubrankach...Może Wy coś doradzicie jak zachęcić ją do jedzenia.Dajecie swoim pociechom kaszki?Moja Zuzia w porównaniu do Waszych maluchów jest drobniutka, waży 7300 g przy 67 cm - może gdybym dawała jej kaszki to by troche więcej ważyła.Co Wy na to wszystko, ile ważą teraz wasze skarbeczki?
mami
2007-03-02
01:35:27
Email
No ja wlasnie tagze zaczynam choc nie bardzo wiem co mam jej dac oprucz sklepowych slojiczkow.. to sie boje dac Karolince.. Kiedys sprubowalam i jej dalam sie napic rosolu z zupy kturo ugotowalam dla nas do jedzenia.. i mala dostala takiego uczulenia ze huhu.. wyglodala jak by jo ktos wzucil w pokrzywy.. ale w szpitalu powiedzieli ze to po prostu od jedzenia.. wiec od tamtej pory nic jej niedaje co nie pochodzi ze slojiczka.. ale wiem ze inne mamy to dajo to samo co same jedzo swojim pociechom .. wiec prosze o rade co mozna a czego nie mozna dawac dla 6 miesiecznego dziecka??
agafa
2007-03-02
07:19:42
Email
Dzien dobry wszystkim! wieeelkie famfary na powitanie dla Azuzy i Mami !!!!!!!!!Fajnie ze jest nas coraz wiecej :)
agafa
2007-03-02
07:31:21
Email
Widze ze jestescie nocne marki, a ja dzis ranny ptaszek, ale nie z wyboru hihi:)Justyna moja Gusia (czyt, Jagoda:))tez jest z 01.09 hihi. mysle ze to uczulenie mialo prawo wystapic, do pierwszego roku zycia nie nalezy dawac dzieciakom wywaru z zup! mnie pediatra poinstruowal,ze nawet jak sie gotuje miesko do zupki to odzielnie i potem (juz ugotowane, bez wywaru) lzczy sie z innymi skladnikami (tez ugotowanymy, a nawet ciut rozgotowanymi): marchewezka, ziemniaczek, pietruszka, seler- ja tak robie...a nawet jabluszko, tyyyyle artykolow ze mozna nie zle pokombinowac...ja tak robie i mala wcina bez zarzutow, hihi. a co zupek gotowcow, tez jej dawalam i w naszym przypadku sprawdzily sie :) tylko teraz mamy diete na obnizenie fosforu i nie mozemy ryzu ani kaszy, ktore niestety tam sa:( szkoda bo lubilysmy je, lae przynajmniej wzielam sie za gotowanie:) i jak pisaly dziewczyny, to wielka przyjemnosc:) buziaki
agafa
2007-03-02
07:42:18
Email
Agatko! maja mala miesiac temu wazyla 6740, a wzrost 66cm,wiec jesli przyjmiemy ze dobrze przybiera na wadze teraz tez podobnie do Zuzi wazy i mierzy. Ja bym sie nie przejmowala, dzieci sa rozne tak jak i dorosli:) najwazniejsze zeby utrzymywal jej sie wzrast i waga w normie a na razie jest ok!!!:) co do jedzonka to ja Gusi zaczelam wprowadzac nowe smaki juz od poczatku 5 m-ca, nie mialam zadnych prooblemow, moze dlatego ze im pozniej tym dziecko bardziej kumaze to nie cyc, ktory badz co badz zawsze wygrywa:0)) nie martw sie tym jabluszkiem, sprobuj czegos innego, np marchewka, albo ze sloiczka inne desery owocowe, sa na prawde pyszne, mniam:)eksperymentuj, ja tak robilam Gusia tez na poczatku krzywila sie i wypluwala, ale raczej dlatego ze nie wiedziala jak to jesc- nowy smak, nowa lyzwczka:))bedzie dobrze ,zobaczysz!!!trzymam kciuki
agafa
2007-03-02
07:52:54
Email
Ale sie rozpisalam, ale co tam mala zasnela, wiec poszaleje, nagadam sie za wszystkie czasy:)...Awa gratulacje,pierwsze koty za ploty hihi, dzielna jestes!!! co do zabkow, to ja tez uzywam bobodent i u nas podobnie, wiecej na jezyku niz dzieselku:) Juz wyraznie widac spod dziaselka zebisko, wiec tylko wygladac pierwszaczka...aha, co do kolejnosci wyzynanai sie to z tego co wiem najpierw sa na dole jedynki...milego dnia dziewczyny i maluchy:)
Azuza
2007-03-02
09:01:01
Email
Pocieszyłaś mnie,że Twoja Jagódka jest mniej więcej taka jak Zuzia.Dziś znowu podam jej jabłko a jak się nie uda to pomyśle o jakiejś zupce.Teraz żałuję, że wcześniej nie próbowałam jej dawać coś innego niż tylko cucuś. Moja mała też właśnie słodko śpi, wstała dziś o szóstej rano -a jeszcze jakiś miesiąc temu budziła się najwcześniej o ósmej...
Azuza
2007-03-02
09:06:11
Email
Dziś idziemy z małą do pediatry.Jak pisałam wcześniej chorowała i idziemy do kontroli - sprawdzić czy wszystko jest już ok.Mam nadzieję, że tak bo miała tyle lekarstw,że jak dłużej tak pociągniemy to własna córka mnie znienwidzi za te okropności, które nawet mnie by nie smakowały.Może dlatego nie chce nowych posiłków bo myśli, że to też lekarstwo...ale mnie bynajmniej to jabłko bardzo smakuje
agafa
2007-03-02
09:22:20
Email
A! to jest bardzo mozliwe, ze to przez te lekarstwa, Azuza nic sie nie martw, na pewno Zuza polubi inne jedonko poza cycusiem. Powodzenia u pediatry, trzymam kccuki zeby bylo juz wszystko ok!!!my w sobote idziemy na kontrole neurologiczna, w sprawie jej glowki, nie bede sie juz na ten temat rozpisywac (pisalam o tym wczesniej i w temacie przemiana fosf-wapn). tez mam lekkiego pietra.buzka
hallo
2007-03-02
13:57:44
Email
no Nowe Koleżanki - zdjęcia poprosimy!!
aniasz
2007-03-02
17:06:47
Email
hej :) jesteśmy po opóźnionym o miesiąc szczepieniu, i jednocześnie dokładnym przeglądzie. Sara waży 7650g i mierzy 69,5cm :) niezły klocek :) z kupkami się unormowało, sama juz się wypróżnia, a ilości robi takie że szok :) w przyszłym tygodniu wprowadzamy mięsko zobaczymy jak się przyjmie. Niebardzo zgodzę się z tym że późniejsze wprowadzanie pokarmów stałych wpływa na to jak dziecko je akceptuje. Jest tak z butelką ale nie z owocami czy zupkami. W większości przypadków dzieci bardzo chętnie poznaja nowe smaki. Moim zdaniem to że mała nie chce jeść jabłuszek ma jakieś inne podłoże, a nie to że "późno" zostały wprowadzone. Przeciez to wcale nie jest późno. Przez 6 mcy mleko matki jest wystarczające i większośc dzieci poznaje nowe smaki dopiero w szóstym miesiącu. Może spróbuj jakieś inne owoce (naprawde polecam produkty firmy Hipp)np. brzoskwinie, albo morele. Dzidzia nie koniecznie musi zapałac miłością do jabłek tylko dlatego że wszyscy każą od nich zaczynać.
aniasz
2007-03-02
17:09:16
Email
aha Mami kto ci takich głupot nagadał, że niemowlakom podaje sie to samo jedzenie co dorosłym? dla dzieci wszystko powinno być robione osobno, no chyba że lubisz warzywa lub owoce gotowane na parze, no i całkowicie beż przypraw :) proponuje trochę zwolnić tempo :) no i powtarzam prośbe o zdjęcia :)
hallo
2007-03-02
17:23:36
Email
o jezu, mami, faktycznie... nie przeprowadzaj eksperymentów na dziecku
Azuza
2007-03-02
22:16:34
Email
Właśnie znalazłam trochę czasu żeby coś popisać.Byłyśmy dziś u lekarz, na szczęście już jest wszystko w porządku co prawda do niedzieli jeszcze antybiotyk ale potem już tylko same witaminy ;-) Buzia dostała skierowanie do poradni preluksacyjnej, tak profilaktycznie, nasza doktorka mówi,że każda dziewczynka powinna mieć skontrolowane bioderka. A za 2 tygodnie badanie krwi i moczu bo miała antybiotyk. Bardzo miłym zaskoczeniem w dzisiejszym dniu było dla mnie to,że gdy podałam mojemu buziaczkowi jabłuszko to ona tak szeroko otwierała buźkę, że aż się zdziwiłam.Zjadła prawie pół słoiczka :-) Takie małe sprawy a tak cieszą. Jutro spróbuję jej zrobić jakąś zupkę.
Azuza
2007-03-02
22:21:46
Email
Aniu Twoja Sara rzeczywiście jest klocek, moja Zuzia jak to Zuzia lalka nie duża.A z tymi brzoskwiniami i morelami to można tak na początek podawać maluchom?
Azuza
2007-03-02
22:23:07
Email
Zdjęcia owszem będą ale narazie muszę je pozmniejszać jakoś bo tu tylko można do 35 kB
mami
2007-03-03
03:05:21
Email
Hej To znaczy nie doslownie ze to samo co doroslym.. ale mialam moze namysli ze naprzyklad rosul z zupki... no ja juz sama nie wiem Tesciowa to mi caly czas mowi ze ona to dawala normalne zupy swojim dzieciom i nic sie nie dzialo.. ale tak jak pisalam wczesniej ja sie boje i nie chce ryzykowac.. To np. jablko tagze sie gotuje a nie surowe?? Ile razy dziennie daje sie jedzonko? bo mi pediatra kazala 2 razy z tego rano kaszka ryzowa ( moja Karolcia tylko je jo jak dodam owoce ze slojiczka)i na kolacjie daje jej slojiczek slodkich ziemniaczkow lub marchew.. zielonek nie lubi..
aniasz
2007-03-03
08:46:30
Email
hello dziewczyny :) jeżeli chodzi o owoce to ja najbardziej można podawać brzoskwinie i morele, opróczt ego są jeszcze gruszki williamsa, suszone śliwki, i mnóstwo miesznych deserków. Azuza popatrz etykietki :) co do domowego przyżadzania jabłuszka, to surowego napewno nie wolno, jak coś to pieczone, a nie gotowane. mami masz dostęp do internetu więc poszukaj sobie jakiegos planu żywienia dla 6-miesięcznego bobaska, ile czego powinno jeść. Moim zdaniem to lekarka dokłądnie powinna ci rozpisac ile czego mała powinna jeść, no ale skoro niebardzo jest do tego skora to szukaj w necie :) Dziwi mnie to co Azuza napisała o bioderkach, ty nie byłaś jeszcze z małą ?? my w kwietniu idziemy trzeci raz... to tyle wywodów tego pięknego słonecznego poranka, idziemy na śniadanko :) Hallo, kiwi, asnowa ODEZWIJCIE SIĘ :) have a nice one :)
Azuza
2007-03-03
09:26:23
Email
Hej dziewczyny!Rzeczywiście śliczny dziś dzień się zapowiada.Aniasz z bioderkami byłyśmy wcześniej, ortopeda powiedział, że wszystko jest w porządku ale nie zrobił USG.Teraz idziemy do innego właśnie na USG.
hallo
2007-03-04
08:44:58
Email
aniasz - całuski dla Ciebie i Sary z okazji Pół ROCZKU !!!!!! my oczywiście świętujemy. ostatnio jakoś co tydzień wypadają nam imprezy ;-) także bawimy się max. Bąboladka w dalszym ciągu przesympatyczna, w ogóle zaj...cudna z niej laseczka, moja ulubiona przyjaciółeczka. dziś dostanie tort od swojej świrniętej cioci ( dziewczyny mojego brata )- jestem max ciekawa jak ciocia go zrobi z jedzonek akceptowanych przez Dzidziulę - dostała listę tego co Bąbolada je: kaszek, deserów itd... Ale jestem spokojna - znając prawdziwy talent cioteczki ( + nieograniczoną naprawdę wyobraźnię kulinarną ) torcik będzie piętrowy, z wisienkami, trzema rodzajami kremu i mnóstwem świeczek a na górze będzie figurka Dzidziuchy leżącej na brzuszku zrobiona z deseru morelowego Hipp, hihi. BAWCIE SIę DZIEWCZYNY :-)
Azuza
2007-03-05
10:09:49
Email
Hej dziewczyny!Jak Wam minął weekend? U nas dość spokojnie.Hallo jak tam tort, udał się?Wklejam nasze zdjęcie, jak Wam się podobamy :-)

Azuza
2007-03-05
10:16:31
Email
A tu sama Zuzia

Azuza
2007-03-05
10:18:14
Email
i jeszcze jedno

agafa
2007-03-05
11:08:06
Email
hejka, nie moge teraz duzo pisac, chcialom sie tylko przywitac, pozniej popisze wiecej...Azuza slicznie wygladacie:) macie taki sam usmiech:) ja tez niebawem sie ujawnie, cierpliwosci:)))))buzka
eva
2007-03-05
13:12:44
Email
Kolejna ślicznotka w naszym gronie... pozdr
hallo
2007-03-05
14:12:22
Email
ojej... przepiękne usteczka ma Zuzia!! ślicznota prawdziwa
aniasz
2007-03-05
15:24:03
Email
Gratulacje dla Bąbolady z okazji pół roczku :) aż wstyd się przyznac ale dopiero dzisiaj sobie o tym przypomniałam, szczególnie jak czytam jak hallo opiesuje świętowanie... A Zuzia to cała mamusia :) podobnie jak u mnie, moja Zuzia to wykapana ja :) Sarunia to już bardziej tatusiowe rysy :) pozdrowionka wiosenne dla wszystkich :)
agafa
2007-03-06
08:10:28
Email
czesc dziewczyny! Co u Was i Waszych pociech? my mamy juz 1-szy zabek, a drugi w drodze. Nawet nie bylo tak zle:)ale ostatnio Gusia znow nie chce spac w swoim lozeczku:( tak juz sie zieszylam ze zasypianie w lozeczku mamy dopracowane, a tu ...wystarczylo kilka nocy z temperatura, kilka wyjsc i usypiania w wozku, albo na rekach (np, u znajomych) i juz cala praca na marne, eh...z Jagodka jest tak ciekawie;))) nigdy nie wiadomo co przyniesie nowy dzien, ale przynajmniej nie jest nudno,hihi. wasze pociechy tez walcza zeby tylko nie spac; Gusia ze wszystkiego robi zabawe, ja jej spiewam kolysanke a ona... smiech, okrzyki radosci, ja probuje trzymac fason ,ale czasem tez zaczynam sie smiac i tak powoli zasypianie odchodzi w nie pamiec, a zmeczenie rosnie, i jak myslicie co jest dalej-wlasnie, PLACZ:( i to taki przemeczeniowy:( Moze macie jakies sposoby na takiego malca?wyciszam ja jak moge ale ona tez traktuje to jak zabawe ( mama wrazenie ze robi to na sile)co robic? pozdrowionka
agafa
2007-03-06
08:13:55
Email
Hallo, jak smakowal torcik?:) tak go smakowicie opisalas...mniam niebo w gebie:)))
agafa
2007-03-06
08:21:26
Email
Aniaszku a czemu jabluszko nie moze byc gotowane tylko pieczone?, bo lekarz nic mi o tym nie mowil. Dziewczyny a jak menu Waszych pociech, moze macie jakies nozosci odkryte:)))u nas raczej bez zmian: jemy zupki mamusi i gotowce, Gusia bardzo polubila soczek gruszkowyz Gerbera, no i znow przekonuje sie do picia herbatek z butelki, ostatnio na tapecie jest jablkowa z mieta z Bobovita.Milego dnia zyczymy:)))
Strona 7 - poprzednia, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, następna

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum