szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Ciąża (zdrowie i samopoczucie w ciąży, przebieg ciąży, wątpliwości, szpitale itp.)
temat - wrzesień '06


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 4 - poprzednia, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, następna
Napisano: Treść:
aniasz
2006-02-28
Email
hej :-) chętnie nawiążę kontakt z dziewczynami które mają termin na wrzesień tego roku :-)
agus
2006-04-23
21:23:53
Email
Czesć dziewczyny!Mam do was male pytanko?Jestem w 18tyg ciaży i wyczowam juz spore ruchy dzidzi.czasami sie martwie bo przez dobe wcale ich nie ma!Czy to jest normalne?Uspokajam sie tym ze moze jest takie grzeczne!

romaa
2006-04-23
23:56:07
Email
hej Agus, milo ze sie odezwalas! tak, to naprawde bardzo fajne ze mozna sie wymienic uwagami z osobami, które przezywaja to samo. tak duzo z naszych roznych objawow jest przeciez takich samych i zamiast sie martwic, mozna zapytac tutaj. albo sie czyms razem pocieszyc! smiesznie ze piszesz o ruchach, bo ja dokladnie mialam dzis te same mysli. od paru dni czuje juz ewidentne kopniecia (cudowne to jest!!! lapie sie na tym ze ciagle czekam na kolejne ruchy i zupelnie mnie to czekanie zajmuje, zapominam o innych rzeczach)a dzis nagle w ciagu dnia nic. no i oczywiscie zaczelam sie zastanawiac czy to jest w porzadku. ale na szczescie nasza "śliwa" dala znowu o sobie znac. wiec mysle ze to normalne ze na razie czasami bardziej a czasami mniej czuc. w jednej ksiazce przeczytalam, ze w tym wczesnym jeszcze okresie dziecko sie musi niezle wysilic zebysmy mogly poczuc to kopniecie. i ze zalezy tez to czy czujemy od tego w ktora strone sa te ruchy zwrocone itd. bo rusza sie bardzo duzo, a czuc tylko te najmocniejsze i skierowane na zewnatrz. wiec jak sie przekreci, to mozna nie czuc... ksywa "sliwka" przylgnela bardzo do osobki w moim brzuchu, a wzielo sie to stad, ze w ktoryms momencie przeczytalam, ze dziecko jest teraz wielkosci mniej wiecej sliwki. no i tak juz zostalo, choc jest juz napewno wieksze... no i tak... powoli coraz bardziej czuje ze jestem w ciazy i coraz wiecej mysli posiwecam sliwce. do tej pory nie mialam zupelnie zadnych dolegliwosci, zadnych mdlosci, nic z tych rzeczy, no moze jedynie wieksza sennosc (ale w ogole jestem spiochem) i ciezko mi bylo sobie wyobrazic ze cos tam rosnie w moim brzuchu. pierwszy szok to bylo usg, na ktorym zobaczylam bobasa machajacego rekami i nogami. a teraz coraz wiecej o tym mysle, brzuch juz sie zaokraglil... no i tez coraz wieksza mam potrzebe rozmawiania o tym. pozdrawiam i zycze wszystkim swietnego samopoczucia
aniasz
2006-04-24
11:46:25
Email
hej! witam nowe mamusie :-) u mnie przez ostatni tydzień brzuszek dosłownie wyskoczył, już raczej nie da sie nie zauważyć że jestem w ciąży, no ale to już w końcu 21 tydzień, więc już najwyższy czas. Dzidek (tak go nazywa moja czteroletnia córcia) kopie non stop. Niekiedy tak mocno że np. budzi mnie w nocy. Czasami mam wrażenie że mi brzuch rozwali :-) ale mimo wszystko to bardzo urocze. Czasami udaje mi się zlokalizować jakąś kończynę hi hi. Jeszcze raz gorąco was pozdrawiam. piszcie co u was
kiwi
2006-04-24
14:17:04
Email
Witajcie mamuśki! To 18 tydzień również dla mnie.Przed ciążą rzuciłam palenie bardzo przytyłam i teraz ważę 71kg. nadal się nie oszczędzam i wcinam bezograniczeń rózne pyszności.a mam zachcianki absolutnie na wszystko.Zaczynam przypominać balonik. ale na szczęście widać mi już ładny brzuszek i nie odwraca od niego uwagi gigantyczny tyłek! Dziewczyny proszę powiedzcie czy wy też macie problem z wagą? Pozdrawiam serdecznie.
romaa
2006-04-24
20:49:44
Email
no wlasnie ta waga... mam spore problemy z kregoslupem i powinnam na to bardzo uwazac. do tej pory bylo ok, ale zepsula mi sie waga w domu i od jakiegos czasu sie nie wazylam. wczoraj stanelam na wadze u bratowej i troche sie przerazilam! +5 kg! pocieszam sie za kazda waga jest troche inaczej wyskalowana i moze na mojej az tak duzo mi nie przybylo?? jutro jade oddac ja do naprawy. generalnie apetycik dopisuje i to bardzo...
aniasz
2006-04-25
10:43:07
Email
dla mnie waga to prawdziwy koszmar. tymbardziej że tyle nasłuchałam się od siostry która przytyła chyba tylko 10 kg. teraz jest sucha jak patyk a mi pupcia rośnie. W pierwszej ciąży przytyłam 22 kg. to dużo ale szczerze mówiąc nie było tego po mnie widać, teraz jestem przerażona każdym kilogramem :( jestem w 21 tygodniu ciąży i jak do tej pory przybyło mi 6 kg. ani to dużo ani mało, chyba w sam raz, ale jak pomyślę o tych kolejnych 10 to robi mi się słabo, tymbardziej że w lecie nibardzo da się ukryć mocarne biodra i pośladki :) Apropos ważenia się na różnych wagach to nie polecam. Ja kontroluję swoją wage w domu, mniej więcej o tej samej porze, na czczo (wtedy jest mniejsza :))To chyba nieważne ile w danej chwili się waży tylko ile się przybrało na wadze, a każda waga może wskazywać inną masę. Ale powiem wam jedno dziewczyny, rozpieszczajmy się do bólu w końcu tak odpowiedzialna funkcja jak noszenie w brzusiu nowego człowieka zasługuję na wszystko co najlepsze :-) całuję was gorąco wrześniowe mamuśki
kiwi
2006-04-25
13:34:49
Email
witajcie ciężarówki! z przerażeniem patrzę na wpisy na forum..co druga mamuśka przytyła książkowo! romaa i ania dzięki za pocieszenie bo już miałam wrażenie że tylko ja mam słabość do jedzonka.ale robie to wszystko dla dzidziusia, ma duży wybór ostatnio(teraz wcinam kanapkę z nutellą). Byłam u gina ostatnio i mówi że na 70% to będzie dziewczynka no chyba że w 30 tygodniu zstąpią jąderka których teraz nie widać ( ale gdzie jest fiutek?) osobiście wolę dziewczynkę chociarz jedną psociarę już w domu mam. pielęgnacja niemowlaka z jajkami i peniskiem mnie przeraża..wiem że to głupie ale wydaje mi się że dziewczynki są bardziej "higieniczne".
aniasz
2006-04-26
11:43:17
Email
wiesz kiwi, ja wprawdzie też mam w domciu małą rozrabiarę, ale jednak fajnie byłoby mieć chłopca. tak dla obmiany. I niestety ale chyba nie mogę się z tobą zgodzić co do tego że dziewczynki są bardziej higieniczne. jak sobie przypomnę tą 'zabę' zafugowaną kupką... :) oczywiście będę się cieszyła strasznie, niezależnie od tego jakiej płci dzidziuś się urodzi. napewno będzie bardzo mocny bo te kopnięcia które czuję przechodzą wszelkie granice. Niekiedy nawet mnie nimi budzi w środku nocy :-)A powiedzcie mi dziewczyny jak u was z samopoczuciem psychicznym? ja to mam wrażenie że łąpię doła częściej niż jakaś sfrustrowana nastolatka...
romaa
2006-04-26
12:11:00
Email
widze ze temat plci powloli zaczyna nas wszystkie meczyc. ja juz sie nie moge doczekac. mam usg 8 maja, to bedzie 20 tydzien, mam nadzieje ze sie dowiem. bylam w poniedzialek na usg z moja bratowa (wlasciwie nie wiem czy to bratowa - zona brata mojego meza?) ktora jest w ciazy 3 tyg dluzej niz ja - smiesznie sie tak zlozylo a zupelnie przypadkiem, nie umawialysmy sie. no i widzialam siusiaka - chlopak na 100% powiedziala pani ginek. fajnie bo u meza w rodzinie na razie tylko jego siostra ma 3 dziewczynki, wiec jego rodzice bede na pewno uradowani, a z nas juz spada ciezar urodzenia meskiego potomka... hehe zartuje oczywiscie bo wszyscy oczywiscie mowia ze nie wazne co bedzie beda kochac nad zycie. a w mojej rodzinie to juz od tak dawna dzieci nie ma ze naprawde wszystko jedno. ja sama sie nie moge zdecydowac co bym wolala, wiec to chyba dobrze. raz tak mi sie wydaje, raz tak. ale sluchajcie, mam od bratowej taka smiesna tabelke (ojej ale sliwka nie kopie!) i ja w ogole to nie wierze w takie bzdury, ale z ta tabelka smieszna sprawa, bo sie wszystkim sprawdza. mi wedlug tabelki wychodzi dziewczynka, bratowej wyszedl clopiec no i usg potwierdzilo. roznym znajomym tez sie sprawdzilo. no wiec jak chcecie to moge wam sprawdzic, bedzie troche zabawy, a potem sie okaze czy cos warta ta tabelka. jak chcecie, to podajcie miesiac poczecia i swoj wiek w chwili poczecia. wiec jak ktoras z was ma ochote to zapraszam. a teraz wracam do pracy... pozdrawiam!
aniasz
2006-04-27
10:00:28
Email
apropos tabelki :) jakaś dziewczyna robi już z nią furorę na forum. Mi wywróżyła kolejną dziewczynkę... zobaczymy. Ale powiem wam szczerze że chyba jednak wolałabym chłopca, jakoś strasznie się nastawiłam żeby miec parkę. Tymbardziej że mój mąż stanowczo postanowił nie płodzić więcej potomków, nawet jeżeli nie będzie miał syna :) więc jeżeli urodzi się córcia, będzie skazany na babskie towarzystwo do końca hihi, sam się na to zdecydował. pozdrawiam
matylda111
2006-04-30
07:46:46
Email
Witam wszystkie mamy. Mój termin rozwiązania przypada na 8 września, ale USG pokazuje,że może to być o tydzień wcześniej. To moja pierwsza ciąża (nie licząc poronienia w 6 tc), ale tym razem czuję się świetnie. To 22 tydzień, wogóle nie wymiotowałam, utyłam 6 kg i idzie mi w brzuszek, który już od 3 miesiąca jest widoczny. Poprawiło mi się krążenie, unormowało ciśnienie. Bajka. Martwi mnie tylko od dwóch dni moje gardło, myślę, że wraca alergia. Od 2 lat dopada mnie na przełomie kwietnia i maja... Mam wtedy problem z oddychaniem, chrypkę, a kaszel powoduje nawet wymioty. Cz któraś z was leczy się na alergię? Pozdrawiam!
matylda111
2006-04-30
07:55:52
Email
Roma - miesiąc poczęcia to grudzień, a mój wiek to wtedy skończone 29 lat. Czekam na odpowiedź, pozdrawiam.
gloni
2006-05-01
19:43:43
Email
Witam wszystkie szczęśliwe przeszłe mamy. Mój termin porodu wypada na początek września ( tak ok 08 września) Czuję już ruchy i czuję się dobrze. Niepokoi mnie tylko jedno . Dość mocne bóle w podbrzuszu . Nie mam krwawień , plamień ani innych upławów . A ból czasami jest nie do zniesienia . Wyciska aż łzy przy każdym ruchu. Czy aż tak mocno może boleć rozciąganie się macicy??
eva
2006-05-02
08:31:50
Email
cześźć mamusie, dawno mnie tu nie bylo ale jakoś tak wyszło. Ja dziś weszłam w 21 tydzień i też coraz mocniej czuję jak moje kochane nóżki mnie kopią, z dnia na dzien praktycznie są to coraz bardziej wyczuwalne i coraz częstsze kopniaczki, które po prostu uwielbiam. Jeśli chodzi o apetyt to mam i to baardzo duży. Jem co dwie godzinki, bo ciągle jestem głodna i teraz nie ma większej różnicy czy słodkie czy nie... Przytyłam jakieś 7 kg, trochę dużo, ale patrząc na wzrost (178cm) to praktycznie poza brzuszkiem i piersiami nic mi się nie powiększyło. Aby tylko tak dalej. Pozdrawiam
aniasz
2006-05-02
09:54:52
Email
hej wszystkim :-) gloni doskonale rozumiem o co ci chodzi. ja też miałam takie bóle tylko że u mnie bolała góra i bok brzucha. Też strasznie się zmartwiłam, ale okazało się że naprawde nie mam się czym martwić to "tylko" macica się rozciągała. Najśmieszniejsze jest to ze podczas tych bóli brzuch powiększył mi się dwukrotnie :-) Ale tak dla świętego spokoju skonsultuj się z lekarzem, po co sie martwić. Pozdrawiam, ania
romaa
2006-05-04
00:36:52
Email
Matylda, z tabelki wychodzi, ze coreczka. daj znac czy sie sprawdzilo... ja mam nadzieje sie dowiedziec juz w poniedzialek (usg). pozdrawiam
eva
2006-05-04
14:06:22
Email
Cześć ja też bym chciała wiedzieć jaka płeć wychodzi z Twojej tabelki Roma a więc miesiąc poczęcia to grudzień a mój wiek wtedy to 23 lata. Pozdrawiam
hallo
2006-05-04
22:54:49
Email
hej!! ja też urodzę dzidziolka we wrześniu, wszystko jest świetnie tylko ta alergia...matyldo droga, dziś dowiedziałam się że inhalacje wodą z sodą są super, wypróbuję, dam znać! kaszel mam ohydny, myślę że dzidziol się może trochę wkurzać...no, przykro mi...pozdrawiam was wszystkie!!
romaa
2006-05-04
23:36:27
Email
Hej Eva,wychodzi ze coreczka. Ciekawa jestem czy sie nam posprawdza... ja generalnie zawsze uwazam takie metody za bzdure.. ale w tym przypadku ciagle sie sprawdza. pozdrawiam
romaa
2006-05-04
23:38:30
Email
Ech, ja tez dostalam jakiejs alergii i to silniejszej niz kiedykolwiek wczesniej. a podobno w ciazy alergie sie lepiej znosi? kaszel tez mam paskudny, czekam na info jak te inhalacje sie sprawdzaja!
eva
2006-05-05
07:54:26
Email
Cześć dzięki za "przepowiednię" wiem, że to tylko loteria, bo nie ma dużego wyboru. sznase są przecież duże 50 na 50. Będę u lekarza 10.05. więc się przekonam, ale ja mam przeczucie, że chyba jednak chłopak, pozdrawiam
hallo
2006-05-05
21:34:38
Email
hej, z tymi inhalacjami nie za super, słabizna, może za krótko...zdecydowałam się na clemastinum...powinno być ok, powinno pomóc i oby nie zaszkodziło dzidziolkowi!! pozdrawiam
hallo
2006-05-05
21:39:54
Email
tak w ogóle - czy macie jakieś ekstremalne zachcianki?? truskawki z musztardą?? kurczę, ja właśnie nie bardzo, nie ganiam męża w nocy do sklepu...czy coś ze mną nie tak?? właściwie jem tylko twarożek z pomidorami, a nawet dużo, dużo lepszy - z rzodkiewkami!! i mnóóóóóstwo lodów (chociaż wcześniej mogłam spokojnie bez nich żyć). ogórki kiszone były tylko na początku, teraz luz...A CO WY JECIE PYSZNEGO?
aniasz
2006-05-06
13:14:47
Email
LODY obowiązkowo raz dziennie :-) to chyba jakiś fenomen, bo większość moich znajomych (ciężarnych) też nie może żyć bez lodów hi hi. Poza tym żyję całkiem normalnie, tyle że jak mnie dopadnie ochota na jakąś konkretną rzecz to muszą ją zjeść bo jak nie to robi mi się aż niedobrze, ale to na szczęście nie zdarza się zbyt często.pzdr
gloni
2006-05-07
17:56:45
Email
Pisałam o bólu . Zastanawiałam się czy tak może boleć rozciąganie się macicy. I muszę powiedzieć że nie. Byłam u lekarza i okazało się że mam stawiającą się macicę i z tąd ten ból w podbrzuszu. Dostałam leki jeśli do 15 maja nic się nie zmieni pani doktor położy mnie do szpitala . A na razie mam leżeć i brać leki.pozdrawiam
romaa
2006-05-08
09:55:54
Email
Gloni, co to znaczy ze macica jest stawiająca się? Mam nadzieje ze wszystko bedzie dobrze, trzymaj się!
romaa
2006-05-08
15:23:30
Email
no sluchajcie, u mnie juz wiadomo. dziewczynka siedzi u mnie w brzuchu (tabelka sie sprawdzila). moge juz smialo mowic, ze "ona". pozdrawiam, dajcie znac jak u Was
eva
2006-05-09
07:51:38
Email
moje gratulacje, ja będę jutro u lekarza, już nie mogę się doczekać, chociaż dla mnie to bez różnicy jaka płeć, ale ciekawość jednak jest. Pozdrawiam
romaa
2006-05-09
11:47:56
Email
najwazniejsze ze zdrowy dzidzius! Eva, dziewczyny dajcie znac jak bedziecie wiedzialy.
eva
2006-05-10
10:22:48
Email
no sluchajcie tabelka sie nie sprawdziła. Będę miała synka. Bardzo się cieszę. Wszystko jest ok, powiedzcie tylko dziewczyny w którym dokładnie jesteście tygodniu i ile waży Wasz dzidzuś, bo mój na początku 22 tygodnia waży 720 gram. Pani doktor powiedziała, że bardzo dużo, ale że to dobrze.... Mam jeszcze pytanie jak często macie usg, bo ja co 4 tygodnie, nie wiem czy to nie ma żadnego złego wpływu na dzidzusia. Pozdrawiam
romaa
2006-05-10
12:53:11
Email
Hej Eva, fajnie ze chlopak. ja tez tak podswiadomie myslalam, ale jednak u mnie dziewczynka. usg mialam robione dokladnie w 20 tyg i 2 dniu (termin na 23.09) i dzidzia wazy ok 370 gram! wiec duzo mniej niz Twoj synek. A i tak wyczytalam ze w tym tygodniu ok 300, wiec myslalam ze to Toska jest taka szczegolnie duza. Ale jak widac w tych ksiazkach pisza rozne rzeczy. Jak lekarz powiedzial, ze dobrze, to napewno tak jest dobrze. Usg tez mam robione co miesiac, bo oja pani gin ma sprzet w swoim gabinecie. ale normalnie jest ono krotkie, a te w 12 i 20 tyg byly dluższe. A na kiedy masz termin? bo moze taka waga oznacza ze ciaza jest starsza (jesli poczecie w listopadzie to tabelka mowi ze chlopak :) pozdrawiam
eva
2006-05-10
12:57:21
Email
dzięki za miłe słowa, termin mam na 12 wrzesnia, wiec troszke starsza niż Twoja ale to z pewnością "grudniowy" facet, pozdrawiam
eva
2006-05-10
12:57:27
Email
dzięki za miłe słowa, termin mam na 12 wrzesnia, wiec troszke starsza niż Twoja ale to z pewnością "grudniowy" facet, pozdrawiam
romaa
2006-05-10
12:57:35
Email
a jeszcze o tym usg, to ja tez mam watpliwosci, czy to tak zupelnie nie ma wplywu. moja babcia ktora jest lekarzem, twierdzi ze nie wiadomo, bo to sie okaze za wiele lat. ale do tej pory po prostu myslalam sobie ze ona juz nie z tego pokolenia i jak lekarze nic nie mowia, to chyba to nie moze byc szkodliwe? pewnie tak jak ze wszystkim - trzeba z umiarem, tzn nie robic za czesto i np dla wlasnego widzimisie. w sumie przeciez chodzi o to ze to badanie ktore ma stwierdzic ze wszystko jest w porzadku, wykryc jakies ewentualne problemy.
eva
2006-05-10
12:59:54
Email
hmm w 19 tygodniu synek ważył 280 gram a przez trzy tygodnie przybrał na wadze do 720 gram. To jest dopiero tempo wzrostu co? hehe
hallo
2006-05-10
21:04:23
Email
romaa, idź proszę Cie do lekarza w sparawie tej alergii!! wczoraj wróciłam ze szpitala, alergia zbiegła mi się z wirusem i miałam ostre zapalenie oskrzeli+alergię...brr...pewnej nocy prawie się udusiłam...nie lekceważ tego!! widocznie jesteśmy z tych, które alergię w ciąży przechodzą gorzej...bałam się brać zyrtec, ale podobno jest bezpieczny...teraz biorę zyrtec i furę antybiotyków. o! jasna cholera...mam nadzieję, że Dzidziolek jest wyluzowany w tym temacie...pa
romaa
2006-05-10
22:05:52
Email
Hallo dzieki za ostrzezenie. mi na razie zupelnie przeszlo, ale jakbym jeszcze miala nawrot to napewno pojde do lekarza. trzymaj sie dzielnie, pozdrawiam
aniasz
2006-05-11
09:50:43
Email
a propos częstego usg to tez przyznam szczerze zastanawiam się nad tym czy nie ma to złego wpływu na dzidziusia. Ale przy pierwszej ciąży miałam robione usg właściwie przy każdej wizycie, i córa zdrowa jak ryba, nawet żadnej alergii nie ma (co dzisiaj jest żadkością) Mówicie o wadzie dzidków, pamiętajcie że to co podają teraz lekaże to tylko szacunkowe wymiary, nie brałabym sobie ich aż tak do serca. Zazdroszczę wam tylko tegoże znacie już płeć. Ja mam termin na 12.09, tak jak jedna z was, ale jeszcze nie wiem co tam we mnmie siedzi :-) i znając mojego przewrażliwionego lekarza do porodu się nie dowiem c'est la vie. Pzdr
eva
2006-05-11
10:43:57
Email
cześć, wracając jeszcze do tego usg, to wczoraj trochę czytałam na ten temat (książki, internet), i niby piszą, że bez potrzeby nie powinno się robić tego badania, to nie udowodniono jeszcze złego wpływu na rozwój dziecka po takim badaniu. A jeszcze jak Ty Aniu mówisz, że też miałaś często robione usg i masz zdrową córę to wydaje mi się, że chyba trochę jesteśmy przewrażliwione. A jeśli chodzi o płeć, to szkoda, że jeszcze nie wiesz kto Cię tam kopie, ale z drugiej strony przy porodzie będziesz miała większą niespodziankę, pozdrawiam.
romaa
2006-05-11
21:00:04
Email
niespodzianki sa fajne, ale jak mozna wiedziec, to ciezko sie powstrzymac zeby nie zapytac. nie rozumiem jak to jest ze sa takie osoby ktore nie chca wiedziec... mnie ciekawosc zjadala po prostu. a wracajac jeszcze do tego usg, to wlasnie o to chodzi, ze skutki moga byc bardzpo odlegle, i dlatego nie sa zbadane. ale mysle ze nie mamy sie czym martwic. co innego gdyby siedziec na tym usg bez przerwy. dziewczyny a z jakich Wy jestescie miast?
eva
2006-05-12
07:49:46
Email
Cześć, ja jestem z Mrągowa (mazury).
hallo
2006-05-12
08:00:46
Email
a ja z Łodzi :-)
aniasz
2006-05-12
08:37:26
Email
ja z Rzeszowa :-) szczerze mówiąc to ciekawośc mnie zżera, ale jak sobie pomyślę o przypadkach kiedy kobieta nastatwiona byłą na narodziny np. synka a urodziła córeczkę. Słyszałam o przypadkach gdzie kobiety robiły okropne awantury na porodówce, że niby ktoś im dzieci podmienił. Z drugiej strony powiem wam że tak strasznie chciałabym mieć synka, zę jeżeli mam się rozczarować to wolę żeby to było we wrześniu, teraz mogę sobie jeszcze pomarzyć :-)
hallo
2006-05-12
09:48:53
Email
no właśnie...o co chodzi z tymi synkami swoją drogą ? ja też jakoś czuję że to facecik, podobno mamy pierwszego chcą synka...hihi... ale mała ślicznotka też będzie super ! nie mogę się w ogóle tego września doczekać ! jeeeeeeeeeeeeny... powybierałyście imiona ? my z moim mężem nadajemy swoje dzidziolkowi, fajnie będzie. całuski
hallo
2006-05-12
09:51:34
Email
a ubieracie się w happymum tak w ogóle ;-) ?? ja myślę, że fajne te ciuszki, ale na razie się mieszczę w swoich
romaa
2006-05-12
10:38:54
Email
ja zamowilam sobie w happy mum 3 spodnice i wlasnie wczoraj do mnie przyszly, bardzo fajne. w swoje ubrania juz sie raczej nie mieszcze, brzuch mi ostatnio rosnie doslownie z dnia na dzien. ja jestem ogolnie wielka fanka spodnic, a mysle ze jak sie zrobi cieplo, to tym bardziej tak bedzie wygodniej. aha, ja jestem z warszawy, pozdawiam wszystkie mamusie. a w ogole to czuje sie super!
kiwi
2006-05-12
11:05:45
Email
witam mamuśki,dawno nie zaglądałam a tu dyskusje aż kipi. Super. zamówiłam ubranka happymum i jestem zachwycona ! naprawdę świetna jakość a w swoje stare ciuchy się już nie mieszcze. Brzuszek bardzo urósł ale tyłek rośnie mi jeszcze szybciej. Jutro mam usg i może potwierdzi sie diagnoza z poprzedniego, że dzidzia to dziewczynka. Planujemy dać jej na imię Amelia. jeśli chodzi o miasto to jestem z Siedlec ale w czerwcu przeproadzam się do Puław i przez to nie kupuję jeszcze łóżeczka i reszty gałganów a już nie mogę się doczekać.pozdrawiam wszystkie mamcie i dzieciaczki.
aniasz
2006-05-12
11:43:36
Email
strasznie chcę miec synka ponieważ mój mąż obwieścił że nie chce mieć już więcej dzieci, a że mamy juz córcię, no to słodziutko byłoby mieć parkę. W happymum nie zamawiam, ponieważ mam ubrania ciążowe od mojej siostry, a ewentualne braki uzupełniłam w H&M i C&A. W "normalne" spodnie wciskam się tylko pod warunkiem że to biodrówki, bluzki oczywiście już zakrywają tylko połowę brzusia, więc w domu moge paradowac ale poza raczej się tak nie wypuszczam :-) zreszta w ogóle żadko wychodzę, nic mi się za bardzo nie chce. Zajmuję się domem i leniuchowaniem. I jak zwykle dołuję się swoją wagą, która chyba nie jest aż tak straszna (kończę 23 tydzień - przybyło mi 8kg) I właściwie to nie wyglądam źle, ale psychikę mam strasznie spraną. Napiszcie jak tam wasze nastroje.pzdr Ania
eva
2006-05-12
12:49:56
Email
Witam. Ja też się już nie mieszczę w swoje ciuszki. Mam trochę ciążowych ubrań ale z różnych firm. Brzuszek jest już bardzo widoczny, a synuś kręci się w nim niemal cały czas. Ale oprócz brzuch bardzo urosły mi piersi, kurcze musiałam już kupić nowe staniki, bo te sprzed ciąży są niestety za ciasne (no może poza trzema). Dziewczyny macie już mleko? Ja mam, jak pierwszy raz to zauważyłam, to aż się popłakałam, :-). Jeśli chodzi o samopoczucie to jest bardzo różnie, przeważnie mam dobry humor, cały czas się uśmiecham, ale czasem bez powodu chce mi się płakać i z chęcią bym na kogoś nawrzeszczała. Wtedy często dotykam brzusia i jak tylko poczuję kopniaczki mojego synka to mi wszystko mija. Bo przecież jest to niesamowite uczucie, uwielbiam jak mnie kopie. Pozdrawiam
hallo
2006-05-12
15:37:32
Email
eva - masz już mleko ?? ale jazda :-) super !! ale popłakałaś się ze wzruszenia - prawda ?
hallo
2006-05-12
16:40:37
Email
Aniasz, nie dołuj się może...przecież Twój Dzidziuś to czuje. A do września jeszcze trochę czasu. Jeżeli dobrze się czujesz to korzystaj z życia :-) Ja staram się żyć normalnie, załatwiam mnóstwo spraw, lekko imprezuję (nawet piję winko czerowne odrobinkę - podobno wtedy rodzi się fajne zdrowe dzieciaczki - czasem łyk piwka, ale bardzo bardzo mało ), pracuję prawie normalnie ( a normalnie to było około 12 godzin dziennie, hi-hi ) - na szczęście jestem arch i pracować gdzie chcę :-) Czasem mam doła - jasne - ale wtedy się wypłaczę, przytulę do mężulka jak jest w pobliżu - hi-hi - i uratowana w 5 minut !! Trzymaj się i nie podłamuj !! Zwłaszcza, że fizycznie O.K. wszystko !! Nie daj się, idź na słoneczko - śliiiiicznie jest :-). Daj znać jak Ci dół przejdzie !!
aniasz
2006-05-13
17:24:56
Email
dziękuję za pocieszenie i dobre słowa :-)pomogło :-) a tak nota bene, to zwariować można przez te hormony pzdr
hallo
2006-05-15
09:05:17
Email
hormony są suuuuuuper...grunt to cierpliwe otoczenie, hi-hi
eva
2006-05-15
09:07:25
Email
Oczywiście że ze wzruszenia, to moja pierwsza ciąża więc wszystkiego doświadczam po raz pierwszy. Z dnia na dzień jestem coraz bardziej szczęśliwa, pozdrawiam
kiwi
2006-05-15
09:09:42
Email
Witajcie babeczki! Już na 100% moja dzidzia to panna. Lubie bardzo podglądać ją na USG ale tak samo mam pewne obawy co do wpływu tego wynalazku na zdrowie. Widzę że wszystkie mamy podobnie się czują na tym etapie ciąży.Dzięki Bogu za globalną wioskę i internet bo z wami dużo raźniej. Czytałam ostatnio wpisy mamusiek które urodziły w kwietniu najpierw wpisy ciążowe potem chwila nieobecności na forum a potem opisy dzidziusiów. Aż się popłakałam...strasznie wrażliwa się zrobiłam kurcze. Pozdrawiam gorąco.
aniasz
2006-05-15
10:54:09
Email
Hello wszystkim :-) dzisiaj wybieram się do lekarza, ciekawe czy poznamy płeć?? strasznie bym chciała... zobaczymy :-) a tak w ogóle to zazdroszczę trochę tym z was które są w ciąży po raz pierwszy, ten brak świadomości bywa rozkoszny. Eva! to nie mleko tylko siara! mleko zaczynasz produkować kilka dni (2-3) po porodzie.pzdr
eva
2006-05-15
10:57:49
Email
Cześć wiem, że to siara, że to nie jest jeszcze takie mleko jakie jest po porodzie, ale siara to pierwsze mleko matki:-)pozdr.
hallo
2006-05-15
11:00:34
Email
ja też się max wzruszam myśląc o porodzie, książki "o dzidziusiach" czytam do momentu w którym opisywany jest poród, potem się rozklejam... śmiesznie jest. Aniasz, Kochana, powiedz, że jednak jest fajnie :-) to też mój pierwszy Dzidziol, ale planuję mieć w sumie pięcioro, ;-) myślisz że się wycofam wkrótce z tych planów ?
eva
2006-05-15
12:13:48
Email
No Ania jak tylko wrócisz to chwal się czy chłopak czy dziewczyna :-), solidaryzując się z Tobą życzę SYNKA
aniasz
2006-05-15
12:35:37
Email
jako jedna z nielicznych dziewczyn w moim otoczeniu pród wspominam bardzo dobrze. Strasznie dużo jest w nim takiego prawdziwego cudu narodzin. Jak sobie przypomnę to od razu łzy napływaja mi do oczu :-) ten moment kiedy położyli mi małą, lepką istotkę na piersi nie da się porównać z niczym innym. POwiem wam szczerze że bardzo pomogło mi pozytywne nastawienie, na zasadzie że to przecież rodzi się moje dziecko a nie ktoś mnie torturuje :-) boli jak cholera, ale warto, naprawdę warto :-) pzdr
Strona 4 - poprzednia, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, następna

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum