szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Ciąża (zdrowie i samopoczucie w ciąży, przebieg ciąży, wątpliwości, szpitale itp.)
temat - wrzesień '06


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 19 - poprzednia, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, następna
Napisano: Treść:
aniasz
2006-02-28
Email
hej :-) chętnie nawiążę kontakt z dziewczynami które mają termin na wrzesień tego roku :-)
aniasz
2006-06-04
20:29:45
Email
oj zeby mój dzidek był spokojny to nie moge powiedzieć :-) dzisiaj istne szaleństwo odchodzi (chyba za dużo ciasteczek hi hi) ale hallo nie przejmuj się ja w pierwszej ciąży też nie miałam szaleństwa, a moja córcia, mimo że niby grzeczna to prawdziwy wariat. Ale mam dzisiaj straszne problemy z oddychaniem, tchu momentami nie moge złąpać. Czy wam też juz to się zdarza?
hallo
2006-06-04
21:16:55
Email
no mnie też naciska Maluszek na wszystko co może, czasem nie mogę oddychać, czasem co trzy sekudny chce mi się siiiiiiku... najgorsze, że dosłownie daje mi w kość, chodzić nie mogę ;-) tzn bóle pleców i innych ważnych "kości do chodzenia" zaczynają się popołudniu i trwają do późnych godzin wieczornych - aż do zaśnięcia. a co będzie jak będę miała ciężkie brzucho ?? boję się myśleć. a na basen nie mogę iść bo na maxa boję się przeziębić ! ćwiczę, jestem masowana... ale jednak mnie łamie. wczoraj poszliśmy do kina i wyszliśmy przed końcem - nie wysiedziałam. a poszliśmy około północy, bo spać nie mogę - żeby się zmęczyć... oj, ciężki los ! ale warto. za to śpię do 11. totalna reorganizacja. jakoś tylko nie mam szalonego apetytu. z wyjątkiem słodyczy... całuski, trzymajmy się !!
balbina
2006-06-04
22:20:06
Email
Babeczki, czy Wam takze, wraz ze wzrostem Maluszka zwiększyła sie ilośc przeźroczystej, białawej wydzieliny z pochwy. wieczorami to czuje wrecz bardzo duzy dyskomfort, odczucie baaardzo wilgotno. Martwilam sie, ze to moze wody plodowe, ale mam to od poczatku i stopniowo sie nasila. Myslicie, ze to normalne? dzieki i pozdrowienia!!!
Andziula
2006-06-05
08:57:53
Email
Mnie tez sie Balbińciu wydaje, że mam teraz bardziej mokro:-)Lekarz mi powiedział, że jezeli jest "to" białe to spoko. Problem zaczyna sie gdy zmieni sie barwa np. na zielonkawą czy brunatną.
aniasz
2006-06-05
09:34:34
Email
wydzieliną się nie przejmujcie, jeżeli jest biaława to wszystko ok :-) u mnie dla odmiany dyskomfort występuje rano :-) a co do obolałych części ciała, to szczerze mówiąc jestem przerażona. W pierwszej ciąży taki brzuch jak mam teraz miałam w ósmym miesiącu. Jak sobiępomyślę że to jeszcze trzy miesiące przede mna to mnie mdli, naprawdę nie wyobrażam sobie że brzuch ma mi się jeszcze powiększyć, a jak tam u was? Czujecie sie juz 'pełne' na 100%?
romaa
2006-06-05
09:59:51
Email
mnie juz tez bardzo dokuczaja plecy. wiem, ze to glupie, ale pociesza mnie to ze Was tez. mam bardzo powazna wade kregoslupa, ciagle sie boje ze zaczynaja sie jakies powazne problemy z nim. a skoro Was tez bola, to chyba normalne w takim razie? dotrzymamy jakos! ja sie obawialam ze bede w ogole lezec przez cala ciaze, wiec pocieszam sie ze nawet jak mnie teraz juz bol polozy, to juz i tak wieksza czesc mam za soba i ja przechodzilam z niewielkim bolem. teraz jest coraz gorzej, odpadaja wszelkie prace domowe, ciezko mi stac, ciezko siedziec, caly czas boli. pomaga jak sie na troche polozyc. polecam Wam tez cieple kapiele no i masaz zrobiony przez meza. z basenem tez ciezko mi sie zmobilizowac... a bialawa wydzielina i to w coraz wiekszych ilosciach tez juz mi towarzyszy od dawna. ide dzis do lekarza, az sie boje stanac na wage....
romaa
2006-06-05
10:05:46
Email
Ania, ja tez czasami trace oddech, tak jakbym nie mogla tak gleboko nabrac powietrza. no i to sikanie, tez tak Hallo mam ze nagle musze biec do ubikacji a tam kap kap i tyle. a za chwile powtorka. troche mnie u mnie martwi natomiast takie twardnienie macicy. zdarza mi sie to ze dwa razy dziennie, nie jest bolesne, ale czy to normalne? musze dzisiaj zapytac pania ginek. co za pogoda....! makabra! zeby w czerwcu nie mozna bylo z golymi nogami chodzic! tu zimno i deszcz. bleee. do potem, ja musze sie zabierac za przygpotowanie lekcji, potem lekarz, potem do szkoly uczyc. jak mi sie nie chce! moglabym fortune zaplacic zeby ktos to wszystko za mnie zrobil. jeszcze tylko do 22 czerwca...
Balbina
2006-06-05
10:50:17
Email
z serii kosmicznych wyczynów kobiety w ciąży z duuuzym brzuchem-golilam dzisiaj nogi. jak probowalam siebie wyobrazic w róznych pozycjach, jakie przyjmowalam, zeby dotrzec na przyklad do kostek-to parskalam ze smiechu... Nie wiem jak to zrobic z pachwinami-NIC NIE WIDZE!!!hihi... i niestety naleze do tych szczesciar-rozstepy sie mnie imaja. stosuje kremiki, ale pupa blada, a dokladniej brzuch w paski. Trudno!!! Pozdrawiam sympatyczne wielorybki:) i Maluchy!!! Wielorybia mama Młodej:)
hallo
2006-06-05
11:25:44
Email
hej :-) ja sobie jakoś radzę z "gimnastyką" ale buty już sobie kupiłam takie wsuwane ;-) śmiesznie jest. rano przed wyjściem z domu muszę siku zrobić chyba ze cztery razy, numer niezły z tym. a mój mąż sądzi że sie wygłupiam i w ogóle za dużo piję... a macica twardnieje mi czasem wieczorami, w ogóle mam nie za miękkie brzucho, ale jakie mam mieć w końcu...? postanowiłam już wcale nie panikować. o teraz Dzidziol mnie smyra, znaczy że jest fajny i zdrowy. o! całuski, bądźcie dzielne i jedzcie pyszne ;-)
hallo
2006-06-05
16:18:15
Email
hej... laski z czerwca załadowały mnóstwo swoich zdjęć na forum... hmm... my też? chociaż może czar pryśnie, jak sądzicie? pokazujemy się? pomyślmy :-)
aniasz
2006-06-05
21:02:36
Email
ja bardzo chętnie :-) tylko, musze obczaic jak bo juz raz próbowałam i zdjęcie okazało się za duże. Jak tylko sobie z tym poradzę ukarzę sie wam hi hi.pzdr
eva
2006-06-06
09:18:39
Email
Cześć mamuśki, kilka dni mnie tu nie było, a tu patrzę, że az się kurzy od rozmów, no i super, fajnie że tu jesteście... Jeśli chodzi o "kondycję" to u mnie chyba nie najgorzej, co prawda mam problemy z szorowaniem wanny, ale resztę rzeczy wykonuję bez większego wysiłku. Byłam teraz na weselu u przyjaciół i myślałam, że wytrzymam co najwyżej do północy, a tu proszę całą noc przetańczyłam, wróciłam do domciu o 4 rano. I powiem Wam, że chyba mój szkrabek lubi tańczyć, bo całą noc brykał mi po brzuchu. Ból nóg i pleców odczułam dopiero na drugi dzień po poprawinach, ale nie żałuję, bo się przynajmniej wyszalałam...
kiwi
2006-06-06
09:43:29
Email
Romaa, Aniasz ja też mam takie zadyszki wczoraj byłam u gina i już wiem dlaczego to dlatego że mam fatalną morfologię - za mało tlenu! ogólnie brak żelaza powoduje że krwinki nie przenoszą odpowiedniej ilości tlenu i organizm usiłuje nadrobić to oddechem. Ja dostałam sorbifer, B6 i oprócz witaminek dla ciężarnych jeszcze kwas foliowy. Zobaczymy po 10 dniach powinna nastąpić poprawa.
kiwi
2006-06-06
10:14:37
Email
Eva gratuluje energii, ja też byłam na weselu i po 5 godzinach miałam serdecznie dosyć a o tańcu nie było nawet mowy ( i tak nie lubię). Przez ostatni miesiąc nie przytyłam nic a nic. Nie wiem jak to możliwe, pochłaniam niesamowite ilości,brzuch rośnie z dnia na dzień a waga ta sama. Miałam cholernie stresujący miesiąc może to dlatego. Pozdrawiam mamuśki.
eva
2006-06-07
10:14:42
Email
Cześć laseczki, wróciłam właśnie od lekarza. Mój bobasek rozwija się bardzo dobrze (wagą i wzrostem wygląda na starszego od siebie o trzy tygodnie). Martwię się trochę, bo jest ułożony bardzo nisko główką do dołu, mam miękką szyjkę macicy i muszę brać nospę. Pani gin mówi, że nie mam się czym przejmować ale wiecie jak to jest. Acha jak stanęłam na wagę to sama nie wierzyłam w to co widzę. Przez 4 ostatnie tygodnie przytyłam 4kg!!! Podczas całej ciąży przybyło mi już 12!!! a co będzie na końcu? Ale tak naprawdę nie martwię się wagą tylko tym żeby było wszystko ok, pozdrawiam
romaa
2006-06-07
11:24:03
Email
hej dziewczyny, ja bylam w poniedzialek u lekarza. wszystko dobrze, Toska wazy 700gram mniej wiecej i potwierdzilo sie ze jest na 100% dziewczynka. najwazniejsze ze wszystko u niej dobrze. a mi sie ciagle nie chce pracowac.. milego dnia, papa
kiwi
2006-06-07
11:55:24
Email
Witam mamuśki, zazdroszcze wam tych informacji o dzidizusiach, mój ginek następne USG zrobi mi za dwa miesiące dopiero :-( zżera mnie ciekawość a to już pewnie będzie ostatnie. Nic to, ważne że dzidiza jest zdrowa i nie potrzebujemy innych badań. Cholera nerki mnie bolą, to pewnie z braku piwa hi hi hi. Pozdrwiam.
romaa
2006-06-07
12:08:18
Email
hej Kiwi, pociesze Cie, ze (mimo iz moja pani ginek ma swietny sprzet) te usg nie sa juz takie fajne jak w 12tyg na przyklad. wtedy bylo widac cala dzidzie i zrobilo to na mnie wielkie wrazenie. teraz Toska jest juz taka duza, ze usg pokazuje ja fragmentami. a to glowe, a to pecherz, a to serce. no i oczywiscie super ze mozna zobaczyc czy wszystko ok, ale to juz nie robi az takiego wrazenia. a usg 3d ktore pani dr czasem wlacza, wychodzi wtedy jak dziecko jest w dobrej odleglosci od glowicy aparatu. a jak jest za blisko, to niewiele widac. Tosia byla wtulona we mnie bardzo, wiec nie bylo za bardzo buziaczka widac.
aniasz
2006-06-07
12:10:26
Email
cześć dziewczyny! ja do lekarza wybieram sie dopiero w przyszłym tygodniu. Szczerze mówiąc to wątpię żeby mój gin wyjawił tajemnicę płci :-) także kiwi jestesmy w podobnej sytuacji. A co do ważenia się w gabinecie eva, to ja tego nie robie podaje poprostu swoja wagę. Raz stanełam na wadze w gabinecie, i okazało sie ze ważyłam 6 kg więcej niż w domu!! to raczej mało prawdopodobne :-) a od początku ciąży przybyło mi 10 kg, oj cięzko mi ciężko. pzdr
eva
2006-06-07
13:12:08
Email
Kurcze ale pogoda, siedze w pracy i marzne, chyba zaraz włącze grzejnik, bo mam normalnie skostniałe ręce. Pocieszam się tym, że jeszcze tylko 7 razy do pracy i upragnione wolne :-), jak tam Wasze samopoczucie mamuśki?
kiwi
2006-06-07
13:42:57
Email
Mi się potwornie nie chce pracować! ale nie mogę teraz iśc na zwolnienie bo to tak jakby mnie firma nie obchodziła, taki nóż w firmowe plecy a ponieważ czuję się dobrze i nie pracuje ponad siły to wszystko OK. Tylko zajebiście mi się kurde nie chce! Strasznie bym chciała już mieć małą Amelię na rękach a nie na brzuchu. Zaczyna mnie męczyć stan błogosławiony. Brzuch mi przeszkadza i pępek mi zniknął juz prawie całkiem się rozszedł na boki. hihihi. A w niedzielę usiowałam sobie pomalować paznokcie u stóp... no masakra w biały dzień!!
hallo
2006-06-07
14:22:51
Email
no, dla mnie już też nic się nie liczy, tylko bym chciała już tego Dzidziolka przytuuuuuuuuulić...ślicznego i zdrowego.coraz mniej mam siły do pracy...i jak tylko sa jakieś stresy to ja stresuję się podwójnie, że nie powinnam się stresować...eeech...nie wiem co robić...coś/nic? ale co? to żyję norlmalnie, pracuję i załatwiam sprawy. i częściej niz zwykle robię awantury na poczcie i w urzędach. ale to też nie ma nic wpólnego z "otaczaniem się pięknem" - czyli z tym czym powinnyśmy się zajmować aktualnie :-)jeeeeny...jutro idę do gin, oby okazało się że cudnie wszystko !!
kiwi
2006-06-07
21:25:56
Email
Hallo mam to samo! Przy byle okazji robi awanturę albo przynajmniej głośno mówię co myślę o zaistniałej sytuacji. Jaszcze pół roku temu przemilczała bym temat a teraz mnie wkurza i doprowadza do ostateczności. O kurde! właśnie zdałam sobie sprawę że to już pół roku... kupę czasu. pół roku myślę i organizuję sobie życie na przyjęcie nowego mini-domownika. Rany a mam wrażenie że to wczoraj zrobiłam sobie test z dwiema kreseczkami :-D
aniasz
2006-06-08
10:43:54
Email
a mnie się strasznie dłuuuuuuuuuuużżzzzyyyyyyyyy :-) już bym chciała żeby był wrzesień. Coraz ciężej mi się funkcjonuje. Brzusio coraz większy. Wprawdzie jestem w stanie ogolić sobie nogi, a nawet pachwiny (to już z niezłym stękaniem :-)) i paznokcie u nóg też maluję :-) ale czuję się jak hipcio w ciąży hi hi. taka mam ochotę pobarszkować w łóżku ale niestety kondycja i gabaryty 'troszkę' przeszkadzają. Ostatnio włażąc na mojego męża, i chcąc się do niego poprzytulać kopnełam go w krocze... i po nastroju hehe. Już nie mogę...
balbina
2006-06-08
11:00:43
Email
My z mężem mamy zakaz baraszkowania, ze wzgledu na słabe naczyńka w szyjce, co lubia pekac i mnie straszyć:)wiec juz nawet nie pamietamy jak to jest:)cale szczescie oboje mamy zdrowe podejscie do seksu i potrafimy to odroczyc... Mnie sie udalo do tej pory przytyc tylko/az 8 kilo, ale tlumacze sobie, ze jak na poczatek 7 m-ca to nie jest zle. Mnie jest juz ciezko. wygladam jakbym polknela dwie pilki lekarskie. niestety dopadly mnie rozstepy, ale wiecie co? mam to w nosie- najwazniejsze,zeby Mloda miala dobrze. Wczoraj bawilysmy sie razem-ja stukalam w brzuch a ten szalony Dzieciak mi odpowiadal-smiechu co niemiara... tez macie takie schizy, ze cos sie zlego moze zdarzyc? ja juz jestem po tych plamieniach tak zmeczona tym oczekiwaniem a kolejne, ze wymiekam. snia mi sie jakies przedwczesne porody, wczesniaki itp. niech juz bedzie polowa sierpnia-wtdy bedzie juz bezpiecznie dla Młodej. Pozdrawiam Was babeczki serdecznie. popukajcie od nas swoje brzuszki:))). ps. 14 bronimy z Maluszkiem magisterium!!! trzymajcie kciuki!!!
kiwi
2006-06-08
11:32:15
Email
Balbina smaruj miejsca narażone na rozstępy kremem. Dwa razy dziennie biust, brzuch, tyłek i uda. Przetrenowałam to w poprzedniej ciąży...te kremy naprawdę skutkują nie smarowałam tylko tyłka i mam na nim rostępy ale reszta świetnie. Tym razem nie dam im szans... gacie mi pękają w szwach bo tak strasznie urosła mi pupa ale skóra świetnie sobie radzi. Wybaczcie że się tak wymądrzam ale kremy stosowane regularnie 2 razy dziennie skutkują!
kiwi
2006-06-08
11:48:38
Email
A co do schiz to na okrągło przychodzą mi takie czarne myśli do głowy...a to że dziecko będzie miało zajęczą wargę, zespół Downa, porażenie mózgowe ( nawet nie wiem dokładnie co to jest). umieram ze strach że dzidzia urodzi się niedorozwinięta bo na sylwestra nieźle sobie zaszalałam ( zresztą jak większość wrześniowych mam) później też się nie oszczędzałam- mam termin na 28 więc dowiedziałam się na koniec stycznia o ciąży. Pocieszam sie tylko tym że podczas pierwszej ciąży brałam tabletki antykoncepcyjne i pierwszy lekarz był pewien że urodzę "jakiegoś niedorozwoja"( głupi burak więcej do niego nie poszłam)a tymczasem moja córcia ma już 8 lat i jedyny problem zdrowotny jaki ma to uczulenie na koty a poza tym świetnie się rozwija. Aniu rozbawiłaś mnie tym kopem w krocze do łez. Sama jestem strasznie niezgrabna więc to właściwie cud że mój mąż jeszcze nie zaliczył "gola " w jajka. Hihihi.Całe szczęście możemy sobie pozwolić na dowolną ilośc figli tylko że pewne pozycje musiały odejśc w zapomnienie. Zastanawiam sie jednak co maluchy czują podczas orgazmu, kurde to jakby mnie ktoś podglądał...
balbina
2006-06-08
12:02:08
Email
smaruje, smaruje, ale w mojej rodzinie kobietki lubia rozstepy, to znaczy nie lubia, ale sie ich trzymaja... ponoc duze ma tu znaczenie uwarunkowania genetyczne... nic to... trudno... pozdrawiam serdecznie
eva
2006-06-08
12:03:29
Email
U mnie baraszkowanie odeszło w zapomnienie, kochamy się, ale tak jakbym była już stara i "niesprawna" męczę sie szybko, ostatnio nawet złapał mnie skurcz w łydkę!!! zaczęlismy się śmiać..., poza tym to też mam obawy co do dzidzusia. Wczoraj byłam u lekarza i dowiedziałam się że mam miękką szyjkę macicy i dzidziuś jest bardzo nisko, staram się o tym nie myśleć, ale cały czas mam wrażenie, że urodzę wcześniej. Zaczęliśmy remont w domu, ja oczywiście nic nie robię, bo boję się przemęczać, chodzę tylko i trochę sprzatnę, potem się kładę albo siadam. Mówię Wam od wczoraj taka jestem zestresowana, że nie wiem, mam nadzieję ze mi to przejdzie, bo przecież jeszcze 3 miesiące!!! Też już bym chciała zobaczyć moje maleństwo, nie moge się doczekać... pozdrawiam
eva
2006-06-08
12:04:34
Email
ja naszczęście narazie nie mam rozstępów, a kremów i balsamów używam i to dość sporo...
romaa
2006-06-08
12:20:39
Email
ja tez sie smaruje, ale tez uwazam ze to przede wszystkim genetyka. napewno nawilzanie i natluszczanie troche pomoze, ale chyba nie zawsze uratuje sprawe. ja mam sporo rozstepow z okresu dojrzewania, i choc na razie nowych nie widac, to jednak staram sie byc w tej kwestii wyluzowana i nie panikowac jak zobacze nowe. mojej mamie zostalo po ciazy bardzo duzo rozstepow... no ale ja wazylam 4,5 kilo jak sie urodzilam. a w goole to mam chyba na razie dosyc maly brzuch. widzialam sie ostatnio z dziewczynami ktore sa w tym samym tygodniu i obie mialy duzo wieksze brzuchy. ale to zalezy chyba i od tego jak sie rozlozy brzuch no i napewno w pierwszej ciazy jest mniejszy. takze na razie za bardzo mi nie przeszkadza. a zrobila wam sie ta kreska od pepka w dol? bo mi jakos ciagle nie. pozdrawiam Was babeczki
aniasz
2006-06-08
13:38:37
Email
ja mam rozstepy po pierwszej ciązy, nieznaczne, na podbrzuszu, właściwie to mam wrażenie że zrobiły mi się podczas porodu, bo przez całą ciążę sprawdzałam i nic nie było. Teraz jak narazie ok, boję się tylko żeby mi się nie powiększyły te co juz mam. Oliwkuje się na mokrą skórę po każdym myciu, a do tego smaruje wieczorem kremem na rozstepy Gerbera. Mam nadzieje ze nie porobia mi się jakies straszne, nie chciałabym. Nie wiem na ile rozstepy są uwarunkowane genetycznie, ale napewno ma na to wpływ tryb życia z przed ciąży. Dobrze odżywiona, jędrna skóra jest mniej na nie podatna. Ale teraz to już chyba za późno żeby o tym mówić :-)
aniasz
2006-06-08
13:39:49
Email
a co do kreski od pępka w dół, to ani w pierwszej ciąży nie miałam, ani teraz jakos nie widzę :-)
balbina
2006-06-08
14:20:08
Email
ja jak szukam tej kreski to widze tylko brzuch:) brzuch mnie wyprzedza, zaczyna, jest zaaawsze przede mna, hihi. jest moj brzuch, dluuuugo, dlugo nic a potem ja. mam jak na koncowke 26 tygodnia po poczeciu duzy brzuszek, ale to dlatego-tak sobie przynajmniej tłumacze, ze caly czas jestem wspomagana progesteronem, najpierw w tabletach, teraz w zastrzykach. Stad ta wielkosc, choc wydaje mi sie takze, ze Malusińska nie jest tez chudzinka-po mamusi, hihi. Dobrze jest miec takie forum... przynajmniej ktos mnie rozumie. to niesamowite, jak bardzo inne rzeczy staja sie malo wazne, kiedy pod sercem zamieszka sobie ktos, nie? kolezanki patrza na mnie jak na swira, a ja bym im wciaz opowiadala o Dzidzi. i wiecie co? mimo tych wszystkich trudnosci, jakie nas spotkaly przez te szesc miesiecy-wszystkimm kobietom zycze doswiadczenia macierzynstwa, bo chyba nie ma nic fantastyczniejszego, niz poczuc ruchy i wypatrywac oczy na USG... Caluski!
dana
2006-06-08
15:49:19
Email
czesc jestem nowa mam termin na 22 i bede miala dziewczynke bardzo sie ciesze ze znalazlam to forum bo milo pocztytac czasem o takich samych problemach jak ja maam - bardzo milo
dana
2006-06-08
15:55:49
Email
dzisiaj sie wlasnie dowiedzialam ze powinnam lezec cztery miesiace temu dostalam katar myslalam na poczatku ze to przeziebienie wiec jadlam vit c itp ale minal miesiac a katar byl i to straszny smarkalam bez przerwy i tak prawie do dzisiaj okazalo sie ze to pewnie jakas alergia sie pojawila ale i tak nic teraz nie moge z tym zrobic ale to nic od 2 tygidni mam zylaki odbytu lekarz twierdzi ze to od tego ciaglego kichania i smarkania bylo parcie i upssssss od tygodnia biore posterisan h ale nic mi nie pomoglo jest gorzej a dzisiaj lekarz powiedzial ze juz wiecej tego brac nie moge i zostaje mi tylko lezec i nie obciazac tego to strasznie boli nie tylko jak siedze czy stoje ale prawie caly czas ,czy ktos jeszcze ma cos podobnego
aniasz
2006-06-08
16:08:15
Email
Witaj Dana! miło że do nas dołączyłaś. To faktycznie nieprzyjemne te żylaki odbytu, ale nie moge powiedziec że wiem jak to jest. NIc podobnego mi nie dolega (na szczęście)trzymaj się dzielnie, jesteśmy z tobą :-)
aniasz
2006-06-08
16:10:04
Email
a nie wiem czy wiesz Balbina ale wielkośc brzucha ma bardzo mało wspólnego z wielkością dziecka. MOzna mieć bardzo mały brzuszek i urodzić wielkoludka :-) to bardziej sprawa wody no i genów :-) pzdr
dana
2006-06-08
16:12:29
Email
staram sie ale latwo nie jest myslalam ze skurcze w pachwinach lub tez wiazadla ktore sie rozciagaja to to co moze byc najgorszego ale sie mylilam do tego moja mala jest bardo ruchliwa kopie i wierci sie caly czas jest jeszcze ulozona miednicowo ale wierze ze sie okreci czy ktos jeszcze chce zrobic sobie znieczulenie zewnatrzoponowe
balbina
2006-06-08
19:21:20
Email
dzieki za informacje! widocznie u mnie sie zlozylo,ze i geny i dziecko sprzyjaja duzemu brzuchowi, hihi... co do zylakow odbytu nie mialam, ale jak probuje sobie wyobrazic jak to jest-to cierpie razem z toba... najwazniejsze, ze musisz lezec nie z powodu jakis paskudnych powiklan, tylko zeby cie nie bolalo.. przynajmniej wiesz co sie dzieje i ze z maluszkiem wszystko ok:)ja mam termin niby na 6 wrzesnia, ale wg USG na 13tego. stawiam na druga date...pozdrawiam serdecznie kolezanki wielorybki:)
balbina
2006-06-08
19:24:59
Email
wlasnie przeczytałam post odnosnie Adipexu... co za glupota reklamowac ten lek, a dodatkowo na forum dla kobiet w ciazy!!! rety.. ludzie sa czasami naprawde podli i liczy sie dla nich tylko kasa.. ochyda..,baby- nie kupujcie zadnych lekow wspomagajacych odchudzanie- to glupota totalna... zwlaszcza dla potencjalnych kobiet-matek... obłed.. az mi cisnienie skoczylo:)))
hallo
2006-06-08
20:17:32
Email
hej Koleżanki Kochane, eeech...wróciłam właśnie od gin i jak na razie mój Dzidziol siedzi pupką do dołu i jak się nie odkręci...brr...powiedzcie, że sie odkręci !! tzn są większe problemy na świecie, wiem, ale wolałabym go/ją móc urodzić naturalnie !! poza tym O.K. wszystko...tylko pracownik wykasował mi wszystkie dane z komputera... abuuuuuuuu !! muszę sobie k... chyba przerysować projekty... myślałam że go zaciukam !! w ogóle średnio mi z nastrojem, powinnam niby "więcej" leżeć ( a oprócz spania w nocy - krótkiego bo spać nie mogę - nie leżę wcale ) i się oszczędzać... a, leję na to wszystko, w środę jadę nad moooooorzeeeee... na maxa mi poprawiłyście humor swoimi dzisiejszymi tekstami !! trzymajcie się Kochanieńkie !!
aniasz
2006-06-08
22:07:09
Email
ja jutro wybieram się do Warszawy, mam ostatni zjazd na studiach, niestety ni emoge powiedziec że sie teraz bronie bo niestety tak nie jest. Mój optymizm co do stworzenia pracy mag w miesiąc nieco przygasł :-) nie wyszło. Ale szczerze mówiąc mam to gdzieś. Pojade odwalic to co muszę a praca i obrona zajme sie w późniejszym terminie :-) ale mnie dzisiaj ssie na jedzenie, cały czas jem hi hi. chyba niezły wielorybek ze mnie :-) a dzidzia jaka zadowolona, cały czas szaleje. Do poniedziałku pzdr
eva
2006-06-09
07:49:00
Email
Witam Was urocze laseczki. Mój synuś też ciągle kopie, ale ja się cieszę, nawet jak w nocy nie daje mi to zasnąć. Mogłabym czuć te ruchy 24h na dobę, bez przerw. Uwielbiam to. Mam pytanie. Piszecie, że Wasze maluszki jeszcze się nie poodkręcały główką w dół. A to nie jest jeszcze za wcześnie na takie przekręcenie? Co prawda mój syneczek już się przekręcił, ale ja myślę, że jeszcze jest dużo czasu na to, żeby dzidzolki zrobiły "ostatniego fikołka" w naszym brzuszku... Jak tam Wasze samopoczucie?? U mnie dziś nadzwyczaj dobrze, sama się sobie dziwię, bo dawno nie miałam tak dobrego humoru, (mam nadzieję że ktoś albo coś mi go nie zepsuje) całuję Was i ściskam
balbina
2006-06-09
11:36:24
Email
eva, dlaczego ty tak wczesnie wstajesz? ja sie zwlekam przed 9 z łózka. lewo ledwo zreszta:) ale ja mam, albo nie mam, w zaleznosci od stanu kasy:) ten komfort ze nie pracuje tylko koncze studia. ale za to siedze od trzech tygodni w Lublinie, zamiast w domu-jestem ze śląska i kisze sie czekajac na obrone, na szczescie 15tego wracam biegusiem i 19 do mojego fantastcznego doktorka na przegląg czy wszystko ok:) pozdrawiam serdecznie!!! tylko dlaczego mam takiego lenia, ze zamiast sie uczyc- spie, jem, spie... czasem wyskocze na ploteczki hihi
eva
2006-06-09
12:05:59
Email
Balbinko, kochana ja jeszcze pracuję więc dlatego wstaję tak wczesnie. Pracę zaczynam o 7,30 a pierwszą rzeczą, która robie po wejściu do biura, to jest przegląd poczty i oczywiście naszego forum. Jeśli chodzi o studia, to bronię się 23.06 nawet mi się nie chce o tym myśleć a co dopiero pisać... z tym że u mnie to nie mgr a podyplomówka. Pozdrawiam
hallo
2006-06-09
12:58:58
Email
a propos główki w dół... pomyślałam, że ja też bym się jeszcze też nie przekręcała... jeny, wyobrażacie sobie tak 9 mcy głową w dół?? a tak siedzi sobie wygodniutko jak król ( chyba królowa ) mój mąż mówi, że Dzidziol ma po prostu przekorną naturę - po nas - i tyle. cholera, przekręci się jeszcze - prawda? poza tym mam humory, może nad morzem mi minie... aaaaaaa... biedny mój mężuś, biedny...
eva
2006-06-09
13:01:01
Email
Nie martw się przekręcie sie i to pewnie nie raz bedzie jeszcze fikał koziołki hi hi powdychasz trochę jodu nad morzem i zobaczysz jak Ci dzidziolek będzie skakał... :-)
hallo
2006-06-09
13:27:58
Email
dzięki :-) przywiozę Ci muszelki w prezencie :-) sie przekręci... wierzę w to :-) aaaaaaa....
dana
2006-06-09
16:05:41
Email
czesc dziewczyny bardzo prosze o rade mam za 2 tygodnie slub kolegi mojego meza i wiem ze bede musiala isc mimo iz wcale a wcale mi sie nie chce no i mam problem w co tu sie ubrac bo w nic juz nie wchodze jesli chodzi o moje sukienki czy kostiumy
dana
2006-06-09
16:14:59
Email
w dodatku czuje sie jak slon tam beda prawie sami mlodzi ludzie sami znajomi mojego meza a ja w 7 miesiacu ciazy wygladam jak bym miala pilke plazowa dosc duzych rozmiarow w brzuchu ale mam dola
hallo
2006-06-09
20:46:55
Email
mój mąż mówi... że kiedyś miał fajną laskę a teraz zwykłą babę. i że zepsuł mnie Dzidziuś. i się zrobiłam marudna. i jak tak będzie to żadnych więcej Dzidziusiów mi nie zrobi. cholera... CZY WASI FACECI TEż Są TACY OSTRZY ??
hallo
2006-06-09
20:59:43
Email
dana, aż tak oficjalnie nie podchodź do wesela :-) żeby było ci dobrze, nie musisz przecież się świecić i mieć dekoltu do pasa ;-) ja kiedy byłam w 3 mcu i jeszcze ubrałam się normalnie byłam na weselu gdzie laska w 5 mcu miała białe lniane spodnie luźne i fajną, lekko chińską tunikę czarno-czerwoną. wyglądała ok. i myślę że czuła się ok. coś wymyślisz...albo podpatrz hollywoodzkie gwiazdy, one ZAWSZE wyglądają suuuuper, a ponieważ bycie w ciąży jest teraz max na czasie - na pewno będą znakomitym źródłem inspiracji !! powodzenia, nie przejmuj się tak strasznie, ja też jestem większa niż zwykle, ale co tam !!
balbina
2006-06-09
22:27:01
Email
Babeczki, trzymajcie kciuki jutro! o 10 mam dentyste i trzese niemilosiernie portkami i bojem siem straszniem... ułamał mi sie zab i musze isc... dentystka kochana, ale i tak sie boje, zwłaszcza, ze jestem z tych, co przychodzą i mówią: znieczulenie prosze, dzien dobry...:) całuski i pozdrowionka!
21Aneta
2006-06-09
22:48:40
Email
Hej Dana! Jak ja byłam w końcówce siódmego miesiąca też byłam na weselu, hajtała się moja bliska kuzynka. Też miałam problem co ubrać, był środek czerwca (dokładnie 18 czerwiec 2005) i ja też wyglądałam jak balon. Szukałam ciuchów wszędzie. Ostatecznie poszłam w czarnych spodniach i białej, lnianej bluzce ciążowej z dużym dekoltem w kwiatki. Faktycznie, początkowo czułam się dziwnie, pełno było młodziutkich dziewczyn w pieknych sukienkach a ja taki balon... Ale się rozkręciłam. Było mi bardzo wygodnie, tańczyłam nawet dość dużo, oczywiście bez jakichś wariactw ale tańczyłam. Niestety, wieczorem zaczął mnie pobolewać brzuch i potem sie już tylko męczyłam. O drugiej w nocy wracaliśmy do domu. Mąż poszedł spać, ja się rozbudziłam prowadzeniem samochodu. Zmęczenie minęło i włączyłam sobie jeszcze naszą płytę ze ślubu bo mnie na wspomnienia wzięło... Dana - bycie w ciąży naprawdę jest teraz na czasie! Poza tym kobiety w ciąży wyglądają przepięknie nieważne co na sobie mają - to już taka aura chyba jest matki z dzieciątkiem pod sercem. Ubierz się przede wszystkim wygodnie, jakieś modne kolczyki czy torebka i będziesz czuła się napewno dobrze. A propo - za tydzień idę na wesele do przyjaciółki. I powiem Ci szczerze - teraz mam większe kompleksy i większy problem co ubrać niż wówczas kiedy byłam w ciaży.
hallo
2006-06-10
09:28:07
Email
właśnie!! ubierz się "gładko" i zaszalej z dodatkiami!! stara metoda, pozdrawiam, będzie super
hallo
2006-06-10
17:40:29
Email
mam dziewczynkę... tararara... fajną i dużą!! ale pupką w dół. całuski!!
kiwi
2006-06-11
12:51:04
Email
Witajcie mamuski. Hallo gratuluję dziewczynki. Dana co do wesela to dziewczyny mają rację, bycie w ciąży jest teraz modne więc podkreślaj brzuszek.Ja wyglądam jak balonik a mój mąż słyszał jak niezłe laski komentowały: jak ta dziewczyna fajnie wygląda. (długa spódnica i biała ciążowa bluzka)Mimo że wielka poczułam się świetnie.Kobiety są tak skonstruowane że zazdroszczą nam mimo że same są fantastycznie zgrabne a my przypominamy wieloryby.
hallo
2006-06-11
14:12:55
Email
właśnie!! niezłe z nas laseczki, ha!! najładniejsze na świecie!! całuski!! miłej niedzieli!! mam cudny humor :-) a Wy?
dana
2006-06-11
22:05:20
Email
czesc dziewczyny dzieki za wszystko juz mi lepiej cos tam wymysle na ten slub i bedzie ok fajnie jak ktos tak czasem kogos pocieszy szkoda za moj maz tak kiepsko sobie z tym radzi dzisiaj zapowiedzial mi ze wychodzi na pikantny wieczor kawalerski wiec kwestia w czym isc na wesele jest u mnie jak na razie na drugim miejscu ale co tam jeszcze 3 miesiace i czlowiek nie bedzie tak bezradny jeszcze raz dzieki za wszystko czasem obcy ludzie potrafia tak wiele zdzialac
aniasz
2006-06-13
08:37:38
Email
Witajcie mamusie! jak tam samopoczucie? w końcu lato się zaczeło :-) Mam nadzieję ze niedługo nie będę tego żałować :-) jak narazie nie puchnę i nawet wyższe temperatury znoszę bardzo dobrze, no ale do pełni lata jeszcze daleko :-) przeraża mnie tylko ostatnio moja waga, przybywam kilogram tygodniowo, brzuch rośni mi dosłownie w oczach, momentami mam wrażenie że pęknę :-) a jak u was? Też macie takie wielkie brzuszki?
hallo
2006-06-13
09:32:07
Email
no tak Kochana... coraz większe mam brzucho, ale śliiiiiczne!! ale mi jakoś nie za ciężko na razie, tylko muszę się zaopatrzyć w ciuchy - jakieś poważne biodrówki, bo te z pasami/"golfami" mnie rozwalają... gorąco jak... tragedia ;-) chyba myślę już o jutrzejszych wakacjach - cuuuuuuuuudnie, chociaż to tydzień tylko!! ach... pięknie jest, Małgoś Mała też fika radośnie - nad morzem jeszcze nie była, na razie tylko na nartach i na krótkich wyjazdach weekendowych, a teraz moooooooorze :-) będzie lubić !! odpoczywajcie Kochaniutkie !!
aniasz
2006-06-13
10:10:28
Email
Hallo, ale ci zazdroszczę... ja nad morze mam dalej niż do Pragi, albo na Węgry :-) a uwielbiam morze. W pierwszej ciąży byłam w Łebie, w czwartym miesiącu, było przecudnie... teraz pozostaje mi tylko weekendowy wypad w Bieszczady. Tez są przepiękne ale to nie ten klimat :-( no ale cóż, jak się nie ma co się lubi...
hallo
2006-06-13
10:42:15
Email
no, ja mam wszędzie w miarę blisko, jestem w ścisłym centrum, ale wolałbym mieszkać w Sopocie ;-) mam dzisiaj mnóstwo energii !! całuski :-)
oleczka23
2006-06-13
11:38:21
Email
hej ja tez mam termin na wrzesien tylko że wczoraj sie dowiedziałam że będzie cesarka i jestem strasznie niezadowolona z tego powodu:( bardzo sie boje tego po operacji dochodzenia do siebie i wogóle,no ale cóz dla dzieci warto pocierpiec ,jesli ktos tez bedzie miał cesarke i juz o tym wie to chcetnie wymienie spostrzeżenia pozdrawiam wszsytkie wrzesniówki papa
kiwi
2006-06-13
12:46:49
Email
cześć mamuśki, ja właśnie się opalam. Jestem wstrętnie blada więc postanowiłam się cudownie opalić. Wziełam wolne bo tak mnie bolał kręgosłup wczoraj że mi się odechciało wszystkiego. A teraz robię NIC. Fantastycznie. Oleczka nie przejmuj się cesarka to naprawdę dobre rozwiązanie - wiem ingerencja itd ale do zdrowia wracasz wcale nie dłużej niż po naturalnym...tylko inaczej. Pozdrawiam ciężarówki.
eva
2006-06-14
07:57:12
Email
Cześć kochaniutkie. Długo mnie tu nie było, ale naprawdę miałam wyczerpujące dni. Mam doła i juz Wam piszę dlaczego... Po pierwsze najważniejsze mój kochany mąż leży w szpitalu, nikt nie wie co mu jest od piątku ma 40 st gorączki!!!, jest strasznie osłabiony a ja zostałam sama w domu. Do szpitala tam gdzie leży mam 15 km jestem oczywiście codziennie i to po 2 razy, ale wiem że nie powinnam tam długo siedzieć ze względu na to, że to jednak szpital odział wewnętrzny i różni ludzie z różnymi chorobami tam leżą. Wczoraj wieczorem zmarł jeden pan na oczach mojego męża (leżeli razem na sali). Ja wieczorami dostaje bzika, nac mi się nie chce, najchętniej cały czas bym płakała. Dziś niestety musiałam przyjść do pracy. Znalazłam parę godzin i zmusiłam się do myślenia i koncentracji i wreszcie skończyłam swoją pracę podypl. Dziś będę drukować i jadę oprawić, bo w niedzielę oststeczny termin oddawanie prac... Wszystko naraz, Najchętniej też bym sobie wyjechała nad morze i nic nie robiła, tylko pozazdrościć... No ale aby tylko do końca czerwca, potem zasłużony odpoczynek, i mam nadzieję, że wtedy maż będzie się mną opiekował... pozdrawiam
dana
2006-06-14
08:38:41
Email
czesc dziewczyny trzymaj sie eva wszystko bedzie ok nie denerwuj sie to tylko szkodzi dziecku wiem ze latwo mowic ale tak jest ja sie w poniedzialek zdenerwowalam bo mnie moj kochany maz wkurzyl na maxa i wczoraj z twardym brzuchem bylam juz w szpitalu na szczescie nic sie nie stalo ale strach byl ogromny wiem ze czasem to nie zalezy od nas ale warto sie postarac ,ja tez jade nad moze bylam w zeszla sob.i nied. na sloncu dlugo nie siedzialam bo bylo mi goraco a jak wracalam to stopy i dlonie mi napuchly strasznie a wcale nie bylo upalow (brzuch ogromny teraz to dopiero rosnie szok )
dana
2006-06-14
08:41:25
Email
mam do was pytanie jak tam u was z apetytem w tym okresie ciazy? i jak tam wasza waga?
aniasz
2006-06-14
09:04:14
Email
Ewa trzymaj się kochana, napewno wwszystko będzie dobrze. Teraz najważniejsze żeby lekarze określili co dolega twojemu mężowi, napewno uda się go wyleczyć. Nawet nie mówie żebys sie nie denerwowała bo wiem że to niemożliwe w tej sytuacji. Jeszcze raz TRZYMAJ SIĘ.
aniasz
2006-06-14
09:07:14
Email
a co do apetytu to pożeram takie ilości ze aż się boję :-) od początku ciąży przybyło mi 11kg, starama się ograniczać słodycze i inne śmieci ale mimo wszystko przybywa mijakis kilogram na tydzień. Niebardzo potrafię nad tym zapanować :-( przez jakiś czas jeżdziłam codziennie na rowerze stacjonarnym 15-20 min, ale ostatnio nawet do tego nie moge sie zmusić. Wielorybek będzie ze mnie pierwsza liga hi hi. pzdr
eva
2006-06-14
09:29:53
Email
Dzięki dziewuszki, jakoś to będzie... Jeśli chodzi o brzuszek to ja też mam już spory ale każdy mówi, że widząc mnie z tyłu nic nie widać, natomiast z przodu wielka piłka, ale jaka fajna co, bo cały czas daje o sobie znać... papa
eva
2006-06-14
13:26:26
Email
Właśnie idę się zwolnić do dyrektora i jadę oprawić swoją pracę no i oczywiście do męzulka, do "zobaczenia" pozdrawiam trzymajcie się ciepło :-)
balbina
2006-06-14
18:36:54
Email
Evuniu, trzymamy kciuki za obrone. Z mezem wszystko bedzie dobrze... Masz u nas moditwe... Musimy sie trzymac razem! W wielorybkach siła...
kiwi
2006-06-14
22:29:47
Email
hej ciężarówki. Eva mężulek napewno będzie OK a Ty jesteś bardzo dzielną mamuśką. Wogole kurde , jak tak przeczytać wszystkie wpisy od deski do deski to wszystkie jesteśmy dzielne jak cholera. Znowu czytałam wpisy czerwcowek i tak im zazdroszczę... pozdrawiam wszystkie mamy.
hallo
2006-06-15
18:56:13
Email
hej, wprawdzie odpoczywam ale tak się dzisiaj zlazłam że aż mi niedobrze było... blee... przegięłam chyba. często mam brzucho twarde, mam nadzieję że to nic aż tak straszliwego!! Biorę diprophyllinę, wierzę że pomaga, ale odrobinę się martwię...Ale spoko, to tylko przy zmęczeniu się dzieje, postaram się je ograniczyć, trudno jednak tak nagle z życia się wyłączyć... trzymajcie się, bądźcie dzielne, trzymam kciuki za wszystkie z Was !! i za Dzidziolki też !!
aniasz
2006-06-15
19:48:09
Email
Hallo ja tez mama często twardy brzuszek, ale czuje że to ze zmęczenia. Byłam wczoraj u lekarza i wszystko jest jak najbardziej ok. Dzidzia waży 1,5 kg, no i okazało się że najprawdopodobniej będę miała druga córcię!! trochę szkoda, bo bardzo chciałam chłopca, ale z drugiej strony kocham tą kruszyne w brzuszku jeszcze bardziej :-)teraz poważnie zaczynaja się dyskusje na temat imienia kruszynki, bo tak naprawde do tej pory nie zdewcydowaliśmy :-) ciężko mi jak nie wiem, niekiedy ruszyc się to prawdziwy wysiłek :-) oby do września, chociaz wczoraj na usg wyszedł termin 3 września, więc bardzo mozliwe że urodzę w sierpniu. Szczerze mówiąc to bardzo bym chciała... pzdr
hallo
2006-06-16
18:08:29
Email
Moja Dzidzia waży ok 1 kg dopiero - wygląda więc to raczej na drugą połowę tego najfajniejszego września :-) Z tym brzuszkiem twardym to jest tak, że czasem - np podczas nerwów - robi się twardy w 3 sek, potem się kładę i robi się miękki w 5 min... Więc chyba nad tym panuję. Mój mąż miał ostry wykład a propos niedenerwowania mnie pod żadnym względem ( ostatnio stwierdził, że jak będzie za miły to mnie rozpieści i potem mi to już ZOSTANIE, chyba miał na myśli przypadek swojej mamy, gdzie to zadziałało tak właśnie ). Kiedy tylko robi się niemiło pokazuję mu twardniejący brzuszek i to dociera NATYCHMIAST !! Od dziś jest najmilszy i najukochańszy na Ziemi. Zobaczymy jak długo. Ale ja naprawdę jestem max dzielna i się nie rozklejam bez powodu, ha! Byliśmy dziś na plaży, mnóstwo lasek z Dzidziolkami inside!! Króciutko leżałam na słoneczku, pomyślałam że trochę jednak pobędę, żeby Mała Małgoś miała cieplutko, jaśniutko... Poza tym faktycznie - zgodnie z przesądami - trochę mi "odebrała" urody Mała ślicznotka - to muszę trochę nabrać kolorów!! Odpoczywam na maxa, nie robię nic tylko jem truskawki, łażę po wodzie i śpię, od wtorku znowu do ulubionej pracy :-) CAŁUSKI ZNAD MORZA!!
kiwi
2006-06-18
08:28:37
Email
Witajcie mamuśki, piękna pogoda i ma forum cisza. Czy wy macie czasem wrażenie że pękniecie? Mam tak duży brzuch że chwilami nie mogę uwieźyć że bedzie jeszcze większy. Aniu Ty szczęściaro jeszcze tylko 2 miesiące Ci zostały a dla mni to dopiero 26 tc się zaczął. pozdrawiam mamcie
aniasz
2006-06-18
10:41:33
Email
to fakt momentami mam wrażenie że pekne za chwilę, a moja dzidzia tak się rozpycha że jeszcze potęguje to wrażenie. Na szczęście jest szansa na to że urodzę w sierpniu, byłoby cudownie :-)momentami mam wrażenie ze jestem w ciąży już od roku, a perspektywa kolejnych 2,5 miesiąca wręcz mnie przeraża. Większość ubrańciążowych które mam zaczyna mnie obciskać. Jestem normalnie dość drobna i szczupłą osoba ale teraz mam pupcię jak wielka poducha, wprawdzie nie wyglądam źle, nawet dość proporcjonalnie, ale kurczę niezbyt podoba mi sie pomysł kupowania nowych ciuchów w rozmiarze m tym razem :-) wpadłam więc na genialny pomysł, poszerzam sobie swoje biodrówki, te w które się jeszcze mieszczę, są o wiele wygodniejsze niż spodnie z pasem, no i nie wydaje kasy :-) pzdr
hallo
2006-06-18
21:29:13
Email
hej, ja też > 26 tc ale mój brzucho nie jest jakiś ogromny monstrualnie :-) czasem nawet o nim nie pamiętam... ale trudniej mi się zasypia... i oddycha... i chyba znów mam humory... wrrrr... napiiiiiiszcie coś miłego...
dana
2006-06-18
21:53:57
Email
czesc dziewczyny moj brzuch tez sie robi twardy i to kilka razy na dzien ale to mija robi sie tak jak sie denerwuje a ostatnio jestem na to bardzo podatna bardzo bym chciala jakos w spokoju doczekac tego rozwiazania ale jakos to nie wychodzi dzisiaj zjadlam troche truskawek i teraz umieram mam zgage i czuje ze pekne brzuch teraz rosnie mi z dnia na dzien ciezko sie oddycha i spi ale na szczescie czas leci i mam nadzieje ze tak bedzie do wrzesnia mam termin na 23 pozdrawiam was
romaa
2006-06-19
11:28:55
Email
hej dziewczyny, ja spedzilam milo czas na dzialce zbierajac sily na ostatni tydzien roku szkolnego. jak to przezyje to juz mam wakacje. uff, ale mi sie nie chce!
aniasz
2006-06-19
19:26:07
Email
bardzo zły dzień mam dzisiaj :-( nic mi się nie chce, wszystko leci mi z rąk, lepiej niech się już skończy...
dana
2006-06-20
10:30:51
Email
witam przyszle mamusie jak tam znosicie te upaly tez wam tak puchną ręce? mam nadszieje ze to minie lato ponoc ma byc chłodne - myslę ze dla nas było by fajnie jak by nie było upałów w tym roku. mam do was pytanie ile przytyłyscie do tej pory bo mi lekarz powiedział ze ostatnio ja przybrałam za dużo ( 2 kg na 3 tyg.) ale teraz mimo iz nie jem duzo bo jest gorąco i mi sie nie chce to i tak waga rosnie strasznie z tygodnia na tydzien - jak myslicie czy to moze byc woda?
romaa
2006-06-20
12:16:05
Email
hej Dana, ja tez mam termin na 23 wrzesnia! jak na razie przybylo mi jakies 6-7 kg i na razie troche jakby mi przestalo przybywac, albo wolniej. rece tez mi puchna od goraca. Ania, nie przejumuj sie. ja tez jestem teraz straszna niezdara, o wszystkim zapominam i w ogole. trudno, trzeba to znosic z usmiechem. papa
hallo
2006-06-20
23:57:17
Email
hej kochane, gaśnie nam forum troszeczkę, ach gaśnie... :-) upały nas rozwaliły? mnie jest różnie, dużo - ach dużo - bym chciała zrobić ( praca, druga praca, przeprowadzka, remont, studia... aaaaaaaaaa... i jeszcze dużo leżenia - bo tak lepiej ) ale nie zawsze mogę... jeny... przecież wszystko muszę przygotować do września!! jeny... czasem mnie panika ogarnia, boję się przemęczać... a jak wy w tej kwestii? ps: pierścionków już żadnych nie noszę - a propos puchnących łapek, całussssssssssssskiiiiiii!! twarde bądźcie ( tzn nie tak dosłownie )
aniasz
2006-06-21
11:45:18
Email
ja o dziwo nie puchnę, moze troche stopy, ale to nic wyjątkowego. Zakupiłam wentylator i nie wystawiam nosa poza dom w ciągu dnia, więc upały znoszę bardzo przyjemnie. Co do chęci zrobienia wielu rzeczy na raz to owszem zaczyna mi się syndrom wicia gniazda. Strasznie mnie korci zeby umyć wszystkie okna na budowie :-) ale niestety nie ma to sensu dopóki dom nie będzie wykończony. Jednak bardzo czesto mam takie dni że nie chce mi sie kompletnie nic, nawet leniuchowanie mnie wtedy męczy :-) ale brnę dzielnie do przodu. pzdr
kiwi
2006-06-22
21:39:12
Email
Przestałąm pracować. No prawie, jeszcze telefony trochę odbieram. W życiu się tak fatalnie nie czułam - nawet nie wiem co mi dolega poprostu totalny spadek formy. Nie umiem sobie znaleźć miejsca w domu i zorganizować czasu tylko pokładam się po kontach. Właśnie padało...7 minut i 16 sekund. Nie pomogło...
hallo
2006-06-26
10:56:11
Email
hej kiwi...no łatwo nie jest. ja zaczelam remont na maxa i bardzo mnie stresuje to ze tak sie zapracowuję...jakieś ataki płaczu itp mi się zdarzają...wszystko dlatego że jestem zdenerwowana tym, że nie powinnam się kompletnie męczyć. do tego przeprowadzka...ale jak to rzucę to będzie jeszcze większy stres że nic nie załatwiam. ciągle pracuję ponadto - bez zmian - prowadzienie firmy + regularna praca - ale nie wiem jak długo wytrzymam...na szczęście nie jestem w tym sama. a Dzidzia najlepiej się czuje jak leżę, czuje to, fika aż miło :-) trzymaj się Kochana, wszystkie bądźcie dzielne bo tylko dzielne laseczki mają tak naprawdę sens ;-) jeszcze troszeczkę, potem odpoczniesz, hi-hi
kiwi
2006-06-26
20:57:18
Email
Hallo ja przeprowadzam się na koniec tygodnia. I wróciłam do pracy bo fatalnie się czułam w domu. Nie mogłam spać bo byłam zbyt wypoczęta a teraz padam na twarz i jest super śpie całą noc jak zabita. Martwi mnie jedynie stres nadmierny, normalnie jestem choleryczką ale teraz to mi odwala.. chyba się agresywna robię... ze skrajności w skrajność albo wrzeszczę albo płaczę albo nie mogę się przestać śmiać. Buziaki mamuśki. Niech klima będzie z wami!
aniasz
2006-06-27
12:48:22
Email
u nas roboty wykończeniowe w domku ruszyły na całego. Momentami to mi juz to bokiem wychodzi, tymabrdziej ze to ja musze podjąć wszystkie decyzje. Tzn. przewertowąc wszystkie możliwości, których są oczywiście miliony i dać mojemu mężow do zaopiniowania to co wybrałam, a on jeszcze wybrzydza... Niby powinno to sprawiać przyjemność ale mnie to juz momentami męczy, oby do sierpnia, wtedy mam nadzieję będzie juz po wszystkim :-) pzdr
kiwi
2006-06-28
07:25:24
Email
Aniu głowa do góry, ja właśnie się nauczyłam które drzwi są lewe a które prawe! W sypialni miał być delikatny powiew cytrusowej świeżości a wyszedł zajebisty pomarańcz! aż oczy bolą! Budowlańcy się opóźniają z robotą, nie umiem wybrać klamek, abażurów (nie wiem jak się to pisze) jest za duży wybór. No i za cholerę nie mogę się wyrobić w budźecie remontowym! Amelia kopie w najmniej spodziewanych momentach i miałam badanie krwi po glukozie...no obrzydlistwo... stoczyłam wielką godzinną bitwę ze skradającym się pawiem, brrrr. Ale czuję energię pozytywną. Pozdrawiam mamuśki.
aniasz
2006-06-28
11:44:31
Email
dzisiaj przerażające mysli o tym jaka jestem gruba (chociaz tak właściwie to nie jestem zbytnio) ale jednak... aż się boję żeby nam się dzidzia jakaś zdołowana nie urodziła, skoro ja cały czas łapię jakieś doły. POwiem wam ze nawet nie piszę za dużo bo nie chce was jeszcze do tego wszystkiego dołować. w każdym razie pozdrawiam bardzo serdecznie
hallo
2006-06-28
14:41:11
Email
no ja też - skrajności kompletne !! wczoraj chciałam oszaleć, dziś roznosi mnie energia !! i nie potrafię odpoczywać - kompletnie - rwę się do roboty zaraz... postanowiłam, że wszystkie moje następne dzieci urodzą się wiosną, twarde postanowienie, hi-hi, ale będę marudzić, że mi źle w zimowych ubraniach ;-) w każdym razie - dziś zafundowałam sobie zapieprz i jest ok, chłodniej chyba jakoś... kiwi - fajne lampy ma ramko ( www.ramko.pl ) - jeśli masz kłopoty ze zmieszczeniem się w budżecie - coś powinnaś tam find :-) mnie też dopadają tego typu decyzje, ale większość przemyślana nieco już... i gorąco mi w ciuchach ciążowych, ale nie chcę chodzić w spódnicach/sukienkach bo mi puchną nóżki i moim zdaniem wyglądam raczej jak świnka, słodka ale świnka, cholera... ale chyba to zleję, bo się ugotuję dnia pewnego... jeeeeeny... jak trudno być "ciążówką" w takie upały !! Kochane - chłodu Wam życzę !! Jak to przetrwamy to będziemy miały co opowiadać - może to przynajmniej... PA-PA !!
hallo
2006-06-28
14:44:00
Email
no ja też - skrajności kompletne !! wczoraj chciałam oszaleć, dziś roznosi mnie energia !! i nie potrafię odpoczywać - kompletnie - rwę się do roboty zaraz... postanowiłam, że wszystkie moje następne dzieci urodzą się wiosną, twarde postanowienie, hi-hi, ale będę marudzić, że mi źle w zimowych ubraniach ;-) w każdym razie - dziś zafundowałam sobie zapieprz i jest ok, chłodniej chyba jakoś... kiwi - fajne lampy ma ramko ( www.ramko.pl ) - jeśli masz kłopoty ze zmieszczeniem się w budżecie - coś powinnaś tam find :-) mnie też dopadają tego typu decyzje, ale większość przemyślana nieco już... i gorąco mi w ciuchach ciążowych, ale nie chcę chodzić w spódnicach/sukienkach bo mi puchną nóżki i moim zdaniem wyglądam raczej jak świnka, słodka ale świnka, cholera... ale chyba to zleję, bo się ugotuję dnia pewnego... jeeeeeny... jak trudno być "ciążówką" w takie upały !! Kochane - chłodu Wam życzę !! Jak to przetrwamy to będziemy miały co opowiadać - może to przynajmniej... PA-PA !!
hallo
2006-06-28
14:44:53
Email
śmiesznie tak podwójnie ;-)
hallo
2006-06-28
14:44:57
Email
śmiesznie tak podwójnie ;-)
balbina
2006-06-28
16:25:50
Email
czesc dziewczynki...jestem wlasnie na urlopie w Krakowie i upal mnie dobija... nie wiedzialam, ze mozna sie tak pocic... maz pojechal po wentylator, bo nie daje rady...KIEDY BEDZIE CHLODNIEJ?! i tak jak wy mam gorace postanowienie-nastepne dziecko na wiosne-nigdy latem, hihi.. trzymajcie sie dzielnie babeczki kochane-wspolcierpiaca towarzyszka
aniasz
2006-06-28
21:41:19
Email
hallo olej to jak wyglądasz, najważniejsze żeby ci było wygodnie i przewiewnie. Przy takich temperaturach to chyba naprawdę nie warto się przejmować. Wiem wiem łatwo sie mówi, ale ja niby psiocze na to jak wyglądam ale unieram się jak najwygodniej sie da nie do końca patrząc na wygląd. W końcu nosze w brzuszku dzidziusia. pzdr
aniasz
2006-06-28
21:42:39
Email
a co do wentylatora Balbina, to ja kupiłam sobie jakies dwa tygodnie temu i dziękuje za to Bogu każdego dnia :-) bez wentylatora naprawde bym sie wykończyła, a tak pełen luzik :-) pzdr
hallo
2006-06-29
08:52:13
Email
hej, co tam nowego ?? chłodniej się zrobiiiiiiiiło...ach...słodko jest. dalej można działać :-) kiwi, jesteś moja ulubiona , hi-hi !! "przestałam pracować" - myślę sobie: jeeeeny...to tylko ja dalej szaleję regularnie, zła matka... kiwi za dwa dni "wróciłam do pracy" ... śmieszniutko !! serio, dokładnie wiem co czujesz. ja pracuję od rana do późnego wieczora, ale nawet jak w ciągu dnia wpadam na godzinkę - dwie poodpoczywać w domu to wylatuję z niego za pół godziny z nowymi pomysłami, sprawami "to do" nową energią... po prostu, w działaniu mi najlepiej :-) i od wczoraj każę na siebie mówić KółECZKO bo absolutnie cała jestm okrąglutka, jasna cholera... ale cóż, to córeczka najwidoczniej i to ona jest śliczna. ja będę jesienią - ha! całuski Twardzielki Dzielne !!
aniasz
2006-06-29
09:16:37
Email
zazdroszczę wam trochę tej energii dziewczyny, mi to się kompletnie nic nie chce. Ale tak na dobrą sprawę to też ciężko pracuje tyle że w domciu. To zadziwiające ile czteroletnia dziewczynka brudzi ciuchów :-) aż się boję jak będą dwie to juz chyba na serio nie wyrobię, poza trym cały dom na mojej głowie, sprzątać można dosłownie non stop. Wiele razy zastanawiałam się czy mogłabym wrócic do pracy (teraz to i tak niemożliwe bo dsą wakacje :-)) i stwierdziłam że dużo mi daje to siedzenie w domciu, przede wszystkim odpoczywam psychicznie, a to teraz dla mnie najważniejsze. pzdr
hallo
2006-06-29
09:22:04
Email
aniasz, nie przesadzaj tylko z FIZYCZNYM wysiłkiem lepiej... jeny... może nie szoruj okien jednak wszystkich kochana... co innego siedzieć przy komp, jak zaczynam łazić po domu próbując coś ogarnąć to padam... całuski !! miłego dnia !! czy u Was tez chłodniej :-) dziś ??
eva
2006-06-29
10:27:17
Email
Cześć dziewczynki, dawno się nie odzywałam, ale mam kompletnego doła. Byłam wczoraj u lekarza i muszę się położyć do szpitala. Mam bardzo krótką i miękką szyjkę macicy i grozi mi przedwczesny poród, staram się nie denerwować, no ale same wiecie, że takiej wiadomości nie mogłam przyjąć na luzie, mam tylko nadzieję, że będzie wszystko dobrze, że mój synuś posiedzi jeszcze kilka tygodni w brzuszku... przynajmniej do połowy sierpnia. Puki co nie wiem kiedy tu znowu wpadnę, bo z pewnością w szpitalu nie będzie internetu buuu. Pozdrawiam Was mocno i trzymajcie się. Jak wyjdę to obiecuję, że się odezwę pozdrawiam. pa
kiwi
2006-06-29
11:08:32
Email
Eva zobaczysz wwszystko będzie OK. Wszystkie znajome świetnie wspominają pobyt w szpitalu - podobno człowiek się odstresowuje bardzo jak ma koło siebie kupe babek z takim samym problemem. Jedno wielkie leniuchowanie i plotkowanie tylko Ci to na zdrowie wyjdzie a dzidzia też na tym skorzysta. Trzymam kciuki.
kiwi
2006-06-29
11:19:20
Email
Masz rację Aniu to ciężka praca zajmowanie się dzieckiem i dbanie o dom - o remontach wszelkiej maści nie wspominając. Ja wprawdzie jak ta walnięta muszę lecieć do pracy bo dostaję kota w domu ale mój dom to obraz nędzy i rozpaczy, chyba zacznę nadawać imiona kłębkom kurzowym bo już się do nich przywiązałam. Czasem myślę że nie powinnam mieć dzieci bo co to za matka która zamiast po parku spacerować woli biegać po zakładzie produkcyjnym i drzeć gębe! Hallo- dzięki za adresik zaraz zanurzę się w świecie oświetlenia, może mnie oświeci? hi hi .
hallo
2006-06-29
18:59:17
Email
oj kiwi... chyba jesteśmy troszkę podobne... ha-ha... mój dom to też obraz nędzy itd...i ja tez powinnam nadawać imiona... wstyd kompletny, co? ale też dostaję wariacji w domu, kom-ple-tnej !! ach... ale obiecuję sobie że po remoncie będzie lśniło - już zawsze !! a gdzie ty pracujesz swoją drogą dzielna mamuśku ??
aniasz
2006-06-29
20:43:27
Email
to wszystko zalezy od rodzaju pracy jaka się wykonuje. Gdybym na codzień nie musiała użerać się dzieciakami w podstawówce, tylko np ze studentami to na pewno nie poszłąbym na zwolnienie. Na prawdę lubie moja prace, ale w szkole jestem z musu nie z wyboru. Licze na to ze po urodzeniu dzidka i lekkim odchowaniu uda mi sie znaleźć jakąś bardziej satysfakcjonująca pracę, do tej porombanej szkoły nie mam zamiaru wracać. :-)
hallo
2006-06-30
10:25:59
Email
no tak aniasz, nie zawsze masz wpływ jakikolwiek na bandę dzieciaków, nawet najfajniejszych ;-) spoko, uda ci się robić to co chcesz najbardziej - teraz możliwości jest mnóstwo, wierzę w ciebie :-) tymczasem - odpocznij sobie i nabierz sił !! pozdrowienia ( jest coraz, coraz chłodniej u nas... cuuuuuuudo! )
balbina
2006-06-30
12:10:49
Email
czesc Babeczki!!! ja wlasnie odpoczywam sobie na urlopie w krakowie i nuczylam sie wlasnie dzis plesc nz wikliny i ratanu-kapitalna sprawa... jak tak chlodniej to sie chce zyc... Eva! bedzie dobrze, zobaczysz. jestem pewna. trzymamy kciuki i modlimy sie, zeby wszystko bylo dobrze... napisz koniecznie co z mezem? ja k sie ma i w ogole co to bylo? caluski!!!
kiwi
2006-07-02
08:57:01
Email
Oj baby wstyd! taka cisza na forum! Hallo ja pracuję w zamrażalni, teraz sezon na truskawę więc kuuuupa roboty. Moja córka jeździ tu razem za mną i mężem więc właściwie pracujemy całą rodziną. hi hi. Ciekawe jak ja będę pracować jak już urodzi się Amelia - nie chcę zostawić zakładu samemu sobie a zdrugiej strony daziecinka też powinna mieć mamusię non stop. życie pokaże... A ty czym się zajmujesz Hallo?
aniasz
2006-07-03
08:21:29
Email
masz racje kiwi to troche wstyd że się nie wysilamy ostatnio z pisaniem :-) może to dlatego że skończyły nam się jak narazie ciekawe tematy :-) a może dlatego że wszystkie powoli zaczynami się męczyc naszym błogosławionym stanem. Nie wiem jak wy ale ja na prawdę momentami mam juz dość. Jestem znudzona i ociężała. Jak sie ostatnio zobaczyłam na zdjęciach to stwierdziłam że nie tylko czuję się jak wielorybek, ja na prawdę tak wyglądam. brzusio mam konkretny, a to jeszcze dwa miesiące przede mną, mam nadzieję że mnie nie rozsadzi hi hi. A jak wy się czujecie kochane mamuśki??
romaa
2006-07-03
13:10:46
Email
hej, hej, no ja tez sie bardzo dawno nie odzywalam. czuje sie wciaz swietnie, brzuch jak na 7 miesiac chyba maly. ciesze sie z tego, bo wiadomo troche lzej, a po mamie mi sie zapowiadal wielki (ja wazylam 4,5kg po urodzeniu i mama miala brzuch mega wielki). no ale jeszcze troche przede mna. coraz wiecej zaczynam myslec o porodzie, brrr... troche sie boje. poza tym lapia mnie czasem jakied dziwne stany smutkowe. takie przerazenie, ze moje zycie tak bardzo sie zmieni, ze nigdy juz nie bedziemy z mezem sami... buziaczki ps. mala Tosia kopie jak szalona
hallo
2006-07-03
17:36:45
Email
hej !! ja czuję się dziś super, ale to bywa max różnie i nigdy nie mogę precyzyjnie zaplanować next dnia, nie wiem jak będzie... brzucho też nie za wielkie, więc dajemy z Małą Magoś radę :-) Kiwi, zazdroszczę Ci tego chłodu miłego w pracy, baaaaardzo... ( pewnie nie tylko ja ) a truskaweczki uwielbiam ( nic innego nie jem właściwie, no... czasem owijam je w naleśniki z serem, hi-hi) a czy się ja zajmuję? 1.prowadzę studio projektowania wnętrz/salon mebli kuchennych, 2.prowadzę sprawy "organizacyjne" w naszej firmie ( temat działań: zarządzanie rozwojem ), 3.pracuję jeszcze w urbanistycznym biurze projektowym... tzn nie wszystko ( oprócz ostatniego ) robię absolutnie i wyłącznie samodzielnie, są od tego ludziki, ale trochę się dzieje, ho-ho... do tego jeszcze kieruję remontem, bo okazało się że ekipa nie czyta rysunków technicznych i muszę mówić gdzie przykręcić profil...itp...zmora, ale za późno na zmianę... a w ciągu dnia wpadam na godzinkę snu ( dodatkowe zajęcie ), ale wytrzymuję najczęściej z 15 minut i dalej lecę. jest O.K. ale... muszę leżeć żeby się Dzidzia przekręciła, ugh... nie daję jej chyba szans, ups! żYCZę WAM MNóSTWO ENERGII TEGO LATA KOCHANE !!
kiwi
2006-07-04
09:06:57
Email
Hallo - przy Tobie jestem ostatnią kluchą. Kobieto ależ Ty masz energii. Podziwiam! Masz rację Aniu mi też nie chce się pisać bo ile razy mam narzekać że jestem jak kula albo że spuchły mi stopy - nie wiedziałam że kostki mogą zniknąć!! Znowu mam kiepskie wyniki krwi tym razem trzustka i wątroba nie wyrabiają normy a Amelia siedzi małym tyłkiem do dołu- w sumie racja sama też bym nie chciała do góry nogami 3 miesiące wisieć.
aniasz
2006-07-04
09:13:47
Email
dziewczyny co wy tak panikujecie z tym ułożeniem? Przecież dzidziuś obraca się głową w dół dopiero w ósmym miesiącu, a z tego co się orientuje to wszystkie jestesmy w siódmym :-) będzie dobrze, zobaczycie wszystkie się poobracają. Ja dzisiaj ranny ptaszek bo byłam na badaniach, zovbaczymy czy u mnie wszytko ok. Myślę że rtaczej tak bo właściwie anemie miałam w swoim życiu tylko raz, po pierwszym porodzie :-) oj już się nie moge doczekać tego maleństwa...
hallo
2006-07-04
11:36:00
Email
no aniasz... fajnie by było :-) obyś miała rację !! ale Mała Małg też pupką w dół i też pomyśłam kiwi, że bym wisieć tak długo nie chciała głową w dół... najwyżej nas potną, brrr... ale lepiej niech już się przekręci, co ;-) ?? Angelinie Jolie ( jestem wierną "fanką" jaj ciąży, hi-hi ) też się nie przekręciła... ale spoko, może naszym Gwiazdkom się uda. chyba że będą złośliwe - po tatusiach ha-ha-ha !! kiwi, żadna z ciebie klucha, spadaj, ty już masz o ile wiem jednego Dzieciaczka, a ja ?? na razie niewielkie osiągi :-)
romaa
2006-07-04
12:07:27
Email
dziewczyny, wybralismy sie wczoraj obejrzec wozki. tak, zeby sie zorientowac. wybor jest za duzy!! strasznie trudno sie bedzie zdecydowac... do tego sprzedawcy mowia co innego, na forach mozna przeczytac co innego... a to nielada wydatek, wiec powazna decyzja. mieszkam na pierwszym pietrze i bede musiala wnosic ze soba wozek (a plecy baaaardzo kepiskie) i nie bardzo to sobie wyobrazam? jakies pomysly na to jak to sie robi? w jednym reku stelaz w drugim gondolka? czy jakos wciagac wszystko razem po schodach?? do tego zalezy mi na wlasciwosciach terenowych, wiec chyba pompowane kola, ale one sa ciezkie. w jednym wozku, podobno bardzo dobrym, byly piankowe, wiecie cos na temat piankowych kol? na mnie jakos to nie robi dobrego wrazenia? i do tego to moje niezdecydowanie...
kiwi
2006-07-04
14:22:37
Email
Ja i tak spodziewam się cc więc nie straszne mi odwrócenie dzidzi głową do góry. Romaa ja też już oglądałam wózki i trochę od tego zgłupiałam bo wiem jeszcze mniej niż przed oglądaniem.
hallo
2006-07-04
14:35:49
Email
jeeeeeny... ja niczego jeszcze nie oglądałam... od kiedy "można" robić zakupy dla Dzidziolka ?? żeby "nie zapeszyć" ?? przesądna nie jestem, ale nie mam czasu, a to dobre alibi, hi-hi
kiwi
2006-07-04
15:12:05
Email
ja zupełnie nie jestem przesądna, wręcz drażnią mnie miliony przesądów na temat ciąży. Najgorsze są stare babcie, no i obowiązkowo wszyscy dają Ci dobre rady!. Facet lat 40 stary kawaler i śmie tłumaczyć mi że poród naturalny jest najlepszym wyjściem, albo babcia która ostatnie dziecko urodziła 50 lat temu przybliża mi sekrety odżywiania w ciąży. A już absolutnie wszyscy są ekspertami od płci dziecka. Wszyscy mówią że będzie chłopak! -wyjaśniam że usg jasno wskazuje na dziewczynkę to się krzywią i uważają że to jakiś szatański wynalazek i prawie zawsze sie myli. Kur... co za ciemnogród... hallo olej to kiedy można a kiedy nie... strojenie gniazdka i chęć robienia zakupów same cię dopadną.
hallo
2006-07-04
15:42:59
Email
taaaa... "strojenie gniazdka" w pełni, właśnie jadę na budowę... a robić zakupów nie luuuuuubię, ale może z tymi dzidziolkowymi inaczej będzie, całuski !!
romaa
2006-07-04
17:12:39
Email
no te przesady i porady sa potwornie denerwujące... uwazam ze zakupy dla dziecka trzeba robic wtedy kiedy sie ma sile i czas na to zeby powybierac. dlatego np wozka nie warto zostawiac na ostatnia chwile. szczegolnie ze czasem trzeba czekac na realizacje zamowienia. precz z glupimi przesadami! boje sie ze na tydzien przed porodem nie bede miala sily jezdzic i ogladac ciuszki/wozki itd. a nie mam ochoty zdawac sie w tej kwestii calkiem na meza. poazdrawiam!
aniasz
2006-07-04
20:51:03
Email
mnie wprawdzie zbyt duże zakupy nie czekają bo mam większośc rzeczy, ale z praniem ich i prasowaniem czekam jeszcze trochę. Po pierwsze dlatego że chcę to zrobic juz w nowym domciu :-) a po drugie stwierdziłam że jeszcze sie zdążą z powrotem zakurzyć przez te dwa miesiące :-) ale powiem wam że ochotę mam na to straszna. Tak fajnie byłoby juz powyciagac te wszystkie malotki :-))) a tak troche odbiegając od tematu zakupów to powiedzcie mi czy macie może jakieś dobre strony internetowe z ćwiczeniami oddechowymi. Nie chce mi się chodzic do szkoły rodzenia tymvardziej że w Rzeszowie nie ma zbytniego wyboru a te szkoły które sa nie oferuja niczego ciekawego. A bardzo chciałabym sobie troche poćwiczyć oddychanie przed porodem. Dajcie znac jak cos macie . pzdr
kiwi
2006-07-05
06:39:38
Email
Ja odkładam wsystko na"po przeprowadzce". tak mi się w życiu złożyło że bardzo często zmieniam miejsce zamieszkania i kurde już nie czuję podniecenia, oczywiście mam szczytne plany że w nowym domu to wszystko ekstra. Ale jak sobie pomyślę że powinnam się pakować właśnie zacząć to mi kurde słabo! a potem jescze ten pierdolnik posprzątać!
kiwi
2006-07-05
06:49:34
Email
hallo - z robieniem zakupów to jesteśmy widzę bardzo podobne, nie cierpie łazić o sklepach i godzinami zastanawiać się nad wyborem jakiegoś gówienka! Ale jeśli chodzi o zakupy dla dzieciaczka - takie mniumnie ubraneczka to przychodzi moment że staje się to najważniejszą rzeczą na ziemi! romaa ma rację zakupy robi sie wtedy kiedy ma się ochotę! jestem ciekawa Twojego wyrazu twarzy jak sie zorientujesz że własnie spędzasz drugą godzinę w sklepie z gadżetami dla maluchów. Ja myślałam że padnę ze zdziwienia - natura to przebiegła bestia!
romaa
2006-07-06
09:41:25
Email
Ania spróbuj poszukać na www.rodzicpoludzku.pl. powinnas tam cos znalezc. a co do ciuszkow, to powiem Wam, ze ostatnio troche przypadkiem trafila na sklep z uzywana odzieza i mysle ze mozna tam bardzo duzo rzeczy dla niemowlaczkow kupic! sa w ogole nie zniszczone, bo przeciez noszone ledwie chwilke, no i kosztuja pare groszy. wygrzebalam kilka naprawde super ciuszkow!
hallo
2006-07-06
21:46:22
Email
heeeej ... w czym WY chodzicie KOCHANE !!?? ja nie mogę find żadnych fajnych ciuchów biodrówek, umieram z gorąca ( w tych ciuchach z pasami cholernymi )... a nie chcę sukienek bo na maxa powiększają ... jeny... ja tak nie lubię łazić po sklepach, zwłaszcza teraz, chyba pójdę do krawcowej hi-hi
aniasz
2006-07-07
09:06:35
Email
ja generalnie mam 1 parę krótkich spodenek (H&M) i dwie spódnice (jeszcze z przed ciąży - o dziwo się mieszczę) poza tym poszerzyłam sobie jedne spodnie biodrówki (tez z przed ciąży) tych grubych sterylnych pasowatych ciuchów nawet nie tykam :-) nie mam zamiaru się roztopić :-)
hallo
2006-07-07
09:59:09
Email
no, moja Dzidzia zajada się Magnum Almond niestety... i ja nie mam szans zmieścić się w ciuchy przedciążowe... ach trudno... przetrwam jakoś! całuski !! cudnego kolejnego upalnego dnia ulubionej ciąży !!
aniasz
2006-07-10
11:51:26
Email
no i patrzcie jak nas straszyli zimnym latem, atu, przynajmniej u mnie, war z nieba że się wysiedziec nie da. Ja na szczęście zaopatrzyłam się w wiatrak, no i od czasu do czasu wskakuje do baseniku (bosko!) ale jak mam wyjść z domu to po prostu leje się ze mnie strumieniami, jak to mówi mój mąż "niagara pod pachami". A jak wy sobie radzicie? Chyba żadnej nie chce się siąść do kompa i napisać kilka słów :-) pozdrawiam wszystkie bardzo serdecznie. cmok cmok
hallo
2006-07-10
15:20:27
Email
no, mnie się wręcz płakać chce jak mam wyjść z domu, w domku chłodno i miło... dziś na maxa nie miałam siły wyjść z łóżka swoją drogą... ale - fura spraw, jak ich nie załatwię będę bardzo zła, wychodzę więc... ale ciężko jest, och ciężko ! piję mnóstwo soku pomarańczkowego z mnóstwem lodu... nawet MAGNUM mnie męczą... WYTRZYMAMY !! UHAHA !! BYLE DO ZIMY... będziemy sobie siedzieć w domku i przytulać maluszki kochane... pa !!
aniasz
2006-07-10
20:43:24
Email
popatrzcie jaka ta natura bywa złośliwa, dopiero was uspokajałam że dzidziusie się jeszcze poodwracają, a tu sama teraz trzęsę portkami bo moja córcia w 32 tygodniu jest w położeniu pośladkowym i niewykluczone że będę miała cesarkę której panicznie sie boję :-( ale staram się mocno wierzyc w to że mała się jeszcze odwróci, na pewno będę kilka razy dzienne wypinać pośladki na czworakach, ponoć to pomaga :-)oj oby się udało... poza tym dzidzia zdrowa waży 2kg :-) i kopie jak szalona. pzdr
kiwi
2006-07-10
21:25:26
Email
No witam wszystkie okrąglaczki! A ja mam już przeprowadzkę za sobą... no prawie, jeszce tylko syf absolutnie wszędzie - strasznie upalnie w tym moim mieszkaniu ale często musze jeździć a mam błogosławioną klimatyzację! Ugryzł mnie jakiś robal w pachwinę i chodzę jak paralityk - wcześniej ruszałam się jak kaczka a teraz jak kaczka po zderzeniu z TIRem - a do tego z postępującym alzhaimerem bo kurza stopa o wszystkim zapominam. Pozdrawiam babeczki!
aniasz
2006-07-12
21:07:39
Email
hej :-) jednak zbawienny wietrak okazał sie nie taki dobry, zawiał mnie za bardzo i cały kark mnie boli jakbym ciężary podnosiła albo spała na siedząco :-) i do tego jeszcze krzyże :-( buuuuu, boli mnie wszystko.. przynajmniej upały trochę mniejsze, chociaż tego co widzę to w Rzeszowie padało najmniej z całej Polski, ale w sumie nie narzekam bo lubię ciepło. trzymajcie się okrąglutkie :-)
hallo
2006-07-13
11:57:30
Email
kochanieńka... w Łodzi nie padało WCALE - pocieszę cię ;-) ja przespałam całą noc POD WIATRAKIEM - miło było... bo tak w ogóle ze spankiem to u mnie klapa totalna... a wieczorem to już p..ca dostaję, nie wiem co robić ze sobą. A JAK WAM SIĘ ŚPI ?? mnie nic nie pomaga - praca do późna, melisa, o spacerach w upale nie myślę nawet, a gorącego mleka pić nie będę !! O !! moja ulubiona wiadomość: DZIDZIA MI SIĘ PRZEKRĘCIŁA !! miło z jej strony. chociaż - pewnie jeszcze z pięć razy to zrobi, hi-hi. figlara. miło jest ogólnie - tylko niech się ochłodzi !! NAPISZCIE COŚ FAJNEGO...
kiwi
2006-07-14
10:46:13
Email
Witam mamuśki - wreszcie ulga w Puławach pada! Byłam na USG wczoraj - moja dzidzia jest taka malutka waży tylko 1,2Kg!!! bardzo mnie to zmartwiło ale wg lekarza to wciąż w normie na 29 tydzień. Kolejna niepokojąca sprawa to bicie serduszka - bije w dziwny sposób, jest zbudowane prawidłowo ale jeśli to sie nie zmieni mam jechać na konsultacje. Aj jak ja się o to martwie strasznie!
aniasz
2006-07-14
13:13:07
Email
kiwi, nie martw sie kochana, na pewno wszystko będzie ok. Wiadomo że lekceważyc takich sygnałów nie można, dlatego lekarz tak postępuje, ale moge sie założyć że wszystko będzie ok. A co do wagi to chyba jest jak najbardziej w normie, moja mała ważyła 1,2kg w 28 tygodniu także głowa do góry dzielna mamusiu, zamartwianie się na pewno małej nie pomoże :-) pzdr
hallo
2006-07-14
14:04:28
Email
kiwi... no naprawdę będzie ok, po takiej dzielnej mamusi - spoko!! jakoś strasznie w to wierzę. ale co się musisz zamartwic to twoje, przetrwaj. ja dzisiaj miałam max schizę że zgniotłam dzidzię - spałam w nocy trochę chyba za bardzo na brzuchu. potem od połowy nocy nie kopała... rano też nie... ale koszmar!! dopiero około 10 mi przywaliła i mogłam przestac się modlić, hi-hi... ja też mam małe brzucho dość, USG było dawno, nawet nie wiem ile waży. URODZIMY śLICZNE ZDROWE DZIDZIOLKI - TAK!! i pojedziemy razem nad morze - co Wy na to ?? fajny pomysł?? wiosną 2007 - tak??
hallo
2006-07-14
14:06:21
Email
w Łodzi dziś padało. króciutko. ale to pierwszy dzień dopiero ;-) i już można oddychać...
kiwi
2006-07-14
15:48:32
Email
Dzięki dziewczyny; wiem że wy mnie rozumiecie. Pocieszyłaś mnie Aniu tą wagą małej. Mam nadzieję że już za tydzień będzie lepiej, jakoś optymistycznie na to patrzę teraz. Buziaki.
hallo
2006-07-15
14:27:22
Email
hallo kochane!! miło jest jak nie wiem a tu podobno od poniedziałku upały again... wrr... co zrobimy?? oj, już bym chciała tę Dzidzię urodzić i przytulić... tęsknię trochę :-) a Wy?
kiwi
2006-07-15
20:35:12
Email
Witaj Hallo, nie jesteś osamotniona - gdyby można było skrócić czas, moja dzidzia byłaby już ze mną. Ale skoro już nie mam na to wpływu... to niech siedzi sobie spokojnie i rozwija się jak najlepiej(nadal głową do góry urzęduje).Ech kiepsko nanaszym forum ostatnio- chociarz w porównaniu do innych np. październikówek to itak rewelacja! buźki mamuśki!
hallo
2006-07-17
09:37:29
Email
moja chyba znowu głową w górę - również - chyba wróciła... tak to czuję! ale przynajmniej jest mobilna i wierzę, że będzie tak uprzejma i we wrześniu fiknie jak trzeba. trzymajcie się, oddychajcie głęboko! czy chodzicie do szkoły rodzenia? mnie pani moja doktor powiedziała, że może nie warto, że moja położna wszystkiego mnie nauczy... a że kontaktu z innymi mamami mi nie potrzeba ( mam waaaaas... :-) ) to jakoś się nie pcham, mam co robić, hi-hi. a wy? chodzicie?
romaa
2006-07-17
10:55:33
Email
my idziemy dzisiaj pierwszy raz! zobaczymy co ciekawego sie bedzie dzialo. Toska kopie mnie po zebrach bez przerwy. no to chyba nogami do gory :)
kiwi
2006-07-17
23:03:35
Email
Ja się nie wybieram bo planuję cc ale w poprzedniej ciąży chodziłam do szkoły rodzenia i było śmiesznie. Nie zbyt profesjonalnie ale fajnie tyle ciężarówek w jednym miejscu człowiek się odstresował. Najlepiej było podczas ćwiczeń fizycznych - wszystkie laski w skupieniu wdechy i wydechy kocie grzbiety, rozciąganie aż tu nagle czujesz że któraś rozluźniła się za bardzo i strasznie cuchnie bąkiem (pierdem)! Aż się usmarkałam ze śmiechu ( a śmiech to bardzo dobre ćwiczenie). Ogólnie polecam szkoły rodzenia - to naprawdę fajna sprawa. Buźki
aniasz
2006-07-18
17:10:18
Email
ja na pewno sięn ie wybieram do szkoły rodzenia, chodziłam w pierwszej ciąży i musze przyznać że oprócz przyjemnej atmosfery i jednej prezentacji parcia nic z tamtąd nie wyniosłam, a że w Rzeszowie są chyba tylko 2 szkoły rodzenia to nie bardzo mam z czego wybierać :-) dlatego też prosiłam kiedyś o linki jakichś stron gdzie są ćwiczenia oddechowe... może cos jednak macie? bo na rodzić po ludzku nic nie ma :-) pzdr
romaa
2006-07-19
09:28:41
Email
na szkole rodzenia bylo bardzo fajnie, duzo cwiczen z jogi, rozne rodzaje oddychania, lagodzace skurcze itd dzis bedzie o porodzie naturalnym (pozycjach wertykalnych itd) czekam tez z zainteresowaniem na zajecia na lalkach, nie mam zadnego doswiadczenia z dzidziusiami i troche mnie przeraza "obsluga" takiej kruchej istotki tak zeby nie zrobic jej krzywdy no i mialam okzaje sprawdzic- moj brzuch jest naprawde maly na tle innnych brzuchow w podobnym terminie! moze dlatego moj kregoslup tak dzielnie to znosi. oj dziewczyny juz coraz blizej!
kiwi
2006-07-19
09:44:13
Email
ja mam 4 młodszego rodzeństwa no iwłasną córkę więc mnie kompletnie nie interesowało przebieranie laleczek ale dla młodych mamusiek to bardzo ważne, kiedyś na studiach laska zapytała się mnie czy karmi się obydwiema piersiami bo myślała że tylko np prawą! Dawniej wielopokoleniowe rodziny dawały to wsparcie którego teraz mogą udzielić właśnie szkoły rodzenia. Romaa to ekstra że udało Ci się trafić do fajnej.
aniasz
2006-07-19
11:39:18
Email
Roma to jak możesz to napisz jakieś cwiczenia oddechowe, chętnie sobie poćwiczę :-) a co do 'obsługi' niemowlaczka to ja jakos nigdy nie miałam z tym problemu, od samego początku wiedziałam co robić, wydaje mi się że to się ma we krwi. Mój mąż też od razu bez żadnych oporów przebierał małą i wszystko przy niej robił. Oj juz się nie moge doczekać tego mojego maleństwa :-) pzdr
hallo
2006-07-20
00:10:42
Email
no - ja też już nie mogę! tęsknię za Dzidzią, chciałabym ją przytulć... ale spoko - wytrzymam - muszę remont skończyć, hi-hi... już dostaję fioła powoli, bo wzięłam pracę do domu i NIE WYCHODZĘ ZUPEŁNIE od dwóch dni, jutro wyjdę bo ZEŚWIRUJĘ !! a - laseczki, czy wy śpicie normalnie? ja - cholera jasna - nie mogę zasnąć codziennie - bujam się do 3-4 nad ranem... a potem wstaję i do roboty, więc jakaś wyspana nie jestem :-( a po północy już z pracy nitki... nie mogę usiedzieć kompletnie. nie macie z tym problemu ? jakieś super metody ? gorące mleko z miodem ( żart !! ) pa-pa
aniasz
2006-07-22
18:05:20
Email
hej :-) niby co nas nie zabije to nas wzmocni ale z tymi upałami to juz przesada! jak sobie dajecie radę? ja pomimo wiatraczka i basenu już ledwo zipię :-) jeszcze do tego wszystkiego dzidzia strasznie naciska mi na kość łonową, nie moge zbyt długo stać, a chodzę jak kaczka :-) zresztą w tym upale to nawet jakbym nie była w ciąży to nie byłabym w stanie dużo chodzić :-) poza tym wszystko ok, powoli zaczynam odliczanie do wielkiego dnia, jeszcze tylko 6 tygodni :-)przynajmniej mam taką nadzieje. Trzymajcie się wrześniówki, oby do września :-)
kiwi
2006-07-22
18:47:48
Email
Witaj Aniu, kacze chodzenie już nas nie opuści - mnie jeszcze 9 tygodni. Ja czas odliczam do wtorku bo mam konsultacje specjalistki na temat dziwnego bicia małego serduszka. Mimo zapewnień mojego gina że to przejściowe strasznie sie martwie. Ale jestem dobrerj myśli - teraz już się nie wygłupiam - nie pracuje i wyluzowuje się.
kiwi
2006-07-22
18:52:15
Email
Acha i jeszcze jedno pytanko. Czy wasi mężowie też tak ciekawsko zaglądają na nasze forum?? Mój zazwyczaj nabija się ze mnie że tu zaglądam - zupełnie facet nie może zrozumieć żę łatwiej jest pewne rzeczy znosić mając towarzystwo innych 80kg lasek. Pozdrawiam mamuśki!
aniasz
2006-07-23
11:41:28
Email
mój mąz w ogóle nie zagląda, tylko lpie oczmi jak widzi że coś tu czytam albo wpisuję :-) poza tym raczej mało go to interesuje, chyba rozumie potrzebę wymiany poglądów między ciężarówkami :-)
hallo
2006-07-23
12:32:28
Email
ja pracuję, ale jakoś mnie to niespecjalnie kręci już... muszę skończyć jeszcze dwa projekty i koniec, nic nie robię w tym temacie. na maxa ciężko mi się oddycha, wszystko mnie wkurza, wieczorami puchnę i nie mogę spać. aaaaaaaaaaaa !! mój mąż dostanie ode mnie medal za wytrzymałość !! zresztą, po nim wszystko spływa i i tak mówi że jestem śliczna i słodka i że go kręcę bardzo( chociaż wyglądam i zachowuję się jak wielkie marudne babsko zwykłe a nie fajna laseczka jakaś... ) dziwne... do tego mam fatalną cerę i tylko czekam na plamy na twarzy - te "wątrobowe" - dlaczego niby miałabym ich nie dostać, prawda ?? ile razy w nocy wstajecie siku ? ja chyba z pięć, a biorąc pod uwagę fakt że nie mogę zasypiać zbyt łatwo... eeech... bywały fajniejsze wakacje :-( o, mój mąż właśnie ma skurcz łydki, hi-hi, o co chodzi?? ciąża urojona?? biedny...
kiwi
2006-07-23
21:46:05
Email
Ja śpie całkiem nie źle ale sikanie co godzinę doprowadza mnie do szału! Nie wienm jak wyglądają plamy wątrobowe ale myśle że już je mam bo podejrzanie się piegowata zrobiłam. Dziecko które się u mnie zagnieździło za wszelką cenę chce mi poprzestawiać organy. Zbieram kopniaki w pęcherz lub w wątrobe i jeszcze w coś ale nie wiem co to za część ciała ale też boli. Może się jakoś szybciej wydostanie bo już mam tochę dosyć!
hallo
2006-07-23
21:59:02
Email
przeeeeeeeeeestań, nie mów tak ;-) niech sie wydostanie w terminie. W Y T R Z Y M A M Y !!! ... czy nie?
kiwi
2006-07-24
07:16:36
Email
No jasne że mówię głupoty wcale nie chce żeby dzidzia urodziła się wcześniej... zwłaszcza że wiem że jak się już urodzi zaczyna się niezły młyn - z ciężarnej księżniczki zamieniasz się w grubą posługaczkę. hi hi hi.
kiwi
2006-07-24
07:31:17
Email
boli mnie mostek od spania na boku, zdarzyło wam się to kiedyś?? dzidzia uciska mi płuca ( tak wyczytałam) i duszę się nawet jak nic nie robię. Właśnie udało mi się zdjąć obrączkę z palca serdelka, więcej jej nie założę. Fantastyczny stan! a z drugiej strony to najpiękniejsze uczucie jak mały ktoś kręci się i wierci pod sercem.
hallo
2006-07-24
08:54:58
Email
ja żadnych "pierścioneczków" nie noszę już od powiedzmy dwóch miesięcy... moja Dzidzia jakoś nie kopie bardzo boleśnie ( was naprawdę tak mocno? może to chłopaki? )ale uciska co może... najbardziej nie lubię jak "ciągnie" tak jakoś w dół brzucha mojego - mam wrażenie że się za moment przewrócę. z oddychaniem klapa kompletna - to fakt - zwłaszcza w nasze ulubione upały - zasapany wielorybek - nic fajnego ;-( ale spoko, czasem daje sobie wytłumaczyć "przemową" + lekkim "mizianiem brzuszka" i się trochę przesuwa żeby dać mamie pożyć. mówię Wam - Dzidzie są takie dokuczalskie po tatusiach - z definicji :-)
aniasz
2006-07-24
09:04:36
Email
moja mała wierci się jak nie wiem co, teraz juz tak bardzo niekopie ale strasznie sie rozpycha :-) momentami mam wrażenie że skóra na brzuchu mi pęknie :-)ale powiem wam że juz coraz częściej myślę o tym jak to będzie cudownie zobaczyć te serdelki, pociumać tą cieplutką główeczkę... aż łzy się cisną do oczu :-)
hallo
2006-07-24
09:33:10
Email
no właśnie... max maxów !! najmilsza i najważniejsza sprawa na świecie całym, co? cuuuuuuuuuudnie będzie
romaa
2006-07-24
10:04:21
Email
No dzieczynki tutaj nowa fala upalow. nie wychodze z domu! tylko ze bede musiala... Ania, z tymi cwiczeniami oddechowymi to raczej trudno je opisac. nie wiem czy potrafie to dobrze zrobic. generalnie chodzi o to zeby miedzy skurczami oddychac gleboko, a wlasciwie skupic sie po prostu na mocnym wydechu, bo wtedy wdech przychodzi naturalnie, a w trakcie skurczu oddychac "plytko", (tak zeby nie ruszal sie brzuch) zeby nie dotykac i tak juz bolacej macicy. no a przed skurczami partymi najpierw wziac gleboki oddech (tak zwana baba), potem oddychac coraz szybciej a jak przychodzi potrzeba parcia to przec na wydechu albo z wydechem. po skurczu najpierw szybko a potem coraz wolniej do momentu w ktorym macica sie rozluznila i na koniec znowu gleboki wdech z energicznym wydechem(baba). no ale tow szystko brzmi dosyc skomplikowanie, trzeba pocwiczyc, a latwiej w grupie i z polozna. ja licze na instynkt!
kiwi
2006-07-24
10:45:28
Email
U mnie temperaturka sięga zenitu! W domu jest tak samo gorąco jak na dworze i dziś wiaterek taki jakiś mierny. Jutro wielkie badanie więc mi nerwowo nieco odwala. Ech jeszcze 8 tygodni i 5 dni...
hallo
2006-07-24
11:01:00
Email
kiwi kochana - mmmmmmocno trzymam za Was kciuki, strasznie czekamy na wieści, strasznie życzymy Wam zdrowego serduszka !! tymczasem - mmmmmocno się trzymaj, pooglądaj głupie filmy, może sobie autkiem pojeździj po okolicy - mnie to max relaksuje - czasem po stresujących dniach jeżdżę sobie po mieście ;-) może na basen idź... może na lody... wytrzymasz a jutro pewnie odetchniesz!! z FORMUM "wychodzą" same zdrowe Dzieciaczki fajnych dzielnych Mamuś więc o co się martwisz Kochanieńka Nasza ?? luuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuz... ( + daj jutro natychmiast znać !! na którą idziesz na badanie )
kiwi
2006-07-24
11:40:23
Email
jutro na 13 jedziemy do szpitala na Karowej w Wawie. Dzięki za wsparcie. Buźki dla mamusiek.
hallo
2006-07-25
12:29:27
Email
kiwi, jak wrocisz napisz. jeny... tak bym chciała, żeby było u Was wszystko dobrze !
kiwi
2006-07-25
17:38:02
Email
witajcie mamuśki, u nas generalnie OK serduszko i dzidizuś zbudowane prawidłowo ( waga 1,6kg) :-) Nadal dziwnie bije ale ma czas do kilku dni po porodzie się naprawić. Będziemy pod obserwacją ale nie musimy nic leczyć bo jest to przejściowe na 90%. Bardzo mnie uspokoiła ta wizyta. Buźki.
hallo
2006-07-25
18:24:15
Email
baaaaaaaaaaaaaaardzo się cieszę!! spoko, ludziki to nie maszyny, czasem coś tam "wyluzowuje" ale ciągle jest w normie. tak ja to widzę jako laik, myślę jednak że to ma sens. fajniutko, że Cię uspokoili. ja też odrobinkę panikowałam, że cos będzie "nie halo" z płucami Mojej Dzidzi po tej mojej akcji z astmą nagłą/dusznościami/szpitalem ... na forum przeczytałam nawet wtedy o takim przypadku, że Dzidziol musiał zostać w szpitalu bo zaczął sinieć... miał zapalenie płuc... jeeeeeeeny - jakiego ja miałam doła !! ohydnie było. ale mi przeszło i już się nie bardzo boję. fajniutko kiwi, fajniutko. trzymajcie się Kaczuszki Śliczne :-) PS: wiecie że będzie jeszcze goręcej ?? niespodzianka...
hallo
2006-07-26
22:34:42
Email
hej kochane... co z wami? dlaczego nie piszecie? dajcie znac - jakies fajne przygody macie tego lata?
aniasz
2006-07-27
09:54:47
Email
nie chce was zanudzać, bo jakos nic ciekawego sie nie dzieje, oprócz notorycznego gorąca i uczucia wielorybiej cięzkości. Powoli kończę domek, jest szansa na przeprowadzkę w sierpniu, i oby... a poza tym nudy na maxa :-) trzymajcie się
romaa
2006-07-27
10:23:16
Email
u nas tez niewesolo bo maly remont. mnostwo pylu itd i jeszcze ta temperatura.. mozna sie wykonczyc. no ale co zrobic. a czasu coraz mniej.... pozdrawiam
hallo
2006-07-27
11:11:52
Email
no jasne - ja też nie mam gdzie mieszkać ( remont ) mieszkamy u przyjaciół ( ich do października nie ma ) - ciekawe czy Dzidzia wróci we wrześniu do swojego czy nie-swojego domku... zakończyć remont to jedno, ale wywietrzyć tę chemię - trudniej będzie ;-) ale spoko - się uda raczej !
kiwi
2006-07-27
11:51:43
Email
A ja jestem już p przeprowadzce. hi hi. Walczę nadal z kurzem , który wyłazi spod paneli. Układacze powinni pozamiatać przed położeniem paneli a teraz jakimś cudownym sposobem syf przełazi na wierzch. Strasznie podba mi się moje mieszkanko - bardzo szczęśliwa jestem- mimo że to służbowe. Mój mąż pracuje po 13godzin ostatnio i nudzę się jak mops. parcuje 7 dni w tygoniu- całe szczęście że moja córka ma 8 lat to mam towarzystwo i niewolnika małego do zmywania naczyń, hi hi.
hallo
2006-07-27
12:30:17
Email
napisz coś fajnego o swoim mieszkanku... ja będę miała taką posadzkę w salonie http://www.floorline.com/crystal7_1_4.htm?dekor=h2572 odjazd lekki - ciekawe jak wytrzymamy psychicznie hi-hi-ha-ha!! ale ładna... i nie-wi-dać-bru-dów i wszystkie "drewna" pasują :-) pzdr
kiwi
2006-07-27
12:45:28
Email
Oglądałam Twoją posadzkę - jest zajebista! Poprostu się w niej zakochałam. Rewelka. Mam bardzo kolorowy salon fakt że teraz modne jest drewno i biel ale jakoś bardziej użytkowy jest wielokolorowy i uwielbiamy z mężem lata 60 (amerykańskie) i tego stylu się trzymaliśmy. Oczywiście jeszcze nie wszystko jest skończone np nie mamy stołu w kuchni. Wiele rzeczy zrobiłabym inaczej ale chyba wszyscy mają taki problem jak już zmajstrują mieszkanie.
hallo
2006-07-27
13:37:55
Email
ja też uwielbiam lata 50/60 :-) ale będę miała bardziej "afrykańskie" klimaty ( sprana marchewka i malina + drewno głównie orzech ciemny a ściany: kość słoniowa + elementy marchewka+malina ) a zaczęło się od drzwi... a w łazienkowych będę miała zajebisty bulaj - chyba moja ulubiona rzecz w domku :-) ale - byłam tam właśnie... kupa roboty jeszcze!! wrrrrrrrrrrrrr...
kiwi
2006-07-27
15:35:52
Email
Hallo - wyobrażam sobie Twoje gniazdko, napewno będzie genialne. Bulaj w drzwiach od kibla to ekstra pomysł. Ty się zajmujesz zawodowo wnętrzami prawda? Pracujesz nadal? Bo ja wymiękłam, wszystko mnie wkurza do granic. Wogóle to się głupia jakaś zrobiłam - IQ 80 - to tyle co Forrest Gump. Nie mogę się kurde skupić na niczym jak coś opowiadam to wątkiem głównym opowieści jest yyyyyy . Mam gigantyczne cycki o mega sutkach nie wspominając. Dupę jak szafę trzydrzwiową i kurcze zastanawiam się co mnie podkusiło żeby zmajstrować sobie dzidziusia?? Wiedziałam że tak będzie! no głupia baba jestem noramlnie. hi hi hi.
hallo
2006-07-27
15:56:29
Email
no spoko, mnie też odwala - ale pracuję oficjalnie się do tego przyznając. projektuję wnętrza ale w czasie ciąży to zarzuciłam = nie mam cierpliwości do marudnych klientów indywidualnych -> "gówno mnie obchodzi odcień pani płytek" - musiałabym wtrącać w czasie każdej rozmowy. bo proj wnętrz to w znacznym stoponiu straszne ściemnianie :-) osobiście teraz projektuję miasta bardziej ( plany miejscowe, proj urbanistyczne ) - to jest super, bo nie pracuję u siebie ( duuuuuużo mniej odpowiedzialności i stresu hi-hi ) i klientami są gminy/firmy/instytucje a to zupełnie inne podejście bo nie wydają swojej kasy. ale serio, kończę dwa last projekty i spadam bo juz dłużej niż 4h ciurkiem nie moge przy komp wysiedzieć. zwłaszcza wieczorami jak puchną mi nogi - szału dostaję !! także nocami jak mój ulubieniec w końcu łaskawie daje się ściągnąć do domku - jeździmy po mieście i słuchamy muzy - jak amerykańskie dzieciaki :-) - za nic spać nie mogę. a wczoraj otworzyli nam kawałek autostrady - do Konina, trzeba się przejechać będzie. o!! dziś w nocy założyli mi blokadę na kółko!! cholera. za parkowanie rzecz jasna. tylko znak był ruchomy - serio. w życiu nie zapłacę!! blondynka? w ciąży? mowy nie ma!! tylko autko chciałbym odzyskać... muszę pomyśleć... kiwi - a masz jakieś malutkie foto z mieszkanka?
kiwi
2006-07-27
16:33:39
Email
Nie ma litości dla ciężarnych, Tobie blokują kółko ja muszę zrobić prawko jeszcze raz, świat jest bezlitosny! Jak tylko znajdę ten śmieszny kabelek którym łączy się aparat z kompem to dołącze kilka fotek mojego przedszkola dla dorosłych. Albo nie najpierw kupię dywanik i powieszę obraz a potem będe się chwalić. Włąsnie oglądam film o babkach które grają w hokeja- chyba wiem czy bedzie się zajmować moja nienarodzona córka!
aniasz
2006-07-27
20:23:53
Email
dzięki bogu za klimatyzację :-) w końcu mężuś naprawił, więc moge bez obaw podróżować :-) wczesniej nie byłam w stanie nawet do sklepu pojechać :-) ale mam urwanie głowy z tym moim domkiem. Czy wy robicie i kupujecie wszystko same czy macie pana wykonawcę? Ja mam takowego, niby spoko facet ale niekiedy mam wrażenie że mam do czynienia ze slimakiem he he. Oj tak bym juz chciała się wprowadzic wszystko takie świeżutkie i nowiutkie, i przede wszystkim swoje :-)
hallo
2006-07-27
21:13:49
Email
aniasz...właściwie żebyś "lubiła" powinnaś wszystko sama obejrzeć... właśnie w tym sie przydaje taki architekt który wszystko znajdzie, wyszuka i zawiezie cię tylko "na oglądanie" materiałów... na gotowe/znalezione. ale drzwi ci i tak nie przywiezie. chyba że próbki materiałów a foto w necie. z niektórymi rzeczami się tak da. oj, kochana, wytrzymasz. ja sobie tłumaczę zawsze że problemy muszą być, im trudniej coś osiągnąć tym większą masz satysfakcję jak to już się stanie!! serio. dlatego tak zapieprzam, będę zadowolona, wiem to. staram się nie przegiąć tylko. O - właśnie mi zdjęli blokadę chwilę temu. ZERO punktów ZERO płacenia. HA! blond-ciężarówka-rulezzzzzzzzzzzzz... kiwi, a ty buchnęłaś "oczko"? Za szybciutko jeździłaś??
aniasz
2006-07-28
12:19:30
Email
niestety ów pan jest tylko wykonawca a nie architektem więc tak czy siak muszę wszystko wybrać sama, oj gdybyscie wy wiedziały ile czasu spędziłam na wyszukiwaniu i porównywaniu przeróżnych rzeczy do mojego domciu. Co mnie drażni u pana wykonawcy to tempo w jakim to wszystko sie odbywa, niby mu się spieszy bo ma podpisana umowę, ale i tak mam wrażenie że idzie to wszystko jak krew z nosa :-) na szczęście już niewiele zostało, właściwie sama wykończeniówka, podłogi i malowanie, mam tylko nadzieję że zdąrzę się wprowadzic zanim dzidzia wyskoczy na świat :-) w tym momencie mieszkamy z moimi rodzicami, i właściwie mamy wspólną sypialnie z córą, więc nie wyobrażam sobie gnieździć się w niej z jeszcze jednym bobaskiem :-)
hallo
2006-07-28
12:39:03
Email
no tak... wykończenia trwają najdłużej-bez końca właściwie. aniasz!! napisz koniecznie w jakim stylu urządzasz domek!! co tam fajnego??
romaa
2006-07-28
14:47:28
Email
no tak wszystkie mamusie w wirze pracy. strasznie dzielnie zasuwaci i to jeszcze w tej temperaturze... u nas malowanie skonczone i teraz zostalo tylko duzooo kurzu. Lilypie Expecting a baby Ticker
hallo
2006-07-28
15:12:45
Email
aaaa...romaaaaa...rozwaliłaś mnie tym "liczniczkiem" !! nie zdążęęęęęęęęęęęęę....aaaaaaaaaaa...z remontem!! ps: fajnie że dałaś znak życia :-)
romaa
2006-07-28
15:15:44
Email
zdazysz, zdazysz... czy wasze dzieci tez tak kopia?! nie moge sie na niczym skoncentrowac. mam koparke w brzuchu. gdzie sie podzialy czasy malej sliweczki??
hallo
2006-07-28
19:59:39
Email
moja dzidzia leciuteeeeeńko tylko.......czasem myślę że za lekko......ale spoko, upały są :-)
aniasz
2006-07-28
20:40:00
Email
u mnie to istne szaleństwo odchodzi, bez względu na to czy dzień czy noc, upał czy chłód :-)niekiedy nie moge sobie znaleźć pozycji tak szaleje :-) a co do urządzania domku to sama niewiem jakim stylem określic to co robię, staram się żeby było jak najprzytulniej noi zarazem praktycznie :-) wszystko raczej klasycznie, stonowane, ale w końcu to ludzie tworzą dom a nie lampy czy dywany :-) myślę że bedziemy tam bardzo szczęśliwi :-)
Ulka
2006-07-29
11:49:16
Email
do Kiwi I Hallo ,skoro jesteście na świeżo z remontem może mogłybyście mi tez cos doradzić, mam małe mieszkanko, przerabiane po rodzicach i troche mało ustawne biorąć pod uwagę fakt pojawienia się nowego lokatora trzeba by bylo pomyślec nad dodatkowa szafą lub półkami, mam dwa pokoje z czego jeden to mała sypialenka i narazie tam wstawimy łózeczko, a drugi troszkę większy , gdybyście wyraziły chec pomocy mogłabym przesłac zdjecie pokoju moze byście mogły mi coś fajnego podsunąc, pozdrawiam
aniasz
2006-07-29
16:58:25
Email
właśnie sie dowiedziałam że gniazdka i włączniki będą mnie kosztować ok. 1000zł HELP!!!
kiwi
2006-07-29
17:14:19
Email
Witajcie laski. Ciepełko! jeśli chodzi o kopanie to nawet na badania moje maleństwo nie robi przerwy i lekarz się wkurza bo ileż można takiego kordupelka ganiać po tym brzuchu - nie wspominając że mnie skóra boli po USG. Ania podobno przed planowanym remontem jak policzysz już czekające wydatki musisz do nich dodać jeszcze 50% na nieprzewidziane. dobrze że mam to juz za sobą. Ula specem od wnętrz jest Hallo a ja osobiście polecam IKEA sporo rozwiązań do małych mieszkanek nawet jeśli nic tam nie kupisz to można podejżeć ciekawe ustawienia.
hallo
2006-07-29
17:33:59
Email
a ja mam cały dzień strasznie twarde brzucho i zła jestem, nic nie pomaga... nic nie mogę zrobić...a dużo sobie obiecałam...wrrrr...ale nie boli, przeczekam. zaraz jadę na działkę, cały dzień trochę przebimbany, znowu mało zrobiłam... oj, nie lubię tak... ale to prawda że drugie Dzidziolki sporo mocniej kopią?? pocieszcie mnie, proszę!! bo wszystko ok wg wszelkich badań. ale lekko fika. może przez ten brzucho twardy mniej czuję, chyba taaaak...
romaa
2006-07-29
17:51:02
Email
no u mnie jest pierwsza dzidzia i kopie bardzo. a u mojej bratowej chlopak i mowi tez ze wcal mocno nie kopie. wiec mysle ze to indywidualna sprawa -zalezy od samego dziecka, od brzucha i sama nie wiem od czgo. wiec sie przypadkiem tym nie martw hallo! buziaczki, ja ciagle odgruzowuje mieszkani po remoncie. kurzu niby troche ubywa ale powoli...
aniasz
2006-07-29
19:02:43
Email
to prawda, u mnie, w drugiej ciąży dzidzia kopie o wiele mocniej, ale rzeczywiscie to sprawa indywidualna każdej kobiety, więc hallo nie przejmuj się, sama mówiłaś że z naszego forum wychodzą same zdrowe dzidziołki :-) a co do tych 50% kiwi, to NIE PRZERAŻAJ MNIE!! wzięlismy 100 000 kredytu na wykończenie tego domu, i musi wystarczyć... wiele rzeczy przewidziałam, bo na prawdę bardzo duzo czasu poświęciłam na przgotowania i obliczenia, ale w życiu nie przyszło mi do głowy ze wydam 1000 zł na gniazdka! pomyślałybyście o tym? :-) szukam oszczędności w innych miejscach i jakos to będzie. Trzymajcie się cieplutko he he no może nie do końca :-) trzymajcie się chłodniutko :-)
kiwi
2006-07-29
19:58:14
Email
Hallo luzik! W pierwszej ciąży dzidzia była bardzo spokojniutka i ledwie muskała mój brzuch! A jest strasznie energiczną osóbką z którą się właśnie przepychamy kto będzie korzystał z laptopa. hi hi. Ania - trzymam kciuki za budżet! Niech klima będzie z wami!
kiwi
2006-07-29
20:02:41
Email
Romaa - ja ciągle walcze z kurzem! to już trzeci tydzień! kur..a szlag mnie trafia! Nie cierpie sprzątać - wolałabym iść do dentysty! pozdrawiam mamuśki remontujące!
romaa
2006-07-29
23:32:47
Email
no to ładnie. caly dzień wycierania kurzy i... znowu sie zakurzylo... paranoja. dlugo to bedzie trwalo?!
hallo
2006-07-30
14:31:22
Email
u mnie jeszcze daleko do sprzątania :-( ... oj, już bym baaardzo chciała skończyć pracę i zająć się tylko domkiem !! powoli nie mam siłki... aaaaaaaa... niedługo, niedługo... jeny: ale się będę nudzić !! PS: WSZYSTKO MNIE TAK WKURZA !! mój Maciek nie pozwala mi przyjeżdżać do firmy bo wszyscy pracownicy się zwolnią!! każdego muszę zj.. po kolei, okropna jestem, nie myślałam że tak będzie ostro ;-)
kiwi
2006-07-30
14:41:53
Email
Hej baby ! W Puławach bardzo przyjemnie - zdecydowanie chłodniej. Mam pytanko jak u was z bzykankiem? My do końca 6 miesiąca baraszkowaliśmy całkiem sporo a potem nic. Zupełnie mnie nie kręci mam wrażenie że mój mężulek się nie pali również. Ciekawi mnie jak to jest u innych ssaków - znaczy u was...hi hi. Buźki
hallo
2006-07-30
17:13:45
Email
a u nas - dziękuję - milutko :-) tylko jak mam "humory" to jakaś klapa... ale mój mężulek pali się absolutnie zawsze, więc luz. w ogóle między nami zajebiście, nie narzekam!!
aniasz
2006-07-30
19:08:05
Email
u mnie niezbyt :( maż woli zabawi na gg z obcymi laskami :( zresztą juz wam kiedyś o tym pisałam... szkoda gadać. A ja nawet jak bym chciała to chyba juz niebardzo dałabym rade, brzusio zbyt duży :-) jakos daję radę...
kiwi
2006-07-30
22:19:25
Email
czyli ogólnie jest dopasowanie temperamentów. Ania słyszę rezygnację w Twoim głosie, nie martw się kochana, nie poddawaj się. Faceci to zazwyczaj palanty ale nie mów że dalej znosisz te gatki ze smarkulami na gg? NIc się nie zmieniło?? Napisz czy jakoś zareagowałaś. Byłam pewna że macie to juz za sobą a tu takie kwiatki wychodzą. Mój mężulek jest dla mnie miły jak gwóźdź w dupie ostatnio. No kompletnie nie chwytam co się dzieje, tak jabyśmy tracili to świetne porozumienie, cholera może to efekt ciąży? Czy oni sobie nie mogą poradzić z nową sytuacją? A może to zazdrość o macierzyństwo?? myślałam że to taka mocno feministyczna gadka, ale dlaczego na litość się tak dziwnie zachowują? Tak ja bym kurde zbierała nagrody a biedny tatuś taki nie kochany misio! Ciąża to nie tylko radocha z nowej dzidzi zresztą wy o tym wiecie najlepiej...
hallo
2006-07-31
08:11:13
Email
no właśnie aniasz - rozmawialiście?? i co?? oj my też się ścieramy - ale krótko/dynamicznie/dość płytko nas to dotyka - troche jak włoska rodzina jesteśmy :-) max szybko sie godzimy, inaczej to nie ma sensu... no mówię wam - mój ulubiony jest teraz dla mnie nawet ostrzejszy i bardziej wymagający niż zazwyczaj -> " żeby będąc zbyt słodkim i uległym nie rozpieścić mnie na zawsze " !! hi-hi ( jak jego tata moją teściową - ha-ha ) no i muszę walczyć... a taka dzielna jestem, cholera!! żona marzeń i snów, no naprawdę... eeech... ale spoko, przynajmniej jest ciekawie. całuski, spróbuję w tym tygodniu zamknąć tematy dot ostatniego już mojego projektu przed wrześniem , ale jak będę za długo czekać na opinię gminy ( a pewnie tak ) to nitki z tego. wrrrr... wykorkuję chyba...
aniasz
2006-07-31
09:05:20
Email
niby przestał ale tak naprawdę nie rozmawialismy, nie potrafię... a poza tym mój mąż jest strasznie wybuchowy, nie da się z nim porozmawiac bez krzyku, a ja nie mam obecnie siły i nerwów do prowadzenia zaciekłych dyskusji nt czy to jest zdrada czy nie jest. Generalnie to tak jak u ciebie hallo, szybkie kłótnie szybkie godzenie, ale wkurza mnie to z jaką łatwościa mój mąż mnie okłamuje, i nigdy nie wiem kiedy mówi prawde a kiedy ściemnia. Na szczęście nie było jakichś poważnych problemów, ale skoro przychodzi mu to z taką łatwością to kto wie kiedy posunie się dalej. POwiem wam ze brak zaufania w związku ty chyba najgorsza rzecz jaka może się przydarzyć :( ale teraz staram się o tym nie myśleć tylko o moim kochanym maleństwie :) oj juz niedużo czasu mi zostało :)
hallo
2006-07-31
09:47:22
Email
hej, no to małpa, faktycznie. ja rozumiem (tak sądzę) facetowski świat, ale te zabawy nie mogą ranić nikogo, zwłaśzcza ukochanej osoby... aniasz, ale nie zostwiaj tak tego. musicie się nauczyć rozmawiać o wszystkim,jak najszybciej, bo jak nie to samo się nie poprawi... trzymaj się i walcz. papa
romaa
2006-07-31
09:57:24
Email
Ania, az nie wiem co powiedziec. rozumiem ze to nie jest dobry moment na rozstrzyganie takich spraw, ale drugiej strony jak mozna tak zyc. i jak mąz Ci moze cos takiego robic i to w dodatku jak jestes w ciazy. ojoj, no nie wiem co powiedziec. trzymaj sie
aniasz
2006-07-31
10:19:57
Email
wielkie dzięki dziewczyny :) ja wiem ze on naprawdę mnie kocha, tylko troszkę inaczej rozumiemy zdradę, dla niego to co robił jest jak czytanie książki.. tylko moim zdaniem zapomina o jednej bardzo istotnej rzeczy, że po drugiej stronie kabla siedzi żywa osoba... ej szkoda gadać. Czasami myślę że lepiej by było gdybym sie o niczym nie dowiedziała. Ale to jest pikuś, czytałyście co Chylińska (pojebana) napisała o macierzyństwie??? kosmos!!
aniasz
2006-07-31
10:20:59
Email
jak mozna tak uprzedmiotowić własne dziecko??
kiwi
2006-07-31
18:44:25
Email
hej laski, byłam dziś u gina i kurczę jak nie urok to sraczka. Teraz dzidzia jest już głową w dół tylko mi się szyjka rozłazić zaczyna! Zdarza się wieloródkom - ale to moja druga ciąża to jeszcze nie tak wielo... więc mam leżeć i żadnego wysiłku. Nic poważnego ale lepiej dmuchać na zimne - kurcze przeraziłam się bo na poród teraz to kompletnie nie jestem przygotowana a dzidzia taka malutka jeszcze. Aniu dla Ciebie to już 36tc? tak Ci strasznie strasznie zazdroszczę.
hallo
2006-07-31
19:02:44
Email
no kochana - to leż! leż! o ile wyleżysz :-) spoko. ja ide lada dzień - ciekawe co się okaże. a podobno czasem zaszywają szyjkę... to weź laptopa do łóżka i już. ja muszę jeszcze pracowaaaaaaaaaaaaaaaać... a buuuuu... około tygodnia more. NIE CHCE MI SIę JAK NIGDY. wrrrrr...
aniasz
2006-07-31
19:26:02
Email
dla mnie zaczął sie 35 tydzień, ale bardzo licze na to że nie dociągne do 40 :-) Kiwi kochana leż ile wlezie, wprawdzie moja znajoma urodziła ostatnio wczesniaka w 36 tygodniu, i maluch cały zdrowy, ale po co sie denerwować. A jeżeli chodzi o rozwarcie, to innej koleżance w 30 tygodniu lekaż stwierdził 1cm rozwarcie, ale na szczęście wszystko jest ok, tylko na zwolnienie musiała iśc :-) myślę że u ciebie na pewno wszystko też będzie ok, trzymam kciuki i pozdrawiam
kiwi
2006-07-31
22:44:50
Email
kolejną wizytę mam za 3 tygodnie więc mam nadzieje do czasu nikt ze mnie nie wypadnie :P Nie mam powodów do paniki narazie nic mi nie chcą zszywać ani fenoterolu też nie chcą dawać więc myślę ż dzidzia dosiedzi do końca. pozdrawiam leżąc!
romaa
2006-08-01
10:40:02
Email
Kiwi a ktory to tydzien? trzymaj sie kochana. dobra ksiazka i do lozeczka. ja tez bylam wczoraj u pani ginek, Antosia wazy juz 2 kilo. a plecy bola bardzo... Lilypie Expecting a baby Ticker
hallo
2006-08-01
11:01:19
Email
ale ładna pogoda dzisiaj :-) leje aż miło :-) wszyscy spóźnili się u nas dziś do pracy - takie słodkie spanko było... w taką pogodę aż miło w łożeczku poleżeć, coooo...? ja wstałam 5 minut temu i tak mi dobrze... tylko mam jakoś ostatnio twarde brzucho juz prawie ciągle. taka nabombana się czuję, jeny! ale Dzidziolka fika, miła z niej Dziewczyna. plecy mnie wcale nie bolą - o ile żyję aktywnie, jak leżę - bolą. sama nie wiem juz co robić, hi-hi. a co u Was Kochane ?
aniasz
2006-08-01
11:34:27
Email
u mnie niestety nie pada :) nudzic to się nie nudzę, moja córcia od niedzieli gorączkuje, także zajęcie mam 24/7. Dzisiaj juz zdecydowanie lepiej i w sumie to nie wiem czy lepiej jak leży z 40 stopniową gorączka czy jak grandzi na całego... ach te uroki macierzynstwa :)
kiwi
2006-08-01
12:51:09
Email
u mnie kapie a nie pada, ale chłodniutko i przyjemnie.Nie mam siary jeszcze ale cycki mi się pocą zapachem mlecznym, dziwne nie? Moj mąż mówi że jestem stuknięta, pewnie ma rację, odkąd nie palę czuje wszystkie zapachy bardzo wyraźnie - węsze jak pies, zawsze wiem pierwsza że ktoś puścił bąka! hi hi.
kiwi
2006-08-01
12:58:16
Email
apropos pleców to też mnie bolą jak leżę ale romaa ma chyba wadę jakąś poważną kręgosłupa, prawda? Zastanawiam się gdzie się podziały inne dziewczyny z terminem na wrzesień, wcześniej było nas owięcej a teraz tylko we 4 zostałyśmy. Aniu współczuję choroby u małej to bardzo absorbujące ja mam bardzo wygodnie z moją 8-latką, małym niewolnikiem. szkoda że nie umie gotować, sprzątać i prać. hi hi hi. Ale towrzysza mam wspaniałego!
aniasz
2006-08-01
14:12:31
Email
a leżycie na plecach?? mnie bola tylko jak długo siedzę, no i jak się położę na plecach (wytrzymuje góra 3 min i zaczyna mi brakować powietrza) także tylko na boczku, jednym albo drugim :) jeju jak ja bym chciała juz być po porodzie, tak strasznie mi ciężko. Czuję się jak słonica, i mam wrażenie że tak też wyglądam. Przytyłam 16kg i czuję każdy gram buuuuuuuuuuuuuuu
hallo
2006-08-01
15:11:11
Email
mnie bolą jak leżę na plecach i jak przewracam sie z boku na bok. ja jeszcze wytrzymam, spoko. nie jest mi za ciężko, tylko mam napięte brzucho, ale będzie dobrze. w czw idę do pani doktor mojej ulubionej - niech coś wymyśli. papa!! ( znowu gorąco się tu robi... )
sylwia
2006-08-01
16:46:15
Email
Nie zaglądam często, do działu ciąża, bo mam dużo pracy i czasu zawsze zbyt mało aby całe forum przeczytać, ale tak wam zazdroszczę tych waszych brzuszków i nawet dolegliwości (cwana jestem, bo już zdążyłam zapomniec, jak to jest )Miło jest tak teraz powspominać, już niebawem bedziecie mamciami i bedziemy sobie pisac w dziale dzieciątek. Pozdrawiam was cieplutko i trzymam kciuki, aby wszystko poszło bezboleśnie i szybciutko.
hallo
2006-08-02
10:55:26
Email
no kiwi - znalazłaś kabelek? umieram z ciekawości - zaaaamieść zdjątko jakieś... mój domek już nabiera realnego kształtu, ale na meble kuchenne, osprzęt oświetleniowy muszę poczekać... eech... jakoś tak do końca sierpnia... mam nadzieję że Dzidziolka niczego nie odwali i da mi szansę skończyć domek. znowu piękna pogoda!! pada aż miło!!
kiwi
2006-08-02
13:29:19
Email
hallo-wybacz, nie chciało mi się szukać kabelka. daj mi jeszcze chwile bo najpierw chcę powiesić wszystkie ramki i położyć dywanik - jak go kupimy. Byłam dziś na wstępnych oględzinach sklepu z ubrankami dla maleństw. Na allegro ceny są o połowe niższe i babsko było naburmuszone i łaziło za mną czy czasem nie ukradnę czegoś! ku..a tylko się wkurzyłam a zakupy dla dzidzi miałybyć takie przyjemne, ostatecznie nie kupiłam nic. Te podstawowe rzeczy kupie przez net a resztę w innym sklepie. buźki.
hallo
2006-08-02
13:36:09
Email
miałaś leżeć łOBUZIE !! hi-hi -> wiedziałam, że nie wytrzymasz. ale myślałam, że chociaż ze dwa dni... pękam ze śmiechu, serio!!
hallo
2006-08-02
13:43:44
Email
no, niczego ta świecie tak nie-nienawidzę jak głupich naburmuszonych pewnych siebie bab. a im głupsza tym bardziej pewna siebie ( taka prosta reguła - 100% przypadków ) wrrrrrrrrrrrr.... jak nie lubi swojej pracy to niech się k.. zwolni, nieprawdaż? a jak już tam jest to niech się jarzy do klientek. ja jeszcze zakupów nie zaczęłam... ale kiedyś muszę.
kiwi
2006-08-02
15:27:48
Email
Leżę cały czas ale kurde ileż można. Mój mężulek ma urodziny dzisiaj więc musiałam ruszyć dupsko po ciasto jakieś. A te baby to łażą za mną odkąd palnełam sobie tatoo na widocznym miejscu - w społeczeństwie naszym pokutuje opinia że jak tatuaż to z marginesu i pewnie kradnie! upierdliwe maksymalnie.
kiwi
2006-08-02
15:33:28
Email
a co do zakupów to mam ostatecznie nadzieję że zrobimy je razem z mężem - on lubi łazić po sklepach i puszczać kasę ja niespecjalnie. wiecie co to mój nr gg 8905203 piszcie na bierząco. buźki, kluchy! hi hi
aniasz
2006-08-02
18:08:59
Email
a ja dzisiaj umieram... dopadła mnie migrena, koszmar!!! oby do jutra
Basia.26
2006-08-02
20:41:56
Email
kiwi moja szwagierka ma przepiekny tatuaz na łopatce- zarys lesącego motyla. jestem nim zachycona. podobno jej brat ja namówił jak miała 17 lat;) a na moim weselu jak to ciotki zobaczyły (miała powycinaną sukienke, ;)ale znały już ją wcześniej, to powiedziały, że mój brat zadaje się z RECYDYWA, buhahahaha, ale miałam ubaw :)
kiwi
2006-08-02
22:10:17
Email
Basiu, mam tatuaże od 7 lat więc się przyzwyczaiłam do ciotek Recydywistek, hi hi, one też powinny być na 102,hi hi. Uważam że wygląda to świetnie - tatuaże i spory brzuszek ciążowy, oczywiście położne też nie przepuszczą okazji do komentarza. Jedna krowa powiedziała z obrzydzeniem: w życiu bym sobie nie zrobiła czegoś takiego! więc odpowiedziałam że ja bym sobie nigdy nie zrobiła takiej fryzury! No cóż jeden lubi ogórki a drugi jak mu nogi śmierdzą.
romaa
2006-08-02
22:20:38
Email
ha ha temat bab mnie bardzo ucieszyl, bo mi ostatnio tolerancja na nie spadla DO ZERA. jak tylko widze ze sie jakis wstretny babsztyl na mnie patrzy z ta swoja dezaprobujaco mina (nie wazne za co, np pani sklepowa ze chce cos kupic a jej jest przeciez goraco) to mam ochote doslownie od razu dac w morde. tak mi poziom agresji skacze na te wszystkie niezadowolone miny. to jest jakas polska plaga, baby z niezadowolonymi minami! a ja ostatnio nie moge tego po prostu zniesc. idzie taka ulica i juz widac ze cos, albo ktos jej sie nie podoba, cierpienie wypisane na twarzy, tylko czeka zeby komus cos powiedziec. a ja mam ochote stanac i zapytac: czemu ma pani taka krzywa morde?
romaa
2006-08-02
22:21:14
Email
ale spoko dziewczyny, tak w ogole to u mnie wszystko dobrze :)
kiwi
2006-08-02
22:26:56
Email
Romaa a tak wogóle to co słychać?? Bo już wcale się nie udzielasz...
hallo
2006-08-02
22:57:30
Email
no ja też... max agresji!! kogoś bym zboksowała najchętniej... 1.pracowników, 2.męża, 3.wszystkie głupie baby na wszystkich głupich pocztach, 4.pozostałe głupie baby nie pracujące na pocztach, 5.teściową, 6.kogokolwiekbądź. jasna cholera, co się dzieje ??
aniasz
2006-08-03
09:22:59
Email
Boże w co ja się wpakowałam!!!! z jednym sobie nie radzę a co dopiero z dwójką... Moja kochana córcia właśnie od 20 min głośnym płaczem protestuje przeciwko ubraniu żółtych spodenek aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa help!
kiwi
2006-08-03
09:45:30
Email
hi hi, a ja mam bardzo dobry nastrój dzisiaj - dla odmiany nie mam ochoty kogoś zabić... myślę że ten stan utrzyma się jeszcze z godzinkę.. hi hi a potem standardowa rządza mordu na babach pocztowych!
romaa
2006-08-03
10:39:29
Email
baby na poczcie to juz jest szczyt! z tymi swoimi kanapkami z pasztetem. "przeciez jem!", "przerwa jest!" aaaaaaaa! kiedys to sie zle skonczy
romaa
2006-08-03
10:49:11
Email
U mnie wszystko ok. brzuch nagle zaczal rosnac. caly czas byl niby taki stosunkowo maly i wszyscy sie dziwili ze taki maly a teraz nagle wzial sie za odrabianie strat w stosunku do innych brzuchow. nawet mnie zaczal swedziec w zwiazku z tym naglym rozrostem. no i w ogole to caly czas tak sie swietnie czulam a teraz juz powoli zaczynam czuc ze mi jednak ciezko. na spacerze z psem siada mi kregoslup i musze sie ratowac jakimis lawkami po drodze, w nocy przekrecanie sie staje sie coraz trudniejsze... nic to, jeszcze troche trzeba ponosic tego brzucha. papapapa
aniasz
2006-08-03
11:02:26
Email
oj nie ma lekko ale jakos wytrzymamy Roma, juz tak niewiele nam zostało :) a ja właśnie wybieram kolory do pokoi w moim domciu :) kurcze ale niedużo juz brakuje :) strasznie mnie to podnosi na duchu, w końcu będę mogła zamknąć się w swoich czterech ścianach i miec wszystko gdzieś...
kiwi
2006-08-03
13:54:36
Email
Aniu kochana nie łudź się, jak tylko się przeprowadzisz zacznie się odgruzowywanie! kurz w nosie! wszędzie! hi hi. Roma musisz wymienić psa - mój męczy się po 100m mimo że ma 1,5roku. ja mam shih-tzu takiego podrygującego mopa zero problemu z wyprowadzaniem -pierwszy trawnik i do domu.
sylwia
2006-08-03
14:00:49
Email
ja tak do was z butami się wdzieram i ostatnio dużo was czytam. Chyba wam waszych brzuszków już zazdroszczę. Uśmiałam się do łez jak przeczytałam o babach z poczty i przechodniach na ulicy, ale to niestety cała prawda. Widzę tez , że ktoś ma podobny problem na zakupach jak ja. Mnie normalnie nosi jak sprzedawczynie chodzą za mną krok w krok i od razu odechciewa mi się zakupów. Aż mam ochotę takiej babie wykrzyczeć, że niczego nie ukradnę i to tak, żeby cały sklep słyszał. Może poprostu tak podejrzliwie wyglądam? Jak wy sobie z tym radzicie, bo mnie czasem urasta to do rangi problemu, bo nawet jak tylko przeżucam wieszaki, to one sterczą nade mną. Pozdrawiam was cieplutko i całuję kochane brzuszki:)))
kiwi
2006-08-03
14:14:08
Email
Sylwia nie krępuj się - masz już kurdupelka czy dopiero się starasz? Natura to przebiegła bestia bo czego tu zazdrościć? maksymalny dyskomfort, figura słonia, a na koniec rozdarty różowy kartofelek wymagający kolejnych poświęceń. A i tak zazdrościmy ciąży koleżankom wiedząc że to kupa roboty! dziwaczki z nas baby!
aniasz
2006-08-03
16:35:15
Email
wiem że nie będzie kolorowo ale już tak się nie moge doczekać tej przeprowadzki, zawsze to lepiej sprzątać tylko po mężu i po córci, niz jeszcze do tego po moich rozleniwionych rodzicach... wprawdzie dalej będziemy mieszkać w jednym domu ale nasza część to jakby osobne mieszkanie, więc jedyne co mi zostanie po bałaganie moich rodziców to wspólne wejście, ale to na pewno wytrzymam. A jut5ro wielkie święto w moim małżeństwie. Mamy 5 rocznicę slubu, nie wiem tylko czy coś kupić temu mojemu mężowi czy może na kolację go gdzies zabrać?? poradźcie coś please
kiwi
2006-08-03
19:11:06
Email
Aniu doskonale Cię rozmumiem, my wyprowadziliśmy się od mojej mamy - 8miesięcy pod jednym dachem prawie się pozabijaliśmy! Teraz mam mieszkanie służbowe ale zrobione w większości po mojemu no i nawet fakt że nikogo w tym mieście nie znam nie zepsuje mi radochy. Co do prezentu to wymiękam - my mieliśmy rocznicę w czerwcu i obydwoje o niej zapomnieliśmy, hi hi.
hallo
2006-08-03
19:19:54
Email
my mamy rocznicę w grudniu i zawsze gdzieś sobie wyjeżdżamy - najczęściej na narty - ale teraz ci tego aniasz nie polecam z różnych względów ;-) ech... byłam dziś u gin i Dzidzia głową go góry, jasna cholera! wcale nie chcę się dać ciąć. to jakie to były te czarodziejskie ćwiczenia ??!!
aniasz
2006-08-03
19:58:53
Email
klękasz i kładziesz głowę, klatke piersiową i (jak dasz radę) brzuch na podłodze, i tak trzy razy dziennie po 20 min hi hi. Drugie ćwiczenie to podnoszenie miednicy (leżąc na plecach podnosisz ją ile sie da do góry). Żczę rychłego odwrócenia :) mam nadzieję że ja w poniedziałek na wizycie dowiem się że moja kochana dzidzia dynda główka w dół, bo jak nie to wrrrrrrrrrrrrr....
hallo
2006-08-03
20:10:23
Email
dzięki :-) padłam ze śmiechu jak sobie wyobraziłam siebie robiącą te ćwiczenia - szczególnie pierwsze !! bu-ha-ha-hi-hi-he-he-ho-ho... ale jaja !! no, spróbuję. ale może w basenie jakimś ? w basenie liczy się ?
romaa
2006-08-04
09:46:51
Email
hej dziewczyny, fajnie ze tak tu wesolo, bo za oknem listopad. ach przewrotna ze mnie istota, caly czas bylo za goraco a teraz mnie to ochlodzenie wcale nie cieszy. dzis idealny dzien na ksiazke w lozku. my bylysmy z Toska w poniedzialek u ginek i grzecznie siedziala glowa w dol, ale pani dr mi powiedziala ze dzieciaki potrafia zrobic niespodzianke na dzien przed porodem i fiknac. wiec... no zobaczymy. Ania, my tez mamy zaraz rocznice, 14ego, ale dopiero druga. moze dzis rusze tylek po jakis prezencik.
aniasz
2006-08-05
10:35:42
Email
do dupy z taka pogodą! o niebo lepiej czułam się jak były upały, a teraz jakby mi ktoś walił młotkiem w głowę, koszmar istny!!! a wy jak?
kiwi
2006-08-05
12:40:33
Email
A u nas cudowna pogoda - świeci słoneczko ale temperaturka super przyjemna. znowu mam świetny nastrój. Buziaczki dla wszystkich mam!!!
hallo
2006-08-05
15:16:06
Email
ja też czuję się bosko, cudny deszczyk, serio - czuje sie jak na wakacjach nad jeziorem... zresztą - czuję się fajnie naćpana - biorę leki na rozluźnienie macicy - mam po nich niezły odloooooot, co nie jest niemiłe przy kilku miesiącach (niemalże)abstynencji %-)
sylwia
2006-08-05
22:16:56
Email
Dziękuję Kiwi za serdeczne przyjęcie! Oj kurdupelka to ja juz jednego mam, mój synek ma już 2,5 roczku i dlatego juz powoli marzy mi się druga dzidzia i gdyby tak jeszcze udało sie utrafić dziewczynkę. Mialam podobne dolegliwości jak wy i miałam wszystkiego dosyć, ale teraz mi do tego tęskno:))). Jednego wam tylko nie zazdroszczę, brzuszków w ten koszmarny lipcowy upał. Ja urodziłam w lutym, czyli latem mało kto wiedział, że jestem brzuchatką. Pozdrawiam was serdecznie i całuję brzuszki, sylwia
kiwi
2006-08-06
12:33:16
Email
Ale się ochydnie czułam wieczorem! Zgaga i duszności nie z tej ziemi,brrr. jeszcze 7 tygodni! nie wiem jak ja to zniosłam poprzednim razem, Aniu ty szczęściaro może rozsypiesz się jeszcze w sierpniu.
romaa
2006-08-06
14:12:28
Email
Ej dziewczyny, troche narzekamy, ale troche taki przywilej tego stanu zeby sobie ponarzekac. Tak naprawde to ja sie czuje swietnie. pewnie ze troche jestem wieksza, ale za to mam w brzuchu nowego czlowieka! pozdrawiam z zalanej warszawy (w piwnicy stoi z pol metra wody i wlasnie czekamy na straz pozarna)
kiwi
2006-08-06
15:14:17
Email
jak ktoś mnie pyta jak się czuje zawsze odpowiadam: świetnie trochę mi tylko gorąco. A jak pisze na forum to się użalam jak stara babcia - masz rację Roma nie jest tak źle i dumna jestem z bycia w ciąży! ale i tak już nie mogę się doczekać.
hallo
2006-08-06
15:55:15
Email
hej, ja dyszę jak parowóz!! najgorzej jest z wsiadaniem i wysiadaniem z samochodu... jeny... cy to już do końca tak będzie? ale poza tym O.K. - nie narzekam...
aniasz
2006-08-07
09:47:38
Email
nie się co oszukiwać, lżej nam już nie będzie :) ja największe problemy mam z wstawaniem z łóżka, momentami przypominam żuczka przewróconego do góry nogami i nie mogącego wstać. No i z chodzeniem po schodach też coraz ciężej. Generalnie czuję się dobrze ale czuję że zaczął mi się już 9ty miesiąc. Wybieramy się dzisiaj do lekarza zobaczymy czy moja kruszynka postanowiła sie odwrócić czy jeszcze ma ochotę mnie postresować... :)
MartaO
2006-08-07
12:31:54
Email
Czesc, ja tez mam termin na wrzesien :) Czy ktoras z Was ma moze zalozony krazek ginekologiczny?
kiwi
2006-08-07
12:43:16
Email
Witaj MartO, opowiedz więcej o sobie, na który dzień września dokładnie termin?? Chyba żadna z nas nie ma krążka- (mi rozwiera się szyjka ale narazie niegroźnie i tylko leżę żadnych leków) bo chyba właśnie po to są krązki żeby się nic nie rozwierało, cóż nie błysnęłam w temacie... a czy Tobie założyli krążek...czy się czają dopiero? Masz już dzieci? Mi gin powiedział że to u wieloródek się te rozwarcia zdarzają.
MartaO
2006-08-07
16:00:50
Email
krazek zalozyli mi w 27 tyg a sciagnac mi maja w 37 tyg, to moja pierwsza ciaza a dlaczego szyjka mi sie skrocila tak szybko niewiadomo, gin mowi, ze to moze byc od dlugiego przesiadywania przed komputerem w pracy... Z tym moim terminem porodu wlasnie mam problem, wg ostatniej miesiaczki mam na 22.09, wg usg na 25.09 ale lekarz powiedzial, ze kiedy sciagna mi krazek na poczatku wrzesnia moze zaczac sie porod, poniewaz ciaza juz bedzie donoszona, wiec Droga Kiwi nie wiem kiedy tak naprawde urodze i dlatego chcialam zapytac czy ktoras z Pan ma tutaj podobne doswiadczenia. Kiwi skraca Ci sie szyjka i lekarz nie przepisal Ci fenoterolu??
aniasz
2006-08-07
20:20:12
Email
JEST!!!! mała głową w dół :)))) ale sie cieszę strasznie, perspektywa cesarki mnie już dobijała, na szczęście dzidzia posłuchała mamusi i się grzecznie odwróciła. Termin niby dopiero na wrzesien ale skierowanie do szpitala juz mam jakby co (a nóż uda się wcześniej). Marta witaj :) współtowarzyszko doli i niedoli :)
monia27
2006-08-08
11:38:59
Email
Cześć wszystkim mamom wrześnowym:)Ja mam termin na 15 września.Już nie mogę sie doczekać spotkania z moim synkiem:)Co do porodu to sie troche boję ale wiem ze dam radę:)wprawdzie jeszcze nie wiem jak sie dzidzia ułożyła bo na usg idę dopiero pod koniec miesiąca.Jeśli chodzi o samopoczucie to wszystko w porządku (nie licząc nocnych wypraw do ustępu, czasami skurczy łydek, zgagi itp.) Co do mnie to jestem o 13 kg większa ale jak nigdy przedtem czuje się z tym bardzo dobrze:)Pozdrawiam wszystkie wrześniowe mamusie.Trzymam kciuki za was i za wasze maleństwa oczywiście:):)
MartaO
2006-08-08
12:13:04
Email
Witam! Aniu, gratuluje, ze Twoja córcia obróciła sie głową w dół, teraz pewnie będziesz zbierała mocne kopniaki w żebra hehe, ja tak mam juz od miesiąca :) Moja córcia fika jak oszalała :) Mam pytanko czy moze któraś z Was dziewczynki ma konflikt syrologiczny? Monia wprawdzie nie wiem jak poradzic sobie ze zgagą, bo mnie nic nie pomaga, ale na skurcze łydek najlepszy jest magnez, mozna go kupić w aptece bez recepty i pamiętaj, że jak Cie złapie skurcz, spróbuj delikatnie wyprostować nogę, wyginając stopę i przyciągnąć palce stopy do siebie.
kiwi
2006-08-08
12:18:50
Email
Witam mamuśki, ruch się trochę zrobił na naszym forum.. i słusznie! Aniu gratulacje z okazji głowy w dół! hi hi, cały czs pilnie obserwuje Twoje wpisy - z zazdrością bo Ty pierwsza przytulisz maluszka. Marto szyjka mi się nie skraca tylko rozwiera jej zewnętrzna część, nie dokońca chwytam jak to wygląda ale dostałam jakieś takie kulki - robione w aptece bo mam stan zapalny lekkki i być może wogóle się to rozwarcie nie powiększy po tych zabiegach ale zobaczymy. Witaj Monia zawsze to miło jak kolejne mamuśki zaglądają ja mam termin na 29.09 więc najdłużej będe siedzieć na forum... :-(
kiwi
2006-08-08
12:23:48
Email
Marto ja mam grupe B Rh (minus)- a mój mąż biedaczek nie wie jaką ale z tej racji ciągle mam sprawdzany poziom przeciwciał we krwi i narazie konfliktu nie ma całe szczęście. Czy u ciebie wystąpiły przeciwciała??
hallo
2006-08-08
12:54:52
Email
aniasz - gratulacje !! czy Dzidzia przefiknęła na skutek tych czarodziejskich ćwiczeń ?? nieźle !! wiecie co Laseczki - zdrętwiała mi ręka lekko - ze dwa dni temu - i tak to trwa :-) myślicie że Dzidzia mi się na jakimś nerwie ułożyła ? miewacie takie przygody ? całuski
romaa
2006-08-08
12:56:41
Email
Witamy nowe dziewczyny. ja mam termin na 23ego wrzesnia, ale wiadomo jak to jest. lekarze mowia ze +,- dwa tygodnie to norma, wiec bierzcie to pod uwage! nasza nowa kolezanka ze szkoly rodzenia, nie przyszla na ostatnie zajecia, bo urodzila poprzedniego dnia (niby 3 tyg przed terminem, ale dzidzia zdrowa, 3250, i wszystko naturalnie) oj tak te kopniaki w zebra sa nieco meczace, ale za to milo wiedziec ze kierunek do wyjscia jest zachowany! papa
aniasz
2006-08-08
19:29:15
Email
he he a u mnie mimo odpowiedniego ułożenia mała nie kopie po zebrach (i dzięki bogu bo w pierwszej ciąży to nieźle oberwałam:)) co do odrętwienia kończyn to nie zdarza mi się ale bardzo możliwe halo że dzidzia coś tam ci naciska :) ale najlepsze z wszystkiego jesdt to że w ten weekend przenoszę się do mojego nowego domciu :) hip hip hurraaa, będę mogła już powoli zacząć przygotowywać rzeczy dla maleństwa, skręcę łóżeczko, wypiorę ciuszki, pościel.... ale frajda :)
romaa
2006-08-08
23:08:04
Email
no ja juz sie nie moge na to pranie doczekac ale ciagle mi sie wydaje ze moze to jeszcze za wczesnie. tak smo z zakupami pieluszek, kremikow itd. caly czas mi sie wydaje ze jeszcze jest czas. z drugiej strony mam nadzieje ze sie nie okarze potem ze juz nie mam sily na to. Ania, super ze sie juz przeprowadzcie, idealny moment!
monia27
2006-08-09
08:58:52
Email
Hej!U mnie malowanie na całego.Dzisiaj idę jeszcze zakupić wanienkę, termometr i parę innych potrzebnych rzeczy(jak mnie cieszą te zakupy)Dzisiaj wraca mój mąż z zagranicy więć jestem szczęśliwa że będzie ze mną w dniu urodzin małego.Dzisiaj kolejna noc nieprzespana bo się dzidzia wierciła i dawała mi kopniaki w żebra ale co tam fajnie jest czuć maleństwo:):)Ciekawe co na to wszystko moja labradorka narazie tylko wąchała ciuszki dla małego hihi
kiwi
2006-08-09
10:55:01
Email
Ja nie mam jeszcze nic! Moj mężulek pracuje 7 dni w tygodniu i w takich odzinach że nie mamy szans na zakupy a chcę żeby to było wydarzeniem dla niego. Bardzo mi nie odpowiada tradycyjny model rodziny i chcę nas ustrzec przed najmniejszymi przejawami. Już miałam męża tradycyjnego - ja w ciąży on na imprezie bo jest facetem - dziękuje bardzo. Teraz jest super ale wolę dmuchać na zimne, jestem zboczona na tym punkcie. No i efekt jest taki że nic nie mam dla dzidzi. ech... apropos psów to kupiłam Tequili (suczce shih-tzu) Frolik, i przy śniadaniu odkryliśmy wielką srakę pod stołem. Psina nie wyrobiła do rana... fuj...
MartaO
2006-08-09
13:39:37
Email
Witam, Kiwi (znaczy sie Doroto) mam konflikt z mezem i 2 tyg temu poszlam do innego gina (bo moj byl na urlopie) i dowiedzialam sie ze jest specjalny program dla kobiet z konfliktem, polega on na tym, ze daje sie zastrzyk immunoglobuliny pomiedzy 23 a 26 tyg a moj pajac (znaczy sie gin) nic mi o tym nie wspomnial,teraz jest juz za pozno na ten zastrzyk... czasami mam zal do niego bo mam wrazenie ze pomimo prywatnych wizyt mnie olewa. Jak ma dobry humor to wszystko mi mowi a czasem musze go ciagnac za jezyk. Czy wasi lekarze tez sa tacy :/ Wczoraj na wizycie dodatkowo mnie dobil, powiedzial ze mam strasznie miekka szyjke i ze pomimo tego ze krazek trzyma prawidlowo ale jak nie bede caly czas lezec to odejda mi wody i zacznie sie porod, powiedzial ze dzidzia jest juz duza i rozwinieta i jesli sie urodzi teraz to niby nic sie nie stanie! Boje sie , bo w naszym szpitalu nie ma intensywnej terapii dla noworodkow. No wiec moje kochane tutaj remont pokoiku zbliza sie ku koncowi, mam juz prawie wszystkie rzeczy dla niuni, ale mimo to jest w domu pełno roboty, a ja sie ruszyc z lozka nie moge :( Zgadzam sie z Wami, kupowanie rzeczy dla maluszka to wielka uciecha :)
aniasz
2006-08-09
14:01:55
Email
no fakt lekarze potrafią wkurzyć, mój wprawdzie niczym mi jeszcze nie podpadł ale wygadany to on raczej nie jest, o wszystko się pytam. Ale przynajmniej mam pewność że mimo tego że nie mówi mi wszystkiego to czuwa nad moim bezpieczeństwem, no i maleństwa też :) momentami strasznie jest zabawny hi hi ale specjalista z niego pierwsza klasa i wiem że nic złego mi z nim nie grozi. Dlatego współczuje ci marta że musisz się użerać z jakims idiotą, ale właściwie zdarza się dosyc częśto, np. moja siostra w pierwszej ciąży (juz jest po dwóch) zmieniała lekarzy jak rękawiczki, cały czas cos nie pasowało... a ja juz drugi raz mam tego samego :) ale się mała dzisiaj wierci, może do wyjścia się szykuje... hmm... pzdr
kiwi
2006-08-09
14:26:54
Email
ja mam super gina, ale i tak muszę szukać innego bo przeprowadziłam sie do innego miasta i nikogo tu nie znam a chcę rodzić przez cc więc muszę jakikolwiek kontakt z tutejszym świadkiem położniczym złapać.Marta Może niepotrzebnie sie martwisz jeśli nie ma przeciwciał to zastrzyk jest tylko zapobiegawczo. Fakt że lekarze to starszne palanty, mój poprzedni gin był głupim s..... ooo ale mi się brzuch twardy zrobił..... Ja też muszę leżeć ale nie tak naokrągło tylko maksymalnie się oszczędzać, mam zeza od pisania na leżąco, cały czas siedzę w necie. Kibicuje dzidzi Ani bo wiem że ona pierwsza z naszego formum będzie...i tak jej kurde zazdroszczę ;->
kiwi
2006-08-09
17:39:46
Email
laski skoro już macie ubranka to proszę o podpowiedź ile ubranek w rozmiarze 56?? tzn ile par śpioszków ile kaftaników,pajacyków. Nie chce ich kupić zbyt mało a z drugiej strony starczają na bardzo krótko. oczywiście kupię też roz.62 ale łatwiej mi będzie z podpowiedziami. Ile ciepłych ile cienkich...kurde wogóle nie pamiętam jak moja córcia była taka maleńka. buźki.
aniasz
2006-08-09
20:12:51
Email
Kiwi wielkie dzięki za kibicowanie :) mam nadzieje że faktycznie szybko dojdzie do narodzin mojego skarbu :) co do ciuszków, to w ogóle odradzałabym rozmiar 56, z tego co pamiętam to Zuzka (moja córcia) miała je na sobie tylko raz albo wcale. Dla lepszego rozwoju stawów biodrowych mała miała między nóżkami dodatkową pieluchę (teraz podobno nie nakazuja ale ja i tak zamierzam tak zrobić) więc wszystkie ciuszki w rozmiarze 56 były za małe :) a co do ilości to sama nie wiem, chyba nie będę niczego kupować bo wszystko mam, jak coś to na bierząco, w przypływie chwili. Na pewno w jakichs gazetach typu "Rodzice" mozna spotkac całą listę wyprawki dla noworodka tylko problem żeby trafić na odp numer :) jak na cos sie natknę to dam znać :) buziaczki
romaa
2006-08-10
09:49:27
Email
no tak ja tez mam problem z tymi ubrankami, nie wiem czy w dobrym rozmiarze i ilosci. Aha, jak Wam jeszcze nie pisalam o tym,to ja zrobilam te ciuszkowe zakupy prawie wylacznie w sklepach z uzywana odzieza. Pewnie trzeba trafic na jakis lumpeksik troche lepszego sortu, ja chodzilam do takiego gdzie te rzeczy juz troche przebrane, uprane no i na wieszakach i wybralam naprawde super super ciuszki. w ogole nie zniszczone, sliczne no i za pare zlotych. chyba warto, bo dzidzia przeciez z tego blyskiem wyrasta.
MartaO
2006-08-10
12:13:31
Email
Hejka, wlasciwie masz poniekad racje, ze dziecko szybko wyrasta, ale w sklepach z odzieza uzywana kupowalam dla siebie wiekszosc ciuszkow ciazowych, ale dla dziecka wole kupic nowe rzeczy, czekalam na swoja coreczke 5 lat i chcialabym jej dac wszystko co najlepsze. Kilka rzeczy dostalam od brata, ale mimo to, takie malenstwo niewiele sie brudzi a ja mam komu zostawic te ciuszki po mojej dzidzi, wiec pieniazki na nie wydane nie pojda na marne :) Swoja droga lekarz tak mnie nastraszyl ze moga mi odejsc wody, ze teraz kazda wydzielina wydaje mi sie ze to to... Czy wody plodowe maja kolor bialawy czy bezbarwny?
MartaO
2006-08-10
12:27:17
Email
Kiwi ja w rozmiarze 56 (oprocz kompletnej wyprawki)mam tylko po 4 kaftaniki, pajacyki z dlugimi rekawkami i nogawkami, 4 pajacyki z krotkim rekawkiem z 5 par body, 3 pary spodenek mam 4 czapeczki, dwa grubsze sweterki, mam 20 pieluch tetrowych bo bede uzywac ich na zmiane z jednorazowymi, 4 flanelowe. Reszte ciuszkow mam w rozmiarze 62 i miedy Bogiem a prawda nie wiem czy to wystarczy, to moje pierwsze dziecko, jak cos bedzie potrzebne to najwyzej dokupie. Nie wiem jakie duze bdzie dzieciatko i nie wiem jaka bedzie pogoda we wrzesniu, moze bede musiala dokupic spiworek :)
monia27
2006-08-10
13:14:33
Email
Cześć dziewczynki!!!Wczoraj uwiłam gniazdko w pokoju dla naszej rodzinki tzn.dla dzidzi, mąża i dla mnie.Jeszcze nie mam łóżeczka ale mam nadzieję że zdążę.Co do ubranek to większosć rzeczy mam w rozmiarze 62 chociaż moja mama która zawsze coś wygrzebie w szmateksie zapobiegawczo kupiła nawet ubranka na dziecko 6 miesięczne .Co do mojego męża to juz zakupił zestaw na małego piłkarza na 18 miesięcy:):)Acha macie już imiona dla swoich dzieci?Moje słońce ma mieć na imię Michał(to po pewnym siatkarzu polskiej reprezentacji w którym sie kocham od dawna tylko pst mojemu mężowi)
kiwi
2006-08-10
14:08:02
Email
dzięki za podpowiedzi, ja chyba zrobię zakupy na allegro- całkiem spory wybór i taniej niż w sklepie, i głupie ekspedientki mnie nie wkurzą a na wolne męża chyba się nie doczekam. Właśnie wypłatkę dostałam więc chętnie ją puszczę bez wychodzenia z domu. Aniu - będę Ci kibicować do samego końca a właściwie do początku! hi hi Marta - wody płodowe są przezroczyste zupełnie i są jak woda, przy pierwszej dzidzi byłam pewna że się zsiusiałam musiałam wąchać kanapę..hi hi ostatnio też sobie ubzdurałam że mi się sączą ale po globulkach mi przeszło. W szpitalach są takie testy chemiczne które wykrywają czy to wody płodowe;trzeba tylko przynieść brudne gatki albo podpaskę, nie wiem jak to jest jak tylko się sączą ale jak odchodzą to nie da się przegapić. A i dlaczego chcesz używać pieluszek tetrowych na zmianę z jednorazowymi?? to upierdliwe straszne czy są jakieś fizjologiczne przesłanki?? Monia - gratulacje z okazji gniazdka! Buźki mamuśki.
MartaO
2006-08-11
12:41:52
Email
Czesc, Monia widze, ze tys juz prawie gotowa na przyjscie synka,a ten zestaw dla pilkarza rozwalil mnie zupelnie hehe; Dorota dzieki za wyjasnienie juz jestem spokojniejsza, wiedzac ze to nie wody :)A pieluszek zamierzam uzywac roznie w ramach oszczednosci, nie ma w tym zadnych innych przeslanek :) moja coreczka narazie nie ma jako tako imienia, bo z mezem zgodzic sie nie umiemy, ale jest wersja robocza Emilka-tak na nia caly czas mowimy, nie tylko my, ale nasze rodziny tez, podejrzewam, ze tak jej juz zostanie :) jak tam dzis samopoczucie Kobietki? pozdrawiam :-)
MartaO
2006-08-11
12:45:38
Email
Aha, zgadzam sie, ze zakupy na allegro sie oplacaja, tez zakupilam tam pieluszki, posciel do lozeczka, butelki, wyprawke i nawet udalo mi sie dostac biustonosze do karmienia za 11zł za sztuke :) ale ubranek dla dzidzi to jakos tak nie umiem tam kupic, bo nie mozna dotkac i pomacać... :)
Strona 19 - poprzednia, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, następna

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum