szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Ciąża (zdrowie i samopoczucie w ciąży, przebieg ciąży, wątpliwości, szpitale itp.)
temat - wrzesień '06


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 2 - poprzednia, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, następna
Napisano: Treść:
aniasz
2006-02-28
Email
hej :-) chętnie nawiążę kontakt z dziewczynami które mają termin na wrzesień tego roku :-)
eva
2006-03-20
08:16:41
Email
czesc mamuski, dawno mnie tu nie bylo, ale jakos nie mialam czasu. Jutro jade na USG juz nie moge sie doczekac, zeby zobaczyc, jak moj dzidzius urusl przez ostatnie 4 tygodnie. Czuje sie bardzo dobrze, to jednak prawda, ze kobiety w II trymestrze czuja sie znacznie lepiej niz w I. Jestem usmiechnieta, nic mi nie dolega. Mam tylko jedna "przypadlosc"... nie moge sie obejsc bez ogórków kiszonych. Codziennie zjadam przynajmniej caly sloik. (czasem ogórki zastepuje kapusta kiszona), nie moge sie powstrzymac, na sama mysl slinianki wzmazaja swoja prace. Ostatnio nawet zaczelam pic sok z ogorków, (wczesniej nigdy bym tego nie zrobila). A Wy jak tam dziewczyny macie jakies zachciewajki???
mami
2006-03-21
16:51:54
Email
hihihi to niezle sok z ogorkow to ja tego to nie mialam jeszcze ale tak przyznam ci racje ze od kiedy minelo mi 3 miesioce to znacznie lepiej sie czuje od czasu do czasu mnie cos tam dopadnie z ranka ale nic strasznego w ogule moge bynajmiej jest bo na poczotku to wszystko mi smierdzialo i nie moglam nawet patrzec a teras zaczynam chyba na wadze przybierac a zwlaszcza na slodkosci to poprostu uwielbiam... hihihi pozdrawiam
eva
2006-03-22
09:59:26
Email
czesc jestem w 15tc wczoraj bylam u lekarza, moj dzidzius ma juz 9cm ssie kciuka i skacze po brzuchu (odbija sie tak jakby byl na jakis sprezynach), super uczucie, tylko szkoda ze ja jeszcze nic nie czuje, jedynie moglam popatrzec na monitorze usg. Przez ostatnie 4 tyg urusl 5cm! Napiszcie jak tam Wasze maluszki, jestem ciekawa jak to wyglada u innych mam, pozdrawiam
aniasz
2006-03-22
19:49:41
Email
hej, u mnie też juz zdecydowanie lepiej a do tego od jutra robię sobie wolne. Akurat dzisiaj byłam u lekarza i też podziwiałam wybryki mojego maluszka. Jest to moja druga ciąża więc juz od ok. 3 tygodni czuję ruchy dzidziusia, z dnia na dzień coraz mocniej :-) czy któraś z was też jest w ciąży nie po raz pierwszy?
mami
2006-03-22
22:42:23
Email
Aniasz a co dokladnie czujesz jak mowisz ze ruchy jestem ciekawa bo ja nie wiem czy dobze je rozpoznaje ale ja mam takie uczucie jak by mi w brzuchu cos tam burczalo albo przelecialo ale nie wiem czy to poprostu nie zelondek ale czasami to chyba dzidzia na pewno bo jak sie najem to niby dlaczego w brzuszku mialo by burczec no nie? :)
aniasz
2006-03-23
16:07:10
Email
tak w ogóle to jestem Ania :-)a ruchy dzidziusia to u mnie dosłownie kopnięcia :-) takie jakby pukanie. ok. trzech tygodni temu miałam wrażenie że coś mnie tam łaskocze ale, tak jak ty nie byłam do końca pewna. teraz juz wiem że to moje maleństwo tak tam szaleje. Szkoda tylko że są to pojedyńcze kopnięcia, chciałabym żeby mój mąż też już je poczuł... ale w sumie co się odwlecze etc. pozdrawiam
LELA
2006-03-23
18:44:18
Email
Ja jestem w 17 tyg. (to moja 2 ciąża) od 2 tyg czuję ruchy. Nieraz przy gwałtownej zmianie pozycji kopnie mnie tak mocno, że się wystraszę :) Tak jakby prad przeszedł mnie w środku :))Pozdrawiam wszystkie wrześniowe mamy :)))
mami
2006-03-24
20:43:35
Email
NO TO JA JESZCZE NIC TAKIEGO NIECZUJE JAK TAK... A MOZE DLATEGO ZE TO DOPIERU 16 TYDZIEN I ZE TO MOJA PIRWSZA CIOZA CO?
aniasz
2006-03-27
10:26:10
Email
Mami nie ma się czym przejmowac, w końcu poczujesz. w najmniej oczekiwanym momencie :-)u mnie to juz prawdziwe akrobacje mają miejsce :-)daj znac jak twój dzidziuś się odezwie. pozdrawiam
mami
2006-03-27
18:31:28
Email
Dzis juz jet 16 tydzien i 4 dni i nadal cisza wiec zobaczymy kiedy to nastopi juz sie nie moge doczekac... ale w poniedzialek ide do Gina to moze poprosze go o ultrasound aby mi zrobil bo bym chciala zobaczyc dzidzie ale nie wiem czy poprostu ot tak mi zrobi.. ale kto wie jak ladnie poprosze.
eva
2006-03-28
13:54:42
Email
Czesc mamni nie martw sie ja dzis weszlam w 16 tydzien i tez jeszcze nic nie czuje, przeciez to normalne w pierwszej ciazy, chociaz nie ukrywam, ze ja tez na to czekam. Jak tam sie czujecie mamusie? Duzo przytylyscie, bo ja narazie tylko 3 kg. pozdrawiam
mami
2006-03-28
19:21:47
Email
a ja nic nie przytylam nawet deka.. w sumie ciesze sie bo nie chcialabym przytyc zaduzo a wiem ze to dopieru poczotek to jeszcze zdoze przytyc.. a mam pytanko jak wasi mezowie w stosunku do was, jak sie zachowujo?
aniasz
2006-03-29
12:24:55
Email
Jeżeli chodzi o tycie to, będąc w 17 tygodniu, przytyłam ok. 3 kg. Czuję się niestety jakbym przytyła 10, ale powoli przestaję się przejmowac wagą i myślę raczej o tym żeby wszystko było ok z dzidziusiem. A z mężem to niestety nie jest kolorowo. Brakuje mi czułości, mam wrażenie jakby się ode mnie odsunął. Szkoda...
eva
2006-03-29
14:58:37
Email
hmm jesli chodzi o meza to jest roznie, niby sie cieszy, kupuje mi gazetki dla mlodych mam, dba zebym miala soczki itp, ale niedawno kupilismy nowy samochod, wiec wiekszosc wolnego czasu spedza zamiast ze mna to w garazu. A powiedzcia dziewczyny jak u Was wyglada sprawa sexu?
aniasz
2006-03-29
17:33:32
Email
bardzo rzadko i bardzo szybko
aniasz
2006-03-31
17:13:05
Email
widzę że wszystkie nas dopadł straszny leń jeżeli chodzi o pisanie. więc tak dla utrzymania kontaktu POZDRAWIAM :-) co tam u was?
eva
2006-04-03
13:19:19
Email
Witam co tam u Was? jak sampopoczucie? mam pytanie czy pracujecie jeszcze czy jestescie na zwolnieniu, bo ja czuje sie swietnie i mam lekka siedzaca prace w biurze wiec pracuje, bo w domu na zwolnieniu chyba bym sie zanudzila... Juz zaczelam sie rozgladac za ubraniami typowo ciazowymi, te wszystkie spodnie z guma w pasie sa jeszcze troche za duze, a te które nosze teraz niebawem beda za male. Hmmm nie wiem co mam jeszcze pisac, bo jakos tematy sie nie kleja. Ochota na ogorki mi przechodzi, nie wiem co teraz bede jadla w takich pokaznych ilosciach he he. pozdrawiam
aniasz
2006-04-05
11:34:08
Email
Hej! ja właśnie podjełam decyzję o pójściu na zwolnienie do końca ciąży. Uczę dzieci w szkole podstawowej i stwierdziłam że zabyt dużo kosztuje mnie użeranie się z nimi. A poza tym, to usiłuje napisa chociaż fragmrnt pracy magisterskiej w czym owocnie przeszkadza mi moja czteroletnia córcia, choroba za chorobą. co gorsza mnie też gardło zaczyna bolec :( oby do lata. Pozdrawiam Ania
mami
2006-04-07
14:42:08
Email
witam mamuski....:) dawno mnie nie bylo ale juz przeczytalam wszystko... wiec co do sexu to uhhh u mnie to ras na tydzien doslownie nawet wiem w jaki dzien niedziela wow... jakos nie mam ochoty, jestem smutna chce mi sie plakac i w ogule jakos tak do dupy jednym slowem.. a co do meza to tak jak i wy wydaje mi sie ze sie odsuwamy od siebie moze to dlatego ze nie ma sexu nie wiem ale w ogule mi sie wydaje taki jakis dziwny jak sie go pytam o dzidzie to on mowi ze jakos nie moze uwiezyc ze ono tam jest u mnie w brzuszku ze jakos tego nie czuje mowi ze dopiero poczuje jak dotknie i zobaczy na wlasne oczy.. i mi jest przykro z tego powodu bo czuje sie tak jak by on nie kochal tego dzidzi a ja bym zycie oddala za tego pasazera w brzuszku strasznie sie zwiozalam z nim.. i o niczym nie mysle tylko o dzidzi. nawet snie non stop o niej.. tak bym chciala by moj moz poczol to co ja .. ja wiem ze to jest moze dziwne ale jakos mi jest smutno no i jeszcze na dodatku nie mam tu nikogo bliskiego z rodziny moja cala rodzina mnieszka w new yorku a ja mieszkam w chicago i jeszcze bardziej jest mi przykro..:(
kasiak
2006-04-09
21:33:23
Email
Witam Was! Też czekam na wrzesień, ale ponieważ to dla mnie nie pierwszyzna, to jakoś mało to przeżywam. Czuję się całkiem nieźle, głównie fizycznie, bo z psychiką to różnie. Czasem chce mi się płakać tak raczej bez powodu;-)ale trochę się wypłaczę w rękaw mężowi i jest lepiej. Pracuję i prawdę mówiąc nie wyobrażam sobie, żeby miało być inaczej, choć przyznam, że czasem chętnie nie ruszałabym się z domu. Pozdrawiam Was i do "zobaczenia"
21Aneta
2006-04-09
23:20:52
Email
mami a czy twój mąż widział dzieciątko na usg? Do mojego męża dotarło, że będziemy mieli maluszka dopiero jak zobaczył go na usg. A jeśli widział i go nie ruszyło... odczekaj. Dla każdego faceta to jest bardzo trudne. My jesteśmy (lub będziemy) matkami i my mamy to wrodzone, taki instynkt macierzyński :) Nie miej żalu do męża. Zobaczysz, jestem tego pewna, że jeśli będzie (o ile będzie) z Tobą przy porodzie i zobaczy wasze maleństwo od razu je pokocha i będzie szczęśliwy, że został tatusiem! Zaufaj doświadczonej (pod tym względem) mamusi siedmiomiesięcznego chłopca. Pozdrawiam Cię serdecznie, trzymaj się ciepełko. A swoją drogą.. jakie to było cudowne czuć dzieciątko w brzuszku... mój już próbuje raczkować :)
eva
2006-04-10
14:16:32
Email
Cześć, ja się czuję coraz lepiej, buzia mi się cały czas śmieje, jestem coraz bardziej szczęśliwa, chyba dlatego, że w końcu do mnie trafia, że BĘDĘ MAMĄ. Jestem dumna, jak ktoś przechodzi i patrzy się na mój brzuszek, co prawda nie jest jeszcze taki duży, ale ja zawsze byłam bardzo szczuplutka, wiec już widać, pozdrawiam Was gorąco, a co do kopania to czuję już ruchy mojego dzidziusia, nie są one jeszcze takie mocne i częste ale już czuję.
mami
2006-04-11
14:37:29
Email
Czesc wam...:) tak widzial w 9 tygodniu troszkie nic wyraznego nie bylo, ja sama nie wiedzialam w sumie co to za szkrabik tam plywa... w to Sobote idziemy juz na takie powazne USG bo jak dzidzia pokaze to bedziemy wiedzieli plec wiec idzie ze mno.. bardzo sie ciesze z tego powodu juz sie nie moge doczekac:):)... a pozatym to ja wiem ze moz czuje i sie przejmuje ale tak jakos na swoj sposub nie wiem ale mezczyzni so dziwni... juz jest zazdrosny i dzidzi jeszcze nie ma ,,, ciogle mowi ze ja o niczym nie mowie tylko o dzidzi.. ale to i prawda bo ja o niczym nie mysle teras tylko o dzidzi co ja zrobie ze ja tak bardzo pokochalam to malenstwo we mnie.:) mam nadzieje ze on je tagze pokocha jak juz je ujzy na zywo(bynajmiej tak mi mowi) wiec zobaczymy.. ale sie ciesze ogulnie bo dostalam najlepszy dar w zyciu jaki moglam dostac to wlasnie to jest to dzieco wiecie my juz jestesmy po slubie 5 lat i prubowalismy przez ostatni rok tak juz na dobre no i w koncu sie udalo :).. ile to ja lez wylalam za kazdym razem jak robilam sobie test ciozowy i dalej nic, juz nawet mialam wotpliwosci ze cos ze mno nie tak.. no ale w koncu sie okazalo ze trzeba byc cierpliwym.. no i mam swoje dzidzi:):) a jak z wami dziewczynki czy tez wyczekiwalyscie tego dnia kiedy na tescie pokazo sie 2 kreseczki??
eva
2006-04-11
14:50:52
Email
Cześć, ja jadę na usg 18 kwietnia, ale będzie to moje 5 usg, lekarz robi mi to badanie przy każdej wizycie (czyli co 4 tygodnie) i za każdym razem jest ze mną mój mąż, Pani doktor zawsze nam tłumaczy co gdzie jest, pokazuje, jak się dzidziuś rusza, a potem daje wydruk tego, co zobaczyliśmy. Myślę, że każdy przyszły tatuś powinien chociaż raz czy dwa być przy takim badaniu, wtedy inaczej się czuje, czuje sie tak jakby wyróżniony, że to właśnie on mógł zobaczyć swoje maleństwo. Teraz jak będę u lekarza to wejdę akurat w 19tc, i lekarz powiedział, że postara się określić płeć, już nie mogę się doczekać, bo tak na prawdę to nie ważne co będzie, bo to moje pierwsze dziecko, ale jak pewnie każda z Was chciałabym po prostu wiedzieć, pozdrawiam/Ewa
aniasz
2006-04-11
16:27:38
Email
hej, widzę że wszystkie powoli zbliżamy się do usg okreslającego płec, ja wybieram się 19 kwietnia, będę wtedy w 20tym tygodniu. strasznie jestem ciekawa czy tym razem moje dzidzi się "pokarze" :-) w pierwszej ciąży nie wiedziałam do końca. Radośc była niezmierna kiedy okazało się że urodziłam córcię :-)wprawdzie przez całą ciążę powtarzałam że nieważne co będzie, tylko żeby było zdrowe ale tak naprawdę zdałam sobie z tego sprawę jak urodziłam okaz zdrowia. byłam świadkiem narodzin kilku upośledzonych dzieci, tzn. przyszły na świat akurat kiedy byłam na porodówce, było to bardzo smutne. Ale przyznam się szczerze że teraz chciałabym miec chłopca, wprawdzie z dziewczynką byłoby o wiele prościej, mam wszystko po starszej córci więc nie musiałabym zbyt wielu rzeczy kupowac, ale miło byłoby miec parkę. Zuzia, moja córcia, strasznie chce miec brata. Zobaczymy. Dajcie znac jak juz będziecie znac płec, zobaczymy kogo będzie więcej :-) pozdrawiam
eva
2006-04-18
08:58:36
Email
Witam Was! Właśnie wróciłam od lekarza, niestety mój maluszek tak się przekręcił, że nie pokazał czy jest chłpocem, czy dziewczynką. Ale to nie ważne zobaczę pewnie na następnej wizycie. Ważne, ze wszystko jest w porządku, moja kruszynka waży już 300gram i nawet pomachała rączką tak jakby chciała się przywitać. Jestem, zresztą jak zawsze podekscytowana, wszystkim na około z chęcią bym opowiadała o mojej ciąży. A Wy jak tam po świętach? Ja trochę chyba się przejadłam i od razu widać to na wadze, napiszcie co tam słychać. pozdrawiam
kiwi
2006-04-19
14:21:39
Email
witajcie mamuśki, ja też mam termin na wrzesień. To moja druga ciąża moja córcia ma już 8 lat ale strasznie cierpię na brak towarzystwa, wszyscy są pijąco - palący a ja taki biedny odludek. dla wszystkich mamusiek podaję swój nr gg 5131865 zawsze to przyjemniej pogadać soobie z kimś kto rozumie nagłą ochotę na brukselkę.
aniasz
2006-04-20
11:40:17
Email
jak dobrze że już po świętach, zwaliła mi się do domu niezła brygada i ledwo co wyrabiałam na zakrętach. Wczoraj bylismy u lekarza, 20 tydzien, ale niestety nie dało się wypatrzeć płci więc czekamy dalej cierpliwie. Na szczęście dzidziuś zdrowiutki, mogłam dokładnie przyjżeć się nóżce która mnie cały czas kopie. Pozdrawiam
romaa
2006-04-23
12:36:27
Email
witam. przyjaciolka ktora urodzila 2 tygodnie temu polecila mi to forum. mowi ze przez caly czas ciazy gadala tu z dziewczynami w ciazy i z podobnym terminem. bardzo mi sie spodobal ten pomysl no i ciesze sie ze jest juz watek 'wrzesien 2006'. nasza pierwsza dzidzia ma sie urodzic okolo 20 wrzesnia wdg usg. teraz jestem w 18 tyg. od paru dni dosyc wyraznie czuje juz ruchy, szczegolnie jak zjem cos slodkiego, tez tak macie? teraz z niecierpliwoscia czekam na nastepna wizyte u lekarza, 8 maja, moze sie uda zobaczyc plec. strasznie bym juz chciala wiedziec.. pozdrawiam
agus
2006-04-23
21:18:02
Email
Cześć romaa!Ja też jestem w 18tyg ciąży ale termin mam na 15 września.Bardzo się cieszymy z mężem że zostaniemy rodzicami i cieszę się z innymi przyszlymi mamami.Ruchy dziecka są cudowne a zwlaszcza te na początku.Milo pogadac z kims kto przeżywa to samo!Powodzenia i pozdrawiam.

Strona 2 - poprzednia, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, następna

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum