szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Matki, żony, kochanki (problemy z dziećmi, mężami i niemężami, teściowymi, pracą, plotki, rady, itp)
temat - Własny domek z ogródkiem


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 9 - poprzednia, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, następna
Napisano: Treść:
sylwia
2006-08-03
Email
Tak sobie czytam forum i obserwuję, że sporo dziewcząt buduje domki i dlatego przyszedł mi pomysł na nowy temat. Może bysmy się poradziły, co która zrobiła i dlaczego to jest lepsze niz cos innego. Jaki domek bedziecie miały i czy z ogródkiem, w mieście czy poza.
sylwia
2007-04-16
20:45:27
Email
A tak wyglądają nasze schody, na tym zdjęciu jeszcze były nieskończone, ale zarys ogólny widać.

sylwia
2007-04-16
20:46:55
Email
:)

Kamila
2007-04-17
10:26:28
Email
Sylwio kochana :) domek jest uroczy, naprawdę! I nie piszę tego dlatego, żeby było Ci miło! Jaka bieda z nędzą??? Kobieto??? Dopóki nie zaczęliśmy remontu, nie zdawałam sobie sprawy ile kosztuje remont takiego domu (czy budowa od podstaw). Teraz pieniędzy nie liczy się w złotówkach tylko w tysiącach :( u mnie do urządzania wnętrza daleka droga... chyba, że sprzedamy mieszkanie ;) Sylwio, masz śliczny biały domek :)
Basia.26
2007-04-17
16:31:16
Email
Sylwia, no nareszcie!! jejku, nie mogłam się doczekac... bida z nędzą... aha... to tak teraz nędza wygląda?? to ja się tam przeprowadzam, taka biede to ja moge klepać:) masz prześliczny dom, a te schody..... łał!!! to moje marzenie wysuniete ostatnie schody i zaokrąglone i co... i dupa-kamieni kupa- nie mogę mieć takich!! bo totalnie by mi się wszyscy o te schody pozabijali wchodząc do domu!! aaaa :( moje marzenie legło w gruzach!! i tego bardzo ci zazdroszczę:) już nie wspomne o świetnych kolorach w łazience!! a na rodziców nadajecie się... macie dywan z drogami!! :) hihi, ja kiedyś usłyszałam taki text od synka mojej kuzynki, że nie nadajemy się na rodziców, bo nie mamy takiego dywanu;) i to trzylatek mi tak pojechał, hihi:) oj sylwia, zazdroszczę, ja dziś babrałam się w moim ogrodzie, ale babrałam się w czarnym kurzu, przygotowywałam ziemię pod trawnik, masakra!! ja chyba zgłupiałam, ze taką wielką działkę mam, nawet 1/6 dziś nie zrobiłam!! kuźwa chwasty mi wyrosną zanim ja skończę... rządam konia z bronami!! niech zrobi to za mnie!!oceniam, że jestes z nas trzech w najlepszej sytuacji, potem Kamila, a na końcu ja... mam dupiaty ogród, syf i kupa pracy i nie wiem co z tej mojej roboty, bo jeszcze pod oczyszczalnię przyjada kopac i zryją mi ten cały trawnik. a musze już tam trawe zasiać, bo inaczej perz sie tam wykluje... i bedę wtedy dopiero miała kłopoty...
bela
2007-04-17
19:13:17
Email
sylwia mnie bardzo bardzo podoba sie twoj domek!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Taki bym chcial bo jest maly, zgrabny i przytulny. Mniej powierzchni do sprzatania i taniej w utzrymaniu. Do tego piekna zielen wokolo i to by mi w zupelnosci wystarczylo. Basi domek a raczej willa jest okazaly ale za duzy jak dla mnie. Pozdrawiam i nie masz sie czego wstydzic :-)
Magdalenka
2007-04-17
22:53:47
Email
dziewczyny, przepiekne macie domy. PRZEPIEKNE!!! my prawdopodobniezaczniemy cos dzialac za ok. rok-poltorej, na razie szukamy dzialki. az milo popatrzec jak rosna wasze domostwa, dawajcie wiecej fotek! acha, z zaciekawieniem czytam informacje ktorymui sie wymieniacie, prawdziwe z was ekspertki. pozdrawiam i zycze szybko rosnacych scian, dachow i niskich cen na materialy!
Basia.26
2007-04-18
08:22:02
Email
Magdalenko to trzymam kciuki, na pewno znajdziecie "swoje miejsce na ziemi;)" sylwio zapomniałam dodać, ze ja oczywiscie tez tylko z przodu bede robic takie ladne ogrodzenie, a reszta mam zamiar odgrodzić siatką i tujami obsadzić. powiedz jaki gatunek tuj kupiliście, jaki mają przyrost roczni i w jakich odstępach je sadziliscie?? oj, żeby mi już tak rosły jak i tobie ...:) Belu czasem tez myślę, ze mój dom to przerost formy na trescią... mam nadzieję, ze po wykończeniu i obsypaniu ziemią będzie sprawiał wrażenie mniejszego i zgrabniejszego. też jestem zdania, ze lepiej wybudowac taki dom, który człowieka będzie cieszył a nie przysparzał zawrotów głowy przy spłacaniu kredytu. sadzę, ze Sylwia wybudowała piękny dom, którego ogrom ludzi może jej pozazdrościć. ja wybudowałam kolosa, bo raz- rodzice nam pomagaja finansowo, dwa- to byl warunek mojego taty, że dom ma byc duzy... no to co sie będę sprzeciwiała;)
bela
2007-04-18
09:39:11
Email
no to Basia fajnego masz tate ze ci sponsoruje tylko czy pomoze potem w utrzymaniu go ;-)???
Basia.26
2007-04-18
11:49:52
Email
nie licze na pomoc w utrzymaniu. z tym nie spodziewam się miec żadnych kłopotów:) oby tak dalej:)
sylwia
2007-04-18
21:03:18
Email
Witajcie. Dziękuję kochane za miłe słowa, muszę przyznać, że cieplutko mi się zrobiło na serduchu, jak poczytałam wasze opinie, ale ja wiem jaka jest prawda. Wystarczy, że przejdę się po swoim osiedlu i popatrzę na tamte posiadłości, ale ja teraz nie o tym. Co do krzewów Basiu, to my sadziliśmy rok temu cały rząd od ulicy - wiosną, a na jesieni odgradzaliśmy się od sąsiadów. Ja bardzo lubię thuje (szmaragdy) i takimi staralismy się obsadzić. Po bokach, czyli między nami a sąsiadami co czwarta to Thuja żółta, tak aby sie odznaczała kolorem. Thuje strzeliste powinno się sadzić dosyć blisko siebie, jeśli chce się mieć żywopłot szybko. Z doświadczenia wiem, że dobrze jest co 70-80 cm, my przyoszczędziliśmy i mamy szerzej, ale juz nie pamiętam, co ile. Od sąsiadów szybko sie nie odizoluję, bo krzewy były mniejsze i odległości byly większe. Pierwszy trawnik był u nas smieszny , bo tylko z jednej strony domu i to do połowy, bo bałam się, żę podczas tynkowania sie zniszczy. Jutro chyba pojadę kupować Thuje na frontową stronę, ale tylko 5 drzewek, tylko takich 1,5m, bo muszę się odsłonić od bardzo wścibbbskiej sąsiadki, która ma mnie jak na dłoni. Pozdrawiam was serdecznie, życzę aby wszystko układało sie po waszej mysli i przepraszam, że tak nie na czas odpisuje, ale często jeździmy do swojego nowego domku i nocujemy, a tam jeszcze nie mam netu.
sylwia
2007-04-18
21:15:30
Email
Jeszcze posadzilismy sobie "choinkę", do ubierania na Boże Narodzenie:))

Kamila
2007-04-19
09:40:25
Email
Sylwia! CO z tego, że wokół posiadłości??? Ważne, że czujesz się w swoim domu dobrze, wygodnie i jesteś szczęśliwa! Uwierz mi, chatka jest bombowa :) Myślisz, że gdybyśmy nie planowali u nas agroturystyki to kupiłabym tak duży dom tylko dla naszej czwórki? Nie. Twój jest akurat :) Basi plbrzym także mi się podoba - każdy buduje taki jaki mu potrzebny :) koniec i kropka. Pytanie mam: po ile kupiłaś tuje? Bo ostatnio na allegro widziałam po 4. zł, o wysokości 30-50cm. Kobietka ma szkółkę, dlatego tak tanio. Ja planuję także posadzić wokół całej działki drzewka, głównie świerki srebrzyste (na allegro po 3zł). Tylko najpierw muszę się ogrodzić. A ogrodzenie robimy podobnie jak Wy, tylko z przodu w miarę reprezentacyjnie, a boki i całość przy jeziorze siatka. Wybraliśmy ogrodzenie drewniane, bo tak sobie pomyślałam, że będzie fajniejszy klimat - w końcu to pensjonat, a drzewo dodaje ciepła (choć bardzo podobają mi się kute bramy i ogrodzenia). A z choinką na Boże Narodzenie świetny pomysł! Jest mała i będzie rosła razem z Kubusiem :) Maluch będzie mógł sam stroić :) Zazdroszczę, że już tam sobie po malutku pomieszkiwacie!!! Pozdrawiamy cieplutko!
sylwia
2007-04-19
14:09:01
Email
Kamila, niestety nie pamietam po ile kupowaliśmy Tuje. Te, które zamierzam jutro kupować, to są po 80 zł, ale 1,80cm, więc juz wieloletnie.
Basia.26
2007-04-20
08:42:31
Email
Sylwia takie posiadłości to najczesciej mają ludzie po 50-tce, dorobieni, którzy na "stare lata" sie pobudowali. i nie wiem po co im takie wielkie chałpy, skoro często i tak dzieci chcą mieszkac osobno i w efekcie mieszkają tam sami. a juz dziewczyny nie przesadzajcie z tą wielkościa mojego domu, teraz to ja się tu zaczynam jakoś czuc nieswojo, co to za nastrój wprowadzacie?? to wcale nie jest olbrzym. gdyby nie pokój nad garażem to metraz mojego domu ogromnie by się zmniejszył. ten jeden pokój sprawia, że dom wydaje się wiekszy... gdybym postawiła garaże osobno to dom byłby taki w sam raz, zgrabniutki. Sylwio niedaleko moich rodziców wybudował sie dom, a przed nim rosła taka mała choineczka. każdej zimy obserwowałam ja, bo na poczatku miala na sobie tyle lampek, że dosłownie cała świeciła, a z reku na rok te lampki byłu coraz rzadziej na niej rozmieszczona... teraz już tak urosla, ze musieli dokupic drugie lampki:) lubie takie rzeczy podpatrywac u innych:) tu podaje wam strone z różnymi tujami http://www.ogrody.cvd.pl/pliki/zywotnik.html#zywotnik2
Kamila
2007-04-20
16:10:00
Email
Baśka! Piękny masz dom i koniec :) już dosyć tego przekomarzania ;) kupiłam super płyty na allegro jak w prosty i tani sposób zrobić piękne struktury na ścianach! Firmy biorą sobie za to niezłą kaskę! Polecam! Kupiłam 8. płyt w cenie 116zł. Link do aukcji :) http://www.allegro.pl/show_item.php?item=183124764
Kamila
2007-04-20
16:11:21
Email
A program do projektowania ogrodów: REWELACJA!
Basia.26
2007-04-20
20:57:47
Email
no własnie, a ja nie dostałam nigdzie tego muratora... szlag by trafił, chyba sie spóźniłam w którym to było numerze Kamilo??
Kamila
2007-04-21
10:03:48
Email
Basiu, to chyba kwietniowy numer. Dokładnie nie wiem, bo to tato kupił gazetkę a dotarła do mnie tylko płytka. Zerknęłam teraz na stronkę muratora i już jest "na tapecie" majowy numer z płytą o poddaszu... więc płyta z ogrodami musiałabyć kwietniowa... hmmm jak chcesz to mogę Ci przegrać na DVD i wysłać pocztą :) Tak przeglądam właśnie w necie majowego muratora... są w nim opisane właśnie te struktury ścienne o których Wam wcześniej pisałam... jak mi się to podoba!!!
Kamila
2007-04-21
10:05:13
Email
http://www.muratordom.pl/wnetrza/materialy-wykonczeniowe/szkola-urzadzania-domu_-sciana-z-faktura,6456_17456.htm
Kamila
2007-04-21
10:06:46
Email
Basiu, zastanawiasz się nad klatką schodową, prawda??? Proponuję Ci zrobienie tynków weneckich :) są boskie! Odpowiedni kolor, np. bordo, lub fiolet i oświetlenie... hmmm pysznie będzie wyglądało!
bela
2007-04-21
10:11:07
Email
Kamila a jak wygladaja te tynki weneckie?? Ja nie jestem wtajemniczona w sprawy budowlane....ale mnie to ciekawi
Kamila
2007-04-21
10:24:21
Email
Belu, zajrzyj tutaj :) dziewczyny, kupiłam te płyty... nawet sobie nie wyobrażacie w jak prosty sposób można to zrobić! O ile taniej!!! A te wzory, np. pomarańczowe... wykonane zostały... plastikową kratką, którą trzyma się w zlewach :) nic więcej nie powiem :) http://www.allegro.pl/item186614846_farby_i_dekoracje_koniecznie_zajzy_.html
bela
2007-04-21
10:32:33
Email
aaaaa juz kapuje :-). DZieki Kamila
Basia.26
2007-04-22
07:44:57
Email
Kamilo jestes kochana.... bylabym ci taka wdzieczna za ta płytkę.... ale nie musi być DVD, może byc zwykła, na kompie bym sobie odtworzyła:)) a co do tynków to masz rację!! juz to zaplanowałam jakiś miesiąc temu, jak na targach budownictwa oglądałam takie tynki. poprowadze na klatce schodowej po calej długości taki może półtorametrowy pas takiego tynku w miejscu, gdzie idą małe łapki dziecka:) te tynki można szorować, wiec nic sie im nie stanie :) tylko nie zdecydowałam czy ma byc jasny tynk a ciemna ściana czy na odwrót:) dziś kochane idę na targi kwiatowe i architektury ogrodu:) w Katowicach, tam, gdzie w zeszłym roku zawalila się ta hala w zimie z targami gołębnictwa... może coś podptrzeę, złapię fajne kontakty szkółek, popytam o ceny itd:) jutro zdam sprawozdanie:) pozdrawiam
olufal
2007-04-22
22:54:36
Email
Fajny temat :) Co prawda nie mam domu-ja bym w domu ze strachu umarla -taki ze mnie dygus a ze mezusia czesto nie ma to bym tylko biegala i sprawdzala okna i drzwi...Takze przez mnie musielismy kupic mieszkanie ale za to 2 pietrowe ;) Bedzie kominek mysle tez o ogrzewaniu podlogowym takze temacik w sam raz dla mnie no moze nie projektowanie ogrodow ;) Buzka Boby budownicze ;)
Basia.26
2007-05-09
09:32:31
Email
Olka to ty taki BOJEK jestes?? ;) ale nic nie mówię, bo sama cale życie w bloku przemieszkałam, także zobaczymy jak to bedzie:) my 2 maja załozylismy przydomową oczyszczalnię scieków:) weekend trochę nam to popsuło, bo musieliśmy wracac z działki teściów, no ale cieszy mnie, że kolejna "gruba" robota za nami:)

dodka591983
2007-05-11
21:26:45
Email
My mieszkamy w blizniaku jakies 500m od Holandii. Mamy 130m2, 6 pokoi, przybudowke i nieduzy ogrodek ale w sam raz dla dziecka, czy na grilla. Wlasnie w najblizszym czasie bedziemy go odnawiac, ukladac w nim polbruk i sadzic kwiatki, ale nie mam zadnej koncepcji co ijak zrobic.
Kamila
2007-05-15
12:22:02
Email
Basiuuuuu, Ty mnie chyba zabijesz hahaha ale kompletnie zapomniałam o płycie dla Ciebie!!! Jesteś zainteresowana jeszcze? Oczyszczalnia lux baniak że hohoho ;-) nam do czerwca mają podłączyć wodę i kanalizę... nadal teść szaleje na budowie... ojjjj jakoś to muszę przeżyć.. wymalował mi drzewka na biało... sama chciałam to zrobić i nie zdążyłam - uprzedził mnie :( ogólnie sad jest piękny, biało w nim, wszystkie drzewka zakwitły i jak się chodzi to słychać tylko przyjemne bzyczenie pszczółek :) będę tam w weekend to porobie fotki :) a w przyszłym tygodniu znów zaczynamy prace - wstawiamy na górze 2. okna tarasowe z fikasmi i ogromne drzwi tarasowe w salonie 2m x 3m :) pozdrawiam!
Basia.26
2007-05-17
13:49:52
Email
Kamila OCZYWIśCIE, żE JESTEM ZAINTERESOWANA:) byłabym bardzo wdzięczna. oj mam kłopot z elewacja... znaczy ja nie mam kłopotu, bo ją zaprojektowałam... za to mój mąż ma kłopot z jej zaakceptowaniem. zero wyobraźni przestrzennej i kolorystycznej po stornie mojego lubego owocuje w naszym związku spięciami. wiecie co, mnie to chyba wykończy, albo się pozabijamy albo już sama nie wiem co, bo póki cegła była kładziona na cegle to wszystko było ok, za to jak w grę wchodzi kolorystyka, wybór detali (gzymsy itp) to ja wiem czego chcę, a mój mż zupełnie tego sobie nie wyobraża i najchętniej opierdzieliłby dom na kremowo i byłoby OK... bo gzyms czy ozdobna szpaleta to już dla niego "choinka"... jest pod tym wzgledem okropny :( Dodka jak widzisz nie tylko ty nie masz koncepcji na ogród... ale obawiam się, ze jak tylko ją stworze, to mąz mi ją zavetuje, pomimo, że w ogóle nie ma o tym bladego pojęcia.... ech...
Kamila
2007-05-17
15:10:31
Email
Kochana! Temat rzeka! Pomysły mego męża też nie znają granic.. aż strach powtarzać.. na razie to my sobie tylko tak gdybamy... bo mamy pilniejsze sprawy...ale jak dojdzie co do czego... łoj będzie się działo! Ale wiesz, to wszyscy się tak kłócą.. jak obserwowałam jak moi znajomi budowali się, oni stawiali 2. ogromne domy, to Ewka mówiła, że albo w cholere zamknie tą budowe albo się rozwiedzie ;) musimy być twarde i obstawać przy swoim :) zaraz mąż przyjedzie na obiad to polecę mu, żeby przegrał płytkę. Adres do wysłania wyślij mi na maila sawka11@wp.pl coś mi dziś poczta nie chodzi... ale może dojdzie, jak coś to dam znać... idę, bo mi się kotlety przypalają!
Kamila
2007-05-23
19:17:24
Email
Wstawili mi dziś okna balkonowe :) pięknie wyglądają! Fotki malutkie.. bo jakoś tak dziwnie się zmniejszyły... Pozdrawiam!

Basia.26
2007-05-24
09:46:25
Email
SUUUUPER!! my teraz testujemy dwie ekipy od wykończenia... jedni są tani, ale nie jarzą o co mi chodzi, drudzy łapią moje pomysły w lot, udoskonalają je, projektują itd, ale sa drodzy.... do końca tyg podejmiemy decyzję.
Kamila
2007-05-24
21:07:44
Email
U nas robi teść :-) i jeden pan - taki super majster od wszystkiego :) nasz p. Heniu :)

Basia.26
2007-05-25
08:59:39
Email
Kamila twój dom przeistacza się w istną rezydencję... okna piękne, bardzo mi się podoają:)jaki przewidujesz następny etap?? kurcze te fajne chłopaki od wykończeniówki mają czas na robienie nam wykończenia dopiero tak sierpień, wrzesień... no nie!! a do tego powiedzieli dwa razy tyle za robociznę co ta druga ekipa. za to sa zywą kopalnią pomysłów, niepowtarzalnych rozwiązań, ciekawego oświetlenia itd itd... wczoraj też byl projektant kuchni, chce z nami jechac do ogromnego centrum kuchennego, tam nam wszystko pokaże, wytłumaczy co się nadaje a ci nie na meble... co ma trwałośc 10 15 a co 20 lat. tez już gościu sypnął kilkoma ciekawymi pomysłami, myślę, że jest ok.
Kamila
2007-05-25
09:36:11
Email
Basiu, chyba warto przemyśleć ofertę też droższej grupy... widać po wpisie, że to Oni najbardziej przypadli Ci do gustu :) a jak zrobią to będzie to porządnie zrobione.. jeśli zdecydujecie się na tańszą ekipę.. to później może się do odbić na Was w ten sposób, że tu i tak będziesz widziała niedociągnięcia i będziesz musiała poprawiać.. a wiadomo, to kolejne wydatki. My na razie planujemy wstawić te okna, może postawimy tarasy.. myśleliśmy o zburzeniu "przepięknego" ganka hahahaha i o wstawieniu nowych drzwi.. ale pomyśleliśmy, że jeszcze za wcześnie i po prostu przy kolejnych pracach mogą one się po prostu zniszczyć... a podobają mi się takie z witrażami na górze :) a Ty już pewnie masz wstawione! Pokaż jeśli tak. Weekend oczywiście planujemy na wsi :) zapowiada się piękna pogoda.. tylko, że u mnie z humorem bardzo kiepsko.. TEŚCIOWA...
Kamila
2007-05-25
10:26:22
Email
Sylwio, gdzie się podziałaś? Wiem, że masz teraz mnóstwo pracy, bo matury.. i koniec roku.. ale co u Was? Pytanko mam: poszukuję dobrego zduna, żeby obejrzał piec u dzieci w pokoju, tak mi namieszałaś w głowie, że chyba jednak go tam zostawimy :) tylko chciałabym się zorientować, czy można ten nasz stary odremontować, czy będzie to opłacalne? Dużo zapłaciliście za swój piec? Kurcze, u nas pare sztuk kafli jest obitych lub pękniętych... i powiedz proszę, jak długo trwa stawianie takiego pieca? Pozdrawiam!
Basia.26
2007-05-25
14:06:11
Email
tak Kamilo, tez tak myśle, ze zrobić raz a na lata, a nie żeby potem poprawiać albo być niezadowolonym. co do drzwi to też jeszcze nie wprawiłam i na razie nie mam zamiaru. wprawię dopiero jak już w środku będzie zrobione. tez obawiam się odrapan, porysowań itp. a próg to juz tymi buciorami chyba by mi całkiem obdarli.... a tego też względu robotnicy nie mają klamki do drzwi balkonowych, żeby tamtędy nie łazili:)
Kamila
2007-05-26
07:04:09
Email
To bierz tą droższą ekipkę :) przynajmniej będziesz zadowolona. Co do kuchni, to mam takiego swojego stolarza. Dużo mebli nam już zrobił.. a to szafę wnękową, kuchnię, meble do łazienki.. meble do sklepów.. jestem zadowolona, jest trochę drogi, ale jest bardzo dobry jakościowo i wciąż ma nowe pomysły :) u mnie wczoraj zamontowali część rynien i... zaczęli ocieplać z zewnątrz.. byłam w szoku, bo nie było o tym mowy.. no ale taki własnie jest mój teść.. wiesz, to dobrze, że On nam tak pomaga.. ale.. wiesz o co mi chodzi.. Miłego wekkendy, bo zapowiada się pięknie! U nas już o 6. było 20st - w cieniu :)

Basia.26
2007-05-28
14:46:22
Email
Kamila a jak weekend?? to chyba w sumie dobrze, ze już ocieplacie... no tylko mógł cię ktoś o tym poinformowac;) napisz jak relacje z teściami. a twoi rodzice przyjeżdzają na działkę?? my chyba tą ekipe droższą weźmniemy, w czwartek mają midać komkreta cene, bez takich plusów i minusów, cena i koniec. czasem takie ekipy mnie deneruja, mają 3 kondygnacje do zrobienia, a im się rozchodzi czy w ubikacji to bedzie jedna półka czy dwie..... i od tego uzalezniają cenę... RETY do wykończenia jest cały dom, a oni sie nad jedną półka pieszczą, ja mam im zapłacic taką kasę, jaką płaciłam dokładnie za kupno działki a oni się boją, żeby czasem półki za darmo mi nie przykręcili... no po prostu paranoja...
Kamila
2007-05-28
21:07:13
Email
Było.. nieźle.. o dziwo teściów w niedzielę nie zastaliśmy.. ale mąż zadzwonił do nich i zaprosił na grila. Przyjechali. Teściowa do pewnego momentu była znośna.. Kurcze, Basiu, wiesz ile trzeba się nachodzić, żeby otworzyć wszystkie okna??? Niezły spacerek :-) wklejam pare fotek z weekendu słonecznego na wsi :) okna :)

Kamila
2007-05-28
21:07:49
Email
Kondi chrapie :)

Kamila
2007-05-28
21:08:32
Email
Kinia korzysta z kąpieli :)

Kamila
2007-05-28
21:09:11
Email
Droga do naszego domu... pięknie wygląda zboże...

Kamila
2007-05-28
21:09:40
Email
Moja lipa :)

Kamila
2007-05-28
21:10:12
Email
Sad :)

Kamila
2007-05-28
21:10:37
Email
Sad przy plaży..

Julia
2007-05-29
09:17:33
Email
Kamila piękny macie dom. Jeszcze jak ocieplicie i pomalujecie, będzie extra. A jaki kolor planujecie? Sad też piękny, pewnie świetnie się po nim spaceruje w te upały? :o)
Kamila
2007-05-30
13:07:41
Email
Julio... sad jest wspaniały! Cisza si spokój, słychać tylko bzyczenie :) no i dzikie kaczki pozakładały sobie tam gniazda! Kinia widziała jajeczka, teraz są kaczuszki i wciąż chce tam chodzić :) Basiu... hmmmm zabijesz mnie pewnie, ale ja zupełnie zapomniałam o płycie!!! Mąż właśnie dzwonił, że ma przegraną i co z nią dalej robić ;-) JUTRO WYSYŁAM na adres który mi przesłałaś.. a co tam u Was? U nas dziś wstawili drugie okno tarasowe po drugiej stronie domku... w przyszłym tygodniu biorą się za drzwi w salonie - wyjściowe na ogród. Pozdrawiam!
Basia.26
2007-05-30
13:27:52
Email
hej Kamilo spoko, ja stwierdziłam, ze ogród to dopiero w przyszłym roku zakładam... na razie mam mase drzewa konstrukcyjnego na placu, 17 palet kostki brukowej i takie inne fajne rzeczy, więc nawet nie marze o choćby tujach. już nie wspomne o wyrównaniu terenu. mam dwie ogromne kupy ziemi i trzeba je jakoś zagospodawowac, bo jest troche dołów na działce. jestem ciekawa jakie kolory na elewacje u siebie przewidujesz, bo ja własnie musze wybrać i nie ukrywam... mam dylemat niemały. sad wyglada pięknie. uwielbiam tez ogladać jajeczka i młode pisklaczki w gniazdku, tyle, że u moje tescia często kocury dobieraja się do tych maleńkich ptaszków...
Kamila
2007-05-30
13:46:04
Email
Nie mam bladego pojęcia jaki kolor!!! To dopiero będzie kłótnia pomiędzy mną a mężem a głównymi kierownikami budowy w postaci moich teściów ;-)
Kamila
2007-06-01
21:54:53
Email
A u nie wczoraj i dziś wstawili okna i drzwi od strony sadku :) super to wygląda!!! Oto domek przed ;-)

Kamila
2007-06-01
21:55:15
Email
Prawda, że zajefajnie?

Basia.26
2007-06-02
11:09:21
Email
NOOOOO różnica jest kolosalna!! na prawdę rezydencje robicie z tego bądz co bądz niepozornego domu:) kilka przeróbek na prawdę można niezłą perełke zrobić:) gratuluje pomysłu, odwagi i chęci do działania, oby tak dalej:)
weridiana
2007-06-11
22:18:20
Email
Dziewczyny znacie jakieś fajne stronki o urządzaniu wnętrz, bo zaczynam niedługo remont i szukam natchnienia.
sylwia
2007-06-12
22:52:55
Email
Hej dziewczynki!!! W końcu jestem! Wrócilam szczęsliwie z wycieczki i zaczynam nadrabiać zaległości na forum. Kamila śliczny jest twój domek, no, no co to będzie za dworek jak go calkowicie zakończycie?!! Teraz mam "ekipę' od zabudowy kuchennej :)), czyt. instalują mi kuchnię. oczywiście jak zawsze u nas, musi się to odbywac z niespodziankami, ale widzę już koniec i coraz bliżej do przeprowadzki. Co do pieca, Kamila, to ja bym jeden zostawiła. Jakby nie patrzeć to jest to żrodło ogrzewania, nie musić w nim palic , ale na wszelki wypadek masz, a wiesz jakie zimy potrafią być u nas. Nasz zdun zna się na rzeczy, bo piec grzeje doskonale i super trzyma ciepło. Zdun jest z Barczewa, ale musicie go do siebie sami przywieżć i go odwieżć, bo to staruszek. Wyobrażasz sobie - 50 lat robił tylko piece:)). Jak bedziesz chciała, to daj znać sms-em wyślę ci jego numer telefonu. Teraz uciekam, pozdrawiam was serdecznie
Kamila
2007-06-22
14:59:07
Email
Dzięki Sylwia za info :) ciągle się zastanawiamy nad tymi piecami.. dziś jedziemy na cały weekend na wieś. Będziemy tam spali z dzieciakami :) na dole mamy 3. kanapy, jest piec i obok zaraz kuchnia, więc będzie ciepło.. ciekawe co mi się przyśni na nowym miejscu ;-) marzy mi się wieczorne łapanie ryb z moim tatą... musimy tylko nakopać robaczków i do dzieła :) relaxxx na maksa :-] życzę miłego weekendu!!!
Basia.26
2007-06-28
15:13:28
Email
hej dziewczyny, wybieram płytki do łazienek i na holl. łazienka i wc na dole...

Basia.26
2007-06-28
15:15:10
Email
łazienka i wc na górze...

Basia.26
2007-06-28
15:18:45
Email
hall...

Basia.26
2007-06-28
15:22:01
Email
ogólnie to mam zawrót głowy, masakra, nie wiem czy to dobry wybór, już was tu nie chciałam zamęczać, bo normalnie co w jeden dzień mi się podoba, to na drugi dzień mnie od tego odrzuca... normalnie mam wstręt, albo podobaja mi się jakieś płytki, a jak widze niechlujnie w salonie lazienkę z nich zrobiona, to aż mi się odechciewa. wczoraj to normalnie spędzilam 3 godz w salonie łazienek, bo już zdębiałam. była łazienka z tych bambusów, bo maja być na górze, ale tak brzydko zrobiona, takie niedoróbki, ze już wszysko wyglada kiepsko... i miałam fiola, w końcu bez wiedzy męża pozmieniałam płytki, dogadalam się z projektantką (projekt gratis mam w tym salonie, a ceny super) :) i juz zaklepane, te płytki będa, co wam tu zamieścilam... hall sama projektuję, także mam nadzieję, ze coś z tego będzie :)
Kamila
2007-06-29
11:11:02
Email
Basiu!!! Jejku, ale rewelacja!!! Masz świetny gust :) masz rację, że teraz żeby wybrać łazienkę.. no płytki i całe te inne gadżety.. ogrom tego!!! Ja się boję tego, że jak już wybiorę i zrobią.. to spodoba mi sie coś innego hahaha ale z drugiej strony, to mam 7. łazienek w chacie, więc.. w każdej mogę zrobić coś zupełnie innego - dam popis hahaah u nas na razie robita stanęła.. potrzebowaliśmy 2. ludzi do rozebrania stodoły (do noszenia cegieł, dachówki) wyobraź sobie, że nie ma nikogo! Na razie jeździmy tam w celach rekreacyjnych :) ja taką wypasioną łazienkę to chcę zrobić na poddaszu.. tam jest dość duży metraż, nie dzielimy tego, będziemy na razie z tego korzystać, a zbiegiem czasu wynajmiemy.. chcę tam zrobić apartament :) ale kiedy to będzie ojjjjjjjjjjjj ale marzyć trzeba, no nie??? Pozdrawiam!
Basia.26
2007-07-03
07:20:33
Email
hej, Kamila masz racje, marzyc trzeba. słuchaj projektantka mi tyle mozaiki walnęła w lazience, że chyba chce mnie do bankructwa doprowadzić!! kazałam to zredukowac do 1/3 a ona zamiast to zrobić, to mnie przeprosiła, ze w toalecie nie dała rady jej nigdzie wcisnąc ;) no rozbroiła mnie tym... lazienkę na górze prosilam zrobić w bezu i brązie, a dodatki zielone, ja otwieram projekt, a tam cala łazienka zielona!!..... uff... maila jej napisałam wczoraj, ale chyba musze tam jechac i wszystko na żywo wytłumaczyc i na bieżąco z nią to zmienić. Kamilo ja to ci współczuję z tymi lazienkami, bo ja moje dwie i dwie toalety nie moge ogarnać, a co dopiero 7!! do tego mi dochodzi podłoga w hallu i kuchni i kafelki w kuchni na ścianie... już tym żygam.... sory za wyrażenie, ale mam dość
Basia.26
2007-07-05
15:10:21
Email
oj nie pochwaliłam się, robimy już elewację, juz cały budynek jest oklejony styropianem, teraz trzeba to klejem objechac i tynk nakładac, myśle o dwóch kolorach_ wanilia z kawowymi szpaletami... pysznie brzmi prawda:> hihi, do tego obrobie kolumny stiukiem. kafelki do łazienek zamówione, ale z wielkim bólem serca, bo cena... masakryczna... już nawet się zastanawiałam nad zrobieniem lazienek na górze w innym terminie... no ale jak pomyślałam, ze za rok czy dwa znów bałagan z remontem... to postanowiłam robić jednak teraz... ale kieszeń boli...
Michalina
2007-07-05
15:41:48
Email
hehe, oj bolą takie wydatki. Pamiętam, jak jeszcze parę lat temu ręce mi się trzęsły gdy płaciłam ponad 50 zł za 1 szt. dekoru do łazienki. Kupowałam 50 sztuk. a, jak robotnik pobił jeden dekor to myślałam, ze się rozpłacze.
Basia.26
2007-07-18
07:42:51
Email
zdaję relację z prac w moim domu:) budynek ocieplony, klejem objechany, podbitka dachu zrobiona, dzis malują podkładem elewację, jutro albo pojutrze nakładanie tynku. zapraszam do środka... a tam: góra wygipsowana, wyszlifowana, panele w pokojach położone, zostalo malowanie. porobone wszelkiego typu zabudowy belek i takie tam;) ubikacja wykafelkowana kibelek powieszony, lazienka dzis lub jutro będzie skończona, blat pod dwie umywalki juz okafelkowany:) mam super zrobioną zabudowe nad pralkę, zeby jej nie było tak widać w lazience:) część klatki schodowej będzie w kamieniu, kamień już lezy w garażu:) na dole: sufit podwieszony z "bajerami" w holu zrobiony, w ścianie 3 otwory-półki zrobione, sufit podwieszony z bajerami w salonie wczoraj zrobiony, zabudowa geberitu w ubikacji i lazience zrobione. czekamy na kafelki, bo jak zwykle sa opóźnienia w dostawie. dziś będą już kafelki do kuchni. drzwi wejściowe zamówione wczoraj, aha, parapety wszedzie osadzone. do tego już mam wybrane kolory do wszystkich pomieszczeń. przyjechal do mnie na budowe taki miły pan z wzornikami farb PARE i pomógł dobrac kolory licząc się z moim gustem:) to była swietna calkowicie bezpłatna usługa, no w 40 min wiedziałam już w jakie kolory pomaluję pomieszczenia, a w supermarkecie to bym pewnie ze 3-4 godz nad tym się glowiła. do tego pan sam pomierzył pomieszczenia i wyliczył ile farby potrzeba:) gościu pokazywał mi jak w słońcu, jak w cieniu ten kolor się prezentuje, jak z bialym kontrastuje, pytal w jakich godz słonce zagląda do pomieszczenia i tym też radzil sie sugerowac przy wyborze farb.... no swietna sprawa byla z tym doborem farb bezpośrednio na budowie. także u mnie tyle... jeśli chodzi o ogród to... "leży i wyje" ;) chwasty te wielkie wyrywam co jakiś czas, zeby mi dzungla nie urosła za domem;)
Basia.26
2007-07-18
07:44:01
Email
aha, a może ktoś mi tu doradzi do jakiej wysokosci obkłada sie dom kamieniem?? (klinkierem, mozajką). wiecie, od dołu... ma któraś jakąs fachową wiedze na ten temat??
Basia.26
2007-07-18
07:44:46
Email
Sylwia jak to u ciebiez tym jest, Kamila może i ty mi coś doradzisz??
Basia.26
2007-07-18
07:46:01
Email
patrzyłam na fotki waszych domów, i chyba do wysokości schodów sie obkłada, prawda??
donka
2007-08-14
21:38:01
Email
czesc dziewczyny!super wam,ze macie te wasze domki! zazdroszcze wam,ale pozytywnie oczywiscie. my mieszkamy w remontowanym domku po babci,najgorsze jest to,ze wlasnie jescze z babcia. polozenie domu tez nie jest ciekawe,bo blisko drogi. myslelismy o budowie nowego,ale wczesniej balismy sie ze wzgledu na male oszczednosci,a teraz ceny nas sparalizowaly totalnie. mysl o kredycie na duza sume nas przeraza. powodzonka w realizacji swoich marzen!
femag
2007-08-30
21:01:45
Email
Pewnie już się nie przyda Basi, ale u mnie bedzie tak.

Kamila
2007-09-27
08:25:31
Email
Basiu, widzę, że pojawiłaś się na forum :) nawołuję Cię i nawołuję a Ty nic. Obraziłaś się czy co ;-) tak Ci zazdroszczę, że już czekacie na meble!!! Z tego co opisujesz, będziesz miała piękny dom! Chyba poprszę Cię, żebyś mi pomogła w aranżacji kuchni i tych moich 7. łazienek :) masz świetny gust!!! U nas na razie nic się nie dzieje. Jesteśmy na etapie sprzedaży mieszkania i solarium, bo kasa potrzebna. Dziś klient przychodzi obejrzeć solarium.. kurcze, może w końcu weźmie.. bo tylko dzwoni i dzwoni... i tak planujemy sprzedać teraz chatę, przeprowadzić się do moich rodziców a na wsi zacząć kończyć dół. I może, może wiosna-lato bysmy się wprowadzili :) napisz co u Was!
Basia.26
2007-09-27
10:23:05
Email
no dziewczyny jestem jestem:) femag bardzo ładny styl, jednak do mojego domu pasuje coś bardziej tradycyjnego, opaske dookoła domu robie z kamienia, na wysokośc schodów, a koło drzwi pokusze sie o obramowanie kamieniem do samej góry, znaczy do daszka nad wejściem. Kamilo bardzo chętnie doradze, pomoge w urzadzaniu;) łazienki to na prawde niezły orzech do zgryzienia. ja juz mam łazienki zrobione, w sumie to już wszystko mam zrobione:) do pokoi można meble wnosić... aa... schody mam jeszcze nie zrobione w środku;) dopiero w styczniu będą. drzwi wejściowe będą 11 października. w piątek mi zaczynają kopać pod ogrodzenie z przodu. robie zwykłe, z klinkieru i przęsła biorę gotowe, od Wisniowskiego. Kute u kowala by mnie zrujnowały, takie u nas ceny, że głowa boli. a te od wiśniowskiego bardzo mi sie podobają:) robie małe zadaszenie dla kosza na śmieci i nic poza tym. na maila wyślę ci kilka fotek z ciekawszych rzeczy jakie zrobiłam w domu, jeśli chcesz... na fotkach jeszcze nie ma drzwi wstawionych w pokojach, no ale myślę, że przezyjesz ;) hihi
Kamila
2007-09-27
10:30:58
Email
Tak, tak, poproszę o fotki! Pocieszę oko :) Co do ogrodzenia, osobiście podobają mi się drewniane, słupki oczywiście z klinkieru. U mnie to chyba tylko przed domem będzie klinkier, bo na resztę działki w sumie szkoda nas kasy wydawać.. wiesz jest duża, i myślimy tylko o zwykłym ogrodzeniu (flisy lub siatka) bo będę i tak tam sadziła drzewka iglaste.. także tylko na wjazd będzie (mam nadzieję) super brama + te słupki :-) ojjjjj my to jeszcze daleko.. ale jestem dobrej mysli.. wiesz, gdyby była kasa, to co innego.. no ale po malutku jakoś zrobimy :) Dzięki, że się odezwałaś i dawaj te foty!
Basia.26
2007-09-27
10:31:42
Email
aaa... co do gustu... hm... obejrzałam twoją kuchnię w ofercie sprzedaży mieszkania. pięknie zrobiona, pomyślana... także sądzę, ze masz takie pomysły, że pewnie sama sobie nieźle potrafisz obmyślec to i owo:) no ale zawsze radą chętnie służę. trzymam kciuki za solarium. mieszkanie też pewnie sprzedacie, macie je w nowym budownictwie, więc chetnych nie powinno brakowac, choć to 4 pietro... ufff.. ja tez mieszkam na 4 i już mam dość... przy dziecku dopiero zrozumiałam co to znaczy tak wysoko mieszkac...
Basia.26
2007-09-27
10:34:48
Email
no, Kamila, bez rozpusty;) ja też daje klinkier tylko z przodu, na nar4ożach działki robie murki na 98 cm i po bokach od tych murków... SIATKA :) też drzewka posadze, także nie widzę sensu kasy wydawać :) a foty prześlę, dzis zrobie jeszcze nowe, z drzwiami wewnątrz:)
Basia.26
2007-09-27
10:36:46
Email
z przodu mam ogrodzenie długie na 31m także tyle robie eleganckiego ogrodzenia ;)
Kamila
2007-09-27
10:52:12
Email
U mnie też gdzieś tyle będzie tego ładnego ogrodzenia :) kiedy się wprowadzacie??? Aaaa i wyslij mi koniecznie fotkę drzwi wejściowych :)
Kamila
2007-09-27
19:23:15
Email
Basiu, chyba trzymałaś kciuki! Sprzedane solarium na 99% :) w sobotę mają przywieźć zaliczkę :) jupppppi gdzie fotki???
Basia.26
2007-10-25
08:23:08
Email
hej Kamila, fotki doszły?? wysłałam je już wieki temu, no ale nie dopytałam się czy dostałas:) jak solariu i mieszkanko?? sprzedane?? co u was, na jakim etapie jesteście, co teraz "dłubiecie" ?? u nas wstawili drzwi wejściowe, już te biała nie straszą;) polecam futryny opaskowe (i w środku i do drzwi zewnętrznych), na prawdę wygląda to "wypaśnie", super, zrobię fotki to ci prześlę:) czekam na meble kuchenne i na obłożenie schodów dechami. te prace mają być zakończone w pierwszym tyg grudnia. aha, budują mi ogrodzenie z klinkieru... no, chyba tyle :)
Kamila
2007-10-25
14:28:31
Email
Basiu, pewnie, że dostałam fotki! Aż mnie zatkało! Kurcze, pałac wybudowałaś :) sorki, że nic nie odpisałam, ale NIE MAM CZASU! Solarium sprzedane, a jutro przychodzi najpewniejszy klient na mieszkanie, no ale nie chcę zapeszyć.. Czekamy na sprzedaż chaty i wtedy ruszamy... jestem tym przerażona. Przez czas remontu będziemy mieszkali u mojej mamy. Nie wyobrażam sobie tego, bo my od 5. lat jesteśmy na swoim.. moi rodzice są kochani.. no ale wieci o co chodzi... Nie wiem jaką ekipę wziąść do remontu.. nic nie wiem! Basia, pokaż mi jeszcze swoje drzwi wejściowe plissssss aaaa naprawdę kominek sama projektowałaś??
bela
2007-10-25
16:53:41
Email
BASIU pochwal sie tu na forum (albo tez poprosze na maila) zdjeciami swojego domu, tego zaprojektowanego kominka. Ja tez jestem ciekawa jak wyglada )cyt. Kamile) Twoj "pałac". Bardzo jestem ciekawa tych wszsytkich wykonczen, kolorow, jak urzadzilas bo to ciekawe jak dla mnie.
Aneczka777
2007-10-25
18:12:53
Email
Basiu, ja też przłącze się do prośby Beli o pokazanie Twojego pałacu:) właśnie kupiliśmy bliźniak i jesteśmy na etapie projektowania wnętrz, więc wszystkie ciekawe pomysły i podpowiedzi osób doświadczonych byłyby mile widziane.Basiu, jeżeli nie na forum, to poprosiłabym na maila (aneczka777@o2.pl). Kamila, my również sprzedaliśmy mieszkanie żeby mieć kasę na wykończenie domku, kasę już mamy teraz a wyprowadzamy się dopiero pod koniec kwietnia, więc może i Wam udałóby się znaleźć takiego kupca, który może poczekać, a Wy spokojnie pomieszkacie jeszcze w Waszym starym mieszkanku.
Kamila
2007-10-26
15:34:39
Email
Sprzedaliśmy mieszkanko :) za tyle co chcieliśmy. Chyba dodatkowo sprzedamy jeszcze sprzęt agd z kuchni :) wyobraźcie sobie, że sprzedałam to mieszkanie na allegro ;) kupcy mieszkają w Norwegii, ale pochodzą stąd i tutaj mają rodzinę, często wracają, głównie na święta.. musimy się wyprowadzić do końca listopada. Nie dało rady inaczej tego załatwić. Ale i tak jestem szczęśliwa! Tylko teraz się zacznie remont.. wrrrrrrrrrrr
Kamila
2007-10-30
11:09:13
Email
Basiu, pojawiasz się i znikasz :) jak możesz to napisz mi gdzie zamawiałaś swój piec, bo ja jestem wlasnie na etapie wyboru.. jakoś ceny spadły.. hmmmm rok temu jak się orientowałam to wychodziło jakoś 9tys. a teraz nie całe 8.
Basia.26
2007-11-06
12:55:03
Email
hewj dziewczyny. bardzo chętnie podzielę się z wami fotkami mojego domu, jednak bardzo prosze was o cierpliwość. no jestem rozleziona okropnie, na prawde od czasu montazy drzwi wewnętrznych, czyli od sierpnia... az wstyd... nie zrobiłam w domu nowych zdjęć a tych z sierpnia to już nie chcę pokazywac, bo już trochę wiecej jest w domku porobione:) kamila ja też będę się wyprowadzać ok 30 listopada... no może tydz póxniej, jak już schody mi zamontują ;) a piec kupowałam u gościa, który mi go montował i robił cała instalację. on ma swój sklep. a jaki duzy piec przewidujecie??
Kamila
2007-11-07
14:52:23
Email
Basiu, dopiero doczytałam, że odpisałaś! Potrzebny mi piec o mocy 50KW. A wiesz co.. chyba kominek to zrobie taki jak Ty haha
Magdalenka
2007-11-08
14:52:43
Email
dzoewczyby, dolaczam do was. na razie jestem na etapie wybierania projektu, moj domek bedzie wygladal o tak http://www.studioatrium.pl/projekt-domu-GL-199,218,61,opis.html mamy juz dzialke, powoli sie orientujemy co i jak. najprawdopodobniej budowa ruszy na wiosne, te albo przyszla.
sylwia
2007-11-08
20:04:56
Email
Magdalenko! Piękna ta willa. My równiez mamy domek z tego studia i jestesmy z projektu zadowoleni, bo nie było w projekcie zadnych błędów, tak jak to sie często zdarza oraz gdy chcielismy cos zmienic to szybko dokonywali przeróbek. My mamy projekt GLZ 31. Pozdrawiam
dodka591983
2007-11-08
22:29:37
Email
My z mezem, myslimy w niedalekiej przyszlosci sie budowac. Ja bardzo chcialabym projekt z Polski, niestety nie wiem czy polskie niormy budowlane duzo roznia sie od niemieckich. Czy mamy na forum jakas mame-budowlanca?? :)
Kamila
2007-11-09
08:27:09
Email
Piękny dom! Rewelacja! U mnie przeprowadzka w przyszłym tygodniu do mamy.. po mału juz się pakuję.. a dziś jesteśmy umówieni z projektantem od wody, kanalizy, geodetą i hydraulikiem.. zaczyna się...
Kamila
2007-11-09
08:30:04
Email
Sylwio, przypomnij mi gdzie kupiłaś kafle do pieca??? Chyba jednak postawię mały piecyk u dzieci, taki mini-mini :) a tak wogóle to podobno gdzieś tutaj na obrzeżach mojego miasta produkują kafle na całą Europę hahaha musze sie rozejrzeć ;)
Basia.26
2007-11-09
10:38:04
Email
hej, ja też mam z atrium:) GL47 hahaha, fajne tam mają domki:) ale górę zupełnie przerobiłam, wstawiłam okno dachowe doświetlające holl na górze a zarazem i na dole, ubikację z hollu na dole wyrzuciłam, zrobiłam ją kosztem pralni przy łazience, na dole wygospodarowałam też przejscie do garażu, zmieniłam układ piwnic i dołozyłam okno w jadalni:) hm... chyba tyle zmian ;) aha, schody z przodu i przy tarasie zaokrągliłam... no i tyle ;)
sylwia
2007-11-09
16:35:41
Email
Hej Kamila! już przypominam :))), my kafle sprowadzalismy z Milówki. Adresu nie pamietam, ale w wyszukiwarke jak wpiszesz nazwę tej miejscowości to znajdziesz. Basiu! my też przeróbek sporo w trakcie budowy zrobilismy, a przede wszystkim zrobilismy piwnicę, której nie było w projekcie. Dziewczyny czy wy macie piwnice w swoich domach? Ja dałam się namówić, a teraz jestem wdzięczna rodzicom, że mnie prawie zmusili do jej wybudowania i nawet żałuje, że jest taka mała. Czy wam jest potrzebna piwnica? Jaki jest wasz stosunek do tego pomieszczenia, bo teraz jest moda na jej nieposiadanie? Pozdrawiam
Basia.26
2007-11-09
17:01:29
Email
hej, pewnie, mam 100m2 piwnicy;) 2 duuuże pokoje, duza kotłownia i spiżarka na warzywa- nieogrzewana. na razie to składowisko rzeczy niepotrzebnych, choć mój mąż dba, zeby podczas budowy nie nazbierało się tam dużo rzeczy, które "kiedys się przydadzą". w sumie to jestem bardzo ZA piwnicami, a prawda jest taka, ze budowa piwnic bardzo duzo kosztuje i dlatego dużo osób z nich rezygnuje. ja natomiast bardzo chętnie tam powynosze zaprawy, duże gary i inne skarby, zeby zyskać przestrzeń w innych pomieszczeniach domu ;)
Magdalenka
2007-11-11
00:43:42
Email
my chcemy budowac w wersji szkieletowej. trudno nam znalezc odpowiedni projekt bo potrzebujuemy az 3 lazienki. basia, a masz zdjecia tego domku wybudowanego? moglabys przeslac, plis? magdalenakoz@gmail.com
polishgirl
2007-11-11
19:14:43
Email
Basiu, tak juz od dawna sledzę wasz wątek o budowie i zauwazyłam ze cały czas w przeciwieństwie do innych dziewczyn piszesz, : zrobiłam, wyrzuciłam, przerobiłam, nie że zrobilismy itd. Czy Ty wszystko robisz i decydujesz sama? Czy Twój mąż nie uczestniczuy w budowie domu? ;-))
Kamila
2007-11-12
09:10:23
Email
Sylwio, dzięki! Kurcze, dziewczyny, zaczynam się bać tego całego remontu... w sobotę się przeprowadzamy do mamy.. co do piwnicy, to my też mamy, moja ma 30m2, myślę, że to za mało, ale będzie tylko i wyłącznie na przetwory, to chyba starczy :) miał wcześniej stać tam piec, ale zmieniliśmy plany i będzie umieszczony w pomieszczeniu przy garażu, to jakieś 10m od domu. Niby na zewnątrz, ale myślę, że nie będzie to kłopotliwe, bo piec mamy z podajnikiem zasypowym i dokładać do niego wystarczy raz ma 4-5 dni, więc często nie trzeba tam chodzić ;-) dziwię się tym, którzy nie mają piwnicy.. a dużo moich znajomych jej nie, bo twierdzą, że zrobi się z niej graciarnia.. piwnica ma swój urok.. ja zamierzam trzymać tam też winko ;) Basiu, naprawdę sama projektowałaś kominek?? Wiesz co, tyle jest tego na rynku.... jestem załamana... nie wiem co mam wybrać... a ten Twój wzór... hmmmm jest delikatnie mówiąc... SUPER !!!
Basia.26
2007-11-12
09:17:55
Email
hahaha, polish, ale mnie złapałaś;) oczywiście, ze mój mąż uczestniczy, mało tego jestem z niego bardzo dumna, bo na prawdę od samego początku bardzo się przejął rolą, , przestudiował projekt od deski do deski, każde zbrojenie, każdy wieniec, ściankę kolankową czy wreszcie krokwie nie stanowiły dla niego tajemnicy. wszystko od razu wiedział czym jest i do czego służy, prawdzwiwy z niego kierownik budowy:) zaprojektował cały system alarmowy, kotłownię i ogrzewanie podłóg itd;) można pisac bez końca:) ale tutaj jak pisze to pisze za siebie;) a z kolei też wszystkie designerskie rzeczy jak choćby rozkład ścianek działowych, rodzaj pokrycia podłóg, kominek, schody wewnętrzne, okna, drzwi w środku i na zewnątrz, kształt tarasu z przodu i z tyłu... tym wszystkim ja się zajełam, a materiałem i organizacją kto ma to zrobić- zajął się mąż ;) także oczywiście uzupełniamy się jak tylko mozemy :)
Basia.26
2007-11-12
09:32:52
Email
Kamilo kotłownia w oddzielnym budynku to nie jest kłopot, moi znajomi tak mają i bardzo to chwalą. nie mają piwnicy, za to mają wolnostojący garaż podpiwniczony, bo jest na takiej skarpie postawiony- od ulicy jest wjazd do garażu, a od strony domu z poziomu zerowego wchodzisz do piwniczki. tam też mają piec i wcale im to nie przeszkadza, tym bardziej, ze teraz te piece sa super, nie trzeba w nich grzebać kilka razy na dzień. nie przeczę, że przy remoncie czeka cię mały koszmar;) ale wszystko jest do przetrzymania;) nieraz z mężem się zwadziłam o różne rzeczy dotyczace remontu i obstawałam przy swoim, bo wiedziałam, że mąż neguje moje pomysły bo po prostu nie umie sobie tego wyobrazić. jak więc chciałam kute tralki do schodów w środku, to od razu mu to narysowałam i dopiero przedstawiłam, no to zakumał od pierwszego spojrzenia, no ale nie wszystko mogłam mu zawsze narysować, więc o to były te nasze sprzeczki;) ale teraz już tylko cieszy ten nasz domek, za to przeprowadzka przeraża. co do kominka to tak, sama go zaprojektowałam, był z tym ogromny problem, bo układ kominka jest niesymetryczny, po bokach te zaokrąglone słupy są róznej grubości i mają różne kształty. zamawiałam cały kominek w jednej firmie- czyli materiał, i wykonanie. w skład tego wchodził też projekt... ale gościu był zupełnie do kitu- odwalił taką fuszere, wcale nie pojmował o co mi chodzi, zaprojektował najprostszy kominek na świecie, nie docierały do niego żadne moje argumenty. w końcu po wymianie chyba 15 maili sama mu to narysowałam, opisałam pod jakim kątem ma stać wkład kominkowy itd, na jakiej wysokości te otwory. wcale nie chciał mi zrobic tej wnęki w prawej bocznej kolumnie, ja się upierała, bo mówię, ze po co mi taki kawał prostego betonu ma tam stać- ja chcę tam otwór!! i jak mi montowali to dopiero gościom tłumaczyłam co i jak, a oni, ze no faktycznie, można. i na miejscu wycinali w tej konstrukcji dziure. te boki są z intonga, także ładnie się to cieło. ale podobno mieli straszne problemy z tym kominkiem, 3 razy docinali te konstrukcje z itonga, a 2 razy płyty marmurowe, bo płyty tez musiały byc niesymetryczne, żeby wyglądało potem na symetryczne;) strasznie to zakręcone;) no ale to już było w ich gestii, także powiedzieli mi to w ramach ciekawostki. powiedzieli, ze to był najdziwniejszy i najtrudniejszy kominek jaki do tej pory robili;) a ta forma od kominków to na prawde jest potężna, także chyba musiałam im krwii trochę napsuć, za to później ten kominek obfotografowali i w albumie mają na pierwszej stronie ;)
Basia.26
2007-11-12
09:37:19
Email
oczywiście na końcu ma być FIRMA a nie FORMA ;)
Kamila
2007-11-12
12:02:37
Email
Basiu, przeraziłaś mnie... jak ja Ci zazdroszczę, że masz już wszystko za sobą.. to całe wybieranie kafelek, terakoty... najbardziej mnie przeraża ogrzewanie podłogowe i próba ciśnieniowa.. instalację mamy już połozoną (nie podłogową, tylko pod grzejniki, wodę i kanalizę) i boję się, że gdzie mogą być przecieki... a ten kominek to już spędza sen z powiek..
Aneczka777
2007-11-12
12:15:33
Email
Basiu, Kamila jest tak zachwycona Twoim kominkiem, że już nie moge się doczekać kiedy wstawisz zdjęcia, wiem, że masz sporo na głowie, ale może chociaz zdjęcie kominka byś wstawiła albo link do katalogu firmy, która Ci go robiła. Plissssss :)
Basia.26
2007-11-12
13:32:57
Email
już obiecuję, ze wstawię aktualne zdjęcia, bo wziałam w weekend aparat i porobiłam zdjęcia :) co do ogrzewanej podłogi Kamilo to dopilnujcie sobie żeby posadzkę dobrze zalali na tą instalację. wtedy nawet jak rurka pęknie, to i tak nic się nie stanie, bo wszystko bedzie zalane i ten beton z posadzi w tym pęknietym miejscu bedzie przewodził wodę ;) a te rurki to wcale nie tak łatwo doprowadzić do peknięcia, także głowa do góry;)
Basia.26
2007-11-12
13:35:17
Email
http://www.timkominki.com.pl/3.0/index.php link do firmy od komika, ona ma oddziały w całej Polsce, można też wpisać w google TIM KOMINKI. ja robiłam w oddziale w Chrzanowie
Kamila
2007-11-12
14:08:51
Email
Basiu, jak pozwolisz to mogę wrzucić Twój kominek ;-) a jak troszkę poszperałam.. znalazłam pare wzorów.. coś w tym stylu bym chciała..
polishgirl
2007-11-12
14:19:56
Email
hehehe Basiu to dobrze ze się uzupełniacie. I tak ma być. Basia zresztą wcale się nie dziwie , ze Ty nadzorujesz prawie wszystkim. jestes tak obcykana w tych nazwach, instalacjach itp. że szok. Gratulacje.
femag
2007-11-12
17:13:44
Email
Śliczne te kominki, chyba też podobny sobie zafunduje. U mnie jeszcze dom nie stoi ale podczytuję was i podziwiam. Macie super gust i świetnie radzicie sobie z urządzaniem domku. Pozdrawiam Magda.
Basia.26
2007-11-12
17:15:13
Email
ok Kamila, możesz wstawic, ja już nie wiem gdzie szukac tych fotek. wstaw te co masz, a ja potem wstawię te nowe ;) ładne te projekty co znalazłas, ale wiem, ze niełatwo znaleźć drzewo, które się nadaje na obudowę kominka, także nie daj sobie wcisnąc jakieś bubla, który się rozeschnie pod wpływem temp. polish z nazwami się obeznałam bo.... musiałam ;) a poza tym to ja jestem urodzony technik, lubie takie rzeczy ;)
Anna
2007-11-15
12:56:21
Email
Basiu, nie rozumiem z tym przewodzeniem wody przez beton jeśli jest peknięcie w instalacji podłogowej, gdzie on będzie tą wodę przewodził? Chyba, że coś żle zrozumiałam.
Basia.26
2007-11-16
08:10:11
Email
hej Anna. chodziło mi o to, że rurki z ogrzewania podłogowego są zalewane betonem-wylewką podłogową. ta wylewka bardzo szczelnie otula rurki. jeśli taka rurka pęknie (co jest praktycznie niemożliwe w takiej betonowej otulinie) to ten beton i tak pozwoli na normalny przepływ wody, bo on stanie się izolacją. wiadomo, beton nasiąka wodą, no ale jeśli rurka już pęknie w tym betonie, to bedzie to tak minimalne pęknięcie, że dla tych kilku kropli wsiąkniętych w beton nie warto rozkuwac posadzki, zeby naprawiac ta instalację. posadzkowa betonowa- otulina rurki pozwoli na dalszy przepływ cieczy grzejnej. a tak na prawdę to przeciez nawet nie będziemy w stanie stwierdzić, czy ta rurka pękła czy nie ;) bo jak zajrzymy pod posadzkę ;) także taką instalację się kładzie i głęboko wierzy w to, że będzie działac bez zarzutu ;) załączam fotkę tego osławionego kominka, niestety jeszcze paczki z parkietem lekko go zasłoniły. ten parkiet już jest połozony, nowe fotki mam zrobione, ale brak miejsca na dysku nie pozwala mi zgrać tych fotek na kompa.

bela
2007-11-22
09:32:20
Email
Basia 26 obiecalas zdjecia...;-)
lidiamital
2007-11-22
13:23:50
Email
Dziewczyny, ja mam problem wstawiliśmy drzwi wejściowe. Niestety pianka doszczelniająca wyszła poza taśmę zabezpieczjącą. Nie mogę szczyścić tego niczym. Jakieś pomysły, metody? Drzwi i futryna pewnie jak się orientujecie są z metalu pociagniętego lakierem z barwnikiem dosyć odpornym. Aceton nie działa.
Kamila
2007-11-30
12:03:42
Email
Barbaro :) czy mieszkasz juz w nowym domku??? Kurcze, jak tutaj cichutko... u mnie dziś doprowadzili wodę :) cieszę się baaaardzo :) w końcu coś sie dzieje :) piec już jest, kupilismy KLIMOSZ'A LING DUO. te nową wersję. Stoi i czeka na nas w sklepie. Kotłownię mają nam robić od 15. grudnia... a jak na razie mieszkamy u mojej mamy. Jest fajnie, dzieci zadowolone, tylko nam troszkę brakuje prywatności.. ale jak się wprowadzimy do tych naszych 300m2.. to dopiero wtedy będziemy mieli luzik :) piszcie co u Was???
Basia.26
2007-11-30
16:29:00
Email
Kamili extra, kolejwy wielki krok za wami:) a u mnie... DZIś SKOńCZYLI MONTOWAC SCHODY I BALUSTRADY W śRODKU DOMKU!!!! :) WYSZłO... JEDWABIśCIE!! :D !! HAHA, super,m bardzo się cieszę, 10 mi montoją kuchnie i ok 15 bedę już mieszkała u siebie :) w końcu uciekam z tego 4-tego piętra... brrr :) ale jednak trochę żal mieszkania.... fajne było, dobrze się mieszkało...
bela
2007-11-30
19:07:46
Email
Basia 26 fajnie ze juz sie przeprowadzilas. Ale nadal nie ma tu fotek twoich apartamentow. Podziel sie ze mna widokiem tych wlosci please :-)
Basia.26
2007-12-04
07:32:25
Email
dziewczyny nie zabijcie mnie, nie mam kiedy zrobić czystki na kompie i zgrac zdjęcia... mam tak dysk zapchany, ze porażka. postaram się jak najszybciej wstawić tu fotki, a schody- wyszły bossssskie ;)
Kamila
2007-12-04
11:28:00
Email
Basiu... Ty mi tutaj lepiej nie pisz takich tekstów jak WYSZŁY BOSKIEEEE!!! Już nie mogę się doczekać nowych zdjęć :) pamiętaj, że czerpię inspirację z Twoich pomysłów hihihi a tak wogóle, to Ty chyba dziś masz imieninki, prawda??? Jesli tak to życzę zdrówka, samych szczęśliwych chwil w nowych domku, pociechy z Miłka i męża ;-) buziaczki!

Basia.26
2007-12-05
11:26:38
Email
dzięki Kamilko, dzieki wielkie :) i uwaga... mam fotki na kompie, hehe ;) juz zacynam prezentację, dajcie mi chwilkę na pozmniejszanie zdjęć ;)
Basia.26
2007-12-05
11:37:10
Email
schody.. takie były;) widok z parteru :)

Basia.26
2007-12-05
11:38:21
Email
widok z poddasza...

Basia.26
2007-12-05
11:46:16
Email
a teraz... widok od kuchni... :)

Basia.26
2007-12-05
11:49:14
Email
od salonu...

Basia.26
2007-12-05
11:51:59
Email
widok z holu na górze...

Basia.26
2007-12-05
11:58:40
Email
obok balustrady widać wejście do pokoju Miłka, a nad schodami jest okno dachowe, którego nie było w projekcie, a sami je dołożyliśmy. wnosi ono dużo radości do klatki schodowej, to był swietny pomysł z jego wstawieniem:) okno jest na pilota otwierane, ma czujnik deszczu, także samo się zamknie w razie ulewy;)

Basia.26
2007-12-05
12:00:56
Email
ja i Miłek na schodach w wymarzonym domku:)

Basia.26
2007-12-05
12:06:56
Email
schody są zrobione z jesionu. stopnice ciemniejsze, podstopnice jasne. Króle kwadratowe, proste, zakończone kopertą, tralki kute z jedną cebulką- też prościzna... no takie mi sie spodobały, zrezygnowałam z liści i innych dodatków kutych, które mogłyby w razie uadku wbić się w główkę dziecka itp... schody robili górale, prości, fajni ludzie i do tego słowni, solidni i... tani:) co do rodzaju balustrady to wiadomo, nie każdemu się z pewnością spodoba, no ale przeciez każdy ma jakiś tam swój gust i tego się trzymam;) jak Miłek da mi trochę odpoczynku to zamieszczę fotki ogrodzenia, drzwi wejściowych i podjazdu :) no i wnętrza.. łazienki, pokoje itd ;)
Basia.26
2007-12-05
12:18:07
Email
cała galerię zdjęć wysłałam Kamili i Aneczce777 na skrzynki:) Belu jeśli chcesz to i tobie wyślę, ale podaj maila, bo nie mam:) pozdrawiam
Julia
2007-12-05
13:50:12
Email
Basiu piękne te schody i w ogóle widać, że domek wykończony solidnie i z klasą co do szczegółu :o) Ach... zazdroszczę :o) Ale może nam też się uda. To pewnie nieziemskie uczucie mieć już ten domek, cieszyć nim oczy, co? Chętnie bym pooglądała resztę, bo fajny masz gust, więc czy mogę też prosić o zdjęcia? Mój mail julia47@poczta.onet.pl Pozdrówka! I szczęścia w nowym domku Wam życzę!
Julia
2007-12-05
13:53:51
Email
Dziewczyny a do Was mam pytanie, bo ostatnio zachwyciły nas z mężem domy z drewna i z bali. Są piękne i dużą zaletą jest też szybkość ich budowy, bo stawia się go z gotowych elementów w ok 3 mies. Okazało się też, że spokojnie dostalibyśmy kredyt na taki ok 100-120 metrowy domek. I mam pytanie do Was, czy może ktoś z Waszych znajomych ma taki domek? Macie może jakieś opinie na ich temat? Czy warto w to inwestować? Niby to technologia popularna na zachodzie, ale u nas wciąż wiele osób ma zdanie, że te domy są mniej solidne niż murowane. A w budowę murowanego domu nie chcemy się pakować ze względu na czas, jaki to wszystko trwa, problemy z fachowcami itp. Nie mamy na to po prostu czasu.
Goga66
2007-12-05
16:53:40
Email
Julio - nie wiem, jak z dogrzaniem itp. Ale na pewno trzeba mieć sprawdzonego dostawcę drewna lub wykonawcę. Mojej koleżanki siostra zbudowała z bali - po jakimś czasie zaczęła mieć problemy, bo drewno nie było dosuszone prawidłowo i szpary się robiły. Do tego architekt z Kanady (Polak) mówił mi, że do Polski projektuje tylko murowane, bo kanadyjskie a polskie drewno to niebo a ziemia, poczynając od długości deski. Mnie się domy z bali bardzo podobają. Jednak my mamy projekt na dom murowany, bo mamy w zabudowie ostrej z sąsiadem i musieliśmy mieć w określonym standardzie. Gorzej z rozpoczęciem budowy :( To są nieprawdopodobne koszty a możemy liczyć tylko na siebie i kredyt :(
bela
2007-12-05
17:10:18
Email
Basienko juz podaje elzsaj@wp.pl
Julia
2007-12-05
17:19:26
Email
Goga rozglądamy się własnie za jakąś solidną firmą, która się tym zajmuje na większą skalę i ma już wyrobioną renomę. Nie będziemy ryzykować i zatrudniać do tego kogoś podejrzanego czy nie sprawdzonego. Co do ogrzewania to czytałam, że te domy szybko się wychładzają, jak są nieogrzewane, ale z drugiej strony też szybko się ogrzewają. Na pewno są jakieś minusy, dlatego na razie tylko się nad tym zastanawiamy. Ach, chciałoby się mieć coś wiekszego, a nie te 37 m, jeszcze do tego nie swoje. Czasem mnie szlag trafia w tej klitce. A innym razem znowu sobie myślę, że niektórzy się gniotą w jednym pokoju a ja narzekam. Ach życie...
Aneczka777
2007-12-05
18:43:48
Email
Basiu, wielkie dzięki za zdjęcia na maila, masz prześliczny domek, widać, że dobrze wykończony i dobrymi materiałami. My będziemy mieli domek urządzony w nowoczesnym stylu, zleciliśmy aranżacje architektom wnętrz i już żałuję, ponieważ są baaaardzo drodzy i jakoś tak średnio im to wychodzi :( A żeby się zrewanżować wstawię wizualizację jednej z łazienek. Pozdrawiam i życzę dużo szczęścia w nowym domku!

Aneczka777
2007-12-05
18:46:48
Email
Aha, a tą łazienkę z wizualizacji to wymyśliliśmy sami.
Magdalenka
2007-12-06
02:09:48
Email
basiu, piekne schody. jezeli moge prosic o przeslanie zdjec, to uprzejmie :-) magdalenakoz@gmail.com jezeli chodzi o domy drewniane, to my taki chcemy wslasne postawic, tzw. kadadyjczyk. moj maz ambitnie chce go postawic sam, wykonczyc rowniez. mieszkamy teraz w usa gdzie w zasadzie nie ma domow murowanych, a poniewaz piotr robi takie rzeczy na codzien, to zaoszczedzimy na fachowcach. jakby ktos chcial go zatrudnic to polecam. wracamy na wiosne, bedzie dostepny ;-)))
Strona 9 - poprzednia, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, następna

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum