szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Matki, żony, kochanki (problemy z dziećmi, mężami i niemężami, teściowymi, pracą, plotki, rady, itp)
temat - Własny domek z ogródkiem


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 4 - poprzednia, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, następna
Napisano: Treść:
sylwia
2006-08-03
Email
Tak sobie czytam forum i obserwuję, że sporo dziewcząt buduje domki i dlatego przyszedł mi pomysł na nowy temat. Może bysmy się poradziły, co która zrobiła i dlaczego to jest lepsze niz cos innego. Jaki domek bedziecie miały i czy z ogródkiem, w mieście czy poza.
Basia.26
2006-11-10
18:37:05
Email
już uzupełniam, że w cenę ocieplenia wchodzi styropian, klej, klejz siatką i tynk strukruralny, czyli elewacja na gotowo. co do solarów, to będą one nas kosztowały 20 tyś. będą trzy solary, instalacja i zbiornik 300l z możliwością ogrzania w nim wody solarami, piecem lub grzałka elektr:)
Kamila
2006-11-13
09:46:57
Email
Basiu, dziękuję, że opisałaś działanie Solarów! Ostatnio byliśmy w firmie, która miała nam to montować, ale dokładnie nie potrafili mi odpowiedzieć właśnie na pytanie jak długo woda pozostanie ciepła w bojlerze... Twierdzą, że to nowość u nas... a tak uspokoiłaś mnie :-) powiedz, czy montujecie ogrzewanie podłogowe? My zdecydowaliśmy się na montaż w całym domu, oprócz poddasza (tam będzie kominkowe) i oprócz łazienek - tam będą maty grzejne (elektryczne). Znajomy zamontował i bardzo sobie chwali. Doszliśmy do wniosku, że będzie nam się to opłacało, bo maty te zamontujemy w łazienkach dla turystów, nie będą grzały non stop, tylko w ekstremalnych warunkach ;-) wydaje mi się, że jak podłogówka będzie włączona, to przy okazji, przy nie dużym mrozie nagrzeje się także łazienka. Kurcze... kończymy dach (pogoda się trochę poprawiła), wstawiliśmy okna na dole, na tarasach na górze na razie jeszcze nie... nie myślę na razie o łazienkach :-/ będzie ich 7. w tym jedna taka "wypasiona" w apartamencie dla nowożeńców... ehhh zacznę myśleć jak przyjedzie czas :) na razie oby pogoda się utrzymała i oby pozwoliła nam zamknąć dach. OBY! Pozdrawiam!
Basia.26
2006-11-13
10:44:11
Email
hej Kamila, cieszę się, że moglam pomóc:) widzę, że u was tez robota wre. 7 lazienek, o kurcze!! no tak, ale to pensjonat bedzie. masz juz jakaś nazwę wymyslona dla swojego pnsjonatu?? :) u nas bedzie na dole ubikacja (typowo dla gosci), lazienka z ubikacją (dla domowników na co dzień), a na górze osobno bedą łazienka, ubikacja, pralnia. zaprojektowanie tego wszystkiego trochę mnie przeraża, ba, ogromnie mnie przeraza. co do podłogówki, to na pewno montujemy w przedsionku, gdzie także zimą bedzie się ściągalo buty, wiec stopy żeby nie marzły, w holu, w kuchni i w łazienkach, ubikacjach (zarówno na górze jak i na dole. i kazde z tych pomieszczeń bedzie mialo osobny wlącznik. doradzila mi tak kolezanka, bo oni sobie zrobili jeden wlącznik na calą kondygnację, i np w czasie jesieni, kiedy jeszcze nie trzeba grzac, a dziecion wypadałoby w łazience podgrzac,to muszą włączac cała podlogę na piętrze. myślę tez nad salonem i jadalnią... no nie wiem, może sie jeszcze zdecyduje... tam na pewno bedzie parkiet, musze się dowiedzieć, czy takie ogrzewanie źle na to drzewo nie wpłynie. aha, a co do łazienek to na pewno też bedzie to podgrzewanie na zasadzie mat pod kafelkami. nie wiem tylko, czy może to być zarówno podłaczone do centralnego i do pradu. musze sie dowiedzieć:) cały czas działają u mnie elektrycy, piwnica już gotowa, teraz parter biora w obroty. od środy montuja alarm, a kiedy centralne... nie wiem, tez jakoś w tym miesiącu;) to udanych prac życzę Kamilo:)
Atka
2007-01-07
16:40:19
Email
DZIEWCZYNY!!! czy ktoraś z was brała kredyt na budowe domu? gdzie są najbardziej korzytne warunki pobierania takich kredytów.Nie zdołam teraz przejrzec wszystkich wpisów dlatego jesli znajdziecie chwilke czasu bardzo prosze o odpowiedź.Z gory wam dziekuje.
Kamila
2007-03-14
12:31:34
Email
Hejka! Basiu, jak tam idą prace? U nas przez całą zimę, po malutku, "coś" się robiło :) mianowicie: dach skończony, poddasze także, teraz kończymy piętro i chłopaki schodzą na parter... elektryka położona, rury pod wodę i kanalizę także, zostało kupić grzejniki i piec (koszt "tylko" ok 22tys. wrrrrr) pomijam zrobinie 7. łazienek + kuchnia + urządzenie poddasza 7. pokoi, salonu.... i ogormnego ogrodu... dużo pracy jeszcze przed nami ale... jak tam jestem... teraz taka piękna pogoda, wokół domu mnóstwo krokusów i przebiśniegów (nie wiem czy dobrze napisałam!!!) jest pięknie!!! Zimą pokazały się sarenki! A jak u Ciebie? Wieczorkiem postaram się wkleić pare fotek :)
Julia
2007-03-14
14:42:38
Email
Dziewczyny ale Wam zazdroszczę :o) Też nam się marzy z mężem taki własny domek, najpierw planowalismy kupić większe mieszkanie, ale ostatnio zdecydowalismy, że pooszczędzamy przez 4-5 lat, do tego weźmiemy kredyt i może też cosik postawimy. Tak bym chciała :o) Kamila, z twojego opisu wynika, że masz domek w pieknej okolicy, te przebisniegi i sarenki....ach...rozmarzyłam się :o)
Julia
2007-03-14
14:43:40
Email
I dobrze napisałaś przebiśniegi :o) Polonistka Ci to mówi :o)
Basia.26
2007-03-14
14:45:17
Email
Hej Kamila, my tez całą zime działaliśmy:) widzę, że nie zasypujecie gruszek w popiele;) ty zaczęlas opis od poddasza, ja zacznę od piwnicy, hihi;) kotłownia juz dziala, piec chodzi, dom ogrzewamy od grudnia. cale pomieszczenie w kafelkach, centralne i boilery już podłączone, instalacja pod solary założona, elektryka OK, wylewki zrobione. wszystkie pomieszczenia wytynkowane. parter: grzejniki hulają, suszą tynki; CO, elektryka, instalacja do odkurzacza centralnego zrobione, wylewki, ogrzewanie podłogowe w nich, kominek bedzie montowany w przeciągu tygodnia:) poddasze: elektryka zrobiona, dach juz całkowicie skończony, ocieplony, kartongipsy załozone, wczoraj skończyli tynkowac ścianki. teraz wpuszczamy od CO, odkurzacza centralnego. pod koniec marca wylewki na poddaszu. i to w sumie byłby koniec, można sie brac za wykończeniówkę.... aha, strych już calkowicie skończony... chyba już się tam mogę wprowadzić;) teraz jedziemy zamówić parkiet do salonu i jadalni. w czerwcu robimy elewację, koniec czerwca wpada ekipa od wykonczenia wnętrz (do tego czasu wszystko mam nadzieję, ze wyschnie, że pogoda dopisze i będzie można wietrzyc budynek). zawiódł mnie chłopak od kafelek, bo w sumie piwnica jest już skończona, można tam kafelki wszedzie na podłodze położyc, wymalować, okafelkowac schody i już byłoby na gotowo.... a ten łobuz zrobił kotłownie, poszedl cos tam komuś zrobic no i ECHO... narzeka do ludzi, ze kasy nie ma, a wesele robić musi, a jak jest robota to nie przychodzi... w garażu tez potrzebuję już płytki położyć no a on siedzi i narzeka... zrezygnowaliśmy z niego, choć on o tym nawet nie wie, nie interesuje się robotą... taki gościu nam przyjdzie położyć te kafelki, a łazienki zrobi ta ekipa co w czerwcu przyjdzie. trochę mi szkoda, bo on to taką smykałke ma do wydziwiania, kombinowania, no ale co poradzę. ta ekipa podobno tez jest dobra. mam jechac zobaczyć dom, który oni robili.... zobaczymy jak będzie:) i masz rację, jak tez jak pojade na działeczke to wychodzić stamtąd nie chcę:) słonko świeci, ogród własny, nie chce się wracać do domu:) ale zazdroszczę ci tych kwiatuszków, ty masz ogród utrzymany, a mój to w ponad połowie plac budowy;) juz się nie moge doczekac, aż tam skalniaka zrobię, drzewka posadzę itd... ale najpierw to muszę tam nawieźć ok 4 wywrotek dobrej czarnej ziemi, bo ta ziemia to licha jakaś... aha, no i ogrodzenie musimy zrobic, bo na razie to prowizorkę mamy. same przesła na przód to ok 12 tyś... a co dopiero słupki itd... no i jeszcze pozostale dwie strony, ale tam to juz tylko siatka pójdzie... ech.... to studnia bez dna taki dom...
Basia.26
2007-03-14
14:47:57
Email
aha, a koło mojego domu chodziły dziki;) i biegali żołnierze, mieli jakieś manewry i nawet weszli w nasza strefę zabudowań;)... mój dom jest trzeci od ściany lasu:)
Basia.26
2007-03-14
14:52:11
Email
Julio powiem ci, że z roku na rok tak strasznie ida w górę ceny materiałów budowlanych, że to istny horror... jeśli planujecie się budowac to na prawdę sprawdzcie ceny i zobaczycie, ze za rok będzie katastrofalna podwyżka. teraz też wszyscy całą zimę budowali, bo taka pogoda była, pustaka na rynku nie ma (wiem, bo brat chce się budować) a jak juz ktoś ma to cena za sztukę to od 5,60 do 7,80... a ja płaciłam w zeszlym roku za sztukę poro-thermu 2,44!!!! brat ma nadzieję, że to tylko nisza w rynku powoduje sztuczne podniesienie tej ceny, a jak fabryki ruszą pełną parą, to ceny się unormują, ale ja bym jak najszybciej decydowała się na ta budowę na twoim miejscu. bo ceny strasznie ida w górę!!
Julia
2007-03-14
18:54:16
Email
Wiem basiu, że ceny ida strasznie w górę i też nas to trochę przeraża, ale z drugiej strony to nie takie proste zacząć od razu. Musielibyśmy wziąć na całość budowy kredyt, nie wiem, czy byśmy taki dostali,nie mówię już o tym, jakie by wtedy były odsetki. Poza tym mój mąż jest raczej zapobiegliwy i woli się do tego solidnie przygotować, zaoszczędzic trochę, żebysmy mieli jakąś sumę swoja, a w 4-5 lat jesteśmy w stanie sporo odłożyć. Zobaczymy, jak to będzie. Ja też mam cichą nadzieję, że ten okres podwyzek minie i się wszystko znowu unormuje, a przynajmniej w pewnym stopniu wróci do poprzedniego stanu.
sylwia
2007-03-14
21:18:47
Email
Hej dziewczynki. Pochwalę się swoją chałupinka, oczywiście nie jest tak duża i wspaniałe, jak czytalam o waszych, ale bardzo nas cieszy. Zostało nam tylko zrobić przęsła w ogrodzeniu, wyłożyc plytkami piwnicę i kupić meble i możemy sie wprowadzać. Kamila teraz Ty pokaż swoja posiadłośc, bo to naprawdę piękny dom i super połozony. Pozdrawiam

Basia.26
2007-03-15
07:02:33
Email
ojej, Sylwio, jaki śliczny domek!! na prawdę uroczy!!!! i w kolorach, które bardzo bardzo mi sie podobają!! :) kidy zaczełas budowę?? oj jak fajnie macie, że juz się lada dzień możecie wprowadzac:) i jaki ogródek zadbany... brrrr az mnie wzdryga jak o swoim pomysle;) ale na prawde śliczny jest twój dom, bardzo podobny do domu moich teściów :) spójrzcie tylko na mój ogród :/

Basia.26
2007-03-15
07:05:14
Email
i z tyłu.... aha sylwia, bardzo mi sie podoba, że tak odstąpiliście od drogi:) jak dom jest za blisko drogi postawiony, to mój tata mawia, że "śpia ze stopami na krawęzniku" ;) taki jego wymysł, hihi;) ale ja lubię jak coś reprezentacyjnego można przed domkiem zrobić, np skalniak, krzewy itd:)

Basia.26
2007-03-15
10:33:55
Email
no fajnie, od CO mieli przyjść do mnie pod koeniec marca a tu dzwonią, ze za godzinę będa... idę więc rozplanowac dokładnie co i jak ma być rozmieszczone, zwymiarowac to itd, bow sumie to wiem co i gdzie, ale teraz to juz musze co do centymetra podać... myślałam, ze mamjeszcze kilka dni na to, a tu proszę...
femag
2007-03-15
13:06:26
Email
Bardzo ładne te wasze domki i trochę wam zazdroszcze że już wkrótce się do nich wprowadzicie, bo ja załatwiam dopiero pozwolenie na budowę i niedawno plan kupiłam. A wszystko tak szybko drożeje że jak sobie pomyślę o budowie to już mnie głowa boli. Napiszcie ile czasu zajęło wam postawienie domku?? Pozdrawiam Magda.
Kamila
2007-03-15
13:51:31
Email
Dziewczyny... macie piękne domy! Marzenie! Tak czytam o Waszych piwnicach... może to głupio zabrzmi, ale mi się marzy duża, wyłożona kafelkami piwnica... a mam małą i brzydką w której zmieści się piec no i może pare półek :( później się jeszcze dopiszę i pochwalę Wasze domostwa, bo teraz synek nie daje mi spokoju. No i koniecznie fotki wkleje a muszę je jeszcze poprzerabiać...
Basia.26
2007-03-15
14:08:53
Email
dawaj dawaj te fotki, ale bez przerabiania, bo dorysujesz sobie jeszcze jedno piętro albo piwnice... ;) hahaha już się nie moge doczekać, zeby poogladac twoje włości :) no i własnie mi dzwonili, że jutro kominek montują od 8 rano :)
Kamila
2007-03-15
14:36:42
Email
Basia, aż takim czarodziejem to ja nie jestem :) oczywiście rozmiar zdjęć muszę skorygować :)
sylwia
2007-03-15
17:30:27
Email
Dziękuję Basiu za miłe słowa. Mnie natomiast bardzo podoba się twoj domek, bardzo chcielismy mieć dom z kopertowym dachem, ale koszt takiego dachu by nas zjadł, a nie chcieliśmy budować domu takiego, ktory potem bysmy spłacali i spłacali. Wszystkie projekty jakie akceptowałam byly własnie z takim dachem, ale jak konstruktor wyliczył koszt to zmieniłam zdanie. Co do ogrodu, to naprawdę polecam wam abyście w miarę mozliwości szybko zagospdarowywali, chociaz z jednej strony, gdzie budowlańcy nie musza sie poruszać. Wiem, ze wtedy tez trzeba sie ogrodzić, bo chociaż to czasem nie ochroni przed kradzieżami krzewów, ale chociaż utrudni. Pozdrawiam serdecznie, dziękuję za miłe słowa i idę zamartwiac się jak zaaranżować kuchnię:)))).
Kamila
2007-03-17
10:30:48
Email
Hejka dziewczyny, wklejam pare fotek... są to zdjęcia zrobione tuż po zakupie (będę stosownie opisywać ;-) i część po remoncie (nie wszystkie, bo mąż wszystkich nie zrzucił na kompa... ale dziś będę miała resztę to wkleję) jedziemy na wycieczkę po Młynowie :)
Kamila
2007-03-17
10:31:45
Email
Tuż poo zakupie

Kamila
2007-03-17
10:32:45
Email
Poddasze bez podłogi

Kamila
2007-03-17
10:33:48
Email
Poddasze z podłogą, tylko kochana teściowa przykryła, żeby się nie zniszczyła...

Kamila
2007-03-17
10:34:33
Email
Zimą... dach skończony :)

Kamila
2007-03-17
10:35:29
Email
60 metrowy salonik :)

Kamila
2007-03-17
10:36:16
Email
Plaża... 100m od domu :)

Kamila
2007-03-17
10:36:56
Email
Oto mój sad :)

Kamila
2007-03-17
10:37:56
Email
A to ręcznie robione przez mojego męża wróblownice :)

Kamila
2007-03-17
10:43:17
Email
Na zimowym zdjęciu, widać przybudówkę.. ganeczek, oczywiście będzie zlikwidowany, przy oknach powyżej będzie ogromne okno balkonowe, po boku będą fiksy (już kupione, tylko nie zamontowane, bo pogoda nie pozwala...) i tam też będzie taras :) podobnie jak na zdjęciu. Od strony sadu będzie tak samo :)

sylwia
2007-03-17
18:24:34
Email
Kamila, ja już sie wpraszam na parapetówkę!!!! Wsiadam na miotłę:)))
Kamila
2007-03-18
11:04:28
Email
Sylwia, serdecznie zapraszam! Tylko ta pogoda wciąż psuje mi plany... Ty na swojej miotle w godzinę powinnaś u mnie być! A Kuba, też przyleci? Ma stosowne papiery na miotłę? Muszę tylko namalować mapę :)
Agata
2007-03-18
11:15:25
Email
planowałam zrobić nalot na Mazury w maju...ale trochę nie wyszło.....muszę ciut termin zmienić.......Sylwia musimy pogadać
Kamila
2007-03-18
14:35:39
Email
No dziewczyny... o mnie chyba nie zapomnicie???
Basia.26
2007-03-19
08:28:03
Email
No Kamila piękny duzy dom.... masz pole do popisu :) a ten tył będzie super wygladał, okno balkonowe i taras nadadza wiele uroku:) trzeba wydobyć maxymalne piękno z tego domu, a jak się otynkuje to już bedzie całkowity odlot !! :) stary sad, przejście na plażę, EXTRA!! ogólnie styl tego domu i otoczenie bardzo mi przypomina pewien dom z Suchej Beskidzkiej, gdzie moja mama spędzała dużo czasu u kuzynostwa:) też jest podobny ogród i przejść przez niego można nad rzekę, ale jest ona jakieś 500m od domu:)

Basia.26
2007-03-19
08:28:33
Email
a tutaj tył domu

Basia.26
2007-03-19
08:31:39
Email
ogród i przejście nad rzekę. ten dom słuzy tylko jako baza wypadowa na weekend, więc nie jest ani ogród ani sam dom wystarczająco zadbany. poza tym trwa nieustający bój między kuzunostwem mamy o te włosci.... i nikt nie dokłada zbyt wiele, aby przywrócić dawną świetność temu domowi.

Basia.26
2007-03-19
08:32:57
Email
oj, miłe tam spedziłam chwile ;)

Kamila
2007-03-19
13:42:24
Email
Basiu, dziękuję za miłe słówka! Naprawdę :) masz rację, ten dom w kórym spędziłaś te urocze chwile ma taki sam klimat jak nasz... jest piękny! A ta zielona trawka... ja chcę wiosny! Twój dom jest piękny :) mój mąż oglądał fotki i powiedział ŁAŁ - kawał "domku". W właśnie, ile macie metrów?? Kolejne pytanko: znasz może jakiegoś ciekawego projektanta od zieleni? Szukałam troszkę w necie, ale są to głównie firmy z Wawy... Sylwio, może Ty mi kogoś polecisz z Olsztyna? Wiecie może gdzie się bada glebę??? Chciałabym wysłać próbki, żeby mi ocenili skład mineralny i żebym wiedziała na jakie koszty się nastawić, jeśli musiałabym "wymienić" podłoże w sadzie i ogrodzie. Pozdrawiamy serdecznie!
Basia.26
2007-03-19
15:03:03
Email
ech, ale sobie tu słodzimy, hihi. załóżmy klub wzajemnej adoracji;) my mamy ok 190m2, do tego 40m2 garażu, 40m2-salonik nad garażami, 70m2 strych i 100m2 piwnica. jest co sprzatac. to mnie przeraża najbardziej... dzis kończa nam kominek, zamieszcze zdjecie gotowego:) co do projektowania zieleni to mam namiary, ale tu, na firmy na śląsku. kogoś wezmę, ale realizację zrzucam na siebie , pewnie na jakies 3 lata to rozłoże. a co do badania ziemi, to ja takowejnie robię, po prostu jak kopalam pod dom to widzialam, ze na wierzchu jest czarny piach, a pod spodem glina i rudawy rędzin. także jakieś 40-50 cm czarnej ziemi muszę nawieźć... nie mam pomysłu na wykończenie klatki schodowej. kompletna pustka w głowie. a jak u ciebie z tym?? aha, co robicie na poddaszu?? też pokoje?? okna dachowe nadały waszemu domowi takiej nowoczesnej zadziorności :)
sylwia
2007-03-19
15:26:58
Email
Niestety Kamila nie znam nikogo od projektow ogrodu w Olsztynie. Ja sama wszystko sobie planowałam, bo miałam juz porobione rozsady krzewów u rodziców. Pozdrawiam
sylwia
2007-03-19
15:28:00
Email
Oj Basiu, ale sprzatania w tym domku to ci nie zazdroszczę :)))))
Kamila
2007-03-22
16:40:56
Email
Wczoraj byłam na wsi :) cudnie! Wybieramy się weekend, mam nadzieję, że pogoda dopisze. Basiu, my na poddaszu zrobiliśmy jeden ogromny pokój + duża łazienka. Na razie plan jest taki, że będziemy tam spali.. choć mi osobiście to nie pasuje, bo jak sobie pomyślę, że z 2 dzieci mam tam spać... te schody... muszę wybić to mojemu mężowi z głowy :) myślę, że to też będzie część do wynajęcia :) jest bardzo przytulne, jest dużo okien, myślę, że się spodoba turystom :)
Basia.26
2007-03-23
07:25:37
Email
no tak, troche bys miała wycieczek z dziecmi jeśli byś chodziła w ta i z powrotem;) bo to dwie kondygnacje u ciebie trzeba przejść na poddasze. ja robię sypialnie na poddaszu- to chyba w takich domach jak mój to standard. ale mam kolezanke, która sypialnie zrobila sobie w pokoju na dole. tez mam taki pokój, ale jednak wole go pozostawic bardziej gościnnym, a cześć sypialnianą calkowicie na górze zrobic, zeby w razie przyjścia gości nasza taka prywatna część była oddzielnie :) sylwio masz racje, sprzatanie lekko mnie przeraża, ale tez pocieszam się tym, że moje obecne meble to po prostu zginął na tych powierzchniach. moje motto to nie agracić mieszkania, jak najmniej tez bibelotów na meblach, zero cudów i ozdób stawianych na podłodze... no i taką przestzren lepiej i wygodniej się sprzata, niż wieczne kluczenie pomiedzy stołkami, ozdobami, meblami i innymi "bardzo potrzebnymi" reczami;) ach, dziewczyny skończyli mi kominek... jestem oszołomiona, jaki on jest super.... to ogromny wygatek, cieżko się zdecydowac na styl i rodzaj zabudowy.... śmieję się, ze to większe wyzwanie niż wybór sukni slubnej, hahaha. miałam na prawde mętlik czy wybrac coś zupełnie prostego i nowoczesnego- czuli całkowicie prosta zabudowa wkładu i całość pokryta marmurem aż do sufitu, czy może coś wymyslnego... no i stwierdziłam, ze trochę powymyslam, dzis zrobie zdjęcie calości i postaram się wkleic... ale mówię wam, jestem tak zadowolona, nie moglam od niego oderwac oczu.... czerwony marmur... wrrr, jejku super:) wiecie jak to jest, samemu coś sie zaprojektuje i nie wiadomo czy to do końca spasuje w tym miejscu, czy nie bedzie bardziej przeszkadzac niż przydawac się.... ale wyszło REWELACYJNIE :)
Basia.26
2007-03-26
07:02:37
Email
hej dziewczyny, w końcu dodaję fotkę mojego kominka :) z tyłu widac klatke schodową, a po prawej cześć jadalni i kuchnię :)

Kamila
2007-03-27
21:54:24
Email
Basiu... przepiękny ten Twój kominek! Naprawdę! Bardzo stylowy! Już sobie wyobrażam, jak wygląda cały dom :) Tak swoją drogą, to też niezły kolos ;) ja jeszcze nie myślę o kominku... daleka droga jeszcze przed nami... dziś po południu wyskoczyliśmy z Kinią - przyjemnie było... bardzo...

Kamila
2007-03-27
22:08:55
Email
A to widok z daleka prawie całej działki :) droga z polbruku... hihihihi

Basia.26
2007-03-29
07:51:59
Email
dzięki Kamila:) a w taką pogode to wcale wam się nie dziwię, ze robicie wypady na swoje włości:) widzę, ze macie jeszcze jakies zabudowania gospodarcze i ooooogrom terenu dookoła. na pewno turysci beda do was drzwiami i oknami się pchać:) teraz widzę jak to faktycznie blisko macie jeziorko:) piękny widok:) mi tata kupił taka wanne SPA na 4 dorosle osoby, hihi, z hydromasażem itd, pompowana, do ogrodu ją wstawię, obsadzę tujami, można ja przenosic, na zime składac i rozkładać w piwnicy. na noc można ja przykryć. w sumie to prezent od dziadka dla Miłoszka;) fajna sprawa, no cóż dość droga impreza, a pewnie nawet w połowie nie zastąpi twojego jeziorka, plaży buuu... ;)
Kamila
2007-03-29
09:37:49
Email
Basia, chyba tylko my dwie się tutaj dopisujemy :) pozazdrościć takiego prezentu!!! Miłek będzie zachwycony! Moi znajomi kupili dla swojego synka (2. latka) wannę z Jacuzzi (jeśli źle napisałam, przepraszam) - mały jest zachwycony! Więc Miłek pewnie też nie będzie wychodził z kąpieli :) Pomijam fakt, że Ty z mężem także spędzicie tam urocze chwile ;-) relaks na maksa! Co do naszych zabudowań.. ten biały budynek - obora, właśnie na dniach będzie rozbierana, część cegły będzie wykorzystana to remontu garażu, bo chcemy go trochę podmurować do góry i zrobić dach 2. spadowy. Część desek i krokwi są w dobrym stanie (z obory) i także wykorzystamy je przy tym remoncie. Na miejscu obory będzie stał nowy budynek, najprawdopodobniej coś w stylu sali konferencyjnej.. ale jeszcze nie wiem... czy zrobić tam na dole restaurację a górę przygotować na pokoje... nie wiem! Czas pokaże :) A jeziorko... cóż... napewno latem ekstra sprawa :) zimą też ciekawie - jeździliśmy w tym roku na łyżwach - super! Za to zero kąpieli, chyba, że zabawimy się w morsy hihihi a Twoja super wypasiona wanna SPA... "czynna" cały rok :) Pozdrawiam słonecznie!
Basia.26
2007-03-29
15:38:01
Email
tak Kamilo, jakoś samotnie na placu boju zostałyśmy. widzę, ze poważne inwestycje planujecie na swoim terenie :) ale lepiej nastawiac sie na kilka możliwości, np wynajem pokoi, sala konferencyjna, przy okazji solarium;) itd, niż tylko pokoje. bardzo sprytnie to pomyśleliście :) Sylwia napisz co u ciebie, daj jakies fotki jak w środku macie w domku :)
Kamila
2007-03-30
11:44:43
Email
Ojj pomysłów mamy bardzo dużo, gorzej z kasą :) ale staramy się o dotacje z Unii, może się uda :) też myślałam o wstawieniu tam w przyszłości solarium.. tym bardziej, że mamy 2. teraz wczasowicze są bardzo wybredni, szukają niby natury..ale nic nie stoi na przeszkodzie jeśli takie dodatki typu solarium, sauna znajdą się w takim pensjonacie.. Saunę mamy zamiar postawić na zewnątrz.. zobaczymy jak to wyjdzie.. Basiu, a jak u Ciebie z ogrodzeniem?? Jakie myślicie zrobić? Robiliście już może wstępny kosztorys? Sylwia, a może Ty coś więcej o tym wiesz? Sami już nie wiemy, czy inwestować dalej w dom, czy teraz w tym roku ogrodzić całą działkę... napewno trzeba by było zrobić wylewkę pod słupki. Boki działki chyba ogrodzimy zwykłą siatką i posadzimy świerki, tylko ten przód chciałabym zrobić.. no może nie ekstra, ale choć przyzwoicie :) jutro wybieram się sprzątać sad. Jest tam mnóstwo zeszłorocznych owoców... myślałam, że zgniją, ale gdzie tam.. pełno w nich meszek fujjjj zapowiadają świetną pogodę, więc zapakuję dzieciaczki i w drogę. Nie dziwię Ci się Sylwia, że tak Cię ciągnie na wieś! Sama bym tam siedziała non stop... a Kinia wciąż powtarza, że chce jechać NA WIOSKĘ :) Pozdrawiam Was cieplutko!
Kamila
2007-03-30
11:46:51
Email
Sylwia dawaj fotki domku! Z tego co mówiłaś, to musi być tam pieknie :) Basiu, Ty też się pochwal bo jak na razie, to tylko ten wyśmienity kominek zobaczyłam i część jadali i kuchni :) no i klatka schodowa :)
Basia.26
2007-04-03
08:56:26
Email
kurcze tak przegladam te moje zdjęcia i uwazam, że mam bardzo nieaktualne same ;) jakoś nie ma na nich tej przestrzeni, a w sumie opierają się głównie na pokazaniu jak idzie instalacja elektryczna, hahaha. zamieszcam fotke kotłowni, która juz "hula" jakies 3 miesiące:)

Basia.26
2007-04-03
08:57:35
Email
Ogrzewanie podłogowe w hallu na dole...

Kamila
2007-04-03
14:43:09
Email
Ehhhh ta Twoja piwnica ;-) Basiu, przypomnij proszę jaki macie piec??? Ogrzewanie podłogowe pewnie już położone... mnie to najbardziej przeraża...
Ewka25
2007-04-03
18:40:13
Email
dziewczyny, ile w Waszych regionach kosztuje budowa domu?Mam na myśli kupno działki oraz samą budowę. Na Śląsku tyle, że musiałabym żyć chyba 100 lat, zeby na to zarobić:(
sylwia
2007-04-03
19:11:02
Email
Kamila wstydzę się, bo wasze domki to pałace przy moim i wypada blado:))). Ewka25, teraz to u nas szaleństwo cenowe, metr mieszkania już 5,5, a dzialki to z dnia na dzień drożeją. My za naszą daliśmy 3 lata temu 25 tys., a teraz sąsiad sprzedaje swoją za 65tys i ludzie codziennie pytają nas jak sie z nim skontaktować. To obłed jakiś. POzdrawiam
Basia.26
2007-04-04
09:27:36
Email
Kamila mamy VIADRUSA 29kW. ogrzewanie juz położone i zalane wylewkami;) w sumie juz mozna u nas kłasc kafelki, parkiety, montowac armaturę:) juz samiutka wykończeniówka została no i zamontowanie przydomowej oczyszczalni, także jest co robić. po swiętach przychodzi gościu od kafelek w piwnicy. może ogrodzenie między sasiadami zrobimy tez teraz jakoś-maj. w czerwcu elewacja, a początkiem lipca wchodzi ekipa od wykończeń. Sylwia chyba klapsa ci musze dać!! ty wiedzma jestes na prawdę;) co ty gadasz!! tak w ogóle to ja ci musze powiedziec, ze bardzo bardzo podziwiam takich młodych-budujących się jak WY!! bo ja to jestem nic, mi tata pomaga finansowo. tak na prawdę to nie byłoby mnie stac na nic, ani na taki dom jak mój, ani na taki dom jak twój, siedziałabym dalej na mieszkaniu:) jestem pod urokiem twojego domku i natychmiast prosze mi tu dawać fotki!!!! Ewka ja też jestem ze śląska, w sumie to z Jaworzna. też się cieszę, że już 2 lata temu kupilismy działke, bo dzis jest warta dwa razy tyle. ja płaciłam 40zł za m2, a teraz juz chodza od 80zł do 150zł za m2.
Kamila
2007-04-04
10:09:01
Email
Basiu, przepraszam, że Ci głowę zawracam tym piecem... ale jak wczoraj pokazałam mężowi Twoją kotłownię, to padło od razu pytanie: JAKI ONI MAJĄ PIEC?? hehehe a przyznam, że nie chciało mi się czytać od początku wątków ;) będziemy mieli taki sam :) zapomniałam CI napisać, że jednak zrezygnowaliśmy z solarów :( mamy kolegę, który właśnie skończył budowę 2. domów (jeden dla siebie, drugi na sprzedaż), miał właśnie montować solary, przeliczył wszystko i się okazało (według niego), że jest to nie opłacalne.. że zanim się zwróci cała ta inwestycja, to potrzeba ze 20. lat. Nie wiem czy to prawda, sama nie liczyłam, ale to przyjaciel mojego męża i myślę, że by nas chyba nie chciał wprowadzić w błąd... Dom masz piękny! Wspaniale, że tata może Ci tak pomagać. Nasi rodzice nie mają aż takich pieniędzy, ale pomagają nam duchowo i fizycznie :) Teść położył wszystkie rury pod ogrzewanie centralne, wodę, kanalizację, zrobił też nam pełną elektrykę. Teściowa (!!!) szaleje w domu sprzątając... porządkuje sad i całą działkę naookoło domu... czasem to mi ręce opadają jak widzę jak ona z takimi wielkimi nożycami ścina trawę lub takie tam inne zielone wykwity natury :) ale mówienie i proszenie, że to bez sensu nie pomagają.. więc co ja tutaj będę... wiecie, że jak remontowaliśmy dach, fachowcy wyrzucali kawałki drzewa, dachówki... to ona wszystko układała w tej obórce, równiótko.. bo przecież mojemu mężowi wszystko się może przydać... wrrrrr czasem mnie to drażni, że tak tam lata jak po swoim :( ale też chęci ma ogromne do pracy... wiecie do mnie najbardziej irytuje? Mówi na przykład, że "tutaj będzie ogromny taras" (wyjście z salonu do ogrodu) i nie powie, że Kamila z Krystianem sobie jakoś tam zrobią, tylko Krystian będzie wiedział jak to zrobić, jak MU się spodoba tak zrobi... wrrrr wrrrr jakoś to będzie - mam nadzieję! A Sylwia to dostanie ogromnego klapsa w tą swoją chudą pupę! Jak możesz tak pisać Ty, Ty... wiedźmo! Dawaj tu raz dwa swoje fotki! Znając Twój gust, zaraz jakiś pomysł Ci ukradnę hihihi zapewne wystrój Twojego domu jest baaaaaardzo gustowny! Ewcia... ceny rosną z dnia na dzień... nie tylko mieszkań... ten dom który kupiliśmy, był wystawiony na sprzedaż przez rok. Nikogo nie było chętnego do kupienia. A teraz, gdy znajomi się dowiedzieli, że go kupiliśmy... ogólen zawirowanie i ździwienie: jak to, to On był na sprzedaż??? Udało nam się :) Trochę to potrwa zanim ruszymy... ale gdy już wszystko będzie gotowe, napewno zrobimy tam ZLOT FORUMEK! Plotkom nie będzie końca! A dzieci będą się bawić na ogoromnym placu zabaw urządzonym przez ciotkę Kamilę :) Pozdrawiam serdecznie!
Basia.26
2007-04-04
12:01:47
Email
Kamila no co ty, ciesze się, że pytasz o piec:) co do solarów to własnie ciężko mi powiedzieć, słyszałam też 20 lat, innym razem słyszałam 5 lat. załozymy i sie dowiemy:) widze, że twoja tesciowa to tak jak moja mama, hahaha. wszystko sie przyda;) wszystko trzeba magazynować:) i najlepiej żebym wszystkie innowacje wprowadzala bez wiedzy Łukasza, a skoro chcę to z nim skonsultować, to najwyraźniej boję sie podjąć własną d3cyzję, hihi. takie jest jej zdanie, bo w sumie mój tata nigdy w nic jej się nie wtracał, czasem go szlag trafiał, ale niech se kobita robi po swojemu;) to teraz mama się dziwi, ze mój mąż angazuje sięw różne rzeczy;) ja to jestem na razie zadowolona, że moja mama nie ma na budowie za dużo do gadania, bo inaczej to zasypałaby mnie "super" pomysłami:) a szczególnie tym, gdzie ile szaf i pawlaczów można zabudowac, i półeczek, szafek i schowków:) to jej pasja, hahaha. teść natomiast tylko przychodzi, nakrzyczy, ze coś tam miało być inaczej, za chwilę sie uspokaja i mówi" no ja nie wiem, nie znam się, ja tylko mówię"... i tak w kółko:) ale u ciebie widzę, ze teściowa nie dojrzała do tego, ze to wasza wspólna inwestycja;) w sumie moja tesciowa też mówi "jedziemy do Łukaszka na budowę"... ;) no i już chyba tego z nich nie wykorzenimy:)
Strona 4 - poprzednia, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, następna

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum