szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Matki, żony, kochanki (problemy z dziećmi, mężami i niemężami, teściowymi, pracą, plotki, rady, itp)
temat - Własny domek z ogródkiem


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 3 - poprzednia, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, następna
Napisano: Treść:
sylwia
2006-08-03
Email
Tak sobie czytam forum i obserwuję, że sporo dziewcząt buduje domki i dlatego przyszedł mi pomysł na nowy temat. Może bysmy się poradziły, co która zrobiła i dlaczego to jest lepsze niz cos innego. Jaki domek bedziecie miały i czy z ogródkiem, w mieście czy poza.
aniulka
2006-09-06
12:51:26
Email
no i ja mam domek mezus mi zbudowal:)fajna sprawa tylko troszke sprzatania no nie?? 102 metry uzytkowe nie az tak duzo aleee co swoje to swoje mozna wyjs na podworko z dzieciakami kiedy sie chce i nie trzeba znosic cudzych spojrzen i humorow jednym slowem wolnosc!!!!!!!
Kamila
2006-09-06
16:39:31
Email
Iśka.. przecież pisałam, że zrobię zlot wiedźm, więc... zniżka maksymalna!!!
Kamila
2006-09-12
14:37:36
Email
No i zaczęły się pierwsze schody.. nie ma fachowców od dachu.. wszyscy, którzy są dobrzy mają już robotę! Jestem podłamana... najgorsze jest to, że mamy kasę z banku, musimy ją wykorzystać... zobaczcie jak to jest, jak są pieniądze to nie ma robotników, a jak robotnicy mają luzy to nie ma kasy... wrrrrr.... Basiu, możesz napisać ile sobie życzą u Ciebie fachowcy za robociznę? Sylwia, jakie ceny w Olsztynie?? Bo u nas to tak 3-4tys. za miesiąc bierze głowny fachura, pomocnicy do 1500zł. Podbudujcie mnie troszkę :-)
Basia.26
2006-09-12
15:51:59
Email
Kamilo ja sie umawiałam z robotnikami ( w sumie z szefem, a ile on placi swoim pomocnikom to juz jego sprawa) na zapłate za kolejne etapy robót. wyszczególnialiśmy przy tym co wchodzi w dany etap. wiadomo, czasami wyskoczyło coś nadprogramowo, ale to już były groszowe sprawy. "dachowców" zamawialiśmy juz w lutym, a teraz wlaśnie nam dach robią. cana za dach tez byla za metr kwadratowy. jak wróci mąż to dokładnie się dowiem ile za metr. sama bym się nie pakowala w takie miesięczne wypłaty, bo tacy fachowcy to potrafia trzy miesiace wtedy robić coś, co mozna zrobić w półtora. mi górale konstrukcję dachową położyli w 4 dni, a u sasiada robotnicy robią to samo już dwa tygodnie, a mają dużo prostszy dach.
Kamila
2006-09-12
17:14:35
Email
Basiu, my też nie będziemy płacić każdemu z osobna... płacimy jednorazowo całemu szefowi, a jak On już sobie podzieli, jego sprawa. Właśnie mąż mi powiedział, że mamy ekipę do zrobienia dachu :) nasz dobry znajomy :)
Basia.26
2006-09-12
18:08:09
Email
my za zrobienie dachu i ułożenie dachówkidach płacimy 40 zł za metr. oczywiście w cenie jest orynnowanie, podbitka od spodu i okucia. macie na prawdę szczeście, że udało sie kogos znaleźć w tak szybkim czasie. no to do roboty:)) nie ma na co czekac. pogoda dopisuje
Kamila
2006-11-01
17:49:23
Email
Jak tam dziewczyny Wasze domki? "Rosną "? U nas kończą już dach. Cyrki były nie z tej ziemi z ekipą remontową i musieliśmy z nich zrezygnować.. w ostatniej chwili mąż znalazł cieślę i robią we 3. nasz malutki daszek, który ma tylko 240m2 hihi no ale już 6. weluksów wstawionych i zaczyna to mieć jakiś wygląd :) oczywiście coś za coś, bo męża to praktycznie nie widuję... wyjeżdża o 7. a wraca o 20. padnięty. Ale oby zamknąć i wtedy na spokojnie zaczniemy robić w środku. Basia, a jak u Was?
Basia.26
2006-11-02
10:29:54
Email
czesć Kamila, no z tymi ekipami to potrafi być niezły ambaras. sama coś o tym wiem. ale z górali jesteśmy bardzo zadowoleni. dach już mamy skończony. u nas jest aż 335m2 dachu!! ale mamy bardzo wysoki, strzelisty dach, ostry kat i dlatego tyle go wyszło. górale byli w szoku jak zobaczyli ile drzewa mamy. mówili, ze tyle drzewa to wystarczy na dach dla calej plebani, hihi. tak szczerze powiem, ze wybierajac projekt nie bardzo znaliśmy sie na tym wszystkim, nie mieliśmy pojęcia, że tak można sie naciąć.... nasz dach jest dwa razy wiekszy niż dach sąsiadów, którzy też sie teraz budują i maja powierzchniowo dom niewiele mniejszy od naszego. gdybysmy nie mieli przygotowanego zaplecza finansowego, to czuję, że nieźle byśmy teraz płakali. ale wracając do dachu, mamy 3 veluxy, 6 jaskólek no i 2 włazy na dach. dachówka połozona idealnie, gąsiory w takich równiutkich rządkach, ze krawędziami "można sie golić" :) widać, ze chlopcy znali się na robocie. mój maż każda jedna dachówkę oglądał, wszystko musiało być równiusieńko. sąsiadowi nawet dopatrzył z naszej działki, ze ma na dachu jedną dachwke porysowaną, haha, ja nie wiem skąd on ma taki wzrok:) rynny tez już mamy zamontowane. dziś nam tynkuja garaz, w poniedziałek montują okna, w czwartek bramy garazowe, no i jak pozamykamy budynek to od razu wchodzi ekipa od elektryki, centralnego, alarmu. po tym wszystkim znów tynkowanie. w styczniu kartongipsy na poddaszu, w czerwcu ocieplenie budynku i elewacja ( nie było juz terminów na wiosnę, a mąż ich zamawiał we wrześniu!!). trudno zgrać to wszystko, każdy ma opóźnienia, na kazdego trzeba czekać.... ale ponieważ terminy sa, jakie sa, to wolimy poczekac, niz szukać kogoś na szybko.... bo są marne szanse na znalezienie... odnoszę wrażenie, jkby wszyscy fachowcy wyjechali z kraju...
bela
2006-11-02
15:21:08
Email
he he Basia dobre sobie "mam wrazenie ze wszyscy fachowcy wyjechali".To chyba nie wrazenie ale straszna rzeczywistosc. Ale fajnie to zabrzmialo ;-))))
polishgirl
2006-11-02
21:48:23
Email
Kurcze dziewczyny jak tak czytam to zazdroszczę Wam. Oczywiście w dobrym tego słowa znaczeniu. Dla mnie to chyba marzenie miec taki domek. Skąd na to wziąc kase ;-((((((
Kamila
2006-11-03
22:41:51
Email
Kurcze, zima nas wstrzymała! W sumie i tak była długa i ciepła jesień.. ale podobno ten śnieg to przejściowy ;-) mam nadzieję. My w sumie mamy 8. weluksów. 4. na poddaszu i 4. na pierwszym piętrze. Ocieplać chcemy jeszcze w tym roku, mamy swojego majstra więc.. a jeszcze mąż mu pomoże i teść i jakoś to pójdzie.. jeden fachowiec to sobie zażyczył 50zł za metr bieżący ocieplenia! To już sama sobie ocieplę! Powariowali z cenami! Masz rację, że wszyscy powyjeżdżali, a Ci co zostali albo mają kosmiczne ceny, albo mają wolne terminy na lato przyszłego roku... Basia a jakie macie ogrzewanie?? My zastanawiamy się nad piecem 3. fazowym, na drzewo, owiec i groszek węglowy.. ostatnio byli fachowcy i stwierdzili, że niby ogrzejemy tym cały dom... to duża powierzchnia, bo ponad 300m2. Wcześniej nie liczyliśmy poddasza, a teraz dochodzi tam jeszcze 90m2. U Was to pewnie gaz... napisz jak to rozwiązaliście. Pozdrawiam!
Basia.26
2006-11-04
18:55:43
Email
Hej dziewczyny, no cóż, doskonale sobie zdaję sprawe, że fachowców po prostu brak... zima zaskoczyła na calego, na szczęście dach zdążylismy skończyć. jeśli do poniedziałku zima nie ustąpi to okna będa nam montowac na piance zimowej. Kamilo bardzo fajnie, ze masz tyle okien dachowych, bardzo mi się one podobają:) ja jedno mam na pilota, z czyujnikiem deszczu i z jakimiś tam bajerami, nie wiem dokładnie;) a pilot jest z tego względu, ze jest to okno doświetlające klatkę schodową, więc dostęp do niego bylby bardzo trudny, a tak to pilotem sobie odwróce okno, i myjką na wysięgniku dam radę je umyć. a ten czujnik będzie automatycznie zamykał okno jak tylko zacznie padac deszcz. fajny bajer, ale na to juz nie skusiliśmy się w pozostałych oknach.... ZA DROGIE... fajnie macie, że już w tym roku będziecie ocieplać.... my jesteśmy uzaleznieni od fachowców, sami mamy zbyt blade pojęcie o tej robocie. co do ogrzewania, to będziemy mieli piec na groszek, doskonale on się sprawdza mojej szwagierce. jest podajnik, zasypujesz raz na 4, 5 dni. no chyba, ze przyjda solidne mrozy, to np co 3 dni. regulacja temp itd. gaz calkowicie wyeliminowalismy, nawet nie zbroiliśmy w niego naszej działki. to za droga impreza, za duże wahania cenowe. woleliśmy nie ryzykować. mamy jednak w domu dwa kominy i w każdym przewód spalinowy. jeśli za kilka lat coś się zmieni, to zawsze w piwnicy przy drugim kominie możemy zamontowac alternatywny piec. na dachu montujemy solary rurowe (nie panelowe). dzieki nim mamy nadzieję calkoicie wyeliminować ogrzewanie wody prądem czy za pomocą pieca poza sezonem grzewczym. tak swoja droga u kilku moich znajomych ekonomiczniejsze okazało się podgrzewanie wody poprzez palenie w piecu (zasypanie raz na dwa tyg) niż boiler elektr. Kamilo zamieść jakąś fotkę tego swojego pensjonatu. jestem ciekawa architektury:) pozdrawiam.
Kamila
2006-11-04
21:37:12
Email
Hejka, dzięki Basiu za odpowiedź :) Veluxy na pilota - super sprawa! Nam niestety nie starczy kaski na ten bajer.. co do solarów.. mój mąż strasznie się na nie napalił.. ja za bardzo nie mam przekonania.. jak myślisz, czy przez noc woda nie wystygnie?? Zgadzam się, że o niebo jest to tańsze niż gaz czy choćby energia w końcu to ze słonka energia... ale jakoś boję się, że później jednak jeśli lato nie będzie za bardzo upalne to nic nam po solarach... i pewnie i tak trzeba będzie dogrzewać piecem... Super, że macie już skończony dach! Zazdroszczę!Co do fotek, mam na razie w aparacie. Mąż codziennie robi mi zdjęcia.. na razie nie mogę zrzucić na kompa, coś program nam szwankuje... ale jak tylko będę miała to wrzucę. A jeszcze jedno.. czy u Was ceny są podobne? Bo u nas solary po 5tys a ten piec ok 9tys. Pozdrawiam.
Atka
2006-11-05
14:09:02
Email
Miec dom - fajna rzecz. My mieszkamy na pietrze u tesciow. Ogrod jest naprawde duzy (pol hektera). Jest gdzie wyjsc z wozkiem. Jak przyjezdzam do rodzicow to tez nie jest zle bo ogrod troche mniejszy ale tez mozna pospacerowac. Nie wyobrazam sobie bloków. Nasz problem jest tylko taki ze cała góra jest w skosach. Nie ma prostych sufitów tylko wlasnie te skosy. Okna duze, w tym okna dachowe wiec w upały o 21.00 mielismy 30stopni w wewnatrz - koszmar. Okna na osciez, miki non stop zapalenie gardła, katar - wszystko z przegrzania. Nie da sie zyc w upały. Ale zima fajnie. Mamy na gorze 2 balkony na dole u tesciow taras wiec jak leje to tez wyjezdzam wozkiem :)
Basia.26
2006-11-09
15:58:48
Email
Hej Kamila. jeśli chodzi o cenę ocieplenia, to na śląsku niestety mamy cenę 70 zł/m2 i to jest na nasz rejon bardzo dobra i przystpne cena. jeszcze meża dokładnie dopytam co wchodzi w tą cene, żebym tu nie skłamała. co do piece, to my mamy Viadrusa Ling Kombi 29KW i kosztuje niecale 8 tyś. o solary tez dzis sie dowiem. a co do tego wystygnięcia, to wiesz woda ogrzana jest kierowana do boilera, a boiler trzyma ciepło nawet 3 dni. mój wójek kiedyś handlowal solarami, wytłumaczyl mi jak to dziala. solar przy pochmurnym dniu ściąga ciepło z kazdej ciepłej drobinki powietrza. to tak, jakby zamiast po 2 zlote, zbierał po 10 groszy:) ale i tak uzbiera to, co mu potrzebne. razem z wójkiem wystawiałam na targach budowlenych solary. handlował Solahartem. był okropny pochmurny dzień, a woda z solarów byla wrzaca, po prostu parzyla:) w lecie nie ma siły, żeby solary zawiodły:) napisz jaki piec wy zamierzacie kupić, chętnie się z nim zapoznam:) pozdrawiam
Basia.26
2006-11-10
18:37:05
Email
już uzupełniam, że w cenę ocieplenia wchodzi styropian, klej, klejz siatką i tynk strukruralny, czyli elewacja na gotowo. co do solarów, to będą one nas kosztowały 20 tyś. będą trzy solary, instalacja i zbiornik 300l z możliwością ogrzania w nim wody solarami, piecem lub grzałka elektr:)
Kamila
2006-11-13
09:46:57
Email
Basiu, dziękuję, że opisałaś działanie Solarów! Ostatnio byliśmy w firmie, która miała nam to montować, ale dokładnie nie potrafili mi odpowiedzieć właśnie na pytanie jak długo woda pozostanie ciepła w bojlerze... Twierdzą, że to nowość u nas... a tak uspokoiłaś mnie :-) powiedz, czy montujecie ogrzewanie podłogowe? My zdecydowaliśmy się na montaż w całym domu, oprócz poddasza (tam będzie kominkowe) i oprócz łazienek - tam będą maty grzejne (elektryczne). Znajomy zamontował i bardzo sobie chwali. Doszliśmy do wniosku, że będzie nam się to opłacało, bo maty te zamontujemy w łazienkach dla turystów, nie będą grzały non stop, tylko w ekstremalnych warunkach ;-) wydaje mi się, że jak podłogówka będzie włączona, to przy okazji, przy nie dużym mrozie nagrzeje się także łazienka. Kurcze... kończymy dach (pogoda się trochę poprawiła), wstawiliśmy okna na dole, na tarasach na górze na razie jeszcze nie... nie myślę na razie o łazienkach :-/ będzie ich 7. w tym jedna taka "wypasiona" w apartamencie dla nowożeńców... ehhh zacznę myśleć jak przyjedzie czas :) na razie oby pogoda się utrzymała i oby pozwoliła nam zamknąć dach. OBY! Pozdrawiam!
Basia.26
2006-11-13
10:44:11
Email
hej Kamila, cieszę się, że moglam pomóc:) widzę, że u was tez robota wre. 7 lazienek, o kurcze!! no tak, ale to pensjonat bedzie. masz juz jakaś nazwę wymyslona dla swojego pnsjonatu?? :) u nas bedzie na dole ubikacja (typowo dla gosci), lazienka z ubikacją (dla domowników na co dzień), a na górze osobno bedą łazienka, ubikacja, pralnia. zaprojektowanie tego wszystkiego trochę mnie przeraża, ba, ogromnie mnie przeraza. co do podłogówki, to na pewno montujemy w przedsionku, gdzie także zimą bedzie się ściągalo buty, wiec stopy żeby nie marzły, w holu, w kuchni i w łazienkach, ubikacjach (zarówno na górze jak i na dole. i kazde z tych pomieszczeń bedzie mialo osobny wlącznik. doradzila mi tak kolezanka, bo oni sobie zrobili jeden wlącznik na calą kondygnację, i np w czasie jesieni, kiedy jeszcze nie trzeba grzac, a dziecion wypadałoby w łazience podgrzac,to muszą włączac cała podlogę na piętrze. myślę tez nad salonem i jadalnią... no nie wiem, może sie jeszcze zdecyduje... tam na pewno bedzie parkiet, musze się dowiedzieć, czy takie ogrzewanie źle na to drzewo nie wpłynie. aha, a co do łazienek to na pewno też bedzie to podgrzewanie na zasadzie mat pod kafelkami. nie wiem tylko, czy może to być zarówno podłaczone do centralnego i do pradu. musze sie dowiedzieć:) cały czas działają u mnie elektrycy, piwnica już gotowa, teraz parter biora w obroty. od środy montuja alarm, a kiedy centralne... nie wiem, tez jakoś w tym miesiącu;) to udanych prac życzę Kamilo:)
Atka
2007-01-07
16:40:19
Email
DZIEWCZYNY!!! czy ktoraś z was brała kredyt na budowe domu? gdzie są najbardziej korzytne warunki pobierania takich kredytów.Nie zdołam teraz przejrzec wszystkich wpisów dlatego jesli znajdziecie chwilke czasu bardzo prosze o odpowiedź.Z gory wam dziekuje.
Kamila
2007-03-14
12:31:34
Email
Hejka! Basiu, jak tam idą prace? U nas przez całą zimę, po malutku, "coś" się robiło :) mianowicie: dach skończony, poddasze także, teraz kończymy piętro i chłopaki schodzą na parter... elektryka położona, rury pod wodę i kanalizę także, zostało kupić grzejniki i piec (koszt "tylko" ok 22tys. wrrrrr) pomijam zrobinie 7. łazienek + kuchnia + urządzenie poddasza 7. pokoi, salonu.... i ogormnego ogrodu... dużo pracy jeszcze przed nami ale... jak tam jestem... teraz taka piękna pogoda, wokół domu mnóstwo krokusów i przebiśniegów (nie wiem czy dobrze napisałam!!!) jest pięknie!!! Zimą pokazały się sarenki! A jak u Ciebie? Wieczorkiem postaram się wkleić pare fotek :)
Julia
2007-03-14
14:42:38
Email
Dziewczyny ale Wam zazdroszczę :o) Też nam się marzy z mężem taki własny domek, najpierw planowalismy kupić większe mieszkanie, ale ostatnio zdecydowalismy, że pooszczędzamy przez 4-5 lat, do tego weźmiemy kredyt i może też cosik postawimy. Tak bym chciała :o) Kamila, z twojego opisu wynika, że masz domek w pieknej okolicy, te przebisniegi i sarenki....ach...rozmarzyłam się :o)
Julia
2007-03-14
14:43:40
Email
I dobrze napisałaś przebiśniegi :o) Polonistka Ci to mówi :o)
Basia.26
2007-03-14
14:45:17
Email
Hej Kamila, my tez całą zime działaliśmy:) widzę, że nie zasypujecie gruszek w popiele;) ty zaczęlas opis od poddasza, ja zacznę od piwnicy, hihi;) kotłownia juz dziala, piec chodzi, dom ogrzewamy od grudnia. cale pomieszczenie w kafelkach, centralne i boilery już podłączone, instalacja pod solary założona, elektryka OK, wylewki zrobione. wszystkie pomieszczenia wytynkowane. parter: grzejniki hulają, suszą tynki; CO, elektryka, instalacja do odkurzacza centralnego zrobione, wylewki, ogrzewanie podłogowe w nich, kominek bedzie montowany w przeciągu tygodnia:) poddasze: elektryka zrobiona, dach juz całkowicie skończony, ocieplony, kartongipsy załozone, wczoraj skończyli tynkowac ścianki. teraz wpuszczamy od CO, odkurzacza centralnego. pod koniec marca wylewki na poddaszu. i to w sumie byłby koniec, można sie brac za wykończeniówkę.... aha, strych już calkowicie skończony... chyba już się tam mogę wprowadzić;) teraz jedziemy zamówić parkiet do salonu i jadalni. w czerwcu robimy elewację, koniec czerwca wpada ekipa od wykonczenia wnętrz (do tego czasu wszystko mam nadzieję, ze wyschnie, że pogoda dopisze i będzie można wietrzyc budynek). zawiódł mnie chłopak od kafelek, bo w sumie piwnica jest już skończona, można tam kafelki wszedzie na podłodze położyc, wymalować, okafelkowac schody i już byłoby na gotowo.... a ten łobuz zrobił kotłownie, poszedl cos tam komuś zrobic no i ECHO... narzeka do ludzi, ze kasy nie ma, a wesele robić musi, a jak jest robota to nie przychodzi... w garażu tez potrzebuję już płytki położyć no a on siedzi i narzeka... zrezygnowaliśmy z niego, choć on o tym nawet nie wie, nie interesuje się robotą... taki gościu nam przyjdzie położyć te kafelki, a łazienki zrobi ta ekipa co w czerwcu przyjdzie. trochę mi szkoda, bo on to taką smykałke ma do wydziwiania, kombinowania, no ale co poradzę. ta ekipa podobno tez jest dobra. mam jechac zobaczyć dom, który oni robili.... zobaczymy jak będzie:) i masz rację, jak tez jak pojade na działeczke to wychodzić stamtąd nie chcę:) słonko świeci, ogród własny, nie chce się wracać do domu:) ale zazdroszczę ci tych kwiatuszków, ty masz ogród utrzymany, a mój to w ponad połowie plac budowy;) juz się nie moge doczekac, aż tam skalniaka zrobię, drzewka posadzę itd... ale najpierw to muszę tam nawieźć ok 4 wywrotek dobrej czarnej ziemi, bo ta ziemia to licha jakaś... aha, no i ogrodzenie musimy zrobic, bo na razie to prowizorkę mamy. same przesła na przód to ok 12 tyś... a co dopiero słupki itd... no i jeszcze pozostale dwie strony, ale tam to juz tylko siatka pójdzie... ech.... to studnia bez dna taki dom...
Basia.26
2007-03-14
14:47:57
Email
aha, a koło mojego domu chodziły dziki;) i biegali żołnierze, mieli jakieś manewry i nawet weszli w nasza strefę zabudowań;)... mój dom jest trzeci od ściany lasu:)
Basia.26
2007-03-14
14:52:11
Email
Julio powiem ci, że z roku na rok tak strasznie ida w górę ceny materiałów budowlanych, że to istny horror... jeśli planujecie się budowac to na prawdę sprawdzcie ceny i zobaczycie, ze za rok będzie katastrofalna podwyżka. teraz też wszyscy całą zimę budowali, bo taka pogoda była, pustaka na rynku nie ma (wiem, bo brat chce się budować) a jak juz ktoś ma to cena za sztukę to od 5,60 do 7,80... a ja płaciłam w zeszlym roku za sztukę poro-thermu 2,44!!!! brat ma nadzieję, że to tylko nisza w rynku powoduje sztuczne podniesienie tej ceny, a jak fabryki ruszą pełną parą, to ceny się unormują, ale ja bym jak najszybciej decydowała się na ta budowę na twoim miejscu. bo ceny strasznie ida w górę!!
Julia
2007-03-14
18:54:16
Email
Wiem basiu, że ceny ida strasznie w górę i też nas to trochę przeraża, ale z drugiej strony to nie takie proste zacząć od razu. Musielibyśmy wziąć na całość budowy kredyt, nie wiem, czy byśmy taki dostali,nie mówię już o tym, jakie by wtedy były odsetki. Poza tym mój mąż jest raczej zapobiegliwy i woli się do tego solidnie przygotować, zaoszczędzic trochę, żebysmy mieli jakąś sumę swoja, a w 4-5 lat jesteśmy w stanie sporo odłożyć. Zobaczymy, jak to będzie. Ja też mam cichą nadzieję, że ten okres podwyzek minie i się wszystko znowu unormuje, a przynajmniej w pewnym stopniu wróci do poprzedniego stanu.
sylwia
2007-03-14
21:18:47
Email
Hej dziewczynki. Pochwalę się swoją chałupinka, oczywiście nie jest tak duża i wspaniałe, jak czytalam o waszych, ale bardzo nas cieszy. Zostało nam tylko zrobić przęsła w ogrodzeniu, wyłożyc plytkami piwnicę i kupić meble i możemy sie wprowadzać. Kamila teraz Ty pokaż swoja posiadłośc, bo to naprawdę piękny dom i super połozony. Pozdrawiam

Basia.26
2007-03-15
07:02:33
Email
ojej, Sylwio, jaki śliczny domek!! na prawdę uroczy!!!! i w kolorach, które bardzo bardzo mi sie podobają!! :) kidy zaczełas budowę?? oj jak fajnie macie, że juz się lada dzień możecie wprowadzac:) i jaki ogródek zadbany... brrrr az mnie wzdryga jak o swoim pomysle;) ale na prawde śliczny jest twój dom, bardzo podobny do domu moich teściów :) spójrzcie tylko na mój ogród :/

Basia.26
2007-03-15
07:05:14
Email
i z tyłu.... aha sylwia, bardzo mi sie podoba, że tak odstąpiliście od drogi:) jak dom jest za blisko drogi postawiony, to mój tata mawia, że "śpia ze stopami na krawęzniku" ;) taki jego wymysł, hihi;) ale ja lubię jak coś reprezentacyjnego można przed domkiem zrobić, np skalniak, krzewy itd:)

Basia.26
2007-03-15
10:33:55
Email
no fajnie, od CO mieli przyjść do mnie pod koeniec marca a tu dzwonią, ze za godzinę będa... idę więc rozplanowac dokładnie co i jak ma być rozmieszczone, zwymiarowac to itd, bow sumie to wiem co i gdzie, ale teraz to juz musze co do centymetra podać... myślałam, ze mamjeszcze kilka dni na to, a tu proszę...
femag
2007-03-15
13:06:26
Email
Bardzo ładne te wasze domki i trochę wam zazdroszcze że już wkrótce się do nich wprowadzicie, bo ja załatwiam dopiero pozwolenie na budowę i niedawno plan kupiłam. A wszystko tak szybko drożeje że jak sobie pomyślę o budowie to już mnie głowa boli. Napiszcie ile czasu zajęło wam postawienie domku?? Pozdrawiam Magda.
Kamila
2007-03-15
13:51:31
Email
Dziewczyny... macie piękne domy! Marzenie! Tak czytam o Waszych piwnicach... może to głupio zabrzmi, ale mi się marzy duża, wyłożona kafelkami piwnica... a mam małą i brzydką w której zmieści się piec no i może pare półek :( później się jeszcze dopiszę i pochwalę Wasze domostwa, bo teraz synek nie daje mi spokoju. No i koniecznie fotki wkleje a muszę je jeszcze poprzerabiać...
Basia.26
2007-03-15
14:08:53
Email
dawaj dawaj te fotki, ale bez przerabiania, bo dorysujesz sobie jeszcze jedno piętro albo piwnice... ;) hahaha już się nie moge doczekać, zeby poogladac twoje włości :) no i własnie mi dzwonili, że jutro kominek montują od 8 rano :)
Kamila
2007-03-15
14:36:42
Email
Basia, aż takim czarodziejem to ja nie jestem :) oczywiście rozmiar zdjęć muszę skorygować :)
sylwia
2007-03-15
17:30:27
Email
Dziękuję Basiu za miłe słowa. Mnie natomiast bardzo podoba się twoj domek, bardzo chcielismy mieć dom z kopertowym dachem, ale koszt takiego dachu by nas zjadł, a nie chcieliśmy budować domu takiego, ktory potem bysmy spłacali i spłacali. Wszystkie projekty jakie akceptowałam byly własnie z takim dachem, ale jak konstruktor wyliczył koszt to zmieniłam zdanie. Co do ogrodu, to naprawdę polecam wam abyście w miarę mozliwości szybko zagospdarowywali, chociaz z jednej strony, gdzie budowlańcy nie musza sie poruszać. Wiem, ze wtedy tez trzeba sie ogrodzić, bo chociaż to czasem nie ochroni przed kradzieżami krzewów, ale chociaż utrudni. Pozdrawiam serdecznie, dziękuję za miłe słowa i idę zamartwiac się jak zaaranżować kuchnię:)))).
Kamila
2007-03-17
10:30:48
Email
Hejka dziewczyny, wklejam pare fotek... są to zdjęcia zrobione tuż po zakupie (będę stosownie opisywać ;-) i część po remoncie (nie wszystkie, bo mąż wszystkich nie zrzucił na kompa... ale dziś będę miała resztę to wkleję) jedziemy na wycieczkę po Młynowie :)
Kamila
2007-03-17
10:31:45
Email
Tuż poo zakupie

Kamila
2007-03-17
10:32:45
Email
Poddasze bez podłogi

Kamila
2007-03-17
10:33:48
Email
Poddasze z podłogą, tylko kochana teściowa przykryła, żeby się nie zniszczyła...

Kamila
2007-03-17
10:34:33
Email
Zimą... dach skończony :)

Kamila
2007-03-17
10:35:29
Email
60 metrowy salonik :)

Kamila
2007-03-17
10:36:16
Email
Plaża... 100m od domu :)

Kamila
2007-03-17
10:36:56
Email
Oto mój sad :)

Kamila
2007-03-17
10:37:56
Email
A to ręcznie robione przez mojego męża wróblownice :)

Kamila
2007-03-17
10:43:17
Email
Na zimowym zdjęciu, widać przybudówkę.. ganeczek, oczywiście będzie zlikwidowany, przy oknach powyżej będzie ogromne okno balkonowe, po boku będą fiksy (już kupione, tylko nie zamontowane, bo pogoda nie pozwala...) i tam też będzie taras :) podobnie jak na zdjęciu. Od strony sadu będzie tak samo :)

Strona 3 - poprzednia, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, następna

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum