szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Matki, żony, kochanki (problemy z dziećmi, mężami i niemężami, teściowymi, pracą, plotki, rady, itp)
temat - Własny domek z ogródkiem


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 6 - poprzednia, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, następna
Napisano: Treść:
sylwia
2006-08-03
Email
Tak sobie czytam forum i obserwuję, że sporo dziewcząt buduje domki i dlatego przyszedł mi pomysł na nowy temat. Może bysmy się poradziły, co która zrobiła i dlaczego to jest lepsze niz cos innego. Jaki domek bedziecie miały i czy z ogródkiem, w mieście czy poza.
sylwia
2007-03-17
18:24:34
Email
Kamila, ja już sie wpraszam na parapetówkę!!!! Wsiadam na miotłę:)))
Kamila
2007-03-18
11:04:28
Email
Sylwia, serdecznie zapraszam! Tylko ta pogoda wciąż psuje mi plany... Ty na swojej miotle w godzinę powinnaś u mnie być! A Kuba, też przyleci? Ma stosowne papiery na miotłę? Muszę tylko namalować mapę :)
Agata
2007-03-18
11:15:25
Email
planowałam zrobić nalot na Mazury w maju...ale trochę nie wyszło.....muszę ciut termin zmienić.......Sylwia musimy pogadać
Kamila
2007-03-18
14:35:39
Email
No dziewczyny... o mnie chyba nie zapomnicie???
Basia.26
2007-03-19
08:28:03
Email
No Kamila piękny duzy dom.... masz pole do popisu :) a ten tył będzie super wygladał, okno balkonowe i taras nadadza wiele uroku:) trzeba wydobyć maxymalne piękno z tego domu, a jak się otynkuje to już bedzie całkowity odlot !! :) stary sad, przejście na plażę, EXTRA!! ogólnie styl tego domu i otoczenie bardzo mi przypomina pewien dom z Suchej Beskidzkiej, gdzie moja mama spędzała dużo czasu u kuzynostwa:) też jest podobny ogród i przejść przez niego można nad rzekę, ale jest ona jakieś 500m od domu:)

Basia.26
2007-03-19
08:28:33
Email
a tutaj tył domu

Basia.26
2007-03-19
08:31:39
Email
ogród i przejście nad rzekę. ten dom słuzy tylko jako baza wypadowa na weekend, więc nie jest ani ogród ani sam dom wystarczająco zadbany. poza tym trwa nieustający bój między kuzunostwem mamy o te włosci.... i nikt nie dokłada zbyt wiele, aby przywrócić dawną świetność temu domowi.

Basia.26
2007-03-19
08:32:57
Email
oj, miłe tam spedziłam chwile ;)

Kamila
2007-03-19
13:42:24
Email
Basiu, dziękuję za miłe słówka! Naprawdę :) masz rację, ten dom w kórym spędziłaś te urocze chwile ma taki sam klimat jak nasz... jest piękny! A ta zielona trawka... ja chcę wiosny! Twój dom jest piękny :) mój mąż oglądał fotki i powiedział ŁAŁ - kawał "domku". W właśnie, ile macie metrów?? Kolejne pytanko: znasz może jakiegoś ciekawego projektanta od zieleni? Szukałam troszkę w necie, ale są to głównie firmy z Wawy... Sylwio, może Ty mi kogoś polecisz z Olsztyna? Wiecie może gdzie się bada glebę??? Chciałabym wysłać próbki, żeby mi ocenili skład mineralny i żebym wiedziała na jakie koszty się nastawić, jeśli musiałabym "wymienić" podłoże w sadzie i ogrodzie. Pozdrawiamy serdecznie!
Basia.26
2007-03-19
15:03:03
Email
ech, ale sobie tu słodzimy, hihi. załóżmy klub wzajemnej adoracji;) my mamy ok 190m2, do tego 40m2 garażu, 40m2-salonik nad garażami, 70m2 strych i 100m2 piwnica. jest co sprzatac. to mnie przeraża najbardziej... dzis kończa nam kominek, zamieszcze zdjecie gotowego:) co do projektowania zieleni to mam namiary, ale tu, na firmy na śląsku. kogoś wezmę, ale realizację zrzucam na siebie , pewnie na jakies 3 lata to rozłoże. a co do badania ziemi, to ja takowejnie robię, po prostu jak kopalam pod dom to widzialam, ze na wierzchu jest czarny piach, a pod spodem glina i rudawy rędzin. także jakieś 40-50 cm czarnej ziemi muszę nawieźć... nie mam pomysłu na wykończenie klatki schodowej. kompletna pustka w głowie. a jak u ciebie z tym?? aha, co robicie na poddaszu?? też pokoje?? okna dachowe nadały waszemu domowi takiej nowoczesnej zadziorności :)
sylwia
2007-03-19
15:26:58
Email
Niestety Kamila nie znam nikogo od projektow ogrodu w Olsztynie. Ja sama wszystko sobie planowałam, bo miałam juz porobione rozsady krzewów u rodziców. Pozdrawiam
sylwia
2007-03-19
15:28:00
Email
Oj Basiu, ale sprzatania w tym domku to ci nie zazdroszczę :)))))
Kamila
2007-03-22
16:40:56
Email
Wczoraj byłam na wsi :) cudnie! Wybieramy się weekend, mam nadzieję, że pogoda dopisze. Basiu, my na poddaszu zrobiliśmy jeden ogromny pokój + duża łazienka. Na razie plan jest taki, że będziemy tam spali.. choć mi osobiście to nie pasuje, bo jak sobie pomyślę, że z 2 dzieci mam tam spać... te schody... muszę wybić to mojemu mężowi z głowy :) myślę, że to też będzie część do wynajęcia :) jest bardzo przytulne, jest dużo okien, myślę, że się spodoba turystom :)
Basia.26
2007-03-23
07:25:37
Email
no tak, troche bys miała wycieczek z dziecmi jeśli byś chodziła w ta i z powrotem;) bo to dwie kondygnacje u ciebie trzeba przejść na poddasze. ja robię sypialnie na poddaszu- to chyba w takich domach jak mój to standard. ale mam kolezanke, która sypialnie zrobila sobie w pokoju na dole. tez mam taki pokój, ale jednak wole go pozostawic bardziej gościnnym, a cześć sypialnianą calkowicie na górze zrobic, zeby w razie przyjścia gości nasza taka prywatna część była oddzielnie :) sylwio masz racje, sprzatanie lekko mnie przeraża, ale tez pocieszam się tym, że moje obecne meble to po prostu zginął na tych powierzchniach. moje motto to nie agracić mieszkania, jak najmniej tez bibelotów na meblach, zero cudów i ozdób stawianych na podłodze... no i taką przestzren lepiej i wygodniej się sprzata, niż wieczne kluczenie pomiedzy stołkami, ozdobami, meblami i innymi "bardzo potrzebnymi" reczami;) ach, dziewczyny skończyli mi kominek... jestem oszołomiona, jaki on jest super.... to ogromny wygatek, cieżko się zdecydowac na styl i rodzaj zabudowy.... śmieję się, ze to większe wyzwanie niż wybór sukni slubnej, hahaha. miałam na prawde mętlik czy wybrac coś zupełnie prostego i nowoczesnego- czuli całkowicie prosta zabudowa wkładu i całość pokryta marmurem aż do sufitu, czy może coś wymyslnego... no i stwierdziłam, ze trochę powymyslam, dzis zrobie zdjęcie calości i postaram się wkleic... ale mówię wam, jestem tak zadowolona, nie moglam od niego oderwac oczu.... czerwony marmur... wrrr, jejku super:) wiecie jak to jest, samemu coś sie zaprojektuje i nie wiadomo czy to do końca spasuje w tym miejscu, czy nie bedzie bardziej przeszkadzac niż przydawac się.... ale wyszło REWELACYJNIE :)
Basia.26
2007-03-26
07:02:37
Email
hej dziewczyny, w końcu dodaję fotkę mojego kominka :) z tyłu widac klatke schodową, a po prawej cześć jadalni i kuchnię :)

Kamila
2007-03-27
21:54:24
Email
Basiu... przepiękny ten Twój kominek! Naprawdę! Bardzo stylowy! Już sobie wyobrażam, jak wygląda cały dom :) Tak swoją drogą, to też niezły kolos ;) ja jeszcze nie myślę o kominku... daleka droga jeszcze przed nami... dziś po południu wyskoczyliśmy z Kinią - przyjemnie było... bardzo...

Kamila
2007-03-27
22:08:55
Email
A to widok z daleka prawie całej działki :) droga z polbruku... hihihihi

Basia.26
2007-03-29
07:51:59
Email
dzięki Kamila:) a w taką pogode to wcale wam się nie dziwię, ze robicie wypady na swoje włości:) widzę, ze macie jeszcze jakies zabudowania gospodarcze i ooooogrom terenu dookoła. na pewno turysci beda do was drzwiami i oknami się pchać:) teraz widzę jak to faktycznie blisko macie jeziorko:) piękny widok:) mi tata kupił taka wanne SPA na 4 dorosle osoby, hihi, z hydromasażem itd, pompowana, do ogrodu ją wstawię, obsadzę tujami, można ja przenosic, na zime składac i rozkładać w piwnicy. na noc można ja przykryć. w sumie to prezent od dziadka dla Miłoszka;) fajna sprawa, no cóż dość droga impreza, a pewnie nawet w połowie nie zastąpi twojego jeziorka, plaży buuu... ;)
Kamila
2007-03-29
09:37:49
Email
Basia, chyba tylko my dwie się tutaj dopisujemy :) pozazdrościć takiego prezentu!!! Miłek będzie zachwycony! Moi znajomi kupili dla swojego synka (2. latka) wannę z Jacuzzi (jeśli źle napisałam, przepraszam) - mały jest zachwycony! Więc Miłek pewnie też nie będzie wychodził z kąpieli :) Pomijam fakt, że Ty z mężem także spędzicie tam urocze chwile ;-) relaks na maksa! Co do naszych zabudowań.. ten biały budynek - obora, właśnie na dniach będzie rozbierana, część cegły będzie wykorzystana to remontu garażu, bo chcemy go trochę podmurować do góry i zrobić dach 2. spadowy. Część desek i krokwi są w dobrym stanie (z obory) i także wykorzystamy je przy tym remoncie. Na miejscu obory będzie stał nowy budynek, najprawdopodobniej coś w stylu sali konferencyjnej.. ale jeszcze nie wiem... czy zrobić tam na dole restaurację a górę przygotować na pokoje... nie wiem! Czas pokaże :) A jeziorko... cóż... napewno latem ekstra sprawa :) zimą też ciekawie - jeździliśmy w tym roku na łyżwach - super! Za to zero kąpieli, chyba, że zabawimy się w morsy hihihi a Twoja super wypasiona wanna SPA... "czynna" cały rok :) Pozdrawiam słonecznie!
Basia.26
2007-03-29
15:38:01
Email
tak Kamilo, jakoś samotnie na placu boju zostałyśmy. widzę, ze poważne inwestycje planujecie na swoim terenie :) ale lepiej nastawiac sie na kilka możliwości, np wynajem pokoi, sala konferencyjna, przy okazji solarium;) itd, niż tylko pokoje. bardzo sprytnie to pomyśleliście :) Sylwia napisz co u ciebie, daj jakies fotki jak w środku macie w domku :)
Kamila
2007-03-30
11:44:43
Email
Ojj pomysłów mamy bardzo dużo, gorzej z kasą :) ale staramy się o dotacje z Unii, może się uda :) też myślałam o wstawieniu tam w przyszłości solarium.. tym bardziej, że mamy 2. teraz wczasowicze są bardzo wybredni, szukają niby natury..ale nic nie stoi na przeszkodzie jeśli takie dodatki typu solarium, sauna znajdą się w takim pensjonacie.. Saunę mamy zamiar postawić na zewnątrz.. zobaczymy jak to wyjdzie.. Basiu, a jak u Ciebie z ogrodzeniem?? Jakie myślicie zrobić? Robiliście już może wstępny kosztorys? Sylwia, a może Ty coś więcej o tym wiesz? Sami już nie wiemy, czy inwestować dalej w dom, czy teraz w tym roku ogrodzić całą działkę... napewno trzeba by było zrobić wylewkę pod słupki. Boki działki chyba ogrodzimy zwykłą siatką i posadzimy świerki, tylko ten przód chciałabym zrobić.. no może nie ekstra, ale choć przyzwoicie :) jutro wybieram się sprzątać sad. Jest tam mnóstwo zeszłorocznych owoców... myślałam, że zgniją, ale gdzie tam.. pełno w nich meszek fujjjj zapowiadają świetną pogodę, więc zapakuję dzieciaczki i w drogę. Nie dziwię Ci się Sylwia, że tak Cię ciągnie na wieś! Sama bym tam siedziała non stop... a Kinia wciąż powtarza, że chce jechać NA WIOSKĘ :) Pozdrawiam Was cieplutko!
Kamila
2007-03-30
11:46:51
Email
Sylwia dawaj fotki domku! Z tego co mówiłaś, to musi być tam pieknie :) Basiu, Ty też się pochwal bo jak na razie, to tylko ten wyśmienity kominek zobaczyłam i część jadali i kuchni :) no i klatka schodowa :)
Basia.26
2007-04-03
08:56:26
Email
kurcze tak przegladam te moje zdjęcia i uwazam, że mam bardzo nieaktualne same ;) jakoś nie ma na nich tej przestrzeni, a w sumie opierają się głównie na pokazaniu jak idzie instalacja elektryczna, hahaha. zamieszcam fotke kotłowni, która juz "hula" jakies 3 miesiące:)

Basia.26
2007-04-03
08:57:35
Email
Ogrzewanie podłogowe w hallu na dole...

Kamila
2007-04-03
14:43:09
Email
Ehhhh ta Twoja piwnica ;-) Basiu, przypomnij proszę jaki macie piec??? Ogrzewanie podłogowe pewnie już położone... mnie to najbardziej przeraża...
Ewka25
2007-04-03
18:40:13
Email
dziewczyny, ile w Waszych regionach kosztuje budowa domu?Mam na myśli kupno działki oraz samą budowę. Na Śląsku tyle, że musiałabym żyć chyba 100 lat, zeby na to zarobić:(
sylwia
2007-04-03
19:11:02
Email
Kamila wstydzę się, bo wasze domki to pałace przy moim i wypada blado:))). Ewka25, teraz to u nas szaleństwo cenowe, metr mieszkania już 5,5, a dzialki to z dnia na dzień drożeją. My za naszą daliśmy 3 lata temu 25 tys., a teraz sąsiad sprzedaje swoją za 65tys i ludzie codziennie pytają nas jak sie z nim skontaktować. To obłed jakiś. POzdrawiam
Basia.26
2007-04-04
09:27:36
Email
Kamila mamy VIADRUSA 29kW. ogrzewanie juz położone i zalane wylewkami;) w sumie juz mozna u nas kłasc kafelki, parkiety, montowac armaturę:) juz samiutka wykończeniówka została no i zamontowanie przydomowej oczyszczalni, także jest co robić. po swiętach przychodzi gościu od kafelek w piwnicy. może ogrodzenie między sasiadami zrobimy tez teraz jakoś-maj. w czerwcu elewacja, a początkiem lipca wchodzi ekipa od wykończeń. Sylwia chyba klapsa ci musze dać!! ty wiedzma jestes na prawdę;) co ty gadasz!! tak w ogóle to ja ci musze powiedziec, ze bardzo bardzo podziwiam takich młodych-budujących się jak WY!! bo ja to jestem nic, mi tata pomaga finansowo. tak na prawdę to nie byłoby mnie stac na nic, ani na taki dom jak mój, ani na taki dom jak twój, siedziałabym dalej na mieszkaniu:) jestem pod urokiem twojego domku i natychmiast prosze mi tu dawać fotki!!!! Ewka ja też jestem ze śląska, w sumie to z Jaworzna. też się cieszę, że już 2 lata temu kupilismy działke, bo dzis jest warta dwa razy tyle. ja płaciłam 40zł za m2, a teraz juz chodza od 80zł do 150zł za m2.
Kamila
2007-04-04
10:09:01
Email
Basiu, przepraszam, że Ci głowę zawracam tym piecem... ale jak wczoraj pokazałam mężowi Twoją kotłownię, to padło od razu pytanie: JAKI ONI MAJĄ PIEC?? hehehe a przyznam, że nie chciało mi się czytać od początku wątków ;) będziemy mieli taki sam :) zapomniałam CI napisać, że jednak zrezygnowaliśmy z solarów :( mamy kolegę, który właśnie skończył budowę 2. domów (jeden dla siebie, drugi na sprzedaż), miał właśnie montować solary, przeliczył wszystko i się okazało (według niego), że jest to nie opłacalne.. że zanim się zwróci cała ta inwestycja, to potrzeba ze 20. lat. Nie wiem czy to prawda, sama nie liczyłam, ale to przyjaciel mojego męża i myślę, że by nas chyba nie chciał wprowadzić w błąd... Dom masz piękny! Wspaniale, że tata może Ci tak pomagać. Nasi rodzice nie mają aż takich pieniędzy, ale pomagają nam duchowo i fizycznie :) Teść położył wszystkie rury pod ogrzewanie centralne, wodę, kanalizację, zrobił też nam pełną elektrykę. Teściowa (!!!) szaleje w domu sprzątając... porządkuje sad i całą działkę naookoło domu... czasem to mi ręce opadają jak widzę jak ona z takimi wielkimi nożycami ścina trawę lub takie tam inne zielone wykwity natury :) ale mówienie i proszenie, że to bez sensu nie pomagają.. więc co ja tutaj będę... wiecie, że jak remontowaliśmy dach, fachowcy wyrzucali kawałki drzewa, dachówki... to ona wszystko układała w tej obórce, równiótko.. bo przecież mojemu mężowi wszystko się może przydać... wrrrrr czasem mnie to drażni, że tak tam lata jak po swoim :( ale też chęci ma ogromne do pracy... wiecie do mnie najbardziej irytuje? Mówi na przykład, że "tutaj będzie ogromny taras" (wyjście z salonu do ogrodu) i nie powie, że Kamila z Krystianem sobie jakoś tam zrobią, tylko Krystian będzie wiedział jak to zrobić, jak MU się spodoba tak zrobi... wrrrr wrrrr jakoś to będzie - mam nadzieję! A Sylwia to dostanie ogromnego klapsa w tą swoją chudą pupę! Jak możesz tak pisać Ty, Ty... wiedźmo! Dawaj tu raz dwa swoje fotki! Znając Twój gust, zaraz jakiś pomysł Ci ukradnę hihihi zapewne wystrój Twojego domu jest baaaaaardzo gustowny! Ewcia... ceny rosną z dnia na dzień... nie tylko mieszkań... ten dom który kupiliśmy, był wystawiony na sprzedaż przez rok. Nikogo nie było chętnego do kupienia. A teraz, gdy znajomi się dowiedzieli, że go kupiliśmy... ogólen zawirowanie i ździwienie: jak to, to On był na sprzedaż??? Udało nam się :) Trochę to potrwa zanim ruszymy... ale gdy już wszystko będzie gotowe, napewno zrobimy tam ZLOT FORUMEK! Plotkom nie będzie końca! A dzieci będą się bawić na ogoromnym placu zabaw urządzonym przez ciotkę Kamilę :) Pozdrawiam serdecznie!
Basia.26
2007-04-04
12:01:47
Email
Kamila no co ty, ciesze się, że pytasz o piec:) co do solarów to własnie ciężko mi powiedzieć, słyszałam też 20 lat, innym razem słyszałam 5 lat. załozymy i sie dowiemy:) widze, że twoja tesciowa to tak jak moja mama, hahaha. wszystko sie przyda;) wszystko trzeba magazynować:) i najlepiej żebym wszystkie innowacje wprowadzala bez wiedzy Łukasza, a skoro chcę to z nim skonsultować, to najwyraźniej boję sie podjąć własną d3cyzję, hihi. takie jest jej zdanie, bo w sumie mój tata nigdy w nic jej się nie wtracał, czasem go szlag trafiał, ale niech se kobita robi po swojemu;) to teraz mama się dziwi, ze mój mąż angazuje sięw różne rzeczy;) ja to jestem na razie zadowolona, że moja mama nie ma na budowie za dużo do gadania, bo inaczej to zasypałaby mnie "super" pomysłami:) a szczególnie tym, gdzie ile szaf i pawlaczów można zabudowac, i półeczek, szafek i schowków:) to jej pasja, hahaha. teść natomiast tylko przychodzi, nakrzyczy, ze coś tam miało być inaczej, za chwilę sie uspokaja i mówi" no ja nie wiem, nie znam się, ja tylko mówię"... i tak w kółko:) ale u ciebie widzę, ze teściowa nie dojrzała do tego, ze to wasza wspólna inwestycja;) w sumie moja tesciowa też mówi "jedziemy do Łukaszka na budowę"... ;) no i już chyba tego z nich nie wykorzenimy:)
Kamila
2007-04-12
13:29:40
Email
No i co? Sylwia nadal nie wkleiła fotek swojego domku!!! Buuuu nie tak to miało być moja droga :) Basia, też coś się nie odzywa... sama zostałam na budowie ;) wczoraj podjęliśmy decyzję o sprzedaży mieszkania. Jeśli uda nam się jeszcze do czerwca znaleźć kupca, to chcemy zrobić najpotrzebniejsze rzeczy i się wprowadzić już w tym roku :) nie wierzę, że Boże Narodzenie moglibyśmy już spędzić w nowym domku! Dałam dziś ogłoszenie do kablówki... zobaczymy któż się zainteresuje :)
Basia.26
2007-04-12
22:10:19
Email
Hej, ja milczę, bo w sumie na razie u mnie na budowie tylko wiatr hula. pusto, dopiero od poniedziałku facetpłytki kładzie w piwnicy i garażu, a od czerwca elewacja i wykończeniówka... wiec na razie nie zasypię was pomysłami i nowinkami:) za to czytuje w gazetach o ogrodach i wnetrzach:) My własnie na razie mieszkanie trzymamy... w sumie to nawet nie mielibysmy jeszcze do czego się przeprowadzać;) zobaczymy jak z pieniązkami bedzie i albo sprzedamy albo wynajmiemy. Kamila widzę, ze ostro pogrywacie, tak trzymać:)
sylwia
2007-04-13
21:42:53
Email
Hej dziewczyny!Ależ się uwzięłyście na te fotki :)))))))))). Ja naprawdę wstydze sie pokazać, bo moja chałupinka jest niczym w porownaniu z waszymi. Ot taki maly skromny biały domek(mial byc z czerwonym dachem, ale mąż miał chyba wichurę barw jak dachówkę wybierał:)))). Nie robiliśmy wewnątrz nic specjalnego, wszystko raczej klasyczne, a jak byscie piec zobaczyły, to stwierdzicie, że oszalałam, bo teraz poanuje moda na kominki, które są przepiękne, ale my do freak'ów nalezymy i zrobiliśmy inaczej. Teraz walczę z zagospodarowywaniem działki i codziennie patrzę czy mi trawa urosła, aby ją skosić:)))). Jutro może pan skończy kłaść glazurę w piwnicy i mąż zrobi bibiotekę, to w domu bedzie wszystko. Pozdrawiam was serdecznie
Kamila
2007-04-14
10:37:22
Email
Sylwia, naprawdę się obrażę za te słowa typu: mam malutki domek w porównaniu do Waszych! Wiedźmo jedna! Masz piękny domek z piękną dachówką! Ja mam starą... wymytą resztą sił mojej teściowej :) i mego męża :) a tak poważnie, to pamiętam, że masz piec kaflowy :) u mnie są 3. takie piece, które będą niestety zburzone :( jeśli uda nam się sprzedać mieszkanie (już dzwonią klienci) to jeszcze w tym roku mnie odwiedzisz, bo masz najbliżej :) tu mi chyba nie odmówisz!
Ewka25
2007-04-14
20:10:27
Email
Dziewczyny, dajcie spokój przekomarzaniom która ma większy dom. Czytam Wasz wątek z pewnym żalem, bo pomimo, że oboje z mężem pracujemy jak głupki, oszczędzamy pewnie nigdy nie będziemy mieli wymarzonego domu. Więc cieszcie się tym, co macie. To mówiłam ja-zazdrosna wiedźma Ewka:)
Kamila
2007-04-16
11:54:41
Email
Ewa, my też pracujemy do utraty sił :( nie myśl, że wszystko nas łatwo przyszło.. czasem mama na mnie krzyczy, że zamiast spędzić popołudnie z dziećmy to my musimy pojechać to na budowę, to sprawdzić czy sklepy i solarium pozamykane - wiadomo, jak to z ludźmi, roztargnienie jednego z pracowników kiedyś nie doprowadziło to tragedii... i tak dla świętego spokoju zawsze jeździmy i sprawdzamy.. a dzieci wtedy z babcią ;) dziś dzwoniła do mnie szefowa z pytaniem kiedy wracam... bo już jestem potrzebna :( a macierzyński kończy mi się dopiero za miesiąc i potem miałam iść jeszcze na miesięczny urlop wypoczynkowy... i chyba niestety wrócę... nie wiem jeszcze, muszę przedyskutować wszystko z mężem.. wtedy to już wogóle nie będę widziała moich maluszków (okres wakacyjny) bo pracuję od 7. do 22. ale za to wiadomo, większa wypłatka :) COŚ ZA COŚ... wiem, że w tym kraju w dzisiejszych czasach jest bardzo ciężko.. i będzie jeszcze gorzej... dlatego teraz ostatnia chwila na tak potężne inwestycje (przynajmniej dla nas) O 12. jestem uwmówiona z pierwszą klientką w sprawie mieszkania.. ogłoszenie poszło w piatek, a już tyle osób dzwoniło... zobaczymy :) Pozdrwiam cieplutko Ewuniu :)
Kamila
2007-04-16
12:35:22
Email
Wczoraj cały dzień spędziliśmy na wsi :) by cudnie :) cieplutko, cichutko, tylko ptaszki śpiewały ;) ciszę zakłucała tylko moja teściowa... oj dziewczyny, co ja mam się z tą kobietą... ale to opiszę w innym temacie. Otóż wczoraj uporządkowałam ogród :) Kinia pomagała, Konrad został z moją mamą w domu. Fotki później wkleję, jak to Kinia kierowała taczką ;-) Po wczorajszym szaleństwie z grabkami dziś nie czuję nóg i rąk, ale jak to powiedział mój mąż - przyjemne z pożytecznym, bo nie dość, że ogród jakoś zaczął wyglądać to jeszcze spaliłam zbędne kalorie :) Polecam Wam ostatniego Muratora, jest w nim płyta do projektowania ogrodów. Naprawdę ciekawa. Jest w niej cały katalog kwiatów, altan, oczek wodnych... Polecam i pozdrawiam!
Kamila
2007-04-16
14:19:26
Email
Dziewczyny, co myślicie o tym drzewku??? Nigdy nie widziałam w realu, ale pięknie się prezentuje :) i nie drogie! http://www.allegro.pl/item182061840_cesarskie_drzewko_szczescia_przyrost_2m_w_1_roku.html
Basia.26
2007-04-16
16:36:17
Email
Kamila super to drzewko, może też sobie zamówie te nasionka... sama przyjemność hodowania się liczy:) a nóż-widelec coś z tego bedzie:) my tez cały weekend na działce, ale u rodziców;) na naszej byliśmy połowe soboty, bo nam ziemię nawieźli na tył ogrodu. mąż dzis kupił grabie, wiec od jutra codziennie bede grabić i wyrównywac, zeby trawę zasiać. na razie to nic wielkiego, bo i tak jeszcze pod oczyszczalnię będzie tam kopane, no ale nie chcę, żeby tam chwast zaczął rosnąc, lepiej niech już jakaś trawka rośnie, a to, co sie zrujnuje, to się potem dosieje :) Ewa w sumie to nie wiem co ci napisac... przykro mi, że nie wszyscy mogą sobie pozwolic na dom... to solidny orzech do zgryzienia... kredyt itd, to obciążenie na długie lata. Mi pomagają rodzice, ich samych nie stac było za młodu na taką budowę. wszystkie pieniądze zainwestowali dość ryzykownie w interes, no i powiodło sie, na szczeście. teraz stwierdzili, ze sami już nie chca się budowac, ale dzieciom pomoga. także tu musze wielki ukłon w ich strone oddać. a za ciebie pozostaje mi kciuki trzymać, kto wie, skoro tak bardzo chcecie domek, może jeszcze wszystko się zmieni i wasze plany się spełnią:) SYLWIA jak słowo daje, jestes chyba niepowazna... Kamila jak myślisz, co jej zrobimy?? Sylwia normalnie mi przykrość robisz, bo czuję się po twoich słowach tak, jakbym ciebie jakoś obraziła czy coś w tym stylu. we trzy budujemy domy, kazdy buduje, rementuje taki, jaki ma i sądzę, że i ja- chałpa jak byk a sprzątania jeszcze więcej, i Kamila- stara chałpa, i teściuowa co dachówe czysci, i ty- biały dom śliczniusi, wybudowany po to, żeby cieszył a nie po to, żeby was zagrzebal w długach na całe życie az po pachy!!!! i myślę, że każda z nas sie cieszy tym co ma i nie świruj normalnie, bo ja też nie lubię, jak ktoś do mnie przychodzi i mówi tylko tyle OOO DUZY... i wiesz co, na tym się zawsze kończy. a mnie zawsze cieszą domy znajomych, zawsze widze jakie sa miłe, przytulne i wygodne, nie to co w bloku. ja całe życie w bloku mieszkalam, więc jak pojade do teściów, co mają 100m2, ogród, warzywniak, las i rzekę zaraz za płotem, to aż mi serce rośnie!! więc nie wkurzaj mnie juz tutaj tymi opowieściami o małym białym domku1!!! masz super dom, pięknie wykończony, ogrodzenie przygotowane, więc dawaj środek, bo przyjade i cie na tą twoją miotłę nabiję ;)
Basia.26
2007-04-16
16:37:21
Email
aha, i muratora musze kupić!!!! koniecznie!!!!
Ewka25
2007-04-16
18:20:31
Email
Kamila, Basia-dzieki, pocieszyłyscie mnie, serio.Może kiedyś dorobimy się chałupy. Kamila-nie wiedziałam, że macie z mężem tyle na głowie-sklep, solarium, Ty pracujesz, 2 dzieci-podziwiam. Szczerze życzę wszystkiego dobrego na nowych śmieciach:)
sylwia
2007-04-16
20:03:45
Email
No dobrze kończę z marudzeniem. Poprostu mój dom nie nalezy do takich, którym mozna się wychwalać, ale nam zalezało, aby zbytnio sie nie zadłuzyć i by póxniej całe zycie nie spłacac kredytów, bo bardzo lubimy podróżowac. Bałam się pokazać moje fotki na forum, ponieważ ktos może obejrzeć i powiedzieć , że to bieda z nędzą. Jednak żebyscie mnie nie wykleły pokazuję kilka.

sylwia
2007-04-16
20:05:12
Email
Fragment łazienki na górze, te drzwi prowadzą do garderoby.

sylwia
2007-04-16
20:13:46
Email
Dom od strony ulicy. Tutaj mamy zwyklą siatke i liczymy na to, że tuje szybko nam urosną:)))) i zasłonią nas.

sylwia
2007-04-16
20:17:16
Email
Pokój Kuby. Kamila nie moge znaleźć fotki pieca, więc na razie tym ci sie nie pochwalę:))). Pozdrawiam

sylwia
2007-04-16
20:45:27
Email
A tak wyglądają nasze schody, na tym zdjęciu jeszcze były nieskończone, ale zarys ogólny widać.

sylwia
2007-04-16
20:46:55
Email
:)

Kamila
2007-04-17
10:26:28
Email
Sylwio kochana :) domek jest uroczy, naprawdę! I nie piszę tego dlatego, żeby było Ci miło! Jaka bieda z nędzą??? Kobieto??? Dopóki nie zaczęliśmy remontu, nie zdawałam sobie sprawy ile kosztuje remont takiego domu (czy budowa od podstaw). Teraz pieniędzy nie liczy się w złotówkach tylko w tysiącach :( u mnie do urządzania wnętrza daleka droga... chyba, że sprzedamy mieszkanie ;) Sylwio, masz śliczny biały domek :)
Basia.26
2007-04-17
16:31:16
Email
Sylwia, no nareszcie!! jejku, nie mogłam się doczekac... bida z nędzą... aha... to tak teraz nędza wygląda?? to ja się tam przeprowadzam, taka biede to ja moge klepać:) masz prześliczny dom, a te schody..... łał!!! to moje marzenie wysuniete ostatnie schody i zaokrąglone i co... i dupa-kamieni kupa- nie mogę mieć takich!! bo totalnie by mi się wszyscy o te schody pozabijali wchodząc do domu!! aaaa :( moje marzenie legło w gruzach!! i tego bardzo ci zazdroszczę:) już nie wspomne o świetnych kolorach w łazience!! a na rodziców nadajecie się... macie dywan z drogami!! :) hihi, ja kiedyś usłyszałam taki text od synka mojej kuzynki, że nie nadajemy się na rodziców, bo nie mamy takiego dywanu;) i to trzylatek mi tak pojechał, hihi:) oj sylwia, zazdroszczę, ja dziś babrałam się w moim ogrodzie, ale babrałam się w czarnym kurzu, przygotowywałam ziemię pod trawnik, masakra!! ja chyba zgłupiałam, ze taką wielką działkę mam, nawet 1/6 dziś nie zrobiłam!! kuźwa chwasty mi wyrosną zanim ja skończę... rządam konia z bronami!! niech zrobi to za mnie!!oceniam, że jestes z nas trzech w najlepszej sytuacji, potem Kamila, a na końcu ja... mam dupiaty ogród, syf i kupa pracy i nie wiem co z tej mojej roboty, bo jeszcze pod oczyszczalnię przyjada kopac i zryją mi ten cały trawnik. a musze już tam trawe zasiać, bo inaczej perz sie tam wykluje... i bedę wtedy dopiero miała kłopoty...
bela
2007-04-17
19:13:17
Email
sylwia mnie bardzo bardzo podoba sie twoj domek!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Taki bym chcial bo jest maly, zgrabny i przytulny. Mniej powierzchni do sprzatania i taniej w utzrymaniu. Do tego piekna zielen wokolo i to by mi w zupelnosci wystarczylo. Basi domek a raczej willa jest okazaly ale za duzy jak dla mnie. Pozdrawiam i nie masz sie czego wstydzic :-)
Magdalenka
2007-04-17
22:53:47
Email
dziewczyny, przepiekne macie domy. PRZEPIEKNE!!! my prawdopodobniezaczniemy cos dzialac za ok. rok-poltorej, na razie szukamy dzialki. az milo popatrzec jak rosna wasze domostwa, dawajcie wiecej fotek! acha, z zaciekawieniem czytam informacje ktorymui sie wymieniacie, prawdziwe z was ekspertki. pozdrawiam i zycze szybko rosnacych scian, dachow i niskich cen na materialy!
Basia.26
2007-04-18
08:22:02
Email
Magdalenko to trzymam kciuki, na pewno znajdziecie "swoje miejsce na ziemi;)" sylwio zapomniałam dodać, ze ja oczywiscie tez tylko z przodu bede robic takie ladne ogrodzenie, a reszta mam zamiar odgrodzić siatką i tujami obsadzić. powiedz jaki gatunek tuj kupiliście, jaki mają przyrost roczni i w jakich odstępach je sadziliscie?? oj, żeby mi już tak rosły jak i tobie ...:) Belu czasem tez myślę, ze mój dom to przerost formy na trescią... mam nadzieję, ze po wykończeniu i obsypaniu ziemią będzie sprawiał wrażenie mniejszego i zgrabniejszego. też jestem zdania, ze lepiej wybudowac taki dom, który człowieka będzie cieszył a nie przysparzał zawrotów głowy przy spłacaniu kredytu. sadzę, ze Sylwia wybudowała piękny dom, którego ogrom ludzi może jej pozazdrościć. ja wybudowałam kolosa, bo raz- rodzice nam pomagaja finansowo, dwa- to byl warunek mojego taty, że dom ma byc duzy... no to co sie będę sprzeciwiała;)
bela
2007-04-18
09:39:11
Email
no to Basia fajnego masz tate ze ci sponsoruje tylko czy pomoze potem w utrzymaniu go ;-)???
Basia.26
2007-04-18
11:49:52
Email
nie licze na pomoc w utrzymaniu. z tym nie spodziewam się miec żadnych kłopotów:) oby tak dalej:)
sylwia
2007-04-18
21:03:18
Email
Witajcie. Dziękuję kochane za miłe słowa, muszę przyznać, że cieplutko mi się zrobiło na serduchu, jak poczytałam wasze opinie, ale ja wiem jaka jest prawda. Wystarczy, że przejdę się po swoim osiedlu i popatrzę na tamte posiadłości, ale ja teraz nie o tym. Co do krzewów Basiu, to my sadziliśmy rok temu cały rząd od ulicy - wiosną, a na jesieni odgradzaliśmy się od sąsiadów. Ja bardzo lubię thuje (szmaragdy) i takimi staralismy się obsadzić. Po bokach, czyli między nami a sąsiadami co czwarta to Thuja żółta, tak aby sie odznaczała kolorem. Thuje strzeliste powinno się sadzić dosyć blisko siebie, jeśli chce się mieć żywopłot szybko. Z doświadczenia wiem, że dobrze jest co 70-80 cm, my przyoszczędziliśmy i mamy szerzej, ale juz nie pamiętam, co ile. Od sąsiadów szybko sie nie odizoluję, bo krzewy były mniejsze i odległości byly większe. Pierwszy trawnik był u nas smieszny , bo tylko z jednej strony domu i to do połowy, bo bałam się, żę podczas tynkowania sie zniszczy. Jutro chyba pojadę kupować Thuje na frontową stronę, ale tylko 5 drzewek, tylko takich 1,5m, bo muszę się odsłonić od bardzo wścibbbskiej sąsiadki, która ma mnie jak na dłoni. Pozdrawiam was serdecznie, życzę aby wszystko układało sie po waszej mysli i przepraszam, że tak nie na czas odpisuje, ale często jeździmy do swojego nowego domku i nocujemy, a tam jeszcze nie mam netu.
sylwia
2007-04-18
21:15:30
Email
Jeszcze posadzilismy sobie "choinkę", do ubierania na Boże Narodzenie:))

Kamila
2007-04-19
09:40:25
Email
Sylwia! CO z tego, że wokół posiadłości??? Ważne, że czujesz się w swoim domu dobrze, wygodnie i jesteś szczęśliwa! Uwierz mi, chatka jest bombowa :) Myślisz, że gdybyśmy nie planowali u nas agroturystyki to kupiłabym tak duży dom tylko dla naszej czwórki? Nie. Twój jest akurat :) Basi plbrzym także mi się podoba - każdy buduje taki jaki mu potrzebny :) koniec i kropka. Pytanie mam: po ile kupiłaś tuje? Bo ostatnio na allegro widziałam po 4. zł, o wysokości 30-50cm. Kobietka ma szkółkę, dlatego tak tanio. Ja planuję także posadzić wokół całej działki drzewka, głównie świerki srebrzyste (na allegro po 3zł). Tylko najpierw muszę się ogrodzić. A ogrodzenie robimy podobnie jak Wy, tylko z przodu w miarę reprezentacyjnie, a boki i całość przy jeziorze siatka. Wybraliśmy ogrodzenie drewniane, bo tak sobie pomyślałam, że będzie fajniejszy klimat - w końcu to pensjonat, a drzewo dodaje ciepła (choć bardzo podobają mi się kute bramy i ogrodzenia). A z choinką na Boże Narodzenie świetny pomysł! Jest mała i będzie rosła razem z Kubusiem :) Maluch będzie mógł sam stroić :) Zazdroszczę, że już tam sobie po malutku pomieszkiwacie!!! Pozdrawiamy cieplutko!
sylwia
2007-04-19
14:09:01
Email
Kamila, niestety nie pamietam po ile kupowaliśmy Tuje. Te, które zamierzam jutro kupować, to są po 80 zł, ale 1,80cm, więc juz wieloletnie.
Basia.26
2007-04-20
08:42:31
Email
Sylwia takie posiadłości to najczesciej mają ludzie po 50-tce, dorobieni, którzy na "stare lata" sie pobudowali. i nie wiem po co im takie wielkie chałpy, skoro często i tak dzieci chcą mieszkac osobno i w efekcie mieszkają tam sami. a juz dziewczyny nie przesadzajcie z tą wielkościa mojego domu, teraz to ja się tu zaczynam jakoś czuc nieswojo, co to za nastrój wprowadzacie?? to wcale nie jest olbrzym. gdyby nie pokój nad garażem to metraz mojego domu ogromnie by się zmniejszył. ten jeden pokój sprawia, że dom wydaje się wiekszy... gdybym postawiła garaże osobno to dom byłby taki w sam raz, zgrabniutki. Sylwio niedaleko moich rodziców wybudował sie dom, a przed nim rosła taka mała choineczka. każdej zimy obserwowałam ja, bo na poczatku miala na sobie tyle lampek, że dosłownie cała świeciła, a z reku na rok te lampki byłu coraz rzadziej na niej rozmieszczona... teraz już tak urosla, ze musieli dokupic drugie lampki:) lubie takie rzeczy podpatrywac u innych:) tu podaje wam strone z różnymi tujami http://www.ogrody.cvd.pl/pliki/zywotnik.html#zywotnik2
Kamila
2007-04-20
16:10:00
Email
Baśka! Piękny masz dom i koniec :) już dosyć tego przekomarzania ;) kupiłam super płyty na allegro jak w prosty i tani sposób zrobić piękne struktury na ścianach! Firmy biorą sobie za to niezłą kaskę! Polecam! Kupiłam 8. płyt w cenie 116zł. Link do aukcji :) http://www.allegro.pl/show_item.php?item=183124764
Kamila
2007-04-20
16:11:21
Email
A program do projektowania ogrodów: REWELACJA!
Basia.26
2007-04-20
20:57:47
Email
no własnie, a ja nie dostałam nigdzie tego muratora... szlag by trafił, chyba sie spóźniłam w którym to było numerze Kamilo??
Kamila
2007-04-21
10:03:48
Email
Basiu, to chyba kwietniowy numer. Dokładnie nie wiem, bo to tato kupił gazetkę a dotarła do mnie tylko płytka. Zerknęłam teraz na stronkę muratora i już jest "na tapecie" majowy numer z płytą o poddaszu... więc płyta z ogrodami musiałabyć kwietniowa... hmmm jak chcesz to mogę Ci przegrać na DVD i wysłać pocztą :) Tak przeglądam właśnie w necie majowego muratora... są w nim opisane właśnie te struktury ścienne o których Wam wcześniej pisałam... jak mi się to podoba!!!
Kamila
2007-04-21
10:05:13
Email
http://www.muratordom.pl/wnetrza/materialy-wykonczeniowe/szkola-urzadzania-domu_-sciana-z-faktura,6456_17456.htm
Kamila
2007-04-21
10:06:46
Email
Basiu, zastanawiasz się nad klatką schodową, prawda??? Proponuję Ci zrobienie tynków weneckich :) są boskie! Odpowiedni kolor, np. bordo, lub fiolet i oświetlenie... hmmm pysznie będzie wyglądało!
bela
2007-04-21
10:11:07
Email
Kamila a jak wygladaja te tynki weneckie?? Ja nie jestem wtajemniczona w sprawy budowlane....ale mnie to ciekawi
Kamila
2007-04-21
10:24:21
Email
Belu, zajrzyj tutaj :) dziewczyny, kupiłam te płyty... nawet sobie nie wyobrażacie w jak prosty sposób można to zrobić! O ile taniej!!! A te wzory, np. pomarańczowe... wykonane zostały... plastikową kratką, którą trzyma się w zlewach :) nic więcej nie powiem :) http://www.allegro.pl/item186614846_farby_i_dekoracje_koniecznie_zajzy_.html
bela
2007-04-21
10:32:33
Email
aaaaa juz kapuje :-). DZieki Kamila
Basia.26
2007-04-22
07:44:57
Email
Kamilo jestes kochana.... bylabym ci taka wdzieczna za ta płytkę.... ale nie musi być DVD, może byc zwykła, na kompie bym sobie odtworzyła:)) a co do tynków to masz rację!! juz to zaplanowałam jakiś miesiąc temu, jak na targach budownictwa oglądałam takie tynki. poprowadze na klatce schodowej po calej długości taki może półtorametrowy pas takiego tynku w miejscu, gdzie idą małe łapki dziecka:) te tynki można szorować, wiec nic sie im nie stanie :) tylko nie zdecydowałam czy ma byc jasny tynk a ciemna ściana czy na odwrót:) dziś kochane idę na targi kwiatowe i architektury ogrodu:) w Katowicach, tam, gdzie w zeszłym roku zawalila się ta hala w zimie z targami gołębnictwa... może coś podptrzeę, złapię fajne kontakty szkółek, popytam o ceny itd:) jutro zdam sprawozdanie:) pozdrawiam
olufal
2007-04-22
22:54:36
Email
Fajny temat :) Co prawda nie mam domu-ja bym w domu ze strachu umarla -taki ze mnie dygus a ze mezusia czesto nie ma to bym tylko biegala i sprawdzala okna i drzwi...Takze przez mnie musielismy kupic mieszkanie ale za to 2 pietrowe ;) Bedzie kominek mysle tez o ogrzewaniu podlogowym takze temacik w sam raz dla mnie no moze nie projektowanie ogrodow ;) Buzka Boby budownicze ;)
Basia.26
2007-05-09
09:32:31
Email
Olka to ty taki BOJEK jestes?? ;) ale nic nie mówię, bo sama cale życie w bloku przemieszkałam, także zobaczymy jak to bedzie:) my 2 maja załozylismy przydomową oczyszczalnię scieków:) weekend trochę nam to popsuło, bo musieliśmy wracac z działki teściów, no ale cieszy mnie, że kolejna "gruba" robota za nami:)

dodka591983
2007-05-11
21:26:45
Email
My mieszkamy w blizniaku jakies 500m od Holandii. Mamy 130m2, 6 pokoi, przybudowke i nieduzy ogrodek ale w sam raz dla dziecka, czy na grilla. Wlasnie w najblizszym czasie bedziemy go odnawiac, ukladac w nim polbruk i sadzic kwiatki, ale nie mam zadnej koncepcji co ijak zrobic.
Kamila
2007-05-15
12:22:02
Email
Basiuuuuu, Ty mnie chyba zabijesz hahaha ale kompletnie zapomniałam o płycie dla Ciebie!!! Jesteś zainteresowana jeszcze? Oczyszczalnia lux baniak że hohoho ;-) nam do czerwca mają podłączyć wodę i kanalizę... nadal teść szaleje na budowie... ojjjj jakoś to muszę przeżyć.. wymalował mi drzewka na biało... sama chciałam to zrobić i nie zdążyłam - uprzedził mnie :( ogólnie sad jest piękny, biało w nim, wszystkie drzewka zakwitły i jak się chodzi to słychać tylko przyjemne bzyczenie pszczółek :) będę tam w weekend to porobie fotki :) a w przyszłym tygodniu znów zaczynamy prace - wstawiamy na górze 2. okna tarasowe z fikasmi i ogromne drzwi tarasowe w salonie 2m x 3m :) pozdrawiam!
Basia.26
2007-05-17
13:49:52
Email
Kamila OCZYWIśCIE, żE JESTEM ZAINTERESOWANA:) byłabym bardzo wdzięczna. oj mam kłopot z elewacja... znaczy ja nie mam kłopotu, bo ją zaprojektowałam... za to mój mąż ma kłopot z jej zaakceptowaniem. zero wyobraźni przestrzennej i kolorystycznej po stornie mojego lubego owocuje w naszym związku spięciami. wiecie co, mnie to chyba wykończy, albo się pozabijamy albo już sama nie wiem co, bo póki cegła była kładziona na cegle to wszystko było ok, za to jak w grę wchodzi kolorystyka, wybór detali (gzymsy itp) to ja wiem czego chcę, a mój mż zupełnie tego sobie nie wyobraża i najchętniej opierdzieliłby dom na kremowo i byłoby OK... bo gzyms czy ozdobna szpaleta to już dla niego "choinka"... jest pod tym wzgledem okropny :( Dodka jak widzisz nie tylko ty nie masz koncepcji na ogród... ale obawiam się, ze jak tylko ją stworze, to mąz mi ją zavetuje, pomimo, że w ogóle nie ma o tym bladego pojęcia.... ech...
Kamila
2007-05-17
15:10:31
Email
Kochana! Temat rzeka! Pomysły mego męża też nie znają granic.. aż strach powtarzać.. na razie to my sobie tylko tak gdybamy... bo mamy pilniejsze sprawy...ale jak dojdzie co do czego... łoj będzie się działo! Ale wiesz, to wszyscy się tak kłócą.. jak obserwowałam jak moi znajomi budowali się, oni stawiali 2. ogromne domy, to Ewka mówiła, że albo w cholere zamknie tą budowe albo się rozwiedzie ;) musimy być twarde i obstawać przy swoim :) zaraz mąż przyjedzie na obiad to polecę mu, żeby przegrał płytkę. Adres do wysłania wyślij mi na maila sawka11@wp.pl coś mi dziś poczta nie chodzi... ale może dojdzie, jak coś to dam znać... idę, bo mi się kotlety przypalają!
Kamila
2007-05-23
19:17:24
Email
Wstawili mi dziś okna balkonowe :) pięknie wyglądają! Fotki malutkie.. bo jakoś tak dziwnie się zmniejszyły... Pozdrawiam!

Basia.26
2007-05-24
09:46:25
Email
SUUUUPER!! my teraz testujemy dwie ekipy od wykończenia... jedni są tani, ale nie jarzą o co mi chodzi, drudzy łapią moje pomysły w lot, udoskonalają je, projektują itd, ale sa drodzy.... do końca tyg podejmiemy decyzję.
Kamila
2007-05-24
21:07:44
Email
U nas robi teść :-) i jeden pan - taki super majster od wszystkiego :) nasz p. Heniu :)

Basia.26
2007-05-25
08:59:39
Email
Kamila twój dom przeistacza się w istną rezydencję... okna piękne, bardzo mi się podoają:)jaki przewidujesz następny etap?? kurcze te fajne chłopaki od wykończeniówki mają czas na robienie nam wykończenia dopiero tak sierpień, wrzesień... no nie!! a do tego powiedzieli dwa razy tyle za robociznę co ta druga ekipa. za to sa zywą kopalnią pomysłów, niepowtarzalnych rozwiązań, ciekawego oświetlenia itd itd... wczoraj też byl projektant kuchni, chce z nami jechac do ogromnego centrum kuchennego, tam nam wszystko pokaże, wytłumaczy co się nadaje a ci nie na meble... co ma trwałośc 10 15 a co 20 lat. tez już gościu sypnął kilkoma ciekawymi pomysłami, myślę, że jest ok.
Kamila
2007-05-25
09:36:11
Email
Basiu, chyba warto przemyśleć ofertę też droższej grupy... widać po wpisie, że to Oni najbardziej przypadli Ci do gustu :) a jak zrobią to będzie to porządnie zrobione.. jeśli zdecydujecie się na tańszą ekipę.. to później może się do odbić na Was w ten sposób, że tu i tak będziesz widziała niedociągnięcia i będziesz musiała poprawiać.. a wiadomo, to kolejne wydatki. My na razie planujemy wstawić te okna, może postawimy tarasy.. myśleliśmy o zburzeniu "przepięknego" ganka hahahaha i o wstawieniu nowych drzwi.. ale pomyśleliśmy, że jeszcze za wcześnie i po prostu przy kolejnych pracach mogą one się po prostu zniszczyć... a podobają mi się takie z witrażami na górze :) a Ty już pewnie masz wstawione! Pokaż jeśli tak. Weekend oczywiście planujemy na wsi :) zapowiada się piękna pogoda.. tylko, że u mnie z humorem bardzo kiepsko.. TEŚCIOWA...
Kamila
2007-05-25
10:26:22
Email
Sylwio, gdzie się podziałaś? Wiem, że masz teraz mnóstwo pracy, bo matury.. i koniec roku.. ale co u Was? Pytanko mam: poszukuję dobrego zduna, żeby obejrzał piec u dzieci w pokoju, tak mi namieszałaś w głowie, że chyba jednak go tam zostawimy :) tylko chciałabym się zorientować, czy można ten nasz stary odremontować, czy będzie to opłacalne? Dużo zapłaciliście za swój piec? Kurcze, u nas pare sztuk kafli jest obitych lub pękniętych... i powiedz proszę, jak długo trwa stawianie takiego pieca? Pozdrawiam!
Basia.26
2007-05-25
14:06:11
Email
tak Kamilo, tez tak myśle, ze zrobić raz a na lata, a nie żeby potem poprawiać albo być niezadowolonym. co do drzwi to też jeszcze nie wprawiłam i na razie nie mam zamiaru. wprawię dopiero jak już w środku będzie zrobione. tez obawiam się odrapan, porysowań itp. a próg to juz tymi buciorami chyba by mi całkiem obdarli.... a tego też względu robotnicy nie mają klamki do drzwi balkonowych, żeby tamtędy nie łazili:)
Kamila
2007-05-26
07:04:09
Email
To bierz tą droższą ekipkę :) przynajmniej będziesz zadowolona. Co do kuchni, to mam takiego swojego stolarza. Dużo mebli nam już zrobił.. a to szafę wnękową, kuchnię, meble do łazienki.. meble do sklepów.. jestem zadowolona, jest trochę drogi, ale jest bardzo dobry jakościowo i wciąż ma nowe pomysły :) u mnie wczoraj zamontowali część rynien i... zaczęli ocieplać z zewnątrz.. byłam w szoku, bo nie było o tym mowy.. no ale taki własnie jest mój teść.. wiesz, to dobrze, że On nam tak pomaga.. ale.. wiesz o co mi chodzi.. Miłego wekkendy, bo zapowiada się pięknie! U nas już o 6. było 20st - w cieniu :)

Basia.26
2007-05-28
14:46:22
Email
Kamila a jak weekend?? to chyba w sumie dobrze, ze już ocieplacie... no tylko mógł cię ktoś o tym poinformowac;) napisz jak relacje z teściami. a twoi rodzice przyjeżdzają na działkę?? my chyba tą ekipe droższą weźmniemy, w czwartek mają midać komkreta cene, bez takich plusów i minusów, cena i koniec. czasem takie ekipy mnie deneruja, mają 3 kondygnacje do zrobienia, a im się rozchodzi czy w ubikacji to bedzie jedna półka czy dwie..... i od tego uzalezniają cenę... RETY do wykończenia jest cały dom, a oni sie nad jedną półka pieszczą, ja mam im zapłacic taką kasę, jaką płaciłam dokładnie za kupno działki a oni się boją, żeby czasem półki za darmo mi nie przykręcili... no po prostu paranoja...
Kamila
2007-05-28
21:07:13
Email
Było.. nieźle.. o dziwo teściów w niedzielę nie zastaliśmy.. ale mąż zadzwonił do nich i zaprosił na grila. Przyjechali. Teściowa do pewnego momentu była znośna.. Kurcze, Basiu, wiesz ile trzeba się nachodzić, żeby otworzyć wszystkie okna??? Niezły spacerek :-) wklejam pare fotek z weekendu słonecznego na wsi :) okna :)

Kamila
2007-05-28
21:07:49
Email
Kondi chrapie :)

Kamila
2007-05-28
21:08:32
Email
Kinia korzysta z kąpieli :)

Kamila
2007-05-28
21:09:11
Email
Droga do naszego domu... pięknie wygląda zboże...

Kamila
2007-05-28
21:09:40
Email
Moja lipa :)

Kamila
2007-05-28
21:10:12
Email
Sad :)

Strona 6 - poprzednia, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, następna

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum