szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Matki, żony, kochanki (problemy z dziećmi, mężami i niemężami, teściowymi, pracą, plotki, rady, itp)
temat - Własny domek z ogródkiem


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 53 - poprzednia, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, następna
Napisano: Treść:
sylwia
2006-08-03
Email
Tak sobie czytam forum i obserwuję, że sporo dziewcząt buduje domki i dlatego przyszedł mi pomysł na nowy temat. Może bysmy się poradziły, co która zrobiła i dlaczego to jest lepsze niz cos innego. Jaki domek bedziecie miały i czy z ogródkiem, w mieście czy poza.
Goga66
2012-01-24
10:42:03
Email
No to ciekawe, bo u mnie kurz, tam gdzie podłogówka, mniej lata w powietrzu... Wielu lekarzy zaleca właśnie podłogówkę dla alergików i chodzenie na bosaka dla poprawienia krążenia. Ci biedni murzyni chodzący boso po piasku w Afryce, to dopiero muszą mieć stawy rozwalone. Ale jak widać co lekarz to teoria. Kiedyś pomidory były rakotwórcze, potem ziemniaki zabójcze... Niech każdy robi jak chce. Informacji w necie mnóstwo. Na pewno szybciej ogrzewa się pomieszczenie od podłogówki, więc pewnie i oszczędniej dla kieszeni. Widzę to na przykładzie naszej dużej salono-jadalno-kuchni z podłogowym i 8m sypialni dla gościa, gdzie jest wcale niemały kaloryfer. Salon zawsze cieplejszy i szybciej dogrzany.
monia_ireland
2012-01-24
22:01:31
Email
zgodze sie w 100% ze stwierdzeniem ze szybciej nagrzewa i napewno oszczedniej niz grzejniki. murzyni od urodzenia chodza po goracym i zyja w zupelnie innym klimacie wiec sadze to srednie porownanie. i dokladnie-kazdy robi jak chce. Co do kurzu-mieszkalam rok u tesciow i niestety tam gdzie podlogowka koty sie robily w ciagu 2 dni i kurz sie unosil na pulki znacznie szybciej niz w pomieszczeniach bez podlogowki. tez.nie maja malego domu bo sporo ponad 200. Ale tak samo grzejniki maja swoje wady i zalety, nie tylko podlogowka. Jak wszystko zreszta. Co do opinii lekarzy-jest tyle opini ilu doktorkow zarowno w sferze podlogowki jak i sferach diagnoz czy zalecen. Dlatego ja wybralam czesc podlogowki, Ty masz wszedzie i wazne by kazdy byl zadowolony. Byc moze zmienie zdanie jak bedebmieszkala juz w tym domku swoim. Puki co decydujemy zrobic jak mowilam. Pozatym gdzies czytalam tu na forum (alno zle doczytalam) ze drewno zle znosi podlogowke a ja w obu salonach i sypialniach chce miec panele. Bardzo podobaja mi sie plytki gresowe ale sa cholerne do utrzymania- wiem bo mam tu. Pozatym cena...nievukrywam ze tez gra role. Pozdrawiam
ciekawa
2012-01-24
22:21:44
Email
Monia absolutnie nie drewno przy podłogówce. Są nawet specjalne deski na podłogówkę i niestety nie przewodzą jak kafelki. Ja odwiedzam kolegę co ma wszędzie i kurcze no dziwnie się czuje jak mam ciepło pod stopami. A teraz ma niską temperaturę. Co do oszczędności to jak najbardziej potwierdza że na piecu niska temperatura i mało pali. My już prawie na 100% w salonie, kuchni i łazienkach podłogowe reszta grzejniki.
Joanna26
2012-01-25
08:24:33
Email
A w wiatrołapie?:)
Kamila
2012-01-25
08:56:46
Email
U mnie kurzu na podłogówce nie ma :) jestem z niej mega zadowolona. Nawet jak mieszkała u nas przez tydzień babcia męża, 82 letnia kobita, zachwycała się nową technologią i latała na bosaka, ma żylaki, bardzo ją bolą nogi a u nas wcale gorzej się nie czuła. Szybciej mi się brudzi na górze, gdzie mam sypialnie, nie wiem czemu, najmniej czasu tam spędzamy, tam są grzejniki same... może za rzadko zaglądam z odkurzaczem :D a tak w ogóle jeśli chodzi o sprzątanie, to właściwie trudno by na dole na podłodze kurz latał, bo w domu częściej się odkurza, bo więcej się "nosi" z zewnątrz - takie moje odczucia. Ja raz dziennie latam na odkurzaczu, głównie piach, okruchy ciastek - wiadomo dzieciaki :) a jeszcze odnoście paneli pod podłogówką, moi znajomi mają na zwykłych panelach i są zadowoleni, także nie mam zielonego pojęcia jak to jest haha u mnie jest dobrze :)
ciekawa
2012-01-25
09:15:41
Email
Tak tak wiatrołap też;) kurcze czekam na materiał i wpuszczam dekarza. No i te okna muszę ogarnąć wreszcie wejść do budynku i wyliczyć jakie skrzydła.
monia_ireland
2012-01-25
10:49:51
Email
no to u nas dokladnie w tych samych miejscach bedzie podlogowka co u Ciekawej. To na jakie okna wkoncu sie decydujesz? kolorek? taflowe czy dzielone? ja wzielam w jednej tafli i podobaja mi sie powiem Wam. same w sobie sa duze i jesCze bez podzialki w srodku kawal szyby:-) no i jasniej napewno ciut. A ja uwielbiam miec jasno-moze na pradzie przyoszczedzimy bo ja mam manie zapalania kazdego mizliwego swiatla:-)
monia_ireland
2012-01-25
10:54:12
Email
Asia nie musisz isc i mierzyc sama okien - u nas nawet do wyceny pan z vidoku sam przyjechal sonie pomierzyc.
monia_ireland
2012-01-25
11:05:16
Email
aa nie doczytalam(tak wogole z telefonu pisze wiec z gory sorki za literowki) u nas w salonie raczej odpada podlogowka. beda panele. jakbym miala robic plytki w salonie to wiadomo te duze pieknie polyskujace a u nas oba salony maja po ok 27m2 czyli ponad 50 razem. zaplacilabym za to slono. zreszta nawet chyba wole.panele. wiosna czy latem po plytkach chodzic boso- fajnie bo chlodno:-) ale podejrzewam ze pecherz bym miala do wymiany:-)
Goga66
2012-01-25
23:12:17
Email
No, ja podobnie jak większość nie mam podłogówki w sypialniach, gdzie są panele. I właśnie w sypialniach zbierają się "koty", tam gdzie podłogówka chociaż częściej przebywamy jest mniej kurzu.Widzę, że podobne doświadczenia ma Kamila
Tak jak pisałam - koleżanka, która koniecznie chciała mieć dechy w salonie i w kuchni ale i podłogówkę kupiła mega drogie kafelki do złudzenia imitujące deski. Drewno się nie sprawdza
Kamila
2012-01-26
08:21:25
Email
Wydaje mi się, że podłogówka w sypialni nie sprawdza się, ale może to rzecz gustu? Raz znajomi u nas spali, akurat w salonie, była zima i podłoga chodziła - otwierali okna, mówili, że źle się spało. Ciekawa, piszesz, że niska temperatura na piecu to wtedy mniej się pali... na piecu musi być minimum 50stopni, bo wtedy piec się niszczy i zapychają się przewody kominowe. Znajomi właśnie zakupili nowy piec i u nich 40 stopni, faceci się zgadali, znajomy nie dowierzał, ale w instrukcji wyraźnie opisane..
Joanna26
2012-01-26
10:20:33
Email
Monia, dlaczego 2 salony? Tak w ogóle, to pochwal się projektem:)
ciekawa
2012-01-26
11:02:30
Email
Kamila ja zupełnie nie znam się na piecach:) jak dotąd. Kolega powiedział ze mało pali i tyle. Tak sobie myślę że bez podłogówki sypialnia nam zostaje ale też nie bardzo chyba by się spało-jak ciepłe powietrze od spodu. poza tym trzeba by robić instalację w koło łóżka bo pod łóżkiem nie bardzo. Tylko nie wiem czy nie powinno się czy nie ma sensu. Kolega mówił mi ze jak na podłodze zostawi szmatę to podłoga pod nią robi się cieplejsza-w sumie to jak będę wiedziała gdzie będą kanapy to rur tam nie puszcze. No ja dziś byłam u siebie w domku-kurde drabina to nie mój żywioł-ale się trzęsłam. Wiem jakie skrzydła mi są potrzebne tylko podam i kolor wybiorę. Pomierzyła firma. Okna 120cm mamy jednoskrzydłowe ale te 150cm to już będą dzielone-mamy takie dwa od tyłu domu na dole. Pierwotnie 150 były na dole a 120 na górze ale od frontu zmniejszyliśmy do 120 bo lepsza zabudowa wejdzie do pomieszczeń.
monia_ireland
2012-01-28
20:25:26
Email
Asiu my kupowalismy projekt w archipelagu ale znacznie go zmodyfikowalismy wiec nie jest praktycznie podobny do pierwotnego-jedynie uklad pomieszczen. Z Zewnatrz domek jakos szczegolnie nie zachwyca-zwykly prosty - ale za to w srodku baardzo mi sie podoba i mysle ze jest funkcjonalny;-) Asiu napisalam 2 salony upraszczajac sobie wypowiedz. To jest tak-zaczne od gory. Podnieslimy dach za czym idzie scianki kolankowe sie przesunely i zwiekszyla nam sie powierzchnia w pokojach-zyskalismy wieksze okna i balkon(pokoje maja po ok 30m teraz-jeden) a jest ich trzy;-)plus lazienka na gorze. Na polpietrze sa schodki takie dorobione do naszje sypialni -miesci sie ona nad garazem gdzie mialo nic nie byc ale tezz podneislismy dach i zyskalismy 40 metrow-i w niej mala lazieneczka. Schdzimy schodkami na sam dol i mam kuchnie 16 m, lazienke, salon taki z olbrzymim oknem na cala sciane z wypoczynkiem tv i tymi sprawami a obok salonu mialy byc 2 pokoje male -z racji tego ze zwiekszylismy gore te pokoje nam sa niepotrzebne a tak naprawde brakowalo nam miejsca na stol taki wielki z krzeslami i nie dzielimy tychh dwuch pokoikow tylko zostawiamy te 27m w calosci i otwartej przestrzeni (jedyne co bedzie go od tego saony wypoczynkowe dzielila sciana nosna)stawiamy tam stol wielki z krzeslami i bedzie taki salon goscinny jak jakas imprezka, tam tez zrobilismy wyjscie na taras ktory jest w polowie zadaszony. Dalej kotlownia lazienka itd itp takze stad sie wziely 2 salony;-) Moze sie ikomus wydawac ze na co mi taki wielki dom (bo w podliczeniu ma on ok 220 powierzchni uzytkowej napewno-nie wiem dokladnie) ale chcialam by dzieic mialy duze pokoje by sie zmiescili w nich ze swoim calym dobytkiem dziecinstwa a jest tego ogrom!! ja sama tez chcialam miec duza sypialnie z toaletka i lazienka i spelniamy swoje marzenia;-) Pozatym nie mam 1 dziecka a juz dwoje i chcielibysmy miec jeszcze jedno wiec wiadomo -gdzies nasza zgrajke trzeba pomiescic.
Joanna26
2012-01-30
08:57:43
Email
Myslalam, ze moze bedziecie mieszkac dwupokoleniowo (a raczej trzy;) - i stad dwa salony. Zapowiada się ciekawie:)) A jaki rodzaj ogrzewania zamierzacie zainstalowac, zeby te powierzchnie ogrzac? (w sensie jaki piec)
monia_ireland
2012-01-30
18:49:30
Email
Asiu jeszcze nie wiemy. w kwietniu lecimy do PL to podejmiemy decyzje-moj tato siedzi w tym fachu ze tak powiem to nspewno cos doradzi. my myslelismy o eko groszku i solarach ale solary to narazie odlegly temat bo kasa na pilniejsze rzeczy potrzebna nir ma co ukrywac : dom to skarbonks bez dna! inwestujemy od poczatku w dobra izolacje domy. Budoealismy s solbetu a nie zwyklego pustaka i okna wzielusmy 6komorowe 3 szybowki.
monia_ireland
2012-02-01
15:57:08
Email
kurcze tak czytqm o tej podlogowce i mam dylemat. wyczytalqm ze koszt podlogowki to 70zl za m2 a zwyklego centralnego 100 mozliwe to? Goga ile placilas za podlogowke?
Goga66
2012-02-01
16:04:28
Email
Monia - nie powiem Ci - nam całość domu robiła jedna osoba wraz ze swoją ekipą i mieliśmy to w rachunku łącznie z całym centralnym policzone a już nie pamiętam jaka była cena podczas ustaleń - to było liczone ponad 3 lata temu ale wydaje mi się, że faktycznie spirale mogą być tańsze niż dobry kaloryfer z oprzyrządowaniem
monia_ireland
2012-02-01
16:33:03
Email
o widzisz czyli mozliwe to. A jaki macie piec i jakie koszty ogrzewania tak mniej wiecej w okresie grzewczym?
Kamila
2012-02-02
15:30:41
Email
Monia, w moim 300 m domku mamy piec Klimosza na groszek, węgiel, drzewo i pelet no i owies, który się nie pali :) Palimy głównie drzewem i groszkiem. Dobra sprawa, bo zasyp raz na 5dni i ciągle ciepło. Kupiliśmy w tym roku 4 tony groszku + drzewo za 2tysiaki. Drzewem też palimy w kominku. Mój mąż twierdzi, że groszku zabraknie, zobaczymy. 3300 za węgiel + 2tysiaki drzewo to 5300. Ale jak będzie nie wiadomo, w zeszłym roku tonę musieliśmy dokupić - a tyle samo braliśmy. To i tak taniej niż mieszkając w mieszkanku 60m :) a ile płacicie za prąd? My ok 300zł. Podnieśli nam 100zł po tych wszystkich podwyżkach, teraz przed sezonem zimowym. My za ogrzewanie chałupy, 5 lat temu płaciliśmy 60tys. Razem z piecem. 21 grzejników (różnych, robiliśmy wg projektu) no i na dole 100m w podłogówce. Za robociznę wzięli wtedy 4 tysiące chyba. Nie pamiętam, może tutaj gdzieś w wątku pisałam, musiałabym poszperać :) ale nie ma co patrzeć, bo ceny poszły do góry, kryzys i te sprawy. Niestety.
monia_ireland
2012-02-02
20:35:58
Email
o matko to macie kawal chawiry!!! kto to sprzata?? hehe jak patrze na te cyferki ktore napisalas zastanawiam sie czy kiedykolwiek nas stac bedzie na powrot do Polski i zycie tam utzrymujac dom i rodzine narazie 4 osobowa. czemu w tej Polsce jest tak ciezko i wszystko takie drogie? Tak bym juz chciala wrocic ale nie ukrywam-masakrycznie sie boje bo zaczniemy tam wszystko od pozcatku a rynek pracy jest jaki jest szczegolnie na tym naszym podkarpaciu...
Goga66
2012-02-03
10:17:13
Email
/my mamy dom ok. 170 m2. Ogrzewamy zintegrowanym systemem Urlicha - gaz +kominek z plaszczem wodnym + solary -kupionym w promocji 3 lata temu. Nie był tani ale mamy nadzieję, że się zwróci. Ile płacilśmy za podłogówkę, ile za kaloryfery - nie mam pojęcia, bo na co się umawialiśmy wtedy nie pamiętam, a rachunek był całościowy za system grzewczy.
Goga66
2012-02-03
10:25:08
Email
My mamy podłogówkę i 8 grzejników - garaż 3 sypialnie, biblioteczka, tzw. pokój nad garazem (na razie bez przeznaczenia), garderoba i przedpokój na górze oraz 3 w łazienkach przeznaczone tylko do suszenia ręczników z możliwością dodatkową zasilenia prądem, kiedy system grzewczy wyłączony. Reszta to podłogówka. Za prąd ostatni rachunek ok. 200 zł. ZA gaz , jak pisałam, jeszcze nie mamy rachunku
ciekawa
2012-02-04
14:05:26
Email
Zastanawiam się nad tym czy miedzy kuchnią a salonem mieć barek?? Kolega ma podobny układ salonu z kuchnia i mój mąż zrobił mu kuchnie w c i to utworzyło jakby barek ale na wysokości normalnego blatu. Mnie się to nie podoba ale tak się zastanawiam nad typowym barkiem. Oglądałam już stołki barowe-nawet fajne są. Ach muszę się wziąć za projektowanie mebli bo kuchnia akurat musi być obmyślona zanim wejdą instalacje. Zaraz za barkiem chcemy stół na 6 osób a dalej wypoczynek.
Goga66
2012-02-05
15:53:19
Email
Myślę, że barek odcinający kuchnię od salonu jest dobrym pomysłem, pod warunkiem, że salon nie jest w wersji mini, bo straci się optycznie na przestrzeni. W takim przypadku to chyba musiałaby być bardzo ażurowa konstrukcja. My mieliśmy mieć niepełną ściankę - jednak ostatecznie nie mamy i myślę żeby część kuchni w przyszłości zasłonić czymś w rodzaju barku z półkami lub szafkami od strony kuchni
ciekawa
2012-02-07
07:35:16
Email
Zrobiliśmy projekt-barek odpada za mało miejsca. Zmniejszymy też zabudowę wysoka kuchni bo przytłoczyła by pomieszczenie-zostawię tylko szafę na lodówkę i wysokie cargo. Muszę się zebrać porobić scany i wam wstawić.
Joanna26
2012-03-26
14:58:26
Email
Goga, napisz, jak się mieszka w nowym domu. Może masz jakieś wskazówki w rodzaju - to było trafionym pomysłem, a tego więcej bym przy budowie nie popełniła? Byłabym ich bardzo ciekawa:) Pozdrowienia!
Goga66
2012-03-28
18:56:23
Email
Mieszka się nieźle. Muszę zastanowić się nad Twoim pytaniem. Na pewno warto zastanowić się nad podłogami. Wybrać takie,, przy których nie widać od razu brudu. Ja mam bardzo jasne kafle i bardzo ciemne i piękne panele ale na moich podłogach widać każdy pyłek. Zrobiłabym większą garderobę. Bardzo chwalę sobie pomysł z łazienką dla Zuzi, do której wchodzi się od niej z pokoju. Jeśli ktoś ma możliwość (ja nie miałam) sprawdza się mała garderoba, do której wchodzi się z wiatrołapu - coś w rodzaju szatni dla domowników i gości. Zrobiłabym większy taras, mam taki raczej mini na stolik kawowy z 4 krzeslami.Nie rozdzieliliśmy czytnika temperatury sterującego ogrzewaniem na górę i dół i będziemy musieli to zrobić żeby dom ogrzewał się równo, tj. dokupić i zainstalować drugi czytnik na górze. Warto rozdzielić system alarmowy góra dół i może jeszcze oddzielnie garaż. Instalujcie tak zamki w drzwiach zewnętrznych żeby nie wystawały poza grubość drzwi. Wiem to już po próbie łamania w nocy. Przy wystających zdejmują tę ozdobną nakładkę, wkładają ładunek gazowy i w sekundę mogą być w środku. Nie przewidzieli tylko, że mam bardzo słaby sen i uprzedzi mnie szczekający pies sąsiadów. To tyle na początek
ciekawa
2012-04-07
21:08:34
Email
A my już wiemy, że jak dwa piece w piwnicy to obok siebie a nie w osobnych pomieszczeniach-bo w ten sposób w miejscu gdzie ma być siłownia i piec będzie brudno-niestety-choć na tę chwile zostaniemy przy gazowym piecu a węglowy zamontujemy jak będzie trzeba.NO cóż nasza projektantka prócz wielu skuch zaliczyło kolejną nie potrafiła doradzić przy przeprojektowywaniu-dopiero hydraulik nam to wytknął. Co do bezpieczeństwa-ja mogę zostawić otwarty dom i sam się pilnuje. Nie mamy rolet a drzwi będą normalne nie jakieś specjalne. Sąsiedzi sami się pilnują. Choć kusić nie ma co. Co do hydraulika-odradza wanny z hydromasażem i panele masujące-zurzycie wody ogromne-czyszczenie non stop do tego panele często nie działają bo ciśnienie słabe.
Goga66
2012-04-08
20:39:48
Email
Wanna z hydromasażem nie zużywa więcej wody niż każda inna, bo woda jest w obiegu zamkniętym. Za to zużywa prąd. Miałam i teraz nie mam, bo najgorsze jest ciągłe czyszczenie specjalnymi środkami - kosztownymi i wcale nie łatwo dostępnymi, a po miesiącu już glony w rurach się rozwijają. Do panelu prysznicowego masującego potrzebny jest dodatkowy silniczek czy coś w tym rodzaju zwiększający ciśnienie wody. Przy hydraulice - ogrzewaniu - trzeba pamiętać o rozdzieleniu gory i dołu i założeniu czujników pokojowych i na górze i na dole.
Sąsiedzi mogą pilnowac ale jeśli w środku nocy nie patrolują, to nie ma mocnych. Nasi nie obudzili się nawet, kiedy ich pies darł pysk. Za to mnie zaalarmował i jestem mu wdzięczna. Jak ma się dom, to wzrasta ryzyko włamania. Nasłuchałam się o tym z wielu stron Polski - bogatych i biednych rejonów. Mniej chętnie włamują się do domów, gdzie jest pies
Wesołych Świąt
Joanna26
2012-04-09
21:34:44
Email
Ciekawa, skoro jestescie przy hydraulice, to podobno istotne jest cos takiego, co umozliwia ciepłą wodę w kranie od razu po odkreceniu, nie pamietam teraz jak to sie nazywa, ale montuje sie to szczegolnie wtedy, kiedy piec jest oddalony od kranow.
Goga66
2012-04-10
07:54:16
Email
To się nazywa zwrotnica ale nie do końca to działa - mam wrażenie - w domach z kotłami grzewczymi. A może źle nam to zrobili lub nie zrobili - nie patrzyłam im na ręce.
Joanna26
2012-04-10
13:21:35
Email
Już wiem, chodziło mi o pompę cyrkulacyjną, która w dodatkowej rurce utrzymuje obieg ciepłej wody przez cały czas, kiedy jest włączona. Takie coś macie?
ciekawa
2012-04-10
20:37:28
Email
Nie mamy ale jak tylko dojdziemy do robienia to zaraz zapytam;) dzięki.
Goga66
2012-04-11
11:22:32
Email
Mnie mówiono o zwrotnicach - może to to samo... ???? A ta pompa dodatkowa nie pożera energii? Co by nie mówić, u mnie nie pojawia się ciepła woda z miejsca, więc jeśli ta pompa na100 proc. ją zapewnia, to nie mam tego cudu
Joanna26
2012-04-11
14:12:46
Email
Pożera, oczywiście. Ale coś za coś. Jak kocioł jest daleko i czeka się na ciepłą wodę, to ta zimna spuszczana też coś tam kosztuje. Komfort na pewno przy tym jest większy.
Joanna26
2012-04-11
14:14:02
Email
Aha, żeby ograniczyć koszty, można tę pompę włączać czasowo, np. ustawić ją tak, żeby wyłączała się w godzinach, kiedy wiadomo,że nie ma nas w domu oraz w nocy.
Kamila
2012-04-12
22:14:10
Email
Oj te włamania... znajomym wpuścili gaz, uśpili ich, ogarnęli chatę, wzięli co się dało i jeszcze auto z garażu... tragedia. Moim zdaniem jak mają wejść to wejdą i żaden super alarm ich nie powstrzyma. Psa otrują a z domownikami mogą zrobić co zechcą... Ciekawa a nie możecie zrobić kotłowni obok domu? Ja mam przy garażu i nie wyobrażam sobie mieć pieca w piwnicy...
Kamila
2012-04-12
22:16:24
Email
zaczęliśmy budowę tarasu ;) ja-kama-mama.blogspot.com/2012/04/budujemy.html
Goga66
2012-04-13
09:11:48
Email
Słyszałam już o tych uśpieniach gazem. Psa chyba też to usypia? Otrucie psa będącego w domu zbyt łatwe nie jest, wcześniej się rzuci na napastnika. A podwórzowe często są uczone nie brać nic do pyska nie od pana. Ze względu na samochód itp zastanawiamy się nad małą kasą pancerną, żeby kluczyki i dokumenty ew. chować i biżuterię. Na razie tu w okolicach nikt nikogo nie usypiał. Ale właśnie w przypadku uśpień alarm jest idealny, bo się włącza na dole i złodzieje czasu nie mają zbyt wiele. Bez alarmu mają czasu, ile tylko zapragną i w nocy raczej żaden sąsiad nie zareaguje. Tak, że uważam, że jednak alarm nie jest bez znaczenia. Także podczas wyjazdów na dłuższy czas. Jeśli mają wybrać dom z psem i bez psa raczej wybiorą bez psa, jeśli mają wybierać ten z alarmem i monitoringiem i ten bez wybiorą ten bez - to raczej oczywiste. No chyba, że namierzą kogoś konkretnego, o kim wiedzą, że wyjątkowo majętny i warto ryzykować
katka
2012-04-13
12:48:55
Email
Co prawda nie mam własnego domku, w najbliższym czasie nie planuje budowy,ale gdzies tam w sercu jest takie marzenie, podczytuję ten wątek. W kwesti włamań ,kradzież mogę powiedzieć jedno-sugerowałabym mniejszą wylewność ,co do tego,co się posiada i w jaki sposób zabezpiecza w necie. To forum może przeczytać każdy, łatwo ustalić dane niektórych osób. Piszemy często o tym,że dużo pracujemy, że wyjeżdżamy na wakcje itp. Nigdy nie wiadomo,kto to czyta. A domków oczywiście bardzo wam zazdroszcze :)
Goga66
2012-04-13
14:33:04
Email
Raczej lepiej się nie chwalić, że się nie zabezpiecza. Bo na domach podlegających monitoringowi zawsze są odpowiednie wywieszki i loga firm chroniących domy typu solid, juventus itp Z drugiej strony adresów nie udostępniamy ani nawet miejscowości chyba... Ale oczywiście szczegółów nie należy udostępniać, np typu i rozmieszczenia kamer, czujek itp.
Kamila
2012-04-13
16:19:39
Email
Nasz pies pożerał wszystko co kto mu podał a nawet gotowy był pożreć osobę która mu to dawała... alarmy świetna sprawa, też mamy, czujniki ruchu i takie tam bajery ;) mój M zakładał ja w to nie wnikałam. A kolegę okradli "na gaz" w bloku. Nikt nic nie słyszał, nie widział... Oni zawału prawie nie dostali... my domu nigdy nie zostawiamy pustego. Nawet jak wyjeżdżamy na wakacje to wtedy ktoś w nim baluje :)))
Goga66
2012-04-13
17:35:25
Email
Najlepiej kogoś zameldować na czas wyjazdu :D Ale u nas z tym trudniej. Moja suka niestety też rzuca się na każde świństwo do zjedzenia. Nadzieja, że może wcześniej rzuci się na włamywacza, zanim zauważy to żarcie. Czujniki ruchu nie są idealne ale jednak mają sens, bo skracają znacząco czas szperania włamywacza po domu. Jeśli śpiąc na górze włączy się sam dół to nawet gaz im nie zapewni swobody działania.
Goga66
2012-04-13
17:37:15
Email
Zgadzam się, że czujni, zaprzyjaźnieni sąsiedzi to skarb ale w końcu nie są w stanie całą dobę obserwować otoczenia nawet jeśli któreś z nich pracuje w domu.
Goga66
2012-04-14
14:00:07
Email
Kamilo - jeśli mąż zakładał czujniki to kto monitoruje Wasz dom? Bo faktycznie - wyjący alarm niewiele da - sama widziałam, że nikt z przechodniów się zbyt takim piszczącym domem nie interesuje. Ja nawet nie umiem ocenić, czy po podwórku kręci się właściciel, który niechcący go uruchomił, czy włamywacz chociaż zazwyczaj zatrzymuję się i obserwuję sytuację. Moim zdaniem alarm ma sens jeśli ktoś zawsze na niego reaguje - tak jest w przypadku firm zajmujących się ochroną domów. Jasne, że nie dotrą w 2-3 minuty ale w 10 już tak. Jeśli sąsiad obok zawsze na alarm zareaguje, bo jest i nie boi się to też to ma sens. Inaczej jak wyjący samochód - nikt już nawet nie patrzy co się dzieje, najwyżej interesuje się, czy to czasem jego auto nie wyje. A i to nie zawsze...
ciekawa
2012-04-17
20:36:23
Email
Chyba zacznę zamykać dom jak wychodzę z psem-tak mnie wystraszyłyście. O zabezpieczeniach też pomyślimy - narazie mamy dwa psy:)
Goga66
2012-04-17
21:29:45
Email
Ja też zostawiałam otwarte do czasu usiłowania włamania. Moja znajoma zamieszkała na wsi pod Białymstokiem z córeczką. Sąsiedzi naokoło, nawet za bardzo wścibiający nosy, a uratowały ją jej podwórzowe psy ostrzegając zawczasu.
Goga66
2012-05-12
12:25:15
Email
Wyciągam na górę nad te śmiecie spamowe Kiki
Goga66
2012-05-29
12:47:29
Email
Jakie macie ogrodzenia? U nas crazy ceny. Siatkę mam z każdej strony już zastaną, bo to granice działek od tyłu były zaznaczane i oczywiście oddziela nas od sąsiadów. Ale przód - 15m to na razie siatka i brama budowlane już się walące, Jak już pisałam w innym dziale - bez automatyki tylko brama i furtka, prosta podmurówka, bez słupków murowanych i klinkieru jest wyceniane na od 8 do 10 tys.
Goga66
2012-05-29
12:49:29
Email
Może znacie kogoś z okolic Piaseczna, Warszawy - taniego i np. robiącego z gotowych przeseł marketowych, jakie ma np. Leroy Merlin. Co w ogóle myslicie o tych marketowych wyrobach?
Goga66
2012-06-06
21:19:20
Email
znalazłam kogoś, kto ze wszystkim nie przekroczy 5 tys za całość.
monia_ireland
2012-06-11
15:33:00
Email
Goga a jaki robisz front?drewno czy stal?brama automat?kurcze to wszystko mega drogie ale ja sie boje mieszkac bez ogrodzenia. Tzn zanim zamieszkamy jeszcze troche czasu minie ale z checia bym juz ogrodzila chociaz siatka...tyle ze 20 m2 to tez spory wydatek....
Goga66
2012-06-11
17:52:56
Email
Robię metalowe przęsła rodem z naszych budowlanych marketów na metalowych słupkach plus podmurówka. Brama bez automatu na razie. Najtańsza oferta - robocizna 1500. Podobno z materiałami wyjdzie poniżej 5 tys. To w każdym razie nie 8-10 tys. Dookoła poza frontem mam siatkę - dzięki sąsiadom, a tył wygradzali chyba wszystkim ciągiem. Żadne ogrodzenie dobrze nie chroni a na pewno nie siatka, to nasz psychiczny komfort. Chodzi też o psa, żeby nie wybiegał poza działkę
ciekawa
2012-07-14
09:34:24
Email
Monia a my mamy siatkę-znaczy będziemy mieli do wysokości 160cm. Sąsiad robi nam szalunki pod słupki. A z przodu będziemy robili klinkierowe ogrodzenie. Kurcze jak ja mam dobrze-mogę nie zamykać domu-na serio-choć oczywiście to robię. Z budowy ani jedna cegiełka nie zginęła. Nie kusimy losu na siłę ale w ochronę za dużo nie inwestujemy.
ciekawa
2012-07-16
22:04:20
Email
A słuchajcie jakie planujecie lub macie rośliny? Mnie marzą się azalie w rożnych kolorach i ściana zielona z winobluszczy. Co prawda typowy bluszcz w naszych warunkach karłowacieje ale na szybko chce coś obsadzić-niech już rośnie.
Kamila
2012-12-03
11:57:47
Email
Ciekawa, jak tam budowa? Święta będą w nowym domku? :)
ciekawa
2012-12-03
22:36:35
Email
Oj nie:( Oby wiosna...mamy już dość mieszkania w tej ruderze.
Strona 53 - poprzednia, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, następna

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum