szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Ciąża (zdrowie i samopoczucie w ciąży, przebieg ciąży, wątpliwości, szpitale itp.)
temat - wrzesien 07


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 4 - poprzednia, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, następna
Napisano: Treść:
spidi
2007-01-31
Email
Witm wszystkie brzuchate z terminem na wrzesien.Jak sie czujecie i czy rosna juz wam brzuszki
jjemiolka
2007-02-08
23:02:35
Email
Mathilda fajnie Ci z tymi koleżankami..Tutaj nie mam ich zbyt dużo i nudze się strasznie w domu..Sama nie wiem co robić-sprzątać nie bardzo mogę, preferowane leżenie...nie wiem za co mogę się złapac, tv nie mamy... ;-) czytam sobie od czasu do czasu, ale nie mam za dużo fajnych książek..Myślę sobie często o dzidzi..i wydaje mi się, że będzie dziewczynka. Zobaczymy ;-) najważniejsze aby dzidziuś był zdrowiutki.A powiedzcie mi proszę ile usg "można" mieć robionych w ciąży?? a ile usg "można" mieć robionych w ciąży??
jjemiolka
2007-02-08
23:03:39
Email
echo mi się włączyło ;-P
Mathilda
2007-02-09
00:06:06
Email
Z tymi kolezankami to roznie, pracuja, ucza sie, czesto sa co ktorys tam weekend, a i wtedy nie zawsze sie spotkamy. Jestem malo towarzyska osoba, bardziej typ samotnika. Rodzina mi wystarcza najczesciej :) Maz ma wiecej znajomych. Moja przyjaciolka, taka od dziecinstwa jest teraz w Hiszpanii i tylko za nia mi sie teskni szczerze piszac. A czemu nie macie tv?? Wiem, ze to pozeracz czasu, ale czesto sie przydaje. To co Ty caly dzien robisz?? Szkoda, ze nie jestes blizej, to bym Cie odwiedzila :) Usg.. nie wiem za bardzo. Przy "normalnej"ciazy kilka na cale 9 miesiecy, przy zagrozonej raz na miesiac, albo na 2 tygodnie. Jakos tak. Wiesz co.. jest takie forum: http://starania.webd.pl/ . Nie wiem czy cos znajdziesz, ale ja sporo skorzystalam. Tylko trzeba "pokopac". Jednak bardziej z niego korzystalam, kiedy sie staralam. Oprocz tego jeszcze strona nasz-bocian. Tez ciekawa, fajne forum, ale ciezej cos znalezc. Mialam odpisac wczesniej, ale wlasnie rozmawalam na gg z przyjaciolka z Hiszpanii ladnych kilka godzin :)
Mathilda
2007-02-09
00:09:15
Email
Zaczelam pisac poprzednia wiadomosc prawie odrazu po Twoim poscie, ale rozmowa byla tak absorbujaca, ze skonczylam teraz. Poprzednia pisalam jakos w trakcie rozmowy, a teraz padam na ryjka.. tak mi sie chce spac, a tak bym jeszcze cos poczytala w necie..
Mathilda
2007-02-09
00:12:46
Email
Ach!! Jeszcze chcialam napisac, ze nie zdecydowalabym sie na "wygnanie". Wystarczyla mi probka-rok w Krakowie. Uciekalam do Mielca czym predzej, a tak strasznie mialam sobie radzic i tam zamieszkac. jednak jestem malo-miasteczkowa. Lubie swoj Mielec :) Tutaj czuje sie bezpiecznie, a i o warunki materialne nie musze sie martwic. Taka sierotka ze mnie juz.
noemi
2007-02-09
08:20:00
Email
dziewczynki, co do usg to w Polsce standardem jest wykonanie 3 usg podczas ciąży. ja miałam więcej, bo miałam zagrożoną ciążę na początku. poza tym, ogólnei przyjęte jest, że lekarze mający usg w swoim gabinecie przeprowadzają badaie podczas każdej wizyty. pozdrawiam
jjemiolka
2007-02-09
14:13:54
Email
dzień dobry dziewczyny..Dzięki noemi za odp.No wlasnie z tym usg też slyszalam, ze robi się 3 na całą ciąże, a ja juz mialam 2 a 3 bedzie na poczatku marca-a gdzie reszta? ale chyba jak trzeba to trzeba. Co do znajomych, o sobie powiedzialabym, ze też nie jestem osobą mającą ich duzo.W pl było ich znaczniej więcej, studia, rodzinne miasto, a teraz kontakty się pourywały.Co do tego naszego wygnania-też się zapierałam rękami i nogami,ze nie wyemigruję, bynajmniej nie na długo-max 0,5 roku...ale teraz nie żałuję.Wiadomo, że tęskni mi się za rodzinką i znajomymi..ale jakoś dajemy radę...co prawda nuda mnie zżera ale tez jeszcze JAKOŚ daję radę..krążę miedzy forami-też podczytuję inne...;-)) tam też pogrzebię aby uzyskać więcej info o tych usg.. A ciekawa tez jestem czym się zajadacie, bo ja niestety mam bardzo ograniczony wybór..Dziś próbuję sałatkę owocową i mam nadzieję, ze mój żołądeczek to zniesie bez uszczerbku.. ;-D A co się dzieje z resztą dziewczyn?śpią jeszcze czy co? ;-P pozdrawiam papa acha Hiszpania...wlasnie dziś nad ranem jak nie mogłam spać snułam wspomnienia z wakacji tamże spędzonych-fajny kraj. ;-) zmykam juz papa
amela
2007-02-09
15:43:37
Email
Witam jjemiolka przed slubem mieszkałam bliżej Krasnika a teraz prawie na obrzeżach Lublina.wiesz co przez pewna chwile myślałam ze jesteś moją koleżanką ze studiów(Anią) tylko ze Ona mieszka koło Janowa Lubelskiego i też jest w Irlandii ze świeżo poslubionym mężem :-)pozdrawiam pa
jjemiolka
2007-02-09
16:10:01
Email
No niestety chyba nie znałyśmy sie wcześniej :-) a lublin to moje "studenckie" miasteczko..fajnie było na studiach... ;-) teraz rozglądamy się z mężusiem za mieszkaniem do kupienia wlaśnie w lublinie.. ;-)) pozdrawiam pa
zadowolona
2007-02-09
16:35:13
Email
Cześć.Właśnie wróciłam z pracy, cięzki dzień , jescze jakaś franca przyblokowała mnie pod sklepem i nie mogłam wyjechać.Teraz nogi na ławie, laptop na kolanach, dziecko(pierwsze) u koleżanki i czekam na mężusia bo obiecał, że zabierze mnie na gyrosa. Coś mi sie apetyt niebezpiecznie poprawił.Wczoraj odwiedziła mnie moja przyjaciółka, która jest w 32 tyg. ciąży. Normalnie, dziecko waży wtedy 1500-1800 g.,jej Jasiu waży 2880. Już ma ksywkę Herkules.Zastanawiałyśmy się, czy się do łóżeczka zmieści. Lekarz sam jest zdziwiony, że takie duże dziecko.W ostatnim miesiącu tak urósł, jak dobrze pójdzie to do porodu będzie miał ponad 4,5 kg.Moja przyjaciółka mówi, że do porodu siłami natury nawet nie startuje.Chyba też bym się nie odważyła.Będzie musiała sobie załatwić cesarkę. Jestem bardzo zdziwiona że w Irlandii nie robi się żadnych badań do 5 miesiąca. Ale wiem, że podobnie jest w Angli gdzie mieszkała i urodziła moja przyjaciółka. Mówiła, że chodzenie do lekarza w pierwszych tygodniach ciąży jest żle widziane.Wydaje mi się to trochę dziwne a nawet niebezpieczne, bo choćby taka przezierność karku, którą można zrobić tylko między 11 a 14 tygodniem ciąży.Nie jestem zwolennikiem biernego czekania w myśl zasady co ma być to będzie. A właśnie, co myślicie o tej przeziernośći karku.Bedziecie robic
zadowolona
2007-02-09
16:51:41
Email
I jeszcze, na zaparcia przynajmniej w moim przypadku bardzo sprawdza się czerwona herbata. W smaku jest kiepska smakuje i pachnie jak zaparzone siano, ale pomaga. Wypijam dwa kubki dziennie i nie mam problemów.U nas (we Wrocławiu) można kupic w specjalnych sklepach z herbatami-czerwoną herbate z różnymi dodatkami smakowymi.Te dodatki może troche wpływają na jej smak, ale nie za bardzo. Ogólnie nie ma się czym delektować, ale działa.
jjemiolka
2007-02-09
18:13:40
Email
hej.niestety faktem jest ze irlanczycy mają chore podejście do ciąży, bo wynika, ze jest im obojętne czy ciąża się rozwija (w ogóle) i czy rozwija się prawidłowo.nie mają tutaj wcale opieki prenatalnej.W związku z tym dużo dzieci rodzi się niepełnosprawnych, a dodatkowo irlandki nie dbają o siebie w ciąży-palą, piją..Jest to smutne..Nieraz jak pracowałam (w sklepie) i jakaś ciężarna z wydajnym brzuszkiem kupowała fajki mialam ochote jej wykrzyczeć w twarz, ze jej ich nie sprzedam bo zagraża maleństwu...Dlatego wlasnie znalazłam sobie polskiego gina, z usg w gabinecie i przynajmniej jakaś kontrola ciąży jest.teraz jestem w 10 tyg a w marcu jedziemy do pl.tam chcę sobie porobić badania i koniecznie usg z przeziernością karku. A tymczasem pozostaje mi tylko niecierpliwie odliczać tygodnie...P.s. słyszałyście o tym 7 kg niemowlaku?? ;-))
Mathilda
2007-02-09
18:39:49
Email
Zadowolona, nie powinno sie pic czerwonej herbaty w ciazy.. gdzies mi sie to w necie obilo o oczy. Przeziernosc karkowa-chcialabym, ale nie wiem gdzie u mnie moge takie badanie wykonac. Na poczatku bylam na 100% przekonana, ze nie bede robic. Myslalam, co mi to da? Przeciez jak sie okaze, ze dziecko jest chore, to i tak nie przerwe ciazy. Teraz mysle, ze gdyby nie daj Boze okazalo sie, ze jest chore, to moglabym sie jakos do tego przygotowac, wiedzialabym co mnie czeka, a moze daloby sie juz cos zrobic dla dzidziusia w brzuchu. Boje sie troche, bo moze wyjsc cos niepokojacego, bede chodzic zestresowana, a pozniej sie okaze, ze falszywy alarm. Studiuje pedagogike specjalna, rok pracowalam w osrodku rehabilitacyjno-edukacyjno-wychowawczym i jestem takimi tematami przerazona. Wiem jak to wszystko wyglada od zaplecza. Czesto b. ciezko wychowywac niepelnosprawne dziecko, ciezko sie z tym pogodzic. Oj, wprowadzilam paskudny nastroj, ale to jest moj koszmar z najczarniejszych snow.
Mathilda
2007-02-09
18:44:51
Email
Jjemiolka, slyszalam, czytalam o tym niemowlaku, ale skoro zdrowe, to niechaj bedzie takim king-kongiem :) Co do fajek w ciazy.. studiuje na Akademii Pedagogicznej, wiec ksztalca sie tam sami pedagodzy. Kiedy jeszcze palilam, podeszla do grupki, w ktorej bylam i ja, ciezarna kolezanka z roku, ktora poprosila nas o ogien. Normalnie reka, w ktorej 3malam papierosa mi uwiedla. Pozniej widzialam jeszcze kilka podobnych obrazkow. Mamy tak wiele informacji na zajeciach m.in na ten temat, ze ja nie wiem, jak one tak moga. Szkoda slow poprostu.
jjemiolka
2007-02-09
19:01:55
Email
No ja też nie potrafię zrozumieć palących ciężarnych...Co do przezierności karkowej chyba każda mama się obawia...znalazłam jakieś stronki gdzie można znaleź conieco na ten temat...zwróccie uwagę na to maleństwo na usg 3D ale super, nie? http://www.genetyka.hg.pl/test_PAPPA.htm http://www.prenatalna.pl/informacje-o.htm#ocenant
jjemiolka
2007-02-09
19:02:53
Email
nie ma tego zbyt dużo...
zadowolona
2007-02-09
20:30:22
Email
Mathildo, może i wprowadziłaś koszmarny nastrój, ale dotyczy to nas wszystkich i trzeba o tym mówić.Ja wierzę, że moje dziecko jest zdrowe nie mniej spędza mi to sen z powiek.Wykonanie tego badania jest koniecznością,w mojej klinice się nie pytają czy sobie życzysz czy nie, robią wszystkim z urzędu.Wynik przesądza o ewentualnych wadach genetycznych na które nic już nie można poradzić, ale również mówi o wadach serca, które można leczyć już w brzuchu. Moje trzy koleżanki, które urodziły kilka miesięcy temu nie zrobiły tego badania bo się bały. Ja bym bała się gdybym go nie zrobiła.Skoro medycyna daje takie możliwości to, trzeba z nich korzystać. A co do czerwonej herbaty, to nie miałam pojęcia, że nie można jej pić w ciąży.Pije ją od dawna, bo czasami miewam kłopoty z zaparciami.Przepytam lekarza na okoliczność czerwonej herbaty.Pozdrawiam.
zadowolona
2007-02-09
20:46:09
Email
Polecam artykuł z wyborczej, warto przeczytac. http://www.am.edu.pl/biip/prasa_o_am/2006/2006.11.25_gazetawyborcza.html
zagatka
2007-02-09
21:40:05
Email
witam przyszle mamuski!ja rowniez mam termin na wrzesien! :)wczoraj robilam usg i widzialam moje malenstwo!...i to malenkie serduszko ktore moglam juz zobaczyc i posluchac!!!przezycie nie do opisania!CUDOWNE!!!to juz 8 tydz!!
zagatka
2007-02-09
21:54:42
Email
pozdrawiam wszystkie przyszle mamy:)..mathilda ja rowniez jestem z mielca:)...choc chwilowo przebywam we wloszech:(...pracuje i przez caly czas sie niepokoje czy to nie zaszkodzi mojemu malenstwu!:(
mania29
2007-02-09
22:14:10
Email
Witajcie!! Ja tez mam termin na wrzesień tj.27
jjemiolka
2007-02-09
22:27:34
Email
witamy kolejne wrześniowe brzuchatki..Jak wasze samopoczucie i brzuszki?a tak w ogóle gratulacje! ;-)
zagatka
2007-02-10
08:49:26
Email
...co do samopoczucia to raczej wszystko w porzadku....na razie nawet nie wiem jak wygladaja nudnosci:P:)...tylko troszke niepokoje sie o brzuszek bo od kilku dni pobolewa....zwlaszcza wieczorkiem bo calym dniu pracy....ale mam nadzieje zebedzie wszystko w porzadku!musi byc!!! co do zaparc tez mam straszliwe z nimi problemy i to od zawsze!...a teraz tylko sie nasilily probuje wszystkiego pokolei-rezultat kiepski! dzis przyszla pora na wyprobowanie rumianku z cytryna podobno skuteczne!..zobaczymy:) pozdrawiam goraco! mathilda!mnie rowniez strasznie teskni sie za mielcem nie zamienilabym go na zaden inny zakatek swiata!mam nadzieje na szybki powrot:)!
mania29
2007-02-10
10:24:33
Email
Samopoczucie dziś kiepskawe. Jakaś słaba jestem i nie mam apetytu chyba trzy podejścia robiłam do śniadania
jjemiolka
2007-02-10
14:03:34
Email
http://www.ginekologia.med.pl/forum/viewtopic.php?t=1772&start=0&postdays=0&postorder=asc&highlight= pozdrawiam miłego dzionka
Mathilda
2007-02-11
10:27:45
Email
och Zagatko!! Co jak co, ale nie spodziewalam sie tutaj tak szybko Ziomalki spotkac!! Jestes z Mielca?? Gdzie teraz przebywasz?? Zadowolona, czerwona herbata chyba nie jest jakas "straszna" w ciazy. Spotkalam sie ze stwierdzeniem, ze nalezy jej unikac. W sieci sa dosyc sprzeczne informacje. Chyba odradza sie ja z tego samego powodu co czarna-teina. Na pewno odradzana jest podczas karmienia, bo robi cos z mlekiem. Moje informacje jednak sa malo precyzyjne. Lekarz bedzie wiedzial najlepiej :) Ach!! No co za gapa ze mnie!! Nie powitalam nawet nowych dziewczyn!! Zagatka, Mania, czesc i czolem :)
Mathilda
2007-02-11
10:38:17
Email
Zagatko! Tak strasznie ucieszylam sie na wiesc, ze jestes z Mielca, ze nie zauwazylam Twojego jednego wpisu.. We Wloszech powiadasz.. Uwazaj na siebie. Mam nadzieje, ze w tym kraju mozna liczyc na porzadna opieke. Kiedy wracasz?? Ojoj, jak sie ciesze. Bede miala z kim na spacerki z wozkiem popylac! :) A teraz wracam do lektury podanych przez Was artukulow. Pozdrowionka Drogie Kobietki.
katarzyna_j
2007-02-11
11:25:42
Email
Witam nowe dziewczyny!! :) Też słyszałam, że w ciąży nie wolno pić czerwonej herbaty, ale czytałam gdzieś też, że nie można jeść malin i bazylii i tuńczyka i łososia, serów pleśniowych i potraw z grilla. A w innych miejscach nic o tym nie wspominano. :) Ja piję czerwoną herbatę Vitax w torebkach, nie taką prawdziwą sypaną. Taka w torebkach jest słaba i kiepska raczej. Piję ją od kilku ładnych lat zamiast czarnej kilka razy dziennie. Nie wywołuje u mnie skutków, o które się ją podejrzewa, czyli poprawy wypróżniania. Moja koleżanka za to, jak zaczęła ją pić, to nie mogła wyjść z toalety. To chyba o taki skutek chodzi, jako niepożądany w ciąży. Żadnych przeczyszczających wtedy nie można przyjmować. Co do przezierności karkowej, to miałam takie badanie w 12 tygodniu, bo od ginekolog dostałam skierowanie na USG z tym badaniem. Nie kwestionowałam, to podobno badanie rutynowe. Wcześniej miałam USG w 9 tygodniu, żeby sprawdzić, czy ciąża jest pojedyncza czy mnoga. A teraz mam w 20 tygodniu zaplanowane, żeby sprawdzić płeć, jeżeli się da i chyba wykryć ewentualne wady serca - też podobno rutynowe badanie. Chyba będzie jeszcze pod koniec ciąży jakieś czwarte USG i to koniec. Ale to zależy od ginekologa. :) Co do Duphastonu, to on się rzeczywiście nie wykrywa ponoć w badaniach, bo ma progesteron syntetyczny. Nie wiem więc, po co patrzy się na badania. Nie kwestionuję jednak, bo moja ginekolog 30 lat siedzi w hormonach i zdarza jej się góra jedno poronienie w roku, a gabinet pęka w szwach. Jest naprawdę dobra, ma doświadczenie. Przyjeżdżają do niej pacjentki z całej Polski, nawet te, które mają problemy z zajściem w ciążę i praktycznie nie mają na to szans.
zagatka
2007-02-11
11:34:22
Email
czesc dziewczyny!:) wlasnie gotuje ogorkowa! po raz pierwszy w zyciu ale tak mnie naszlo dzis rano...ze sie odwazylam! mathilda!w tym momencie jestem w rzymie 6 kwietnia przyjezdzam do mielca ale niestety tylko na tydz:( a pozniej to sie zobaczy ...ja chcialabym juz wrocic na stale tylko ze moj maz ma jakies obiekcje...nie bardzo wyobraza sobie wspolne mieszkanie z tesciami....w sumie wszystko zalezy od tego czy wyrobia mu w pracy papiery ...w tym momencie obydwoje jestesmy na czarno....i zero ubezpieczenia:(....wydalam juz majatek na lekarza i badania!!!...ja natomiast nie wyobrazam sobie zycia tutaj z malenstwem!zero bliskich osob dookola sama jak palec i wogole nie wiem czy podolam....maz caly czas w pracy a ja zdana tylko i wylacznie na siebie....
amela
2007-02-11
14:20:28
Email
Witam dziewczyny.jjemilka wiesz mi też sie jakies miekkie piersi zrobiły i nie są już takie wrażliwe.Boże tak sie boje żeby mojej dzidzi nic sie nie stało.Nie czuje sie wogóle tak jak bym była w ciaży w nocy sie budze i zamartwiam.Nie wiem czy wczesniej nie wybiore sie do lekarza sprawdzic czy wszystko wporządku.Jak sie dowiedziałaś ze płód Ci obumarł??Wiem że nie jest to miłe dla Ciebie wspomnienie.Strasznie sie martwię.Pozdrawiam.
noemi
2007-02-11
16:53:53
Email
Amela , nie martw się, że piersi nie są już tak wrażliwe. ja też tak miałam i wszystko ok. a teraz od 22 tc pojawiła się u mnie siara:) cieszę się, moja córeczka bedzie miała co jeść:) pozdrawiam
jjemiolka
2007-02-11
17:39:20
Email
amela..usg wykazało wtedy, że wielkośc płodu jest nie proporcjonalna do jego wieku...i zamiast 10 tyg. byl w 8... a teraz..no moje piersi sa miekkie i jakby nie ciążowe-oprócz żyłek, ale te pewnie nie znikną tak od razu(jakby coś było nie tak)...i niestety też przestałam juz czuć się ciążowo oprócz bolącego podbrzusza..ide we wtorek do lekarza, aby sprawdzić co się dzieje.Mam nadzieje ze wszystko jest ok, bo nie wyobrazam sobie przezywac tego drugi raz...pozdrawiam serdecznie
zadowolona
2007-02-11
18:09:44
Email
Cześć, witam wszystkie dziewczyny. Zagatko, ale mi ochoty narobiłaś na tą ogórkową,jutro sobie ugotuje.Doczytałam o tej herbacie, że uwalnia toksyny a one dostają się do dziecka. Nie wiem czy to prawda, na razie nie piję.O tym, że tuńczyka i serów pleśniowych nie powinno się jeść też czytałam, ale z tymi malinami to chyba raczej nieprawda.Na przeziębienie kupiłam sobie syrop w aptece "Prenatal" dla kobiet w ciąży i maliny były głównym składnikiem. Jjemiolka nie martw sie na zapas, na pewno wszystko jest ok.Moje piersi też wróciły do normy juz mnie nie bolą i oprócz tego że mam okropnego lenia to nie czuję się jakbym była w ciąży.Pozdrawiam wszystkie ciężarówki
katarzyna_j
2007-02-11
22:26:41
Email
Polecam zupę ogórkową firmy Profi. Można ja kupić w takich foliowych torebkach i trzeba tylko podgrzać. Wiem, że te torebki nie brzmią dobrze, ale na opakowaniu napisane jest, że nie zawiera konserwantów. Po prostu zupy pakowane są próżniowo. Czasami stoją na półkach koło zupek w proszku, a czasami w lodówce. Oprócz ogórkowej jest wiele innych smaków. Smakują jak domowe. Pycha. Każda to jakaś spora miseczka i zawiera tylko 125 kcal. :) Pycha, zajadam się od trzech tygodni prawie codziennie. :)
amela
2007-02-12
10:22:52
Email
hej jjemiolka ja też ide jutro do lekarza bo nie wytrzymam do piątku już sie przepisałam.Dzisiaj rano troszke popłakałam nie wiem jak bym to zniosła gdyby cos sie stało.I znowu dzisiaj zaparcie.Na moich piersiach też aby zotały żyłki.Nie mam wogóle apetytu.miejmy nadzieje że wszystko jest dobrze.
jjemiolka
2007-02-12
13:47:56
Email
amela..do czasu wizyty starajmy się nie myśleć o najgorszym-oka?pamiętajmy, że strach ma wielkie oczy i że nasz strach wpływa na dzidzie...pozdrawiam pa
Mathilda
2007-02-12
17:25:06
Email
Czesc!! Moje piersi tez pozostawiaja duzo do zyczenia ;) Takze to moze zaden objaw. Codziennie po kilka razy sobie je ugniatam, zeby sprawdzic, czy nadal choc troche bola. Podbrzusze tez mnie boli i b. mnie to martwi. Troche lekarz mnie uspokoil, bo ogladal mnie na samolocie. Szyjka gladka zamknieta. Maliny mozena jak najbardziej i sok z malin tez. Nie wolno naparow z lisci malin, to one dzialaja poronnie. Sery plesniowe.. w Polsce teoretycznie mozna, bo robione sa z mleka pasteryzowanego. w niepasteryzowanym jest listerioza-b.niebezpieczna dla plodu. Jjemiolko.. staraj sie byc dobrej mysli i jesli tylko masz mozliwosc, idz do lekarza czym predzej. Zagatko.. no nie wyglupiaj sie. Wracaj :)
Mathilda
2007-02-12
17:27:23
Email
Amela.. mam podobnie, ale skoro nie krwawie, lekarz niczego niepokojacego nie zauwazyl, to wierze, ze jest ok, bo coz innego moge..? Idzcie do lekarza, bo ja tez zaczynam sie denerwowac.
zagatka
2007-02-12
17:49:46
Email
dziewczyny...ja chyba tez zaczynam panikowac!niby jest wszystko ok...ale wystarczy ze poczuje uklucie w dole brzucha...paralizuje mnie strach!jeszcze ta praca...jakby sie cokolwiek stalo malenstwu nigdy bym sobie nie wybaczyla :( ...ale w tym momencie nie mam wyjscia... mathilda! mam nadzieje ze uda sie szybko wrocic! w tym momencie odliczam dni do wielkanocy!i trzymam kciuki zeby bylo wszystko dobrze i zadnych przeciwskazan co do lotu!!pozdrawiam goraco!!!
zagatka
2007-02-12
17:54:20
Email
jak tam wasze brzuszki?...bo ze mna jest chyba cos nie tak!!!wygladam jakbym juz byla na wylocie!:)w ciagu tych 2 msc przytylam 5 kg!!!i ciagle jestem glodna!znajomi po moim apetycie obstawiali trojaczki:)! a ja nie potrafie sobie odmowic kesa...bo az mnie ssie i skreca w zoladku!
zadowolona
2007-02-12
18:48:49
Email
Zagatko, nie wiem jakiej jestes budowy i ile kg. ważysz ale 5 kg.na dwa miesiace to trochę za dużo. Daleka jestem od pouczeń, bo samo nie jestem osobą szczupłą, ale w pierwszej ciaży przytyłam 26 kg i to wcale nie było śmieszne.Było mi bardzo ciężko urodzić, gdyby nie pomoc lekarza, który "wycisnął" mi dziecko to sama w życiu bym nie urodziła. Kanał rodny obrasta tłuszczem i parcie jest efektywne w 25 %. Teraz bardzo uważam jem dużo warzyw i owoców bo też jestem cały czas głodna już nie powtórze tego-mam nadzieje. Przepraszam za te pouczenia i nie miej mi za złe.Przez pierwsze trzy miesiące nie powinno się nic przytyć.Pozdrawiam,
Mathilda
2007-02-12
18:55:52
Email
Dziewczatka!! Namietnie czytam inne fora w wolnym czasie. Czytam watki, ktore sa nieco do przodu. Inne dziewczyny na naszym etapie ciazy tez mialy bole, klocia. Piersi przestawaly je bolec w 6, 8 tyg. albo bolaly caly czas. Jeszcze do innych bol przychodzil i odchodzil kiedy chcial. A suwaczki z etapem ciazy ida do przodu, one dalej na watkach, czyli znaczy, ze OK! Zagatko.. oszczedzaj sie jak mozesz i .. no troche za szybko sie ucieszylam z nowej kolezanki ;) Zrobicie co musicie. Moge zapytac gdzie mieszkasz w Mielcu?? Ja na osiedlu (poki co). A z ta waga to sie nie martw. Nie jestes sama. Ja dalej mam apetyt, choc juz mniejszy i zoladek ma mniejsza pojemnosc. Musze jesc regularnie co ok.2 godz.ale niewielkie porcje, bo szybko jestem przejedzona. Nawet brzuszek mi juz lekko wystaje. Kupilam sobie pierwsze spodnie ciazowe na przecenie w happy mum. Takie czerwone, niedrogie. Jeszcze nie bede w nich paradowac, ale sa fantastyczne! Jesli nie roztyje sie jak krowka, to polatam w nich do konca, bo mozna je duzo poluzowac. Jak tylko mnie bardziej wybabli, to przystepuje do dalszych zakupow :) Juz od jakiegos czasu odkladalam kaske na ten cel. Nieduzo, ale na kilka szmat wystarczy. Na dzidziowe rzeczy bede co miesiac pieniazki dostawala z ZUSu, wiec wszystko jest git :) Szkoda, ze wszystkie mieszkamy tak daleko od siebie, bo mnie sie spotkanie jakie marzy :) Odezwijcie sie. Napiszcie jak sie czujecie mamusie. I pogody wiecej, to dzidzie nasze beda szczesliwsze.
Mathilda
2007-02-12
18:59:52
Email
Przez pierwszy trymestr mozna przytyc max.2 kg. Ja tez do szczuplutkich nie naleze, ale apetyt jeszcze przed zrobieniem testu mialam potworny. Nie dalo sie mojego glodu oszukac jabluszkiem czy jogurtem. Musialo byc to cos konkretnego. Tez sie troche tego obawiam, bo kobiety w mojej rodzinie sporo tyja w ciazy. Gin mi dzis powiedzial, ze czesc tych kg, to zatrzymana woda w organizmie. Ja ze wzgledu na moja wage nie powinnam byla przytyc nic. No coz.. odchudzac sie raczej nie bede..
ciekawa
2007-02-12
20:50:53
Email
Uważajcie na wage ale powiem wam jak to było ze mna. ja w pierszych tygodniach doslownie tyłma w oczach -7 kilo w mgnieniu oka-ale to była woda-nawet po skórze byo widac ze taka ble jak galareta. Inna sparwa jak tyjecie w tłuszczyk-to widać. Róznie dziewczyny uwazaja ale zeczywiscie lepiej sie nie objadać bo i gorzej z trawieniem i z tuszą przy porodzie. inna sparwa ze niektóre dziewczyny dosłownie puchna a mało jedza no ćó zkazdy ma inny oragnizm. Moja waga wyjsciowa to 60 kilo teraz waze 67. jestem w 22tc
katarzyna_j
2007-02-12
21:09:47
Email
Ja przeglądałam dzisiaj inne forum z wątkiem o przyroście wagi w ciąży i tam znalazłam fajny link. Na stronie www.noworodek.pl jest po lewej stronie w menu zakładka Kalkulatory i tam można obliczyć, ile powinno się tyć w ciąży. Wpisuje się swoją wyjściową wagę i wzrost i w tabelce już jak na dłoni widać, ile powinnyśmy ważyć w kolejnych tygodniach. Tam są też prognozy co do płci, interpretator USG i różne fajne artykuły. Zajrzyjcie. Tylko nie bierzcie tej wagi za bardzo do serca. Każdy ma inaczej. :)
katarzyna_j
2007-02-12
21:10:44
Email
Temat: Wzrost masy ciała w ciąży Zalecany przyrost masy ciała w ciąży to ok. 12-16kg. Dla kobiet z niedowagą przyrost masy ciała może być nieco większy nawet do ok. 18 kg. Natomiast dla kobiet z nadwagą zalecany przyrost masy ciała powinien wynosić w granicach 7-11kg. Z tego: Płód 3000 - 3500gram Łożysko 400 - 900gram Płyn owodniowy 900gram Przyrost masy macicy 900 gram Powiekszenia masy sutków 400 - 900gram Wzrost objętości krwi 1400 - 1800 gram Wzrost ilości płynów tkankowych 1000 - 1400gram Przyrost tkanki tłuszczowej 1800 - 2700gram Zazwyczaj wzrost masy ciała wynosi w I trymestrze ok. 1300 - 2700 gram, w II i III trymestrze można uśrednić na ok. 250-450 gram tygodniowo.
zagatka
2007-02-12
21:58:43
Email
mathilda! ja tez jestem z osiedla mieszkam miedzy kosciolem a placem...na ul tetmajera mam nadzieje ze w kwietniu sie spotkamy:)
Mathilda
2007-02-13
00:14:11
Email
Ja jak zwykle nocny marek :) Ale nie klikam juz, bo maz chce spac, a komp kolo ucha. Zagatko, ja z Kusocinskiego. Gdybys wrocila na stale, moglybysmy z dzidziami na odek chodzic i na plac na fontanne. Kazda ma fajne miejsce kolo siebie. Przy okazji spaceru zapiekanka na placu.. mniam :) Dobranoc :)
Mathilda
2007-02-13
17:41:39
Email
Nie no dziewczyny.. co sie z Wami dzieje?? Gdziescie sa?
amela
2007-02-13
18:48:48
Email
hej dziewczyny!!Jemiolka dzidzia mi dzisiaj pomachała rączkami wszystko wporządku ma 3 cm.mam nadzieje że u ciebie też wszystko dobrze blagam odezwij sie.czekam
jjemiolka
2007-02-13
21:38:59
Email
hej ja też juz jestem... ;-D Amela cieszę się, że u Ciebie wszystko dobrze, u mnie też!!!jestem szczęśliwa-ginka nie robiła mi takiego długiego usg z wymiarami itp., zbadała mnie tylko i sprawdziliśmy serduszko dzidzi-BIJE I DZIDZIA SIĘ RUSZA!!! mialam juz 2 usg i nastepne szykuje sie za jakies 3 tyg więc to byłoby za dużo dla maleństwa. ;-)) jestesmy tacy szczęsliwi z mężem...Myślę, że w końcu przyszedł czas aby cieszyć się ciążą to już koniec 10 tyg... ;-) ypupiiii ;-D a Wy jak się macie mamuśki?? szczerze mówiąc liczyłam na jakieś ciekawe eseje po całym dniu-a tu nic...;-P ale moze jutro..Wypoczywajcie i spokojej nocki papa
jjemiolka
2007-02-13
21:41:00
Email
a byłabym zapomniala-PRZYTYŁAM 3 KG W CIĄGU 5 TYG.!!!!!!! teraz zacznę ostrą dietkę warzywną i owocową... ;-) pozdrawiam dobranoc
amela
2007-02-14
08:46:18
Email
Hej jjemolka ciesze sie bardzo że u Ciebie też wszystko dobrze.ale z nas panikary.Mi podczas wczorajszego USG wyszło że nie mam już krwiaczka i że mam temin na 13 wrzesnia tak jak Ty.Następne mam za miesiąc i wtedy lekarz zrobi przyziernosc karkowa dzidziusia.Bo to badanie wykonuje sie dopiero w 12 tygodniu ciązy.co studiowałas w Lublinie i na jakiej uczelni??pozdrawiam pa
jjemiolka
2007-02-14
15:57:24
Email
czesc.Amela fajnie ze mamy taki sam termin..bedziemy mogły wszystko sobie porównywać ;-)) a co do badania przeziernosci karku gdzieś mi się obiło, ze robi się je w 11-14 tyg.. u mnie juz jutro dzidzia skończy 10 tyg(u ciebie pewnie tez), a to badanie mam no powiedzmy za 2tyg. ;-) Co do studiów-bylam na KUL-u i skończyłam matme z informatyka ;-) a Ty? pozdrawiam
jjemiolka
2007-02-14
17:05:56
Email
Mathilda mam pytanko.pisałas, ze kupilas już sobie spodnie ciążowe.fajnie,ale jak dobierałaś sobie rozmiar?chcialabym takie spodnie aby pochodzić w nich trochę a nie odłożyć po 1msc bo są za małe? wybieram sobie ciuszki,bo zostalam w jednych portkach, które ledwo, ledwo zapinam..a swoją drogą nie uważacie, że te ciuchy sa strasznie drogie?
zadowolona
2007-02-14
17:32:45
Email
Cześć dziewczyny.Dzisiaj Walentynki, a mój mąż w delegacji jak zwykle zresztą.Przysłał meila gdzie mam szukać prezentu walentynkowego.Oczywiście czekoladki, tośmy se podjadły, aż mnie mdli.Moje starsze dziecko płacze, że Walentynki to takie rodzinne święto i jak to mogli tatusia do Warszawy wysłać. Druga sprawa, że nudno i smutno jak go nie ma. Też mi się ckli.Dobrze,że te czekoladki chociaż zostawił... Nie wiem jak wy, ale ja nie mogę spać. Już którąś noc z rzedu pomijam to, że mam głupie sny, ale tak głupie i straszne jak nigdy, to budzę się w srodku nocy i np.przez dwie godziny nie śpię tylko myślę.Nic dobrego z tego nie wynika.Już mnie to trochę irytuje, chyba se melisę kupie.Ja mam termin na 24 wrzesnia, 7 marca ide do lekarza i myślę. że wtedy zrobi mi przezierność karku.Aby do 7 marca. Potem już będzie z górki. Strasznie sie denerwuje tym badaniem.Macie już wybrane imiona? Idę do pracy, jakąś chałture do domu przyniosałam.Ale później jeszcze zajrzę.
jjemiolka
2007-02-14
20:28:54
Email
haaaloooo??? puk puk...jest tu ktoś??? kurcze tak cicho i spokojnie...gdzie się wszyscy podziali?? wiem że dziś Walentynki i apropos życzę Wam Waszym Mężczyznom i Maleństwom (Rodzinkom) duuużo miłości...aaa Zadowolona chyba same zostałyśmy-mój mężuś tez w pracy do późna...-a reszta dziewczyn imprezuje..no nic taki już nasz los.milego wieczoru-też jeszcze tu zajrze. ;-))
zagatka
2007-02-14
20:36:12
Email
czesc dziewczyny! bylam dzis u lekarza i jest wszystko ok!!!:)...tylko nie wiem dlaczego dal mi progesteron...i mam go brac do 10 marca...chyba zapobiegawczo... zadowolona!nie jestes sama...moj maz tez w rozjazdach...wroci dopiero za 10 dni :( i mamy podobny termin:) ja na 23 wrzesnia:)
jjemiolka
2007-02-14
20:38:37
Email
a co do przezierności-nie martw sie niepotrzebnie-w sumie i tak nic nie zmienimy, nie od nas zależą wyniki.Wiem, że chciałybyśmy aby z dziećmi było wszystko dobrze i miejmy nadzieję, że jest dobrze.. ale zadziwiające jest to,że każda mama czeka do końca 12 tyg...;-) ja też liczę, ze potem bedzie już z górki...nasze imiona to Julia-Julka,i Szymon lub Maciek.Chłopca jeszcze nie jesteśmy pewni.Dla dziewczynki szybko się wybrało. ;-) A jak u Ciebie Zadowolona?
jjemiolka
2007-02-14
20:43:15
Email
zagatka, co do progesteronu-nie zaszkodzi Ci, a szybciej pomoże..Czasem lepeij dmuchać na zimne..a tak w ogóle masz tam polskiego lekarza, czy chodzisz do włocha? ach i tworzą się "parki terminowe" ;-)
Strona 4 - poprzednia, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, następna

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum