szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Ciąża (zdrowie i samopoczucie w ciąży, przebieg ciąży, wątpliwości, szpitale itp.)
temat - wrzesien 07


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 10 - poprzednia, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, następna
Napisano: Treść:
spidi
2007-01-31
Email
Witm wszystkie brzuchate z terminem na wrzesien.Jak sie czujecie i czy rosna juz wam brzuszki
Mathilda
2007-02-17
15:45:18
Email
Czesc dziewczyny!! Nie przebrnelam jeszcze przez wszystkie posty, bo zobaczylam na str.7, ze sie o mnie martwicie.. nieladnie z mojej strony.. mimo to zrobilo mi sie b.cieplo na sercu, ze o mnie pamietacie :) Przyczyna mojej nieobecnosci bylo fatalne samopoczucie. Boli mnie glowa po calych dniach, kiedy poczuje glod, musze zjesc cos niemal w tej samej sekundzie, bo mnie torsje nie na zartu dopadaja. Czuje sie caly czas, jakbym byla chora albo na kacu. Dodatkowo mialam niestrawnosci i brzuszek mnie pobolewal. Tesciowa twierdzi, ze to wszystko na tle nerwowym. Dodatkowo poklocilam sie troszke z mezem.. Zaczelo sie od tego, ze nie zgodzilam sie z Nim jutro jechac do Jego babc (a zawsze jezdze). Do jednej jest grubo ponad godzine w jedna strone. Caly dzien z glowy, a ja ledwo zyje. Pozniej zaczal sie licytowac co do wszystkiego.. gdzie czesciej jezdzimy do jego, czy do mojej rodziny i takie tam. Tak normalnie jest cieplym czlowiekiem, ale odnioslam wrazenie, ze nie zdaje sobie sprawy z mojego samopoczucia, czy nie wierzy.. ech.. przepraszam za te wyzalania, ale o tym nikomu nie mowie, wiec wybuchlo. Co do progesteronu Zagatko, to don't worry. ja tam jem i nie narzekam. Czuje sie z nim pewniej. A spodnie Jjemiolko.. no wlasnie. Sa drogie. Ogolnie ciuszki ciazowe. Wiem, ze wiele babeczek kupuje na allegro, ale sklepik happy mum jest super. Ostatnio zamawialam jeansy. Napisalam do nich rowniez, ze wybierajac te spodnie chcialabym w nich pochodzic do konca ciazy. Napisalam im wymiary, co odpowiadalo M-kom. Poprostu przelalam "na papier" wszelakie watpliwosci. Za kilka dni zadzwonila do mnie pani z happy mum i powiedziala, ze skoro tak szybko rosne (wspomnialam o tym :)), to ona proponuje L-ki. Poza tym jeans jest malo elastyczny, wiec M-ki moglabym szybko odlozyc na polke. Jeszcze nie przyszly, ale gdyby cos bylo nie tak, to odsylam w ciagu 10 dni, a oni przysylaja wlasciwy rozmiar na swoj koszt. Ojoj.. rozpisalam sie troche, a teraz wracam do nadrabiania w czytaniu :)
Mathilda
2007-02-17
15:56:35
Email
Ach tycie i slodycze :) To moj konik :) Wlasnie ten rozmiar ciuszkow zalezy tez od tego, jak sie tyje. Ktos, komu tyje tylko brzunio, moze chodzic w jednych portkach caly czas, ale ja tyje wszedzie (z 5 kilo na plusie), tez mnie bielizna co poniektora zaczyna uwierac :)), wiec wole kupic wieksze. Probowalam oszukiwac sie jogurtami, gruszkami, ale bylo tylko gorzej. Takie produkty wzmagaja moj glod i mdlosci. Mam zjazd w nastepny weekend i pojade juz w portkach ciazowych. Nie zamierzam ugniatac brzusia tyle godzin. Polozna, ktora pracuje z moim ginem pocieszyla mnie, ze ona przytyla 35 kilo i wszystko zrzucila przy odpowiedniej diecie. Faktycznie, babka z 50 lat, a figura, ze ho ho :D A zagatko- wycieczek na odek jeszcze nie uskuteczniam. Prawie w ogole nie wychodze nigdzie. Co do terminu.. to ja zostane sama pozniej :'o( Bo moj jest na 30.09/01.10. Musze uciekac poki co, bo Bartek- mezczyzna moj niesforny pcha sie do kompa. No to mam go z glowy (komputer) do pozna wieczorem, albo do jutra. Sciskam Dziewuszki Was wszystkie i dziekuje za troske. 3majcie sie cieplo i bez dolegliwosci :)
Joanna26
2007-02-17
16:19:30
Email
Ja nie z tego watku,ale Mathilda, tez dzis odmowilam wizyty u rodziny mojego ukochanego;)Kobieta w ciazy ma prawo roznie sie czuc albo po prostu nie miec ochoty na jakies spotkanie, tak czy nie? A ze faceci nie do konca to rozumieja? Zyczylabym kazdemu,zeby choc chwile poczul, jak to jest. Ciaza to wspanialy stan, ale miewa sie slabsze chwile i generalnie - jest to stan wyjatkowy pod roznymi wzgledami. Nie przejmuj sie i nie popadaj w poczucie winy. Pozdrawiam wszystkie wrzesniowki:)
Joanna26
2007-02-17
16:37:06
Email
Amela,do dentysty w ciazy ponoc nie tylko mozna,ale trzeba,bo z wiadomych wzgledow zeby sa bardziej narazone niz wczesniej.Tylko oczywiscie dentyscie trzeba powiedziec,ze sie jest w ciazy - to glownie chodzi o znieczulenie,ze jakby trzeba bylo koniecznie uzyc,to duzo slabsze.No i przeswietlenia - to jest wykluczone przez cala ciaze.Jesli bys sie chciala wybrac do dentysty w Lublinie (pisalas,ze skonczylas UMCS),to polecam dr Giska z Luxmedu.Jest wspaniala i leczyla mi wlasnie zeby w ciazy.Cale zycie leczylam zeby ze znieczuleniem,balam sie jak nie wiem,a ona wyleczyla mi wszystko bez jednego zastrzyku przeciwbolowego.Bylam zachwycona,mam teraz zeby w duuuzo lepszym stanie niz przed ciaza i sie smieje,ze to dzidzia mi zrobila taki podarunek.Pozdrawiam!:)
jjemiolka
2007-02-17
18:34:09
Email
ufff....MAthildo bardzo się cieszymy, ze wszystko u ciebie dobrze..no poza samopoczuciem, ale to dobre objawy ciąży..ja też przez to przechodziłam-było kiepsko, ale do przezycia..a co do niestrawności, mialam takowe po lekach i progesteronie i musialam co jakis czas go odstawiac aby żołądek doszedł do siebie, bo nawet kleiku nie moglam jesc (a i tak przytyłam 3kg...) Zyczę więc cierpliwości, zdrówka, zdrówka i jeszcze raz zdrówka..Acha i nie martw sie nie zosatwimy Cię samej-będziemy na bieżąco do Twego terminu.. ;-) odzywaj się w miarę możliwości pozdrowionka
zagatka
2007-02-17
22:02:57
Email
hej dziewczyny! piszecie ze bierzecie progesteron doustnie...jestem troszeczke zdziwiona bo moj lekarz surowo zabronil twierdzac ze w czasie ciazy wolno tylko i wylacznie dopochwowo poniewaz wspomaga rozrost macicy a nie dostaje sie bezposrednio do malenstwa....ale widocznie sa na ten temat rozne opinie...zreszta jak pod wieloma innymi wzgledami :) pozdrawiam goraco:)
Mathilda
2007-02-17
23:07:03
Email
Hej! maz poszedl na piwko z kolegami, a ja mam caaaly komputer dla siebie :) No rzeczywiscie, dentysta w ciazy wskazany. Problemy z zebami przekladaja sie na caly organizm. Chory zab-zatruty organizm. Tylko bron Boze rtg!! A progesteron.. nie wiem Zagatko co bierzesz, bo sa rozne preparaty. W Polsce najbardziej popularne sa duphaston (tylko doustny) i luteina (doustna i dopochwowa). Nie wiem od czego zalezy jaki lek sie przepisuje. Ja jem duphaston od 14 dnia cyklu (owu byla 12 dc), siostra tez go brala i setki dziewczyn z roznych forow, ktore pochlanialam. Nie mam pojecia dlaczego Twoj lekarz powiedzial, ze w ciazy tylko dopochwowo. Moze we Wloszech jest inaczej..?? (Ogladam wlasnie fantastyczny film na tvn o uposledzonym ojcu 7-letniej dziewczynki, ale postaram sie znalezc cos w necie o gestegenach).
Mathilda
2007-02-17
23:30:37
Email
Przegladnelam kilka stron i na zadnej nie znalazlam info, ze doustne srodki dzialaja na dzidziusia, a dopochwowe tylko na macice.. Mysle, ze dzialaja podobnie. A czemu w ogole zapisal Ci progesteron? Joanno.. dziekuje za wsparcie :) Goraca atmosfera juz wrocila do normy (tak mysle). Maz musi sie pogodzic z moja decyzja :)
Mathilda
2007-02-18
00:18:46
Email
Jeszcze pytanie przed snem : jak tam Wasze brzusie? Ja jestem w prawie 9 tygodniu i juz go mam. Do tego stopnia, ze jak stoje, to nie widac mi juz kolcow biodrowych.. Ciesze sie, jestem z niego dumna :) , ale troche mnie to dziwi, bo przeciez zazwyczaj na takim etapie jeszcze nic nie widac. Czy tylko ja tak mam? Dobranoc.. zasypiam juz na klawiaturze. Pa!
zagatka
2007-02-18
00:43:58
Email
co do progesteronu...to podobno profilaktycznie a jesli chodzi o brzuszek to i owszem:) sama bylam baaardzo zaskoczona ze tak wczesnie:) ale podobno jesli szybko "wyskoczy" to pozniej wolniej rosnie:) mam taka cicha nadzieje bo to przeciez jeszcze prawie 7 msc przed nami:)
ciekawa
2007-02-18
16:30:17
Email
Ha ha jak sie Was czyta to człowiek sobie przypomina swoje początki:) Ja tylko wtrace za Joanną o dentyscie ze chodzimy jak najbardziej bez obaw tylko odrazu informujemy o ciąży. Mnie do fryzjera lekarz pozwolił bez obaw-czesc zasłyszanych twierdziń pochodzi ze sponsorowanych gazet i lepiej wierzyć w nie z przymrózeniem oka. ale uprzedzam jak żle sie czujecie lepiej ze smierdzaca farba poczekać. Mnie tez brzuch na początku bardzo spuchł ale to od wody apotem dopiero zaczoł sie robic twardszy taki wypełniony. Jak mocne macie mdłosci spróbujcie sucharki beskidzkie-mnie pomagały na początu tylko nimi sie żywiłam. pozdrawiam
jjemiolka
2007-02-18
16:36:34
Email
czesc dziewczyny...coś wczoraj mężowie mieli kiepski dzień-mój też..pokłóciliśmy się wieczorem...o sprzątanie...ale jakoś się dogadamy..co do brzuszka ja wyglądam jakbym byla już w conajmniej 4 miesiącu.Raz, że wywala mi brzuszek po jedzeniu a inna sprawa ze już go i tak widac...wlasnie znajomy stwierdził, ze bedzie ze mnie niezła kuleczka... ;-) a ja nie mam nic przeciwko.. ;-) a Mathilda fajnie się zachowali z happy mum, ze zadzwonili i doradzili Ci co do spodni...chyba zrobię tak jak Ty i skontaktuję sie z nimi zanim kupię portki...ale to już w Pl..jeszcze niecałe 2 tyg...już nie mogę się doczekać. a bierzecie witaminy?? pozdrawiam
jjemiolka
2007-02-18
23:20:59
Email
Mathilda przypomnialo mi się-na żołądek pomagał mi kisiel i budyń... ;-) dobranoc
Mathilda
2007-02-19
10:20:07
Email
Jjemiloko :) Organizm chyba domaga sie tego, co mu moze pomoc :) ktoregos dnia wieczorem (chyba w sobote) wyslalam meza do tesco, zeby czym predzej kupil mi kisiel :) i rzeczywiscie lepiej mi sie zrobilo. Cos w tym musi byc :) Dzis wlasnie otrzymalam przesylke z happy mum. Bluzeczki, ktore zamowilam sa idealne, ale te spodnie.. mimo szczerych checi doradzajacej sa za duze. Duzo za duze. Chyba je odesle, bo nie wiem jak musialabym urosnac, zeby staly sie dopasowane, a moze.. jejku. Nie wiem co zrobic.. a jesli pozniej beda za male? Nie chce kupowac juz innych. Tanie nie byly.. Dziwi mnie w ogole, ze rozmiar M jest na mnie dobry (tamte spodnie, ktore kupilam na przecenie sa M-ki), skoro juz teraz waze 65 kilo przy 168 cm wzrostu (!) Zawolam mame. Niech oceni fachowym okiem :) No i to farbowanie.. co forum, co portal, co osoba, to inne zdanie. Ja zafarbuje wlosy (straaaszne odrosty), ale po skonczonym I trymestrze. Czyli juz niedlugo. Do pozniej. Pa!
Mathilda
2007-02-19
10:26:13
Email
Ach!! Witamin nie biore. Sa niewskazane w I trymestrze. Nadmiar niektorych witamin jest szkodliwy. Najczesciej do II trymestru je sie tylko kwas foliowy. Po badaniach lekarz sam powinien dobrac odpowiednie witaminy, bo czasem preparaty roznia sie mdzy soba (w ktoryms jest wieksza dawka danej witaminy, w innym mniejsza itp.). Czasem potrzebne dodatkowe zelazo, albo magnez.. ja obecnie oprocz foliku jem ASPARGIN. To magnez z potasem. Jest rowniez rozkurczajacy, co przy ciazy zagrozonej i np. skurczach lydek (dopadlo mnie raz) jest idealnym wyjsciem. Dobra.. mialam juz isc, a nie madrzyc sie :D
katarzyna_j
2007-02-19
19:08:19
Email
Witajcie :) Ale miło tutaj wpadać, tyle postów mnie przez weekend ominęło. :) Zacznę od kota - nie wyprałam go, spał w szafce kuchennej. :) Pisałam kiedyś, że kupiłam jedne spodnie ciążowe. Zerknęłam na metkę i okazało się, że są właśnie z tutejszego happy mum. Super. Rozmiar L, ale ja mam 110 w biodrach aż, a one są chyba 112-114 czy jakoś tak. Mam nadzieję, że tyłek mi nie będzie rósł. :) Ja też od początku ciąży biorę progesteron - konkretnie duphaston 3 razy dziennie. Moja ginekolog jest specjalistą od hormonów i przed ciążą z badań wynikło jej, że mam niedobory hormonu. Kolejne badania pokazują, że wciąż mam za mało, ale rośnie jakoś. Ostatnio miałam 51 czegoś (nie wiem, w czym to się mierzy). Podobno mogłoby być już 80. :) brałam jeszcze w sytuacjach kryzysowych w zastrzykach o nazwie Kaprogest. Wtedy, gdy już miałam bardzo niski poziom. Ponoć branie tego nie jest szkodliwe, podtrzymuje ciążę. Ja mam nadzieję, że ginekolog niedługo mi odstawi. Co do witamin w ciąży, to w 4 miesiącu podobno już dzieciaczek zaczyna wysysać z nas żelazo. Koleżanka polecała sok z buraków albo z pomidorów, ale ja żadnego nie lubię, więc skończy się pewnie na syntetykach. Na razie badania miałam dobre, więc żadnych witamin nie dostałam, ale chyba tak łatwo do końca ciąży nie jest. Co do fryzjera, to ja mam odrosty z pasemek i bym chciała, ale poczekam, nie będę ryzykować. Nie wyglądam najgorzej. Kara za to, że wcześniej się nie zmobilizowałam do fryzjera. :) Co do słodyczy, to jak już mnie napadnie taki głód, że wiem, że nic nie pomoże, że aż mnie mdli strasznie, to pozwalam sobie na marsa. Jak mam w lodówce. A jak nie mam albo obiecuję sobie, że nie zjem, to jem suszone morele (podobno w ciąży wskazane) albo suszone daktyle. Te ostatnie są naprawdę słodkie i przez to skutecznie hamują głód. Polecam, bo zdrowsze niż mars. :)
katarzyna_j
2007-02-19
19:09:35
Email
Podzieliłam moją wypowiedź spacjami na wątki, żeby łatwiej było czytać, a tu się skleiło. :(
amela
2007-02-19
19:11:22
Email
hej dziewczyny co do witamin ja biore centrum materne tylko.pytałam lekarza i mówił ze mogę brać.a Wy jakie witaminki łykacie???dzisiaj sie fatalnie czułam niskie cisnienie.Joanna wybiore sie do tego dentysty bo w Luxmedzie jestem raz w miesiącu na wizytach u mojego doktorka.a ile tam biorą za ubytek???
jjemiolka
2007-02-19
20:04:58
Email
amela do jakiego lekarza chodzisz w luxmedzie? ja mojego w pl też tam złapałam.. ;-) dr Zych.. a i witaminek na razie nie biorę żadnych-gin kazała mi odstawic po problemach żołądkowych..pozdrawiam
Mathilda
2007-02-19
20:38:23
Email
No Kasiu :) Ja tez sie tak zalatwilam. Wszystko ladnie odzielilam, a tu ;) Dlatego teraz sie nie fatyguje. Spodnie juz odeslalam. Moze i bym do nich dorosla, ale musze miec w czym chodzic teraz. Ja wszystkie zeby wyleczylam tuz przed zajsciem w ciaze, a z tym mam problem, tzn.z paszcza. Zebym nie wiem jak dbala, to i tak zawsze mi sie cos sypnie. Kisiel caly czas stosuje i jak narazie skutkuje. Ide obmyc me cialo. Pozdrawiam cieplutko :D
Mathilda
2007-02-19
20:40:35
Email
Kaprogest-tez mialam przyjemnosc przy tamtej ciazy. A duphaston odstawia sie w okolicach II trymestru, bo produkcje progesteronu przejmuje lozysko, ktore wowczas jest juz uksztaltowanie.
Joanna26
2007-02-20
09:44:51
Email
Amela, cena zalezy od tego,jak duzy jest ubytek i czy masz jakas znizke.Bez znizki zdaje sie od 70 do 100 zl.Ale glowy nie daje.Tez jestem ciekawa,do jakiego ginekologa chodzisz.Usg tez robisz w Luxmedzie?
katarzyna_j
2007-02-20
18:47:32
Email
Mathilda witaj w klubie tych, które więcej wydają na dentystę niż na cokolwiek. :) Ja przed ciążą też wyleczyłam wszystkie zęby. Ale mam takie, że psują się notorycznie mimo dbania. W każdym plomba. Teraz czuję, że jeden jest już jakiś niewyraźny. Może jestem przewrażliwiona, bo w ciąży psują się jeszcze bardziej. Moja ciotka przed ciążą nie miała żadnej plompy - takie solidne zęby. W pierwszej ciąży straciła aż 6!! Strach pomyśleć. Mam koronki nosić w tym wieku? :)
amela
2007-02-20
19:01:09
Email
hej dziewczynki ja chodze do dr Wdowiaka on przyjmuje i w Luxmedzie i w Ovum i tam mnie przyjmuje i robi USG naprawde bardzo fajny miły lekarz.Polecam go gorąco.Jak samopoczucie????jak brzuszki rosną??jjemolka mi wyliczył tydzień ciąży wg pierwszego dnia ostatniej miesiączki czyli(4.12.2006) robiłam badanie na hcg ilosciowe kobiety i wyszło troszke inaczej.Ale twierdzi że mam termin na 13 wrzesnia.pytałam wszystkie koleżanki które były w ciąży i mówiły że im też liczyli od pierwszego dnia ostatniej miesiaczki.Wiecie co teraz mi sie przypomniało my z meżem staralismy sie o dzidziusia od lipca 2006 czyli od naszego ślubu i dopiero udało nam sie w grudniu wyliczałam dni badałam śluz a tu prawie przez 6 msc nic.Powiedziałam sobie że jak w styczniu nic to ide już do lekarza.Ale na szczęscie jest nasza długo wyczekiwana kruszynka.pozdrawiam pa
katarzyna_j
2007-02-20
19:45:39
Email
Amela, fajnie, że bez lekarza się wam udało. Ja miałam ślub w czerwcu 2006, ale nie starałam się od razu, bo dopiero w lipcu skończyliśmy wstępny remont mieszkania, a potem musiałam odstawić pigułki i potem odczekać. Potem się okazało, że progetseron za niski, więc myślałam, że nic z tego nie będzie. A jednak udało się. Teściowa się dziwiła, żem taka blada. A ja już od 3 tygodni byłam w ciąży. :)
zadowolona
2007-02-22
18:03:53
Email
co to ? Pomór jakiś czy co? Gdzieście są?
jjemiolka
2007-02-22
21:19:29
Email
hej no wlasnie nie wiem jakiś zastój mamy na forum...ja obecnie przymierzam sie do przeprowadzki więc powoli się pakuję...ale mimo to zaglądam tutaj a tu pustki, nic sie nie dzieje..nieładnie się dziewczyny opuściłyśmy... ;-P acha i niesamowitym jest, ze jak się człowiek stara i chce mieć dziecinkę to często nie wychodzi tak od razu (my też staralismy się 4msc i powoli zaczynałam łapać doła)...a jak się nie planuje i odkłada na później...to hoho- ciąża na 100%!! Ale nikt nie mówił, że będzie łatwo, nie? papatki
amela
2007-02-23
15:34:57
Email
hej dziewczyny.wczoraj tak mnie bolała głowa że aż sie popłakałam myslałam że to przeziebienie bo pobuszowałam troche po sklepach jesli można to nazwać buszowaniem weszłam do jednego sklepu z ciuchami i już dalej nie miałam siły.więc zrobiłam podstawowe zakupy w tesco i do domu.A przed ciążą to codziennie łaziłam po sklepach i wracałam obładowana ciuchami.Rety mój mąż sie aż dziwi że mi chyba cos dolega bo przeszła mi sklepowa mania kupowania.Co do bólu głowy posmarowałam amolem i jak ręką odjał.Dziewczyny jak tam brzuszki rosną.Bo mój malutki.jjemiolka znowu zaczyna mnie ogarniac jakaś obawa jak przed ostatnią wizytą.
jjemiolka
2007-02-23
17:02:55
Email
amela...wiesz, ja mam podobnie..bo ostatnio chyba przewiało mi podbrzusze-czulam ze mnie przewiewa-a teraz jajniki mnie bolą codziennie i czasami macica, więc się martwię...generalnie czekam ma mdłości z niecierpliwością...no i pocieszam sie, ze wizytę mam już niedlugo-bo za ponad tydzień i wtedy zrobię badanie przeziernosci karkowej i wszystkie inne, więc trzeba przetrwać...a co do brzuszka-mój duży-rano nie aż tak, a po jedzeniu...hoho...a kiedy amela masz następne badanie?
amela
2007-02-23
19:05:28
Email
oj jjemiolka ja ma dopiero 13 marca bo mój lekarz ma urlop.bądzmy dobrej m ysli.buzka
amela
2007-02-23
19:06:45
Email
a co do brzuszka ja mam tak samo
zagatka
2007-02-25
16:26:15
Email
TO BYL 8 TYDZ :) I 13MM

zagatka
2007-02-25
16:29:47
Email
ciekawe ile juz malenstwo uroslo:) na 6 marca przewidziane kolejne usg...juz nie moge sie doczekac:):):)
katarzyna_j
2007-02-27
00:44:50
Email
Widok niuni na USg jest taki wzruszający. Dla kobiety, a może bardziej dla mężczyzny. Nawet u malutkiej fasolki widać nóżki, rączki, główkę, serduszko. Niezapomniane doznanie. Szkoda, że nasze mamy nie robiły standardowo usg.
Mathilda
2007-02-27
09:44:18
Email
No nieee!!! Tyle mnie nie bylo, myslalam, ze bede miala niezla lekturke do czytania, a tu... Ja bylam na zjezdzie. Wrocilam nieprawdopodobnie umordowana, a w czwartek jade spowrotem!!! Zrobili nam odrazu zjazd 9-dnowy z praktykami i zajeciami. Juz takie przerabialismy. Fajne studia zaoczne, nie?? W tamtym roku oprocz weekendowych (z piatkami wlacznie), mielismy 3 zjazdy jednotygodnowe i jeden 2-tygodniowy. Ludzie juz urlopow nie dostawali. Paranoja. Jak ja zniose 9 dni??? Na tym zjedzie kolo kogo bym nie siadla, to kaszla, smarkaja.. Ale za to wczoraj :D Wczoraj uspokoilam swe nerwy. Jak zwykle zaczelam wymyslac niewiadomo co, bo brzuszek mi sie troche zmniejszyl (widocznie nie zatrzymuje juz tyle wody w organizmie), bylam u gina na usg. Moja Fasolka ma cale 2,5 cm, co odpowiada 9 tygodniom i 4 dniom. Dzidzia jest wg usg starsza o 3 dni. W zwiazku z czym termin z usg wychodzi na 27.09. Widzialam serduszko i jak bobo sie rusza :) Miod na me serce!! A o staraniach to nie wspominajcie.. Stracilam pierwszego dzidziusia 14 grudnia 2005, a w druga ciaze zaszlam 25.12.2006. Takze rok rozpaczy i dolow.. No gdziescie sa?? Nie pograzajcie sie w czarnych myslach!!! Na pewno wszystko jest w jak najlepszym porzadku .
Mathilda
2007-02-27
09:45:04
Email
A gdzie moja Ziomalka z Mielca??
zagatka
2007-02-27
09:50:30
Email
MATHILDA! JESTEM JESTEM!...TYLKO ZE UMIERAM!:( MAM TEMP 39 I NIC NIE OPADA...MOJ MAZ TO TYLKO CHORUBSKA ZNOSI DO DOMU DO WCZORAJ LEZAL ON A TERAZ MNIE ROZEBRALO...PRZECHLAPANE
zagatka
2007-02-27
09:52:13
Email
A JUTRO MUSZE ZWLEC SIE DO PRACY...NIE WIEM JAK TO ZROBIE?...ALE MUSZE :(
zagatka
2007-02-27
09:56:54
Email
...i jeszcze panicznie sie boje czy wysoka temp nie zaszkodzi bardziej dzidzi anizeli jakas mocniejsza tabl!?na razie moge brac tylko doraznie paracetamol ale chyba na niego nie ide...bo nic nie pomaga:(
Mathilda
2007-02-27
17:56:33
Email
Ojej!!! :'o( Kobieto!!! Jak Ty do pracy chcesz isc??? Sa rzeczy wazne i wazniejsze. Goroczke pow. 38 st. trzeba bezsprzecznie zbijac.. lepsza tableta niz goraczka. Jesli paracetamol nie dziala (na mnie tez nigdy nie dzialal), to do lekarza marsz. Jejku. Moglabys na czas ciazy na pupie w Mielcu z rodzicami siedziec. Wszystko co teraz robisz, jakie decyzje podejmujesz.. wszystko przez pryzmat dziecka. Dla niego i przez nie. 3maj sie i nie daj sie!!!
Mathilda
2007-02-27
18:03:29
Email
Gorączka w ciąży DEFINICJA Prawidłowa temperatura ciała wynosi ok. 36,6 stopni Celsjusza. Jeżeli temperatura ciała wzrośnie do 37,6 - 38 stopni to możemy już mówić o gorączce, która jest naturalnym mechanizmem obronnym organizmu. Jest alarmem, że dzieje się w nim coś niedobrego. OBJAWY I PRZEBIEGW pierwszych tygodniach ciąży zazwyczaj temperatura ciała wzrasta o ok. 0,5 stopnia. Jest to stan fizjologiczny i nie powinien wywoływać niepokoju. Utrzymująca się od momentu jajeczkowania temperatura ciała na poziomie ok. 37C – 37,5C jest jednym z objawów wczesnej ciąży. Podwyższona temperatura jest wynikiem zmian hormonalnych zachodzących w organizmie wywołanych ciążą. Na skutek działania progesteronu podczas ciąży temperatura ciała najczęściej utrzymuje się na poziomie ok. 37C. W związku z tym, że kobieta ciężarna jest bardziej podatna na różnego rodzaju infekcje gorączka bardzo często może wiązać się z początkiem jakiejś choroby infekcyjnej tj. jak np. katar, przeziębienie, zapalenie gardła czy też innych bardziej niebezpiecznych dla kobiety ciężarnej chorób jak np. choroby wirusowe, do których niewątpliwie zalicza się popularną grypę. Gorączka stanowi znaczne zagrożenie dla kobiety ciężarnej gdyż może powodować różnego rodzaju uszkodzenia płodu jak również może ona wywołać przedwczesne skurcze macicy. Czasami, szczególnie przy bardzo wysokiej temperaturze w niskiej ciąży może dojść do poronienia. WEZWIJ LEKARZA, GDY... Jeżeli tylko nastąpi podwyższenie temperatury należy jak najszybciej skonsultować się z lekarzem. Nie należy zwlekać i oczekiwać, iż sama minie. Niezmiernie ważne jest to by nie przyjmować w tym czasie żadnych leków bez konsultacji z lekarzem, szczególnie w pierwszym trymestrze ciąży. Wiele z leków ma bardzo teratogenne działanie na płód. Dlatego decyzji o przyjęciu jakiegokolwiek leku nie wolno podejmować samodzielnie. LECZENIE DOMOWE Jeżeli u ciężarnej wystąpi wysoka gorączka a nie ma możliwości by natychmiast skonsultować się ze swoim lekarzem prowadzącym można posłużyć się domowymi sposobami bardzo często równie skutecznymi w obniżaniu temperatury ciała jak leki. Niewątpliwie największą zaletą tych sposobów jest fakt, że są one zupełnie bezpieczne dla przyszłego dziecka. Aby obniżyć temperaturę pij dużo płynów, najlepiej soków lub ziół. Staraj się ubrać lekko lub wykąp się w chłodnej wodzie. Dobrze na obniżenie temperatury działają także okłady.
Mathilda
2007-02-27
18:05:10
Email
3 główki czosnku przecisnąć przez praskę, dodać sok wyciśnięty z 3 cytryn, szklanka przegotowanej zimnej wody, ok. 6 łyżeczek miodu, wszystko razem wrzucić do słoika, po 24 godz. przecedzić, trzymać w lodówce w razie choroby pić łyżeczkę co 4 godz., profilaktycznie łyżeczka na noc, ja przed wypiciem mieszam z wodą mineralną, czyli biorę łyżeczkę nalewki, przelewam na dużą łyżkę i dolewam wody wtedy nie jest taka mocna jest to naturalny antybiotyk, ale wiadomo jak wszystko trzeba stosować z umiarem, bo czosnek obciąża wątrobę. TO ZNALAZLAM NA INNYM FORUM. PRZEPIS NA NALEWKE CZOSNKOWA. PROBA NIE STRZELBA...
katarzyna_j
2007-02-27
21:35:33
Email
Ja jestem teraz w 16 tc i czasami miewam wieczorami przez jakąś godzinę-dwie podwyższoną temperaturę. Tylko troszkę, więc nawet nie mierzyłam. Jakiś miesiąc temu miałam niemal codziennie. Nie wiem, co to. Może wieczorne osłabienie, chociaż moje dni nie są zbyt intensywne. Z domowych metod polecam mleko z miodem i masłem - dla ciężarnych idealne. I kompot z malin. Pycha. Albo kanapeczki z czosnkiem. :)
zagatka
2007-02-28
08:13:58
Email
mathilda! dzis juz troszeczke lepiej!ale musialam wziasc maxi grip w sumie on tez jest na paracetamolu...ale pomoglo!:)a przede wszystkim oklady!!!zostalam jednak w lozeczku!:) malenstwo najwazniejsze!!!
zagatka
2007-02-28
08:16:13
Email
mathilda!dziekuje ci bardzo za troske i bardzo przydatne informacje!:)skorzystalam a rezultat od razu widac!:) to napradwe bardzo mile z twojej strony!jeszcze raz dzieki! uciekam do lozeczka!!!
Mathilda
2007-02-28
09:19:11
Email
Ciesze sie, ze moglam pomoc :) Kamien z serca.. polecam sie na przyszlosc. A teraz ide sie doprowadzic do porzadku, bo nie spie od 7.30, a ciagle gnije w lozku. Wstyd!! "Do zobaczenia" Dziewczyny!!
jjemiolka
2007-02-28
16:27:34
Email
czesc dziewczyny.jak sie miewacie?jak wasze brzuszki?duże już? ;-D coś tutaj cichutko ostatnio...ja szykuję się po troszku do przeprowadzki i wyjazdu-większość robi Mąż, bo mój brzuszek ostatnio jest bardzo napięty, macica boli i jest twarda...muszę leżeć.martwię się trochę...ale też pocieszam, że w poniedziałek będe w luxmedzie na usg z badaniem przeziernosci karkowej i kości nosowej i gin mnie trochę poogląda...może mnie uspokoi...no właśnie amela, jak Twoje samopoczucie?? pozdrawiam wszystkie brzuchatki i ich brzuszki papa
amela
2007-03-01
09:28:13
Email
witam jjemiolka u mnie nic ciekawego sie nie dzieje chociaż jak piszesz o swoich objawach to troszke mam obawy o siebie bo mi nic nie dolega ani macica nie boli nic nie czuje aby tylko ciągłe zmęczenie.brzuszek troszke sie uwidocznił ale malutki.Mam nadzieje że wszystko dobrze.Odezwij sie jak bedziesz po wizycie u lekarza.Pozdrawiam i życze miłego powrotu do Polski.
amela
2007-03-03
13:38:12
Email
Hej dziewczyny co jest z Wami???czemu tu tak pusto????jjemiolka????wiecie co tej noce miałam ogromny koszmar bardzo mnie to wymęczyło.czy też snia Wam sie koszmary odnosnie ciaży????Nie wiecie kiedy należy przestać brac duphaston??Slyszałam ze do 12tyg.pozdrawiam odezwijcie się.
zagatka
2007-03-03
19:55:25
Email
czesc! ja juz dochodze do siebie! jedynym ratunkiem na wysoka temp byly zimne oklady pomogly ale odbilo sie na zatokach jestem cala zawalona!co do progesteronu mnie powiedziano do 12 tyg i na ulotce tez zaznaczone zeby nie dluzej....pozdrawiam
zagatka
2007-03-03
19:56:33
Email
w poniedz ide na kolejne usg to bedzie poczatek 12 tyg juz nie moge sie doczekac:)
katarzyna_j
2007-03-04
04:06:55
Email
amela, chyba z tym duphastonem zalezy od lekarza. Ja biorę od początku ciąży i mam regularnie robione badania na poziom progesteronu. Teraz jestem w 17 tc i nadal ginekolog kazała mi brać. Mam słaby poziom. Czasami pomagam sobie też zastrzykami z progesteronu (Kaprogest) jak np brzuch mnie boli. Ginekolog powiedziała, że to działa rozkurczająco a nie ma skutków ubocznych jak nospa. Będę miała odstawiony dupahston prawdopodobnie na kolejnej wizycie, czyli za jakieś 3 tygodnie dopiero. Z tego, co się można na forum zorientować, niektóre dziewczyny biorą bardzo długo duphaston i luteinę też.
zagatka
2007-03-04
11:58:50
Email
czesc dziewczyny od kiedy macie robione badania na poziom hormonow itp bo ja jeszcze nic takiego nie mialam(zaczynam znow sie zastanawiac nad zmiana lekarza)a to 12 tydz! nie mialam tez ani morfologi ani zadnego z tego typu badan ciagle tylko usg toxo i na antyciala rozyczki itp bo w dziecinstwie nie przecodzilam zadnej z nich...
katarzyna_j
2007-03-04
13:02:08
Email
To dziwne chyba. Ja badania na progesteron miałam już przed ciążą, jak pierwszy raz poszłam do ginekolog. Okazało się, że już wtedy miałam za niski progesteron. Teraz mam średnio raz w miesiącu na progesteron, raz miałam też na wszystkie 3 hormony. Na tej podstawie łykam duphaston. Moja ginekolog od 30 lat zajmuje się zagrożonymi ciążami, zna się na hormonach właśnie. Nie daje progesteronu jak niektórzy lekarze w ramach takiego zabezpieczenia-witaminki bez robienia badań. Co do innych badań, to miałam już 3 razy robione badania krwi i moczu. Na pierwszym badaniu krwi miałam także oznaczaną grupę krwi, bo taki papier trzeba mieć przy porodzie podobno. Niby każdy wie, jaką ma grupę, ale musi mieć to na piśmie. :) Np. z ostatnich badań krwi wyszedł mi niedobór żelaza i białych krwinek. Dzięki tej informacji dostałam komplet witamin, które mają mi poprawić morfologię. Koniecznie musisz zrobić chociaż jedne badania krwi i moczu. Standardowo, z tego co wiem, robi się je co miesiąc.
amela
2007-03-04
16:19:10
Email
Witam dziewczyny.morfologie i analize moczu powinno sie robic co kazdą wizytę u gina.
zagatka
2007-03-04
20:56:21
Email
wlasnie tego sie obawialam...ja wszelkie piguly dostaje "profilaktycznie"...jedyne badanie z krwi mialam wlasnie na stwierdzenie grupy i...to wszystko
katarzyna_j
2007-03-04
21:07:51
Email
Beztroskiego masz lekarza. :)
amela
2007-03-05
20:07:36
Email
powinnaś zagadka zastanowic sie nad zmianą lekarza.ja juz miałam szereg badan robionych. jjemiolka czekam na nowe wiadomosc od Ciebie.a co z tymi koszmarami miewacie je czasem dziewczyny???bo mnie troche martwią.
katarzyna_j
2007-03-05
23:38:30
Email
Mnie się raz śnił poród, ale nie nazwałabym tego koszmarem. Gorzej było przed ślubem, jak miałam sny, że wszyscy goście już w kościele, a ja mamę do Ryłko po buty wysyłam, a sukienka jakaś taka krótka. :)
jjemiolka
2007-03-08
18:42:58
Email
Witam Was dziewczyny, po długiej nieobecności.. ;-) cos tu faktycznie trochę pusto..nastawiłam się na długą i fajną lekturę a tu nic... ;-( ale pewnie zajęte jesteście...ja ostatnio tak, a poza tym nie mam internetu...Ale jesteśmy z meżem bardzo szczęśliwi, bo zrobilam usg na przeziernosc karkowa i kosc nosową i jest wszystko super, dzidzia zdrowa-serduszko buje jak dzwon... ;-)) a badania tez mam w porzadku (muszę tylko powtórzyć glukozę i hormony tarczycy)..co do innych-progesteronu- też nie mialam żadnych badan i lekarz mi ich nie sugerowal...nie wiem juz sama...Szczęsliwa jestem bo to juz 14 tydzien!!! ;-))) youppiii.....a Wy dziewczyny jak się miewacie, jak wasze brzuszki??? Amela?jak Twoje usg-pamietam ze mialas miec 6-tego??...a w ogóle to wszystkiego najlepszego KOBITKI... ;-) pozdrawiam papa
amela
2007-03-08
20:28:34
Email
no jjemiolka wreszcie cieszę sie że u Ciebie wszystko dobrze.ja ma wizyte we wtorek 13 boje sie troche.to już 14 tydzień???rety pogubiłam sie juz w tym liczeniu.brzuszek malutki ale po obiedzie ogromny.pozdrawiam pa
zagatka
2007-03-08
22:10:00
Email
to dopiero 12tydz :)

zagatka
2007-03-08
22:13:51
Email
z tamtego lekarza zrezygnowalam wczoraj sie przez niego podlamalam co skonczylo sie dwukrotnym krwotokiem z nosa...podobno na tle nerwowym...oznajmil mi ze nie slyszy serduszka od razu pobieglam na usg i...okazalo sie ze jest wszystko w porzadku a malenstwo do mnie pomachalo:)
jjemiolka
2007-03-09
11:07:31
Email
czesc dziewczyny. Zagatka-dobry pomysł ze zmianą lekarza-skoro taki niekompetentny-a wiadaomo, ze mamuski sa szczególnie wrazliwe na punkcie zdrówka i zycia dzidzi...Amela-ja sama sie juz pogubilam w tych obliczeniach, bo lekarka w Irl. mówi ze termin mam na 13.09. a tutaj lekarz mowi ze wiek ciazy zgadza sie z ostatnim okresem i wyznaczyl mi termin na 5-tego wrzesnia, wiec juz nie wiem co mam myslec, ale jak by nie bylo to juz 14 tydzien!!!koniec czy jego poczatek-nie wiem juz samma ale 14!! ;-) fajnie-a Ty głowa do góry-bedzie dobrze-musi byc dobrze!! pozdrawiam wszystkie brzuszki...a co z Mathilda?zadowoloną i pozostalymi dziewczynami??
ciekawa
2007-03-09
11:15:27
Email
Zagadko bez nerówów:) takie maleństwo to lekarz miał parwo nie słyszec serduszka-swoja droga dlaczego już je sprawdzał-takiemu maluszkom sparwdza sie to na usg-nie potrzebnie Cie palant nastraszył. ja pierwszy raz słuchałam serduszka ok 21 tc na pogotowiu(taki incydent)i też aby je uchwycić było ciężko-potrzebny jest czuły sprzęt. Dobrze ze zmieniłas lekarza. Jemiołko taka rozbierznosc jest jak nabardziej prawidłowa-czseto nawet wieksza co innego z usg a co innego z wyliczeń. ja akurat- mam idelanie tylko jeden dzien róznicy:) ale pytałam o to lekarza bo bardzo sie zdziwiłam ze tak akurat. Maluszki i tak maja w nosie nasze wyliczenia i przyjdą na swiat wtedy gdy same beda gotowe;)
katarzyna_j
2007-03-12
00:29:17
Email
Wszystkie nie możemy się doczekać jakichkolwiek oznak naszych maleńst. :) Ja mam USG w przyszły czwartek - początek 20 tc, a potem jakoś 1-2 kwietnia - tzw USG prenatalne u jakiegoś innego specjalisty. Chcę, żeby dwóch niezależnych ekspertów powiedziało, jaka płeć. Taka fanaberia. :)
amela
2007-03-13
18:26:43
Email
witam jjemiolka jestem już po wizycie dzidzia zdrowa to 14t.c ma 8.5 cm.tylko co nie martwi lekarz podejrzewa u mnie łożysko przodujące powiedział ze to zazwyczaj sie powinno unormować bo macica sie rozrasta ale ja sie już troszke martwie.ile zapłaciłas za ostatnią wizyte w Luxmedzie.pozdrawiam pa
jjemiolka
2007-03-13
21:14:46
Email
hej dziewczyny.dlaczego tutaj tak cicho i pusto...na poczatku było jakos "żywiej" a teraz..Amela najważniejsze ze dzidzia zdrowa-wiec nie martw się na zapas łożyskiem, zwłaszcza ze lekarz mówił, ze powinno sie unormować...A co do wizyty-robilam tylko usg z przeziernoscia karkowa i zaplacilam 80zeta...a za wizyte u gina (juz prywatnie) 100zl(z cytologia).. wysyłał mnie jeszcze do endokrynologa z wynikami tarczycy (tez prywatnie), ale wyszly mi dobre i zrezygnowalam...w sumie na badania i lekarzy wydalam w ciagu tyg. ok 500zł...jak chce sie szybko i nie ma sie ubezpieczenia to tak wychodzi...ale nie narzekam bo w irlandii wychodzi co najmniej 4razy drozej...a kiedy masz nastepna wizyte?pozdrowionka pa
jjemiolka
2007-03-13
21:19:01
Email
amela to jedna z info jakie znalazlam:Jeżeli w 16 tygodniu ciąży zrobiłaś badanie USG i powiedziano ci, że łożysko jest nisko umiejscowione, jeszcze nie ma się czym przejmować, bo zdarza się to dość często. W większości przypadków łożysko z czasem przesuwa się ku górze. Kolejne badanie ultrasonograficzne zostanie wykonane prawdopodobnie w 32 tygodniu ciąży. Jeżeli łożysko nadal będzie w dolnej części macicy - wtedy można mówić o łożysku przodującym. Zdarza się to raz na 200 ciąż, raczej rzadko przy pierwszym dziecku, a częściej po operacjach macicy, po zabiegach (np. przerywaniu ciąży).
monia_ireland
2007-03-13
21:53:55
Email
czesc dziewczyny:) Amelko: nie martw sie lozyskiem ja mialam to samo robiac usg w 23tc-lozysko nadal bylo nisko ale lekarz mowil ze to ze lozysko jest nisko nie znaczy odrazy ze jest ono przodujace! ja mieszkam w Irlandii i mam utrudnione jego kontrolowanie ale lekarz mowil mi jak bylam w Polsce zebym byla spokojna i jezeli sie nic nie dzieje nie ma boli brzucha ani krwawien mam zachowac spokoj. Twoje lozysko ma jeszcze baaardzo duzo czasu na pojscie w gore poniewaz macica sie rozrasta i samoistnie je pociaga w gore i pewnie i u Ciebie tez tak bedzie!!Badz spokojna:)Tylko nie wolno Ci sie forsowac-nic nie dziwgaj ani nie przesuwaj pozornie lekkich przedmiotow, duzo wypoczywaj ale tez nie kladz sie jakbyc byla chora-poprostu musisz bardziej na siebie uwazac-zreszta to zalecenie dla kazdej ciezarnej:) Bedzie dobrze zobaczysz!!!Pozdrowionka dla wrzesniowych brzuszkow od majoweczki:)
Mathilda
2007-03-14
14:51:32
Email
Hej!!! Robie WIELKI COME BACK :) Myslalam, ze Was uprzedzilam... bylam na zjezdzie 9-dniowym. W sumie nie bylo mnie prawie 2 tygodnie w Mielcu. Jak jade do Krakowa, mieszkam u mojej siostry i szwagra. Niby maja neta, ale jak tylko udalo mi sie usiasc do komputera zaraz slyszalam: "ja chce sasiady/krecika" - moj 3-letni siostrzeniec ma na kompie bajki. Jak szwagier przybyl z pracy, to tez musialam zmiatac. On to nawet do kibelka z komputerem (maja laptopa) chadza :P . Poza tym to byly praktyki i zajecia, wiec czasu malo. Co do badan-ja tez nie mialam na hormony, tylko standart-krew i mocz. Na usg bylam ostatnio w 9 tygodniu i bylo wszystko ok. Brzusio rosnie. Po czesci spozywczy, po czesci ciazowy. rozgladam sie za jakimi szmatkami indyjskimi, bo one zawsze takie obszerniejsze, zwiewne. Juz wyczailam fajne tuniczki :) poza tym (obym nie zapeszyla!!!) wraca mi energia, chcec do zycia i do robienia czegokolwiek. Juz nawet ludzie z roku zauwazyli, ze potworne fochy strzelam i ciagle na cos narzekam, a dla mojego meza to juz w ogole jedza bylam i nadal troche jestem. Wstyd. Obawiam sie troche mojego tycia. przez ostatnie 2 tyg.mialam smaka glownie na drozdzowki i niestety to widac. Piszcie jak zyjecie, bo nam watek padnie.
Mathilda
2007-03-14
15:17:25
Email
Zagatko - moja sugestia: wybierz sie w Mielcu do porzadnego lekarza. moze nie uslyszysz nic nowego, ale przynajmniej sie uspokoisz. Polecam Kleche i podobno Cebulaka.. do Klechy chodze, z Cebulakiem mialam przyjemnosc poznac sie jak bylam w szpitalu, ale ze 2 razy Go na oczy widzialam, wiec nie moge oddac za Niego glowy. Nie mniej jest ordynatorem w naszym cudownym szpitalu. Ok... spadam juz :) papa!
amela
2007-03-14
17:09:10
Email
hej dziewczyny dzieki że mnie troche pocieszyłyscie.jjemiolka ja mam kolejną wizyte za miesiąc.wiecie co byłam dzisiaj u fryzjera i rozjasniłam sobie odrosty tak jak zwykle i mam troche wyrzuty sumienia.czy to nie zaszkodziło mojej dzidzi??????co sądzicie na ten temat???/pozdrawiam
noemi
2007-03-14
17:17:33
Email
Amela, mozna farbować włosy w ciąży. tak powie Ci każdy fryzjer w salonie. sama to robiłam, inaczej pewnie nie byłabym taka wesoła jak teraz;) no bo jak się czuje kobieta z odrostami?:) pozdrawiam
monia_ireland
2007-03-14
19:10:58
Email
jasne ze mozna farbowac-tez to robilam:) teraz farby nie wnikaja przes skore do orgaizmu i jedyne co moze mowic za tym ze nie farbuje sie w ciazy to tylko w przypadku gdy na zapach farby biegniesz do toalety:) ja jak pierwsze raz farbowalam w ciazy to niesttety byl to dla mnie koszmar bo farba poprostu mnie udsila niesamowicie-smierdzala cuchnela i wogole!!!teraz jest juz ok:)
Mathilda
2007-03-15
09:02:38
Email
Dorwalam fajna gazetke M jak Mama i tam na koncu obalili kilka mitow. Mdzy innymi na temat farbowania wlosow. na mnie wszyscy sie darli (mama, siostra), ze nie moge farbowac, absolutnie i takie tam, a teraz mam dowod w garsci. Mozna farbowac. Jesli ma sie jakies obawy, to nalezy sie zafarbowac po I trymestrze i szamponem koloryzujacym (ma mniej amoniaki-mniej smierdzi). Ja bylam sobie obciac wlosy w poniedzialek. Salon malenki jak klitka, klimatyzacji zero i 3 panie z trwala-jedna z walkami na glowie, dwie na fotelu w trakcie "obrobki". Smrod niewiarygodny. Musialam wyjsc poki nie skonczyly, bo glowa mi pekala. Najgorszy dla dzidzi to smrod, a nie sama farba..Teraz jak sobie obcielam te zniszczone, mam takie piekne i zdrowe wlosy, ze szkoda mi farbowac mimo malo widocznego odrostu. moze jakas szamponetke tylko siekne. Tyle ze.. troche zle sie czuje teraz mdzy ludzmi-przytylam juz z 5 kilo. Wygladam poprostu jak kobita przy kosci, a nie w ciazy. Brzuszek ciazowy utopil sie w tluszczowym. No coz.. jak czlowiek nie ma powazniejszych problemow, to sie takimi pierdolami przejmuje i zawsze cos sobie znajdzie. Jak dla mnie, to moze tak zostac :)
Mathilda
2007-03-15
09:04:51
Email
Amela, z tym lozyskiem to na dwoje babka wrozyla: albo sie ulozy porzadnie, albo bedziesz musiala bardziej sie oszczedzac. Da sie z tym zyc! Z tego co czytalam, lekarze czesciej przewiduja ten optymistyczniejszy scenariusz :)
amela
2007-03-15
13:54:16
Email
dzieki dziewczyny co ja bym bez Was zrobiła.pozdrawiam buziaki
katarzyna_j
2007-03-15
21:27:31
Email
Ja wiem na pewno, że bez Was bym do końca ciąży chodziła jak czupiradło. A tak wczoraj sobie wątek o farbowaniu włosów przeczytałam i dzisiaj pobiegłam do fryzjera na podcinanie i balejage. Fryzjerka nie zauważyła, że jestem w ciąży (19 tydzień :), ale za to powiedziała, że w życiu nie robiła pasemek na tak długie odrosty. :) :) Teraz wyglądam w końcu jako kobieta cywilizowana. :)
Mathilda
2007-03-16
07:46:24
Email
Jeju Kasia... nawet mi nie pisz... Jak to 19 tydz i nie zuwazyla??? Marzylam o ciazowym brzuszku od pierwszego miesiaca, ale tak utylam, ze wygladam paskudnie. Wszystko jest na mnie za male :( Ogladam fotki brzusiow na roznych forach (mania i zboczenie to juz jest) i wszystkie dziewczyny takie laski. Wiadomo, ze najwazniejszy dzidzius. Oddam wszystko, zeby byl zdrowy, ale czuje sie taka bleee...
Mathilda
2007-03-16
22:54:21
Email
Dziwicie sie, ze watek nam zamiera, jak tutaj prawie nikt nie zaglada!!! mam nadzieje, ze wszystko z Wami i Dzidziami ok :) Zagatko.. no to z deszczu pod rynne. Jak nie urok to... wyzymaczka ;) Zatoki... hmmm... jesli nadal zle sie czujesz to: 1. Wymoczyc nogi w cieplej wodzie, wytrzec, natrzec amolem, nalozyc skarpetki i do wyra. 2. Natrzec zatoki (skronie czolo) amolem i do wyra. 3. Natrzec kark amolem i do wyra :) Tylko skad Ty tam amol wezmiesz?? Jak bedziesz w Polsce, to sobie kup. Ja mam migrenowe bole glowy k.skroni. Nacieram amolem, masuje. Czesto uczucie ciezkiej glowy pozostaje, ale bol ustepuje. Dla mnie to najlepszy srodek na bol glowy zamiast procha. Och.. zabieram sie za protokoly z praktyk do szkoly. Dobranocka. PS. Jutro pewnie ja zamilkne, bo wyjezdzamy na caly dzionek Papa.
amela
2007-03-18
15:59:59
Email
witam was amol jest genialnym srodkiem na ból głowy posmarowałam sobie czoło i jak ręką odjął.jak tam wasze brzuszki dziewczynki i samopoczucie.u mnie nawet bardzo dobre aż wybrałam sie na zakupy do Warszawy ale zauwazyłam ze interesuja mnie tylko sklepy z dziecięcymi ubrankami te ciuszki są boskie.pozdrawiam i sciskam pa pa
katarzyna_j
2007-03-18
23:41:20
Email
Też się zdziwiłam, że nie zauważyły (były dwie). Weszłam, zapytałam, czy maja dla mnie czas, wolno zdjęłam płaszcz, miałam na sobie raczej średnio luźny biały powiększający optycznie sweter, w którym już naprawdę widać brzuszek. Podeszłam do fotela, usiadłam i zaczęłam się tłumaczyć z odrostów, że ciąża i nie chciałam nic ruszać. A one z pytaniem, czy ja teraz jestem w ciąży. :) Co do amolu, to zapach mnie jakoś odstrasza. Mój dziadek hipohondryk używa i tak mi się źle ten lek kojarzy. Raz w ciąży wzięłam Paracetamol, bo mnie tak głowa bolała już strasznie, że miałam mdłości od tego. Chyba nie pomógł wcale. W końcu położyłam się spać i przeszło jakoś. Ale to był najgorszy ból głowy w moim życiu. Czemu w ciąży boli głowa? :)
katarzyna_j
2007-03-18
23:54:27
Email
Mathilda nie wierzę, że wyglądasz paskudnie. Nigdy nie dojdziesz z wagą i wyglądem do niechlubnego rekordu koleżanki wspomnianej fryzjerki, o której mi powiedziała. Dziewczyna przytyła w ciąży 70 kg. Nie wiem ile ważyła przed. Ciąża pojedyncza. Nie wiem, czy to zrzuciła. Ale 70 kg. Ja sobie tego nie wyobrażam. Jeżeli się objadała to trudno, ale jeżeli to hormony ją tak załatwiły, to woła o pomstę do nieba. Podobno wyglądała okropnie. Nie dało się na nią patrzeć bez odrazy - nie tylko otyłośc, ale i paskudna cera, skóra, włosy.
Mathilda
2007-03-19
10:25:31
Email
O mamo.. 70 kilo. Moze to paskudne pocieszac sie czyims nieszczesciem, ale lzej mi sie zrobilo. Co do bolu glowy w ciazy, to nie wiem od czego jest, ale obilo mi sie o oczy gdziesik, ze to dosyc powszechna przypadlosc wsrod ciezarowek. Na mnie nigdy paracetamol nie dzialal. Prawie w ogole nie biore nic przeciwbolowego, ale jak juz, to odrazu wale ibuprofen albo ketonal. Nospe, apapy i takie tam to moge sobie wsadzic... do kieszeni. Najgorzej jak mnie porzadny migrenowy bol glowy zlapie. Klade sie spac z bolem, a wstaje czesto z jeszcze wiekszym. Wczoraj troche sie ucieszylam: bylismy u rodziny meza. Ubralam sie na ciemno i nikt nie zauwazyl, ze jestm w ciazy, ze przytylam. Jak chodze sobie w dresikach albo w bieliznie, to widac moj wancolek, a jak ubiore sie w swoje czarne sztruksy i dluzsza bluzke to nic nie ma ;P Bardzo juz bym chciala wiedziec kto zacz siedzi w mym brzusiu. macie jakies przeczucia?? Podobno kobiety czesto trafnie przewiduja plec dzidziusia :) jade znowu w srode do Krakowa na kilka dni. Chcialam isc na usg genetyczne, ale: 1. Nie wiem czy nie za pozno, bo bede wowczas konczyla 13 tydzien 2. Kosztuje 150 zl. Moj gin niby mowil, ze wszstko gra, ale typowego genetycznego nie robil. Nie da sie ukryc, ze rowniez boje sie takiego usg, ale to akurat marny argument na nie. Chyba pojsc, co???
Mathilda
2007-03-19
10:39:18
Email
Ach Amela!! Mnie sie juz marza zakupy dzieciowe, ale kazdy mnie ochrzania!! Nie wierze w jakies zapeszanie, a czas tak szybko plynie. Przeciez takie zakupy to nie tylko obowiazek, ale i ogromna przyjemnosc!! Najwieksze brzuchy bedziemy mialy w lecie. Jesli sie zar bedzie z nieba lal, to nie wiem czy tak dobrze nam sie bedzie po sklepach szlajac. Ja juz sie martwie, ze zapomne kupic wszystkich potrzebnych rzeczy (inna sprawa, ze wszystko wydaje mi sie wazne i potrzebne :P), ze kupie pierwsze ubranka w nieodpowiednim rozmiarze (ta mysl spedza mi sen z powiek). A moj mezulek kiedys... zabil mnie normalnie. Chodzimy sobie po tesco, zawleklam Go do dzialu z ciuszkami i tak sie rozczulam i ogladam i rozczulam, a On pyta mnie co to te cyferki na metkach. Ja tlumacze wiec, ze to rozmiary, ze dzieci roznej wielkosci sie rodza, ze czesem mozna za male kupic, bo sie gigant urodzi no i klops.. a Bartek oburzony, ze to w takim razie nic nie bedziemy kupowac, tylko dopiero jak sie Dzidzia urodzi. Wybaluszylam oczy i nie moglam uwierzyc, ze On tak na powaznie. Nie trafialy do Niego argumenty, ze przeciez dziecko po porodzie nie bedzie gole lezalo i czekalo az tatus w samochod wskoczy i do tesco popedzi powodujac po drodze kilka atrakcyjnych wypadkow ze stresu. No w ogole kilka juz takich dziwnych numerow odwalil, ze hej!!! Ale nie bede juz Was zanudzac. Zabieram sie za porzadki, bo niedlugo przykleje sie do podlogi w kuchni ;) ZAGATKO, ujawnij kiedy bedziesz w Mielcu, co bysmy mogly ujrzec sie na wlasne oczeta. Pozdrawiam cala ekipe i sloneczka zycze (u mnie go jak na lekarstwo... nieee, nawet na lekarstwo nie wystarczy). Pa :)
katarzyna_j
2007-03-19
12:56:02
Email
Mathilda, co do USG genetycznego, to ja je miałam w 12 tc, a 13 to chyba nieduża różnica, więc może idź. Ja je robiłam w Warszawie za 60 zł, więc jednak sporo taniej, u bardzo miłego pana. Tam sprawdzają przezierność karkową i kość nosową. Dużo ciężarówek się go chyba boi, ale nie ma czego, jakże rzadko wychodzą jakieś nieprawidłowości. Na bóle wszelkie też biorę zawsze ibuprom, ale teraz nie można. Może na mnie też paracetamol nie działa po prostu. Nigdy wcześniej chyba nie używałam go przeciwbólowo, a teraz kupiłam na wszelki wypadek.
katarzyna_j
2007-03-19
13:04:49
Email
Co do płci, to myślę, że będzie chłopiec, a tylko dlatego, że w rodzinie męża niemal sami chłopcy się rodzą. Więc tak zdroworozsądkowo wydedukowałam. Dowiem się w ten czwartek. Już nie mogę się doczekać. :) Co do zakupów, to cała rodzina nie pozwala mi nic kompletnie kupić. Dopóki nawet płci nie znam, to nie mam argumentu. Kupiłam na allegro kocyk taki śliczny mięciutki włochaty z przewagą różowego koloru. ;) Kupiłam też na allegro wypełnienie pościeli i dwa komplety poszewek. Jeszcze mi prześcieradła brakuje, ale to potem w sklepie chyba dokupię. Także sprawa pościeli załatwiona. Łóżeczko na początek biorę od mojej chrzestnej takie malutkie wiklinowe na dosłownie pierwszy miesiąc albo dwa. Potem poszukam szczebelkowego, jak będę miała siłę to w sklepie, a jak nie, to w internecie. :) Mathilda masz rację co do tych upałów i naszych wielkich brzuchów. Teraz mam tak wspaniały okres w ciąży, że nawet nie czuję, że w niej jestem w zasadzie. A potem nogi mi będą puchły i nie będzie mi się chciało przemierzać centrów handlowych. Co do rozmiaru, to doświadczone mamy radzą nie kupować w ogóle rozmiaru 56 chyba że wiesz, że dziecko będzie niesamowita kruszynka. Od razu 62, bo szybko dorośnie, a jak troszkę za duże na poczatku, to podobno nie przeszkadza. Coś czuję, że jako początkująca mama kupię trochę zbędnych, dziwnych, niepraktycznych ciuszków. Nie znając płci można kupić wózek, łóżeczko, pościel, ten rożek do szpitala, jakieś ręczniczki, wanienkę, łapki niedrapki, kosmetyki. Ale na razie nie zapeszam. Chyba po 22 tygodniu. Od tego czasu liczy się wcześniejszy poród.
noemi
2007-03-19
15:51:16
Email
Mathilda, skoro test Pappa można robić do końca 13 tygodnia to znaczy, ze nie bedzie za późno. opiera się on na badaniu surowicy krwi i usg. leć, leć, zobaczysz dzidziusia i upewnisz się, ze zdrowy. takie badanie uspokaja:)pozdrawiam
amela
2007-03-19
19:58:07
Email
hej dziewczyny robiłyscie już badania na przyziernosc karkową???ile mm wam wyszło bo mi 1,3mm czy to dobrze???a tak wogóle czy słyszałyscie cos o pogrzebach w ciązy??zmarł mój wójek i nie wiem czy isc na pogrzeb.pozdrawiam buziaki
Mathilda
2007-03-20
10:37:05
Email
Amela!! Ja wlasnie chcr isc dopiero. O ile uda mi sie wcisnac, bo podobno oblegana ta klinika. Jak bede miala wyniki, to porownamy i pogadamy. Lekarz Ci nie powiedzial czy jest ok?? Co do pogrzebow.. zalezy jak bardzo bylas zwiazana z wujkiem. Czy bedziesz bardzo przezywac. Dzidzia czuje wszystko to co Ty. Mozesz sobie oszczedzic takich przezyc, albi isc np. tylko na msze, a na cmentarz juz nie. Trudno mi powiedziec. Moja siostra bedac w ciazy nie poszla na pogrzeb babci. Bardzo Ja obie kochalysmy i nikt nie mial watpliwosci, ze to byloby za ciezkie dla Niej (siostry oczywiscie). Zwlaszcza, ze cala ciaza z problemami. Daj znac jaka decyzje podjelas.
amela
2007-03-20
11:05:01
Email
witam co do pogrzebu to tak jak mówisz Mathilda będe aby na mszy w kosciele to mój ojciec chrzestny wiec nie wypada nie isc.co do przyzierności karkowej to lekarz powiedział że 1,3 mm to norma ale ja sie na tym nie znam wiec nie wiem czy te mm powinny wogóle byc.dlatego pytam jak wasze wyniki.pozdrawiam.(przepraszam za błedy w poprzednim wpisie)
amela
2007-03-20
11:07:00
Email
jjemiolka czekamy na Ciebie.
Mathilda
2007-03-20
11:20:36
Email
http://www.artmed.lublin.pl/013.php "Górna granica normy dla NT zależy od długości zarodka CRL, ale zwykle pomiędzy 11-tym i 14-tym tygodniem ciąży nie powinna przekraczać 2,5mm." Czyli u Twojego dzidziusia wszystko jest cudownie :) Ja niestety nie zalapie sie na to badanie juz :( Obdzwonilam szpitale i kliniki w Krakowie i nie ma miejsc :( jest w pt. na rano jedyny wolny termin-akurat jak ja na zaliczenie praktyk prowadze zajecia z dzieciakami. Gdybym nie przyszla, moglabym sie pozegnac z zaliczeniem tego roku. Strasznie mi przykro z tego powodu, ale nic nie poradze. W Mielcu takiego badania nikt nie wykonuje.. dopiero polowkowe przede mna.
katarzyna_j
2007-03-20
13:51:39
Email
Mathilda, szkoda, że się już na to badanie nie wciśniesz. Ale jak nie masz 45 lat, to chyba nie masz się co martwić o jego potencjalne wyniki. Spokojnie. Trzymam kciuki za zaliczenie praktyk. Też miałam przyjemność. :)
Mathilda
2007-03-20
19:11:53
Email
No nie Kasiu :) 45 jeszcze kawalek przede mna :) Bylabym spokojniejsza, wiadomo. Nie czekam na nieszczescie, ale w rodzinie meza urodzila sie dziewczynka z zespolem downa. I to bardzo mlodym ludziom. Poza tym jak sie studiuje pedagogike specjalna, to sie miewa rozne wizje ;) W jednej prywatnej krakowskiej klinice takie usg-genetyczne 3d i 4d kosztowalo 290 zl, a 2d 240 zl. Moze sie i nie znam, ale wydaje mi sie to rozbojem w bialy dzien!
katarzyna_j
2007-03-20
22:45:23
Email
Mnie ciąża już prawie 2000 kosztowała. W tym miesiącu dobiję spokojnie do takiej sumy, nie licząc ciuszków ciążowych, bo to też wydatek niemały, nawet przy używanych. Idę na USG połówkowe prenatalne 11 kwietnia i koszt 200 zł, ale nie wiem, czy ono będzie 2D, 3D czy 4D. Za zwykłe USG 2D do tej pory płaciłam po 60 zł.
amela
2007-03-21
14:00:58
Email
Mathilda nie dziwie Ci sie bo ja skończyłam pedagogike opiekunczo- wych. miałam praktyki z dzecmi chorymi jak i równiez zajęcia z tej dziedziny i tez bardzo to przezywałam mimo iz nie byłam jeszcze w ciaży.Ale nie ma czym sie przejmować wszystko bedzie dobrze.pozdrawiam
katarzyna_j
2007-03-22
00:05:42
Email
Ja wprawdzie nie studiowałam pedagogiki, ale za to spędziłam ładny kawałek mojego młodego życia w szpitalu w Konstancinie. Na pewno słyszałyście o tej placówce. Ja tam byłam lajtowym przypadkiem, ale tam była taka masa chorych dzieci, że jak rodzina do mnie przyjeżdżała w odwiedziny, to babcia i mama wyjeżdżały ze łzami w oczach. Tam są dzieci z porażeniem i z różnymi schorzeniami kończyn, najczęściej przewlekłymi, cały oddział skolioz i dorosłych już ludzi na wózkach bez szans na wyzdrowienie i normalne życie. Mnie przy porodzie lekarz zwichnął biodro, więc jestem troszkę przewrażliwiona. W osławionej świetnej św. Zofii w Warszawie się rodziłam. O niej na forum same achy i ochy, a ja tam nie będę na pewno rodzić. :)
amela
2007-03-22
20:18:47
Email
dziewczyny nie wiecie czasem do kiedy trzeba brac kwas foliowy???ja juz biorę 4 msc czy moge dalej brać????wiecie co mam chyba na cos uczulenie całe plecy mam zsypane drobnymi krostakami i teraz czoło.może to od duphastonu??własnie odstawiłam zobaczymy co dalej sie bedzie działo.jjemiolka odezwij sie......pozdrawiam pa
monia_ireland
2007-03-22
23:18:51
Email
kmwas foliowy bierzemy caly czas-do konca:) pozdrawiam i dobranoc"_!!!
katarzyna_j
2007-03-23
00:43:15
Email
Kwas foliowy biorę dopiero od początku 5 miesiąca (takie zalecenie ginekolog, która nie kazała wcześniej brać). Tak więc pewnie można zawsze. Co do duphastonu ja też marzę o odstawieniu, bo nadal biorę. Jaki miałaś poziom progesteronu, że lekarz zdecydował się odstawić? Ja mam krostki, bo mi sie skóra strasznie przesusza. Nic nie daje smarowanie kilka razy dziennie. :(
noemi
2007-03-23
09:24:38
Email
Amela, podobno zdarza się uczulenie na kwas foliowy, więc może to to u Ciebie. ja z kolei brałam kwas foliowy w pierwszym trymestrze (bo nei powinno się wtedy brać żadnych mieszanek witamin dla ciężarnych - tak mówiła mi moja ginka i wszystkie panie w aptece, które pytałam. odstawia się go w drugim trymestrze i zaczyna się brać mieszanki witamin. przerzuciłam się na witaminy dla kobiet w ciąży. ale wkrótce potem wróciłam do kwasu. mam problem z wchłanianiem żelaza, a we wchłanianiu pomaga kwas foliowy, wiec lekarz znów mi przepisał. zresztą nie tylko to:) biorę 4 róznokolorowe piguły dziennie:) ale wyniki krwi poprawiły się zacząco. pozdrawiam:)
venuss
2007-03-23
09:45:03
Email
katarzynko ja brałam luteine, tez hormony, wysypało mi twarz, dekold i plecy, od tego własnie, ale cóż... dzidzia ważniejsza:)do tej pory mam krostki na twarzy mimo że juz karmię (23 dni) ale wiem ze to minie:) pozdrawiam V.
amela
2007-03-24
16:01:12
Email
katarzyna co do progesteronu to ja nie wiem bo nie miałam go chyba badanego to jest jakieś oddzielne badanie???duphaston brałam od 2 msc do 14 tyg.ciąży 2 razy dziennie po jednej tabletce bo miałam małego krwiaczka. na kontrolnej wizycie czyli 2 tyg od wykrycia już go nie było ale duphaston dalej brałam.słyszałam że do 14 tyg. sie go bierze a potem trzeba stopniowo odstawiać.w moim przypadku przez tydz.po jednej tabletce.a co do witaminek wszyskie moje koleżanki brały w pierwszych msc.witaminki dla kobiet w ciaży ja tez brałam centrum materne a teraz biore kwas foliowy wiec juz sama nie wiem.
amela
2007-03-24
16:04:56
Email
czy witaminy dla cieżarnych mogłyby zaszkodzić dzidziusiowi....???
ciekawa
2007-03-24
16:13:28
Email
Amela leki i których piszesz stosowane sa przy róznych schorzeniach i potrzebach w ciąży-nie ma nigdzie napisane do którego tygodnia mozna brac dufaston itd. Zreszta dufaston jest przepisywany zamiennie z luteiną dopochwowa lub doustną(zadziej). Kazdy lekzr ma swoje widzi misie-trudno za tym nadążać. Mnie prowadził jeden gin na poczatku to kazal brac luteine choc ja byłam w doskonałej kondycjii-jak zmieniłam lekarz to drugi powiedzało ze nie cnie musze. Jak trafiłam z bólem brzucha na pogotowie w 15 tc to dali dufaston lub luteine. To takie srodki kóre nie szkodza a maja szeroki spektrum działania. A witaminki dla mamuś brane tak jak ulotka pisze nikomu nie zaszkodza-tak samo kwas foliowy-ale tu taj znowu jeden lekarz zapisze, inny nie, trzeci da ci wolna reke. Ja biore feminatal N-z kwasem foliowym. Byle byc nic innego bez pytania nie brała.
ciekawa
2007-03-24
16:14:23
Email
sorki miało być 25 tc:)
jjemiolka
2007-03-25
13:21:52
Email
czesc dziewczyny..nie odzywam sie bo kiepsko u mnie z netem a nie mam sily ganiac do kafejki...nadrobilam dzis zaleglosci w lekturze i cieszę się ze Wy i Wasze brzuszki macie sie dobrze. Ja jutro ide do gina bo ostatnio gdy zakaszlalam dostalam takiego skurczu macicy, ze az mnie zgięlo w pół i od tamtej pory brzuszek jakis cięzki i twardy...trochę się martwie.Ale staram się nie dac tym złym myslom-wiecie jak jest. Ja dalej biorę luteinę, nospę i lekarz kazał mi brac teraz witaminy dla ciężarnych i zajadam feminatal. brzuszek mi rosnie-tluszczykowy i ciążowy-chociaz ten drugi znacznie mniejszy..gubi się w wydetych faldach tluszczyku..ale cóz taki juz jego urok.piszecie o kupowaniu ubranek dla dzidziusia.. jeszcze sie powstrzymuję, choć czasem baaaardzo mnie korci.Ale generalnie uważam ze jeszcze chyba za wczesnie-a niby nie jestem przesądna...;-)) poza tym nie znamy jeszcze płci.. ;-) już bym chciala czuc ruchy dzidzi-bylabym spokojniejsza. a tymczasem prawie codzienne bóle głowy i zmęczenie dają znać o sobie i czasem dolegliwosci żołądkowe-zaczęlam sie zastawanawiac czy to normalne w 15, 16 tyg.(wymioty)...zmykam już bo zbieramy sie do koscioła i na niedzielny spacer. Pozdrowionka dla wszystkich mamusiek i ich brzuszków i życze Wam dobrego samopoczucia.papa
ciekawa
2007-03-25
13:58:15
Email
Jjemiołko ja kichnełam kiedys tak ze o mało brzuch mi sie urwał-dosłwnie i potwornie zabolał:(:( Miałam tak z dwa razy ale wszytsko jest oki. Co do wymiotów to nie ma reguły czasem dziewczyny wymiotuja cała ciaże. Ale powiedz ginowi bo moze powinnas uzupełniać elektrolity. I czasem wymioty sie nasilałaj po wzięciu witamin ale to juz sama musisz zaobserwować.
Mathilda
2007-03-25
23:18:48
Email
Hejjj!!! Powrocilam z dalekiego Krakowa i donosze, ze udalo mi sie wcisnac na usg genetyczne :) Zadzwonilam bezposrednio do wlasciciela kliniki-lekarza, ktory opiekowal sie moja ciezarna siostra i miejsce sie znalazlo :))) Wszystko jest cudnie. Przeziernosc 1,3 mm-czyli tak jak u Ciebie Amela. Przez cale badanie Bobas mial czkawke. Najadlam sie wczesniej slodkosci, zeby Dzidzia byla bardziej aktywna. Nalykalo sie Dziecie wod plodowych i z pol godz. czkalo co utrudnialo zmierzenie tego co trzeba. Przed badaniem czulam sie jak przed egzaminem. Kwas foliowy Amelko-zazwyczja bierze sie w I trymestrze, pozniej przechodzi sie na witaminy (najczesciej polecanymi sa teraz centrum materna i ..chyba feminatal),w ktorych juz jest kwas foliowy. Ja tez mam krostki i na plecach i na twarzy. Skladam to na karb hormonow ciazowych. Cere zawze mialam problematyczna, wiec mimo nasilenia nie przejmuje sie specjalnie. Dbam o siebie. Nic wiecej zrobic nie moge. Wizyta u kosmetyczki pomogla ledwie na kilka dni. Co do kasy wydanej na ciaze-nie bardzo mam porownanie, swiadomosc ile mozna wydac. W Mielcu nie szaleja z badaniami i z cenami. Kiedy ide prywatnie na usg, place max 30 zl. Dostaje zawsze 3 zdjecia. Oj! Oczy mi sie same zamykaja. A! Objawy moje! Spie zywcem dalej i nasilily sie mdlosci, ktore wg.wszystkich zrodel, znakow na niebie i ziemi powinny ustepowac. Nie moge myc zebow, nie moge byc glodna i nie moge sluchac, jak moj Maz plucze lekarstwem gardlo. Torsje murowane. Duphastonu juz nie biore no i co tam jeszcze.. Jjemiolko, do lekarza sie przespaceruj. Moze masz twardnienie brzuszka, a moze nie. Dla spokoju Twego i Maluszka swego sprawdz. Widze, ze kazda z nas ma jakies doswiadczenia traumatyczne. Mialam teraz przez 2 dni zajecia w szkole specjalnej i juz do glowy dostawalam. Usg uspokoilo mnie :) I ostatnia sprawa przed snem: Zagatko!!! Czyzbys juz do Mielca wyruszyla i mnie bez informacji zostawila??? 3majcie sie cieplo i zdrowo. Nie dawajcie sie zlym myslom, skurczom i pryszczom. "Do zobaczenia" :)
noemi
2007-03-26
10:48:39
Email
Mathildo, no cieszę się bardzo, ze się wcisnęłaś:) takie badanie uspokaja i pozwala jeszcze bardziej cieszyć się ciążą:) pozdrawiam:)
katarzyna_j
2007-03-26
14:28:16
Email
Mathildo, gratuluję zdrowego potomka i odzyskanego spokoju. :) Co do mdłości, to w zasadzie już nie mam, oprócz właśnie tych z głodu. Jak doprowadzę do takiej sytuacji, że jestem już bardzo głodna, to zaczynam się dusić i ze 2 razy zdarzyło mi się zwymiotować. I to nie tak, że ja się głodzę pół dnia. Wystarczy czesto godzina od poprzedniego posiłku, żebym dostała mdłości z głodu. Jeżdżenie samochodem też wpływa na mnie niebardzo. Też mi się czasami niedobrze robi. Dzisiaj rano wstałam dużo wcześniej niż zwykle na badania krwi i jak tylko samochód ruszył, od razu zaczęłam się dusić. Ale jakoś się udało dojechać i wrócić. :) Co do witaminek w ciąży, to ja od niecałego miesiąca biorę Prenatal Classic. Takie duże różowe tabletki, ciężki dla mnie do przełknięcia. Nadal jestem na duphastonie, od początku. Mam nadzieję, że żelazo mi się poprawi, bo ostatnio kiepsko było, ale dostałam kwas foliowy i witaminę B6. Też słyszałam, że można być uczulonym na kwas foliowy. Jest ich sporo na rynku, więc pewnie można dobrać jakiś nieszkodliwy dla siebie.
jjemiolka
2007-03-27
10:05:21
Email
hej dziewczyny.jak się miewacie?mam nadzieje ze dobrze.mathilda super ze udalo ci sie zalapac na to badanie i ze z dzidzia wszystko dobrze-uspokoic sie mozna, prawda? ja jestem juz po wizycie u gina..i generalnie stwierdzil ze nie widac zadnych niepokojacych oznak, ale musze duuuuuuzo odpoczywac i nic nie robic, bo przez moje ostatnie podroze organizm jest zmeczony i dzidzia daje o sobie znac..o wymioty oczywiscie zapomnialam zapytac...ale jak na razie mam spokoj ;-) a i brzuszek juz nie jest twardy. ale generalne zalecenia to wypoczynek i wiecej nospy. i u mnie juz 17 tydz.!!! kurcze tak to leci..amela lekarz powiedzial mi teraz abym liczyla od ost. dnia okresu ale przy standardowej dlugosci cyklu i wg niego mam termin na 5 wrzesnia, wiec dzidzi o tydz. starsza.. ;-)) ale jak wiadomo i tak przyjdzie na swiat wtedy kiedy zechce sama...oj juz bym chciala znac plec, czuc ruchy...juz sie nie moge doczekac...pozdrawiam wszystkie brzuchatki i zycze milego dzionka..ps.a co u zadowolonej? chyba jej nie bylo dawno na forum...papa
amela
2007-03-27
11:30:35
Email
hej dziewczyny mam pytanie miałyscie robione wyniki na różyczke igm jakosciowo i igg ilosciowo???mój wynik igm jakosciowo ujemny, igg ilosciowo 69.2 czy możecie mi powiedziac cos na temat tego wyniku bo zaczynam sie obawiać ze te kroski które mam na plecach to może różyczka??pozdrawiam pa
katarzyna_j
2007-03-27
14:05:53
Email
Amela, ja nie miałam wprawdzie testów na różyczkę, ale ostatnio czytałam artykuł o skórze w ciąży i wszelkiego rodzaju przebarwienia i krostki to często wina hormonów. Nie martw się.
noemi
2007-03-27
15:04:09
Email
wydaje mi się, że tio moze znaczyc, ze przechodziłaś różyczkę. ale głowy uciąć sobie nie dam za to
amela
2007-03-29
18:47:00
Email
hej dziewczynki czego tu tak pusto pewnie świateczne porzadki robicie ja mam troche wyrzuty sumienia bo od kilku dni cieżko pracuje przy swiatecznych porzadkach powinnam sie bardziej oszczedzać wieczorem padam jak mucha zeby aby to nie zaszkodziło dzidziusiowi aale musze nadrobic pierwsze 3 msc praktycznie przeleżałam bez sił a teraz tryskam energia.pozdrawiam Was pa pa
katarzyna_j
2007-03-30
12:32:02
Email
Amela, gratuluję tego wspaniałego stanu tryskania energią. Ja widziałam taką straszną różnicę jakiś miesiąc temu. Może teraz już się przyzwyczaiłam po prostu. Porządków świątecznych jakoś nie robię. Od niemal trzech lat mieszkam z moim mężczyzną, od lipca zeszłego roku już na swoim i po ślubie, ale nadal jakoś tak rodzina traktuje nas ulgowo. Nie wpraszają nam się na święta na smakołyki, tylko zapraszają na obiady i śniadanie świąteczne. Właściwie nic nie gotuję. Co do sprzątania, to cąły czas staram się mieć względny porządek, co dzielnie utrudniają dwa kociaki. :) W przyszłym roku znów będzie taryfa ulgowa, bo będziemy mieli małe dziecko i znów wszyscy będą nas zapraszać. Ale za dwa lata, kiedy dziecko będzie już kumate, będę musiała zrobić tradycyjne święta w domu. :) Na razie ciesze się szczenięcą wolnością. Upiekę tylko ciasta różne jako przepustkę na obiady rodzinne. No i może upiekę jakąś pieczeń na kanapki, zamiast paskudnej różowej wędliny. :) Jak dobrze się czujesz, to się chyba nie ma co przejmować. Ja od tygodnia daję sobie w kość długimi spacerami i też padam na pysk. Ale waga za to jak ładnie stanęła, a nawet zaczęła się troszkę cofać - o 100 gram dziennie. :)
amela
2007-03-30
17:43:35
Email
oj katarzyna jak ja Ci zazdroszcze ze jesteś na swoim kiedy ja postawię swój wymarzony domek pewnie nasza dzidzia już bedzie duża ja tez jestem od lipca po slubie ale niestety wylądowałam u teściowej chociaż wcale nie narzekam bo teścoiwa zarabista.jejku skąd ja mam teraz tyle energii przed ciażą to leniwa byłam a teraz robota pali mi sie w rękach.mam tylko nadzieje ze dzidziuś to dzielnie znosi.pozdrawiam
amela
2007-03-30
17:49:40
Email
a tak wogole dziewczynki jak wasze brzuszki mój rano bardzo malutki jak coś zjem to troszke sie powiekszy a to już 16 tydzień.za to waga idzie w góre przytyłam już 4-5 kg.
Mathilda
2007-04-02
10:35:53
Email
Kasiu!! Jakbym o sobie pisala :) Tez sie ciesze taka wolnoscia. Na dodatek podczas weekendu (my wyjechalismy sobie do Zakopca z moja siostra, szwagrem i Ich Mlodym-3 lata), a moja mama... Wyszorowala mi podlogi i fugi do bialosci (!)czego i ja probowalam jeszcze przed ciaza, ale nigdy mi sie to nie udalo. Teraz mi tylko zal, ze szybko sie znowu zabrudza, a zwyklym mopem tak podlog pieknie nie umyjesz :( Dodatkowo kupila mi piekna firanke do kuchni i zawiesila. Nikt mnie teraz tak nie traktuje jak moja mama. Wszystko by zrobila dla mnie i za mnie. Az mi wstyd momentami. A brzuszek Amelciu jest, ale niewielki :( Ja go widze, moi bliscy tez. Wystarczy, ze sie "odpowiednio"ubiore, a brzusio "znika" :( Dodatkowo waga.. no coz. Ja mam na bank 5 kilo na plusie..o ile nie wiecej. Dobrze, ze mialam jakies oszczednosci, bo musialam sobie kilka szmat kupic. Przytylam, balony urosly mi 2 rozmiary, a ciuchy mialam raczej dopasowane. Kiedy chcialam sie w niektore wbic, wygladalam, jakbym poprostu na sile naciagnela na siebie za male ubranie. Nie moge chodzic na basem, bo co chwile go zamykaja z powodu syfow albo innych gronkowcow. Moj gin mowil mi na ostatniej wizycie, ze babki, ktore chodza na nasz basen, przychodza do niego ze stanami zapalnymi. Nie bede tego sobie i Bobasowi swiadomie fundowala. A z moja energia to roznie. Ogolnie czuje sie lepiej niz w I trymestrze, ale zasypiam tak ok.21. 22 to juz extremum. Potrafie spac 10-12 godzin i budze sie wypoczeta, a nie "przespana". Nie specjalnie mi sie to podoba, bo dzien ucieka mi przez palce. Oj no wlasnie. Czas sie doprowadzic do uzywalnosci.. Znikam wiec :) Pa!
amela
2007-04-06
15:19:03
Email
Wesołych Świąt dziewczynki.
Natialia
2007-04-09
18:54:16
Email
Witam wszystkie przyszłe mamusie ;) mam termin na 2 wrzesnia i chciałabym nawiazac kontakt z wszystkimi przyszłymi mamami ;)
amela
2007-04-10
15:24:28
Email
witam Was dziewzynki jak i również nowa koleżanke Natalie.Wiecie co ostatnio popijałam sobie soczki malinowe z Herbapolu tak dla zdrowia.W swieta sie dowiedziałam ze bedac w ciąży nie można pić soków malinowych bo działają poronnie.Kto by pomyslał...
Natialia
2007-04-10
16:28:47
Email
jejku.. nigdy nie slyszalam ze takie soki moga szkodzic... Chciałabym sie wam pochwalic ze wczoraj pierwszy raz poczułam ruchy malenstwa :) Cudne uczucie...
Mathilda
2007-04-10
21:36:53
Email
Soczek malinowy nie szkodzi :) Szkodzi napar z lisci malin, ktory dziala poronnie. Ja potrafie sobie prawie codziennie dolac do butelki poltora-litrowej soku malinowego i wypic :) Witamy Natalie :) Tutaj spokojnie, mam nadzieje, ze nie bedzie Ci to przeszkadzalo :) A co do ruchow-gratulacje. Wspaniale doswiadczenie.. ja mam termin na koniec wrzesnia, a wydawalo mi sie, ze cos wczoraj poczulam. Ulozylam sie w pozycji pol-lezacej (badz tez pol-siedzacej) z reka na brzusiu i poczulam pod pepkiem "puk". Nie wiem.. moze to autosugestia, moze wnetrznosci, a moze Bobas!!! Wlasnie wypilam kakalko (dzidzie lubia slodkosci) i bede polowac na pukniecia. Pakuje sie do wyrka ogladac Magde M i macac sie po brzusiu. Natalio, napisz slowek kilka, skad jestes mniej wiecej, co porabiasz, czy pracujesz. Dobrej nocy :D
katarzyna_j
2007-04-10
21:39:27
Email
Moja mama też ma świra na punkcie mojej ciąży. Nie ma jeszcze wnucząt. :) Co do brzuszka, to też potrafię sie tak ubrać, żę w ogóle prawie nie widać, że jestem w ciąży. A innym razem założę coś obcisłego i od razu jest widoczny. W czwartek zaczynam szósty miesiąc. Przytyłam tak 4,5 - 5 (waga się waha). Ostatnio mam jakiś mniejszy apetycik. Cieszę się z tego. Ja trzymam się w sprawie wagi wytycznych z tabelki, którą można sobie zrobić na stronie www.noworodek.pl - http://www.noworodek.pl/index.php?sm=4. Co do ciuszków, to jest niefajnie. Bluzki mi nie tyle na brzuszek nie wchodzą, co na wielkie cycki. :) Bosze, żeby tylko takie nie zostały po ciąży i karmieniu. Już przed ciążą moje C mi wystarczało. :)
Natialia
2007-04-11
08:20:15
Email
.
Natialia
2007-04-11
08:27:55
Email
Mieszkam w Nowej Rudzie i sie jeszcze ucze. Jestem w klasie maturalnej wiec bardzo ciesze sie ze malenstwo przyjdzie na swiat juz po egzaminach :)Ciesze sie ze juz czuje ruchy bo przynajmniej wiem ze cos sie znajduje w tym brzuszku a nie tylko sie tyje :)Mathildo gratuluje pierwszewgo zewnetrznego kontaku z dzidzia. Na poczatku tez mi sie wydawało ze to moze byc tylko moj wymysl ale teraz za kazdym razem gdy sie połoze to czuje bobasa i juz wiem ze to on a nie moje wymysły :)Pozdrwaiam gorąco.
monia_ireland
2007-04-11
08:50:39
Email
Witajcie wrzesnioweczki:) waga sie nie przejmujcie i nie sugerujcie:) ja do 25 tyg. tylam idealnie z ta tabelka na stronie noworodka ale w 7 miesiacu, od 7-8...ojjjj zobaczycie mi udalo sie nabic tylko przez ten jeden miesiac 9 kg!!!!!!!!!!I nie to ze jadlam jakos nadprogramowo-wrecz przeciwnie apetyt mi spadl a pozatym dzidek juz tak duzy ze nie ma miejca zeby w siebie za duzo napakowac:)Malenstwo wtedy rosnie najgwaltowniej a i wod wiele przybywa. Ja sie zbytnio tym nie przejmuje bo wazne ze z dzieciakiem wszystko gra i rosnie zdrowo. Waga pomartwie sie po porodzie:) Milego dnia Mamuski i buziaki dla brzuszkow!!!!!!!!
amela
2007-04-11
13:37:08
Email
Hej dziewczynki ja pierwsze ruchy dzidziusia poczułam w 17 tyg.po ekscesach miłosnych z moim mężem dzidziusiowi chyba to sie nie spodobało bo przez 30 min czułam delikatne kopniaczki.czesto dzieczyny opisuja pierwsze ruchy tak jak by motyle miały w brzuchu.a jakie sa wasze odczucia????
Natialia
2007-04-11
13:54:41
Email
hej.Od momentu gdy poczułam pierwsze ruchy teraz gdy tylko spokojnie siedze dzidzia sie zaczyna poruszac co coraz wyrazniej odczuwam :)przypomina mi to bardziej takie babelki ktore by delikatnie dodykały mnie od srodka :) Chciałam sie spytac czy ktos moze wie czy w Wałbrzychu mozna zrobic usg trojwymiarowe??? Byłabym bardzo wdzieczna za informacje.
katarzyna_j
2007-04-11
14:08:04
Email
Monia, ty nie strasz takim wzrostem wagi. :) Ja już przed ciążą byłam przy kości, więc wolałabym nie za dużo. :) Nie jestem najmocniejsza w gubieniu kilogramów, taki ze mnie niesportowy kompletnie typ. :) A co do kopniaczków, to ja je odczuwam jako takie właśnie kopniaczki, szturchnięcia. Bez żadnych opiewanych w książkach motylków ani banieczek. Po prostu mnie naparza. :)
monia_ireland
2007-04-11
20:12:01
Email
hehe nie strasze:) ale powaznie nastawcie sie na to ze miedzy 7 a 8 sie tak tyje i to jest normalne!!!! zebyscie sie nie dolowaly ze tak duzo przybywa:) nie martw sie Kasienko waga-dasz rade pozniej-dzidzius z Ciebie wyciagnie!!!!!!!!!!!!!bedziesz chuda jak patyk:) pozatym troszke pocwiczysz i dasz rade!!! ja rosne i rosne i sie nie przejmuje bo wierze w to ze uda mi sie wrocic do swojej wagi tylko troszke samozaparcia i czasu:) tatusia trzeba angazowac we wszystko co przy maluszku trzeba zrobic i sukces gwarantowany:)
Mathilda
2007-04-11
20:24:00
Email
Ja tez juz sie przestalam tak przejmowac waga :) Coz mam zrobic?? Przeciez nie bede sie odchudzac, a na zachcianki kiedy mam sobie pozwolic?? W czasie karmienia tego nie wolno, tego nie. Korzystam :) A ten ruch, o ile bylo to bobo, to bylo to pukniecie od srodka, a nie zadne babelki czy inne motylki :P Natalio, niestety o Walbrzychu nic nie wiem :( Za daleko to ode mnie. Alez bedziesz mloda mamusia :) Najwazniejsze, ze czujesz sie dojrzala do roli mamy i cieszysz sie z dzidziusia. Biegne do meza, bo zaczynamy urzadzac pokoik pod malenstwo-za kilka dni przywioza nam nowa szafe i musimy przemeblowac pokoj. Nowy dywan w slimaki juz kupilismy :) Ciesze sie nawet z tego, ze na przyszly rok biore dziekanke i bede cala dla dzidzi :) Lece!!! Sciskam :D
Natialia
2007-04-11
20:42:50
Email
hmm miedzy 7 a 8. Jejku to ja juz teraz przytyłam 8 kilo a co bedzie pozniej az boje sie pomyslec ale nie martwie sie tym pomysle o tym juz jak dzidzia bedzie na swiecie :)Wiem ze jeszcze jestem mloda ale czuje sie gotowa na bobasa i nie moge sie doczekac kiedy juz bedzie na zewnatrz :) goraco pozdrawiam mua
Julia
2007-04-11
20:50:11
Email
Dziewczyny a ja Was pocieszę, bo z wagą to bardzo różnie bywa, zależy wiele od indywidualnych predyspozycji. Wcale nie jest prawdą, że kazda kobieta tyje najwięcej w 7-8 miesiacu, bo jedne tak tyją, inne w 6 najwięcej, inne w 8 czy 9. To róznie bywa. Ja w pierwszej ciąży przytyłam 13 kg i tyłam bardzo równomiernie od 3-4 miesiąca po 2 kg miesięcznie. Teraz jestem w drugiej ciąży, połowa 7 miesiąca i mam na plusie 10 kg, w 6 mies przytyłam najwięcej - 3 kg, a teraz od początku 7 waga nie drgnęła wcale. I wcale nie jest prawdą, że każda kobieta bardzo chudnie po porodzie, to też zależy od predyspozycji i przemiany materii. Ja karmiłam 9 mies, sama zajmowałam się dzieckiem całymi dniami, ale 4 kg jak zostały zaraz po porodzie tak nie zniknęły wcale. A chodziłam też codziennie z małym na spacery po 2 godziny. Więc to naprawdę różnie bywa. Chciałabym Moniu_i tak chudnąć po porodzie jak piszesz i byc chuda jak patyk, ale niestety w moim przypadku tak nie było. I dlatego ja bardzo uważam, żeby nie przytyć nawet 20 kg w ciąży.
katarzyna_j
2007-04-12
00:02:12
Email
No z tą wagą to podobno różnie bywa. Ale jak mam na coś ochotę to jem, bo też pamiętam, że w czasie karmienia nic mi prawie nie będzie wolno. Teraz zdarza mi się czekolada, koktaile truskawkowe, pizza rzadko, frytki czasami, warzywa, które według obiegowych opinii wzdymają, chociaż na mnie tak nie działają. :) Potem będzie bardzo mało rozmaitości. :)
Natialia
2007-04-12
10:44:27
Email
Hej dziewczyny. Mam takie pytanie czy chciałybyscie wiedziec co bedziecie miały ?
katarzyna_j
2007-04-12
12:18:47
Email
Ja już wiem. Chciałam wiedzieć. Z ciekawości, bo jeżeli jest taka możliwość, to czemu nie. Ale też ze wzgledów czysto praktycznych - żeby kupić ciuszki dla odpowiedniej płci i nie nabyć chłopcu różowej pościeli. :))
venuss
2007-04-12
17:38:46
Email
Hej Brzuchatki:) ja mam juz swoją córeczkę, ma ponad miesiąc:) będe sprzedawała ubranka w większości zagraniczne, bardzo tanio, jak Ola wyrośnie, dla chłopców tez sie nadają, mam kaftaniki (już za małe), śpioszki, body! i inne. podaję e-mail arivle@poczta.onet.pl Pozdrawiam Was i zycze zdrowia:)
Natialia
2007-04-12
18:20:30
Email
Kasiu a wiec bedziesz miała syna? Gratuluje ja tez chem wiedziec ale na ostatnim usg bobas nie chciał zdradzic jakiej jest płci :)
amela
2007-04-12
18:58:13
Email
Wiecie co martwie sie troche bo mój dzidziuś nie kopie codziennie od kilku dni cisza.to już 18 tydz.
Mathilda
2007-04-12
20:18:42
Email
Amela!! Podobno tak moze byc na poczatku. Dzidzia jest mala, wody, powloki skutecznie tlumia kopniaczki. Jezeli bardzo sie niepokoisz, idz na usg. Ja wlasnie jutro ide. Koncze 16 tydz, wiec nie martwie sie tak bardzo tym, ze nie czuje ruchow codziennie. Tak czy inaczej ide podgladnac Bobasa dla spokojnosci :) Moze mi pokaze kim jest :) Bardzo chcialabym wiedziec, mowic po imieniu, myslec o Nim moja Dziewczynka/moj Chlopczyk... No i w ogole zawsze to jakas konkretniejsza osobka sie zarysowuje. B.chce wiedziec, ale kto wie, czy sie jutro uda! Mam przeczucia na babeczke. Zobaczymy :)
Natialia
2007-04-12
20:19:43
Email
Amelo ja pierwsze ruchu poczułam 3 dni temu i dziecko wtedy bylo aktywne a dzis jest wyjatkowo spokojne. Wydaje mi sie ze nie powinnas sie martwic bo jesli jestes w 18 tygodniu to dzidzius moze byc jeszcze bardzo spokojny.
Mathilda
2007-04-12
20:20:00
Email
Kasiu, gratuluje Synusia :) Imie juz wybrane?
katarzyna_j
2007-04-13
13:26:07
Email
No właśnie z tym imieniem to jest problem. Mimo że wiemy, że to na pewno syn, to nadal mówimy do niego i o nim per Fasola. :) Lista imion męskich w naszym wypadku jest długa. Aleksander, Cezary, Kajetan, Mateusz, Łukasz, Jakub, Wiktor. Chyba wyleciały z niej dwa krótkie Iwo i Wit. Może jakieś sugestie i pomysły? :) Co do braku ruchów, może dawka czegoś słodkiego sprawiłaby, że maluszek zacząłby się intensywnie ruszać? Ale 18 tc bez ruchów to chyba normalne. Ja wtedy jeszcze w ogóle nie czułam nic.
monia_ireland
2007-04-13
15:47:28
Email
co do tycia to pisalam o sobie ze tyle miedzy 7 a 8 przytylam:) i z medycznego punktu widzenia dziecko najwiecej wtedy nabiera i z mojego srodowisa kazda najwiecej przybrala na wadze w tych wlasnie miesiacach. Owszem moze sie zdarzyc jak u mojej kolezanki ktora tyla bardzo sukcesywnie w kazdym miesiacu i miala na plus az 36kg. Nie ma reguly do tycia owszem ale same zauwazycie jak wlasnie w tym okresie szybko sie przybiera na wadze w porownaniu z poprzednimi miessiacami:) Mimo to nie ma co sie przejmowac i nie wolno sobie odmawiac jak sie jest glodną!!!! Na dietki i odchudzanie przyjdzie pora a teraz cieszyc sie trzeba ciaza mozliwe najbardziej jak sie da!!!:) Pozdrawiam Wrzesnoweczki!!!!!!!!!:)
aniaR
2007-04-13
16:10:38
Email
cześć dziewczyny ja już urodziłam mam półrocznego synka i z tym tyciem to żeczywiście różnie bywa,ja ważłam przed ciążą 54 kilo i na początku ciąży sczudłam do 50,póżniej przez całą ciąże przytyłam 23 kilo.Najbardziej brzuch przytył mi w piątym miesiącu.Obecnie waże 59 kilo i jeszcze 4,5 kilo zostało mi do schudnięcia,nie odchudzam się ale przydało by się.Myślę że najbardziej muszą uważać osoby szczupłe,bo takowe zazwyczaj najwięcej przybierają na wadze podczas ciąży.Pozdrawiam wszystkie przyszłe mamusie!!!!życze powodzenia!!!!
Strona 10 - poprzednia, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, następna

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum