szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Ciąża (zdrowie i samopoczucie w ciąży, przebieg ciąży, wątpliwości, szpitale itp.)
temat - wrzesien 07


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 2 - poprzednia, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, następna
Napisano: Treść:
spidi
2007-01-31
Email
Witm wszystkie brzuchate z terminem na wrzesien.Jak sie czujecie i czy rosna juz wam brzuszki
jjemiolka
2007-02-03
00:01:59
Email
p.s. nie przeraź się godziną wpisu-u nas jest dopiero 23, mamy godzinę różnicy czasu.dobrej nocy
jjemiolka
2007-02-03
19:20:07
Email
Dlaczego tu tak cicho i pusto??? odezwijcie się w końcu...
spidi
2007-02-04
17:15:03
Email
Witajcie.No niestety chyba za szybko sie cieszyłam,że bedzie dzidzia.W lipcu sie nie udało i teraz też zaczełam płamic w czwartek zgłosiłam sie od razu na oddział.W szpitalu powiedziano mi ze to była ciaza bardzo mała i organizm sam wydalił obyło sie tym razem bez zabiegu.Podobno czasami tak sie zdaza ze zachodzimy w ciaze i organizm usówa wraz z nadchodzacym okresem.I to dlatego bolał mnie brzuch od miesiaca.Trzyaje sie cieło i dbajcie o siebie.pa
jjemiolka
2007-02-04
19:51:41
Email
hej spidi...nie wiem co powiedzieć..jest mi ogromnie przykro z tego powodu-łza się w oku kręci...przykro mi bardzo...Ty też uważaj na siebie i dużo siły życzę. powodzenia i sciskam ogromnie
amela
2007-02-05
11:21:38
Email
witam wszystkie wrzesniowe mamy!!!ja mam termin dokładnie na 10 wrzesnia.Teraz jest 9 tydz.czy Wy też przeżywacie tak ciąze jak ja.Rety ja wpadne w depresje chyba.Na początku okazało sie ze mamy konflikt serologiczny przejełam sie tym bardzo.Teraz podczas pierwszego baania USG okazało sie że mam krwiaczka 1 cm biore duphaston i lekarz zalecił mi lezeć lezec i jeszcze raz leżeć.to jest moja pierwsza ciaza i boje sie bardzo żeby naszej dzidzi nic sie nie stało.Wymiotów nie mam aby mam obolałe piersi.Pozdrawiam serdecznie.
jjemiolka
2007-02-05
15:13:10
Email
Witaj amela!fajnie że dołączyłaś do nas- wrześniowa mamuśko...Ja mam termin na 13 tego, (8 tydz. i 4 dzień) i też ogromnie się stresuję...A krwiakiem się nie martw-ja też miałam (5mm) i gin.kazala mi o nim zapomnieć...leżenie naprawdę dobrze robi...Także zadanie na od dziś: myśleć pozytywnie i nie martwić się na zapas!!! pozdrawiam cieplutko
jjemiolka
2007-02-05
15:15:00
Email
p.s. ja się trochę zaczęłam martwić, bo piersi zrobiły mi się miękkie...i juz nie tak wrażliwe.. :-( ale nic czekam na wizytę z nadzieją, że będzie dobrze...pa
amela
2007-02-05
16:19:41
Email
witam jjemiolka nie martw sie o piersi mnie też przestały juz boleć i nie s takie twarde.wszystko będzie ok mi lekarz na poczatku też powiedzial ze mam termin na 13 wrzesnia ale na usg wyszło ze na 10.miałas usg?pozdrawiam
jjemiolka
2007-02-05
19:15:57
Email
tak..miałam juz nawet 2 usg...(bo mialam plamienia w 5 tyg.) i gin sprawdzala czy wszystko ok.A na tym drugim widzileiśmy z mężem nasze maleńkie kochane bijące serduszko..to było niesamowite przeżycie.A teraz muszę czekać na wizytę do marca...jakoś może dotrzymam oby było dobrze..a ty kiedy następny raz?pozdrawiam
jjemiolka
2007-02-05
19:17:34
Email
Mathilda co się z Tobą dzieje?? Mam nadzieję ze wszystko dobrze..pozdrawiam ciepło
Mathilda
2007-02-05
22:14:11
Email
Hello!! Wybacz jjemiolko moja niesystematycznosc.. I witam nowa koezanke :) Spidi.. pewnie juz tu nie zajrzysz, ale mimo to 3mam kciuki za Ciebie! Limit nieszczesc mysle wykorzystany i niedlugo wskoczysz na inny ciezarowkowy wateczek :) Wracajac do mojej nieobecnosci na forum: w piatek cieszylam sie samotnoscia-wyslalam meza na meskie piwko, a ja ogladalam sibie "Kogel mogel" i "Galimatias", w sobote zakupy, sprzatanie, a wieczorem goscie. Niedziela dla meza. Poza tym juz wczoraj chodzilam jak nakrecona, bo dzis mialam wizyte :) To dopiero 6 tydz i 1 dzien, serduszko puka w rytmie cza cza :))) Az mi sie lezka zakrecila!!! I tak musze znowu sie wybrac do mojego gin, do nie przepisal mi duphastonu. Nie dogadalismy sie. Co do kici.. z kotami i tokso to jest po trochu mit. Toksoplazmoza od tego zwierzaka mozesz zarazic sie tylko poprzez jego odchody i musialy by byc to stare odchody, takie ok 2-tygodniowe. Widzisz, ja wiekszosc swojego dziecinstwa i mlodzienczego zycia spedzilam na wsi wsrod zwierzat i nigdy nie chorowalam na toxo, natomiast moja kuzynka, ktora zupelnie nie miala kontaktu ze zwierzetami, a kiedy Jej dzidzia umarla w Jej brzuszku (udusila sie pepowina) okazalo sie, ze byla chora na toxo. Dziecko mialo juz wady. Najgorsze jest surowe mieso i prace w ogrodku, w ziemi w ogole. Ja moja Kicie uwielbiam i realizuje w niej moje uczucia maciezynskie. Ale teraz raczej kotka nie brac. Jak jest mlody, to jest strasznym lobuzem!! ( Esej tworze). Ja teraz juz nie pracuje, jestem na zwolnieniu. Kasa i tak marna, bo to tylko pol etatu. Wysypiam sie ile wlezie i chadzam do mamy (mieszka 2 bloki ode mnie). A tak to glownie siedze w domu.. wszystkie moje kolezanki wyjechaly za granice, albo sa na dziennych i ja taka sierotka zostalam :( Trafi sie czasem wyjscie na piwo, ale ja odmawiam, no bo jak.. ;) Nikomu prawie zreszta nie mowilam o ciazy po porzednim razie, kiedy to roztrabilam, a zaraz trzeba bylo odwolywac. Krwiaczkami sie prosze nie przejmowac. Zazwyczaj migiem sie wchlaniaja :) Jjemiolko.. czemu Cie boli brzuszek?? Myslalam, ze problemem u Ciebie jest krwiaczek tylko, czy tak?? Ach wlasnie.. gdzie Ty mieszkasz.. pisalas o tym cos kilka postow wczesniej, ale nie wiem czy podawalas kraj..?? Ojo.. przepraszam, ze sie tyle opisalam!! Ostatni problem: Przytylam juz!! Nie moge zapiac sie w swoje jeansy, ktor przed ciaza wcale nie byly takie obcisle. Ja ciagle jestem glodna. Pewnie mam juz ze 3 kilo na plus, a to dopiero 6 tydz!! Moja kuzynka przytyla w ciazy 40 kilo. Ja nie chce tak!! Przeciez na tym etapie to tluszcz, a nie brzuszek ciazowy. Co ja mam juz portki ciazowe (tluszczowe raczej!) kupowac???
Mathilda
2007-02-05
22:19:05
Email
Acha Jjemiolko!! Irlandia, tak?? Jak Ci sie tam zyje?? Amela!! konflikt serologiczny w naszych czasach to nie problem. My z mezem tez mamy. Tylko musisz o tym lekarza powiadomic. ja po poronieniu otrzymalam odpowiednia surowice, zebym nie wytwarzala przeciwcial i fertig!! No.. juz nie pisze. Wam zostawiam pole do popisu!! :D Buziaczki :*
jjemiolka
2007-02-05
23:41:39
Email
Uff...Mathildo, nawet nie wiesz jak mi kammień z serca spadł-cieszę się, ze wszystko jest w porządku. I wiem, jak niesamowitym uczuciem jest gdy słyszy się bicie serduszka tej kruszynki...Dzisiaj nie bede się rozpisywala, bom już zmęczona-ostatnio wczesniej niz zwykle, ale taka chyba kolej rzeczy-jutro napiszę więcej o moim "wygnaniu"...A co do brzuszka, to raczej boli mnie tak w okolicy jajników, czasem pachwin i gin twierdzi, ze to wiazadła i macica się rozrasta, sama nie wiem juz co my sleć..Czasem tylko boli mnie na środku, ale to rzadko i wtedy sieję panikę...dzisiaj nawet kupiłam test ciążowy, coby sprawdzić, czy dzidzia jest... takie mam jakeis obawy po poprzednim poronieniu (ciąża obumarła w 8 tyg.)...Czasem trudno mi myślec pozytywnie...Ale dosyć już dołów na dzisiaj-idziemy z dzidzią wypoczywać i Wam również życzymy spokojnej nocki...i jeszcze raz bardzo się cieszę ze wszytko w porzadku...sciskam dobranoc...(a mialam się nie rozpisywać... ;-)) )
Mathilda
2007-02-05
23:59:58
Email
Ja dzis spac nie moge :) Czekam z niecierpliwoscia na esej od Was :) Dobranocka!!!
amela
2007-02-06
18:44:08
Email
witam Was dziewczyny.drugie USG mam w piatek za 2 tyg. kontrolne w sprawie krwiaczka(mam nadzieje że już się wchłonie)no i lekarz ma zbadać dzidziusia czy zdrowy czy nie ma zespołu Downa.wiecie jak wyczekuje 4 msc bo każdy mówi że 4 msc jest bezpieczny ze razej nic się nie powinno stac.ćzy Wy tez wykonywałyscie serie badań min miano ig przeciwrózyczkowe przeciwtoksoplazmowe, posredni odczyn Combsa,Hbs HCv itp.martwie sie tez bo mam podwyższone leukocyty 13,3.a w pierwszym badaniu miałam 6,3 i tyle mi podskoczyły.Pozdrawiam serdecznie i sciskam Was.
amela
2007-02-06
18:49:21
Email
a tak wogóle to z jakiego województwa pochodzicie??jesli to nie tajemnica:-)Ja z lubelskiego.Buzka
jjemiolka
2007-02-06
19:48:16
Email
dziewczyny, przepraszam, ale dziś mam kiepski dzień..i może potem bedę miala siłę by coś napisać...na razie leżeć, leżeć i jeszcze raz leżeć...pozdrawiam
Mathilda
2007-02-07
15:15:09
Email
Oj Jjemiolka.. co sie dzieje?? Mam nadzieje, ze to nic powaznego! Amela, ja jestem z podkarpacia, z Mielca konkretnie ( i tak pewnie nie bedziesz wiedziala gdzie to ;)) Ja na badania ide dopiero w pon. Na rozyczke bylam szczepiona, toxo robilam juz jakis czas temu, ale powtorze. Co do reszty, to jeszcze nie wiem, wiec sie nie wypowiadam. Co do drugiego trymestru.. statystycznie bezpieczniejszy. Ja wychodze z zalozenia, ze co ma byc, to bedzie. Jestem optymistycznie nastawiona mimo wczesniejszego przerazenia. Poza tym ufam mojemu lekarzowi i do niego najczesciej zwracam sie z watpliwosciami. Niestety na zbyt szybkie tycie nie umial mi nic poradzic :P Zauwazacie juz jakies zmiany? Poszerzona talia? U mnie obtluszczona ;D
amela
2007-02-07
17:47:20
Email
hej Mathilda zmiany mało widoczne moja cera sie jakaś okropna zrobila takie plamki krostki.co do tycia to wszystkie dziny wyniosłam do innej szafy bo niestety nie wchodzą przytyłam 5 kilo waże 65 przy wzroscie 168.zostały mi dresowe spotnie.brzuszka jeszcze nie widac pod koniec 3 msc może sie troche ujawnic.dzisiaj miałam okropne zaparcie mało przyjemna sprawa siedziałam w ubikacji 2h i płakałam bałam sie o krwiaczka wiec nie mogłam sie wysilać.Mam nadzieje że u Jemiołki wszystko ok.Pozdrawiam serdecznie
Mathilda
2007-02-07
18:02:17
Email
Ooo!!! Widze, ze mamy to samo! Ja tez mam paskudna cere. Ide wlasnie jutro do kosmetyczki, bo nie moge sobie sama poradzic i tez przytylam!! Chodze na okraglo w jesdnych portasach, a po domu w dresach. Za rada jednej z forumek zamowilam sobie spodnie z happy mum, z wyprzedazy. Tylko 39 zl, a mysle, ze mi juz niedlugo posluza. Mialam na poczatku kupic sobie jakies zwykle portki, tyle, ze wieksze, ale bez sensu.. za chwile musialabym kupowac nowe. A tak sprawdze firme za niewielkie pieniadze. Zamierzam jeszcze zrobic u nich zakupy. Mam zjazd z koncem lutego-bede wtedy w 3 miesiacu i mam nadzieje, ze sie juz przydadza :) Zaparcia.. i znowu jestesmy w tym podobne. Mi kiedys pomogly sliwki, tzn kompot w sloiku ze sliwkami (od mamy:)). Rano na czczo zajadalam sliwki (kilka)i popijalam kompotem. Pomoglo w drugim dniu stosowania. I jeszcze jeden patent (na mnie srednio dziala): letnia woda z miodem i z cytryna-tez na czczo. Gdzies przeczytalam, ze naturalna pozycja dla czlowieka do zalatwiania sie jest kucanie, to moze podsun sobie jakies podwyzszenie pod stopy na kibelku.. no nie wiem. Warto sprobowac. A poza tym jestem ciagle zmeczona.. ciagle glodna, jak sie najem, czuje sie przejedzona, a za pol godziny znowu ssanie w zoladku.. Wlasnie wyslalam mezusia po lody :D Jjemiolko, daj znak zycia..
zadowolona
2007-02-07
22:07:43
Email
Cześć.Witam wszystkie ciężarówki z terminem na wrzesień. Moja ciąża na razie przebiega bez komplikacji(całe 7 tygodni i dwa dni).Dzisiaj robiłam toxo i różyczke.Jutro wyniki, nie spodziewam sie niczego złego.Ogólnie troszkę sie martwię, bo mam 33 lata i lata światłości na rodzenie dzieci troszkę już przeminęły. Ale wierzę , że wszystko będzie dobrze i dzidzia urodzi sie zdrowa. Jedną "dzidzię" już mam w wieku lat ośmiu, właśnie po lekkiej awanturze poszła spać.Jeszcze nie jest poinformowana, że rodzina sie powiększa.Dzisiaj jest pierwszy dzień kiedy mnie nie mdli.W związku z tym moje szczęście nie zna granic. Bardzo pilnuje wagi, jeszcze nic nie przytyłam.Robie to bardzo skrupulatnie, bo w pierwszej ciąży przytyłam 26 kg-tragedia.Ale apetyt też miałam rześki. Biała kiełbasa na gorąco o szóstej rano itp. Teraz nie mogę tego powtórzyć.Nie jem słodyczy, chrupie marchewke, jabłka, chodzę na basen.Przy mojej obecnej wadze (nie małej) lekarz powiedział, że wystarczy jak przytyję tylko 8 kg. I tej wersji się trzymam ( choć wydaje mi się to mało prawdopodobne, ale będe sie starać).Pozdrawiam
ciekawa
2007-02-07
22:13:41
Email
tak sobie Was czytam:) Na zaparcia polecam twaróg-gwarantowany sposób i jablka-poprostu nawet miedzy posiłkami. A cera sie Wam uspokoi-moja juz sie uspokoila;)Uwaga u kosmetyczki-mnie pomogła ale goiło sie trzy razy dłuzej niż normalnie więc nie badźcie zaskoczone. Gratuluje Wam tak na zakonczenie i niedługo zaczniecie sie czuc coraz lepiej:)
jjemiolka
2007-02-07
23:00:35
Email
Witajcie kochane dziewczyny. Przepraszam za moją nieobecność, spowodowaną dolegliwościami a i również obawą o dzidzię-spędziłam te dni w łóżeczku, po tym, jak rozbolał mnie jakoś dziwnie brzuch..Przestraszyłam się więc od razu do łóżka i leżeć...Mam nadzieję, ze wszystko jest dobrze..Z góry piszę, ze nie będzie dzisiaj obiecanego eseju (jutro się poprawię), gdyż jestem padnięta..choć samam nie wiem po czym-cały dzień spędziłam w łóżku,ale to dobry objaw...CIĄŻA!!! ;-)) także zaraz zmykam do łóżeczka...chcialam też serdecznie powitać Zadowoloną na naszym forum ;-) gratulacje dzidzi i trzymamy kciuki...A Ciekawej też dziekuję za słowo pocieszenia.. Pozdrawiam wszystkie brzuchtaki i brzuszki i zycze spokojnej nocy... ;-) do jutra ;-)
Mathilda
2007-02-08
09:46:58
Email
Wiatj Zadowolona!!! To co..??? Jest nas cale 4 ciezarowki na wrzesien, co? :) U mnie jablka na zaparcia nie dzialaja. Z zaparciami mam problem od dawna, a zoladek pancerny. Nie ruszaja mnie rzeczy powszechnie uwazane za wspomagacze. Jjemiolko, mnie tez brzuszek pobolewa, to normalne. Na poczatku wzielam kilka no-sp, ale juz dalam sobie spokoj i nic sie nie dzieje. Bralam ja tylko przez weekend, w ktorym mialam TSM, a wtedy podobno moga byc jakies plamienia. Ach zadowolona! Wiekiem sie nie przejmuj! Moja kolezanka bedac w tym wieku co Ty, rodzila pierwsze dziecko. Moja mama rodzila po 30 mnie, a moja siostra miala wowczas prawie 6 lat. Jestes mloda babka! A moje samopoczucie.. katastrofa, choc dzieki Boziu bez specjalnych ekscesow w stylu monologow do porcelanowego ucha :) Ciagle jestem zmeczona, nic mi sie nie chce (tylko spac i jesc), a na zajecia mam tyyyle rzeczy do zrobienia!!! Dobrze, ze mam juz zwolnienie z pracy :) Oj, ja jak zwykle sie rozpisuje.. Wskakuje pod prysznic i pedze do mamy troche Jej potruc :) Papapa!!! Pozdrawiam i zycze przemilego w miare mozliwosci dnia :) :*
amela
2007-02-08
18:42:47
Email
Witam Was.U mnie jak zwykle przez ostatnich kilka dni leże w łózku i oglądam wszystkie seriale.Macie już jakieś przeczucia co do płci? bo mi kazdy mówi że będzie dziewczynka nawet sama to czuje.Fajnie bedzie Nikola.Ale to mało wazne wszystko jedno aby dzidziuś był zdrowy.Wiecie co jakos to leżenie przychodzi mi z trudem może dlatego ze tesciowa... troche mi głupio.Ale na szczęscie mam dobra i wyrozumiała tesciową.A jest nas dwie w domu ciezarne synowe to musi zniesc nasze lenistwo.Pozdrawiam.
jjemiolka
2007-02-08
20:47:14
Email
Cześć dziewczyny.Jak Wasze samopoczucie, mam nadzieję, że wszystko w porządku.Ja wracam po krótkiej "nieobecności" i narobiło mi się trochę zaległości...ale postaram się je nadrobić.otóż mieszkam w Irl., na zielonej wyspie, od ponad roku-wyemigrowaliśmy z mężusiem niedługo po studiach i slubie, z zamiarem znalezienia dobrej pracy, czyt.z lepszymi zarobkammi niz w naszej kochanej Pl..No i pracę znaleźliśmy... niekoniecznie spełniającą wszystkie nasze wymogi, ale zapewniającą nam spokojny żywot.Narzekać nie narzekamy, a do kraju narazie nas nie ciągnie... Dzidzię planowaliśmy już od dawna-w końcu się udało...Co prawda ostatnio bardzo dziwnie się czuję i nie wiem sama co o tym myśleć..A moja ginka jak spytałam ją o piersi, które nie są juz tak wrażliwe i sa miękkie i nawet jakby opadły(...) zapytała czy czuję się ciążowo...Chyba się czuję, czasem mam mdłości i wymioty, choć chyba coraz rzadziej... ;-( no nie wiem poczekam jeszcze trochę i potem będę sprawdzała czy wszynio ok.Poza tym pytałyście o badania-cóż zaskoczę Was gromnie..Tutaj panuje taki zwyczaj w opiece nad ciężarną, że pierwsze badania(krew, mocz, itp.) wykonuje się na etapie 4-5 miesiąca!!! i jak do tej pory nie mialam wykonanych żadnych tego typu badan-ostatnie byly we wrześniu...(wtedy też robilam toxo i różyczkę i hormony...) A w marcu pojadę do pl i tam zrobię sobie komplet i nad komplet badań..Nie zastanawiam się czy to jest dobre podejscie, czy nie-po prostu przyjęłam taktykę mojej lekarki (polki) i na razie czekam. Jedynymi badaniami jakie mialam wyk. było ginekologiczne badanie i usg, króte potwierdziły ciązę. A Mathilda chcialabym potrafić powiedzieć świadomie i bez żalu:co ma być to będzie.Wiem że i tak będzie jak ma być, ale nie potrafię przyjąc tego tak po prostu bez sprzeciwu...Ale muszę być dobrej mysli... Piszecie kobitki, że macie apetyt-ja z jednej strony tez, ale z drugiej mam jadlowstręt, bo mnie b. czesto ganialo do toalety i bolal mnie żołądek...chyba cos troszku sie to normuje..I jak na razie nie przytylam,a nawet wydaje mi się ze schudłam.Oczywiście nie wchodzę się już we wszystkie spodnie nie, nie...ale mam jeszcze jakies 2 pary szerszych...;-) a na ciążówki zaczekam chyba jeszcze trochę.Cera też mi sie popsuła...i to bardzo, sucha i nieładna..Może też zajde do znajomej kosmetyczki zapytać o jakieś kremiki itp...zobaczymy..Tom się rozpisała za wszystkie czasy...Fajnie, ze jest nas więcej, brzuchatek przybywa-super zaczyna być mniej kameralnie-prawda Mathildo? ;-) A Amela ja tez jestem z lubelskiego-co prawda już tam mnie mieszkam ale jak by nie bylo rodzinne strony.z jakiego miasta jestes?Ja z tomaszowa lub. ;-) Zmykam już. życzę zdróweczka i postaram się już tak nie opuszczać, coby się tak nie rozpisywać.. ;-)) Za dużo do czytania... ;-)) pozdrowionka dla wszystkich papa
jjemiolka
2007-02-08
20:52:28
Email
a co do zaparć na mnie też jabłka działały...oj dzialaly...wiem, że nie można jeść czekolady...bo powoduje zapacia, i no raczej nie zaleca się czekolady i słodyczy w ciąży... A bierzecie witaminki?
Mathilda
2007-02-08
21:18:07
Email
Oj cos mi dzis net szwankuje.. Widzisz Jjemiolka.. ja mowie sobie, ze co ma byc to bedzie, bo czuje, ze bedzie dobrze.. Tak mysle, bo nie mam niepokojacych objawow i jestem obstawiona lekami. Dzis u kosmetyczki sobie pofolgowalam.. moc peelingow i maseczek, ale niestety tez wyciskanie mechaniczne. Obnizyl mi sie prog bolu i oprocz krostek, wyciskala mi rowniez lzy z oczu :P Zaszalalam i kupilam peeling enzymatyczny. Bede sie nim obkladac w domu ;P Pozniej juz nie bede miala czasu na takie pieszczotki ze soba. A badania za granica.. mam znajoma w Anglii, obecnie juz na "wylocie" (koncowka ciazy). Miala Ona jakies problemy na poczatku, plamienia.. nie bardzo mogla liczyc na opieke kogos, tzn.jakiegos lekarza. Poprostu na tak wczesnym etapie ciazy nie ma tam takiego zwyczaju. Przeczekala to i miala wielkie szczescie, ze nic zlego sie nie wydarzylo. A przeczucie co do plci.. tez mi sie wydaje, ze to dziwuszka :) Moze zasugerowalam sie tym, ze dla dziewczynki wybrane imie zlapalo mnie za serce i w wyobrazni widze mala dziewczynke kolo naszego przyszlego domku, ktora wolam- Matylda!! Troche przyzwyczailam sie juz do tej mysli, ale nie bede zawiedziona, jesli okaze sie, ze to chlopiec. Tak, tak, byle bylo zdrowe. Jutro chyba przyjda do mnie kolezanki. Na pewno beda pily, bo to takie alkoholiki ;P Bede musiala Je powiadomic, chociaz nie bardzo mam ochote. Dobrze mi z moja slodka tajemnica :D
katarzyna_j
2007-02-08
21:53:59
Email
Ale tu u Was fajnie. Pozwoliłam sobie wpaść i poczytać, chociaż mam termin na sierpień, a nie na wrzesień. Okazało się, że mam podobne problemy. Też od początku ciąży biorę Duphaston, 3 tabletki dziennie. Ostatnio progesteron tak mi dramatycznie spadł, że musiałam dostawać nawet zastrzyki z progesteronem - Koprogest. Od wczoraj trochę boli mnie brzuch, więc już biegnę chyba się położyć, zamiast siedzieć przy kompie. :) Co do zwierzątek, to mam dwa kociaki - jego Karola i ją Krówkę. Nie robiłam badań na toksoplazmozę, bo moja lekarz powiedziała, że nie trzeba, jeśli to są koty domowe, zaszczepione itd. Toksoplazmozą podobno można się zarazić najbardziej nie od zwierząt, ale od surowego mięsa i niemytych warzyw i owoców. Mam nadzieję, bo Karolek lubi być blisko. Kuwetę sprząta mąż. :) Jestem od dzisiaj w 14 tygodniu i na tydzień temu na wizycie wyszło, że przytyłam 2 kg. Ale przez ostatni tydzień nadrobiłam pewnie kilogram lekką ręką. Te ciągłe napady głodu. :) Chyba idę podgrzać zupę. :)
Mathilda
2007-02-08
22:25:08
Email
Czesc Kasienko!! Ty jestes laseczka, jesli o wage chodzi.. Ja tyje w zastraszajacym tempie, a lekarz tylko sie ze mnie smieje, bo Mu placze w rekaw ;P Ja musze zrobic badanie na toxo, bo moja Jagoda (kicia) wychodzi sobie. Mieszkamy na parterze, nie ma dnia bez spacerka, a ile znajomych do niej przychodzi!! :) Kiedys nawet przyszedl do mieszkania kocur w zalotach :) Tak na pocieszenie: Duphastonu podobno "nie widac" na badaniu. Podwyzsza on poziom progesteronu, krazy we krwi, ale nie mozna go uchwycic w wynikach.. Zawsze jak tlumacze, to nikt nic nie rozumie, mam nadzieje, ze tym razem bylo lepiej :P Pozdrowka!!
Strona 2 - poprzednia, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, następna

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum