szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Ciąża (zdrowie i samopoczucie w ciąży, przebieg ciąży, wątpliwości, szpitale itp.)
temat - wrzesien 07


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 3 - poprzednia, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, następna
Napisano: Treść:
spidi
2007-01-31
Email
Witm wszystkie brzuchate z terminem na wrzesien.Jak sie czujecie i czy rosna juz wam brzuszki
amela
2007-02-06
18:49:21
Email
a tak wogóle to z jakiego województwa pochodzicie??jesli to nie tajemnica:-)Ja z lubelskiego.Buzka
jjemiolka
2007-02-06
19:48:16
Email
dziewczyny, przepraszam, ale dziś mam kiepski dzień..i może potem bedę miala siłę by coś napisać...na razie leżeć, leżeć i jeszcze raz leżeć...pozdrawiam
Mathilda
2007-02-07
15:15:09
Email
Oj Jjemiolka.. co sie dzieje?? Mam nadzieje, ze to nic powaznego! Amela, ja jestem z podkarpacia, z Mielca konkretnie ( i tak pewnie nie bedziesz wiedziala gdzie to ;)) Ja na badania ide dopiero w pon. Na rozyczke bylam szczepiona, toxo robilam juz jakis czas temu, ale powtorze. Co do reszty, to jeszcze nie wiem, wiec sie nie wypowiadam. Co do drugiego trymestru.. statystycznie bezpieczniejszy. Ja wychodze z zalozenia, ze co ma byc, to bedzie. Jestem optymistycznie nastawiona mimo wczesniejszego przerazenia. Poza tym ufam mojemu lekarzowi i do niego najczesciej zwracam sie z watpliwosciami. Niestety na zbyt szybkie tycie nie umial mi nic poradzic :P Zauwazacie juz jakies zmiany? Poszerzona talia? U mnie obtluszczona ;D
amela
2007-02-07
17:47:20
Email
hej Mathilda zmiany mało widoczne moja cera sie jakaś okropna zrobila takie plamki krostki.co do tycia to wszystkie dziny wyniosłam do innej szafy bo niestety nie wchodzą przytyłam 5 kilo waże 65 przy wzroscie 168.zostały mi dresowe spotnie.brzuszka jeszcze nie widac pod koniec 3 msc może sie troche ujawnic.dzisiaj miałam okropne zaparcie mało przyjemna sprawa siedziałam w ubikacji 2h i płakałam bałam sie o krwiaczka wiec nie mogłam sie wysilać.Mam nadzieje że u Jemiołki wszystko ok.Pozdrawiam serdecznie
Mathilda
2007-02-07
18:02:17
Email
Ooo!!! Widze, ze mamy to samo! Ja tez mam paskudna cere. Ide wlasnie jutro do kosmetyczki, bo nie moge sobie sama poradzic i tez przytylam!! Chodze na okraglo w jesdnych portasach, a po domu w dresach. Za rada jednej z forumek zamowilam sobie spodnie z happy mum, z wyprzedazy. Tylko 39 zl, a mysle, ze mi juz niedlugo posluza. Mialam na poczatku kupic sobie jakies zwykle portki, tyle, ze wieksze, ale bez sensu.. za chwile musialabym kupowac nowe. A tak sprawdze firme za niewielkie pieniadze. Zamierzam jeszcze zrobic u nich zakupy. Mam zjazd z koncem lutego-bede wtedy w 3 miesiacu i mam nadzieje, ze sie juz przydadza :) Zaparcia.. i znowu jestesmy w tym podobne. Mi kiedys pomogly sliwki, tzn kompot w sloiku ze sliwkami (od mamy:)). Rano na czczo zajadalam sliwki (kilka)i popijalam kompotem. Pomoglo w drugim dniu stosowania. I jeszcze jeden patent (na mnie srednio dziala): letnia woda z miodem i z cytryna-tez na czczo. Gdzies przeczytalam, ze naturalna pozycja dla czlowieka do zalatwiania sie jest kucanie, to moze podsun sobie jakies podwyzszenie pod stopy na kibelku.. no nie wiem. Warto sprobowac. A poza tym jestem ciagle zmeczona.. ciagle glodna, jak sie najem, czuje sie przejedzona, a za pol godziny znowu ssanie w zoladku.. Wlasnie wyslalam mezusia po lody :D Jjemiolko, daj znak zycia..
zadowolona
2007-02-07
22:07:43
Email
Cześć.Witam wszystkie ciężarówki z terminem na wrzesień. Moja ciąża na razie przebiega bez komplikacji(całe 7 tygodni i dwa dni).Dzisiaj robiłam toxo i różyczke.Jutro wyniki, nie spodziewam sie niczego złego.Ogólnie troszkę sie martwię, bo mam 33 lata i lata światłości na rodzenie dzieci troszkę już przeminęły. Ale wierzę , że wszystko będzie dobrze i dzidzia urodzi sie zdrowa. Jedną "dzidzię" już mam w wieku lat ośmiu, właśnie po lekkiej awanturze poszła spać.Jeszcze nie jest poinformowana, że rodzina sie powiększa.Dzisiaj jest pierwszy dzień kiedy mnie nie mdli.W związku z tym moje szczęście nie zna granic. Bardzo pilnuje wagi, jeszcze nic nie przytyłam.Robie to bardzo skrupulatnie, bo w pierwszej ciąży przytyłam 26 kg-tragedia.Ale apetyt też miałam rześki. Biała kiełbasa na gorąco o szóstej rano itp. Teraz nie mogę tego powtórzyć.Nie jem słodyczy, chrupie marchewke, jabłka, chodzę na basen.Przy mojej obecnej wadze (nie małej) lekarz powiedział, że wystarczy jak przytyję tylko 8 kg. I tej wersji się trzymam ( choć wydaje mi się to mało prawdopodobne, ale będe sie starać).Pozdrawiam
ciekawa
2007-02-07
22:13:41
Email
tak sobie Was czytam:) Na zaparcia polecam twaróg-gwarantowany sposób i jablka-poprostu nawet miedzy posiłkami. A cera sie Wam uspokoi-moja juz sie uspokoila;)Uwaga u kosmetyczki-mnie pomogła ale goiło sie trzy razy dłuzej niż normalnie więc nie badźcie zaskoczone. Gratuluje Wam tak na zakonczenie i niedługo zaczniecie sie czuc coraz lepiej:)
jjemiolka
2007-02-07
23:00:35
Email
Witajcie kochane dziewczyny. Przepraszam za moją nieobecność, spowodowaną dolegliwościami a i również obawą o dzidzię-spędziłam te dni w łóżeczku, po tym, jak rozbolał mnie jakoś dziwnie brzuch..Przestraszyłam się więc od razu do łóżka i leżeć...Mam nadzieję, ze wszystko jest dobrze..Z góry piszę, ze nie będzie dzisiaj obiecanego eseju (jutro się poprawię), gdyż jestem padnięta..choć samam nie wiem po czym-cały dzień spędziłam w łóżku,ale to dobry objaw...CIĄŻA!!! ;-)) także zaraz zmykam do łóżeczka...chcialam też serdecznie powitać Zadowoloną na naszym forum ;-) gratulacje dzidzi i trzymamy kciuki...A Ciekawej też dziekuję za słowo pocieszenia.. Pozdrawiam wszystkie brzuchtaki i brzuszki i zycze spokojnej nocy... ;-) do jutra ;-)
Mathilda
2007-02-08
09:46:58
Email
Wiatj Zadowolona!!! To co..??? Jest nas cale 4 ciezarowki na wrzesien, co? :) U mnie jablka na zaparcia nie dzialaja. Z zaparciami mam problem od dawna, a zoladek pancerny. Nie ruszaja mnie rzeczy powszechnie uwazane za wspomagacze. Jjemiolko, mnie tez brzuszek pobolewa, to normalne. Na poczatku wzielam kilka no-sp, ale juz dalam sobie spokoj i nic sie nie dzieje. Bralam ja tylko przez weekend, w ktorym mialam TSM, a wtedy podobno moga byc jakies plamienia. Ach zadowolona! Wiekiem sie nie przejmuj! Moja kolezanka bedac w tym wieku co Ty, rodzila pierwsze dziecko. Moja mama rodzila po 30 mnie, a moja siostra miala wowczas prawie 6 lat. Jestes mloda babka! A moje samopoczucie.. katastrofa, choc dzieki Boziu bez specjalnych ekscesow w stylu monologow do porcelanowego ucha :) Ciagle jestem zmeczona, nic mi sie nie chce (tylko spac i jesc), a na zajecia mam tyyyle rzeczy do zrobienia!!! Dobrze, ze mam juz zwolnienie z pracy :) Oj, ja jak zwykle sie rozpisuje.. Wskakuje pod prysznic i pedze do mamy troche Jej potruc :) Papapa!!! Pozdrawiam i zycze przemilego w miare mozliwosci dnia :) :*
amela
2007-02-08
18:42:47
Email
Witam Was.U mnie jak zwykle przez ostatnich kilka dni leże w łózku i oglądam wszystkie seriale.Macie już jakieś przeczucia co do płci? bo mi kazdy mówi że będzie dziewczynka nawet sama to czuje.Fajnie bedzie Nikola.Ale to mało wazne wszystko jedno aby dzidziuś był zdrowy.Wiecie co jakos to leżenie przychodzi mi z trudem może dlatego ze tesciowa... troche mi głupio.Ale na szczęscie mam dobra i wyrozumiała tesciową.A jest nas dwie w domu ciezarne synowe to musi zniesc nasze lenistwo.Pozdrawiam.
jjemiolka
2007-02-08
20:47:14
Email
Cześć dziewczyny.Jak Wasze samopoczucie, mam nadzieję, że wszystko w porządku.Ja wracam po krótkiej "nieobecności" i narobiło mi się trochę zaległości...ale postaram się je nadrobić.otóż mieszkam w Irl., na zielonej wyspie, od ponad roku-wyemigrowaliśmy z mężusiem niedługo po studiach i slubie, z zamiarem znalezienia dobrej pracy, czyt.z lepszymi zarobkammi niz w naszej kochanej Pl..No i pracę znaleźliśmy... niekoniecznie spełniającą wszystkie nasze wymogi, ale zapewniającą nam spokojny żywot.Narzekać nie narzekamy, a do kraju narazie nas nie ciągnie... Dzidzię planowaliśmy już od dawna-w końcu się udało...Co prawda ostatnio bardzo dziwnie się czuję i nie wiem sama co o tym myśleć..A moja ginka jak spytałam ją o piersi, które nie są juz tak wrażliwe i sa miękkie i nawet jakby opadły(...) zapytała czy czuję się ciążowo...Chyba się czuję, czasem mam mdłości i wymioty, choć chyba coraz rzadziej... ;-( no nie wiem poczekam jeszcze trochę i potem będę sprawdzała czy wszynio ok.Poza tym pytałyście o badania-cóż zaskoczę Was gromnie..Tutaj panuje taki zwyczaj w opiece nad ciężarną, że pierwsze badania(krew, mocz, itp.) wykonuje się na etapie 4-5 miesiąca!!! i jak do tej pory nie mialam wykonanych żadnych tego typu badan-ostatnie byly we wrześniu...(wtedy też robilam toxo i różyczkę i hormony...) A w marcu pojadę do pl i tam zrobię sobie komplet i nad komplet badań..Nie zastanawiam się czy to jest dobre podejscie, czy nie-po prostu przyjęłam taktykę mojej lekarki (polki) i na razie czekam. Jedynymi badaniami jakie mialam wyk. było ginekologiczne badanie i usg, króte potwierdziły ciązę. A Mathilda chcialabym potrafić powiedzieć świadomie i bez żalu:co ma być to będzie.Wiem że i tak będzie jak ma być, ale nie potrafię przyjąc tego tak po prostu bez sprzeciwu...Ale muszę być dobrej mysli... Piszecie kobitki, że macie apetyt-ja z jednej strony tez, ale z drugiej mam jadlowstręt, bo mnie b. czesto ganialo do toalety i bolal mnie żołądek...chyba cos troszku sie to normuje..I jak na razie nie przytylam,a nawet wydaje mi się ze schudłam.Oczywiście nie wchodzę się już we wszystkie spodnie nie, nie...ale mam jeszcze jakies 2 pary szerszych...;-) a na ciążówki zaczekam chyba jeszcze trochę.Cera też mi sie popsuła...i to bardzo, sucha i nieładna..Może też zajde do znajomej kosmetyczki zapytać o jakieś kremiki itp...zobaczymy..Tom się rozpisała za wszystkie czasy...Fajnie, ze jest nas więcej, brzuchatek przybywa-super zaczyna być mniej kameralnie-prawda Mathildo? ;-) A Amela ja tez jestem z lubelskiego-co prawda już tam mnie mieszkam ale jak by nie bylo rodzinne strony.z jakiego miasta jestes?Ja z tomaszowa lub. ;-) Zmykam już. życzę zdróweczka i postaram się już tak nie opuszczać, coby się tak nie rozpisywać.. ;-)) Za dużo do czytania... ;-)) pozdrowionka dla wszystkich papa
jjemiolka
2007-02-08
20:52:28
Email
a co do zaparć na mnie też jabłka działały...oj dzialaly...wiem, że nie można jeść czekolady...bo powoduje zapacia, i no raczej nie zaleca się czekolady i słodyczy w ciąży... A bierzecie witaminki?
Mathilda
2007-02-08
21:18:07
Email
Oj cos mi dzis net szwankuje.. Widzisz Jjemiolka.. ja mowie sobie, ze co ma byc to bedzie, bo czuje, ze bedzie dobrze.. Tak mysle, bo nie mam niepokojacych objawow i jestem obstawiona lekami. Dzis u kosmetyczki sobie pofolgowalam.. moc peelingow i maseczek, ale niestety tez wyciskanie mechaniczne. Obnizyl mi sie prog bolu i oprocz krostek, wyciskala mi rowniez lzy z oczu :P Zaszalalam i kupilam peeling enzymatyczny. Bede sie nim obkladac w domu ;P Pozniej juz nie bede miala czasu na takie pieszczotki ze soba. A badania za granica.. mam znajoma w Anglii, obecnie juz na "wylocie" (koncowka ciazy). Miala Ona jakies problemy na poczatku, plamienia.. nie bardzo mogla liczyc na opieke kogos, tzn.jakiegos lekarza. Poprostu na tak wczesnym etapie ciazy nie ma tam takiego zwyczaju. Przeczekala to i miala wielkie szczescie, ze nic zlego sie nie wydarzylo. A przeczucie co do plci.. tez mi sie wydaje, ze to dziwuszka :) Moze zasugerowalam sie tym, ze dla dziewczynki wybrane imie zlapalo mnie za serce i w wyobrazni widze mala dziewczynke kolo naszego przyszlego domku, ktora wolam- Matylda!! Troche przyzwyczailam sie juz do tej mysli, ale nie bede zawiedziona, jesli okaze sie, ze to chlopiec. Tak, tak, byle bylo zdrowe. Jutro chyba przyjda do mnie kolezanki. Na pewno beda pily, bo to takie alkoholiki ;P Bede musiala Je powiadomic, chociaz nie bardzo mam ochote. Dobrze mi z moja slodka tajemnica :D
katarzyna_j
2007-02-08
21:53:59
Email
Ale tu u Was fajnie. Pozwoliłam sobie wpaść i poczytać, chociaż mam termin na sierpień, a nie na wrzesień. Okazało się, że mam podobne problemy. Też od początku ciąży biorę Duphaston, 3 tabletki dziennie. Ostatnio progesteron tak mi dramatycznie spadł, że musiałam dostawać nawet zastrzyki z progesteronem - Koprogest. Od wczoraj trochę boli mnie brzuch, więc już biegnę chyba się położyć, zamiast siedzieć przy kompie. :) Co do zwierzątek, to mam dwa kociaki - jego Karola i ją Krówkę. Nie robiłam badań na toksoplazmozę, bo moja lekarz powiedziała, że nie trzeba, jeśli to są koty domowe, zaszczepione itd. Toksoplazmozą podobno można się zarazić najbardziej nie od zwierząt, ale od surowego mięsa i niemytych warzyw i owoców. Mam nadzieję, bo Karolek lubi być blisko. Kuwetę sprząta mąż. :) Jestem od dzisiaj w 14 tygodniu i na tydzień temu na wizycie wyszło, że przytyłam 2 kg. Ale przez ostatni tydzień nadrobiłam pewnie kilogram lekką ręką. Te ciągłe napady głodu. :) Chyba idę podgrzać zupę. :)
Mathilda
2007-02-08
22:25:08
Email
Czesc Kasienko!! Ty jestes laseczka, jesli o wage chodzi.. Ja tyje w zastraszajacym tempie, a lekarz tylko sie ze mnie smieje, bo Mu placze w rekaw ;P Ja musze zrobic badanie na toxo, bo moja Jagoda (kicia) wychodzi sobie. Mieszkamy na parterze, nie ma dnia bez spacerka, a ile znajomych do niej przychodzi!! :) Kiedys nawet przyszedl do mieszkania kocur w zalotach :) Tak na pocieszenie: Duphastonu podobno "nie widac" na badaniu. Podwyzsza on poziom progesteronu, krazy we krwi, ale nie mozna go uchwycic w wynikach.. Zawsze jak tlumacze, to nikt nic nie rozumie, mam nadzieje, ze tym razem bylo lepiej :P Pozdrowka!!
jjemiolka
2007-02-08
23:02:35
Email
Mathilda fajnie Ci z tymi koleżankami..Tutaj nie mam ich zbyt dużo i nudze się strasznie w domu..Sama nie wiem co robić-sprzątać nie bardzo mogę, preferowane leżenie...nie wiem za co mogę się złapac, tv nie mamy... ;-) czytam sobie od czasu do czasu, ale nie mam za dużo fajnych książek..Myślę sobie często o dzidzi..i wydaje mi się, że będzie dziewczynka. Zobaczymy ;-) najważniejsze aby dzidziuś był zdrowiutki.A powiedzcie mi proszę ile usg "można" mieć robionych w ciąży?? a ile usg "można" mieć robionych w ciąży??
jjemiolka
2007-02-08
23:03:39
Email
echo mi się włączyło ;-P
Mathilda
2007-02-09
00:06:06
Email
Z tymi kolezankami to roznie, pracuja, ucza sie, czesto sa co ktorys tam weekend, a i wtedy nie zawsze sie spotkamy. Jestem malo towarzyska osoba, bardziej typ samotnika. Rodzina mi wystarcza najczesciej :) Maz ma wiecej znajomych. Moja przyjaciolka, taka od dziecinstwa jest teraz w Hiszpanii i tylko za nia mi sie teskni szczerze piszac. A czemu nie macie tv?? Wiem, ze to pozeracz czasu, ale czesto sie przydaje. To co Ty caly dzien robisz?? Szkoda, ze nie jestes blizej, to bym Cie odwiedzila :) Usg.. nie wiem za bardzo. Przy "normalnej"ciazy kilka na cale 9 miesiecy, przy zagrozonej raz na miesiac, albo na 2 tygodnie. Jakos tak. Wiesz co.. jest takie forum: http://starania.webd.pl/ . Nie wiem czy cos znajdziesz, ale ja sporo skorzystalam. Tylko trzeba "pokopac". Jednak bardziej z niego korzystalam, kiedy sie staralam. Oprocz tego jeszcze strona nasz-bocian. Tez ciekawa, fajne forum, ale ciezej cos znalezc. Mialam odpisac wczesniej, ale wlasnie rozmawalam na gg z przyjaciolka z Hiszpanii ladnych kilka godzin :)
Mathilda
2007-02-09
00:09:15
Email
Zaczelam pisac poprzednia wiadomosc prawie odrazu po Twoim poscie, ale rozmowa byla tak absorbujaca, ze skonczylam teraz. Poprzednia pisalam jakos w trakcie rozmowy, a teraz padam na ryjka.. tak mi sie chce spac, a tak bym jeszcze cos poczytala w necie..
Mathilda
2007-02-09
00:12:46
Email
Ach!! Jeszcze chcialam napisac, ze nie zdecydowalabym sie na "wygnanie". Wystarczyla mi probka-rok w Krakowie. Uciekalam do Mielca czym predzej, a tak strasznie mialam sobie radzic i tam zamieszkac. jednak jestem malo-miasteczkowa. Lubie swoj Mielec :) Tutaj czuje sie bezpiecznie, a i o warunki materialne nie musze sie martwic. Taka sierotka ze mnie juz.
noemi
2007-02-09
08:20:00
Email
dziewczynki, co do usg to w Polsce standardem jest wykonanie 3 usg podczas ciąży. ja miałam więcej, bo miałam zagrożoną ciążę na początku. poza tym, ogólnei przyjęte jest, że lekarze mający usg w swoim gabinecie przeprowadzają badaie podczas każdej wizyty. pozdrawiam
jjemiolka
2007-02-09
14:13:54
Email
dzień dobry dziewczyny..Dzięki noemi za odp.No wlasnie z tym usg też slyszalam, ze robi się 3 na całą ciąże, a ja juz mialam 2 a 3 bedzie na poczatku marca-a gdzie reszta? ale chyba jak trzeba to trzeba. Co do znajomych, o sobie powiedzialabym, ze też nie jestem osobą mającą ich duzo.W pl było ich znaczniej więcej, studia, rodzinne miasto, a teraz kontakty się pourywały.Co do tego naszego wygnania-też się zapierałam rękami i nogami,ze nie wyemigruję, bynajmniej nie na długo-max 0,5 roku...ale teraz nie żałuję.Wiadomo, że tęskni mi się za rodzinką i znajomymi..ale jakoś dajemy radę...co prawda nuda mnie zżera ale tez jeszcze JAKOŚ daję radę..krążę miedzy forami-też podczytuję inne...;-)) tam też pogrzebię aby uzyskać więcej info o tych usg.. A ciekawa tez jestem czym się zajadacie, bo ja niestety mam bardzo ograniczony wybór..Dziś próbuję sałatkę owocową i mam nadzieję, ze mój żołądeczek to zniesie bez uszczerbku.. ;-D A co się dzieje z resztą dziewczyn?śpią jeszcze czy co? ;-P pozdrawiam papa acha Hiszpania...wlasnie dziś nad ranem jak nie mogłam spać snułam wspomnienia z wakacji tamże spędzonych-fajny kraj. ;-) zmykam juz papa
amela
2007-02-09
15:43:37
Email
Witam jjemiolka przed slubem mieszkałam bliżej Krasnika a teraz prawie na obrzeżach Lublina.wiesz co przez pewna chwile myślałam ze jesteś moją koleżanką ze studiów(Anią) tylko ze Ona mieszka koło Janowa Lubelskiego i też jest w Irlandii ze świeżo poslubionym mężem :-)pozdrawiam pa
jjemiolka
2007-02-09
16:10:01
Email
No niestety chyba nie znałyśmy sie wcześniej :-) a lublin to moje "studenckie" miasteczko..fajnie było na studiach... ;-) teraz rozglądamy się z mężusiem za mieszkaniem do kupienia wlaśnie w lublinie.. ;-)) pozdrawiam pa
zadowolona
2007-02-09
16:35:13
Email
Cześć.Właśnie wróciłam z pracy, cięzki dzień , jescze jakaś franca przyblokowała mnie pod sklepem i nie mogłam wyjechać.Teraz nogi na ławie, laptop na kolanach, dziecko(pierwsze) u koleżanki i czekam na mężusia bo obiecał, że zabierze mnie na gyrosa. Coś mi sie apetyt niebezpiecznie poprawił.Wczoraj odwiedziła mnie moja przyjaciółka, która jest w 32 tyg. ciąży. Normalnie, dziecko waży wtedy 1500-1800 g.,jej Jasiu waży 2880. Już ma ksywkę Herkules.Zastanawiałyśmy się, czy się do łóżeczka zmieści. Lekarz sam jest zdziwiony, że takie duże dziecko.W ostatnim miesiącu tak urósł, jak dobrze pójdzie to do porodu będzie miał ponad 4,5 kg.Moja przyjaciółka mówi, że do porodu siłami natury nawet nie startuje.Chyba też bym się nie odważyła.Będzie musiała sobie załatwić cesarkę. Jestem bardzo zdziwiona że w Irlandii nie robi się żadnych badań do 5 miesiąca. Ale wiem, że podobnie jest w Angli gdzie mieszkała i urodziła moja przyjaciółka. Mówiła, że chodzenie do lekarza w pierwszych tygodniach ciąży jest żle widziane.Wydaje mi się to trochę dziwne a nawet niebezpieczne, bo choćby taka przezierność karku, którą można zrobić tylko między 11 a 14 tygodniem ciąży.Nie jestem zwolennikiem biernego czekania w myśl zasady co ma być to będzie. A właśnie, co myślicie o tej przeziernośći karku.Bedziecie robic
zadowolona
2007-02-09
16:51:41
Email
I jeszcze, na zaparcia przynajmniej w moim przypadku bardzo sprawdza się czerwona herbata. W smaku jest kiepska smakuje i pachnie jak zaparzone siano, ale pomaga. Wypijam dwa kubki dziennie i nie mam problemów.U nas (we Wrocławiu) można kupic w specjalnych sklepach z herbatami-czerwoną herbate z różnymi dodatkami smakowymi.Te dodatki może troche wpływają na jej smak, ale nie za bardzo. Ogólnie nie ma się czym delektować, ale działa.
jjemiolka
2007-02-09
18:13:40
Email
hej.niestety faktem jest ze irlanczycy mają chore podejście do ciąży, bo wynika, ze jest im obojętne czy ciąża się rozwija (w ogóle) i czy rozwija się prawidłowo.nie mają tutaj wcale opieki prenatalnej.W związku z tym dużo dzieci rodzi się niepełnosprawnych, a dodatkowo irlandki nie dbają o siebie w ciąży-palą, piją..Jest to smutne..Nieraz jak pracowałam (w sklepie) i jakaś ciężarna z wydajnym brzuszkiem kupowała fajki mialam ochote jej wykrzyczeć w twarz, ze jej ich nie sprzedam bo zagraża maleństwu...Dlatego wlasnie znalazłam sobie polskiego gina, z usg w gabinecie i przynajmniej jakaś kontrola ciąży jest.teraz jestem w 10 tyg a w marcu jedziemy do pl.tam chcę sobie porobić badania i koniecznie usg z przeziernością karku. A tymczasem pozostaje mi tylko niecierpliwie odliczać tygodnie...P.s. słyszałyście o tym 7 kg niemowlaku?? ;-))
Mathilda
2007-02-09
18:39:49
Email
Zadowolona, nie powinno sie pic czerwonej herbaty w ciazy.. gdzies mi sie to w necie obilo o oczy. Przeziernosc karkowa-chcialabym, ale nie wiem gdzie u mnie moge takie badanie wykonac. Na poczatku bylam na 100% przekonana, ze nie bede robic. Myslalam, co mi to da? Przeciez jak sie okaze, ze dziecko jest chore, to i tak nie przerwe ciazy. Teraz mysle, ze gdyby nie daj Boze okazalo sie, ze jest chore, to moglabym sie jakos do tego przygotowac, wiedzialabym co mnie czeka, a moze daloby sie juz cos zrobic dla dzidziusia w brzuchu. Boje sie troche, bo moze wyjsc cos niepokojacego, bede chodzic zestresowana, a pozniej sie okaze, ze falszywy alarm. Studiuje pedagogike specjalna, rok pracowalam w osrodku rehabilitacyjno-edukacyjno-wychowawczym i jestem takimi tematami przerazona. Wiem jak to wszystko wyglada od zaplecza. Czesto b. ciezko wychowywac niepelnosprawne dziecko, ciezko sie z tym pogodzic. Oj, wprowadzilam paskudny nastroj, ale to jest moj koszmar z najczarniejszych snow.
Mathilda
2007-02-09
18:44:51
Email
Jjemiolka, slyszalam, czytalam o tym niemowlaku, ale skoro zdrowe, to niechaj bedzie takim king-kongiem :) Co do fajek w ciazy.. studiuje na Akademii Pedagogicznej, wiec ksztalca sie tam sami pedagodzy. Kiedy jeszcze palilam, podeszla do grupki, w ktorej bylam i ja, ciezarna kolezanka z roku, ktora poprosila nas o ogien. Normalnie reka, w ktorej 3malam papierosa mi uwiedla. Pozniej widzialam jeszcze kilka podobnych obrazkow. Mamy tak wiele informacji na zajeciach m.in na ten temat, ze ja nie wiem, jak one tak moga. Szkoda slow poprostu.
jjemiolka
2007-02-09
19:01:55
Email
No ja też nie potrafię zrozumieć palących ciężarnych...Co do przezierności karkowej chyba każda mama się obawia...znalazłam jakieś stronki gdzie można znaleź conieco na ten temat...zwróccie uwagę na to maleństwo na usg 3D ale super, nie? http://www.genetyka.hg.pl/test_PAPPA.htm http://www.prenatalna.pl/informacje-o.htm#ocenant
jjemiolka
2007-02-09
19:02:53
Email
nie ma tego zbyt dużo...
zadowolona
2007-02-09
20:30:22
Email
Mathildo, może i wprowadziłaś koszmarny nastrój, ale dotyczy to nas wszystkich i trzeba o tym mówić.Ja wierzę, że moje dziecko jest zdrowe nie mniej spędza mi to sen z powiek.Wykonanie tego badania jest koniecznością,w mojej klinice się nie pytają czy sobie życzysz czy nie, robią wszystkim z urzędu.Wynik przesądza o ewentualnych wadach genetycznych na które nic już nie można poradzić, ale również mówi o wadach serca, które można leczyć już w brzuchu. Moje trzy koleżanki, które urodziły kilka miesięcy temu nie zrobiły tego badania bo się bały. Ja bym bała się gdybym go nie zrobiła.Skoro medycyna daje takie możliwości to, trzeba z nich korzystać. A co do czerwonej herbaty, to nie miałam pojęcia, że nie można jej pić w ciąży.Pije ją od dawna, bo czasami miewam kłopoty z zaparciami.Przepytam lekarza na okoliczność czerwonej herbaty.Pozdrawiam.
zadowolona
2007-02-09
20:46:09
Email
Polecam artykuł z wyborczej, warto przeczytac. http://www.am.edu.pl/biip/prasa_o_am/2006/2006.11.25_gazetawyborcza.html
zagatka
2007-02-09
21:40:05
Email
witam przyszle mamuski!ja rowniez mam termin na wrzesien! :)wczoraj robilam usg i widzialam moje malenstwo!...i to malenkie serduszko ktore moglam juz zobaczyc i posluchac!!!przezycie nie do opisania!CUDOWNE!!!to juz 8 tydz!!
zagatka
2007-02-09
21:54:42
Email
pozdrawiam wszystkie przyszle mamy:)..mathilda ja rowniez jestem z mielca:)...choc chwilowo przebywam we wloszech:(...pracuje i przez caly czas sie niepokoje czy to nie zaszkodzi mojemu malenstwu!:(
mania29
2007-02-09
22:14:10
Email
Witajcie!! Ja tez mam termin na wrzesień tj.27
jjemiolka
2007-02-09
22:27:34
Email
witamy kolejne wrześniowe brzuchatki..Jak wasze samopoczucie i brzuszki?a tak w ogóle gratulacje! ;-)
zagatka
2007-02-10
08:49:26
Email
...co do samopoczucia to raczej wszystko w porzadku....na razie nawet nie wiem jak wygladaja nudnosci:P:)...tylko troszke niepokoje sie o brzuszek bo od kilku dni pobolewa....zwlaszcza wieczorkiem bo calym dniu pracy....ale mam nadzieje zebedzie wszystko w porzadku!musi byc!!! co do zaparc tez mam straszliwe z nimi problemy i to od zawsze!...a teraz tylko sie nasilily probuje wszystkiego pokolei-rezultat kiepski! dzis przyszla pora na wyprobowanie rumianku z cytryna podobno skuteczne!..zobaczymy:) pozdrawiam goraco! mathilda!mnie rowniez strasznie teskni sie za mielcem nie zamienilabym go na zaden inny zakatek swiata!mam nadzieje na szybki powrot:)!
mania29
2007-02-10
10:24:33
Email
Samopoczucie dziś kiepskawe. Jakaś słaba jestem i nie mam apetytu chyba trzy podejścia robiłam do śniadania
jjemiolka
2007-02-10
14:03:34
Email
http://www.ginekologia.med.pl/forum/viewtopic.php?t=1772&start=0&postdays=0&postorder=asc&highlight= pozdrawiam miłego dzionka
Mathilda
2007-02-11
10:27:45
Email
och Zagatko!! Co jak co, ale nie spodziewalam sie tutaj tak szybko Ziomalki spotkac!! Jestes z Mielca?? Gdzie teraz przebywasz?? Zadowolona, czerwona herbata chyba nie jest jakas "straszna" w ciazy. Spotkalam sie ze stwierdzeniem, ze nalezy jej unikac. W sieci sa dosyc sprzeczne informacje. Chyba odradza sie ja z tego samego powodu co czarna-teina. Na pewno odradzana jest podczas karmienia, bo robi cos z mlekiem. Moje informacje jednak sa malo precyzyjne. Lekarz bedzie wiedzial najlepiej :) Ach!! No co za gapa ze mnie!! Nie powitalam nawet nowych dziewczyn!! Zagatka, Mania, czesc i czolem :)
Mathilda
2007-02-11
10:38:17
Email
Zagatko! Tak strasznie ucieszylam sie na wiesc, ze jestes z Mielca, ze nie zauwazylam Twojego jednego wpisu.. We Wloszech powiadasz.. Uwazaj na siebie. Mam nadzieje, ze w tym kraju mozna liczyc na porzadna opieke. Kiedy wracasz?? Ojoj, jak sie ciesze. Bede miala z kim na spacerki z wozkiem popylac! :) A teraz wracam do lektury podanych przez Was artukulow. Pozdrowionka Drogie Kobietki.
katarzyna_j
2007-02-11
11:25:42
Email
Witam nowe dziewczyny!! :) Też słyszałam, że w ciąży nie wolno pić czerwonej herbaty, ale czytałam gdzieś też, że nie można jeść malin i bazylii i tuńczyka i łososia, serów pleśniowych i potraw z grilla. A w innych miejscach nic o tym nie wspominano. :) Ja piję czerwoną herbatę Vitax w torebkach, nie taką prawdziwą sypaną. Taka w torebkach jest słaba i kiepska raczej. Piję ją od kilku ładnych lat zamiast czarnej kilka razy dziennie. Nie wywołuje u mnie skutków, o które się ją podejrzewa, czyli poprawy wypróżniania. Moja koleżanka za to, jak zaczęła ją pić, to nie mogła wyjść z toalety. To chyba o taki skutek chodzi, jako niepożądany w ciąży. Żadnych przeczyszczających wtedy nie można przyjmować. Co do przezierności karkowej, to miałam takie badanie w 12 tygodniu, bo od ginekolog dostałam skierowanie na USG z tym badaniem. Nie kwestionowałam, to podobno badanie rutynowe. Wcześniej miałam USG w 9 tygodniu, żeby sprawdzić, czy ciąża jest pojedyncza czy mnoga. A teraz mam w 20 tygodniu zaplanowane, żeby sprawdzić płeć, jeżeli się da i chyba wykryć ewentualne wady serca - też podobno rutynowe badanie. Chyba będzie jeszcze pod koniec ciąży jakieś czwarte USG i to koniec. Ale to zależy od ginekologa. :) Co do Duphastonu, to on się rzeczywiście nie wykrywa ponoć w badaniach, bo ma progesteron syntetyczny. Nie wiem więc, po co patrzy się na badania. Nie kwestionuję jednak, bo moja ginekolog 30 lat siedzi w hormonach i zdarza jej się góra jedno poronienie w roku, a gabinet pęka w szwach. Jest naprawdę dobra, ma doświadczenie. Przyjeżdżają do niej pacjentki z całej Polski, nawet te, które mają problemy z zajściem w ciążę i praktycznie nie mają na to szans.
zagatka
2007-02-11
11:34:22
Email
czesc dziewczyny!:) wlasnie gotuje ogorkowa! po raz pierwszy w zyciu ale tak mnie naszlo dzis rano...ze sie odwazylam! mathilda!w tym momencie jestem w rzymie 6 kwietnia przyjezdzam do mielca ale niestety tylko na tydz:( a pozniej to sie zobaczy ...ja chcialabym juz wrocic na stale tylko ze moj maz ma jakies obiekcje...nie bardzo wyobraza sobie wspolne mieszkanie z tesciami....w sumie wszystko zalezy od tego czy wyrobia mu w pracy papiery ...w tym momencie obydwoje jestesmy na czarno....i zero ubezpieczenia:(....wydalam juz majatek na lekarza i badania!!!...ja natomiast nie wyobrazam sobie zycia tutaj z malenstwem!zero bliskich osob dookola sama jak palec i wogole nie wiem czy podolam....maz caly czas w pracy a ja zdana tylko i wylacznie na siebie....
amela
2007-02-11
14:20:28
Email
Witam dziewczyny.jjemilka wiesz mi też sie jakies miekkie piersi zrobiły i nie są już takie wrażliwe.Boże tak sie boje żeby mojej dzidzi nic sie nie stało.Nie czuje sie wogóle tak jak bym była w ciaży w nocy sie budze i zamartwiam.Nie wiem czy wczesniej nie wybiore sie do lekarza sprawdzic czy wszystko wporządku.Jak sie dowiedziałaś ze płód Ci obumarł??Wiem że nie jest to miłe dla Ciebie wspomnienie.Strasznie sie martwię.Pozdrawiam.
Strona 3 - poprzednia, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, następna

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum