szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Ciąża (zdrowie i samopoczucie w ciąży, przebieg ciąży, wątpliwości, szpitale itp.)
temat - grudzień 2006


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 31 - poprzednia, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, następna
Napisano: Treść:
anika1
2006-07-11
Email
Hejka! Usiłowałam znależć mamuśki z terminem na grudzień ale to chyba nie jest popularny termin ;-) Ja mam wyznaczony termin na 21.12. Licze na to że urodzi się troszkę wcześniej. Bardzo nie chciałabym rodzić w święta. Dopiero co zaczynam buszować na forum ale bardzo mi się tu podoba.
Mar-Tussia
2007-02-02
19:04:40
Email
Cześć dziewczyny!!Wreszcie mam chwilkęna pisanie. wasze dzieciaczki już takie duże a moja Oliwka dopiero wczoraj skończyła 3 tygodnie. Kupki robi często i rzadkie,więc z tym nie mamy problemu,ale łyka mi za dużo powietrza w trakcie jedzenia i mamy problem z bekaniem i do niedawna z gazami. Zaczęłam jej podawać herbatkę koperkową z HIPP'a, jest taka od 1 tygodnia życia i jest trochę lepiej, bo już było na tyle grożnie,że myślałam,że to kolka. Muszę kończyć bo sie obudziła. Pozdrawiam:)))
agula
2007-02-02
19:54:03
Email
Cześć dziewczyny:) My szczepiliśmy małą skojarzoną 6 w 1 i nad tą przeciwko pneumokokom też się zastanawiam ale nie rozmawiałam jeszcze na ten temat z lekarzem. W ogóle nawet na naszym forum widać, że co do niej zdania są podzielone:) Ostatnio obiło mi się o uszy też coś o meningokokach (to chyba co innego?)i że zastanawiają się czy nie wciągnąć tego na listę obowiązkowych szczepień. U nas znowu przerwa w robieniu kupek, ciekawę ile potrwa? pozdrawiam
agula
2007-02-02
19:59:33
Email
aha Anika, ja mam w tej mojej coś w rodzaju tłoka i na jego środku można wyregulować taką obręcz max i min. Zanim to wyregulowałam też myślałam, że ten laktator jest jakiś zużyty, może u Ciebie jest tak samo? pozdrawiam
m.art.a
2007-02-02
20:45:11
Email
Agula to o czym wspominasz to jedna z dwóch bakteri sepsy. Tak mi sie wydaje. Lekarka tłumaczyla mi, ze sepsa to nazwa główna i na to są dwie szczepionki po 100 zł a wlasnie jedna z nich na te meningokoki. Nie dam sobie jednak reki uciac bo nie pamietam tych nazw są takie podobne. We wtorek Julka dostanie własnie tą skojarzoną 6 w 1 i jedną z tych dwóch na sepsę.
BALBIA
2007-02-03
10:20:26
Email
Chyba wszystko z kupkami wróciło do normy;) Znowu robi co każde karmienie albo prawie każde;) Poprostu musze bardziej uważac na to co jem. Ostatnio napchałam sie pierogami z mięsem i taki był skutek .Za bardzo też folgowałam sobie ze słodyczami;( Czasami są kupki koloru ciemno zielonego jakby troche z żółtym czy u waszych dzieci tez sie to czasem zdarza? Wczoraj musiałam Malwince sciągnąć pidżamkę i zostawić ją w samym body bo tak strasznie wierzga nogami jakby wciąż gdzieś biegła;)Zastanawiam sie czy jak zacznie chodzić to nie bedzie nam ciągle uciekać?;)
agula
2007-02-03
16:11:52
Email
Marta, w takim razie wynika z tego, że ta szczepionka przeciwko sepsie też jest ważna skoro zastanawiają się żeby ją wciągnąć do obowiązkowych. Mam prośbę, jak dowiesz się czegoś więcej na temat tej szczepionki we wtorek to czy mogłabyś tu napisać? Balbia kolor zielony kupki (o ile kupka jest papkowata) też jest ok, jedynie bardzo wodniste mogą świadczyć o biegunce ale musiałyby być częste. A wracając jeszcze do ząbków, podobno niektórym dzidzusiom wyrastają już w czwartym m-cu:)pozdrawiam
marchewka79
2007-02-03
20:49:07
Email
Mrta masz racje co do wody koperkowej my też jej używamy od tygodnia i Maksymilian o wiele łatwiej puszcza bączki.Balbia ja tez małemu kilka razy dziennie ściągam śpioszkii pozwalam mu sobie pofikać gołymi nóżkami ona to uwielbia,ma wtedy usmiech od ucha do ucha.Własciwie jest to jeden ze sposobów uspokojenia go,a szczególnie wtedy jak ma wzdęcia,bo jak tak sobie pomacha porządnie nóżkami to potem odrazu nas bombarduje "bączkami" (-:
kaga
2007-02-04
17:39:00
Email
Cześć, Bardzo żałuję, że nie mam komputera w domu, bo tak rzadko mogę tu wchodzić. Moja mała jutro kończy 6 tyg., w tym tygodniu idziemy na szczepienie. Mam nadzieję, że nie będzie mocno płakała. Sama jeszcze nie wiem co zrobić, czy dać jej tą skojarzoą, czy nie. Słyszałam, że od tej skojarzonej, mogą być większe powikłania, nawet zapalenie opon mózgowych. Jutro będę u mojej pani doktor, to muszę się zapytać. Martyna też ma zdęcia i nie może sobie prutnąć i sobie popłakuje wtedy. Tak mi jej szkoda. Muszę spróbować z tą wodą rumiankową, może też jej pomoże. Kupki na szczęście robi codziennie, czasem nawet takie, że muszę ją całą przebrać, bo aż jej wyleci. A tak poza tym jest bardzo kochanai zaczyna się uśmiechać. Super uczucie, aż się łzy zbierają jak patrzy w oczy i się uśmiecha. Pozfrowienia dla wszystkich i do niedzieli.
anika1
2007-02-06
17:16:58
Email
Hejka. Byliśmy dzisiaj u ortopedy na kontroli bioderek. USG wyszło w porządku. Ale pan doktor stwierdził że coś tam z nóżkami jest odrobine nie w porządku (zapomniałam jak to nazwał) i zalecił wkładać dwie pieluch tetrowe. I za 8 tygodni kontrola.Jak mu podginał nóżki do góry to powinny znajdować się bliżej powierzchni na której leży. Jeszcze nie wiem czy bede wkładała te pieluchy bo odniosłam wrażenie że chodzi mu wyłącznie o to żebysmy przyszli na drugą wizyte (oczywiście prywatnie). Dostaliśmy także inne kropelki do oczka bo ciągle mu jedno oczko ropieje. Jak przez tygodnie nie pomogą to czeka nas płukanie kanalików. A pozatym wszystko fajnie. Mały jest coraz większy i coraz fajniejszy.
anika1
2007-02-06
17:18:08
Email
7-tygodniowy Kubuś

BALBIA
2007-02-06
19:45:18
Email
ładniutki;) lekarze ortopedzy i chirurdzy często zalecają podwójne pieluchowanie . My też mamy jeszcze jedna kontrolę chociąz generalnie jest wszystko ok tylko nie były jeszcze ukształtowane stawy biodrowe do końca bo byliśmy dośc wczesnie więc mamy przyjśc pod koniec lutego. Ja zakładam tylko pampersa tyle ,ze już te z rozmiaru 4-9 pozdrawiam!
m.art.a
2007-02-06
22:59:49
Email
No więc dzis mala dostala szczepionke na te menigokoki. A wiec kosztuje 2 razy po 100zł i jest to jedna z bakterii wywolujaca m.in. sepse, zapalenie opon mózgowych, zapalenie płuc i cos jeszcze ale nie pamietam.Pierwsza dawka powinno dziecko dostac w 2 miesiacu życia. Wydeje sie bardzo wazna bo rzeczywiscie cos słychac ze byc moze bedzie obowiazkowa, ale wiadomo jak to jest u nas :/Jeśli chodzi o pneumokoki to szczepionka bd nas kosztowac 1200 zł na 4 podejscia. Dostalam troche ulotek i przerazily mnie statystyki umieralnosci dzieci zarazonych ta bakteria (1 mln dzieci do 5 roku zycia na swiaecie w ciagu roku) i powiklania- niesprawnosc ruchowa, uszkodzenie słuchu..a z tego co pisza bardzo latwo sie nia zarazic i nie wiedziec ze sie jest nosicielem ( m. in. przez kichniecie, picie z jednego kubka)Nie wiem czy pomaga czy nie ale chyba warto chwycic sie kazdej ochrony dla zdrowia dzieciaczka.. Pozdrawiam
marchewka79
2007-02-07
11:15:59
Email
Cześć.My tez pod koniec lutego mamy drugą kontrole bioderek,bo na pierwszej wyszło że jedno bioderko nie jest jeszcze w pełni ukształtowane z tym że myśmy tez byli dośc wcześnie na pierwszej kontroli bo gdy mały miał 5 tygodni i lekarz stwierdził że nie nie ma się czym przejmować.Nam kazał wkładać jedną pieluszkę tetrową.Maksymilian już też od dawna uzywa rozmiaru od 4 -9 .Wczoraj go zważyłam i ma 6,1kg.Więc przybiera znacznie mniej bo po przez pirwsze 6 tygodni przytył ponad dwa kilo a teraz przez 4 tygodnie 600 gram.
BALBIA
2007-02-07
12:37:52
Email
U nas też nastąpił spadek jeśli chodzi o przybieranie na wadze -niewielki ale za to urosła w cm ,że ho ho;)
anika1
2007-02-07
14:18:25
Email
my jeszcze jesteśmy w przedziale pieluchowym 3-6. moze faktycznie przejdziemy już na 4-8. W zeszłym tygodniu Kuba ważył 4600. Pisałyście wcześniej o swędzących dziąsełkach. chyba i u nas ma to miejsce bo mały cały czas wpycha łapke do buzi i się przy tym strasznie ślini. Jeśli chodzi o szczepionki na sepse i pneumokoki to już sama nie wiem co myśleć na ten temat. Zdania są bardzo podzielone.
marchewka79
2007-02-08
11:22:33
Email
śłodki łobuz

BALBIA
2007-02-08
11:32:48
Email
MALWINKA ZE SMOKIEM;)

BALBIA
2007-02-08
11:35:26
Email
Marchewka ale ten Maxymilianek już duży . A propo z jakiego miasta jesteście?
kaga
2007-02-08
13:05:28
Email
Cześć! Dzisiaj byłyśmy na szczepieniu, mała się popłakała, a mamusia z nią. Nie mogłam patrzeć i sluchać jak krzyczy. Ale na szczęście szybko się uspokoiła. Waży dokładnie 5 kg. Poza tym wszystko dobrze. Kupiłam tą wodę koperkową, chyba jej pomaga, bo faktycznie się tak nie skręca, tylko sobie popiarduje. Jak to dobrze porozmawiać z innymi mamusiami. Pozdrawiam wszystkich.
agula
2007-02-08
13:59:01
Email
Dziewczyny co myślicie o tym żebysmy przeniosły się do działu niemowlaczki? W końcu ciążę już mamy za sobą, przynajmniej na razie:)Otwieram więc temat "Grudniowe niemowlaczki 2006" i czekam na Was:)
marchewka79
2007-02-08
16:03:30
Email
Ja jestem z Poznania...
Strona 31 - poprzednia, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, następna

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum