szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Ciąża (zdrowie i samopoczucie w ciąży, przebieg ciąży, wątpliwości, szpitale itp.)
temat - grudzień 2006


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 3 - poprzednia, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, następna
Napisano: Treść:
anika1
2006-07-11
Email
Hejka! Usiłowałam znależć mamuśki z terminem na grudzień ale to chyba nie jest popularny termin ;-) Ja mam wyznaczony termin na 21.12. Licze na to że urodzi się troszkę wcześniej. Bardzo nie chciałabym rodzić w święta. Dopiero co zaczynam buszować na forum ale bardzo mi się tu podoba.
anika1
2006-07-27
09:05:59
Email
Ja wieczorem, po całym dniu mam opuchnięte nogi, ale jakoś to przetrzymuje. Przy takich upałach to normalka. Moczenie w chłodnej wodzie przynosi troche ulgi. No i leżenie z nóżkami w górze. musimy to jakoś wytrzymać :-)
eewela
2006-08-01
11:53:24
Email
czesc dziewczyny! Ja mam termin na 19 grudnia! Mam niewielki okrąglutki brzuszek i mój synio aktywnie ćwiczy w nim fikołki. Pierwsze ruchy poczułam na koniec 17 tyg. najpierw łaskotał a teraz potrafi czasem wystraszyc jak znienacka kopnie. to moja pierwsza ciąza i nie mogę sie doczekać grudnia....
Kaga
2006-08-02
13:54:58
Email
Cześć! Chyba moja dzidzia się do mnnie w końcu odezwała w sobotę. Myślę, że to własnie to. Czułam takie śmieszne gilganie w brzuchu od środka. Nigdy czegoś takiego nie miałam, więc myślę, że to pierwsze ruchy. Ale jest to tak delikatne, że strasznie ciężko to zauważyć. W przyszły piątek jadę na wizytę, już nie mogę się doczekać, żeby zobaczyć dziecko. No i może dowiem się czy to chłopiec, czy dziewczynka. Pozdrawiam!
anika1
2006-08-02
19:26:30
Email
A moja dzidzia nadal nie kopie :-( Ale jak byłam w piątek u lekarza to słyszałam jego serduszko :-)
Mar-Tussia
2006-08-04
20:43:48
Email
Cześć Dziewczynki!!!Nie było mnie 2 tyg, bo urlopowałam sie nad morzem,ale już wróciłam na forum:)) nie mogłam się doczekać:)choć urlop był fajowy. Anika1 dzięki za stronę z tabelą, wyszło,że syn, a ja mam przeczucie, że córka:)))na usg nie było widać, bo moje malństwo jest wstydliwe i nie chciało się odpowiednio ułożyć ,co więcej skrzyżowało i zacisnęło nóżki, jakby wiedziało,że będziemy je podglądać.16.08 mam kolejne usg i może wtedy coś będzie widać.Ciekawa jesem ,choć tak na prawdę to nie ma to dla mnie większego znaczenia, najważniejsze żeby było zdrowe.Witaj MartaT, to samo imię i ten sam termin, a skąd jesteś??Ja z Opola byłoby nie źle jakbyśmy jeszcze rodziły razem:)))już wiesz, że nie znam jeszcze płci, ale zaraz po najbliższym usg dam znać co i jak:)) Pozdrawiam wszystkie mamusie i dzidziusie. Aha, moja dzidzia już sie wierci-mega uczucie!!!!
Kamila
2006-08-07
13:23:33
Email
Hej dziewczyny! Jeśli można, to będę chyba tu do Was częściej zaglądać, bo w moim temacie na styczeń '07 jakoś pusto... w sumie mam termin na 01.01.07, ale coś mi się wydaje, że urodzę przed Bozym Narodzeniem :-) zaczęłam dziś 19. tydzień, w zeszłym tyg. poczułam ruchy :-) już zapomniałam jak to było :-) pozdrawiam!
martaT
2006-08-07
15:35:29
Email
Cześć wszystkie mamy serdecznie pozdrwiam. teraz kilka słów do Mar-Tussi, ja jestem z Krakowa więc z wspólnego porodu raczej nici, też jeszcze nie wiem czy to chłopiec czy dziewczynka, z tabelki wyszło że dziewczynka ale to się okaże. Mój dzidziuś też się poruszył, kopie najczęściej wieczorem jak odpoczywam. Pozdrawiam serdecznie.
agula
2006-08-08
09:15:10
Email
Witam wszystkie:) Mam termin na 8 grudnia. W zasadzie czuję się ok, chociaż teraz 2 tygodnie byłam na L4 bo w tych najgorszych upałach bywało różnie. Ciekawę czy jeszcze wrócą? Mój dzidziuś to prawdopodobnie dziewczynka, choć myślę, że nigdy nie można być pewnym na 100% aż do dnia porodu:) Ale cieszę się bardzo bo marzyłam o córeczce. Kopie mnie od zeszłego poniedziałku czyli od 22 tygodnia. Bardzo śmieszne uczucie, cudowne, pozdrawiam
Kaga
2006-08-08
11:59:53
Email
Cześć dziewczyny, Moje dzieciątko dwa razy dopiero mnie pogilgało i to wszystko, ale myślę, że się dopiero rozkręca. Moje kostki niestety trochę mi puchną, na szczęście nie tak mocno jak w te upały. Czy Wam też puchną nogi? Odebrałam wyniki i w moczu mam trochę białka, więc się trochę niepokoję i już jutra jadę do mojej pani doktor. Ale robię sobie jeszcze raz dzisiaj wyniki, żęby sprawdzić dokładnie. Mam nadzieję, że nic złego się nie dzieje i z moją dzidzią wszystko w porządku. Może jutro się dowiem, czy to dziewczynka czy chłopiec. Pozdrowienia, pa!!
Mar-Tussia
2006-08-08
12:20:24
Email
Wtajcie mamusie!!Zaczął mi sie 20. tydzień i troche się martwię,bo moja dzidzia ucichła ostatnio.Mam nadzieję,że to przejściowe..może jest leniwa:))Za tydzień mam usg to sobie pooglądam jak się werci, mam nadzieję ,że wszystko OK. Trochę boli mnie brzuch,ale pewnie tak ma być.Mój największy problem teraz to cera,w życiu nie miałam tyle pryszczy na twarzy,nawet jak dojżewałam, co ciekawe trochę mnie swędzą czasami. Ostatnio płakałam przed lustrem,pomóżcie,może macie jakiś magiczny specyfik, który można stosować w ciąży??Boję się malować,nawet mi się nie chce, bo to i tak nic nie da, z drugiej strony niepomalowana wyglądam jeszcze gorzej,a musze się ludziom w pracy na oczy pokazać.Więc zrezygnowałam z podkładu i tylko oczy lekko podkreślam cieniem i tuszem. Pozdrawiam!!!
Mar-Tussia
2006-08-08
12:22:36
Email
Wtajcie mamusie!!Zaczął mi sie 20. tydzień i troche się martwię,bo moja dzidzia ucichła ostatnio.Mam nadzieję,że to przejściowe..może jest leniwa:))Za tydzień mam usg to sobie pooglądam jak się werci, mam nadzieję ,że wszystko OK. Trochę boli mnie brzuch,ale pewnie tak ma być.Mój największy problem teraz to cera,w życiu nie miałam tyle pryszczy na twarzy,nawet jak dojżewałam, co ciekawe trochę mnie swędzą czasami. Ostatnio płakałam przed lustrem,pomóżcie,może macie jakiś magiczny specyfik, który można stosować w ciąży??Boję się malować,nawet mi się nie chce, bo to i tak nic nie da, z drugiej strony niepomalowana wyglądam jeszcze gorzej,a musze się ludziom w pracy na oczy pokazać.Więc zrezygnowałam z podkładu i tylko oczy lekko podkreślam cieniem i tuszem. Pozdrawiam!!!
Mar-Tussia
2006-08-08
12:23:18
Email
Wtajcie mamusie!!Zaczął mi sie 20. tydzień i troche się martwię,bo moja dzidzia ucichła ostatnio.Mam nadzieję,że to przejściowe..może jest leniwa:))Za tydzień mam usg to sobie pooglądam jak się werci, mam nadzieję ,że wszystko OK. Trochę boli mnie brzuch,ale pewnie tak ma być.Mój największy problem teraz to cera,w życiu nie miałam tyle pryszczy na twarzy,nawet jak dojżewałam, co ciekawe trochę mnie swędzą czasami. Ostatnio płakałam przed lustrem,pomóżcie,może macie jakiś magiczny specyfik, który można stosować w ciąży??Boję się malować,nawet mi się nie chce, bo to i tak nic nie da, z drugiej strony niepomalowana wyglądam jeszcze gorzej,a musze się ludziom w pracy na oczy pokazać.Więc zrezygnowałam z podkładu i tylko oczy lekko podkreślam cieniem i tuszem. Pozdrawiam!!!
Mar-Tussia
2006-08-08
13:51:36
Email
Kurcze,dlaczego mój wpis pojawił się 3 razy???Nie chcę zaśmiecać forum tylko swoimi wywodami i to tymi samymi.Bez sensu,sorki to nie było celowe.Paa!
agula
2006-08-08
14:13:04
Email
Mam pytanie do Marty T. W jakim szpitalu planujesz poród? Też jestem z Krakowa i myslę o Siemiradzkiego ale to w sumie dlatego, że moja gin tam pracuje. Dziewczyny, czy macie jakis sposób na pękające naczynka na nogach? pozdrawiam
martaT
2006-08-08
15:41:59
Email
Cześć Agula Ja planuje poród w Żeromskim ze względu na to że moja pani doktor tam pracuje, no i mama pracowała tam przez 30 lat, poza tym wiele moich koleżanek tam rodziło i było zadowolonych. Co do Siemieradzkiego moia koleżanka urodziła tam synka w lipcu była super zadowolona z położnych,lekarzy,opieki i szkoły rodzenia do której tam chodziła. Pozdrawiam serdecznie
Basia.26
2006-08-08
18:48:52
Email
na naczynka mogę polecić żel LIOTON 1000. martusia przykro mi, ale tobie niestety nie wiem, co może pomóc... to chyba na dziewczynke się musisz szykowac, może urody troszke chce od ciebie uszczknąć;) moja sasiadka też ma strasznie wysypana buzię, nigdy nie miała takich wyprysków, podobnie jak i ty. ja natomiast miałam cere przepiekną, na całym ciele skóra była jak marzenie... no ale ja urodziłam chłopca;) pozdrawiam, wszystko trzeba przeżyć:)
anika1
2006-08-08
21:56:18
Email
Martusia a może podjadasz za dużo czekoladek :-) Ja nie mam dużo krostek ale ostatnio kiedy skonsumowałam pierwsze batoniki od początku ciąży to mi się pojawiło pare paskud. Najważniejsze to nie wyciskać bo wtedy robi się ich jeszcze więcej. Może podpytaj się w aptece to ci coś doradzą. U nas właśnie strasznie leje deszcz. Dobrze się mi będzie spało bo lubie spać w deszcz. Pozdrowionka.
Mar-Tussia
2006-08-09
14:31:28
Email
Dzięki kobietki:) w aptece polecili mi tylko napar z nagietka,zobaczę jak to działa. A czekoladek nie podjadam,nie mam ochoty,raczej zajadam się owocami,ale pryszcze już miałam jak jeszcze byłam na etapie wstrętu do jedzenia ,gdzie prawie nic nie jadłam.To niestety hormony i chyba nic nie poradzę. Muszę wytrzymać swój widok w lustrze, cóż.... czego się nie robi dla maleństwa..........Poza tym u nas świetnie, dobrze się czujemy oboje póki upału nie ma :))Pozdrawiam wszystkich
Kaga
2006-08-10
08:08:30
Email
Witam!! Byłam wczoraj na wizycie. Wszystko jest w porządku, badania powtórzyłam i wszystko jest dobrze. Jeśli chodzi o puchnięcie kostek, to już tak mam i niestety będę miała, nic na to nie poradzę, powinnam więcej chodzić, ale jak spacerować w pracy? Jestem ciekawa w jakich butach będę chodziła jesienią, ;) Moja dzidzia waży 400 gramów i jest w 99% dziewczynką, bardzo się cieszę. Ale najbardziej, że wszystko w porządku. Pozdrawiam!
agula
2006-08-16
09:42:35
Email
Hej Aniu, Mam termin na 8 grudnia. Jutro zaczyna mi się 25 tydzień, samopoczucie ok, dobrze, że upały się skończyły. Na razie przytyłam 10 kg a najwięcej podobno tyje się w 7 i 8 m-cu także wszystko przed nami:) Sama nie wiem dlaczego już tyle przytyłam bo słodyczy prawie w ogóle nie jadam, nigdy za nimi nie przepadałam, zresztą nie mam jakichś szczególnych zachcianek.Być może większy przyrost wagi w I połowie ciąży bierze się z tego, że zawsze byłam szczupła? Choć nie wiem czy to ma jakieś znaczenie. Mój dzidziuś to podobno dziewczynka:) Do Behatki: co zadecydowałaś w sprawie gór? Ja byłam tydzien w Bieszczadach. Chodziłam sobie powolutku i naprawdę czułam się super! Dziewczyny czy któraś z Was jest z Krakowa?
Mar-Tussia
2006-08-16
10:08:10
Email
Cześć dziewczynki:)) Zastosowałam napar z nagietka na te moje pryszcze i działa!!:) nie zeszły zupełnie ale nie wygląda to już tak strasznie.Więc jeśli któraś z Was ma podobne problemy to polecam. Zaczął mi się już 21 tydzień a przytyłam tylko 2 kg, nie wiem jak to się dzieje, trochę mnie to martwi. No i znów się słąbo czuję a nawet nie ma upału. Ciężko mi sie oddycha, jakby mi tchu brakowało, nie mogę siedzieć bo brzuch mnie gniecie,a pracę mam biurową więc muszę siedzieć.Bez sensu.Wydaje mi sie,że te moje dolegliwości są takie błahe,bo przecież nie muszę leżeć, nie grozi mi nic poważnego a nie pozwalają mi funkcjonować normalnie. Zastanawiam się czy zwolnienie nie jest przesadą w tym przypadku, bo przecież nie dzieje się nic poważnego. A może ja za mało wiem o ciąży i powinnam na zimne dmuchać??Mam problem, bo mój gin nie wystawia zwolnień jak nie dzieje się nic poważnego,a internista też bo przecież jestem w ciąży i to gin powinien mi wystawic zwolnienie.Spychologia totalna!!
hela
2006-08-16
17:02:40
Email
z tym brzuchem nie ma żartów. ja tez nie mogę siedzieć bo mnie gniecie i sie schylać bo znowu skurcze, jestem na zwolnieniu od początku(od 7 tc.)i nawet dostaje specyjalne leki na skurcze, bo nospa za słaba. idz do innego lekarza. nie ma co. pozdrawiam
kasia-holland
2006-08-16
20:07:30
Email
witam serdecznie. bardzo podoba mi sie wasze forum. ja jestem wyliczona na 31 grudnia:)) jestem teraz w 21 tygodniu ciazy i przytylam dopiero 5 kilo ale w brzuszku mam juz 96 cm (moja normalna waga to 55 kilo). zawsze mialam problem z tradzikiem od 3 tygodni zaczlo mi schodzic, jest jeszcze troszeczke ale juz prawie nic. i juz wiem ze to bedzie chlopak. bardzo sie z tego ciesze. jestem bardzo optymistyczna choc moja ciaza nie przechodzi bardzo latwo, mam problemy z lozyskiem. caly lipec mialam bardzo silne krwawienia i musialam lezec w lozku. naszczescie juz przeszlo ale lozysko lezy wciaz za nisko. mam nadzieje ze wszystko bedzie dobrze i ze bede mogla sie wciaz dzielic moimi doswiadczebniami z wami. serdecznie pozdrwiam wszystkich:))))
Mar-Tussia
2006-08-18
11:10:39
Email
Witajcie!!!Czuję się już lepiej ,na razie nie mam problemów z oddychaniem, przeszło mi jeszcze tego samego dnia po południu. W środę byłam na usg, wszystko z dzidzią (serduszko,główka ,kręgosłup) w porządku,waży 387g i trochę się wierci. Ale wciąż się chowa i nie wiem czy to chłopczyk czy dziewczynka. Brzusio mi rośnie i mam wrażenie ,że z dnia na dzień jest coraz większy, teraz to już pójdzie szybko. Wizytę u swojego lekarza mam za tydzień i zobaczę co mi powie na to zwolnienie. Pozdrawiam i życzę zdrówka :)))
anika1
2006-08-21
10:35:51
Email
hejka. wlaśnie wróciłam po 3 tygodniach zwolnienia do pracy. Odpoczełam sobie całkiem nieźle. Jutro ide na USG i będziemy oglądać wszystkie narządy dzidziusia :-) Ogólnie to chyba nie mam co narzekać bo czuje się całkiem nieźle. No wiadomo że jest trochę ciężej i mam mniej siły. Mam tylko jeden problem. Co jakiś czas miewam ostry atak bólu w dołku promieniujący na całe plecy. Miewałam już takie ataki wcześniej ale rzadziej i lżejsze. Przed ciążą chodziłam do lekarzy i na badaniach nic nie wyszło. Zlecili mi jeszcze zrobić gastroskopie ale się nie zdecydowałam. Dodam że żadne tabletki przeciwbólowe, rozkurczowe, na żołądek, wątrobowe itp nie pomagały. Zawsze było tak że atak dopadał mnie popołudniu a więc zwijałam się w kłębuszek pocierpiałam pare godzin i zasypiałam. Po obudzeniu nie czułam już bólu tylko byłam strasznie zmęczona. Są podejrzenia że to może nerwoból.? Ostatnio dopada mnie to mniej więcej co 3 tyg. i jest dużo silniejsze. Nie moge wogóle leżeć ani się zwinąć no bo brzuszek. Rozmawiałam teraz z lekarzem i gastroskopie robi się w ciąży w ostateczności. Musze zrobić jeszcze raz usg jamy brzusznej bo może teraz coś wyjdzie. Istnieje też podejrzenie że to są kamienie. Sama już nie wiem. Lekarz mowił że te bóle nie szkodzą dzidziusiowi ale trochę się boje. Co wy o tym myślicie?
Mar-Tussia
2006-08-22
09:50:51
Email
Hej!!Wczoraj byłam na wizycie u mojego gina i powiedział mi, że jak będzie trzeba to wystawi mi zwolnienie, uspokoiłam się, bo już miałam wizję jak latam po lekarzach prosząc o L4 bo źle się czuję i wszyscy odsyłają mnie z kwitkiem. Teraz czuję się świetnie,mam jakiś dziwny przypływ energii :)) W najbliższym czasie muszę zrobić test obciążenia glukozą, podobno to paskudztwo, no ale czego się nie robi dla dzidziusia. Anika co do Twoich ataków bólu, może to są wrzody? To też tak potrafi boleć i szkoda, że nie zrobiłaś wcześniej gastroskopii. Jak tylko urodzisz postaraj się tym zająć i przede wszystkim dobrze zdiagnozować. Pomyśl, może to Cię boli po jakichś konkretnych potrawach?? Może po tym usg coś więcej się dowiesz.Życzę zdrówka i nie martw się na zapas :)))
anika1
2006-08-22
10:13:37
Email
Mar-Tussia w środe ide na USG to zobaczymy. To nie jest raczej po jakiś konkretnych potrawach. Teraz pluje sobie w brode że nie zrobiłam tej gastroskopi ale już za późno:-( Ale jestem dzisiaj w dobrym nastroju bo wieczorem ide do gina i bedziemy ogladać dzidziusia. już się nie mogę doczekać :-)
Mar-Tussia
2006-08-22
19:02:28
Email
Anika nie zamartwiaj się na zapas, ani nie rób sobie wyrzutów, teraz już nic nie poradzisz. Myśl o dzidziusiu, bo potrzebny Ci spokój. Daj znać co wyszło na usg. Jestem pewna,że wszystko będzie OK i z Tobą i z bejbikiem :)))Pozdrawiam,buźka!!!!
anika1
2006-08-23
13:56:03
Email
Mar-Tussia z USG nic nie wyszło. musze troszke pocierpieć i po urodzeniu zrobić gastroskopie. Ale wczoraj robiłam też USG dzidziusia. Dzidzius rozwija się prawidłowo :-)Waży 690g. A więc jest w porządku. Oh dzisiaj jakoś tak pozytywnie się nastroiłam. Jest fajnie :-)
kaga
2006-08-23
14:25:42
Email
Cześć dziewczyny! U mnie wszystko w porządku, oprócz puchnących stóp, ale to idzie wytrzymać. Tak ogólenie myślę, że nie jest najgorzej.A jak wy się czujecie, macie już zgagę i skurcze łydek? A co z kręgosłupem? Moja mała rusza się coraz bardziej, baaardzo fajne uczucie. Robię się niestety coraz grubsza, ale nic na to nie poradzę, jeszcze trochę trzeba wytzymać. Czy robicie już jakieś zakupy dla dziecka? Ja jeszcze nic nie mam, ale chyba jeszcze mamy czas, nie nie? Pozdrowienia!!!!!
anika1
2006-08-23
14:59:55
Email
Kaga u mnie podobnie. zgaga mnie męczy od czasu do czasu ale wtedy biorę Rennie albo podjadam migdały. Skurcze w nocy mnie łapią ale łykam magnez i jest lepiej. I jak czuje że mnie dopada skurcz to szybko wwyginam palce u nogi do góry wtedy mi się noga rozluźnia. Ja przytyłam do tej pory 5kg. Całe szczęście że rośnie mi tylo brzuchal no i niestety jeszczee troche piersi - a miałam ich i tak już duuuużo :-)
kaga
2006-08-24
08:22:41
Email
Cześć! Ja na szczęście nie mam jeszcze zgagi, ani skurczy. Ciekawe jak długo, obym tylko nie zapeszyła. Więc nie jest źle. Poza tym nic mi się nie chce, jak wracam z pracy to najchętniej bym leżała i odpoczywała. Dopada mnie leń, no i to wstawanie wstawanie przed 6 rano jest okropne! Jeśli chodzi o wagę to ja przytyłam 7 kg, muszę się trochę pilnować, bo do ile jeszcze do końca. Anika, a jak twój synek? Dużo się rusza, czujesz ruchy często? Fajne uczucie, nie? Pozdrawiam!
anika1
2006-08-24
10:54:09
Email
Kaga mój synek to straszny leniuszek:-( tylko wieczorem kopnie mnie z 2-3 razy. I wydaje mi się że czasami się troche powierci ale nie jestem pewna czy to jest właśnie to. Mój lekarz powiedział że ważne jest abym codziennie coś poczuła:-) Kaga na pocieszenie ja też wstaje przed 6stą:-)
Mar-Tussia
2006-08-24
13:38:24
Email
Hej wszystkim!! Anika który Ty masz tc. bo moja dzidzia ważyła w zeszłym tyg 378g i to był 21 tc. a Twój synek już taki duży. Ja jeszcze nie mam zgagi ani skurczy, na razie :))przytyłam tylko 3 kg,ale chyba się dopiero rozkręcam.Moja dzidzia też leniwa, czasem ją tylko poczuję ale codziennie jest coś,czekam wciąż na porządne kopiniaki. Jeszcze nic nie kupiłam dla dzidziusia, za wcześnie,muszę najpierw pokój odmalować i zrobić przemeblowanie, bo na razie nie ma w nim miejsca na łóżeczko. A dziś mam talkiego lenia w pracy,że szok!!!Śpię na siedząco,masakra!!!Pozdrawiam wszystkie mamusie i dzidziusie.
kaga
2006-08-24
14:35:09
Email
Cześć! Moja mała w 22 tygodniu ważyła 395 gramów, więc się nie martw. Teraz jestem w 24 t i na pewno waży sporo więcej, bo teraz chyba szybko rośnie. Jak wy mało przytyłyście, co wy robicie? Schudłyście na początku? Ja staram się kontrolować, ale ta waga jest okropna. A ile ważyłyście na początku? Pozdorwienia, pa!!
anika1
2006-08-24
14:55:21
Email
USG robiłam we wtorek i wtedy ciąża miała 23 tyg. i 1 dzień. Dziewczyny a może ja to urodze jakiegoś olbrzyma...hahaha A tak na poważnie to brzuchal przez ostatni tydzień powiększył mi się kosmicznie. Może mój bobas nagle tak sobie podskoczył i teraz już będzie rósł powoli. Moja waga wyjściowa to 70kg. Przed ciążą miałam brzuszek wrecz wklęsły ale za to rozbudowane biodra, uda no i duże piersi. Strasznie się bałam że pierwsze co to mi się jeszcze rozrośnie tyłek ale na całe szczęście wręcz zmalał i przeniosło mi się wszystko na brzuch. Zajadam bardzo dużo owoców i codziennie się opróżniam, myśle że dlatego nie tyje jakoś strasznie. Buźka :-)
kaga
2006-08-25
07:34:42
Email
Witam! Ja jadę do lekarza dopiero 22 września, więc jeszcze dłuugo, ciekawe ile wtedy maleństwo będzie ważyło. Jeśli chodzi o moją wagę sprzed ciąży, to ważyłam 58 kg, na początku nie tyłam prawie nic, dopiero jakiś miesiąc, półtora temu zaczęłam tyć. Też staram się pilnować, a jeśli chodzi o owoce, to w tym roku jest strasznie. Jeśli chodzi o opróżnianie, to od 4 dni mam z tym problem i dodatkowo czuję się ociężała, straszne uczucie. A twój chłopiec może nie rusza się tak bardzo, bo jest taki duży i mam mało miejsca. Moja wczoraj też była spokojna, pewnie sobie odpoczywała, ;). Pozdrawiam, pa!
anika1
2006-08-25
07:52:14
Email
Dzięki Kaga. To jest myśl :-) Następną wizytę u lekarza mam wyznaczoną na 19 września. Miłego dzionka!!! P.S. U nas dzisiaj od rana piękne słoneczko :-) Od razu się lepiej wstawało :-)
Mar-Tussia
2006-08-25
10:30:26
Email
Hejka!!Ja zaczęłam ciążę ze stanem 75 kg i bałam się,że się strasznie roztyję,moja mama po ciąży dużo przytyła i już jej tak zostało, mamy to chyba w genach. Na początku w ogóle nie wymiotowałam, ale miałam wstręt do jedzenia, mało jadłam i czasami musiałam się zmuszać. To było straszne! W żołądku ssało a ja nie chciałam jeść,wtedy spadłam 1kg, czyli prawie nic.Dziecko rosło a ja nie tyłam a,że mało jadłam to chudłam: na twarzy,ręce,nogi. Śmiałam się,że mi się tylko proporcje zmieniają bo waga jest bez zmian.Trochę mnie to zaczęło martwić bo zmizerniałam, ale teraz mam +3 i się boję, że dopiero teraz to się zacznie!!!Z wypróżnianiem raczej nie mam problemów no i zjadam tony owoców,strasznie mnie bierze na owoce.Na razie rośnie mi tylko brzuch, z przodu i z tyłu nie wyglądam jak w ciąży,dopiero jak się na profil spojrzy :))) Pozdrawiam wszystkich!!
behatka
2006-08-25
14:56:05
Email
Hej dziewczyny, w końcu już nie wiem gdzie sie zaczepic... Mam termin na 4 grudnia i liczę ze to 24tc ,ale agula ma na 8 i jej jakos wiecej wychodzi... Ja sie pogubułam. Miałam w 20 tyg robione USG i mały ważył 416 g - wydawało mi sie jakos za duzo jak na ten wiek. Właśnie wróciłam z Beskidów - wprawdzie miałąm tylko 3 dnmi na piesze wędrówki ale sie ciesze, bo było świetnie. Czułam sie rewelacyjnie i zdecydowanie lepiej chodziło mi sie po górach niz po chodniku w mieście :))) Tylko wczoraj w drodze powrotnej (jestem z Torunia) zahaczylismy o Wieliczke i po wyjsciu zorientowałam się ze spuchłam. Chyba mój organizm nie lubi soli. Dziewczyny - jak to jest z tym wiekiem ciązy - co innego mówi położna, co innego ginekolog a jeszcze inaczej policzyła Agula. Pozdrawiam Was serdecznie. PA
kaga
2006-08-28
08:24:25
Email
Cześć Behatka, Miło słyszeć, że jesteś z Torunia. Ja jestem z Golubia-Dobrzynia i też chcę rodzić w Toruniu. Może się spotkamy na sali. Ja co prawda mam termin dopiero na 20 grudnia, ale różnie to może być, ;). Jeśli chodzi o wiek ciąży, to ja liczę i moja pani doktor również, za pierwszy tydzień pierwszy tydzień pierwszego dnia ostatniej miesiączki. Więc ja dzisiaj zaczynam 25 tydzień. Wydaje mi się, że tak jest dobrze. Pozdrowienia!
anika1
2006-08-28
13:56:15
Email
Kaga ten sposób liczenia jest OK. Tak samo liczy mój lekarz. Termin mam na 21.12 i jutro zaczynam 25 tydzień.
Mar-Tussia
2006-08-29
09:24:22
Email
Czesć dziewczyny! U mnie to w ogóle jest jakoś dziwnie z liczeniem wieku ciąży, standardowo liczy się tak jak mówicie od pierwszego dnia ostatniej miesiączki, ale ja jestem pewna daty koncepcji i lekarz policzył mi termin od dnia poczęcia, czyli od 9.04.plus dwa tygodnie (nie wiem czemu, pdobno tak się dodaje) i termin wychodzi mi na 30.12. czyli mam teraz 23 t.c.W stosunku do daty miesiączki to jest o tydzień mniej, bo gdyby liczyć od miesiączki to byłby 24 t.c. Ten sam termin 30.12. wyszedł na dwóch niezależnych badaniach usg ,więc chyba jest dobrze i trzymam się tego 30 grudnia choć wolałabym urodzić w styczniu.Dziś byłam na badaniu obcążeniem glukozą, bałam się pić ten roztwór, bo to podobno ohyda, ale dałam radę i nie było tak źle.Jutro wyniki, ciekawa jestem jak wyjdą. U nas ponuro i pada, spać się chce.Może moja dzidzia przez tą pogodę śpi,bo ostatnio coś mało się rusza:( Pozdrawiam!!!
anika1
2006-08-29
10:39:30
Email
Mnie też czeka w najblizszym czasie to samo badanie. Afuuuuu. Ale czego się nie robi dla dzidzi Moja dzidzia w weekend nieźle już dawała o sobie znać. Ale wczoraj i dzisiaj to się zupełnie leni:-) U nas pogoda też brzydka, zero słonka.
Kaga
2006-08-30
10:14:49
Email
Cześć! Ja glukozę będę piła dopiero za miesiąc, po wizycie. Więc jeszcze trochę czasu mi zostało. Jakoś to będzie. Moja mała dzisiaj też jest leniwa, to chyba z powodu tego okropnego deszczu, który pada u nas od samego rana. Coś strasznego!!! Pewnie sobie smacznie śpi, aż jej zazdroszczę, bo sama chętnie bym się położyła do łóżeczka. A tak z innej beczki, macie już imiona dla swoich dzieciątek? Pozdrawiam, pa!
Strona 3 - poprzednia, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, następna

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum