szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Ciąża (zdrowie i samopoczucie w ciąży, przebieg ciąży, wątpliwości, szpitale itp.)
temat - Początek lutego 2006


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 4 - poprzednia, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, następna
Napisano: Treść:
Maminka Madzia
2005-11-14
Email
cześć , czy któras z was dzxiewcxyny ma termin na początek lutego 2006 ( ja to 5 luty). Chciałsbym pogadać, czy macie takie same objawy,etc i czy tez w tym dtadium ciązy macie takie kłopoty ze snem??
Basia 26
2005-12-09
09:21:05
Email
hej dziewczynki. mój dzidziek się cały dzień tarmosi jak nie wiem:) w nocy jak wstaję na siusiu to on zaraz też się budzi, potem nie mogę usnąć bo takie fika koziołki. wczoraj dostałam kopniaka w żebra. kurcze, do dziś bolą... skończyłam zastrzyki z żelaza, teraz biorę tabletki Tardyferon. w poniedz robię badania i zobaczymy co to dało. po 5 zastrzykach hemoglobina mi skoczyła z 10.1 do 10.6. marny skok, ale zawsze jakiś. w sumie to czuję się bardzo dobrze. powiedzcie mi, jakie macie kurtki na zimę, bo mnie coraz bardziej wybrzusza, czego wczesniej nie było, no i chyba moja sportowa kurtka zaraz pójdzie w kąt... nie sadzę, żeby na chodzenie na co dzień mama pożyczyła mi norki ;) kurcze, chcę sobie coś kupic, ale znów nie coś bardzo drogiego, bo co ja potem z tym zrobię... no ale w sklepach pustka... rozmiar XXL jest za duży w ramionach, za szczupły w tali... a własnie, ile macie w pasie?? ja mam 98. biust 104- z męzem mamy takie same wymiary, tyle, że on ma w pasie 90 ;P
Basia 26
2005-12-09
09:21:16
Email
hej dziewczynki. mój dzidziek się cały dzień tarmosi jak nie wiem:) w nocy jak wstaję na siusiu to on zaraz też się budzi, potem nie mogę usnąć bo takie fika koziołki. wczoraj dostałam kopniaka w żebra. kurcze, do dziś bolą... skończyłam zastrzyki z żelaza, teraz biorę tabletki Tardyferon. w poniedz robię badania i zobaczymy co to dało. po 5 zastrzykach hemoglobina mi skoczyła z 10.1 do 10.6. marny skok, ale zawsze jakiś. w sumie to czuję się bardzo dobrze. powiedzcie mi, jakie macie kurtki na zimę, bo mnie coraz bardziej wybrzusza, czego wczesniej nie było, no i chyba moja sportowa kurtka zaraz pójdzie w kąt... nie sadzę, żeby na chodzenie na co dzień mama pożyczyła mi norki ;) kurcze, chcę sobie coś kupic, ale znów nie coś bardzo drogiego, bo co ja potem z tym zrobię... no ale w sklepach pustka... rozmiar XXL jest za duży w ramionach, za szczupły w tali... a własnie, ile macie w pasie?? ja mam 98. biust 104- z męzem mamy takie same wymiary, tyle, że on ma w pasie 90 ;P
Basia 26
2005-12-09
09:21:56
Email
ooo... sorki za powtórkę
Basia 26
2005-12-09
09:24:44
Email
aha, a czym się smarujecie?? ja fissanem i bardzo sobie chwalę, ale on jest już chyba wycofany. mam jeszcze jedno zapasowe opakowanie, ale co potem?? więc co wy używacie i czy sobie to chwalicie?? jaka jest cena waszych kosmetyków??
basiar
2005-12-09
09:28:34
Email
Czesc. Ja sobie wlasnie sprawilam kurtke w rozmiarze 46!!Moj zimowy plaszczyk juz sie nie dopina.Za kurtke zaplacilam 120zl, wiec to chyba juz nie tak drogo.Z ubrania tez by mi sie cos jeszcze przydalo, ale wlasnie kosmiczne ceny tych ciezarowych ubran, a potem co z nimi zrobic...Dziewczyny poradzcie!!!Moje przeziebienie wcale nie przechodzi, jest coraz gorzej,cala noc meczyl mnie katar i kaszel, takze wlasciwie to wcale nie spalam. W poniedzialek pojde do lekarza znow,ale weekend przerabany.
Basia 26
2005-12-09
10:27:58
Email
Basiar polecam syrop: pół szkl soku z cytryny, tyle samo czosnku wyciśnietego przez wyciskarkę, i kilka łyżek miodu. i tak pić to trzy razy dziennie po dużej łyżce stołowej. poza tym chleb z masłem i cebulą posypaną wegetą. co tam jeszcze... aha, maśc VIC waporup (czy jakoś tak) rozgrzewa, nawet lekko dziurki od nosa od środka posmaruj, to ci je przewentyluje. następne na katar: krople miętowe nalać na łyżeczkę, podpalić (najlepiej nad zlewem) poczekac az się wypali i wdychać tą intensywną woń mięty. raz jedna, raz drugą dziurką. no i jeszcze polecam spirytus mrówczany- to tak jak kamforowy, ale nie śmierdzi, jest bez zapachu. niech cię mąż wyklepie nim zdrowo po plecach i poć się
olufal
2005-12-09
14:47:03
Email
Hej lutowe Brzuchatki :) Ja smaruje sie Mustela ale tylko dlatego ze maz przywozi mi z francji i wychodzi taniej-jak na razie nowe rozstepy sie nie pokazaly a stare jak byly tak sa ;) W pasie mam 96cm :) Buzka i milego weekednu! Ola
olufal
2005-12-09
14:58:57
Email
A zapomnilam napisac o ubraniach :) Sa chorenie drogie i szczerze mowiac ja znalazlam pare w komisach-w Krakowie jest taki komis z ciuchami ciazowymi. Troche odziedziczylam po siostrach meza. A dwie bluzki ktore najczesciej uzywam wynalazlam na "ciuchach"! Dokupilam jak na razie tylko jeansy i plaszcz z ktorego zaczynam wyrastac-a tak sadzilam ze bedzie dobry-przeliczylam sie i ledwo co sie dopinam :(... Pozdrawiam Ola
Basia 26
2005-12-11
09:29:14
Email
hej brzuchacze:) wczoraj kupiłam sobie korzuszek. jaśniutki beż w rozmiarze... uwaga XL!!!! nieźle, co?? widzę, że wy też sobie radzicie całkiem dobrze. ja zapłaciłam 149 zł :/ ale potem mam zamiar sprzedać go w komisie:) więc trochę wyrwę z powrotem;) w sumie to ja kupiłam jedne spodnie, drugie uszyłam (super czekoladkowe z kanteczką), kupiłam bluzkę wyjściową (czekolada ze złotem i koronką, mniam) i mąż mi sprawił taką z napisem CIĘŻARÓWKA. czyli 4 rzeczy, reszta to moje ubrania sprzed ciąży, mieszczę się bez problemu. aha... koleżanki, czy któraś z was wie, z czym wiąże się biegunka w ciąży?? bo wczoraj zakrętu złapać nie mogłam. dzis już jest ok. oczywiście zadbałam o to, żeby się nie odwodnić. na pewno wiem, że biegunka oznacza spadek wagi, hahaha. pozdrawiam, cmok cmok
basiar
2005-12-11
12:08:08
Email
Hej!!! Basia, moze zjadlas cos nieswiezego, stad ta biegunka.Ja czuje sie nadal źle i juz sie zaczynam bać czy mojej dzidzi to nie szkodzi.Jutro ide do lekarza, ale coz mi on poradzi:((
olufal
2005-12-12
11:38:54
Email
Hej Brzuchatki lutowe :) JAk tam u Was po weekendzie? JA jestem tak zadowolona ze urodze dziewczynke :)))) Maz troche mniej bo ma juz 2 z pierwszego malzenstwa-chodz musze przyznac ze nie dawal poznac po sobie rozczarowania,ale mysle ze byl bo od poczatku ciazy mowil do brzucha Max a tu taka niespodzianka... Dzis zrobilam sobie morfologie wiec zobaczymy czy zastrzyki z zelazem przyniosa jakis rezultat-oby! Ogolnie czuje sie dobrze i zaczynam wic gniazdo-szkoda ze moj maz nie podziela mojego entuzjazmu...wkurza go ze 3 razy dziennie zaczynam przenosci rzeczy zmiejsca na miejsce i powiedzial ze wolal jak zajmowalam sie gotowaniem bo conajmniej nie balaganilam w calym mieszkaniu-mily nie? :) Ale ja jestem uparta i chodz nasz pokoj nie jest duzy to juz mam pomysl jak zmiescic tam lozeczko i przewijak :) czy wy tez juz zaczynacie wicie waszych gniazd??? Pozdrawiam goraco! Ola ps.Basiar jak tam twoje przeziebienie?
basiar
2005-12-12
13:12:55
Email
Witaj Olu:) Niestety, domowymi sposobami nie udalo mi sie wyleczyc i lekarz przepisal mi antybiotyk( Amotax Dis ), ktory jej zdaniem mozna przyjmowac w ciazy. Ja jednak troche sie boje i nie wiem czy brac go czy nie? Ze tez musialo to mnie akurat dopasc i to teraz:( Poza tym nic jeszcze nie przestawiam, ale tez juz mam zaplanowane(od dawna) gdzie postawimy lozeczko dla naszego malenstwa.Tak po cichu mam nadzieje, ze tez nosze pod sercem dziewuszke;)Chociaz wiem ze moj mąż jak kazdy facet wolalby pierwszego syna:)
polishgirl
2005-12-12
13:35:19
Email
Czesc dziewczyny.Ja tez juz pomału planuje gdzie co postawimy, łóżeczko juz wiem gdzie bedzie stało, nie mam za dużego wyboru, gdyz pokój nie jest za duzy, mąż obiecał mi zrobic (zamówić u znajomego) komodęz szufladami na której położe przewijak i takie tam. Czekam aż pojadę do moich rodziców i siostra da mi łóżeczko, i jeszcze pare rzeczy dla dzidziulka, po swoich pociechach. Siostra męża też obiecała że po świetach sie tym zajmie. A ja juz zamówilam sobie dzisiaj właśnie na allegro rózne potrzebne rzeczy dla mnie do szpitala, jak i dla dzidziulka. Acha jutro wybieramy sie z mężem pierwszy raz do szkoły rodzenia, ciekawe jak bedzie. A w środę idę do lekarza i zobaczymy co tam u mojego dzidziulka. Dziewczyny, a czy wy wiecie ile waży wasz dzidzius juz teraz w brzuszku, bo ponoc mozna to sprawdzic chyba na USG, zapytam swojego lekarza. Pozdrawiam was i zycze zdrówka
polishgirl
2005-12-12
13:41:17
Email
Czesc dziewczyny.Ja tez juz pomału planuje gdzie co postawimy, łóżeczko juz wiem gdzie bedzie stało, nie mam za dużego wyboru, gdyz pokój nie jest za duzy, mąż obiecał mi zrobic (zamówić u znajomego) komodęz szufladami na której położe przewijak i takie tam. Czekam aż pojadę do moich rodziców i siostra da mi łóżeczko, i jeszcze pare rzeczy dla dzidziulka, po swoich pociechach. Siostra męża też obiecała że po świetach sie tym zajmie. A ja juz zamówilam sobie dzisiaj właśnie na allegro rózne potrzebne rzeczy dla mnie do szpitala, jak i dla dzidziulka. Acha jutro wybieramy sie z mężem pierwszy raz do szkoły rodzenia, ciekawe jak bedzie. A w środę idę do lekarza i zobaczymy co tam u mojego dzidziulka. Dziewczyny, a czy wy wiecie ile waży wasz dzidzius juz teraz w brzuszku, bo ponoc mozna to sprawdzic chyba na USG, zapytam swojego lekarza. Pozdrawiam was i zycze zdrówka
olufal
2005-12-12
14:41:05
Email
Moja Amelka wazy 1485g +- 199g :) To pomiary z piateczku. Lezy juz glowa na dol ale lekarz powiedzial ze moze sie jeszcze koziolkowac. Pozdrawiam Ola
olufal
2005-12-13
08:53:45
Email
basiar:na pewno w III trymestrze branie antybiotyku jest bezpiecznejsze niz w I czy II ale ja osobiscie nie znam sie na lekach i ciezko mi cokolwiek doradzic :( U mnei nie najlepiej z badaniami krwi- zrobilam sobie wczoraj morfologie i niestety, po 2 tygodniach zastrzykow z zelazem (Ferum Lek) i tabletek Tardyferon Fol, moja hemoglobina poszla w gore o 0,1 tzn. z 9,8 na 9,9... Do tego pilam non stop barszcz czerwony domowej roboty,zajadalam szpinak i migdaly a tu taki rezultat... Ciesze sie oczywiscie ze nie spadla jeszcze bardziej ale po cichu sie zastanawiam co teraz moj doktor mi przepisze...Czy wam tez brakuje zelaza??? Buzka Ola
basiar
2005-12-13
09:15:30
Email
Hej,troche sie uspokoilam juz, bo znalazlam w necie, ze ten antybiotyk mozna spokojnie przyjmowac w ciazy.Przyjmowanie go nie wykazuje szkodliwego dzialania na plod, na szczescie:)Mam nadzieje, ze mi pomoze.Ja morfologie mam w porzadku, wszystkie badania jakie robilam sa ok, oprocz glukozy ktora jest nieznacznie podwyzszona i musze zrobic powtorke, ale podobno za drugim razem normalnie wychodzi wiec nie martwie sie tym poki co.Jedyny moj problem narazie to paskudny kaszel i katar(no troche juz mniejszy).Zycze zdrowka wszystkim grubaskom:)
Basia 26
2005-12-15
11:25:07
Email
olufa to faktycznie masz bardzo bardzo niską hemoglobinę. a jak z krwinkami białymi u ciebie?? ja przed zastrzykami miałam hemoglobinę 10.1, po pięciu zastrzykach miałam 10.6 ale już po dziesięciu 10.7. także trochę mnie rozczarował ten drugi skok. ile ja się barszczu i soku z buraków świerzo wyciśnietego napiłam, to cud, że czerwona cała nie chodzę:/ wątróbka, fasola, szpinak to normalka, a nic nie pomaga... a lekarz nie chciał cię zabrać do szpitala?? bo mnie już przy 10.1 chciała na te zastrzyki do szpitala dać, że tam mnie podkurują odpowiednio, ale się wymigałam. bo 10 zastrzyków to jednak 20 dni, a to sporo. z jaką hemoglobiną zaczynałas ciążę?? ja z 11.1. i tak zmieniało się pomiedzy 11.1 a 11.5. aż nagle spadło do 10.1. ale wiem, że moja mama miała tak samo. widziałam jej kartę ciązy jak ze mną chodziła. białe ciałka jej wzrosły od 6 do 10, a hemoglobina spadła nawet do 9.6 przed samym porodem. także ja już wiem po kim to mam ;) pozdrówka
olufal
2005-12-15
12:02:38
Email
No wlasnie dziwi mnie troche postawa mojego ginekologa ktory uwaza ze jest ok... Zaczynalam ciaze z hemoglobina 12,6 a teraz mam 9,9... Zelazo jako pierwiastek mam w normnie 22,4 wiec cos z przyswajaniem zelaza mam nie tak... Do szpitala na swieta nie za bardzo chcialabym trafic- juz wole te zastrzyki... W poniedzialek mam wizyte u ginekologa ( jak na razie konsultowalam sie z nim telefonicznie) wiec dowiem sie co i jak... A buraki,barszcz czerwony,szpinak,migdaly,rodzynki to jem dzien w dzien i mam od tego tylko zgage :( Pozdrawiam Ola
andzia_01
2005-12-15
12:38:41
Email
Olu troche niską masz tą hemoglobine, jak byłam u dr 2 tyg temu /a miałam wtedy 10,5 hemoglobiny/ to wtedy powiedziała mi, ze już przy tym wyniku powinna mnie położyc do szpitala, ale jeszcze ma litosc i ma nadzieję, ze przy następnej wizycie będzie lepiej, bo jeśli nie... A wizyte mam za tydzien. Strasznie boję się że niestety wyniki mi jeszcze spadną, bo wcale lepiej się nie czuje, łykam to żelazo, staram się odżywiac prawidłowo, ale jak mi powie przed świętami,ze do szpitala... A jeśli chodzi o żelazo to zależy w jakich jednostkach masz podany wynik, normy u kobiet to: 50-150 ug/dl, lub 7,9-23,6umol, ja częściej widywałam wyniki podane w tych pierwszych jednostkach, tak ze sprawdz sobie. Krwinki białe - w ciązy mogą byc podwyższone nawet do 20 000/ul; jeśli są powyzej to wtedy trzeba się martwic /norma to 4000-10000/ul/.
olufal
2005-12-15
13:42:58
Email
Zelazo 22,40 umol/L Leukocyty 8,9 tys/ul Erytrocyty 3,13 mln/ul Hemoglobina 9,9 g/dl Hematokryt 29,3% . Wlasnie dziwi mnie fakty ze was lekarze chca dawac do szpitali a moj mi mowi ze jest OK... Moze i dobry z niego endrokrynolog ale marny ginekolog...cholera wie...najgorsze jest to ze 22 grudnia mam zarezerwowany lot do Francji aby sprzedzic swieta z mezem...a jak bedzie szpital...az nie chce mi sie myslec... Pozdrawiam Ola
basiar
2005-12-15
15:29:10
Email
Dziewczyny nie przejmujcie sie tak!!! Przeciez nam nie wolno sie teraz denerwowac. Wszystko na pewno bedzie ok:) Polozna powiedziala, ze nie zna dzis zadnej ciezarnej, ktora nie mialaby zadnych problemow.W takich czasach zyjemy, niestety. Ja czuje sie juz lepiej, katar i kaszel powoli ustepuje. Coz, zaczynam byc nocnym markiem:)Budze sie w srodku nocy nawet kilka razy, a to pic a to siku sie chce:) Czyzbym zaczynala sie przyzwyczajac juz do nocnego wstawania??hahaha
basiar
2005-12-15
15:32:00
Email
aha. a czy macie juz siare? u mnie ,jak ponaciskam piers to zaczyna wyplywac taka zolta ciecz, to chyba pierwsze mleczko co nie?:)
Basia 26
2005-12-16
09:03:56
Email
olufa... a bierzesz dodatkowo kwas foliowy?? bo przy niedokrwistości często dochodzi do braku witamin z grupy B. ja biore dwa razy dziennie jakiś Acidum Folikum. Basiar... nie, jak na razie to mam w załamaniach brodawek takie hm... jakby skrzepy, ale nie wiem, czy to siara czy po prostu nadmiar kremu, którym co wieczór nacieram piersi ;)
Basia 26
2005-12-16
09:04:57
Email
a tak w ogóle to gdzie podziała się założycielka strony- Maminka Madzia??
olufal
2005-12-16
11:31:34
Email
Madziara zniknela ;) Moze juz ma dzidzie? Moje brodawki tylko troszke sie powiekszyly i na tym koniec :)zadnych oznak mleka. Kwas foliowy biore przez caly czas poniewaz z dodtakowych witamin biore Falvit (nie zawiera jodu a ja mam nadczynosc czy niedoczynnosci tarczycy-juz sama nie pamietam co to bylo w kazdym razie soli i jodu mi nie wolno). Zobaczymy co lekarz powie w poniedzialek-trzymajcie kciuki co by mnie do szpitala nie wsadzil!!! Wczorajszej nocy prawie nie spalam :( Tez non stop a to piciu a to siusiu... Dzis o 7 bylam nieprzytomna! Naszczescie na weekend jade do mamy wiec bedzie mial sie kto mna zajac (maz znowu we Francji)ugotowac domowy obiadek i polatac po sklepach :) Zdecydowalyscie sie juz na jakis wozek? Ja szczerze po ostatniej wizycie w sklepie jestem troche przerazona... Jest tego troche... Buzak Ola
basiar
2005-12-16
12:49:39
Email
Basia, u mnie tez czasem wlasnie są takie skrzepy, to chyba jest siara.I takie zolte wycieka jak naciskam sutki:) Ola, my narazie wozka kupowac nie bedziemy.Uznalismy ze i tak na poczatku nam nie bedzie potrzebny,a dopiero w marcu bedziemy miec troche kasy wiec wtedy zrobimy ten zakup.Poki co lozeczko ( jutro jedziemy upatrzec jakies fajne ) no i fotelik samochodowy. Jak ja juz nie moge sie doczekac lutego!!!!!!!!
olufal
2005-12-16
12:59:32
Email
No to Basiar witam w klubie :))))))))) Ja tez juz sie nie moge doczekac!!! Chodz ciesze sie ze mam jeszcze czas aby wszystko do konca zoorganizowac,posprzatac w papierach,zdjeciach i szafach :) I ze na wigilie jeszcze nie bede dawac cycusia co da mi mozliwosc jesc co chce -a bedzie tego duzo bo potem to juz tylko scisla "cycusiowa" dieta ;) Buzak Ola
polishgirl
2005-12-16
14:37:05
Email
Witam dziewczynki. Ja też nie moge sie zdecydować na jakis wózek, podobaja mi się driver 4 kołowy, ale jest troche drogi, zastanawiałam sie nad Polakiem, ale ma zbyt duże koła - za duze i do tego jest strasznie ciezki. Podoba mi sie bardzo Chicco 4 Wd, ale koła ma mniejsze i nie popmpowane, a mężulek uważa że pompowane będą najlepsze na nasze drogi. No i wogóle to zastanawiam się czy kupic taki głęboki z gondolką , czy wielofunkcyjny- kurczę naprawdę nie wiem. Ale pewnie też narazie wstrzymamy się z wózkiem i nie wiem czy nie kupimy dopiero po porodzie. A teściu obiecał że da mi 500 zł na wózek, więc dodam sobie trochę i kupie jakiś fajny. Wczoraj byłam u lekarza, na wizycie, mój syneczek zdrowy, wszystko w porządku, ułozony był główką w dół, ale lekarz mówił że jeszcze się przemieści. Coraz mocniej juz kopie ;-)). A byłam zaskoczona bo z moich obliczeń powinnien być 27 tydzień, a lekarz stwierdził na USG że wychodzi 29 tydzień, po rozmiarze główki, czyżby główka była za duża??? Mam nadzieję że wszystko w porządku, a nawet cieszę się bo teraz wypada mi jaieś dwa tygodnie wcześniej poród czyli na koniec lutego. Acha, lekarz zrobił mi miłą niespodziankę, ponieważ wczoraj były moje urodziny, więc policzył mi tylko za USg 50 zł, a nie za całą wizytę 110 zł z zyczeniami, bardzo sie ucieszyłam, bo teraz przed świetami każdy grosz się liczy dla mnie. Pozdrowionka
Basia 26
2005-12-16
15:01:08
Email
dziewczyny, co jest grane, haha. ja też nie spałam tej nocy :/ łaziłam z kata w kat i dosłownie a to siusiu, a to piciu... wózek mam upatrzony Graco Quattro Deluxe. jest do niego fotelik, który pasuje i do wózka i do samochodu. jak sie kupi razem to jest taniej. ja planowałam kupić wózek pod koniec marca, ale w takim razie kupię już w styczniu wszystko na raz. mam miejsce do trzymania, więc czemu nie :) łóżeczko na pewno drewniane biorę. mam upatrzone takie wiśniowe ze słodkim księżycem wyrzeźbionym z przodu oraz takie kremowe z prostokątnymi płaskimi szczebelkami. oba te kolory pasują do mojej sypialni:) zrezygnowałam z łóżeczka tego do składania podróżnego, bo w sumie ileż ja podróżuję... a dziecko nie będzie mi cały czas spało jak pod namiotem- na ortalionowym materacu :/ a można taka ładną pościel kupić, która chroni przed uderzeniem w szczebelki, że szkoda dziecka na te ortaliony. poza tym z łóżeczka ze szczeblami dłużej będzie korzystać. a ponieważ buduję dom, to może na nastepne święta wielkanocne się tam przeprowadzę i tam dopiero urzadze dziecku pokoik:) na razie kupuję komodę, która mi spasuje do sypialni, żeby potem zrobić z tych mebli jeden pokój potem w domu. dzidziek na mieszkaniu, gdzie teraz mieszkam bedzie miał swój pokój, no ale nie bedzie on zrobiony do końca tak, jak planowałam. dopiero w domku zrobię mu królestwo. dziewczyny wy też bierzecie maleństwo do swojego pokoju?? bo mi to szkoda, że ja z mężem się przytulac bedziemy, a on tak sam... więc zamieszka z nami w pokoiku, a dopiero jak podrośnie trochę, to pójdzie do swojego pokoiku, za to rano czemu nie- wstęp ma wolny do naszej sypialni:) ps. piszecie dosłownie o tym, co ja czuję. też przez ostatnie kilka dni rozmyślam, że już nie mogę się doczekać lutego.
basiar
2005-12-16
16:23:59
Email
Nie wyobrazam sobie zeby moje ukochane dzidzi spalo same w pokoju. To oczywiste ze bedzie w pokoju z nami.Chociaz mamy duzy dom, nie chce na poczatek narazac nas na niepotrzebny stres.Lozeczko tez bardziej podoba mi sie drewniane, nawet mam takie wymarzone wypatrzone, ale chyba nie stac mnie na nie:(Szczerze mowiac to tylko pare widzialam i dlatego jedno mi tak utkwilo w pamieci) Ale porozgladam sie jeszcze pewnie znajde cos tanszego i tez rownie slicznego.
polishgirl
2005-12-16
17:08:45
Email
My narazie mamy małe mieszkanie, jesteśmy na kupnie, ale też nie wyobrażam sobie żebym maleństwo zostawiała same w osobnym pokoju na noc, tymbardziej jak bedę karmić. Dziewczyny powiedzcie macie jakieś opinie o wózku Chicco Tech 4WD,??? bardzo mi sie podoba i jestem na niego napalona żeby kupic, na allegro jest trochę tańszy niz w sklepie
polishgirl
2005-12-16
17:29:43
Email
Dziewczyny jeszcze jedno pytanko. Czy wy tez macie taki twardy brzuch??, ja mam wrażenie że mój brzuch jest za twardy, mam wrażenie jakby sie naciagał,(juz od dłuższego czasu) czy to normalne??, czy faktycznie jest to spowodowane jego naciaganiem sie, widomo że dzidzia rosnie.
Basia 26
2005-12-16
21:48:22
Email
Basiar no wybór łóżeczek jest taki, że głowa boli. a ceny niektórych powalają. ja też raczej zeszłam do hm... normalnaego pułapu cenowego:/ bo kurcze to co upatrzyłam na początku... hm... chyba bym musiała lokatę w banku zlikwidować ;)co do wózka Chicco to nie mam pojęcia. Polishgirl, mi też tak się napina brzuch jakby miał peknąć, normalnie mam wrażenie, że czasami to mi skóry braknie na nim. a jak zjem... o rany, wtedy to już katastrofa. ale napięcia brzucha to normalne. macica ćwiczy sobie takie nibyskurcze, które do porodu nie doprowadzą, ale mają przygotować do niego. jeśli te napięcia występują zbyt czesto i trwają dłużej niż hm... 5 minut, to pogadaj o tym z lekarzem. ja już albo do nich przywykłam albo nie wiem, bo kiedyś bardzo mi dokuczały, a teraz już tak na nie nie zwracam uwagi. dwa, trzy razy dziennie mam taki mega twardy brzuszek przez ok 4 minuty. ale ponoć to norma. ogólnie brzusio bardziej napięty niż wcześniej. podobno w ósmym miesiącu macica jest ... uwaga... 1000 razy większa niż przed ciążą!!!! dziś w nocy to wyczytałam, jak spać nie mogłam :)
olufal
2005-12-17
14:34:58
Email
kurcze ale sie lutowe mamy rozpisaly :)))) I tyle nowych tematow :) My juz z mezem postanowilismy ze przez pierwsze 3 miesiace dzidzia spi z nami w pokoju-oczywiscie w swoim lozeczku -ktorego jeszcze nie wybralismy,swoja droga jest tego troche...nie za bardzo tylko rozumiem roznicy pomiedzy lozeczkiem za 300 a 800zl -bo pomimo, ze pani w sklepie strala sie mi wmowic ze to za 800jest lepsze nie potrafila tego uargumentowac! Oby dwa mialy wyciagane szczebelki,pojemnik na posciel,posiadaly regulacje wysokosci,mialy atesty wiec o co chodzi?chyba po prostu marka... Co do wozkow to wypowiadac sie nie moge bo po ostatniej wizycie w sklepie jestem nadal przerazona...tyle tego bylo...wiem jedno:na trzech kolkach nie kupie bo podobno to udreka jezeli chodzi o wiazd na krawezniki-a u nas troche ich jest i niestety rzadko sa one przygotowane dla inwaligow lub wozkow.Poczatkowo tez nie chcialam kupowac gondoli bo myslsm ze wystarczy mi fotelik i spacerowka ale sprzedawca powiadomil mnie ze w foteliku dziecko nie powinno przebywac wiecej niz 2 godziny dziennie-nie wiem czy nie klamal aby sprzedac mi komplet-slyszalyscie cos na ten temat? Wiec nadal szukam wozka...jak cos sie wiecej podowiaduje to napewno sie z Wami podziele! Brzuszek mam twardy i na dodatek od czasu do czasu boli mnie tak jakby lewy jajnik...w poniedzialek mam nadzieje ze dowiem sie co sie dzieje... Ze spaniem jest ciezko ale wczoraj zastosowalam pewno technike: zamiast zrobic sobie mala drzemke popoludniu,przetrzymalam kryzys i poszlam do lozka wieczorkiem,pozniej gdy bylam juz w lozku czytalam do 11 a potem zasnelam jak dziecko i wstalam dzis o 8! Przed spaniem czytalam co wolno a czego nie matka karmiacym-gash co za horror! Czekolada odpada bo dzidzia moze miec kolki,wszystkie soki i owoce cytrusowe...zostaja jablka i sok jablkowy...no w ogole obudzilam sie i od rana jem :)))) Buziaki dla Was i milego weekendu! Ola
Basia 26
2005-12-17
17:28:45
Email
o jak miło :) ja też cały dzień jem ;D http://www.babyenterprise.com/Graco%20Quattro%20Deluxe.htm to link do wózka, który upatrzyłam. kliknijcie potem obojetnie gdzie na stronie i otworzy się druga, na której na samym dole jest gondola pokazana. łóżeczko- olufa masz racje, cena zbija z nóg, a różnicy nie widać. co do bóli w okolicach jajnika to podejrzewam, że po prostu boli cię wiezadło podtrzymujące macicę. jak za szybko idziesz, albo zbyt gwałtownie się poruszysz, to jest to normalne.w sumie to jestem przerażona, zaczynam 32 tydzień!! a dzidziek jest gotowy do porodu w 36. 31 stycznia wypada mi 38 tydzień, a tu tak dużo jeszcze do zrobienia!!! AAAAAAAAAAA............ pozdrawiam:)
emi
2005-12-17
21:42:09
Email
Cześć Dziewczyny:)) Pozwolicie ze się dołacze do waszych pogaduszek:) Mam termin na 6 lutego:) a po przeczytaniu waszych wypowiedzi stwierdzam, ze wreszcie trafiłam na stronkę w której ktoś ma podobne objawy i obawy jak ja:)) Tylko ze zdeka sie podłamałam bo widze ze ja prztyłam najwiecej z piszacych tutaj, bo az 17 kg a jeszcze pare tygodni zostało, a ja teraz potrafie zjesc dziennie po jednej czekoladzie;)) no i co sie z tym wiąże troche ciezko mi sie chodzi:) Ale co tam, po porodzie sobie nadrobie. Ze snem w sumie nie mam problemu, tylko z zasypianiem, bo jak kłade sie na boczku to brzuszek niezle mnie ciagnie. Pomagam sobie podkładajac pod niego poduszeczke lub reke;)) A wogole to ostatnio zauwazyłam ze o wiele wiecej pije, ale to nie wiem czy przez ciaze czy przez to ze zacza sie sezon grzewczy i w mieszkaniu jest suche powietrze. Co do zakupów, to przyznam sie szczerze ze jeszcze niczego nie kupiłam i nawet jeszcze nie patrzyłam na zadne wózki czy łózeczka. Ale chyba czas by było chociaz popatrzec. Na łóżeczko to moze troszke pozniej, bo na poczatek znajoma pozycza mam kołyske;)) Qurcze ale sie rozpisałam, ale jak sobie poczytałam wasze wypowiedzi to tez sie chciałam gdzies wygadac, bo moj mąż juz chyba nie ma siły słuchac o tym co nas czeka, co musimy kupić no i co mnie boli:))) Stałam sie bardziej marudna niż przed ciążą:)) Ale co tam, pozniej juz nie bede mogła, bo bede poważną odpowiedzialna mausią;))) Pozdrawiam:) p.s. Czy któraś z Was jest z okoilic Zielonej Góry???
olufal
2005-12-18
00:09:57
Email
Po piersze witam Emi u lutowych burzychatek :)Ja jestem z Krakowa. Pewnie ze lepiej wygadac sie na forum niz facetowi kory i tak nic nie rozumie i albo przytakuje z przyzwoitosci lub podtrzymuje rozmowe a i tak pomoc nie moze ;))))) A co do wozka to jezeli sie nie myle to przedstawicielem na Polske firmy Graco jest Euro Trade i siedziba glowna jest 4 minutki od mojego domku :) Wozek faktycznie jest niezly i mam taki katlog w ktorym jest.Jedyny mankament to chyba te male kola ktore chyba nie sa pompowane-ale nie wiem czy nie pomyslilam z innym modelem.Przespaceruje sie tam w poniedzialek i zobacze jakie maja modele i ceny.No i ten model nie ma gondoli ale czy ja wiem czy sie z niej tak korzysta... Przy okazji trafilam na stronke z polskimi ciuchami dla dzidzieci jak macie ochote sobie poogladac www.uva.pl. Pozdrawiam OLA
Basia 26
2005-12-18
10:47:00
Email
Emi, cześć, pewnie, że tu można się wygadać:) ja jestem z Katowic, znaczy w sumie to z Jaworzna, ale Katowice każdy kojarzy ;) zakupy czas zacząć:) Olu, z tego, co ja wszedzie wyczytałam, to gondola jest w Graco QD w standardzie, tak też pokazują na zdjęciach. jak możesz, to przespaceruj się do tej siedziby, popatrz co i jak. proszę też o namiary , jaka to ulica itd, bo przecież jak wpadnę na A4 to jestem w Krakowie w trzy sekundy :) kółka nie sa pompowane, ale są amortyzatory w ramie, a kółka nie są małe, jak to w spacerówkach bywa. no i jest ich 6, co pozwala na swobodne wjeżdzanie na krawężniki itd. a przednie 4 kółka można blokować, żeby nie skręcały jak im się podoba. nie wiem, jakaś taka jestem zapatrzona w ten wozek. sama chętnie go zobaczę, więc proszę o info. DZIEWCZYNY, smacznego "łopiatku" niedzielnego:))) dajdzie dzidzi pojeść, a co hihihi. Pozdrawiam, Basia :)
bela
2005-12-18
12:00:57
Email
Witam !!Ja mam termin na 19 lutego i juz sie nie moge doczekac tym bardziej ze mam troche problemow z ciaza.
emi
2005-12-18
14:11:54
Email
witam w ten niedzielny dzionek:))) Dla mnie tydzien konczy sie tak sobie, dostałam zwolnienie do 13 stycznia z pracy:) ale dostałąm tez antybiotyki bo jakies chorobsko mnie dopadło:(( Mam nadzieje ze mojemu malenstwu te moje ciagłe choroby nie zaszkodza. mam pytanko co do wózka, te na 3 kołach sa złe?? Ktoras z was pisała ze zle sie nimi wjezdza na krawezniki, a ja byłam przekonana ze własnie lepiej, no łatwiej sie wszedzie z nim zmiescic, np. jadac autobusem podmiejskim. Mam jeszcze jedna prosbe, czy mozecie mi podpowiedziec co trzeba kupic na wyprawke?? Ja kompletnie nie mam pojecia:( Nigdy nie miałam doczynienia z małymi dziecmi. Poza tym ani ja ani moj maz nie mamy rodzicow i nie ma nam kto podpowiedziec:( przerabane. najgozej mi szkoda naszego maluszka ze nie bedzie miało dziadków, dobrze ze jeszcze jest moja babcia i dziadek mojego meza:)ale on ma juz 90lat. Chyba wysle na neta jakies ogłoszenie ze adoptuje dziadków;)))) Pozdrowionka;)
emi
2005-12-18
14:27:03
Email
A tak co do wózków, to macie moze jakies ceny bo tak oglądałąm ten wózek graco ale nie ma tam ceny. Szczerza mowiac to niestety musze poszukac jakiegos dobrego ale nie drogiego. Moze macie cos godnego uwagi???
basiar
2005-12-18
14:57:04
Email
Emi, w szpitalu w moim miescie daja spis rzeczy, ktore sa potrzebne dla dzidziusia i dla mamy na poczatek. Wiec trzeba rozek do zawijania noworodka, ubranka (2 komplety na dzien pobytu- koszulka, kaftanik, spioszki) , pieluszki tetrowe-2szt, pieluszki jednorazowe( 4-5 sztuk na dzien). W kazdym szpitalu pewnie potrzebuja czego innego, wiec najlepiej sama zapytaj co masz kupic.Aha i nie przejmuj sie ja tez duzo juz przytylam, jakies 14kilo napewno, a dodam ze przed ciaza mialam lekka nadwage:))
olufal
2005-12-18
16:34:50
Email
Emi to ja pisalam o tych kraweznikach-kolezanka dala mi popchnac taki wozek a ze te kola sa przwaznie duze to nacisksz z calej sily na raczke a wozek delikatnie tylko podnosi przednie kolo :( ale tak jak mowie kazda musi pojezdzic i poprobowac oraz nie zapomniec o sprawdzeniu czy rama miesci sie w bagazniku samochodu!!! Biasia w poniedzialek zdam relacje z Euro Tradu- popatrze na ceny a przedewszystkim zapytam czy mozna kupowac tam w detalu! Uciekam bo jestem w Sosnowcu u mamy i wlasnie jemy kolacje wigilijna,bo niestety prawdziwa wigilie spedze daleko daleko stad... Buzka Ola ps. bylam dzis w H&M w Plejadzie w Sosnowcu -jakie tam fajne ciuszki sa!!!! ;)
czesia
2005-12-18
21:10:35
Email
witam i pozdrawiam wszystkie mamy lutowe! Maminka Madzia, ja też mam termin dokładnie na 5 lutego :-). Jeżeli chodzi o spanie, to z tym bywa różnie, zazwyczaj muszę się porządnie zmęczyć książką, żeby usnąć. Poza tym zauważyłam, że lepiej zasypiam jak się trochę przewietrzę w dzień i oczywiście nie utnę sobie drzemki po południu. A z tym bywa różnie :-) Życzę powodzenia i do "usłyszenia"!
emi
2005-12-18
22:41:32
Email
Hej:) Ja mam termin na 6 lutego:)) Na razie nie mam kłopotów ze snem, tylko z zasypianiem, bo brzuszek mi juz ciąży i ciezko znalezc dogodna pozycje. No oczywiscie jeszcze dochodzi nocne wstawanie po picie albo siusiu:)) Ale to juz zaczynam robic automatycznie;))) poozdrowionka :)))
Basia 26
2005-12-19
11:01:05
Email
widzę, ze mamusiek lutowych przybywa:) a to fajnie:) Ola, to przejeżdzałaś przez Jaworzno, czyli jechałaś zaraz koło mojego bloku :) właśnie jestem ciekawa czy tam można w detalu kupić. w sumie żeby chociaż można było wejść i poogladać, bo do takich hurtowni to czasem nawet nie wpuszczają detalistów. a jak na żywo się zobaczy, to już nawet z netu można kupić potem :) EMI ten wózek kosztuje ok1000-1200 zł. muszę lecieć, babcia przyszła, papa
emi
2005-12-19
11:14:00
Email
Hej Brzuchatki :))) A wiecie ze na necie widziałam ten wuzek za niecały 1000. Wogole wczoraj na necie przegladałam wózki i mało oczopląsu nie dostałam:) Jak tu sie zdecydowac na jakis konkretny kiedy wszystkie sa naj;)) Chyba najpierw pochodze po sklepach zobacze jakie mi sie podobaja a pozniej bede szukac mozliwosci kupienia przez neta, bo to zazwyczaj zawsze taniej:) A wogole to nienawidze grypy:( rozkłada mnie coraz bardziej i antybiotyki nie bardzo pomagaja. Mam nadzieje ze tymi prochami nie zaszkodze mojemu malenstwu. Oprocz antybiotykow to biore jeszcze homeopaty, ale nie wiem czy one cos daja. Pozdrawiam cieplutko z zimnej Zielonej Góry:))
emi
2005-12-19
11:15:15
Email
Sorki za ten ort. przy wózku:)) oczywiscie miało byc "ó":)
czesia
2005-12-19
17:08:06
Email
hej, ja też ostatnio chodziłam z zapchanym i zasmarkanym nosem. Polecam herbatkę z cytryną (co najmniej pół na szkalnkę) i miodem lub sokiem malinowym, co by można wypićten kwas. Kilka razy dziennie, a na noc herbatke lipową na rozgrzanie :-) Pozdrawiam z zaśnieżonej wielkopolskiej wsi :-)
Basia 26
2005-12-19
23:30:12
Email
a ja jedno czym się pochwalę, to tym, że w ciąży jeszcze (odpukać) nawet kataru nie miałam. a normalnie to już ok 5 października leżałam rozłożona grypą, a w połowie zeszłego grudnia jeszcze angina. ale wtedy to dużo autobusami jeździłam i mnie tak przewiewało. bo autobus nagrzany, człowiek się spocił, a potem na mróz i wiatr wychodził. teraz już tego problemu nie mam. studia skończone, z pracki L4 :) no i zawsze czapusia na głowie. ps. dopiero ode mnie goście wyszli, nie przesadzam- w drzwiach jedni z drugimi się mijali DASŁOWNIE!!!! także garów mam do mycia tyle, że chyba je wyrzucę przez balkon i pójdę kupić nowe, hahaha. dosłownie 12 godzin z gośćmi, masakra... a miałam się położyć i sobie poleniuchować... ech... dobrej nocki :)
olufal
2005-12-20
13:18:07
Email
Nawet mi Basiu nie mow! Ja tez mam wieczne zloty znajomych a do tego mousze zrobic zakupy swiateczne i wszystko tu w polsce pozamykac bo w czwartek na 2 tygodnie wyjezdzam do francji do meza. Biegam od sklepu do sklepu... Jestem wykonczona i czekam z niecierpliwoscia na ten wylot aby sobie troche odpoczac u tesciowej ;) W sklepie z wozkami jeszcze nie bylam... Wczoraj jak wracalam od znajomych to juz byl zamkniety,moze dzis uda mni sie tam wpasc. Bylam u ginekologa i robilam sobie wczoraj badanie krwi-wszystko zaczelo wracac do normy tzn zelazo z 9,9 skoczylo na 10,6- ufff! Dzidzia ma juz 2kg! A ja od poczatku ciazy przybralam cale 7,6 kg :) Buzka Ola
Basia 26
2005-12-20
14:29:36
Email
Ola no nie załamuj mnie tą wagą :/ złośliwcze ;) bo ja przybrałam 14 kilo :( ale co najlepsze dziś ważę 2,5 kg mniej niż wczoraj, hahaha. no ale coś moja przemiana materii dobrze ostatnio działa ;) ooo, no to jak brać dzisiejsza wagę, to przytyłam JEDYNE 11,5 kg :) hahaha, trzeba się pocieszać, a co :p no jak wezmę pod uwagę jeszcze, że na początku ciąży schudłam 3 kilo i od tego momentu mi liczyła lekarka wagę, to w sumie tyle przytłam co ty... ech, ale to sobie sprytnie wykombinowałam, hahaha. dzis widziałam ten wózek!!! w kolorze Blackwell, jest boski, jakie super kółka, gondola świetna, możliwość ustawienia jej w dwie strony, pokrowiec na nóżki, te pojemniczki dla mamy i dzidzi, no suuuper, koszyk na zakupy niesamowity, wszystko suuuper, ja go kupuje na pewno. świwtnie się go dzwiga do podjazdu na krawężnik, waży tylko 11 kilo. u mnie cena 950 zł. jestem tylko jeszcze ciekawa tego koloru metropolitan. ola podaj mi ulicę i dzielnice gdzie znajdę tą hurtownię, bo jutro szwagierka jedzie na AE do Krakowa to zajrzy, czy tam jest ten kolor. oj, trochę ci zazdroszczę tego wyjazdu. co prawda to podróż w 8-smym miesiącu, ale ja się dobrze czuję i tez nic nie miałabym przeciwko takiej wycieczce :) jesli nie bierzesz aparatu toweź aparatkę - mnie:D hahaha. co do gości to tak czy siak myślę, że lepiej jak przychodza, niż jakby miał nikt nie przyjść i tak by sie non stop samemu siedziało. raz na czas muszą być zloty. ale dziś spałam do 9.30:) z przerwą na wyrzucenie męża z domku do pracki. kurcze ja się muszę zapisać na usg teraz, może jeszcze przed Nowym Rokiem zdąże. no, całusy, idę obiadek kończyc, bo kochanie wróci z pracy zaraz :)
polishgirl
2005-12-20
14:44:58
Email
Basiu, chodzi Ci o wózek Graco Quattro Deluxe , tak? A powiedz, czy te koła sa pompowane?, słyszałam że pompowanymi lepiej sie jeździ i manewruje po naszych chodnikach, mnie tez tak sie wydaje, chociaż pompowane są duzo cięższe niestety. A czy kupujesz ten wózek przez internet czy w sklepie ??
Basia 26
2005-12-20
15:30:50
Email
polish girl, nie, kółka nie sa pompowane, ale przy kołach sa amortyzatory, także jazda fajna, a wielkość tych kółek jest wprost idealna. nie sa takie wielkie jak te pompowane, ale nie sa małe jak w spacerówkach. po prostu jestem nimi zachwycona:) ten system składania jedną ręką to nie bajer, to fakt!! ciach i do samochodu wkładasz wózek. kupię go u mnie w sklepie, skoro jest pod ręką i za ta samą cenę, za to fotelik do niego kupię w necie, bo z bazą do samochodu kosztuje w necie 469 zł +10 zł przesyłka, a w sklepie z bazą 630:/ także jest spora róznica http://sklep.petit.pl/go/_info/?id=1121&sess_id=be9113732ba0b85716b460433b8cf47d tu jest ten link. no wózek to piękna maszyna, na prawdę, oglądałam już całą masę, ale tym jestem zachwycona, jeszcze jak go oglądałam dziś... no zdecydowana jestem:) kurcze, chyba mi powinni zapłacić za reklamę, hahaha. pozdrawiam:)
Basia 26
2005-12-20
15:32:39
Email
aha, to ten wózek o którym piszesz Graco Quatro Deluxe
emi
2005-12-20
21:26:36
Email
Witam:)) To fakt ze niektorzy tutaj powinni dostac kase za reklame tego wózeczka, ale z tego co widziałam na necie to jest spoko:) Musze wam powiedziec ze wczoraj byłam na USG i pan doktor powiedział ze to bedzie chłopiec a do tego ze juz wazy 2800 a tu jeszcze 1,5m-ma i ze jak na ten czas tto wielkoscia jest ponad przecietną. Boje sie pomyslec co bedzie jak jeszcze u rosnie, jak ja go urodze;))) Taki mały wielkoludek;)) A poza tym to byłam wczoraj na pierwszych zajeciach szkoły rodzenia i bardzo sie ciesze ze tam poszlismy. wydaje mi sie ze nie tylko wiele sie dowiemy ale też moja dróga połowka jeszcze bardziej przyblizy sie do juniorka;)) Tylko wczesniej czytałam ze wy płacicie kosmiczna kase za szkołe rodzenia, u nas kosztuje tylko 70zł:)) A co do grypy, to pije herbatke z miodem i cytrynka ale niewiele to pomaga, szczegolnie ze musiałam dzis znow wychodzic na dwór zeby odwiedzic market i porobic swiateczne zakupy. A w markecie tyle ludzi ze po godzinie miałam juz dosc a spedziłam tam prawie trzy:(( Ale przynajmniej mam to juz za soba:)) Pozdrawiam cieplutko:)
natula80
2005-12-20
22:01:33
Email
Witajcie przyszłe Mamusie:)Ja równiez oczywiście nią jestem, a mam termin na 27 lutego. Chcialabym zapytac czy ktoras z Was jest z Nowego Sacza??? trafilam tu niedawno, ale Wasze forum uspokoiło mnie w niektórych kwestiach (np.gdy ktos miał takie same problemy jak ja i pisał jak je rozwiazac).Pozdrawiam Was wszystkie bardzo ciepło w ten zimowy wieczór i zycze spokojnych i zdrowych swiat.
olufal
2005-12-21
14:08:32
Email
Czesc Dziewczyny! Ufff mam juz dosc zakupow swiatecznych! Wczoraj bylam tak glodna ze kupilam sobie na Rynku orzeszki takie pyszne obtoczone w karmelu-i byly pyszne az do momentu kiedy sobie na nich nie zlamalam zeba! Dzis wiec bylam u dentysty...Okazlo sie ze plombe polknelam-moze myslac ze to orzech ;)- a zab rozwalil sie na dwie czesci z czego jedna ,ruszajaca sie ,trzyba bylo dzisiaj usunac :( I po porodzie czeka mnie zakladnie mostka lub korony... Basia26 : Bylam takze w tym sklepie Euro-Trade,niestety nie prowadza sprzedazy detalicznej i u nich ciazko byloby uzyskac jakikolwiek rabat.Wozka Quatro delux nie maja bo od stycznia wchodzi nowa kolorystyka-warto poczekac bo wtedy modele 2005 beda tansze-co najmniej tak gosciu powiedzial :) Dal mi telefony do 2 sklepow ktore biora od nich te wozki :Prosper 012 2610000 I For Kids 012 2908122. http://www.euro-trade.pl Pozdrawiam Ola
Basik
2005-12-22
21:35:34
Email
CZesc Laski mam termin na 17 luty z moim byłym wyjechalismy do londynu na 2 dzien dowiedziałam się że to pewno nie jego w 3 miesiącu mnie pobił wróciłam.Teraz wiem że ma inną jest mi ciężko i nie potrafie mu wybaczyc dbam o siebie ale nie mam az tak wielkiej radosci z maleństwa.Boje się.
Strona 4 - poprzednia, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, następna

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum