szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Ciąża (zdrowie i samopoczucie w ciąży, przebieg ciąży, wątpliwości, szpitale itp.)
temat - czerwiec 2006


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 4 - poprzednia, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, następna
Napisano: Treść:
słitka
2005-10-19
Email
Czy są dziewczyny które mają termin porodu na czerwiec? Chętnie bym porozmawiała,wymieniła się odczuciami i doświadczeniami.
dota
2005-12-20
15:23:34
Email
Hej Anetko!!! bardzo mi miło Cię powitać :D trzymam kciuki, żeby wszystko okazało się oki :) Ja jestem już w piatym miesiącu i dopiero teraz mi brzuszek rosnie, ale moja teściowa [szczuplutka osóbka] mówiła mi że jej bardzo szybko brzuszek "wyskoczył" i wcale nie miała bliźniaków :D wiec głowa do góry i koniecznie napisz jak tam po usg. pozdrawiam cieplutko :D
Aneta
2005-12-22
12:45:40
Email
No i jestem po badaniach. Okazało się, że to już prawie końcówka trzeciego miesiąca :-) po 8 tygodniu zatrzymałam się w obliczeniach a co do wielkości brzuszka to gin powiedział, że zatrzymuję wodę w organiźmie. NIestety nie dało się zrobić badań prenatalnych bo dzidzia nie mogła się obrócić-miałam skurcz macicy akurat przy główce i się maleństwo zaklinowało.
słitka
2005-12-22
18:10:18
Email
Hejka kobitki:) Ja jeszcze nie znam płci dzidziusia a bardzo bym chciała. Niestety wizytę mam dopiero w nowym roku to może wtedy coś się dowiem:) Jeżeli chodzi o przygotowania świąteczne to ja dopiero sprzątam mieszkanie po remoncie .Na szczęście na wigilię idziemy do moich rodziców dlatego przynajmniej mam trochę ułatwione zadanie;) Jeżeli chodzi o brzuszek to mam już spory ale nigdy nie należałam do szczupłych osób. Pozdrawiam i WESOŁYCH ŚWIĄT !!!
dota
2005-12-22
22:30:42
Email
Hej!!! Szkoda Anetko że nie wyszły badania, ale głowa do góry na pewno wszystko jest dobrze :) My idziemy na dwie wigilie jedna u teściów a druga u taty. ehh nigdy nie lubiłam takiego rozwiązania ...no ale cóż wszystko jakoś trzeba pogodzić. Jutro właśnie jadę do taty przygotowywać część dań, bo niektóre już gotowe :) A ostatnio kupiłam sobie spodnie ciążowe bo już nawet w największych starych jest juz mi ciasno ;D Pozdrawaiam i też życzę WESOŁYCH ŚWIĄT :)
julka
2005-12-27
11:40:54
Email
hej, ja mam termin na 2 czerwca
dota
2005-12-27
14:34:53
Email
Hej dziewczyny!!! Jak tam minęły święta? Cześć Julka!!! miło Cię powitać w naszym gronie :) napisz cos więcej o sobie. buziaczki :D
Gosia A.
2005-12-28
23:20:05
Email
Cześć mam na imię Gosia, jestem pierwszy raz w ciąży i chyba termin będę miała na koniec czerwca. Teraz waham się nad badaniami prenatalnymi i niedługo muszę podjąć decyzję, ale raczej się zdecyduję. Czy macie już doświadczenie w tej kwestii? Pozdrawiam.
dota
2005-12-30
12:13:59
Email
Cześć dziewczyny !!!!!!!!!!!! Witam Gosia. To tez mój pierwszy dzidziuś. a termin mam na maj. badań prenatalnych nie robiłam choc zastanawiałam się trochę nad tym. Stwierdziłam, że skoro nie ma z mojej strony żadnych zagrożeń, nie palę jestem przed 30, w rodzinie [mojej i męża] nigdy nie było chorych dzieci... itp więc nie zrobiłam tych badań ...mój lekarz też mi tak doradził. buziaczki
dota
2005-12-30
12:16:03
Email
A Z okazji zbliżającego się NOWEGO 2006 ROKU ŻYCZĘ WAM SAMYCH WSPANIAŁYCH DNI, DUŻO RADOŚCI I CIERPLIWOŚCI ...NO I OCZYWIŚCIE SZCZĘŚLIWEGO I KRÓTKIEGO PORODU, ZDROWYCH I PIĘKNYCH DZIECIACZKÓW!!!!!!!!!! :D
Tania
2005-12-30
17:22:11
Email
25 czerwiec
słitka
2005-12-31
13:39:23
Email
Hejka kochane Witam nowe kobitki:) Gosia> Ja robiłam badanie prenatalne nie inwazyjne tzw test PAPP-A. Wyszło wszystko prawidłowo. Na tej stronie możesz więcej przeczytać: http://www.testdna.pl/badania_prenatalne a jak coś chcesz wiedzieć to pytaj:) Kochane Stary Rok odchodzi wielkimi krokami, niech więc wszystkie złe chwile zostaną za Nami. Nowy niech Wam przyniesie dużo zdrowia, wiele radości a przede wszystkim szczęście w miłości i zdrowych dzieciaczków . SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU!
agnes_76
2006-01-02
11:58:59
Email
witam wszystkich w nowym roku, ja dobiegam 30, jestem w 13 tyg. termin gdzies na 15 lipiec, moja druga ciaza, pozdrawiam serdecznie:D
dota
2006-01-02
18:45:39
Email
Wszystkiego dobrego w Nowym Roku!!! Jak tam samopoczucie w nowym roku? bawiłyscie się gdzieś na sylwestra? JA właśnie po dzisiejszej wizycie u lekarza wylądowałam na antybiotykach i tygodniowym zwolnieniu. Ale sylwka będę miło wspominać, bawiłam się dobrze. i bardzo długo bo ok 4 poszłam spać :D agnes napisz skąd jesteś i w jakim wieku jest maluszek z pierwszej ciąży, jak ma na imię??? pozdrawiam dota.
Aneta
2006-01-03
09:12:08
Email
Witam Was w Nowym Roku! Dziewczyny mam gorącą prośbę. Dzisiaj chcę powiedzieć szefowi o ciąży i nie mam pojęcia jak się za to zabrać. Macie może sugestie jak rozpocząć rozmowę? Co do badań prenatalnych to udało mi się je w końcu wykonać. Byłam na USG ponad godzinę i się uśmiałam jak nie wiem :). Gin nie mógł złapać maleństwa. Cały czas robił uniki, fikołki i się uśmiechał jakby wiedzieł co się dzieje i dobrze się przy tym bawił lub bawiła - jeszcze nie wiem.
słitka
2006-01-03
09:12:53
Email
Hej kobitki Ja na sylwka byłam w domu więc nie bardzo jest o czym pisać. Jeżeli chodzi o samopoczucie to jest fatalne. Męczy mnie straszliwy kaszel i mam już 2 nocki nie przespane.Dzisiaj jadę na wizytę do mojego gina więc może mi coś przepisze konkretnego bo syropki nie działają.Więc podejrzewam że również wyląduję z antybiotykiem w łóżku. Pozdrawiam dota życzę zdrówka
agnes_76
2006-01-03
09:59:50
Email
Hej dziewczyny, co was tak ten kaszel meczy bidulki, wracajciedo zdrowia szybciutko. jak tam u was z waga? widac brzucholki juz:D,Dota moje pierwsze malenstwo juz nie takie małe bo skonczyło w grudniu 6 lat(mialo byc na 01.01.2000 ale nie chcial poczekac 2 tyg), to drugie z przypadku zupelnie hehhe, ale mily przypadek:DD. ja jestem z Elbląga a Wy? kurujcie sie mamuski, pozdrawiam ciepełko;))
Gosia A.
2006-01-05
16:38:15
Email
Cześć Dziewczyny! Dziękuję za adres strony o badaniach prenatalnych. W środę idę z mężem, będziemy mieć USG trójwymiarowe, już nie mogę się doczekać... Wreszcie powiedziałam moim dziewczynom w pracy, że jestem w ciąży bardzo gratulowały a ja wreszcie nie muszę się migać od noszenia czegokolwiek :))) Generalnie czuję się dobrze tylko to nocne sikanie jest męczące ale cóż jakoś to znoszę ;)) Poza tym jakaś ze mnie taka beksa ale chyba to minie... Pozdrawiam serdecznie.
dota
2006-01-06
15:17:49
Email
Hej dziweczynki!!! Jak tam Wasze samopoczucie? Ja już dziś trochę lepiej się czuję. strasznie mocno mnie chwyciło :( brzucholek już widać choć myślałam, że szybciej będzie się powiększał ;D teraz to nawet nie wiem ile przytyłam bo nie mam wagi w domu ale do 5 mca ok 5 kg. Jak bede się lepiej czuła to idę do gina i wtedy się okaze :D jestem z Gdyni. buziaczki :) Gosiu ja też mam strasznie zmienny humorek; bywa tak że z czegoś się śmieję a już za chwile jest mi smutno i tylko bym beczała, na szczęście mój kochany mąż chyba to rozumie i przytuli, pocieszy :D
mada
2006-01-10
21:21:35
Email
czesc dziewczyny, ja też mam termin na czerwiec 06r. dokładnie na 23, byłam dzisiaj u ginekologa i wszystko super przytyłam razem 2,5 kg ale brzuszek już mi troche wystaje. Muszę kupic pierwsze spodnie ciążowe a te z huppy mum są fajne.
słitka
2006-01-10
22:21:30
Email
Cześć kobitki. U mnie samopoczucie dobre byłam przeziębiona ale lekarz przepisał mi antybiotyk i choroba przeszła jak ręką odjął.Przytyłam już sporo 5 kg a termin mam na 1czerwca.Martwi mnie tylko jedna rzecz, że jeszcze nie czuję ruchów dziecka:( a wizytę mam dopiero na za 2 tyg:(Więc się zastanawiam czy nie iść do innego gina sprawdzić czy wszystko jest OK dla swojego świętego spokoju.Ostatnie USG miałam robione w 13 tyg więc trochę dawno:(może przy okazji dowiem się płeć:) POZDRAWIAM
Kasienka
2006-01-11
12:46:16
Email
czesc dziewczyny! ja mam termin porodu na 25 czerwca, a juz przytylam 4 kg! powoli pojawia mi sie brzuszek... juz kupilam pierwsze spodnie ciazowe, tylko sa za dlugie i musze je skrocic :) niestety moje ulubione dzinsy juz na mnie ledwo wchodza. pozdrawiam :)
dota
2006-01-11
20:06:09
Email
Cześć dziewczyny!!! ja sie coś z tego przeziębienia nie mogę wygrzebać :( ale jutro już nie idę do pracy więc wygrzeję się w łóżeczku i myślę że będzie oki :) Słitka nie wiem co Ci poradzić ja czuję ruchy od 18 tyg. najpierw sporadycznie i ledwo zauważalne więc może po prostu jak jest napisane w mojej "mądrej" książce ;) "być może jesteś przez cały dzień tak zajęta że nie zauważasz ruchów dzidzi, lub przesypiaszporę największej aktywności dzidzi [któradla wielu dzieci przypada na środek nocy]. A jednym ze sposobów na wywołanie ruchów dzidzi jest położenie się na ok 1-2 godz wieczorem, najlepiejpo wypiciu szklanki mleka, soku pomarań. lub po jakiejs przekąsce" może to skłonić dzidzię do poruszania się. ale ogólnie jest tez napisane że ruchy dzidzi można wyczuć pomiędzy 18 a 22 tyg ciąży więc chyba jeszcze nie ma powodów do obaw, ale zawsze jeśli jednak bardzo się niepokoisz warto sprawdzić co powie lekarz (spokojna mamusia to spokojny dzidziuś :) buziaczki
dota
2006-01-11
20:11:07
Email
a Kasieńko ja swoje pierwsze spodnie ciązowe już mam prawie miesiąc. teraz chciałabym sobie drugie kupić tak żeby były na zmianę, ale jestem strasznie wybredna i nie mogę sobie żadnych dopasować. A mogę wybierać aż spośród 3 sklepów :D a co do długości to też musiałam skracać trochę mnie to wkurza, bo ogólnie są to drogie rzeczy a jeszcze nie do końca dopasowane. a w pon ide do gina i może też poznam płeć mojego szalonego szkraba :D
Kasia :)
2006-01-12
12:19:44
Email
Hej dziewczynki,ja tez mam termin na poczatek czerwca(ok 2-3).Moja dzidzia sie juz wierci i w poniedzialek moj mezus pierwszy raz poczul jak to jest,wczesniej gdy kladl reke dzidzia ani drgnela... :)Nie przejmujcie sie ze nic nie czujecie,ja na poczatku nie wiedzialam ze to TO.To bylo cos na ksztalt kolki,lub tak jakby rybki plynacej pod skora,albo drgniecia...wszystko przed Wami!!!A jak wam sie to spodoba.... :) Trzymajcie sie :)
joanna
2006-01-12
14:37:20
Email
Hej! Mam termin na 14 czerwca.NIestety nie czuje jeszcze ruchow mojego malenstwa (juz sie nie moge doczekac, kiedy sie dowiem plci), ale nie przejmuje sie tym, bo bylam tydzien temu u lekarza i stwierdzil, ze najwiecej mamusiek czuje je okolo 20-21 t.c. wiec cierpliwie czekam. Teraz troche jestem przeziebiona,ale powoli z tego wychodze.Zazdroszcze wam,ze tyjecie tak niewiele, ja juz na swoje konto moge zaliczyc prawie 10 kilo!!!!!( a nie naleze do tych najgrubszych)Nawet nie wiem jak to mozliwe?!A o innych spodniach jak ciazowe to zapomnialam juz ponad miesiac temu.W sumie tylko brzeuch mi tak urosl.
agnes_76
2006-01-12
15:07:38
Email
hey laseczki ;)ja tam w pierwszej ciazy przytyłam ponad 30 kg i wiem co to za ból jak po szpitalu we własne majtki ciezko wejsc hihihihihi wiec teraz sie pilnuje. 2 kilo w gore mam narazie wiec chyba znosnie (14 tydzien), we wtorek do gina zobaczymy jak sie maluch ma. ruchy ze trzy razy juz czulam taki malutki motyleczek ech, brzuch narazie mam płaski pewnie jak mi wywali to nagle i w mega rozmiarze ale coz taki urok tego stanu. pozdrawiam was serdecznie i wasze malenstwa:DD
Basia 26
2006-01-12
15:46:10
Email
hej dziewczyny, a ja wam się pochalę, że ja już za miesiąc będę mamą... ech, już się nie mogę doczekać... kiedy to było 14 tydzień?? już odliczam jak do olimpiady:) wszystko gotowe na przyjście maluszka:) trzymajcie się, na kazdą przyjdzie pora:)
Gosia A.
2006-01-12
19:09:33
Email
Cześć dziewczyny! Wczoraj robiłam test Pappa i USG trójwymiarowe.Ale frajda!!! Ale ten mój dzidziuś to urwis cały czas obracał się pupą do mamy i taty i oczywiście wywijał koziołki. A ci tam!!!;))) Do przodu, do tyłu, na boki... Tylko przez chwilkę widzieliśmy buźkę. Ma już od główki do pupki ponad 7cm. Maluszek co? Trzymam za Was kciuki. Ja prztyłam póki co 2 kg ale termin mam na 15.07. Pozdrawiam.
słitka
2006-01-13
10:30:59
Email
Hej kobitki. Byłam u gina zrobić USG bo martwiłam się, że nie czuję ruchów.Okazało się z USG jestem w 19 a nie 20 tyg poza tym mam sporo łożyska na przedniej ściance dlatego moge jeszcze nie czuć ruchów nawet 2 tyg.Dodatkowo dzidziuś jest wielki leniuszek i nie bardzo chce mu się ruszać nawet USG nie bardzo się przejął:)Ale najważniejsze, że wszystko jest ok i dzidziuś jest zdrowy:) POZDRAWIAM
Kasia :)
2006-01-13
20:43:51
Email
Hejka,a ja Wam sie pochwale ze wlasnie jestem na polmetku-20 tydzien :)Co do przytycia,to nie duzo-ok 3 kilo, ale za to walcze z rozstepami,mialam juz przed, wiec smaruje sie czym sie tylko da,zeby mi sie wiecej nie porobilo :) My teraz 24 idziemy na usg,juz sie nie moge doczekac....Trzymam za Was kciuki i za Wasze dzidzie!!!!! Pozdrawiamy :)
Gosia A.
2006-01-18
13:23:02
Email
Hej Mamuśki! Jak samopoczucie? U mnie całkiem dobrze, jedyne co mi dolega to bóle kręgosłupa lędźwiowego, czy masaż temu zaradzi? Mój brzuszek niby nie jest duży (troszkę wystaje mi ze spodni) ale ciężko mi się ułożyć do spania. Lekarz mi radził spać na boku a w 1 książce przeczytałam, żeby podłożyć sobie wtedy pod prawe kolano jaśka. Nawet pomaga, może macie lepsze patenty? Poza tym wreszcie kupiłam sobie 2 większe biustonosze, bo już nie mieściłam się w stare. Wolę nie kupować więcej bo nie wiem jak rozwinie się sytuacja. Jak u Was z biustem? Też tak szybko się powiększa? Kiedy przestanie? Pozdrawiam Was serdecznie i maluszki!!!!Pa
joanna
2006-01-21
22:25:58
Email
hej!!!!To znow ja! Termin nastepnej wizyty mam na 02.lutego i mam miec robione USG- jestem bardzo ciekawa, czy moge sie spodziewac, ze dowiem sie jaka plec ma dzidzius, czy jest jeszcze na to za wczesnie?Jak jest, to kiedy bede wiedziala? Do tego mam jakies dziwne klucie pod zebrami na dole po prawej stronie- nie wiecie co to moze byc?Bo ja sie odczytalam, ze powinnam sie w tykim przypadku udac do lekarza, ale nie moge nigdzie sie dowiedziec, co to moze byc. Pozdrawiam wszystkie czerwcowe mamusi i malenstwa!
Kasienka
2006-01-22
15:37:38
Email
czesc! Gosiu mi piersi powiekszyly sie nieznacznie. Sa bardziej pelniejsze i narazie mieszcze sie w biustonosze sprzed ciazy. Dostalam wysypki na brzuchu, swedzi mnie niesamowicie. Bylam w piatek na wizycie u ginekologa i przepisala mi hydrocortisonum, ale jak do tej pory nie ma poprawy. Prawdopodobnie bede musiala isc jutro do dermatologa. Podobno wg lekarza nie powinnam smarowac brzucha oliwka, ale mnie bardzo boli skora i tak robilam. Brzuch mam twardy i dostalam jakies leki rozkurczowe, bo zaczely mi sie juz skurcze. A tak dobrze sie czulam do tej pory. Juz mi pani doktor chciala dac zwolnienie, ale ja nie chcialam. Na pewno od nastepnej wizyty bede musiala z niego korzystac. Dostalam skierowanie na usg i bede miala 22 lutego, i jak dzidzius ulozy sie dobrze, to bedzie widac plec - termin porodu mam na 25 czerwca. Mam pytanko do Was wszystkich: chodzicie prywatnie do lekarza czy panstwowo? Ja do tej pory chodzilam panstwowo, ale troche sie obawiam i zastanawiam sie nad prywatnymi wizytami. Jestem pierwszy raz w ciazy i nie wiem jak sie powinno robic. Pozdrawiam
Gosia A.
2006-01-24
15:25:37
Email
Kasieńko, ja chodzę prywatnie, robię wszystkie badania jakie mi zaleca lekarz. Włącznie z badaniami prenatalnymi - test Pappa i potrójny oraz wszelkie badania krwi, mocz itp. Kwestia jest tego typu czy Ty jesteś zadowolona z lekarza. Ja tak, tylko niestety dość dużo mnie to kosztuje... Ale coś za coś. Przychodnia do której chodzę nie ma podpisanej umowy z kasą chorych i płacę za wszystko sama. Trzeba jednak przyznać, że dysponują wszystkim, laboratorium, USG 3D i przede wszystkim jest tam czysto i ładnie. Można zabrać ze sobą męża na badania i USG, to naprawdę miłe. Pozdrawiam Ciebie i maluszka. Ja mam termin na 15.07.
słitka
2006-01-24
19:25:35
Email
hejka:) Ja również chodzę prywatnie , wyniki moczu i krwi mam robione co miesiąc oraz miałam tak że robione badanie genetyczne (test PAPPA). W sumie jestem zadowolona tylko to niestety sporo kosztuje:( Byłam dzisiaj u gina dzidziuś zdrowy , waży 460g:)
Kasienka
2006-01-25
13:44:14
Email
Czesc dziewczyny! Chyba i ja zaczne chodzic prywatnie do lekarza... Jak tam Wasze samopoczucie? Czujecie juz ruchy dziecka?
Kasienka
2006-01-25
13:45:20
Email
Super Słitka, ze dzidzius jest zdrowy i juz tyle wazy :)
dota
2006-01-25
18:39:35
Email
Cześć dziewczyny!!!!! Słitka bardzo się cieszę ze z dzidziusiem wszystko oki :) Kasieńko ja też chodzę prywatnie ...ale mnie po prostu przerazają kolejki do nieprywatnych lekarzy. Pierwszy raz jestem w ciąży ...ale wydaje mi się że jak dobry lekarz to nie ma znaczenia czy to państwowo czy prywatnie, bo nie wszyscy prywatni lekarze są dobrzy ...niestety :( [tylko biorą kasę i nic ich nie obchodzi] także uważaj. Gosiu mi piersi też jeszcze mieszczą się w moje stare biustonosze ...na szczęście :) Mojego szkraba już od ponad miesiąca czuję. Coraz częściej się wierci :D pozdrówka
Marika
2006-01-26
08:37:34
Email
Cześć dziewczyny!Miło mi Was poznać:)Jestem w 20 tygodniu ciąży - termin porodu mam na 15 czerwca.Z dzidziusiem niby wszystko ok ale ja psychicznie czuję się coraz gorzej:(Deprecha jakaś czy co:(Może to ta zima za oknami...
pinkie
2006-01-26
19:21:40
Email
Cześć dziewczyny, mam termin na 30 czerwca, czyli jestem w 18 tc . Muszę siedzieć na zwolnieniu, nie przemęczać sie itp. Ale martwi mnie to, ze... nie przybieram na wadze. Zawsze byłam raczej szczupła (167cm wzrostu, 55 kg). Do końca grudnia schudłam 2 kilo - w porównaniu z wagą przed ciążą, potem waga drgnęła i na początku stycznia ważyłam 54kg, wczoraj sie zważyłam i - dalej ważę 54kg. A brzuch i piersi rosna. Wyglądam jak to głodne afrykańskie dziecko z fotografii. Właściwie, to nie chce mi sie za bardzo jeść. Chyba przez to,ze siedzę sama w domu, nie mam apetytu, nie chce mi sie gotować. Zmuszam sie do jedzenia, staram sie coś przekąsić co 2-3 godziny. Do końca grudnia rzygałam raz na dzień, teraz - mniej-więcej raz na tydzień. Ale wymiotuje tylko jak mam pusty żołądek, czyli właściwie niewiele tracę. Brałam maternę, teraz prenatal. I nic. Najchetniej jadłabym cały dzień owoce, obiad, śniadanie muszę przegryźć owocem, oszalałam na pkcie mrożonych truskawek. Czy któraś z Was ma taki kiepski apetyt? Może przez to, że biore luteinę nie przybieram na wadze?
Kasia :)
2006-01-27
10:36:50
Email
Hej dziewczynki i maluszki :) Gosiu A,ja mam tez bole kregoslupa i tez coraz czesciej wierce sie bo nie moge sobie znalezc wygodnej pozycji.A co do masazu,to jak mnie moj mezus pomasuje to zawsze i milo i lzej :)Ja wyczytalam ze dobrze jest spac na lewym boku...Joanna,jezeli dzidzius sie dobrze ulozy i bedzie mozna zajrzec miedzy nozki to juz lekarz moze Ci powiedziec.My bylismy 24.01(21,5 tyg)i jak do tej pory szlo w kierunku chlopca,a tu lekarz nie zobaczyl ptaszka :)zdziwilismy sie,bo prawdopodobnie bedzie jednak dziewczynka,ale to nigdy nic do konca nie wiadomo.Lekarz powiedzial ze istnieje taka mozliwosc ze ptaszek sie podwinal a jajeczka sa jeszcze w brzuszku :)Tak ze cieszymy sie ze zdrowe(410 dkg) a co,to w sumie nie wiemy... Pinkie,ja tez duzo nie przybralam na wadze,idzie mi w brzusio i biust,zaczelam 22 tydz i przytylam ok 3,5 kg,ale zaczelam obserwowac ze ostatnio apetyt mi troszke urosl i zaczyna mnie powoli ssac...w koncu dzidzia zaczyna nabierac masy :)A luteine tez biore...Jak masz ochote na owoce jedz,widocznie organizm tego sie domaga...tylko oczywiscie nie mozna jechac na samych owocach :) Marika,glowa do gory,maluszek potrzebuje wesolej i szczesliwej mamy :) Juz niedlugo wiosna :) :) Pozdrawiamy :)
Kasienka
2006-01-28
15:35:52
Email
czesc! Pinkie ja w przeciwienstwie do ciebie przybieram na wadze i to duzo! Przed ciaza wazylam 48-49 kg, a teraz prawie 55! Akurat sie wazylam. Rosnie mi brzuszek, juz mam podobny do pilki :) Do tej pory wymiotowalam tylko raz, apetyt mi dopisuje, ciagle jestem glodna. Ciekawie ile przytyje? Pinkie mamy zblizona date porodu :) Pozdrawiam
dota
2006-01-28
17:09:36
Email
Hej dziewczyny!!! Ja na początku też miałam kiepski apetyt, ale nie tak że nic nie jadłam. po prostu na nic nie miałam ochoty i raczej nic mi nie smakowało [a normalnie to uwielbiam jeść] teraz jest róznie ale już mam większy apetyt i nieraz to mi się wydaje że nawet aż za duży [szczególnie na słodycze] :) Pinkie jeśli masz ochotę na owoce, widocznie brak czegoś w Twoim organiźmie [jakichś witaminek] jeśli po śniadaniu, czy obiedzie musisz zjeść jakiegoś owoca no to nawet swietnie owoce mają dużo witaminek, ale nie poprzestawaj na samych owockach :D Markio pogoda za oknem na pewno nie wpływa pozytywnie przynajmniej na mnie [kocham lato i słoneczko :D] posłuchaj jakiejś dobrej muzyki obejrzyj jakiś film czy może spotkanie z przyjaciółmi wyciągnie Cie z tej Twojej deprechy :) głowa do góry i więcej uśmiechu na twarzy a i ty i maluszek bedziecie sie lepiej czuć :D pozdrawiam
pinkie
2006-01-29
12:23:18
Email
Hej :) Ja tak bardzo chcę dziewczynki, ze boję sie zapytać, co widać na USG ;) Czuję się podle z tym pragnieniem, ale co robic... Koleżanka w szpitalu mówiła, ze już w dwóch jej ciążach źle określili płeć. Raz sie siusiol 'podwinął' i mówili, ze dziewczynka (urodziła chłopca),a w drugiej zagiętą pępowinę wzieli za siusiola,a wyszła oczywiście dziewczynka. Już sama nie wiem... pewnie i tak zapytam. I lepiej, zeby sie lekarz nie pomylił ;)
Gosia A.
2006-01-30
22:40:48
Email
Hej Wam! Fajnie, że jest nas coraz więcej i możemy sobie porozawiać o tym, co nas nęka, cieszy i w ogóle o wszelkich dolegliwościach i radościach przyszłych mam!!! Niestety ja mam problem, bo dostałam sms z poradni, że muszę przyjść na konsultację, bo wyszły nieprawidłowe wyniki testu laboratoryjnego. Boję się już od kilku dni i sama nie wiem co mam myśleć. Mąż mnie pociesza ale wiadomo jak to jest. Robiłam wszystkie testy prenatalne i IgM, bo mam słabą odporność. Jutro się dowiem o co chodzi, bo gin wyjechał na ferie i musieliśmy czekać na konsultację. Mam nadzieję, że z dzidzią wszystko dobrze, to nasze pierwsze dziecko i chciałabym aby było zdrowe. Pewnie z tego powodu ostatnio zaczął mnie boleć brzuch... Trzymajcie kciuki za Nas. Oby wszystko jednak było ok, modlę się o to... Pozdrawiamy Gosia z dzidzią.
słitka
2006-01-30
23:22:44
Email
cześć ciężarówki:)Gosiu oczywiście będę trzymała za Was kciuki , kochana nie martw sie na zapas (wiem , że łatwo mi tak mówić) bo dzidziuś martwi się razem z Tobą :( Na pewno będzie wszystko dobrze .Ja chyba właśnie poczułam ruchy dzidziusia już najwyższa pora i mimo, że na USG wszystko wyszło OK to się martwiłam, że jeszcze nie czuję dzidziusia:( Pozdrawiam mamuśki i Gosiu trzymaj sie będzie dobrze.
pinkie
2006-01-31
09:02:15
Email
Gosiu, przesyłam Ci pozytywne wibracje, jakie wczoraj mi przekazał mój lekarz. Napisz co i jak wyszło, jeśli możesz. Ja wczoraj bałam sie go zapytać o dokładne USG, wiedziałam , ze on nie ma dostepu do dobrego sprzętu, jest znanym i cenionym położnikiem, ale w szpitalu mają raczej stary aparat. Ale tak spokojnie zaczęłam... ze widziałam jakis mądry program w tv... Sam zaproponował mi USG 3D i polecił innego, dobrego lekarza. Powiedział, ze to nawet wskazane, zebym była spokojniejsza jak mi zbadaja przepływy (bo miałam krwotok w 10-tym tygodniu). A już sie obawiałam, ze będzie marudził, że chcę iść do kogoś innego. Jak ja go lubię! zawsze poprawi mi humor! A ponadto był zadowolony z moich badań i z wyglądu ciąży. Poprzednio zawsze go coś niepokoiło (napięcie macicy, skurcze, zakazy itp), chociaż mnie pocieszał. Ale zawsze ma dla mnie takie teksty, że... pękam ze śmiechu. I to jest dla mnie lepsze, niż nowoczesna aparatura. Trzymam kciuki za Was, dziewczynki!
ANIJA
2006-01-31
09:55:26
Email
hej, ja tez mam termin na poczatek czerwca-dokladnie na 06.06.2006!!!
ANIJA
2006-01-31
18:20:55
Email
Wczoraj jak bylam u mojego doktorka pani w poczekalnie pytała ktory to miesiac.Powiedzialam , ze piaty, a ona-czy to blizniaki-taaaaaki mam brzuch!!!!!!!!
ANIJA
2006-01-31
18:24:18
Email
DZIEWCZYNY,NIE DAJCIE SIE ZWARJOWAC Z TYMI BADANIAMI JESLI NIE MA TAKIEJ POTRZEBY!!!
pinkie
2006-01-31
22:14:07
Email
hmmm a to apropo czego?
słitka
2006-01-31
23:00:29
Email
Gosiu odezwij się , mam nadzieję, że wszystko w porządku????
Gosia A.
2006-02-01
15:45:02
Email
Hej Dziewczynki!!! Kamień spadł nam z serca. Okazało się, że mam złe wyniki moczu (infekcja), a test Pappa wyszedł dobrze i nie ma powodów do zmartwień!!! Chwała Bogu!!! Tak się bałam i całe szczęście nic się nie dzieje złego. Pewnie przez to wszystko aż zaczął mnie boleć brzuch ale teraz jestem już w dużo lepszej formie. Dziękuję Was bardzo za wsparcie i kciuki!!! Też mocno z dzidzią za Was trzymamy!!!! Za tydzień mam kolejną wizytę (wczoraj byliśmy na konsultacji) i zobaczymy co tam u dzidzi nowego. Pozdrawiam. Gosia
pinkie
2006-02-01
19:28:53
Email
Dzięki Bogu, Gosiu! Swoją drogą mogliby wysyłać bardziej łagodne wiadomości, coś w stylu, że dane im się nie zgadzają, albo, ze trzeba coś wyjaśnić...
dota
2006-02-01
20:35:53
Email
Gosiu bardzo sie ciesze ze wszystko dobrze sie skonczylo!!! Słitko grtuluje pierwszych ruchów dzidzi!!! Trzymam kciuki aby żadna z nas nie musiała przechodzić już zadnych stresów!!! Buziaczki :D
MAMAsyna
2006-02-02
09:40:54
Email
Hej dziewczyny, jestem na tych stronach od kilku dni i postanowiłam podzielić się w Wami nowinami. Jestem w 21 tyg. ciąży i od kilku dni wiem że będę miała synka (oczywiście, zakochałam się w nim z miejsca)przytyłam 6 kg i ogólnie czuję się fantastycznie, teraz nie mogę się doczekać kiedy go przylulę. Pozdrawiam wszystkie mamusie z którymi być może się spotkam w szpitalu 15 czerwca, na porodówce:))))
słitka
2006-02-02
11:45:06
Email
Gosieńki strasznie się cieszę, że wszystko jest dobrze. Dota, dzięki :))buziak. Dziewczyny robicie już jakieś zakupy dla dzidzi? Pozdrawiam
Kasia :)
2006-02-02
12:17:16
Email
Hej kobitki :) Pinkie,nie czuj sie podle,a pewnie pokochasz dzidzie niezaleznie od plci...pamietaj ze czesto coreczka jest tatusia a synus mamusi :)Mi tam obojetne co bedzie tylko chcialabym wiedziec-ach ta ciekawosc-ale boje sie nastawiac bo juz pol ciazy mial byc chlopiec,teraz chyba dziewczynka(bo ptaszka nie bylo widac)a co sie urodzi to w koncu nie wiemy :)Ja tez bylam na tym USG 3d i jestem szczesliwa ze poszlam,bo po pierwsze uspokoilam sie a po drugie dla mnie bylo to wielkie przezycie i niesamowite emocje!!!No i mam pamiatke na DVD.Gosiu,ciesze sie ze wszystko ok,trzymam za Was kciuki :)Mamosyna-gratulacje,ja tez nie moge sie doczekac pieknego 3 kilowego obaska :) Słitka,ja wlasnie wczoraj zaczelam-zamowilam pierwsza rzecz a mianowicie komplet poscieli z ochraniaczem+rozek+okrycie kapielowe+pokrowiec na przewijak :)(firma Klupś-maja ladne rzeczy)Wypatrzylam na internecie i tak mi sie spodobalo....Nic wiecej jeszcze nie mam ale stwierdzilam ze czas juz powoli zaczac,bo potem nie wiem jak sie bede czula,czy bede miala sily np w 9 mies latac po sklepach a i finansowo-wydatki trzeba rozlozyc bo skad naraz wziac tyle pieniedzy :)Mialam poczekac do 7 miesiaca,ale tydzien w ta czy w tamta..... :)Zobaczcie stronke-www.bobolandia.com jest tam sklep internetowy,maja duzy wybor i poogladac mozna a potem poszukac w swoim miescie :) Trzymajcie sie dziewuszki,pozdrowionka!!
pinkie
2006-02-04
12:50:03
Email
Hej! stałyście się mi takie bliskie, ze.. muszę sie Wam pochwalić. Od kilku dni czuję juz wyraźne kopniaczki. Bardzo mnie to rozczula, bo są bardzo delikatne. Dzidzia musi być malutka, wyobrazam sobie, ze będzie tak delikatna jak ja. Pewnie niedługo będę miała tego dosyć, a na razie podnieca mnie każdy przejaw jej obecności. 15-go idę na USG 3D. Po tym postanowiłam już się rozejrzeć za mebelkami, ciuszkami itp. Będę planować zmiany w pokoju. Może jakaś wesoła tapetka... Macie racje, ze w końcowych miesiącach można już nie mieć sił na łażenie po sklepach. Pozdrawiam wszystkich!
kasia :)
2006-02-04
17:10:57
Email
Pinkie,gratuuuulllacjeee!!!!Moze nie tyle dosyc,bo ja ciagle ciesze sie jak kopie ale zaczelam miec klopoty z zasypianiem albo budze sie w nocy i nie moge zasnac, bo maluszek potrafi tak mi skakac i odbijac sie od brzusia....a ja chodze potem nieprzytomna caly dzien :)Poogladaj sobie ta stronke co podalam a ladne mebelki sa firmy Vox www.baby.vox.pl i Pali-www.pali.pl(chociaz myslalam ze beda tansze...) ale zawsze mozna poszukac czegos podobnego :)My planujemy malowanko pokoju koniec lutego-poczatek marca no i konkretne mebelki trzeba bedzie wtedy znalezc :)Trzymajcie sie :)
Strona 4 - poprzednia, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, następna

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum