szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Ciąża (zdrowie i samopoczucie w ciąży, przebieg ciąży, wątpliwości, szpitale itp.)
temat - czerwiec 2006


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 2 - poprzednia, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, następna
Napisano: Treść:
słitka
2005-10-19
Email
Czy są dziewczyny które mają termin porodu na czerwiec? Chętnie bym porozmawiała,wymieniła się odczuciami i doświadczeniami.
Kasienka
2005-10-26
20:59:32
Email
to bedzie moj pierwszy dzidzius. w tym tygodniu dowiedzialam sie, ze jestem w ciazy. jestem troszke zaskoczona ta wiadomoscia. ogolnie czuje sie dobrze. martwia mnie bole brzucha. dziewczyny napiszcie czy wy tez tak mialyscie? milo mi do was sie przylaczyc...
słitka
2005-10-28
18:15:51
Email
Cześć kobitki :) Ostatnio pochłaniam wszystko co słodkie, rano nic innego nie przełknę oprócz pączka lub drożdżówki. Jestem z okolic Opola. Buziaczki
dota
2005-10-29
21:02:24
Email
Cześc!!! Kasieńko mam nadzieję ze jesteś mile zaskoczona tą wiadomościa :) bóle brzucha mam teraz takie lekkie zazwyczaj wieczorami nie wiem może z przemęczenia? Słitka ja to ostatnio na słodycze nie mam coś ochoty ale za to ciągle jakieś chipsy, a najbardziej teraz mi smakują chrupki serowe a to chyba jeszcze bardziej szkodliwe niż słodycze :( no ale nic na to nie poradzę. na początku ciąży wcinałam kapustę kiszoną teraz sie przerzuciłam na chrupki heh ciekawe co będzie potem trzymajcie się cieplutko :)
Kasienka
2005-11-03
08:58:01
Email
Czesc!!! Tak Doda jestem mile zaskoczona ta wiadomoscia. Dziewczyny czy macie nudnosci? I od kiedy je macie? Ja narazie czuje sie dobrze. Wieczorami troszke mi sie kreci w glowie, ale jak narazie nie odczuwam, ze jestem w ciazy. Wybieram sie jutro do lekarza i zaloze karte ciazowa. Bole podbrzusza ustapily :) Pozdrawiam Was goraco
dota
2005-11-03
20:55:08
Email
Hejka dziewczynki!!! KAsieńko bardzo się cieszę ze już lepiej się czujesz. Ja jeszcze nie mam karty ciążowej ale ide do lekarza w poniedziałek to chyba mi ją założy. koniecznie napisz jak było. mdłości jeszcze mam ale już rzadziej choć są bardziej natarczywe i chyba od 6-7 tyg się pojawiły, a zawroty głowy pojawiają się od niedawna i na razie są niedokuczliwe. Słitka widzę że ostatnio zapracowana strasznie jestes (bo chyba nic się nie stało?) odezwij się czasem buziaczki :D
Kasienka
2005-11-04
10:51:36
Email
nie dalam rady dzis pojsc do lekarza, wiec nie moge ci Doda nic napisac jak bylo. jakbys ty byla w poniedzialek, to napisz. ja bylam na prywatnej wizycie i pani ginekolog dala mi skierowania na mnostwo badan, ale pojde panstwowo, aby nie placic za nie wszystkie. mam ogromny apetyt. juz jestem glodna, a przed chwilka jadlam. czy przytylyscie juz cos dzieczyny? widac juz brzuszek? ja jestem bardzo szczupla osoba i narazie nic nie widac.
dota
2005-11-04
23:34:48
Email
Ja będe we wtorek u lekarza bo w pon nie przyjmuje (ten jeden dzień dłużej chyba jakoś wytrzymam :) ja chodzę tylko prywatnie trochę boję się iść państwowo (nie znam żadnego dobrego lekarza) też dostałam skierowanie na badania i przez chwilę myślałm o tym aby iść państwowo, ale to by mi zajęło zbyt dużo czasu szczególnie że nie mieszkam w miejscu zameldowania. a tak zapłaciłam 63 zł może nie jest to mało ale bezproblemowo :) ja nawet nie wiem cvzy przytyłam nie mam wagi w domku. jak patrzę na siebie w lustro wydaje mi się że nie ale spodnie mówią co innego (są trochę ciasnawe) a w którym tyg jesteś Kasieńko? pozdrawiam
słitka
2005-11-05
11:35:23
Email
Cześć dziewczyny:) U mnie wszystko w najlepszym porządku mdłości nie mam, piersi przestały mnie boleć. Tylko przytyłam chyba ze 2 kg a że nie należe do osób szczupłych to jest to dla mnie rzecz straszna. Muszę zacząć uważać na to co jem bo pochłanianie ogromnej ilości słodyczy nie wychodzi mi na dobre :) Buziaki dla Was i dla Waszych fasolek
dota
2005-11-06
19:14:07
Email
Hej!!! cieszę się Słitka że się tak dobrze czujesz. u mnie jest różnie, a nawet ostatnio zwróciłam śniadanko (nigdy wcześniej nie wymiotowałm) mam nadzieję że to się już nie powtórzy więcej. A i ostatnio jestem ciągle głodna także już niedługo też pewnie przytyję (na razie nic nie zauważyłam tylko dlatego że nie mam w domku wagi:).
Kasienka
2005-11-07
10:34:02
Email
czesc dziewczyny! dota u mnie to poczatek ciazy. wg moich obliczen jet to 5 tydzien liczac od poczecia. zawsze bylam osoba szczupla, a teraz juz przytylam 2 kg. moj apetyt mnie zaskakuje! a odnosnie lekarzy. planuje chodzic prywatnie i panstwowo. kazdy wie jak to dzisiaj jest! martwi mnie praca. musze posprawdzac czy mi przysluguja jakies swiadczenia. pracuje na 1/3 etetu i cos przeczuwam, ze bedzie kiepsko. Pozdrawiam
słitka
2005-11-07
19:16:32
Email
cześć kobitki.W środę jadę do mojego gina zrobić jakieś badanie cytologia itp ale USG chyba nie będę miała robione. Dam znać jak było i jakie badania miałam .BUziaki
dota
2005-11-07
22:39:35
Email
Cześć :) ja ide jutro do gina chyba mi jutro już założy kartę ciąży (bo jeszcze nie mam) ale dziś to cały dzień się kiepsko czuję cały dzień mam mdłości i wcale apetytu :( pa
dota
2005-11-07
22:43:44
Email
a co do pracy Kasieńko nie znam się na tych wszystkich przepisach, ale ja pracuje na umowe o dzieło także zupełnie nic nie będę mieć, nawet nie wiem czy mnie od razu nie zwolnią jak się dowiedzą (a nawet jeśli nie to czy będzie jeszcze dla mnie praca po porodzie) :( ale na razie staram sie o tym nie myśleć na pewno jakoś się wszystko ułoży :D pozdrawiam
Kasienka
2005-11-08
21:39:18
Email
czesc! dota bylas u lekarza? jak samopoczucie dziewczyny? szukalam cos o tych przepisach, ale jakos nie natrafilam na nic. musi jakos sie ulozyc. teraz najwazniejsze, aby nasze fasolki rosly! pozdrawiam
Becia
2005-11-09
19:19:37
Email
Jestem taka szczęśliwa dziś byłam na kolejnym usg widziałam moje maleństwo. Widziałam malutkie rączki i nóżki i maleńkie bijące serduszko. To dopiero 11tyg a już tyle jest widać to naprawdę niesamowite. Bardzo się cieszę, bo od kilku dni miałam jakieś złe przeczucia, ale na szczęście wszystko jest dobrze. Pozdrawiam wszystkie przyszłe mamusie:)
słitka
2005-11-10
07:33:20
Email
Ja wczoraj byłam na kolejnej wizycie. Miałam ogólne badania i wszystko jest OK. Na kolejnej wizycie będę miała USG genetyczne jest to badanie w kierunku wielu chorób uwarunkowanych genetycznie i wad rozwojowych płodu. Każda ciężarna ma (albo powinna mieć) takie badanie. Dodatkowo mam zaproponowane (i musze się zastanowić) tzw. test PAPP-A ( nieinwazyjne badanie prenatalne) które polega na zwykłym pobraniu krwi z żyły (czyli to co robimy co miesiąc) badanie to pozwala to na określenie ryzyka wystąpienia chorób płodu tj. zespół Downa, Edwarda, Patau i wykonuje się je między 10 a 14 tyg. ciąży. Jest to badanie jeszcze niezbyt rozpowszechnione w Polsce. Jednak cena mnie trochę odstrasza bo to 300zł. Dlatego muszę jeszcze to przemyśleć. Czy któraś z Was miała zaproponowane takie badanie, jeżeli tak to co zdecydowała? Pozdrawiam
Kasienka
2005-11-10
08:44:58
Email
czesc dziewczyny! silka mi pani doktor mowila o tym badaniu. bardzo go polecala wykonac, ale u mnie jest jeszcze za wczesnie na to badanie. cena jest wysoka. pojawily sie u mnie juz mdlosci, a bylo tak super do tej pory :) pozdrawiam
słitka
2005-11-12
15:08:15
Email
Cześć kobitki. Kasienka.....zrobisz sobie te badanie?Mówiła Ci może pani doktor ile u niej kosztuje? Jestem teraz w 11 tyg ciąży i z objawów pozostały mi tylko senność i ciągłe bieganie to toalety także czuję się całkiem dobrze. Buziaki
dota
2005-11-14
13:14:11
Email
Hej dziewczyny!!! Sorki że tak długo nie pisałam, ale ostatnio miałam bardzo dużo zajęć. Kasieńko byłam u lekarza, i wszystko jest w porządku, dzidzia się wierci, kopie, ssała nawet kciuka, po prostu ma sie dobrze w moim brzuszku, z czego bardzo się cieszę. A dziś się tak dobrze czuję :))) Mi też gin mówił o tych badaniach, ale stwierdził,że jeżeli nie ma w rodzinie żadnych takich chorych dzieci (czyli genetycznie jest bardzo małe, a nawet żadne ryzyko), a poza tym nie jestem po 30 i nie palę papierosów, więc nie ma sensu robić takich badań (a stres w oczekiwaniu na te wyniki jest na pewno duży). Jestem przekonana że mam zdrową dzidzię w sobie i nie będę robić tych badań. Ale to jest decyzja moja. a wy musicie same się zastanowić nad sensem tych badań) pozdrawiam
Kasienka
2005-11-15
16:41:24
Email
czesc dziewczyny! nie myslalam jeszcze o tym badaniu. ostatnio jakos nie mamy czasu na pisanie :( zaczely sie u mnie mdlosci. pozdrawiam
kasiulek__
2005-11-16
15:45:39
Email
Witam Wszystkie przyszłe mamuśki oraz równiez te które, czekaja na swojego dzidziusia po raz 2 lub 3:):) Tez mam termin porodu na koniec maja poczatek czerwca..:) strasznie sie ciesze z tego powodu:) w tym tygodniu bede miała robione Usg:) jak narazie to czuje sie dobrze, naaszczeście nudnosci już powoli ustepują ale nie dają za wygraną..:) POzdrawiam:)
słitka
2005-11-21
15:01:11
Email
Cześć kobietki. Co tak się nie odzywacie, co u was słychać?Ja w środę idę na USG genetyczne i będę je miała nagrane na kasecie.Napiszę jak było :)A co u Waszych fasolek jakie są już duże?? Buziaki
kamilka2
2005-11-22
15:01:36
Email
Hej dziewczyny!!!!!mam termin na 6.06.jak tam wasze samopoczucie???Ja mam mdlosci i okropne bóle glowy!pozdrawiam
słitka
2005-11-23
20:34:38
Email
Cześć dziewczyny. Byłam dzisiaj na USG i moja fasolka ma już 6 cm (jestem w 13 tyg). Czuję się świetnie i jedynym moim objawem ciąży są dodatkowe kilogramy:) Pozdrawiam
dota
2005-12-14
15:54:47
Email
Cześć Dziewczynki!!! ale ten temat się zagrzebał głęboko w innych, mało o nim zapomniałam. Jak się czujecie? u mnie wszystko w porządku dzidzia rosnie i powoli zaczyna rozrabiać. chyba juz czuję delikatne ruchy. A jak tam Słitka było na usg genetycznym? wszystko w porządku? pozdrawiam serdecznie :D
słitka
2005-12-15
16:18:13
Email
Cześć kobitki.Dota fajnie, ze odkopałaś nasz temat :) U mnie wszystko super, wyniki mam dobre , USG genetyczne też wyszło OK. Poza tym czuję się świetnie i czasami zapominam, ze jestem w ciąży:)Jejku a to już jest 16 tydzień.Jak się Wy czujecie, jakie macie wyniki? Buziole :)
Goga66
2005-12-15
17:57:50
Email
Eh, rozmarzyłam się :) Rok temu też jak Kasienka miałam termin na 30 czerwca i jak słitka nazywałam Zuzię fasolką :)) I czekałam na ruchy dziecka. Zuzia urodziła się co prawda 3 tyg wcześniej 11 czerwca ale o czasie :) Teraz ma już pół roczku a mnie nadal brakuje delikatnego pukania ze środka brzucha do mamy. Chciałabym mieć i to, i to zarazem :) Pozdrawiam czerwcowe mamusie. Za rok będziecie na moim miejscu i będziecie obchodzić półrocznicę maluszków. Teraz mam Ssaka albo Ssaczydło, jak nazywam Zuzie, chociaz nasi znajomi jeszcze czasem pytaja o fasolkę ;)
słitka
2005-12-17
19:59:47
Email
Eh Goga jak ja bym już chciała mieć dzidziusia już przy sobie na ale jeszcze trzeba trochę poczekać. Podobno dziewczynki przeważnie rodzą się przed wyznaczonym terminem, właśnie koleżanki które urodziły dziewczynki to właśnie przed terminem. Ciekawe??? Pozdrawiam Kobitki gdzie jesteście?????
dota
2005-12-18
11:57:27
Email
Hejka!!! bardzo się cieszę że u Ciebie wszystko w porządku. Ja też wyniki mam dobre i samopoczucie raczej dobre. Ostatnio chyba trochę za mało wypoczywam, a trochę za duzo na głowie, no ale już za tydzień bedzie prawie po świętach i pewnie też dużo więcej luzu (niecierpię przygotowań do świąt). Słitka maluszka cały czas masz przy sobie i nigdy więcej nie bedziesz miała go bliżej ;) ale tak na poważnie to też bym chciała już przytulić mojego szkraba. a na razie to bym choć chciała wiedzieć czy pod serduszkiem nosze chłopczyka czy dziewczynkę. A Wy już coś wiecie na ten temat?? i jak u Was z przygotowaniem do świąt?? pozdrawiam :D
Aneta
2005-12-20
14:43:30
Email
Hej. Witam Was. Ja mam 30 lat, pierwszą ciążę i termin na 3 lipca. Jutro mam badania prenatalne (tylko USG) i bardzo się ich boję. Jak na rozpoczęty trzeci miesiąc mam bardzo duży brzuch a jestem dość szczupłą osobą i to mnie martwi. Będę musiała powiedzieć ginowi, żeby poszukał czy nie schowało się tam gdzieś drugie maleństwo :-)
Strona 2 - poprzednia, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, następna

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum