szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Ciąża (zdrowie i samopoczucie w ciąży, przebieg ciąży, wątpliwości, szpitale itp.)
temat - czerwiec 2006


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 3 - poprzednia, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, następna
Napisano: Treść:
słitka
2005-10-19
Email
Czy są dziewczyny które mają termin porodu na czerwiec? Chętnie bym porozmawiała,wymieniła się odczuciami i doświadczeniami.
słitka
2005-11-10
07:33:20
Email
Ja wczoraj byłam na kolejnej wizycie. Miałam ogólne badania i wszystko jest OK. Na kolejnej wizycie będę miała USG genetyczne jest to badanie w kierunku wielu chorób uwarunkowanych genetycznie i wad rozwojowych płodu. Każda ciężarna ma (albo powinna mieć) takie badanie. Dodatkowo mam zaproponowane (i musze się zastanowić) tzw. test PAPP-A ( nieinwazyjne badanie prenatalne) które polega na zwykłym pobraniu krwi z żyły (czyli to co robimy co miesiąc) badanie to pozwala to na określenie ryzyka wystąpienia chorób płodu tj. zespół Downa, Edwarda, Patau i wykonuje się je między 10 a 14 tyg. ciąży. Jest to badanie jeszcze niezbyt rozpowszechnione w Polsce. Jednak cena mnie trochę odstrasza bo to 300zł. Dlatego muszę jeszcze to przemyśleć. Czy któraś z Was miała zaproponowane takie badanie, jeżeli tak to co zdecydowała? Pozdrawiam
Kasienka
2005-11-10
08:44:58
Email
czesc dziewczyny! silka mi pani doktor mowila o tym badaniu. bardzo go polecala wykonac, ale u mnie jest jeszcze za wczesnie na to badanie. cena jest wysoka. pojawily sie u mnie juz mdlosci, a bylo tak super do tej pory :) pozdrawiam
słitka
2005-11-12
15:08:15
Email
Cześć kobitki. Kasienka.....zrobisz sobie te badanie?Mówiła Ci może pani doktor ile u niej kosztuje? Jestem teraz w 11 tyg ciąży i z objawów pozostały mi tylko senność i ciągłe bieganie to toalety także czuję się całkiem dobrze. Buziaki
dota
2005-11-14
13:14:11
Email
Hej dziewczyny!!! Sorki że tak długo nie pisałam, ale ostatnio miałam bardzo dużo zajęć. Kasieńko byłam u lekarza, i wszystko jest w porządku, dzidzia się wierci, kopie, ssała nawet kciuka, po prostu ma sie dobrze w moim brzuszku, z czego bardzo się cieszę. A dziś się tak dobrze czuję :))) Mi też gin mówił o tych badaniach, ale stwierdził,że jeżeli nie ma w rodzinie żadnych takich chorych dzieci (czyli genetycznie jest bardzo małe, a nawet żadne ryzyko), a poza tym nie jestem po 30 i nie palę papierosów, więc nie ma sensu robić takich badań (a stres w oczekiwaniu na te wyniki jest na pewno duży). Jestem przekonana że mam zdrową dzidzię w sobie i nie będę robić tych badań. Ale to jest decyzja moja. a wy musicie same się zastanowić nad sensem tych badań) pozdrawiam
Kasienka
2005-11-15
16:41:24
Email
czesc dziewczyny! nie myslalam jeszcze o tym badaniu. ostatnio jakos nie mamy czasu na pisanie :( zaczely sie u mnie mdlosci. pozdrawiam
kasiulek__
2005-11-16
15:45:39
Email
Witam Wszystkie przyszłe mamuśki oraz równiez te które, czekaja na swojego dzidziusia po raz 2 lub 3:):) Tez mam termin porodu na koniec maja poczatek czerwca..:) strasznie sie ciesze z tego powodu:) w tym tygodniu bede miała robione Usg:) jak narazie to czuje sie dobrze, naaszczeście nudnosci już powoli ustepują ale nie dają za wygraną..:) POzdrawiam:)
słitka
2005-11-21
15:01:11
Email
Cześć kobietki. Co tak się nie odzywacie, co u was słychać?Ja w środę idę na USG genetyczne i będę je miała nagrane na kasecie.Napiszę jak było :)A co u Waszych fasolek jakie są już duże?? Buziaki
kamilka2
2005-11-22
15:01:36
Email
Hej dziewczyny!!!!!mam termin na 6.06.jak tam wasze samopoczucie???Ja mam mdlosci i okropne bóle glowy!pozdrawiam
słitka
2005-11-23
20:34:38
Email
Cześć dziewczyny. Byłam dzisiaj na USG i moja fasolka ma już 6 cm (jestem w 13 tyg). Czuję się świetnie i jedynym moim objawem ciąży są dodatkowe kilogramy:) Pozdrawiam
dota
2005-12-14
15:54:47
Email
Cześć Dziewczynki!!! ale ten temat się zagrzebał głęboko w innych, mało o nim zapomniałam. Jak się czujecie? u mnie wszystko w porządku dzidzia rosnie i powoli zaczyna rozrabiać. chyba juz czuję delikatne ruchy. A jak tam Słitka było na usg genetycznym? wszystko w porządku? pozdrawiam serdecznie :D
słitka
2005-12-15
16:18:13
Email
Cześć kobitki.Dota fajnie, ze odkopałaś nasz temat :) U mnie wszystko super, wyniki mam dobre , USG genetyczne też wyszło OK. Poza tym czuję się świetnie i czasami zapominam, ze jestem w ciąży:)Jejku a to już jest 16 tydzień.Jak się Wy czujecie, jakie macie wyniki? Buziole :)
Goga66
2005-12-15
17:57:50
Email
Eh, rozmarzyłam się :) Rok temu też jak Kasienka miałam termin na 30 czerwca i jak słitka nazywałam Zuzię fasolką :)) I czekałam na ruchy dziecka. Zuzia urodziła się co prawda 3 tyg wcześniej 11 czerwca ale o czasie :) Teraz ma już pół roczku a mnie nadal brakuje delikatnego pukania ze środka brzucha do mamy. Chciałabym mieć i to, i to zarazem :) Pozdrawiam czerwcowe mamusie. Za rok będziecie na moim miejscu i będziecie obchodzić półrocznicę maluszków. Teraz mam Ssaka albo Ssaczydło, jak nazywam Zuzie, chociaz nasi znajomi jeszcze czasem pytaja o fasolkę ;)
słitka
2005-12-17
19:59:47
Email
Eh Goga jak ja bym już chciała mieć dzidziusia już przy sobie na ale jeszcze trzeba trochę poczekać. Podobno dziewczynki przeważnie rodzą się przed wyznaczonym terminem, właśnie koleżanki które urodziły dziewczynki to właśnie przed terminem. Ciekawe??? Pozdrawiam Kobitki gdzie jesteście?????
dota
2005-12-18
11:57:27
Email
Hejka!!! bardzo się cieszę że u Ciebie wszystko w porządku. Ja też wyniki mam dobre i samopoczucie raczej dobre. Ostatnio chyba trochę za mało wypoczywam, a trochę za duzo na głowie, no ale już za tydzień bedzie prawie po świętach i pewnie też dużo więcej luzu (niecierpię przygotowań do świąt). Słitka maluszka cały czas masz przy sobie i nigdy więcej nie bedziesz miała go bliżej ;) ale tak na poważnie to też bym chciała już przytulić mojego szkraba. a na razie to bym choć chciała wiedzieć czy pod serduszkiem nosze chłopczyka czy dziewczynkę. A Wy już coś wiecie na ten temat?? i jak u Was z przygotowaniem do świąt?? pozdrawiam :D
Aneta
2005-12-20
14:43:30
Email
Hej. Witam Was. Ja mam 30 lat, pierwszą ciążę i termin na 3 lipca. Jutro mam badania prenatalne (tylko USG) i bardzo się ich boję. Jak na rozpoczęty trzeci miesiąc mam bardzo duży brzuch a jestem dość szczupłą osobą i to mnie martwi. Będę musiała powiedzieć ginowi, żeby poszukał czy nie schowało się tam gdzieś drugie maleństwo :-)
dota
2005-12-20
15:23:34
Email
Hej Anetko!!! bardzo mi miło Cię powitać :D trzymam kciuki, żeby wszystko okazało się oki :) Ja jestem już w piatym miesiącu i dopiero teraz mi brzuszek rosnie, ale moja teściowa [szczuplutka osóbka] mówiła mi że jej bardzo szybko brzuszek "wyskoczył" i wcale nie miała bliźniaków :D wiec głowa do góry i koniecznie napisz jak tam po usg. pozdrawiam cieplutko :D
Aneta
2005-12-22
12:45:40
Email
No i jestem po badaniach. Okazało się, że to już prawie końcówka trzeciego miesiąca :-) po 8 tygodniu zatrzymałam się w obliczeniach a co do wielkości brzuszka to gin powiedział, że zatrzymuję wodę w organiźmie. NIestety nie dało się zrobić badań prenatalnych bo dzidzia nie mogła się obrócić-miałam skurcz macicy akurat przy główce i się maleństwo zaklinowało.
słitka
2005-12-22
18:10:18
Email
Hejka kobitki:) Ja jeszcze nie znam płci dzidziusia a bardzo bym chciała. Niestety wizytę mam dopiero w nowym roku to może wtedy coś się dowiem:) Jeżeli chodzi o przygotowania świąteczne to ja dopiero sprzątam mieszkanie po remoncie .Na szczęście na wigilię idziemy do moich rodziców dlatego przynajmniej mam trochę ułatwione zadanie;) Jeżeli chodzi o brzuszek to mam już spory ale nigdy nie należałam do szczupłych osób. Pozdrawiam i WESOŁYCH ŚWIĄT !!!
dota
2005-12-22
22:30:42
Email
Hej!!! Szkoda Anetko że nie wyszły badania, ale głowa do góry na pewno wszystko jest dobrze :) My idziemy na dwie wigilie jedna u teściów a druga u taty. ehh nigdy nie lubiłam takiego rozwiązania ...no ale cóż wszystko jakoś trzeba pogodzić. Jutro właśnie jadę do taty przygotowywać część dań, bo niektóre już gotowe :) A ostatnio kupiłam sobie spodnie ciążowe bo już nawet w największych starych jest juz mi ciasno ;D Pozdrawaiam i też życzę WESOŁYCH ŚWIĄT :)
julka
2005-12-27
11:40:54
Email
hej, ja mam termin na 2 czerwca
dota
2005-12-27
14:34:53
Email
Hej dziewczyny!!! Jak tam minęły święta? Cześć Julka!!! miło Cię powitać w naszym gronie :) napisz cos więcej o sobie. buziaczki :D
Gosia A.
2005-12-28
23:20:05
Email
Cześć mam na imię Gosia, jestem pierwszy raz w ciąży i chyba termin będę miała na koniec czerwca. Teraz waham się nad badaniami prenatalnymi i niedługo muszę podjąć decyzję, ale raczej się zdecyduję. Czy macie już doświadczenie w tej kwestii? Pozdrawiam.
dota
2005-12-30
12:13:59
Email
Cześć dziewczyny !!!!!!!!!!!! Witam Gosia. To tez mój pierwszy dzidziuś. a termin mam na maj. badań prenatalnych nie robiłam choc zastanawiałam się trochę nad tym. Stwierdziłam, że skoro nie ma z mojej strony żadnych zagrożeń, nie palę jestem przed 30, w rodzinie [mojej i męża] nigdy nie było chorych dzieci... itp więc nie zrobiłam tych badań ...mój lekarz też mi tak doradził. buziaczki
dota
2005-12-30
12:16:03
Email
A Z okazji zbliżającego się NOWEGO 2006 ROKU ŻYCZĘ WAM SAMYCH WSPANIAŁYCH DNI, DUŻO RADOŚCI I CIERPLIWOŚCI ...NO I OCZYWIŚCIE SZCZĘŚLIWEGO I KRÓTKIEGO PORODU, ZDROWYCH I PIĘKNYCH DZIECIACZKÓW!!!!!!!!!! :D
Tania
2005-12-30
17:22:11
Email
25 czerwiec
słitka
2005-12-31
13:39:23
Email
Hejka kochane Witam nowe kobitki:) Gosia> Ja robiłam badanie prenatalne nie inwazyjne tzw test PAPP-A. Wyszło wszystko prawidłowo. Na tej stronie możesz więcej przeczytać: http://www.testdna.pl/badania_prenatalne a jak coś chcesz wiedzieć to pytaj:) Kochane Stary Rok odchodzi wielkimi krokami, niech więc wszystkie złe chwile zostaną za Nami. Nowy niech Wam przyniesie dużo zdrowia, wiele radości a przede wszystkim szczęście w miłości i zdrowych dzieciaczków . SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU!
agnes_76
2006-01-02
11:58:59
Email
witam wszystkich w nowym roku, ja dobiegam 30, jestem w 13 tyg. termin gdzies na 15 lipiec, moja druga ciaza, pozdrawiam serdecznie:D
dota
2006-01-02
18:45:39
Email
Wszystkiego dobrego w Nowym Roku!!! Jak tam samopoczucie w nowym roku? bawiłyscie się gdzieś na sylwestra? JA właśnie po dzisiejszej wizycie u lekarza wylądowałam na antybiotykach i tygodniowym zwolnieniu. Ale sylwka będę miło wspominać, bawiłam się dobrze. i bardzo długo bo ok 4 poszłam spać :D agnes napisz skąd jesteś i w jakim wieku jest maluszek z pierwszej ciąży, jak ma na imię??? pozdrawiam dota.
Aneta
2006-01-03
09:12:08
Email
Witam Was w Nowym Roku! Dziewczyny mam gorącą prośbę. Dzisiaj chcę powiedzieć szefowi o ciąży i nie mam pojęcia jak się za to zabrać. Macie może sugestie jak rozpocząć rozmowę? Co do badań prenatalnych to udało mi się je w końcu wykonać. Byłam na USG ponad godzinę i się uśmiałam jak nie wiem :). Gin nie mógł złapać maleństwa. Cały czas robił uniki, fikołki i się uśmiechał jakby wiedzieł co się dzieje i dobrze się przy tym bawił lub bawiła - jeszcze nie wiem.
słitka
2006-01-03
09:12:53
Email
Hej kobitki Ja na sylwka byłam w domu więc nie bardzo jest o czym pisać. Jeżeli chodzi o samopoczucie to jest fatalne. Męczy mnie straszliwy kaszel i mam już 2 nocki nie przespane.Dzisiaj jadę na wizytę do mojego gina więc może mi coś przepisze konkretnego bo syropki nie działają.Więc podejrzewam że również wyląduję z antybiotykiem w łóżku. Pozdrawiam dota życzę zdrówka
agnes_76
2006-01-03
09:59:50
Email
Hej dziewczyny, co was tak ten kaszel meczy bidulki, wracajciedo zdrowia szybciutko. jak tam u was z waga? widac brzucholki juz:D,Dota moje pierwsze malenstwo juz nie takie małe bo skonczyło w grudniu 6 lat(mialo byc na 01.01.2000 ale nie chcial poczekac 2 tyg), to drugie z przypadku zupelnie hehhe, ale mily przypadek:DD. ja jestem z Elbląga a Wy? kurujcie sie mamuski, pozdrawiam ciepełko;))
Gosia A.
2006-01-05
16:38:15
Email
Cześć Dziewczyny! Dziękuję za adres strony o badaniach prenatalnych. W środę idę z mężem, będziemy mieć USG trójwymiarowe, już nie mogę się doczekać... Wreszcie powiedziałam moim dziewczynom w pracy, że jestem w ciąży bardzo gratulowały a ja wreszcie nie muszę się migać od noszenia czegokolwiek :))) Generalnie czuję się dobrze tylko to nocne sikanie jest męczące ale cóż jakoś to znoszę ;)) Poza tym jakaś ze mnie taka beksa ale chyba to minie... Pozdrawiam serdecznie.
dota
2006-01-06
15:17:49
Email
Hej dziweczynki!!! Jak tam Wasze samopoczucie? Ja już dziś trochę lepiej się czuję. strasznie mocno mnie chwyciło :( brzucholek już widać choć myślałam, że szybciej będzie się powiększał ;D teraz to nawet nie wiem ile przytyłam bo nie mam wagi w domu ale do 5 mca ok 5 kg. Jak bede się lepiej czuła to idę do gina i wtedy się okaze :D jestem z Gdyni. buziaczki :) Gosiu ja też mam strasznie zmienny humorek; bywa tak że z czegoś się śmieję a już za chwile jest mi smutno i tylko bym beczała, na szczęście mój kochany mąż chyba to rozumie i przytuli, pocieszy :D
mada
2006-01-10
21:21:35
Email
czesc dziewczyny, ja też mam termin na czerwiec 06r. dokładnie na 23, byłam dzisiaj u ginekologa i wszystko super przytyłam razem 2,5 kg ale brzuszek już mi troche wystaje. Muszę kupic pierwsze spodnie ciążowe a te z huppy mum są fajne.
słitka
2006-01-10
22:21:30
Email
Cześć kobitki. U mnie samopoczucie dobre byłam przeziębiona ale lekarz przepisał mi antybiotyk i choroba przeszła jak ręką odjął.Przytyłam już sporo 5 kg a termin mam na 1czerwca.Martwi mnie tylko jedna rzecz, że jeszcze nie czuję ruchów dziecka:( a wizytę mam dopiero na za 2 tyg:(Więc się zastanawiam czy nie iść do innego gina sprawdzić czy wszystko jest OK dla swojego świętego spokoju.Ostatnie USG miałam robione w 13 tyg więc trochę dawno:(może przy okazji dowiem się płeć:) POZDRAWIAM
Kasienka
2006-01-11
12:46:16
Email
czesc dziewczyny! ja mam termin porodu na 25 czerwca, a juz przytylam 4 kg! powoli pojawia mi sie brzuszek... juz kupilam pierwsze spodnie ciazowe, tylko sa za dlugie i musze je skrocic :) niestety moje ulubione dzinsy juz na mnie ledwo wchodza. pozdrawiam :)
dota
2006-01-11
20:06:09
Email
Cześć dziewczyny!!! ja sie coś z tego przeziębienia nie mogę wygrzebać :( ale jutro już nie idę do pracy więc wygrzeję się w łóżeczku i myślę że będzie oki :) Słitka nie wiem co Ci poradzić ja czuję ruchy od 18 tyg. najpierw sporadycznie i ledwo zauważalne więc może po prostu jak jest napisane w mojej "mądrej" książce ;) "być może jesteś przez cały dzień tak zajęta że nie zauważasz ruchów dzidzi, lub przesypiaszporę największej aktywności dzidzi [któradla wielu dzieci przypada na środek nocy]. A jednym ze sposobów na wywołanie ruchów dzidzi jest położenie się na ok 1-2 godz wieczorem, najlepiejpo wypiciu szklanki mleka, soku pomarań. lub po jakiejs przekąsce" może to skłonić dzidzię do poruszania się. ale ogólnie jest tez napisane że ruchy dzidzi można wyczuć pomiędzy 18 a 22 tyg ciąży więc chyba jeszcze nie ma powodów do obaw, ale zawsze jeśli jednak bardzo się niepokoisz warto sprawdzić co powie lekarz (spokojna mamusia to spokojny dzidziuś :) buziaczki
dota
2006-01-11
20:11:07
Email
a Kasieńko ja swoje pierwsze spodnie ciązowe już mam prawie miesiąc. teraz chciałabym sobie drugie kupić tak żeby były na zmianę, ale jestem strasznie wybredna i nie mogę sobie żadnych dopasować. A mogę wybierać aż spośród 3 sklepów :D a co do długości to też musiałam skracać trochę mnie to wkurza, bo ogólnie są to drogie rzeczy a jeszcze nie do końca dopasowane. a w pon ide do gina i może też poznam płeć mojego szalonego szkraba :D
Kasia :)
2006-01-12
12:19:44
Email
Hej dziewczynki,ja tez mam termin na poczatek czerwca(ok 2-3).Moja dzidzia sie juz wierci i w poniedzialek moj mezus pierwszy raz poczul jak to jest,wczesniej gdy kladl reke dzidzia ani drgnela... :)Nie przejmujcie sie ze nic nie czujecie,ja na poczatku nie wiedzialam ze to TO.To bylo cos na ksztalt kolki,lub tak jakby rybki plynacej pod skora,albo drgniecia...wszystko przed Wami!!!A jak wam sie to spodoba.... :) Trzymajcie sie :)
joanna
2006-01-12
14:37:20
Email
Hej! Mam termin na 14 czerwca.NIestety nie czuje jeszcze ruchow mojego malenstwa (juz sie nie moge doczekac, kiedy sie dowiem plci), ale nie przejmuje sie tym, bo bylam tydzien temu u lekarza i stwierdzil, ze najwiecej mamusiek czuje je okolo 20-21 t.c. wiec cierpliwie czekam. Teraz troche jestem przeziebiona,ale powoli z tego wychodze.Zazdroszcze wam,ze tyjecie tak niewiele, ja juz na swoje konto moge zaliczyc prawie 10 kilo!!!!!( a nie naleze do tych najgrubszych)Nawet nie wiem jak to mozliwe?!A o innych spodniach jak ciazowe to zapomnialam juz ponad miesiac temu.W sumie tylko brzeuch mi tak urosl.
agnes_76
2006-01-12
15:07:38
Email
hey laseczki ;)ja tam w pierwszej ciazy przytyłam ponad 30 kg i wiem co to za ból jak po szpitalu we własne majtki ciezko wejsc hihihihihi wiec teraz sie pilnuje. 2 kilo w gore mam narazie wiec chyba znosnie (14 tydzien), we wtorek do gina zobaczymy jak sie maluch ma. ruchy ze trzy razy juz czulam taki malutki motyleczek ech, brzuch narazie mam płaski pewnie jak mi wywali to nagle i w mega rozmiarze ale coz taki urok tego stanu. pozdrawiam was serdecznie i wasze malenstwa:DD
Basia 26
2006-01-12
15:46:10
Email
hej dziewczyny, a ja wam się pochalę, że ja już za miesiąc będę mamą... ech, już się nie mogę doczekać... kiedy to było 14 tydzień?? już odliczam jak do olimpiady:) wszystko gotowe na przyjście maluszka:) trzymajcie się, na kazdą przyjdzie pora:)
Gosia A.
2006-01-12
19:09:33
Email
Cześć dziewczyny! Wczoraj robiłam test Pappa i USG trójwymiarowe.Ale frajda!!! Ale ten mój dzidziuś to urwis cały czas obracał się pupą do mamy i taty i oczywiście wywijał koziołki. A ci tam!!!;))) Do przodu, do tyłu, na boki... Tylko przez chwilkę widzieliśmy buźkę. Ma już od główki do pupki ponad 7cm. Maluszek co? Trzymam za Was kciuki. Ja prztyłam póki co 2 kg ale termin mam na 15.07. Pozdrawiam.
słitka
2006-01-13
10:30:59
Email
Hej kobitki. Byłam u gina zrobić USG bo martwiłam się, że nie czuję ruchów.Okazało się z USG jestem w 19 a nie 20 tyg poza tym mam sporo łożyska na przedniej ściance dlatego moge jeszcze nie czuć ruchów nawet 2 tyg.Dodatkowo dzidziuś jest wielki leniuszek i nie bardzo chce mu się ruszać nawet USG nie bardzo się przejął:)Ale najważniejsze, że wszystko jest ok i dzidziuś jest zdrowy:) POZDRAWIAM
Kasia :)
2006-01-13
20:43:51
Email
Hejka,a ja Wam sie pochwale ze wlasnie jestem na polmetku-20 tydzien :)Co do przytycia,to nie duzo-ok 3 kilo, ale za to walcze z rozstepami,mialam juz przed, wiec smaruje sie czym sie tylko da,zeby mi sie wiecej nie porobilo :) My teraz 24 idziemy na usg,juz sie nie moge doczekac....Trzymam za Was kciuki i za Wasze dzidzie!!!!! Pozdrawiamy :)
Strona 3 - poprzednia, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, następna

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum