szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Matki, żony, kochanki (problemy z dziećmi, mężami i niemężami, teściowymi, pracą, plotki, rady, itp)
temat - KLUB NIESFORNYCH SYNOWYCH


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 23 - poprzednia, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23,
Napisano: Treść:
sylwetka
2006-01-24
Email
Witam wszystkie synowe świata i zapraszam do Klubu Niesfornej Synowej Kórakolwiek z Was: 1)nastawia męża przeciwko jego całej rodzinie 2) uważa tylko swoją rodzinę 3)dąży do zerwania pępowiny syna z matką(on sam tego chce) ...)wpisz swą wadę melduj się wpis gratis wysłucham każdej skargi Pozdrawiam S.
oliran_ka
2007-08-24
22:42:53
Email
Witajcie dziewczyny, drogie Mamy i Synowe! Od dłuższego czasu tropię wątek relacji synowa -teściowa (bo mam problem ze swoją nadgorliwą teściową, która za wszelką cenę chciałaby "chodzić w moich "matczynych" butach" a uważa, ze "chce dobrze, bo chce pomóc"). Czytałam tez artykuly na babyonline Widzę, że moja tesciowa nalezy do tych trudnych. Niemal wszędzie pisze sie "dla synowej" czyli rady typu "zrozum, wyznacz granice, przejdź do porządku dziennego, ona tez kocha Twoje dziecko, to jest Matka Twojego męża więc... lepiej milcz, bądz dyplomatyczna etc. , etc." Zasadniczo trudno nie zgodzić sie z tymi radami. Ale niemal nikt nie pisze do teściowych. Myślę, ze dobrze by bylo by Panie Teściowe (i niektóre z nas - ja też - dzieki naszym małym synkom ) mialy tez taką ksiązkę lub chociaz sensownie napisany artykuł opierajacy sie o konkrety - realne sytuacje i odbiór ich przez synowe. "Gdyby teściowe i synowe zechciały wysilić się na tyle, aby pomyśleć, w jaki sposób nawet te najbardziej nieświadome uczynki dokonane bez cienia złego zamiaru mogą przysporzyć problemów, w jaki sposób pozornie niewinne słowa lub czyny mogą zostać opacznie zrozumiane albo w jaki sposób jeden jedyny akt złośliwości może na zawsze pogrzebać szanse na dobre relacje, być może wtedy mogłyby one uniknąć szkodzenia swoim związkom" (Eden Unger Bowditch, Aviva Samet, Trudne życie synowej – sztuka przetrwania – rady dla synowej). Napiszmy wspólnie taki poradnik, lub przynajmniej dajmy wiarygodny materiał do napisania takiego tekstu. Może znajdzie się jakiś psycholog lub dziennikarz który to zgrabnie zredaguje? Co o tym sądzicie? Moze każda zainteresowana pomysłem napisze 1, 2 lub 3 rady i w kilku zdaniach opisze drażliwe sytuacje? A także napisze czego oczekiwałaby w konkretnej chwili od Teściowej. Co o tym sadzicie? Pozdrawiam serdecznie i liczę na odzew )
Strona 23 - poprzednia, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23,

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum