szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Ciąża (zdrowie i samopoczucie w ciąży, przebieg ciąży, wątpliwości, szpitale itp.)
temat - Styczeń / Luty 2009


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 3 - poprzednia, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, następna
Napisano: Treść:
dota
2008-08-23
Email
hejka!! mówiłam ja co prawda na 20 luty ale mi nie przeszkadza, a nawet lepiej jak troszke wiecej nas się zbierze. Będzie milej :) pozdrówka
basienka25
2008-09-19
22:35:57
Email
Nie znamy:)
dota
2008-09-24
21:01:52
Email
hej O rety jak ostatnio mało czasu mam, a jak szybko mi leci ..nie do wiary ze to juz 18 tydz? Belu nie wiem jak skonczyła sie pierwsza ciąza, ale musisz uważać na siebie, szczególnie ze teraz przy dzidzi cięzko lezec i wypoczywać, no chyba ze masz kogos do pomocy. Hehe ja tu sie wymądrzam a sama tez ostatnio jakos sie przesilam chyba bo mi tez jakos tak brzuch twardnieje, ale wieczorami jest najgorzej. Płci jeszcze nie znam 1 paz ide do ginka ..ale czy on stwierdzi?? wątpię. A co do choróbsk to duzo zdrówka dziewczynki. oja córcia własnie zakatarzona i z gorączką ..mam nadzije ze ja sie uchowam i od niej nie złapię :( pozdrówka i miłej nocki
Kasia:)
2008-10-02
09:40:24
Email
Basieńko,dzieki i tez trzymam kciuki:)
bela
2008-10-02
18:04:10
Email
no ja po wizycie. Nie jest dobrze :-(. Skurcze robia swoje... Niestety...... DR chciala mi dac L-4 ale jakos ja "uprosilam" i jeszcze ze 2 tyg moge pochodzic do pracy w celu poprostu lepszego samopoczucia psychicznego bo w pracy mniej sie namecze niz w domu (jako gospodyni odpowiedzialana za wszystko no i mamam zbuntowanego 2,5 - latka) no i poki pogoda jeszcze w miare. Mam wiec cala recepte jakis lekow. Od poczatku tygodnia tak zle sie czyje: brzuch mam caly czas napiety, ciezki, bola krzyze. Jechalam na no-spie. W nocy tez bylo zle.... Ale te leki maja pomoc. I bedzie DZIEWCZYNKA!! Sama widzialam i poznalam :-)
To teraz wy piszcie co u was
Kasia:)
2008-10-02
18:16:02
Email
Bela,i Tobie ogromne gratulacje i z powodu ciazy i z powodu dziewczynki,na bank bedzie kapitalna i sliczniutka...ciekawe co bedzie u nas.....
basienka25
2008-10-02
18:57:01
Email
Belu, a więc uważaj na siebie, oszczędzaj się w miarę możliwości. Ja jutro mam usg, też jestem bardzo ciekawa czy poznamy płeć. Ale gdzieś podświadomie czuję, że to będzie druga dziewczynka:)
bela
2008-10-02
19:29:43
Email
Kasiu GRATULUJE Tobie!!!!!!! A na kiedy masz termin??? Moze bedziesz tu z nami pisac??
Basienka to czekam na wiesci
bela
2008-10-02
19:32:59
Email
aa i jeszcze DR pytala czy cos jem bo spadla mi waga o kilogram. Nie moglam w to uwierzyc hihihi. I mam robic badania m.in. glukoze fuj....
Kasia:)
2008-10-02
19:34:39
Email
dzieki,no ja jestem dopiero w 6 tygoniu,tak ze termin jak z Lenka-koniec maja poczatek czerwca,zobacze jeszcze dokladnie pewnie ok 14 jak pojde do lekarza i zalozy mi karte ciazy...:)
basienka25
2008-10-03
19:47:24
Email
Ja już po badaniu. Dzidzia waży 520g, całkiem sporo jak na 23 tygodnie. Podobno będzie gabarytów Oli, hihi. No i chyba raczej to dziewczynka, bo pani doktor nie widziała jąderek:). A tak to wszystko w porządku.
dota
2008-10-09
17:17:34
Email
helo!! Belu gratulacje dziewczynki :)) no i trzymam kciuki za to oby sie udało jak najdłuzej do pracy pochodzić :) Basienko suuper ze dzidza dobrze sie rozwija :) A u mnie tez oki. Na usg nie wyszło jeszcze kto tam tak rozrabia, ale za tydz ide na 3d, na połowkowe bo moj gin to olewa wszystko. A poki co pech mnie nie odstepuje tym razem zalane 4 mieszkania, mnóstwo zalów i gadania, rozkłuta łazienka dużo pyłu i kurzu ...mam dość :( normalnie wszystkiego sie odechciewa ...no ale dobrze ze to sie stalo teraz a nie jak dzidzia bedzie juz z nami w domku. Chciałam sobie do babci jechać, moze na basen zacząc chodzić ...ale jakos tak mało czasu na wszystko! Pozdrówka papa
dota
2008-10-09
17:22:16
Email
a powiedzcie mi dziewczyny ...moze pamietacie jak ubierałyscie swoje pociechy ...bo z tego co pamietam macie dzieciaczki z lutego? Czy kupowałyscie kombinezon jakis ...bo w sumie luty to jeszcze zimno, no ale juz niedługo ...i tak na dobra sprawe nie wiem czy kupowac jakis kombinezon czy wystarczy taki polarkowy kombinezonik + mam troszke wiekszy taki bawełniany ...kurcze nie mam zupełnie pojecia a nie chciałabym ani wydawac kasy w błoto, ani przeziebic maluszka na samym początku :( pamiętacie jak to było u Was ?
basienka25
2008-10-09
17:32:45
Email
Tak ja miałam dla Oli kombinezon. Ale jak masz polarkowy to chyba starczy. I tak będziesz przykrywac kocykiem w wózku, a na mróz chodzic nie będziesz raczej. Ja kupiłam juz taki fajny kombinezonik na 0-3 miesiące, na allegro za 3,55zł :) Bo tamten po Oli oddałam komuś.
bela
2008-10-09
17:52:01
Email
ja nie wychodzilam zima tyle co przejechac do lekarza i ubieralam dziecko grubiej a na to polarkowy kombinezon + kocyk i tyle
bela
2008-10-15
08:33:09
Email
no dziewczyny ale sie obijacie. Nie dosc ze jestesmy we 3 to tak slabo sie udzielamy ;-)
basienka25
2008-10-15
14:02:40
Email
No tak ,jakoś czasu mniej niż w pierwszej ciąży:)
Kasia:)
2008-10-15
19:35:04
Email
Hej, z racji tego, że tylko Wy jestescie na razie tu znowu w ciązy mam pytanko,czy któras miala za 1 razem cukrzyce ciążową i teraz tez ma?Bo ja mialam i pewnie znowu mnie to czeka...Czuje sie teraz znacznie bardziej zmeczona niz za 1 razem,ale to pewnie dlatego ze popoludnia spedzam z malutka a nie na spaniu:)mdli mnie bardziej-od rana do wieczora-tak ze czekam onca tego mniej milego okresu ciazy....pozdrowionka
basienka25
2008-10-15
19:53:19
Email
Kasiu, ja wprawdzie cukrzycy nie miałam, ale tylko podwyższony cukier. Teraaz jestem juz po badaniu obciążenia gluzkozą, ale wynik będę znać dopiero w poniedziałek. Na początku masz prawo czuć się zmęczona, to chyba nie świadczy od razu o cukrzycy. Mdłości też miałam na początku, nawet większe niż w pierwszej ciązy, na mięso i pochodne wogole nie mogłam patrzeć. No ale przeszlo, cale szczescie. Ale zmeczenie ciagle mi dokucza. Po 5 godzinach w szkole czuje sie jak po zbieraniu ziemniakow z pola, hehe.
bela
2008-10-15
20:52:46
Email
Kasiu ja tez nie mialam cukrzycy. Jestem juzpo badaniu i po obciazeniu mam 5,9 o ile dobrze pamietam. A zmeczenie to i owszem ogromne a to dlatego ze mamy juz jedna pocieche no i wszsytkie domowe obowiazki a wiec mniej czasu na odpoczynek. Mysle ze taka jest yego zmeczenia przyczyna. Za pierwszym razem to sie mozna bylo wylegiwac do woli i wszytko bylo zawsze na czas zrobione. A teraz rzeczywiscie czasu brakuje bo ktos maly nam sie miedzy nogami peleta i zajmuje duzo czasu :-).
Kasia:)
2008-10-16
10:19:06
Email
dzieki dziewczyny za odpowiedz,od 2 lekarzy slyszlam ze skoro mialam przy pierwszej ciazy cukrzyce to na 90 % przy drugiej tez bede miala no i grozi mi w pozniejszym wieku:( co do zmeczenia to fakt,czas leniuchowania sie skonczyl,ale jak slysze moja mala szczebiotke,to wszystko zniase za jej milosc,przytulanie i buziaki...ciekawa jestem co tez tym razem zmajstrowalismy...ale to bedzie dopiero wiadomo ca pare ladnych tygodni:)
basienka25
2008-10-21
13:50:47
Email
No niestety, Kasiu, zapewne masz rację. Okazało się, że znów mam podwyższony cukier, nawet bardziej niż przy pierwszej ciąży. Muszę powtórzyć badanie no i niestety zrezygnować całkowicie ze słodkości:( Poza tym to ok, dzidziuś rośnie, wierci się jak szalony(a). Przytyłam w sumie 7kg.
bela
2008-10-23
13:02:57
Email
a ja od wczoraj na L-4 :-(. Zarazilam sie od dzieci wirusem zoladkowym. Tak mnie przemaglowalo ze hej. Nawet lekow nie moglam przyjac bo zaraz zwracalam. Temperature tez mialam. Poszlam do ginki i dala mi zwolnienie. Z dzieckiem jest ok. Nadal ma ulozenie miednicowe. A ja mimo lekow mam twardy nieco brzuch. kazala duzo wypoczywac. Caly wczorajszy dzien pzrespalam. Ok 23 wstalam sie umyc i dalej spanie. Maz mowi ze to nie tylko pzrez wirus ale takie zaleglosci przez prace mialam......Dzis pojechalam do pracy ze zwolnieniem i tak mi sie teskno zrobilo ze mnie tam nie bedzie a dzieciaczki tak dopytywaly czy juz wrocilam :-(. No i nie wiem co w domu bede robic.....nudy....
basienka25
2008-10-23
15:54:24
Email
Ja też martwię się, co będę robić w domu, na zwolnieniu:)
Kasia:)
2008-10-23
17:19:58
Email
Matko,dziewczyny a ja nie moge sie doczekac choc 2 tygodni zwolniena....:) ale to moze ze wzgledu na srednie samopoczucie i to, ze ciagle chce mi sie spac:)
bela
2008-10-24
09:53:57
Email
kurcze ale mi sie "szczesci"........Tomek w nocy wolal ze boli go brzuch i pociagalo go ale niczym nie wymiotowal. Od rana to samo... Nie poszedl do zlobka bo boli go brzuch nic nie chce jesc i pic i raz zwymiotowal. Zarazil sie ode mnie kurcze...... Dobrze ze moge sie nim zajac choc sama jeszcze nie wydobrzalam. Nie spalam pol nocy przez bolacy brzuchol......Jakbym wczesniej poszla na wolne to moze ustrzeglibysmy sie choroby. W zeszlym tygodniu rozmawialam z matka i ona pytala czy nie boje sie tych wirusow, chorob itp........I co ?? Dopadlo ....
bela
2008-10-24
09:54:53
Email
Kasia a czemu nie mozesz isc na L-4?? Basia a Ty??
Kasia:)
2008-10-24
10:13:03
Email
Musze przechodzic do konca listopada,zeby mi jeszcze raz przeliczyli podstawe do zwolnienia,bo ostatnia wyliczona mam niska,a to by juz byla tez i do macierzynskiego.zeby jeszcze raz przeliczyli trzeba przechodzic bez zwolnienia 3-m-ce.kurcze a moj maz od wczoraj ma cos problemy z zoladkiem i dzisiaj jeszcze dostal temperatury...boje sie zeby nie wirusowka,bo juz mielismy pod koniec sierpnia i Lenka tydzien nam wymiotowala-szczegolnie nocami-to byl koszmar...zreszta,dla mnie teraz tez nie za bardzo to wskazane...
bela
2008-10-24
11:12:15
Email
no tak. U mnie w szkole ten wirus bardzo powszechny. To pilnuj sie jakos choc bedzie ciezko. Bez przytulanek i buziaczkow z mezulem. Lenka tez. U mnie w domu pozarazalismy sie wszyscy
basienka25
2008-10-24
12:14:29
Email
Oj te choróbska jak się przyczepią. Ja na zwolnienie na razie nie chcę iść, zanudziłabym się chyba w domu. Nie mam za dużo godzin, każdego dnia praktycznie o 12 już jestem w domu. Myślę do świąt dociągnąć, jeszcze dwa miesiące. A po nowym roku już będę odpoczywać.
Kasia:)
2008-10-26
18:14:05
Email
ewakuowałyśmy sie na weekend , wiec mam nadzieje ze nas chorobsko ominie...matko jak mi sie nie chce jutro do roboty-tak mi dobrze w domku,w dzien z Lenka sie zdrzemnę....:)
dota
2008-10-26
22:01:13
Email
hejka!! Długomnie nie było, ale jakos tak jak pisze Basienka mało czasu w tej drugiej ciązy a pozatym bylismy tydz u mojej babci troche sobie poodpoczywac :) Kasiu ja cukżycy nie miałam wiec Ci nie pomogę, ale teraz tez czułam sie duzo bardziej zmeczona niz w pierwszej ciązy, i tez moja córeczka nie spi w południe ..moze to własnie jest powód tego zmeczenia?? no ale teraz jest lepiej takze zycze Ci szczęsliwego dotrwania do tych lepszych czasow :) mdłosci tez miałam wieksze ...ogólnie druga ciąza dopieka mi bardziej hihi Matko dziewczyny ja tez nie mogłam sie doczekac kiedy do pracy nie bede chodzić, a tu masz w domu wiecej roboty niz by sie wydawało ...czas mi płynie o wiele szybciej niz jak do pracy chodziłam, po prostu przez palce przecieka. Belu mam nadzieje ze juz lepiej sie czujesz. Duzo zdrówka życzę!!! Oj no i duuużo zdrówka dla Tomusia!!! Zreszta widze ze tu wszyscy duuuzo zdrówka potrzebują...ehhh ta zimnica brrr straszne od razu i choróbsk mnóstwo.Nas tez nie omineło. U babci Nadia dostała zapalenia krtani ...chyba bo to tylko moja diagnoza. Ja sie okropnie przeziebiłam, słaba byłam w głowie mi sie kreciło, mąz lekkie przeziebienie, dzis juz dochodzimy powoli do siebie. Jutro z Nadia ide do kontroli czy gardziołko zdrowe, bo rozbrykała mi sie na wyjezdzie, normalnie jakby diabeł w nią wstąpił, makabra, zamiast odpocząć to ja miałam koszmar, ale przynajmniej teraz docenie ten spokój w domku :) ehhh lece bo pozno a ja zmeczona. Beznadzijena ta zmana czasu :( pozdrówka i trzymajcie sie zdrowo
bela
2008-10-27
12:55:20
Email
no Dota wreszcie cos skrobnelas ;-). U nas juz lepiej ale wiecie co? ten wirus zoladkowy przeszedl na moja mame.....Mąż, ja, Tomek, moja mama i kto teraz jeszcze?? oby nikt!!!!!!!!
co do czasu to teskno i nudno mi bez szkoly ale domowa robote mam juz poplanowana i wypisana zeby nic nie umknelo. Moze grudzien bedzie juz wolny od roboty....no najwyzej taka biezaca. No i mam nadzieje ze ten czas nie bedzie mi sie dluzyl.......Zdrowka
dota
2008-10-28
21:56:35
Email
helo! No Belu te wirusy juz są takie wredne ze kazdego próbuja złapac ehhh. A ja wczoraj koszmar przezyłam z moją zbuntowaną córeczką ...jejkus cały dzien płakania kopania siusiania w majtki normalnie szok myslałam zezwariuję :( ale dzis juz lepiej bylismy u pediatry badanie moczu zleciła jeje mam nadzieje ze to nie kolejne antybiotyki :( A przed chwilą własnie węzyk pekł od kranu i mało nie zalalismy całego mieszkania i jeszcze sąsiadów brrrr znowu to samo makabra ...kiedy to sie skonczy??? dobra spadam bo cos głowa zaczyna mnie pobolewac. Mam nadzieje ze to nie kolejny atak migreny. papa miłej nocki :)
basienka25
2008-11-09
19:31:36
Email
Jak Wasze zdrówko dziewczyny? Ja mam sie dobrze, troszkę Ola moja kaszle, mam nadzieję, że na mnie nie przejdzie, chociaż parę dni temu zaczęło mi drapać w gardle, ale septolete pomogło. Wiecie co moje dziecko dziś zrobiło?>! Wzięło maszynkę taty i próbowało się golić! Efekt? Niezłe zacięcie pod nosem, teraz chodzi z plastrem i mówi, że więcej nie będzie tak robić, bo krew leci. Oj, ile jeszcze takich niespodzianek przed nami? Ostatnio jest bardzo nieznośna, straszliwie uparta, stara się stawiać na swoim, ale ja się nie daję, chociaż dużo nerwów mnie to kosztuje.
bela
2008-11-12
18:46:42
Email
u nas w miare ze zdrowiem. Tomek ma katar i czasem zakaszle ale osluchowo jest ok. Cale szczescie. Ja od dwoch tygodni czuje sie slaba i zmeczona. Moze anemia mnie dopada??? Skurcze mimo tabletek nadal sa, czasem jakies male plamienie. Jak chodze to mi brzuch ciazy i pobolewa. I cnhyba bobo nadal ma pozycje miednicowa ba czuje kopniaki w dole brzucha a czasem mam wrazenie ze mi cos wypadnie. Wiecej informaci bede miec w nastepna srode po wizycie. Sama juz nie moge sie doczekac ;-)
dota
2008-11-16
21:29:37
Email
helo! No ja na razie odpukac nie choruje, Nadia tez po krtani nie ma sladu ;) tylko te nerwy zostały :( ale i tak juz w małych dawkach, ale cokolwiek nie po jej mysli to płacz albo krzyk ...rety. Basienko no niezla ta Twoja córunia hihi ale to naprawde trzeba miec oczy dookoła głowy a i tak sie nie upilnuje :( Belu no a jak tam u Ciebie byłas juz na wizycie, ja tez mam miednicowo ułozone dziecie choc jak tak prosze zeby nózki do góry dało, to nieraz sie okręci hihi. Wogóle zaczelismy do szkoły rodzenia chodzic hihi Nadia na razie z nami chodzi bo nie mamy jej z kim zostawic :) Belu mi tez brzuchol ciązy i pobolewa przy chodzeniu, nie mówic juz jak Nadia ma ochote pobiegac, huhu cięzko. czy wogóle szybszym krokiem gdzies pójsc. Masakra ale w pierwszej ciazy miałąm tak samo. no wczoraj mi sie zaczął 3 trymestr kurcze jak ten czas leci ...hihi zupełnie inaczej niz w 1 ciązy. Pozdrówka lece spac bo ostatnio mało sie wysypiam moja panna budzis ei w nocy i nie spi nieraz po 2-3 godz niewiem juz co robic?? papa
basienka25
2008-11-20
12:53:10
Email
U nas gardła zawalone. Ola dziś dostała antybiotyk, po tygodniu podawania Eurespalu kaszel nie minął, więc dziś byłyśmy znów w przychodni. Mnie gardło też boli, nie kaszle tak mocno jak Ola, ale jest dokuczliwe. Robiłam obciążenie glukozą 75g, na szczęście wynik w normie, ale samego badania nie wspominam tak miło. Zemdliło mnie do tego stopnia, że mało nie zwróciłam, trochę słabo mi się zrobiło i zawieźli mnie na oddział ratunkowy. Tam sobie poleżałam ponad godzinkę i potem było ok. U mnie już 30 tydzień leci, przytyłam tylko 1kg za miesiąc, więc w sumie 8. Na mojej wadze pokazuje 9 do przodu, ale sugeruję się doktorską wagą, hehe
bela
2008-11-21
11:05:22
Email
po wizycie srodowej czyli ze skonczonego 30 tc:
nic sie nie zmienilo jesli chodzi o szyjke (calkowicie skrocona). Jesli chodzi o plec to nadal dziewczynka :-). Dzidzi wazy ok 1400g. DR mowila ze ok. Wymiary brzuszka i kosci udowej sa o 2 tygodnie mniejsze (28 tc) od wymiaru glowki (30 tc). Hm… Nadal te same leki i kaze mi lezec i duzo odpoczywac. No ale lez tu w domu jak tyle roboty ;-). Ulozenie juz prawidlowe – glowka w dol i troszke nisko. Kolejna wizyta 17 grudnia. Moja waga ma 112 kg na plusie :-/. Niby wg jakis tam gazet dobra ale.......... Basia zdrowiejcie
basienka25
2008-11-21
16:50:08
Email
Ile na plusie???
bela
2008-11-21
18:24:13
Email
ho ho ho 112 no jak slon hihihihi. Cosik sie wcisnelo :-). Na plusie mam 11 kg
basienka25
2008-11-21
19:16:23
Email
:)
basienka25
2008-11-21
19:18:04
Email
Moja Ola ogląda reklamę cyfrowego polsatu, gdzie dziewczynka mówi: "Będę miała siostrzyczkę" i mówi - Będę miała blaciśka:)
dota
2008-11-21
19:55:56
Email
helo!! Oj BAsienko duuuzo zdrówka Wam życze!!! u mnie tez 8kg do przodu, ale tym sie nie martwie, bo Nadia to az za duzo ze mnie wyciągnęła i byłam przez moment az za chuda ...haha no a potem jak przestałam karmic wszystko wróciło no normy a nawet lepiej :> Kurcze dziewczyny wy na zaolnieniu i tak zadko do gina?? mój czubek chyba na kase leci bo jak poprosiłam o zwolnienie to on dał mi na 2 tyg i mówi ze musze co 2 tyg przychodzić :(
basienka25
2008-11-21
21:32:47
Email
Ja na zwolnienie idę 5 stycznia, ale sądzę że mi też na 2 tyg. tylko da. A teraz mam wizytę co 3 tygodnie. Z tymi kg to ja się nie martwię,broń Boże:) Zanim zaszłam w ciążę już miałam widoczną nadwagę, więc teraz spokojnie sobie tyję, nie szaleję, haha, jak to przy Oli było. W pierwszej ciąży przybyło mi 17kg, teraz chciałabym max 12, bo 5 mi zostało po Oli:)
bela
2008-11-21
21:33:05
Email
no a co bedziecie mialy przypomnijcie?? Dota Ty tez tylko 8 kg na plusie?? To tylko ja taka gruba :-(. no napiszcie jakie wymiary maja wasze babelki czy tez takie roznice jak u mnie
Strona 3 - poprzednia, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, następna

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum