szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Ciąża (zdrowie i samopoczucie w ciąży, przebieg ciąży, wątpliwości, szpitale itp.)
temat - Termin na Kwiecień 2006


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 4 - poprzednia, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, następna
Napisano: Treść:
ka_ma
2005-10-12
Email
Cześć! Jestem mamą 6-letniego chłopca a w kwietniu spodziewam sie drugiego dzidziusia. Może ktoraś w Was też ma termin na kwiecień. muslę że bedzie o czym pogadać
dota
2005-10-25
19:53:16
Email
Cześć !!! sorki że tak długo nie zaglądałam (choć w sobotę byłam ale forum nie było???) A wczoraj głowa mi tak pękała że nie byłam w stanie do kompa dojść (te okropne migreny). Brzuszek się u mnie nic nie ruszył (no nie liczę licznych wzdęć). zresztą to chyba jeszcze za wcześnie :( dziwne ale z jednej strony strasznie szybko mi czas mija a z drugiej bardzo się wlecze. A jak tam Mikuś? już się lepiej czuje? ta pogoda taka straszna że ciągle ktoś podziębiony chodzi i bardzo łatwo złapać. Ja jeszcze trochę pociągam nosem ale to tylko dlatego że jak wyzdrowiałam Bartek zaczął kichać. no i trochę na mnie przeszło ale najgorsze mamy za sobą:) a pisałaś coś o zdjęciu Mikusia chętnie bym go zobaczyła, na pewno przystojniak z niego :) pozdrawiam dota
dota
2005-10-25
20:02:24
Email
aha i nie wiem co się ze mną dzieje ale ostatnio mam straszne mdłości i to przez prawie cały dzień z małymi chwilkami odpoczynku :( ale jakoś się trzymam i mam nadzieję że to szybko minie . buziaczki
dota
2005-10-25
20:02:30
Email
aha i nie wiem co się ze mną dzieje ale ostatnio mam straszne mdłości i to przez prawie cały dzień z małymi chwilkami odpoczynku :( ale jakoś się trzymam i mam nadzieję że to szybko minie . buziaczki
ilona81
2005-10-26
09:44:41
Email
Hejh..sorki, dlugo mnie nie było, al ewiecie jak to jest przed weselem :) troche spraw na głowie..a Dotka, mdłości ja tez miałam, w ogóle czułam sie okropnie przez pierwsze 3 misiące ciązy, teraz kiedy wkroczyłam w drugi trymestr jak ręką odjął..wszystkie dolegliwości przeszły..brzuszek sie lekko poiększył..ale serio..czasem zapominam, ze jestem w ciazy..taka poprawa..tobie też tego życze.. ;) Jade zaraz na ostatnie zakupki przed ślubem..juz nie moge się doczekać soboty..a z drugiej strony jestem przerażona.. :P pozdrawiam..
dota
2005-10-26
20:32:14
Email
Witam. też już bym chciała być w tym lepszym okresie, bo te mdłości są nie do wytrzymania :( ale co tam ja tu tylko marudzę a przed Tobą Ilonka ważny dzień. bardzo się cieszę że czujesz się dobrze, będziesz mogła dobrze się zabawić na weselu :) i nic się nie bój będzie super, dla mnie ten dzień to nawet był za krótki (bo najpierw tyle przygotowań a potem zleciało nie wiadomo kiedy). pozdrówka :)))
ka_ma
2005-10-26
22:04:37
Email
cześć!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Dota mnie tez boli głowa powiem ci ze teraz w drugim trymestrze przy bólach głowy nie wymiotuję ale wcześniej to było coś strasznego.Ja mam takie 2-3 dniówki. Pierwszego dnia boli mnie tak że aż mi niedobrze nie wstanie myśleć o niczym innym jak tylko o spaniu a póżniej stopniowo sie wszystko wycisza. Myślę że juz nie będziesz się dlugo męczyła bedzie z dnia na dzień coraz lepiej. Kurcze ja znowu złapałam katar od Mikusia. Jemu juz zdecydowanie lepiej bo zaraz poleciałam do apteki i kupiłam zestaw ratunkowy bez recepty. Mam nadzieję że mi przejdzie. Jutro jadę do lekarza do warszawy. Trochę się denerwuję. Ilonka trzymaj się !!!!!!!!!! Życzę wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia. !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Pa
ka_ma
2005-10-27
21:32:12
Email
Dziewczyny byłam u lekarza. Bardzo miły facet ten profesor. Oczywiscie byłam na fotelu ale najważniejsze że wszystko jest dobrze!!!!!!! A i słyszałam bicie serduszka...!!!Pa
ka_ma
2005-10-27
21:50:24
Email
a o to mój synek

ka_ma
2005-10-27
21:55:00
Email
tu go lepiej widać

ilona81
2005-10-27
23:52:36
Email
Hej..ja tylko na chwile..szykuje sie na to wesele..suknia juz gotowa..a ja zestresowana, ale jakoś bedzxie.. :)
dota
2005-10-29
00:17:46
Email
Hejka sorki że tak sporadycznie ostatnio bywam ale mam straszne urwanie głowy. wczoraj długo w pracy, dziś przygotowywałam różne smakołyki dla niedzielnych gości no i sprzątałam 2 chałupki z kolei jutro bede w szkole, no a w niedzielę będą goście. jejkuś trochę mnie brzuch pobolewa nie wiem czy zbytnio się przemęczam? Karinko masz prześlicznego szkraba w domku, no i bardzo się cieszę że u ciebie w brzuszku wszystko oki (ja jeszcze nie słyszałam serduszka ...i już nie moge się doczekać aż kolejny raz pójdę do lekarza, a dziśiaj rano byłam jeszcze na badaniach hihih w końcu się wybrałam bo już to tak odkładałam. bartek ma ze mnie beke bo tak to nigdy nie lubiłam chodzić do gina a teraz wręcz nie mogę się doczekać :)Karinko jak będzie Cię jeszcze bolała głowa poroś męża aby wymasował Ci ramiona i kark, a jesli nie będzie go w pobliżu masuj sobie uszy a szczególnie płatki. ponoć pomaga (uszu jeszcze nie masowałam - bo na razie nie było takiej potrzeby , ale ramiona wymasowała mi ta sąsiadka do której chodziłąm na świecowanie uszu. ból minął jak reką odjął na razie żadnych bóli głowy - a to świecowanie też pomogło na razie jestem zdrowa, i to bez żadnych leków a już miałam zatoki zawalone i pewnie bez antybiotyków by sie nie obeszło :) Ilonka jutro ble co ja pisze dziś (...o kurczaczki już tak późno?) Twój wielki dzień życze Ci samych radosnych chwil na nowej drodze życia, i wogóle wszystkiego naj... Pewnie tu już dziś nie zajrzysz ale tzrymam kciuki, żeby wszytsko wyszło jalk najlepiej :D buźka pa idę spać bo jutro nie wstanę (ale tak się dziś dobrze czuję ż enawet nie czuję że jest już tak późno:D
ka_ma
2005-11-02
13:17:24
Email
cześć dziewczyny!!!! Oj widzę że ostatnio wszystkie nie mamy czasu!!! Ale myślę że bedzie lepiej bo przed nami długie zimowe wieczory. Dota to kiedy idziesz na wizytę?? Napisz jak było i co słychać u maluszka. Dzięki bardzo za rady na bolącą głowę.:-))) To prawda ze Mikuś jest słodki ale juz taki duży... to facet który wie czego chce. pamiętam jak ciągnął cyca ( przez rok i siedem miesięcy) zaczynał mówic pierwsze słowa, chodzić a teraz...kupuje mu ciuchy na 134cm . To jest niesamowite!!! Zobaczycie same!! Ilonka napisz koniecznie jak było!!!!!Buziaczki dziewczynki
pima
2005-11-02
21:06:48
Email
hej dziewczynki :) jestem tutaj nowa, chetnie sie do Was dolacze, takze z terminem a kwiecien, a dokladnie 5. Mam juz jednego synka z kwietnia i jest 6 latkiem tak jak synek Ka_my, oraz drugiego synka z lutego-niedlugo 4 latek. skonczylam 18 tydz i zaczelam 19, czuje ruchy juz od dobrych 2-3 tyg, biore materne a Wy ? jakies witaminki ? hemoglobina mi stale rosnie az dziw dzisiejsza to 13,6 i jestem w szoku ale po 20 tyg nastapi naturalny spadek, mam nadzieje jednak, ze nie za wiele bodojdzie jeszcze zelazo wtedy do lykania pozdrawiam cieplo pima
dota
2005-11-02
21:46:47
Email
Cześć!!! Miło, że jeszcze ktoś do nas dołącza, witam Pima!!! :) ja biorę duo-vit, a wyniki chyba mam dobre w sumie to nie za bardzo się na tym znam :D ale idę w poniedziałek do lekarza więc wszystko się wyjaśni (jejkuś już się nie mogę doczekać - mam nadzieję ze wszystko w porządku - no i że wreszcie usłyszę bicie serduszka :D ) Ilonka ja też czekam z niecierpliwością na relację!!!! pozdrówka :)))))
ka_ma
2005-11-03
08:39:40
Email
Cześć dziewczyny!!!! cześć Pima!!!ja również się ciesze że do nas dołączyłaś, no to ty bedziesz miała już niezłą gromadkę!!! Teraz by się dziewczynka przydała. Mamy bardzo zbliżone terminy-ja mam na 3 kwietnia. Biorę maxywit-to zwykłe witaminy plus kwas foljowy. Pytałam czy coś zmieniać ale lekarz powiedzia ł że mam tak dobre wyniki żeby przy tym zostać. Ale dzisiaj kupię jakieś inne bo przecież teraz łykanie kwasu już nic nie daje. Napisz jak to było jak na świecie pojawiło sie drugie dziecko? Dota napisz koniecznie relacje po wizycie!! Trzymam kciuki żeby wszystko było ok.!!!Dziewczynki a ilie macie latek? Ja mam 29!!Buziaczki
dota
2005-11-03
21:05:33
Email
Cześć mamusie i młoda mężatko :))) Ilonka to chyba pojechała w podróż poślubną !!! ja mam 26 lat i jestem spod znaku wodnika (a WY ??). Pima napisz też skąd jesteś? Ja nie wiem co się ze mną dzieje, bo do tej pory myślałam że to wzdęcia ale teraz już nie jestem pewna czy to wzdęcia czy po prostu dzidzia rośnie :) ?? dziś mnie strasznie bolał brzuszek i nie wiem czy od tych wzdęć czy dlatego że już spodnie są trochę ciasne czy może jeszcze jakiś inny powód ?? ale jak tylko wróciłam do domku i zjadłam ciepły obiadek no i konieczne było poluzowanie spodni i wymasowanie brzuszka to wszystko ustąpiło :D a i towarzyszył temu ból krzyża który ustąpił jeszcze troszkę później po spacerku (a dokładniej po odpoczynku po spacerku :) trzymajcie się cieplutko pa :D
dota
2005-11-03
22:12:25
Email
A dziewczyny powiedzcie mi jeszcze, bo mam dylemat, czy mogę pofarbować włosy??? mam już takie okropne włosy i nie wiem co robić chciałam się doktora spytać ale może wy coś wiecie na ten temat w końcu już byłyście w ciąży. dziś już nawet kupiłam sobie farbę z zamiarem pofarbowania ale strasznie sie boję że zaszkodzę maluszkowi, a z drugiej strony to długo już chyba nie wytrzymam z tymi moimi włochami :( pomóżcie proszę!!!! pa
ka_ma
2005-11-04
10:13:28
Email
cześć Dota.!!!A w którym ty jesteś tygodniu? Pamiętaj że mie można sciskać brzucha! Może boli cię właśnie dlatego że spodenki są za ciasne. Ja od 16 tygodnia noszę spodnie ciążowe czyli takie z szerokim bawełnianym pasem. Jak byłam sciśnięta też bolał mnioe brzuch. Pamiętaj że brzuch musi być miękki. Jak będziesz w poniedziałek u lekarza to powiedz o tym. Myślę że już pora zmienić spodenki. Polecam wybrać się na zakupy do H&M tanio i jest w czym wybierać. A jeżeli chodzi o farbowanie ja farbowałam dwa tygodnie temu. Moja fryzjerka powiedziała że można farbować ale musisz zwrócić uwagę żeby nie zawierała amoniaku. Ja farbowałam szamponem PALLET. A i jeszcze czytałam że powinno sie zrobić test na skórze czy sie nie jest uczulonym bo w ciąży może sie okazać że się uczuliłaś.
ka_ma
2005-11-04
10:15:15
Email
jestem Raczek
pima
2005-11-04
10:31:00
Email
hej :) dota ja farbuje wlosy regularnie co 5-6 tygodni, teraz wiele farb jest tylko i wylacznie na komponentach roslinnych, chyba ze chcesz blond nalozyc, to wtedy amoniak chyba jest nieodzowny, a to lekko smierdzi i nie jest wksazane takie wdychanie oparow, jesli farbujesz sie na blond, to podpytaj fryzjerki, moze zamiast calego farbowania zaproponuje Ci pasemka ? ogolnie nie martwilabym sie jestem ze slaska, okolice Katowic, jak juz pisalam mam dwoch synkow, starszy choc dopiero 6 latek chodzi juz do pierwszej klasy, mlodszy chodzi do przedszkola, teraz chcialabym - marzy mi sie coreczka, aczkolwiek najwazniejsze zeby zdrowe bylo :) podczytuje sobie rozne fora i bardzo mnie zamartwiaja takie sytuacje, ze dziewczyny traca ciaze w 17, 19 i pozniej tygodniu, jest to tak okropnie przygnebiajace, ze szok, no a ja nie potrafie pozucic moich schiz i ciagle sie czyms zamartwiam, myslalam, ze jak zaczne czuc maluszka to mi juz przejdzie.. no niestety nie, byle do kwietnia, byle do wiosny :) co u Was, kiedy wizyty lekarskie, kiedy usg polowkowe ? ja usg bede miala 24 listopada, mam nadzieje, ze maluch sie ujawni i bede mogla myslec nad imieniem, bo jak na razie nie mam koncepcji, nawet mi przez glowe nie przechodza zadne pomysly nie jestem samotna kobieta, mam mezza, ktory pracuje niestety nie w naszym miescie i czesto go nie ma w domu, stad w zasadzie niby nie samotna ale musze byc strasznie samodzielna, czasem daje sie to teraz we znaki, zwlaszcza jak codziennie gdzies dowoze moich chlopaczkow na zajecia, no ale damy rade prawda ? :)) piszcie co u Was, pozdrawiam
dota
2005-11-04
12:00:58
Email
Cześć!!! to jest końcówka 11 tyg, albo początek 12 teraz jak będe u lekarza potpytam się dokładnie. teraz mam miękki brzuszek no ale dziś mam wolne więc się wyspałam i wstałam wypoczęta i zupełnie inaczej się czuję jesem taka radosna. w sumie to niezauważam żeby brzuszek był większy (nbigdy nie byłam za szczupła i brzuszek zawsze troche wystawał) ale dziś też spodnie wydają się ciasnawe... o kurczaczki chyba naprawdę będę musiała iść na zakupy :) co prawda H&M jest kawałek od nas (a my teraz bez autka :( mam nadzieję że szybko kupimy coś "nowego"), ale zobacze co tam jest (dzięki za radę :). a co do farbowania :( ahh dzięki za rady, ale i tak jestem jeszcze w kropce. nie wiem co mam robić, bo szamponem nie mam co farbować (mam dużo siwych włosów - i jakby nie to to wcale bym nie musiała farbować, a ostatni raz farbowałam w połowie sierpnia), więc w grę wchodzi tylko farba. tą co kupiłam (Garnier Nutrisse krem - zawszę tą używam; kolor mahoń - więc na blondi nie chcę się zrobić:) zawiera amoniak i w sumie bym musiała popatrzeć czy któraś z farb nie zawiera amoniaku (szkoda bo tylko w tej firmie jest ten superowy kolor - bardzo mi się podoba) no a na fryzjera to trochę dużo pieniążków pójdzie :( (jak na mnie to troche za drogo sobie liczą za farbowanie czy robienie pasemek), ale staram się o tym nie myśleć dziś rano umyłam włosy i jak są świeżo po myciu wyglądają oki :D A jeśli chodzi o tracenie ciąż Pima nie czytaj teraz takich rzeczy ja staram się tylko o przyjemnych rzeczach myśleć - świat jest i tak brutalny dla nas ciągle jakieś a to stresy w pracy a to z innych powodów. więc obiecaj że dopóki nie urodzisz zdrowej córci - czego ci z całego serduszka życzę nie zajrzysz więcej na takie smutne fora. Oczywiście gdzieś tam w głębi duszy liczę się z taką opcją (bo wszystko się zdarzyć może, ale teraz trzeba optymistycznie patrzeć na świat i nie zamartwiać się bez potrzeby i dużo się uśmiechać :))))) !!! zobaczycie NAM SIĘ UDA!!!!! będziemy miały zdrowych maluchów i wszystko będzie oki :))) bardzo ci współczuję że musisz być sama i to jeszcze w takim trudnym i cudownym okresie, mój mąż jest na szczęście blisko to z kolei ja mam daleko pracę i teraz kiedy nie mamy samochodu jest mi też ciężko (on prawie zawsze po mnie przyjeżdżał) ale i tak myśle że szybko coś kupimy i znowu będzie tak że tyko dojazdem będę się musaiła martwić (a dojeżdżam 1,5 godz). aha a do lekarza umuwiałam się na wtorek na 20, bo w pon nie przyjmuje (ma dyżur) ale we wtorek już będę wsjo wiedzieć i na pewno wszystko opowiem. pozdrawiam. może wieczorkiem jeszcze zajrzę :)))) i pamiętajcie duzo uśmiechu :D :D :D
dota
2005-11-05
22:33:53
Email
Hej widze że nie macie za bardzo czasu :)))wczoraj widziałam się z kumpelą, która w styczniu urodziła córeczkę i dostałam od niej trochę materiałów do czytania (książka i kilka czasopism). sama nie wiem czy dam radę to wszystko przeczytać :))) a Zuzia (bo tak ma na imię) rośnie jak na drożdżach i coraz bardziej rozrabia (lubi raczkować po pokoju i wszystko strasznie ją interesuje, ba już nawet potrafi sama się podnieść na nóżki przy kanapie czy szafce, no i zrzucać wszystko na ziemię :)) pewnie jak następnym razem ją zobaczę to już będzie biegać :))) fajny taki maluszek, a jaka radosna!!! pozdawiam :D
chinka
2005-11-06
17:36:32
Email
Witam, mam 5letniego synka i termin na koniec kwietnia.Pozdrawiam
chinka
2005-11-06
17:37:22
Email
Witam, mam 5letniego synka i termin na koniec kwietnia.Pozdrawiam
dota
2005-11-07
22:51:05
Email
Cześć Kobitki!!! Witam Chinka!!! Miło powitać znów kogoś nowego :))) napisz coś wiecej o sobie, chciałabyś mieć teraz też chłopca czy dziewczynkę (a może już wiesz kogo nosisz w brzuszku)? ja dziś cały dzień mam mdłości po prostu czuję się okropnie (w sobotę śniadanko nie chciało zatrzymać się w żołądku), a jutro do pracy ...mam nadzieję, że będzie lepiej. jutro też do gina ...ale jestem ciekawa co powie :D pa idę spać bo jutro nie wstanę ...trochę się zasiedziałam :))) buziaczki
julca
2005-11-08
08:56:27
Email
Witam!A ja dzisiaj ide na usg.jestem w 21 t.c. i nie mogę się doczekać określenia płci.A wogóle to tak się mały/a wierci od paru dni że trudno wytrzymac:)fajne uczucie.Polecam
pima
2005-11-09
12:07:33
Email
hej laseczki, co nic nie piszecie, julcia napisz jak bylo na usg, ja dopiero sie wybieram 24 listopada a 8 grudnia na usg 3d, nie moge sie doczekac, nagram sobie moje malenstwo, no i tez pragne sie dowiedziec, kto w moim brzuszku mieszka :) dzisiaj ide na wizyte, ale nie wiem czy jej nie przeloze na ostatnia chwile, bo bede tescia odbierala ze szpitala, a to o ktorej moze sie okazac na ostatnia chwilke dobrze sie czuje, maluch sobie fika i czuje go systematycznie i codziennie co mnie cieszy :) wyniki krwi ok, tylko jeszcze 15 dni do usg ;) myslalyscie juz nad imieniem ?
karola
2005-11-11
22:24:04
Email
Cześć dziewczyny:-)jestem nowa:-) i w 16tygodniu ciąży..to moje pierwsze dizecko:-) strasznie się cieszę i jak tak czytam co sobie piszecie to stwerdziłam że z chęcią się do Was przyłączę...może dowiem się czegoś nowego...pozdrawiam :-)
dota
2005-11-14
12:57:25
Email
Hej Dziewczyny!!!!! Widzę że żadna z nas nie ma zbyt dużo czasu ostatnio :) Witam Karola bardzo miło Cię powitać!!! byłam ostatnio u lekarza i jest wsjo oki :))) miałam też usg, ale dzidziuś się wiercił, kopał, machał, otwierał buźkę, tak jakby chciał już z nami pogadać no i na koniec jeszcze wziął kciuka do buźki i zaczą ssać. Ale to było cudowne. No na tym usg nasz maluszek wygladał już zupełnie jak zdrowa dzidzia :D Jestem taka szczęśliwa. Od razu powiadomiliśmy całą rodzinkę :) najbardziej ucieszyły się prababcie (pradziadków już niestety żadnych nie ma) a babcia i dziadki z taką pewną nieśmiałością ale też się cieszą :))) ogólnie cała rodzinaka się cieszy :)))
dota
2005-11-14
13:01:12
Email
A co do imienia myśleliśmy już a jak !!! tyle że jeszcze są wątpliwości. Na razie doszliśmy do porozumienia co do chłopczyka - Karol, a jeśli chodzi o dziewczynkę to jeszcze są sprzeczności mężowi podoba się Nadia ja bym wolała jakieś polskie imię no ale zobaczymy jest jeszcze kilka innych - Daria, Kinga, Maja, Zosia... i w sumie trochę jeszcze bym mogła wymieniać :))) pozdrawiam
dota
2005-11-14
13:03:29
Email
AAA no i jeszcze jutro chce powiedzieć szefowi.... strasznie się boję, no ale kiedyś trzeba. trzymajcie kciuki żeby wszystko poszło dobrze :)
ka_ma
2005-11-16
09:28:32
Email
Cześć dziewczynki!!!! Jak milutko że jest nas coraz więcej. Witam bardzo serdecznie mowe....napiszcie coś więcej o sobie!!!! Ja chyba najpierw musze przeprosić że tak długo nie zaglądałam!!!!! Ostatnie dwa tygodnie byłam zawalona robotą w pracy a w domu dostawałam lenia i nawet nie włączałam komputera. U mnie wszystko dobrze, dzidziuś kopie. w tą sobote mam USG połówkowe już sie nie mogę doczekać. Boję się czy wszystko jest w porządku ale jestem dobrej myśli...musi być dobrze. A do gina jadę 1 grudnia wcześniej trzeba zrobić badania. W styczniu o ile lekarz mi pozwoli chcemy wyjechać w góry. Chłopcy pośmigają na nartach a ja niestety w tym roku tylko będę ich podziwiać. dziewczynki oglądacie już ubranka dla maluszków?!!!! Są takie piękne!!!! Która z was zna już płeć swojego maleństwa? Ja po sobocie napiszę kto u mnie mieszka. Dota bardzo się cieszę że u ciebie po wizycie u lekarza wszystko jest dobrze. napisz koniecznie jak przebiegła rozmowa z szefem. Buziaki
pima
2005-11-16
21:35:52
Email
hej :) u mnie narty to takze pasja moja i obecnie synkow, bylam z nimi juz 1o razy na igielicie od pazdziernika i starszy ladnie sie rozjezdzil, poprzypominal, a mlodszy zalapal mam nadzieje bakcyla, starszy 6 latek jedzie na zimowisko narciarskie i od grudnia bedzie jezdzil co sobote na szkolke narciarska, mysle ze podszkoli sie przez ten sezon niezle a powracajac do glownego tematu czyli brzuszka, to usg mam w nastepny czwartek i oczywiscie nie moge sie doczekac, malenstwo bombarduje mnie solidnymi kopniaczkami i bardzo lubie sie wsluchiwac w moje cialo, e kopniaczki sa calkiem przyjemne nieprzyjemne sa takie objawy ciazowe, bola mnie pachwiny, od wczoraj zaczelo mnie cos kluc w podbrzuszu, wzielam dwie nospy i jakos przeszlo, a dzisiaj w zabawie mlodszy synek mnie uderzyl w brzuch, tak ze o alo sie nie poplakalam z bolu, mam nadzieje, ze wszystko jest i bedzie ok, bo schiz i bez tego u mnie dostatek :( nie myslalam jeszcze nad imieniem, marze o dziewczynce, aczkolwiek wszystko sie moze zdarzyc i moze bede mama 3 budrysow ;) jesli bylaby jednak dziewczynka to podoba mi sie imie Kasia - niestety brak akceptacji meza oraz Ewcia a z chlopiecych Artur-Artek, Borys, ale tak faktycznie wertownie kalendarza zostawiam sobie gdy plec zostanie ujawniona :) poza tym martwie sie o szyjke jest splycona i rozwarta zewnetrznie na jeden palec, podobno u wielorodek to normalne, ale wiecie jak mnie cos zakluje to sie niezle niepokoje, w nastepny piatek bede miala pobierany posiew z kanalu szyjki macicy, i jesli szyja nadal bedzie robila problemy czyli skracala sie to zaloza mi pessar, marrwie sie bo nie wiem czy to wymaga pobytu w szpitalu czy tez nie nic to pozdrawiam cieplo Was i Wasze brzuszki, aha zapomnialam sie pochwalic synkiem, ktory w niedziele zdobyl zloty medal w mistrzostwach mojego miasta w plywaniu, dostal puchar, ktory jest najwazniejszy teraz w domu :)
ilona81
2005-11-16
21:46:28
Email
Hej Panienki.. pamietacie mnie jeszcze? :P jestem od prawie 3tygodni mężatką..i dopiero dzis mam chwile by tu wpaść..powiem tyle, ślub był piękny, wesele także..a ja zostałam szczesliwą mężatką, tylko z tą całą przeprowadzką, mam troche mało czasu dla siebie.. :( ale.. brzuszek juz mi urósł..dzis zaczełam 19 tydzień :D i juz w spodnie sie nie mieszcze..trzeba bedzie na jakieś zakupy..miło znów do was dołączyć..
ilona81
2005-11-16
21:57:18
Email
ejj..tak wparzyłam..a nawet nic nie poczytałam..witam nowe twarze..:) fajnie, ze jest nas coraz to wiecej.. :) dziewczyny..mam problemik..jakoś od tygodnia zaczęło mnie pobolewać podbrzusze..uczucie jak przy bólach menstruacyjnych..jakbym kamienie dzwigała w brzuchu..zauważyłam, że kiedy przeniosę coś ciężkiego w ciągu dnia..to potem w nocy boli :( w sobote ide do lekarza..musze mu o tym powiedzieć.. a..i na wadze zaczełam przybierać.. :) aqle nie idczuwam jescze żadnych ruchów..i to mnie martwi..
sylwetka
2005-11-16
22:23:20
Email
a ja rodziłam w kwietniu, dokładnie 3 kwietnia i będziemy obchodzić roczek!!!było to tuz po smierci Papieża i na zawsze zapamiętam ten spokój i ciszę jaka wtedy zapanowała. Świat na chwilę wstrzymał swój zwariowany bieg. Wiem, że sam cód narodzin jest wyjątkowy, więc życzę Wam wszystkim Mamusiom dużo sił i wytrwania w trudzie narodzin i wychowaniu. Pozdrawiam
ka_ma
2005-11-17
09:17:12
Email
Cześć dziewczynki!!! Witaj Ilonka!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Bardzo się cieszę że slub i wesele się udały. Jeszcze raz życzę Wam wszystkiego, wszystkiego naj....naj....naj!!!!! Ilonka z tego co zrozumiałam dżwigasz jakieś ciężkie rzeczy!!!! No co ty nie wolno ci dzwigać!!!!!!! Powiedz o tym lekarzowi koniecznie, myślę ze jeżeli wszystko jest ok z dzidziusiem to w razie takich problemów mozesz spokojnie brać nospę. Ja mam taki ból w dole brzucha jak się dużo nachodzę albo jak sprzątnę całe mieszkanko!!! Ale nie zdarza się to często i mi wystarcza odpoczynek nie sięgałam jeszcze po nospę ale mam ją w swojej apteczce.
ka_ma
2005-11-17
09:32:34
Email
Pima moze masz w domu przyszłego mistrza olimpijskiego. Gratulacje!!! Bardzo wam zazdroszczę że możecie jeżdzić na nartach tak często!!! My będziemy teraz 4 raz na wyjeżdzie narciarskim. Pierwszym razem Mikuś był mały i tylko próbował ale rok temu już złapał bakcyla, wydaliśmy sporo na instruktora ale było warto!!! Mikołaj przestał jeżdzić na krechę, ładnie skręcał. dzieci nie czują lęku i szybko łapią o co chodzi. Ja też rok temu zaczęłam jeżdzić oczywiście Mikuś jeżdzi dużo lepiej niż ja. Ja boję się tej zawrotnej prędkości. Ale bardzo mi się to podoba, fajne jest to że jeżdzimy wszyscy. A woda to drugi żywioł moich panów ale mikołaj jeszcze nie umie pływać. A ja nie umiem pływać i boje się wody.!!!Wy tak jak rok temu jedziemy do Małego Cichego. A najbliżej mamy do Bełchatowa ale to też ok 2 godzin w jedną stronę. Pima moja koleżanka prawie całą ciąże przechodziła ze skróconą szyjką też mieli jej coś zakładać ale ale w końcu obyło się bez tego. Urodziła co prawda miesiąc wcześniej ale synek był zdrowy i dostał 10 punktów. Domyślam sie przy dwójce chłopców ciężko się oszczędzać!!! Zobaczysz wszystko będzie dobrze.!!!!Buziaki
Ka_ma
2005-11-17
09:34:32
Email
ja ma termin na 3 kwietnia!!!! Pozdrawiam
dota
2005-11-17
22:16:32
Email
Cześć!!! Ilonko ja też bardzo sie ciesze ze wszystko sie udało i ze jestes szczesliwą mężatką :D co prawda trochę wam nie dorównuje bo ja zaczynam teraz dopiero 14 tydzień, ale to już niewielka różnica. mi dopiero powoli odchodzą mdłości (ale jeszcze nie dają za wygraną), a zmeczona jestem ciągle. Choć ostatnio zaczęliśmy z mężem chodzić na basen i trochę sobie sama w domku ćwiczę. trochę ruchu nie zaszkodzi. już mam na to siłę i ochotę, bo na początku byłam zupełna dętka i ledwo wchodziłam do domku (mieszkamy na 5 piętrze, bez windy!!!) :D
dota
2005-11-17
22:21:47
Email
aha a szefowi jeszcze nie powiedziałam, bo tak jak pisałam wcześniej, często go nie ma. Eh, że też musiał teraz pojechać. już od 9.11 chce mu oznajmić wiadomość i jakby wyczuł ze coś nie tak ;) a ja tylko sie niepotrzebnie stresuje, ale kiedyś w koncu porozmawiamy. brrrr strach mnie ogarnia jak o tym myślę. pozdrówka pap
ilona81
2005-11-19
17:18:25
Email
Hej..no.. nie dzwigam ciężarów.. zwykła torba z zakupami juz mi sie daje we znaki..ale byłamdziś u lekarza, i wszysto jest ok :P mam tylko uważać..byłam tez nazakupach..kupiłam sobie spodnie :D i bluzeczke..no.. te siuszki to mają jakiś swój urok muszę powiedzieć.. ale wiecie co.. utyłamdopiero 2kg..a juz w nic sie nie mieszcze..nogi grubsze o tyłu nie wspomnę.. :/ no ale cóż, widać takie tego uroki.. Dotka głowa do góry.. nie taki szef straszny.. ;)
ilona81
2005-11-21
16:40:17
Email
Dziewczyny..nie uwierzycie.. własnie wrociłam z USG.. okazało sie, ze nie jeden, a dwa..:D czujecie?? bede miałą bliźniaki.. mój mąż sie rozpłakał za szcześcia jak mu zobaczył dwie główki i serduszka.. to prawdopodobnie bliźnikai dwu jajowe, jedno troszkę mniejsze od drugie..ale ponoć nie podkradaja sobie pokarmu..ani niczego innego..oby tylko były zdrowe..jestesmy bardzo szczęsliwi, i pełni obaw jednocześnie..
ka_ma
2005-11-21
22:19:53
Email
cześć dziewczynki!!!! Ilonka zatkało mnie jak przeczytałam!!! Gratuluję podwójnego szczęścia, zawsze uważałam że bliżniaki to super sprawa!!!! Nie martw się na zapas, przecież lekarz powiedział że wszystko jest dobrze. A ja też byłam na USG. dziewczynki pod moim serduchem jest zdrowy chłopczyk!!!! robiliśmy 3d ale jest fajny drygi Mikuś!!!A kopie!!!!! Buziaki
Martusia
2005-11-22
09:28:12
Email
czesc dziewczyny!!! Ilonka przeczytalam twoja historie i jestem w podobnej sytuacji. Jestem w 7 tygodniu ciazy, slub zaplanowany na 25 grudnia - planowalismy w sierpniu za rok, dzidzia troszke przyspieszyla plany :) Z checia zadalabym ci mnostwo pytan, bo jestem ciekawa jak przetrzymalas wesele, czy cos przytylas wczesniej przed slubem. Jak do tej pory ciaze znosze dobrze, przytylam juz 2-3 kg, zalezy od dnia :) Mam niesamowity apetyt i nie moge sie powstrzymac, aby nie jesc! Dobrze, ze jestem osoba szczupla. Gratuluje blizniakow!
ilona81
2005-11-22
10:10:08
Email
Martusia..na weselu było gites..w ogóle zapomniałam , że jestem w ciaży, bawiłam sie an całego..wiadomo, że pod koniec wesela, byłam juz napuchnięta i zmęczona..ale serio..zobaczysz, jakie to uczucie miec własne wesele..nie ma przeszkód do zabawy..a kilogramami sie nie przejmuj, ja tez sie zmieniłam..a w sukni ślubnej i tak bedziesz najpiękniejsza, i tylko na Ciebie beda zwracali uwage.. :) to naprawde swietne uczucie.. dużo sił życze..;) narazie przyzwyczajam się do nowej myśli..mój mąż ma teraz 3 w 1 a w moim ciele bija aż dwa serduszka..a..dziewczyny..powiedzcie jak to jest z pierwszymi ruchami, mam wrazenie , że od wczoraj coś zaczęłam czuć..w dole brzucha..uczucie jakby ktoś palcem delikatnie uciskał brzuch, ale od wewnątrz..mój mąż położył rękę na brzuchu i też to poczuł..czy to juz to??
ilona81
2005-11-22
10:12:56
Email
Jesli masz jakieś wątpliwosci i pytania Martusia..to pytaj..z checia przypomne sobie wesele.. pozdrawiam dziweczynki..Gratuluję syna Ka_ma :)
ka_ma
2005-11-22
10:57:43
Email
Ilonka a który to tydzień? Powiem Ci że czułam tak samo w dole brzucha tylko nie łaskotanie ja mówiłam że ktoś mi pływa w dole brzucha. będę cię kopać cztery nóżki, ale super
ilona81
2005-11-22
14:26:22
Email
Ka_ma to 19 tydzień..ale pamiętaj , że mam i dwoje.więc moga być bardziej ruchliwe :P poza tym..dziś poczułam juz dość wyrażnie, ze to napewno one.. sa strasznie ruchliwe..juz nie w dole brzucha, ale wokół pępka..i wtedy odczuwamtonajbardziej..Ka_ma powiedz..czy mam zapisać lekarzowi wczorajszą datę, czy dzisiajszą pierwszych ruchów?
Ka_ma
2005-11-22
15:10:32
Email
Ja bym napisała datę dzisiejszą bo dzisiaj czułaś to wyrażnie. Ale jeden dzień nie robi chyba duzej różnicy. ja pierwsze ruchy czułam w 17 tyg i powiedziałam lekarzowi ze to niesą takie mocne kopniaki a on powiedział że jeszcze za wcześnie na kopniaczki. w rubryce ruchy wpisał +/-. Jejuś jak bys miała chłopca i dziewczynkę!!!! Ale by było super. A co na to dziadkowie.
dota
2005-11-24
14:59:46
Email
Cześć dziewczynki!!! Ilonka gratuluje bliźniaków!!! SUPER. A Tobie Kama kolejnego chłopczyka. Ja jeszcze nie odczuwam że jestem w 2 trymestrze (bo zmęczenie i mdłości się jeszcze utrzymują - choć jest na pewno lepiej). A co do rozmowy z szefem ... jeszcze się nie odbyła [heh chyba jednak wyczuwa na odległość, że nie ma po co przyjeżdżać ;)]. Tak się zastanawiam [choć wiem że to nie jest sprawa na telefon] czy jednak nie zadzwonić do niego i nie poinformować go w końcu. Co Wy na ten temat myślicie. Ogólnie wolałabym tego uniknąć, lecz brzuszek już troszkę wiekszy [obawiam się tego, że ktoś w pracy sie kapnie i szef nie dowie się odemnie - a czekam już prawie 3 tyg]. pozdrówka
ka_ma
2005-11-25
08:50:23
Email
cześć!!! Dopta myślę że to nie jest rozmowana telefon!!! Ale możesz zadzwonić i zapytać kiedy szef będzie i powiedzieć że chciałabyś z nim porozmawiać. W ten sposób zapowiesz się i po pierwsze bedziesz już musiała porozmawiać a po drugie nawet jeżeli ktoś z pracy cię uprzedzi to wtedy szef pomyśli że to właśnie o ciąży chciałaś z nim porozmawiać. Ja miałam podobnie . Nie mogłam się zebrać na rozmowę, zachorowałam i miałam zwolnienie od ginekologa. Wiedziałam że dziewczyny w kadrach się kapna i będą ploty, a więc zadzwoniłam do dyrektora powiedziałam że jestem chora i jutro przyniosę zwolnienie i chciałam porozmawiać. Dyrektor zapytał co się dzieje ale powiedziałam że to nie jest rozmowa na telefon. Radze ci zrobić podobnie. Buziaczki.
pima
2005-11-25
10:30:19
Email
hej dziewczyneczki :) Ilonko gratuluje blizniakow! zawsze marzylam aby miec bliznieta, moze jeszcze wszystko przede mna ;) a co do ruchow, to jak najbardziej mozesz je juz czuc, ja czuje od ok6-5 tygodni systematyczne ruchy, ostatnio sa to nawet bombardowania i dosyc silne i potezne kuksance! Kama gratuluje chlopca:) chlopcy sa super, wprawe juz masz :) ja bylam wczoraj na usg, ale tak sie niefortunnie zlozylo, ze byla pepowina miedzy nozkami i plec nadal jest niewiadoma, za to wiem, ze moje malenstwo jest zdrowe, ma zdrowe serduszko, nie ma rozszcepu wargi i wszystko ok, jestem w niecalym 21 tyg i wage okreslono na 457 gram, ale pomimo dosyc ladnej wagi na ten wiek to i tak termin mam nie na 5 kwietnia jak z ostatniej miesiaczki a na 11/15 kwiecen 2006, czyli mam szanse na wielkanocna pisanke :) kama ja tez w tamtym roku uczylam sie z synem na nartach, nawet kupilam sobie nowe narty, ale nie mam jak ich teraz przetestowac, tzn wole nie, zaraz ide do lekarki i pewnie sie dowiem, ze juz mam z 7 kg na plus, a u Was jak z waga ? poza tym nagle mnie wybrzuszylo, w odstepie tygodnia nie umialam juz wejsc do i tak sporych rozmiarow spodni, niezle, ciekawe co to bedzie pozniej ;) nad imieniem nie mysle jeszcze bo nie znam plci, ale wybieram sie 8 grudnia ponownie na usg, tym razem z obrazem 3D i mam nadzieje juz wtedy poznac plec, eh oki lece bo nie zdaze do lekarki papap milego dnia :)
dota
2005-11-26
21:33:03
Email
Hej brzuchatki!!! Dzięki za rady tak właśnie zrobię, ale dopiero we wtorek [jeśli okaże się że znowu go nie ma], bo w poniedziałek mam wolne :) a dziś byłam w szkółce jejkuś jak mi się już nie chce to już ostatni semestr, ale jestem wykończona. a jeszcze teraz tak niewygodnie się tyle siedzi i mamy takie siedzenia (bo tego nie można nazwac krzesełkami) niewygodne [no i ciągle tylko komputery już mam ich dość;)]. ...ale aż musze się pochwalić ze na ten koniec nauki zmienili przyznawanie stypendium za dobre wyniki w nauce i mi się też dostało :D jestem szcżęśliwa jak nie wiem teraz każde dodatkowe pieniążki się przydadzą :) [...i aż szkoda że to już koniec, hehe ale już dłużej bym nie wytrzymała ;)]. pozdrawiam cieplutko, w tych mrozach :D
ilona81
2005-11-28
11:28:41
Email
Cześć panienki..Masz racje Ka_ma..od 22 zaczelam dokłądnie odczuwać ruchy, teraz czasem jak mnie kopnie..to aż mną zatrzepie :P najgorsze są okolice pępka..poza tym, to nie wiem który z nich tam jest taki silny..;)mój tato zostanie pierwszym dziadkiem, wsród swoich kolegów..jest ogromnie z tego dumny..a jeszcze bardziej dumny z tego, ze podwójnym..:P a teściowie..hmm..moj mąż jest jedynakiem..teraz ja wprowadziłam sie do nich..i juz nie mogą sie doczekać, az ten ich duży dom w końcu sie zapełni :) Prima! Masz 21 tydzień i 457 g dla małego..hmm..ja w 19 tygodniu miałam dla bliźniaków 200g i 230g więc dla bliźniąt to chyba po połówce sie jakoś liczy :P a co do brzucha..to sie zgadzam..ja w ciagu 2 ostatnich tygodni dostałam takiego..że nie mieszcze się w nic :/ kupiłam ciążówki..stare przerobiłam..a z każdym dniem jest coraz to wiekszy :P mój twierdzi, ze co rano jest większy :P widzę , ze chyba idziemy podobnym tępem :P teraz zaczeły mnie przerażać rozstępy..itd..wiec nawilzam sie czym tylko sie da.. :P a Ka_ma..jak tam Twoja JOGA? działasz co? bo tak myślę, ze chyba sie tez zainteresuje.. Pozdrawiam mamuśki.. ;*
ka_ma
2005-11-28
19:55:49
Email
cześc dziewczynki!!!!! Moja joga.... nic z tego nawet nie zaczęłam. książke przeczytałam owszem ale na razie na tym sie skończyło. Ale tak zwiększaja mi sie gabaryty i czuje sie już taka cieżka ze chyba nie bedzie wyjścia. Ciągle to odkladam najpierw do usg a teraz do wizyty u ginekologa-jadę we czwartek. Nie moge sie zmobilizować. Ale na twoim miejscu zapytałam bym lekarza prowadzącego bo z regóły ciąże bliżniacze traktuje sie jako zagrożone i nie mozna ćwiczyć. Kurcze dzisiaj Mikuś poszedł spać o19.00 no ale wstał o 5.00. Zawsze był z niego ranny ptaszek. A mój brzuszek jest już duży dzieczyny w pracy mówią ze juz jestem prawdziwa mamuska. Marwi mnie to że najlepszy okres mojej ciąży niedługo sie kończy. Rosnący brzuch zaczyna przeszkadzać, boli mnie kręgosłup i ogólnie jestem coraz ciąższa. Buziaki dziewczynki
ilona81
2005-11-28
20:31:55
Email
Ka_ma.. nie przejmuj się brzuchem.. u mnie też już tak jest..maluchy zaczynają naciskać na niektóre narządy..:/ dziś np..których kopie w pęcherz..jakbym kamienie w nim miała :P tez czuje się cieżka..i jakas taka wielka.. :( no ale nei narzekajmy..druga połowa ciąży jeszcze przed nami..:) pozdrawiam
ka_ma
2005-11-29
10:46:31
Email
Masz racje Ilonka. Najważniejsze ze nasze maluchy są zdrowe. :-))) A my będziemy się odchudzać po porodzie. Mogli by mam ten macierzyński przedłużyć!!!!!!
ma-ja
2005-11-29
17:16:08
Email
mam termin na 26 kwiecień a synuś ma 6 lat teraz chciałabym dziewczynke ale najwazniejsze to zeby zdrowo sie urodziło i szybko
ka_ma
2005-11-30
11:11:11
Email
cześć ma_ja. To chyba niedługo masz szansę sie dowiedzieć, jesteś w połowie ciąży czyli czs na USG połówkowe. napisz cos więcej o sobie, miło cie powitać w naszym gronie.
Strona 4 - poprzednia, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, następna

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum