szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Ciąża (zdrowie i samopoczucie w ciąży, przebieg ciąży, wątpliwości, szpitale itp.)
temat - Termin na Kwiecień 2006


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 10 - poprzednia, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, następna
Napisano: Treść:
ka_ma
2005-10-12
Email
Cześć! Jestem mamą 6-letniego chłopca a w kwietniu spodziewam sie drugiego dzidziusia. Może ktoraś w Was też ma termin na kwiecień. muslę że bedzie o czym pogadać
ilona81
2005-12-09
12:17:08
Email
Hej.. mamy.. gratulacje Dota..no. widać stres dał sie we znaki, ale ciesze sie, ze juz jest ok :) dzidzia kopie? a który to tydzień?
Ania3_5
2005-12-09
13:13:57
Email
Cześc dziewczyny.Na tę stronę trafiłam niedawno i bardzo mnie zainteresowała.Wszystkim gratuluję dzidziusia.Ja też mam termin na kwiecień, to mój pierwszy dzidziuś, więc wszystko jest dla mnie nowe.
dota
2005-12-09
20:52:35
Email
Czesc Wam!!! dziekuję za gratulację i też się cieszę ze już po ...nawet nie myślałam ze tyle nerwów mnie to będzie kosztować :) Witaj Aniu. bardzo się cieszę ze do nas zawitałaś. i też gratuluje dzidzi. Ilonko jestem w 17 tyg i chyba za wczesnie jeszcze na czucie takich kopniaczków dzis już zupełnie nic nie czułam :( ale to nic wiem ze dzidzia rozwija sie dobrze wiec nie ma sie czym martwic. już niedługo święta ...a potem nowy rok ...i już coraz bliżej do tego aż przytulę mojego skarbeńka :D pozdrawiam
dota
2005-12-09
20:52:47
Email
Czesc Wam!!! dziekuję za gratulację i też się cieszę ze już po ...nawet nie myślałam ze tyle nerwów mnie to będzie kosztować :) Witaj Aniu. bardzo się cieszę ze do nas zawitałaś. i też gratuluje dzidzi. Ilonko jestem w 17 tyg i chyba za wczesnie jeszcze na czucie takich kopniaczków dzis już zupełnie nic nie czułam :( ale to nic wiem ze dzidzia rozwija sie dobrze wiec nie ma sie czym martwic. już niedługo święta ...a potem nowy rok ...i już coraz bliżej do tego aż przytulę mojego skarbeńka :D pozdrawiam
ilona81
2005-12-12
17:27:17
Email
Hej.. no no. ja też nie mogę się doczekać tych maluszków.. weszłam wczoraj na wage..22 tydzień.. i 5 kg do przodu..:P nie wiem, czy książkowo, ale myślę,ze dobrze :) święta, świeta.. to juz za niedługo..a ja kończę prace magisterską, i jeszcze przed swietami bede miała obrone :/ dokonuje właśnie ostatnich poprawek w pracy, oddaje i czas zacząż sie uczyc..trzymajcie kciuki.. :/
emcia
2005-12-12
22:18:48
Email
Cześć Wam. U mnie zaczął się 18 tc a od 16 tc czuję kopniaczki i to dosyć silne. W pierwszej ciąży poczułam je w 18 tc.Pozdrawiam
Ka_ma
2005-12-13
08:29:39
Email
cześć Dziewczynki!!! Witam nowe mamuśki. Dziewczyny napiszcie coś więcej o sobie!! Ilonka czyli teraz za Ciebie trzymamy kciuki. Jeżeli masz pracę napisanę to z obroną na pewno nie będzie problemu. Tylko się nie denerwuj.!!! :-))Przecież kobiety w ciąży nie będą gnębić!! :-))) dziewczynki ja w sobotę wybieram się na świąteczne zakupki. Nie mam jeszcze prezentów!!!! Muszę wymyślić coś dla Mikusia. !! Smiałam się do męża że dla maleństwa też trzeba coś kupić. Ja już żyje wyjazdem w góry...tam jest tak pięknie. Buziaczki
dota
2005-12-14
15:44:27
Email
Cześć!!! Ilonka mocno trzymam kciuki i wierzę, tak jak ka_ma, że z obroną juz nie będziesz miała problemów, bo nie dość, że przed świętami, to jeszcze w stanie błogosławionym :D Ka_ma ja nie tylko nie mam prezentów - ja wogóle nie mam pomysłów na prezenty [co roku zresztą mam taki sam problem]. a przez to, że w środę nie byłam w pracy, szef chyba skumał, że w każdej chwili mogę odejść na "zwolnienie" i nie będzie kto mnie miał zastąpić. teraz szuka kogoś chyba na moję miejsce :( ciekawe czy po porodzie będę mogła tu wrócić? pozdrawiam :D
Ka_ma
2005-12-14
19:36:18
Email
Dota nie wiem czy masz zamiar pracować czy nastawiasz się raczej na zwolnienie. Napisze ci jak było u mnie. Ja poszłam do dyrektora powiedziałam ze mam zamiar pracować jeżeli tylko pozwoli mi na to zdrowie. powiedziałam że przed macieżyńskim nie zostawie żadnych zaległości a nawet pewne rzeczy mogę robic w domu i odsyłać mu e-mailem. Powiedzialam że po macieżyński wracam do pracy i zapytałam wprost jak on to widzi. powiedział ze na mnie czeka i nikogo absolutnie nie ma zaniaru przyjmować. dziewczyny w pracy obiecały mi że beda robiły za mnie moje rzeczy. Tylko że ja nan umowę na czas nieokreślony i pracyję w starostwie. boję sie tylko wyborow samorządowych i zmiany starosty...wiadomo przychodzi nowy i wsadza swoich ludzi do pracy.!! Ja planuje isc na zwolnienie w styczniu jak mikus bedzie miał ferie. A póżniej tak trzy tygodnie przed terminem. Moze pogadaj jeszcze z szefem żebys wiedziała na czym stoisz, mysle że warto...tylko sama też musisz się jakos określić. Buziaczki
ilona81
2005-12-14
19:59:57
Email
hej..no Dotka..Ka_ma ma racje..dogadaj sie z szefem, zeby nie było problemu..A o świetach to nawet nie myślę, podejrzewam, ze koło 23 grunia bede się beonić wiec do tego czasu nie bede miała głowy na robienie zakupów i całymi świętami..myślę, ze musze napewno uszyć jakąs bluzkę na ta obronę..:/ basiurek juz ogromniasty..trzeba go też ładnie zaprezentować :P ale do obrony nie uczyłam sie jeszcze absolutnie nic..licze na przychylność sznownej komisji :P ..A tobie Ka_ma..to nawet nie wiesz jak zazdroszczę wyjazdu w góry..wypocznij i pooddychaj świerzym powietrzem i za nas..za całą trójką :P pozdrawiam..
ka_ma
2005-12-14
21:36:25
Email
Ilonka a twój promotor nie poda ci pytań jakie beda ci zadawać? Moja kochana promotor podała mi pytanka, miałam 2 z pracy i jedno ogólne! Nic sie nie martw jezeli napisałas pracę to na pewno ja obronisz. A jaki kończysz kierunek? Świetami sie nie mart na pewno bedą wspaniałe ... dwie pociechy w brzuszku u mamusi z dyplomem!!! I tego wlasnie ci zyczę!!! A odpoczywać będę za was wszystkie!!! :-))))Ha, ha. Przed samyn wyjazdem jade jeszcze do lekarza wtedy ostatecznie mi powie czy moge jechać. Ale jestem dobrej myśli, dobrze się czuję, mały kopie!!! Dzisiaj dostałam od meża w prezencie księżkę "imie dla twojego dziecka" bo nie mogę się zdecydować. A wam jakie imiona podobają się dla chlopca. Dla mnie najpiękniejsze jest na razie Mikołaj.. ;-))). podoba mi sie Maksio ale jest maksio u naszych znajomych.Dla dziewczynki byłam lepiej przygotowana... Maja, Michalina, Maria, Oliwka, Marianna
dota
2005-12-15
09:11:30
Email
Witam!!! Karinko chciałabym pracować jak najdłużej i szef o tym wie. Ale tu do dokumentacji jesteśmy we dwie ja i Ewelinka i już wcześniej prosiłyśmy szefa, żeby kogoś dodatkowego zatrudnił, bo po prostu jest za dużo pracy [on się nie zgodził na dodatkową osobę]. A teraz jakby [odpukać] coś się stało i nie mogłabym już pracować Ewelinka nie da sobie sama rady [a nową osobę muszę trochę podszkolić, bo tak z marszu nie da rady, a Ewelinka wszystkiego jej nie wytłumaczy bo część roboty mamy zupełnie inną] także do porodu na pewno nie mam się co martwić [byle by zdrowie było]. Zresztą moje "zwolnienie" by wyglądało tak jakbym była bezrobotną :( bo niestety na umowę o dzieło nie przysługują żadne zwolnienia. A wolałabym teraz popracować, żeby później choć kilka miesięcy być z maluszkiem. A marzę o tym, żeby później znaleźć pracę na miejscu i nie stresować się, tak jak już coraz częściej, czekając ponad pół godziny na autobus :( bo połączenie mam kiepskie.
dota
2005-12-15
09:15:16
Email
a tak zupełnie z innej beczki nie cierpię palaczy, którzy tak jak np. dziś deszcz pada oni muszą się schować z tym śmierdzącym papierochem pod wiatę, a ja że nie mam odwagi zwócić im uwagi tylko się denerwuję i stoję na deszczu, bo wolę deszcz niż ten śmierdzący dym :(
dota
2005-12-15
09:25:53
Email
Przepraszam za to moje narzekanie, ale ostatnio coś mnie jakiś pech chyba złapał za nogi ;) Karinko zazdroszczę Ci tego ze masz tak wszystko ustalone w pracy, a jeszcze bardziej tego wyjazdu [też bym sobie odpoczęła] trzymam kciuki za Was obie żeby się udało z wyjazdem no i z obroną pracy :D (u mnie wszystko jeszcze w polu z pisaniem pracy, choc terminy gonią :). a co do imienia to dla dziewczynki mój mąż wybrał Nadia i chyba tak juz zostanie, a dla chłpoca też mamy problem ale może będzie Bruno (tylko dla małej dzidzi to takie poważne imię) do porodu jeszcze daleko więc może jeszcze się coś zmieni. A na pewno będzie lepiej jak już bedziemy znali płeć :D pozdrawiam cieplutko i objecuję juz tak nie narzekać :D
ka_ma
2005-12-16
10:08:01
Email
cześc Kobitki!! ja też strasznie jestem wyczulona na papierosy. A jak ktoś pali takie najtańsze śmirduchy i to w dotatku na deszczu to śmierdzi z daleka. A fe...!! Ale niestety mój mąż pali!!:-)))
ka_ma
2005-12-16
10:10:40
Email
dziewczynki ale wczoraj miałam pracowity dzień umyłam resztę okien!! Co prawda padało ale i tak było warto bo są wreszcie czyste. A wy sprzątacie troszeczkę ?!
ilona81
2005-12-16
22:06:33
Email
No pewnie, ze sprzątamy:) a z obroną to nie trak łatwo, wiadomo, ze nie chcą nas uwalić, ale pytania zadają z całych studiuów, i nigdy nie da sie przewidzieć, o co zapytają :/ A kończe wydział energetyczny na Politechnice śląskiej w Gliwicach..w czwartek obrona..:/ wiec jest jeszcze chwila czasu.. ale coś z innej beczki ;) byłam dziś na USG i wyszło, że to dwie córeczki :D hehe, a cały czas nastawialiśmy sie nasyna..i to jest najdziwniejsze :P nawet mamy juz dwa samochodziki w domku..spoko..nie zmarnują sie..:) dwie curusie, sa duze, bo każda z nich waży tyle ile powinna w tym czasie ważyć w pojedyńczej ciąży, wiec wyobraźcie sobie jaki mam basiurek :) ogromnie się cieszymy i juz nie mozemy doczekać maluchów ;) Pozdrawiam.. :)
dota
2005-12-18
12:17:49
Email
Ilonko gratuluję dwóch dziewczynek... też już bym chciała wiedzieć kto u mnie tak fika... no ale niestety dzidzia nie zrobiła rodzicom prezentu na gwiazdkę i nie chciała sie ujawnić :) A my też sprzątamy... ale za okna boję się zabrać... poczekam chyba na cieplejsze dni. a oprócz naszego mieszkanka pomagamy też tacie wysprzątać mieszkanko... więc troszkę roboty jest... ale ja lubię sprzątać :) Ilonko u nas bedzie tak samo z obroną (niestety nie podają pytań, a pytania mogą dotyczyć całych studiów) ale wiem ze sobie poradzisz. W czwartek będę mocno trzymać kciuki (tylko napisz o której zdajesz), więc nie masz się o co martwić. Mój brzuszek też już coraz wiekszy i kupiłam sobie wreszcie moje pierwsze spodnie ciążowe :D bo co prawda jeszczę mieszcze się w swoje ostatnie największe spodnie, ale na święta w nich to tak nie za bardzo. A Karinko bardzo współczuję palącego męża. ja mam to szczęście że w najbliższej rodzinie to tylko teść sobie nieraz popala. Jestem szczęśliwa z tego powodu,:D bo nieraz jak wyjdę na ulicę to wydaje mi sie, że jest strasznie dużo palaczy. Na kogo się nie spojrzy to z papieroskiem :( (trochę nie rozumiem tego nałogu... hehe ale mój kolega nieraz mi powtarza: "to co jak nie bedę palił to umrę zdrowszy ?!" no comments :) pozdrawiam :D
ilona81
2005-12-19
09:02:52
Email
Dotka.. gratuluje pierwszych ciążówek ;D no..obrona w czwartek,ale sama jeszce nie wiem o ktorej dzisiaj sie dowiem..od soboty siedze nad prezentacja..mam 190 stronicowoa prace,powiedz jak mam ja strescic w paru slajdach :( dzis wstalam wczesniej,by nad nia popracowac,mam dzis probne wystapienie przed promotorem..pewnie naniesie poprawki..i ciekawe kiedy bede sie uczyc :/ A ty co studiujesz? i gdzie? no i kiedy tobie szykuje sie obrona?
dota
2005-12-19
10:45:25
Email
Ilonko najlepiej jakbyś zapytała sie promotora co do prezentacji, ale jeśli nie udzieli Ci wskazówek, moim zdaniem najlepiej jakbyś do tych slajdów wybrała najciekawsze rzeczy z Twojej pracy [no i oczywiście to o czym bedzie Ci najlepiej opowiadać]. Ja kończę Wydział zarządzania i marketingu: specjalność Internet w zarządzaniu w Wyższej Szkole Zarządzania w Gdańsku. A bronić się planuje w najbliższym terminie czyli prawdopodobnie w lutym [jeszcze na 100% nie ma określonego terminu]. tylko nie wiem czy wybrnę z moją pracą bo na razie utknęłam i jakoś nie mam czasu... no i też ochoty żeby ją coś ruszyć. Trzymam kciuki żeby już nie wprowadzał poprawek. a jeśli już to jak najmniej. Pozdrawiam :D
ka_ma
2005-12-20
08:57:23
Email
cześć dziewczynki!! Ilonka najserdeczniejsze gratulacje, dwie córeczki ;-)))!!!! Ale fajnie.... no Dotka żeby była równowaga przydałby się u Ciebie chłopczyk!!! :-)))) Dziewczynki trzymam za was kciuki...brońcie się brońcie. zobaczycie jak już bedziecie po jaka to ulga... jak fajnie!!! Sluchajcie do mnie na mazowsze wreszcie przyszła zima i jest bialutko. Fajnie bo juz miałam dosyć tych szaro-burych ulic. dzisiaj idę do fryzjera!!!Buziaczki
dota
2005-12-20
12:20:49
Email
Cześć!!! Taaak na pewno poczujemy ulgę :D U mnie w Gdyni też zawitała zima [zresztą całe Trójmiasto zasypane]. I od razu większe korki, ale i tak wolę zimę tzn. śnieg niż taką chlapę. [bo ogólnie wolę cieplutkie lato :D] a u fryzjera byłam w sobotę no i w końcu pofarbowałam sobie włoski. od razu lepiej się czuję choć fryzjerka trochę za wielką grzywkę mi ścięła, a moje włosy po farbowaniu są trochę za ciemne [mimo tego samego koloru] :D. Jeszcze tylko musze sobie kubić jakąś bluzeczkę. tylko nie wiem czy znajde jeszcze chwilę przed świętami. Wczoraj wsadziłam śledzie do wymoczenia i zrobiłam zalewę octową. Dziś tatko musi to tylko połączyć, a w piątek dodam śmietany i już jedno danie mam prawie gotowe na wigilię. resztę bedę robic w piątek. A jak tam u Was przygotowania do świąt? jakie potrawy przygotowujecie? ...no tak Ilonko Ty to pewnie tylko przygotowujesz się do egzaminu. Będzie dobrze :D Pozdrawiam
dota
2005-12-21
10:05:30
Email
Cześć kobitki!!! Jaki dziś ładny dzionek słoneczko świeci, od razu humorek lepszy :D nie wiem jaka temperatura, ale jak szłam do pracy to chyba był spory mróz, bo śnieg pod nogami skrzypiał :) Wczoraj dzidzia "przywitała" się w końcu z tatusiem, pierwszy raz poczuł kopnięcie :) wogóle bardzo szleje, a kopniaczki są coraz silniejsze - jejkuś co będzie pod koniec ciąży ;D buziaczki
dota
2005-12-21
10:10:31
Email
Ka_ma napisz jak tam Twoja fryzurka. Moje włosy są nie do opanowania - dobrze, że dają się jeszcze związać ;) bo tak każdy sobie sterczy w inną stronę. O kurczaczki zawsze miałam ciężko układające się włosy ale teraz to one są wogóle nieukładające się :) Na szczęście spinka wszystko załatwia :) zresztą dziś chyba nic nie jest w stanie zepsuć mi humorku :D :D :D pozdrówka
ka_ma
2005-12-21
15:34:01
Email
cześc Kobitki! Ale numer jestem sama w pracy wszyscy się ulotnili, nawet dyrektor!!:-))) Jutro i w piątek wzięłam sobie urlopik.! A fryzurka ok. ja od czerwca jeżdzę do fryzjera do warszawy, koleżanki mnie namówiły. Ale babeczka jest super. ja miałam krótkie włowy ( jakieś 2 lata tak nosiłam) a ona namówiła mnie na zapuszczanie i zapuszczam. Słuchaj bezboleśnie rosną, tak je obcina że sa super!jeszcze bym chciała zrobić u niej koloryzację ale ciągle szkoda mi forsy! U mie słonka dzisiaj nie było ale pod nogami nie ma błociska i jest fajowo. Lekki mrozek. Po pracy idę do szkoły po Mikusia i do domku sprzątać. Dzisiaj kuchnia! Buziaczki
ilona81
2005-12-21
16:12:05
Email
Hej dziewczyny..ja tylko na momencik..prezentacja sie podobała, małe tylko poprawki i wskazaówki, ale ok :) od wczoraj tylko łaże i ćwicze prezentacje i przegladam wyklady..na zmiane..pol nocy nie spałam..boje sie,ze dzis bedzie jeszcze gorzej..a malutkie śmigają nózkami, a śmigają.. mąż chrapie..i tak tez pewnie bede miała po nocce, mam nadzieje,ze po obronie nareszcie sie wyśpie ;) jutro o 13,00 bronie sie jako pierwsza..trzymajcie kciuki.. ;) pozdrawiam..
dota
2005-12-22
23:08:35
Email
Witam!!! Karinko ja już od lat chodzę do jednej fryzjerki (boję się fryzjerów prawie tak samo jak dentysty ;), ale to był mój błąd bo ona się mnie spytała czy tak jak ostatnio ...ale już tak do końca chyba nie pamiętała jak to było... a pozatym jak się dowiedziała o dzidzi... :D ogólnie babeczka ścina super (myślę też ze troche przez ciążę zmieniły mi się włoski). Mi na kolorek u fryzjera też szkoda kasy (ale może kiedyś:). Ja mam małe mieszkanko więc juz posprzątane... zresztą mam tak kochanego męża że mi we wszystkim pomaga :D Ilonko i co tam u Ciebie jak tam obrona... mam nadzieję że moje kciuki były pomocne... życzę długiego snu po tylu stresach i nieprzespanych nocach :) A tak wogóle ZDROWYCH I WESOŁYCH ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA, BOGATEGO MIKOŁAJA, DUZO HUMORKU, SAMYCH SZCZĘŚLIWYCH DNI NO I ŻEBY MALEŃSTWA NA ŚWIAT PRZYSZŁY BEZ TRUDU I PRZEDE WSYSTKIM ZDROWE

dota
2005-12-22
23:11:44
Email
Ajaj nie udało się wkleić zdjęcia przez polskie znaki mam nadzieje że teraz się uda JESZCZE RAZ WSZYSTKIEGO NAJ

ilona81
2005-12-25
10:05:46
Email
Hej dziewczyny..juz po..;) ogromny stres..ale warto było, tytuł w końcu na całe życie zostaje..dzięku dorka za kciuki..pewnie,ze sie przydały..:P Zycze wam mamuśki wszystkiego co najlepsze w te święta..i oczywiscie..szczęsliwego rozwiązania ;) oby dopisywał nam humorek..
dota
2005-12-27
14:31:29
Email
Hej dziewczynki!!! Witam po świętach :) widzę że sobie odpoczywacie jeszcze :) ja już neistety w pracy ...i cos się kiepsko czuję ...tak jakby jakieś przeziebienie mnie brało? mam nadzieję że wszystko bedzie oki bo nie mam zamiaru się rozkładać :D GRATULACJE ILONKO wiedziałam że CI się uda. cieszę się bardzo że juz masz to za sobą 9też już bym chciała być po) :) a okazało się ze nie siedzimy w domku na sylwestra tylko jedziemy do Juraty i chyba zapowiada się szampańska zabawa :D tym bardziej musze się zdrowo trzymać. buziaczki :D
ka_ma
2005-12-28
08:59:07
Email
cześć Kobitki!!!!! Strasznie was przepraszam,że nie zajrzałam na forum przed świętami żeby złożyć Wam życzonka!!! Mam nadzieję że Święta upłynęły wam we wspaniałej rodzinnej atmosferze tak jak mi. Ilonko ty miałaś wspaniały prezent na święta, GRATULUJĘ!!!!!!!!! Ja wczoraj też już pracowałam ale nic prawie zrobiłam jestem strasznie wybita z rytmu pracy przez te święta. już nie mogę się doczekać wyjazdu w góry, to juz 6 stycznia. A 5 stycznia jadę do lekarza!!! Buziaczki
Ilona81
2005-12-28
10:44:49
Email
Wesołego po świętach ;) niestety..znów należy wrócić, do trybu work..ja po obronie..juz praktycznie nic tylko zajmowac sie domem..i przygotowywać go na przyjście dzieciaczków ;) Nie daj sie chorobie dota..a wiesz.ja tez z jakims bólem gardła sie obudziłam..i lekki katarek sie zaczął..nie wiecie co stosować??jakieś moze witaminki..czy co?
dota
2005-12-28
15:33:04
Email
Witam!!! Ale tu zasypało, cały dzień sypie śnieg, nawet fajnie, przynajmniej widać, że jest zima :D Ilonko nie daję się jak mogę i mam nadzieję, że wygram ...jeszcze tylko jutro do pracy i piątek wolny, więc zdążę się wyspać przed imprezką sylwestrową ;) a na przeziebienie ja mam w domku syrop Hedelix, ale na razie kuruję się cytryną i miodkiem. kroję pół obranej cytryny wyciskam z niej soki dodaje dużo miodu i zalewam do połowy kubka zimną wodą a potem ciepłą [nie wolno zalewać wrzątkiem bo wszystkie witaminy "uciekają"]mnie już gardziołko ...odpukac nie boli. a dziś do pracy wzięłam sobie obraną cytrynkę pokrojoną na plasterki sobie pojadałam [możesz trochę posłodzić jak nie lubisz kwaśnego ...ale nie dawaj cytryny do gorącej herbaty bo to się mija z celem tzn tylko smak jest]. A no i łykam rutinoscorbin ...ale tylko w krytycznych wypadkach [staram się unikać wszelkich leków] pozdrawiam :)
dota
2005-12-28
15:37:50
Email
A ostatnio też sobie kupiłam dropsy Vita C też pomagają - tyle że w jednym cukierku jest 100% dziennej dawki witaminy C więc nie biorę wiecej niż jedną i to też nie codziennie.
ka_ma
2005-12-30
08:33:39
Email
cześć dziewczynki!! ja jestem zdrowa nic mnie nie bierze!!! Codziennie rano piję aktimelka!!!! Nie ubieram sie za grubo bo ciągle mi gorąco!!! Ale poświętach strasznie bolał mnie kręgosłup( to siedzenie za stołami) a w nocy łapały mnie skurcze w łydkę( prawą). Wczoraj w nocy też jak mnie złapał skurcz to aż się popłakałam! Od dwóch dni znowu wróciłam do jogi i dzisiaj w nocy było już dobrze. kręgosłup nie bolał i skurczu taż nie było!!Ale łydka jaszcze nmie boli po tamtych. Z mikusiem nie miałam takich dolegliwości. To podobno świadczy o braku potasu i magnezu! Nie biorę żadnych dodatkowych tabletek oprócz witamin bo 5 stycznia jadę do lekarza to pewnie coś mi przepisze. Jem codziennie banana. A wy kobitki macie jakieś takie dolegliwości, ja zaczęłam 28 tydzień. Ale leci ten czas. Buziaczki
ka_ma
2005-12-30
10:03:55
Email
DZIEWCZYNKI!!!!! W NOWQYM 2006 ROKU ŻYCZĘ WAM WSZYSTKIEGO NAJLEPRZEGO!!! SZCZĘLIWEGO ROZWIĄZANIA, PIĘKNYCH DZIECI, DUŻO CIERPLIWOŚCI I SZÓSTKI W TOTKA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
dota
2005-12-30
12:04:02
Email
Cześć!!! Karinko bardzo się cieszę że jesteś zdrowa, szkoda tylko że te skurcze Cię łapią. Ja nigdy nie miałam skurczu i nawet nie chce go mieć :D Też piję rano aktimelka, ale tylko w te dni, gdy idę do pracy [kiedyś piłam codziennie] ...może to źle bo teraz znowu mnie coś łapie wczorj w nocy trochę kaszlałam, a dziś jak się obudziłam też miałam taki lekki kaszelek, ale to tylko z rana w dzień jest oki [mam nadzieje że to przejdzie]. dzis rano byłam na badaniach, mam nadzieję że bedą nadal dobre :D Ja teraz zaczęłam 20 tydz. dzidzia już tak się nieraz wierci że brzuszek mi się rusza. a i jeszcze zmieszczę się w swoje stare sukienki więc na sylwka nie muszę kupować specjalnej :D buziaki :)))))
dota
2005-12-30
12:08:33
Email
TEŻ WAM ŻYCZĘ ŻEBY TEN NOWY 2006 ROK BYŁ DLA WAS SZCZĘŚLIWY, SPEŁNIŁY SIĘ WASZE NAJSKRYTSZE ŻYCZENIA ...NO I OCZYWIŚCIE SZCZĘŚLIWEGO I JAK NAJKRÓTSZEGO PORODU, PIĘKNYCH I ZDROWYCH MALUSZKÓW ...A TA 6 W TOTKA TEŻ SIĘ PRZYDA [tylko najpierw trzeba zacząć grać :D] !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ilona81
2005-12-30
15:03:42
Email
Ja jestem w 25 t.c. i z tej okazji..i z każdej innej oczywiście życze wszystkiego naj, naj i jeszcze lepszego w NOWYM ROKU ;) Juz czuje się lepiej,ciepła herbatka, kocyk, inhalacje..i jest coraz to lepiej..;) w sylwka zostajemy z mężem w domu..pare osób tu do nas przyjdzie..ale raczej bedzie spokojnie..mąż ma w nowy rok na 6,00 rano do pracy :( i pewnie sie wyśpi.. pozdrawiam..
ka_ma
2006-01-02
08:56:58
Email
cześć dziewczynki!!! I jak tam po baletach sylwestrowych!! Ja wróciłam do domku wczoraj o 16.00, sylwester był udany, wytrzymałam do 2.30. A wy kobitki jak tam? Ja w czwartek jadę do lekarza
ilona81
2006-01-02
13:38:25
Email
Hej.. ja też jakoś tak wytrzymałam Ka_ma :P goście byli u nas w domu, i jakoś koło 2,30 sie zmyli..spałam do 12,00 następnego dnia :P dzis wybieram sie do lekarza, ale do laryngologa bo od tyggdnia męczy mnie katar..i za cholere juz nie wiem jak se z nim radzic.. :/ jeszcze raz wszystkieo naj, naj...
dota
2006-01-02
18:33:16
Email
Wszystkiego dobrego w Nowym Roku!!! Sylwester był udany... nawet nie myślałam że tak długo wytrzymam położyliśmy się spać ok 4. A o 10 teście obudzili nas na śniadanie :( i koło 13 byliśmy już w domku :D dziś na szczęście mogliśmy się już wyspać na szczęście dziś mieliśmy wolne :D ale coraz gorszy kaszel męczył mnie z rana i dziś byłam u lekarza no i niestety wylądowałam na antybiotykach i tydzień zwolnienia. Mam nadzieję że nie zaszkodzę mojej kruszynce :( Ilonko trzymam kciuki za Ciebie co byś i ty nie skończyła na antybiotykach. pozdrawiam dota :D
ilona81
2006-01-02
18:59:52
Email
Oj..Dotko..witaj w klubie..ja też dostałam antybiotyk..i 5 dni w domku..na odpoczynku musze spędzać..ale myślę,ze to mi dobrze zrobi..ostatnio jest mi coraz to ciężej :( przejde sie po schodach z góry na dół..i juz musze sie położyć, bo boli kręgosłup i brakuje tchu :( obawiam się, ze bedzie tak jak lekarze mówią..ze ciąże bliźniacze..tak właśnie wygladają, są bardzo trudne do donoszenia..i prawdopodobnie skończą sie w szpitalu :( wszystkie narzady uciśnięte..płuca nie potrafią filtrować takich ilości tlenu jakie sa nam teraz potrzebne..pewnie dlatego mi tak ciężko.. no cóż..byle do wiosny..:P
ka_ma
2006-01-03
15:19:38
Email
cześc kobitki chorowitki!!!! Ja juz sie nie chwalę bo ostatnio jak napisałam że nic mnie nie rusza to zaczęło mnie boleć gardło!!!!! Chyba przeszło!! Ale nie chcę zapeszać. Dziewczynki antybiotyk nie jest taki straszny ja przecież tez brałam cały tydzień!!! To widzę że wszystkie będziemy na zwolnieniach!!!! ja jadę w czwartek do lekarza i proszę o zwolnienie do 27 jeżeli ba radę. Najpierw jedziemy w góry a póżniej mikuś ma 2 tygodnie ferii i chciałabym posiedzieć z nim w domu!!!! chciałabym pooglądać wózki i pojechać na jakieś zakupy dla maluszka!!!!Póżniej bedzie już za ciężko żeby po sklepach się plątać!!!!
ka_ma
2006-01-03
15:33:36
Email
dziewczynki nie pisałam wan chyba że kupiłam na allegro body dla mojego maluszka. 10 szt ( 3 firmy george białe z długim rękawkiem i 7 sztuk z krótkim rękawkiem ) mówię wam cudo!!!super bawełna i wychodzi 10 zł za sztukę!!
dota
2006-01-03
17:41:18
Email
Hejka dziewczynki!!!! Jak ja nie cierpię chorować ...czuję się gorzej niż okropnie... jeszcze w weekend mam szkołę, no i egzaminy... a ja ledwo leżę i nawet nie mam siły się przygotować. mam nadzieję że jutro już bedzie lepiej. Ale Ka_ma zazdroszczę Ci tego długiego wypoczynku, no i trzymam kciuki żeby udało się wziąć takie zwolnienie :D Ilonko życzę dużo sił, aby udało Ci się jak najdłużejponosić maluszki. ja się szybko męczę wiec wyobrażam sobie jak Tobie musi być ciężko. ...ale tak jak powiedziałaś byle do wiosny :D buziaczki
ka_ma
2006-01-04
10:13:02
Email
dziewczynki życzę wam dużo zdrówka!!!!!! Mam nadzieje że już jest lepiej!!!!! Ja strasznie denerwuję się przed wizytą u lekarza!!!! Mam nadzieję że wszystko jest ok ale zawsze się martwię na zapas!! Czuję straszny ucist na pęcherz...tak jak gdyby ciągle chciało mi się siku ( a nawiasem mówiąc ciągle latam do wc ) W nocy jak mi sie nie chce wstać i przetrzymuję to aż budzę się z bólem.Mam nadzieję że to jest normalne!!! Oj byle do wiosny ....!!!
ilona81
2006-01-04
11:25:11
Email
Czesc dziewczyny.. u mnie juz lepiej ;)antybiotyk działa..a ja czuje się z dnia na dzień bardziej silna ;) O ka_ma tak mówiąc o ciuszkach..masz juz doswiadczenie w wychowaniu dziecka..powiedz..ile tych ciuszków trzeba kupić, zeby było ok..nie za mało nie za dużo..ja tak na razie pojedyńczo kupuję..ale nie wiem, czy powinnam mieć 10 par śpioszków, czy moze 20? dla jednego maluszka.. no i jakie to rozmiary kupować, nie opłaca sie chyba mieć 20 par śpioszków 56cm..bo maluch szybko z tego wyrośnie..wiec ile ich kupić? :/
ilona81
2006-01-04
11:31:52
Email
..mnie juz wizyty u lekarza nie stresuja..:P mam ciąże zagrożoną i chodzę co dwa tygodnie,czasem nawet co tydzien:P i zawsze jest wszystko ok.. u ciebie pewnie też będzie..bądz dobrej myśli ;) a co do pęcherza..to wiem co czujesz:P w ogóle.. ja wyglądam, jakbym nosiła piłkę plażową przed sobą..:P brzuch jest miękki, ale wygląda, jakby był bardzo napięty..no i zdeformowany..bo te małe szkraby, przybieraja czasem takie pozycje..że hej..:P a juz najgorzej chyba..jak nogę gdzieś pod żebra wkłada.. czy własnie robią se skakankę z mojego pęcherza..czasem w nocy to i 5 razy ide siku:P brzuch jest tak ruchomy..ze wyglada jak fale na morzu:P nawet przez gruby swetr widać :P a co najlepsze..kiedy mówi do nich mój mąż..sa cichutko jak myszki..kiedy rozmawiam z obcym facetem..wyrabiają jak nienormalne :P chyba czują, ze to nie tatuś ;)
ka_ma
2006-01-04
12:39:49
Email
ostatnio przeglądałam zdjęcia mikusia żeby sobie przypomnieć jakie miał ciuszki. mam kilka perełek których nie wydawałam i trzymałam dla drugiego brzdąca ale nie ma tego za wiele. Body, śpiochy itd pierze się tak często że ho, ho a po mikusiu nosiły je jeszcze dwie dziewczynki męża siostry. Ilonko pewnie że nie można nakuipować dożo ciuszków na 56. Na pewno te malutkie trzeba mieć na wyjście ze szpitala ( i pobyt w szpitalu, w warszawie trzeba juz mieć swoje ciuszki-jak rodziłam mikusia jeszcze nie było takiego obowiązku). Ja myślę że tak po 7 par to starczy. Przez pierwszy miesiąc pewnie nie wiele bedziemy wychodziły z naszymi pociechami!!! A póżniej to już trzeba kupować większe. Weżcie też pod uwagę że jak ktoś będzie do maluszków przychodził to kupuje ciuszki. ja się zastanawiam co kupić na wyjście ze szpitala bo niecierpię tych rożków!!!!! Myślałam o polarowym kombinezonie podszytym mbawełną. Takim nie za grubym ale w sumie przecież ten poczatek kwietnia może być różny. Widziałam takie w H&M są bardzo ładne całe rozsuwane a nóżki są razem( jest dziura żeby przełożyć pas od fotelika) i mają kapturek. Rozmiar 56 ale myślę że posłuży trochę! Ilonko ty musisz pamietać że twoje maleństwa będą prawdopodobnie troszkę mniejsze. nawet te ciuszki na 56 mogą być za duze!!!! A i doświadczenia wiem że najlepsze są body bo schowane są plecki. Kaftanów chyba nie bedę kupowała. Body, Pajace i śpiochy. Około 5 czapeczek bo maluchy na początku cały czs je noszą, 5 par skarpet.ja kupiłam 10 par body ( rozmiar to 0-3 miesiace) a więc myslę że na jakieś 2 miesiące mi wystarczą.zamierzam zamówić 6 par pajacy ( też mają taki rozmiar 0-3) na allegro.
ilona81
2006-01-04
13:32:24
Email
No właśnie co do kaftaników..są potrzebne do szpitala..ale mam też pare body..nie mam wprawy w ubieraniu dziecie, ale myślałam, ze to najpierw koszulkę albo body sie ubiera, na to kaftanik i spiochy.. no nie? żeby maluszek miał dwa rękawki ubrane.. a moze jest inaczej? :/ ja nie wiem.. penie beda wygladały jak pajace.. bo co ze mnie za mama..która nie wie jak ubierać dzieci :(
ka_ma
2006-01-04
14:50:25
Email
Ilonko ja ubierałam tak. Jeżeli body z długim rękawem to na to śpiochy. jeżeli z kródkim to pajac z długim rękawem. Oczywiscie w zależności od tem. można na body udrać kaftanik frote i będzie cieplej. Nic się nie nartw poradzisz sobie wspaniale!! Podpowiedzą już pielęgniarki w szpitalu!!! A pamietaj że w szpitalach jest prawie zawsze bardzo ciepło. Maluszka przecież jeszcze czymś się przyktywa i owija w te koszmarne rożki. Gdy dzieci mają tak ciasno podobno są spokojniesze i lepiej śpią bo mają podobnie ciasno jak w naszych brzuszkach.
ka_ma
2006-01-04
14:52:13
Email
A body można kupić rozpinane na boku lub wiązane na boku zeby nie przeciskać przez główkę.
ilona81
2006-01-04
15:37:10
Email
A..no to fajnie..te ubranka sa takie malusie..słodziutkie..:) juz tez nie mogę doczekać sie wizyty w SMYKU by zaopatrzyc sie w te wszystkie kolorowe ubranka ;)
ilona81
2006-01-04
15:40:32
Email
czyli jezeli kupię sobie po 7-10 par śpioszków, pajacyków, kaftaników, body, i koszulek..to wystarczy dla dwóch maluchów? czy kupić tego wszystkiego dwa razy tyle? a propo.. w czym prać te ubranka..nasze proszki i płyny do płukania pewnie się nie nadaja, jeszcze jakiejs alergii maluchy dostaną :/
dota
2006-01-06
15:25:57
Email
Hej dziewczynki!!!! Ja już dzisiaj trochę lepiej, ale chwyciło mnie ostro :( Ka_ma to pewnie już wypoczywa :) Ja o ubrankach jeszcze nie myślałam ...no ale już niedługo trzeba będzie zacząć zakupy ...mam troszkę więcej czasu od Was :) a co do prania Ilonko doświadczenia to nie mam ale teraz są specjalne proszki do prania dla dzieci. oprócz mnóstwa reklam [ostatnio to już chyba nawet ariel się reklamował ze jest delikatny] to w hipermarketach jest osobna pólka na proszki i płyny do prania ubranek dziecięcych :) pozdrówka :D
ilona81
2006-01-08
10:52:32
Email
Hej Dotka..tak,tak..Ka_ma odpoczywa..takiej to dobrze..:) Wiesz..ja byłam wczoraj oglądać ubranka..ale..drogo..ponoć w supermarketach można trafić na okazje..i kupic naprawde tanio, wiec bede kontrolować te okazje :P A jak narazie to chorobe też mam juz za sobą..za to staje sie coraz to większa :( czuje się jak słonica..hipopotanica..i ciężarówka razem wzięte :( coraz to bardziej zaczynam myślec o porodzie..i o tym wszystkim jak to będzxie..Mam nadzieje, ze maluszki czuja sie tam dobrze..nie będą wcześniakami..i przyjdą na swiat w terminie.. :)
dota
2006-01-09
21:38:19
Email
Cześć Ilonko!!! No i dziś znów w pracy, ehhh poleniuchowało by się jeszcze trochę [szczególnie że już lepiej się czuje]. jaki teraz u nas straszny mróz dziś było -9 brrr ....kiedy będzie w końcu to lato. w weekend byłam z mężem na zakupach i weszliśmy do sklepu z ubrankami dla dzieci ...kurcze nawet nie spodziewałam się takich cen ...niektóre rzeczy były przecenione, ale w sumie i tak drogie. chyba rzeczywiście skorzystamy z oferty ciucholandów. a planujesz szkołę rodzenia? my właśnie planujemy rozglądanie się za jakąś dobrą i niedrogą :D tylko na razie brak czasu na cokolwiek:) pozdrawiam :D
Kasienka
2006-01-10
09:34:56
Email
czesc dziewczyny! ja mam pytanie o krem przeciw rozstepom. jakiego uzywacie i jaki jest dobry? ja jestem w 4 m-cu ciazy i powinnam juz jakis kupic i nie wiem jaki. powoli brzuszek mi rosnie i strasznie boli mnie skora. czy jest cos na taka dolegliwosc? :) pozdrawiam
ilona81
2006-01-10
10:04:00
Email
Hej Dotka.. -9 to jszcze nic..ja ostatnio dokosciola maszerowalam przy -15 :/ smarki w nosie zamarzały :P a co do szkoly rodzenia..to oczywiscie,ze chce..i mam zamiar uczęszczać do szpitala w którym bede rodzić..tam zawsze była darmowa..choć kto wie..może od nowego roku bedzie płatna :/ ale myślę, ze i tak warto.. No.. o ciuszkach nie wspomnę.. :/ też ostatnio przeżegnałam sie nogą jak zobaczyłam ceny..a wszystkiego musze mieć dwa razy więcej :/
ilona81
2006-01-10
10:07:49
Email
Kasienka...hmm..z kremami to różnie bywa..w sumie, to lekarz powie ci, ze jak masz mieć rozstępy, to i tak bęziesz je mieć :/ ale ja profilaktycznie wcieram po każdej kąpieli oliwkę w całe ciało..i od czasu do czasu, kiedy czuję , ze skóa jest napięta, wysusszona, bądz swędzi..smaruję dodatkowo kremem przeciw rozstępom z gerbera..ale tylko na brzuszek..;) myślę, ze oliwka juz i tak odpowiednio nawilża skórę..Jestem w 6-tym miesiącu mam sporu brzuszek, bo to bliźnięta..i rozstępów dzięki bogu jeszcze nie ma..:)
ilona81
2006-01-10
10:12:27
Email
A..jeszcze coś :P kurcze, coś nie mogę się wygadać.. :P Chciałam ogłosić wszem i wobec, ze od jakiechś dwóch tygodni pojawiła sie na moim brzuszku.. linea negra (ciemna linia), która jest cechą rozpoznawczą ciąży..:P ku mojemu zdziewieniu jednak..nie ciągnie się od pępka w dół..ale poszła nawet w górę, aż do mostka.. :~ czy to normalne?
JOLA-JOLKA
2006-01-10
11:28:24
Email
WITAM JA TEŻ MAM LINIE NA BRZUCHU.JAKIE MASZ SAMOPOCZUCIE?
Eryka
2006-01-10
18:41:19
Email
Ilonko! Ja też miałam tą linię również powyżej pępka. Teraz jestem juz ponad 3 miesiace po porodzie i linia powyżej pępka juz prawie zanikła, a ta poniżej jest jeszcze wyrażnie widoczna. Ciekawa jestem, kiedy zaniknie całkiem. Pozdrawiam:)
dota
2006-01-10
21:12:06
Email
Hej dziewczyny!!! Ilonko ja jeszcze nie mam ciemnej linii, więc nawet nie wiem czy to normalne ...ale sądzę że tak skoro Eryka miała taką samą [a u niektórych dziewczyn ponoć wcale może nie wystapić] :D
dota
2006-01-10
21:24:20
Email
A co do kremów.... Kasieńko ja stosuję mleczko i olejek do ciała przeciw rozstępom Babydream z Rossmana [raz jedno raz drugie i w sumie też nie codziennie]. Nie jest nawet drogie - teraz akurat jest w promocji 300ml za 8.99zł. Krem ma trochę nieprzyjemny zapach po chwili od wsmarowania w ciało [przynajmniej dla mnie].Nie wiem w sumie na ile jest to skuteczne, bo to moja pierwsza ciąża [na razie mam bardzo dobrze nawilżona skórę mimo że nie stosuje codziennie i nie wiem co to swędzenie skóry ...odpukać], ale słyszałam, że żaden środek nie zabezpiecza w 100% przed rozstępami. Jak mają być to będą. Mojej kumpeli w ostatnich dniach przed porodem wyskoczyły straszne rozstępy :D Ilonko -15 to strasznie zimno brrr nie zazdroszczę. Choć niektórzy twierdzą że nad morzem to jest duża wilgoć i wtedy odczuwa się większe zimno (ale ja nie mam porównania, ja i tak już zamarzałam po chwili) :D
ilona81
2006-01-11
13:02:29
Email
Hej, dziewczyny..czuje się dobrze, dziekuje..wiem, ze z ta linią to róźnie bywa, kazda mama inaczej..:P Ja byłam dziś na teście obciążenia glukozą..fuujjjj! co za słodycz, lubię słodkości, ale bez przesady..po poludniu jade po wyniki, mam nadzieje, ze bedą ok ;)
dota
2006-01-12
21:23:31
Email
Cześć dziewczyny!!! Ilonko i jak tam wyniki? mam nadzieję że wszystko oki :D Ja w poniedziałek ide do gina i może w koncu maluch się ujawni. jestem bardzo ciekawa czy to chłopczyk czy dziewczynka :) buziaczki
ilona81
2006-01-13
09:52:57
Email
Wyniki idealne.. :D co mnie bardzo cieszy.. a wczoraj byłam u fryzjera..odrościki farbować..normalnie od razu lepiej..;) zrobiłam sobie też grzyweczke, i wyglądam o jakieś 4-5 lat młodziej.. :P no.. fajne uczucie, fajne.. :) Dotka..nie napalaj się tak.. mi powiedziano że dwie córcie będą, ale ja nie byłabym tego taka pewna..i wcale się nie nastawiam.. to i tak określają z pewnym przybliżeniem, nie ma sie 100%pewności.. :) Pozdrawiam..
AnnaC
2006-01-13
15:50:18
Email
Cześć! Ja też mam termin na kwiecień, a dokładnie na 5.04.2006. Jest to moja pierwsza ciąża i dlatego czuję się strasznie niepenie. Wiem już, że w brzuchu noszę chłopczyka i cały czas myślę nad imieniem. Ogólnie czuję się nieźle, tylko musze przestrzegać diety bo niestety na pierwszym USG okazało się, że mam kamienie na woreczku. Casami dają mi się we znaki, zwłaszcza jak ulegnę pokusie i zjem coś "zakazanego". Chociaz z drugiej strony myślę, że gdyby nie ten woreczek to jadłabym dużo za dużo. a tak to przybieram na wadze tyle ile trzeba. Mam jeszcze jeden problem z płaskimi brodawkami. Moze któraś z was też miała podobny i może coś poradzić. Pozdrawiam
ilona81
2006-01-13
17:32:37
Email
Cześć Aniu..witaj w naszym skromnym gronie ;) Witam również woreczek i zamieszkujące go głazy ;) ja problemu z pierśkami raczwj nie mam..nie zauważyłam..moje zresztą zawsze były malutkie, a na dzień dzisiejszy to o jakieś pół rozmiaru jedynie są większe :/ nie wiem czym bede karmiła moje maluchy..a zauważyłąm, ze czasem wycieka z nich wydzielinka, lekarz mówi, że to mleczko..gdyż piersi przygotowywują się do karmienia..ale wiesz..czytałam gdzies o twoim problemie, i były jakieś rady podane..wiesz..jak znajde..to napisze... pozdrawiam ;)
dota
2006-01-13
17:56:22
Email
Hej dziewczynki !!! Ilonko bardzo się cieszę że masz super wyniki i najważniejsze że czujesz się swietnie. Ja wcale nie napalam sie az tak mocno wiem ze to jest chybil trafil z tym określeniem plci, ale jakby tak choć troszkę wiedzieć. Nie ma to w sumie w tej chwili tak dużego znaczenia bo ani ubranek w różowych czy niebieskich kolorkach nie będę kupować, ani pokoiku jakoś specjalnie przygotowywać ...szczególnie że dzidzia nie będzie miała swojego pokoju :( więc najważniejsze oby zdrowe było :) Aniu ja też nie mam problemów z brodawkami wręcz przeciwnie sterczą jak najęte więc też nie za bardzo Ci mogę pomóc. Ja ostatnio znowu bym tylko ciągle spała i skoro niby 2 trymestr to ma być ten najlepszy to nie wiem jak będzie wyglądał 3 ...ale i tak się cieszę bo już coraz bliżej do przytulenia mojego małego rozpychającego się szkrabika. buziaczki :D
ilona81
2006-01-14
09:07:21
Email
Ciesz sie Dotko, ze chce ci się spać.. ja mam z tym ogromny problem :( nie moge spać po nocach.. ale z jednym sie zgodze..;) im dłużej jestem w ciąży, tym bardziej pagnę tych maleństw :D juz nie moge się ich doczekać.. :)
greoo
2006-01-15
16:19:41
Email
Cześć Dziewczyny. Mam na imię magda i tez mam termin na kwiecień 2006 dokładnie niby 11.04. To będzi mój pierwszy dzidziuś i jak narazie do Świąt wszystko było super, wyniki w miare dobre, tzn akceptowalne bez odchyleń, samopoczucie wrecz super, nawet na początku (1-3 msc)nie miałam zadnych dolegliwości. wogóle byłam szcześliwa i zadowolona. gdyby nie fakt ze mam jeszcze pare odciążeń rodzinnych i naukowych to można by podsumować ZERO stresu, dziecka nie mogę sie doczekać. Aż przyszla na mnie pora i zaraz po sylwestrze wyszła mi Ospa Wietrzna. nie mam pojęcia skąd sie wziala, a do szewskiej pasji doprowadza mnie o ze akurat teraz w ciąży. nie mam z kim pogadać na ten temat, moja mama stara sie mi pomoc ale co ona może poza zasładzaniem mi życia, mąż mnie smaruje i stara sie podnosic na duchu, a ja martwie sie bo wyzdrowieje i co dalej.to straszne nie mieć juz na nic wplywu. pozdrawiam
dota
2006-01-15
18:57:50
Email
cześć dziewczyny!!! o mIlonko bardzo się cieszę że mogę normalnie spać w nocy, ale męczy mnie to ciągłe zmęczenie szczególnie w pracy, bo czuję że się ze wszystkim nie wyrabiam :( i boję się że będę musiała zrezygnować z pracy ...a chciałabym sobie jeszcze choć do marca popracować (heh jak nie do kwietnia). Madziu strasznie Ci współczuję, ale niestety nie umiem pomóc, bo nic na ten temat nie słyszałam. Najważniejsze żeby zdrowieć i nie stresować się tym za bardzo [wiem że łatwo mówić]. Trzymam kciuki, abyś szybko wyzdrowiała no i żeby żadnych powikłań nie było. Buziaczki :D
greoo
2006-01-16
21:02:56
Email
dzieki za zyczenia, mam nadzieje ze wszystko bedzie dobrze, pod koniec tygodnia wybiore sie do lekarza na badania, pewnie zajrzy usg no i dostane mase skierowan ale czego sie nie robi dla malucha. mam pytanie: dziewczyny co z wyborem szpitala???jak to u was wyglada???czy macie juz cos "zarezerwowane" szpital , sale, polozna czy lekarza??Powinnam chyba rzucic nowy temat SZPITAL ale mysle ze najlatwiej bedzie zebrac informacje od was skoro wszystkie czekamy na kwiecien??piszcie jak to u was wyglada, jestem z wawy może któras z was też, chetnie podziele sie uwagami Pozdrawiam
Kasienka
2006-01-17
14:43:46
Email
czesc dziewczyny!!! posluchalam waszych rad, kupilam oliwke i jestem zadowolona. kupilam rowniez w aptece krem przeciw rozstepom fissan. ale i tak brzuszek smaruje oliwka. dzieki za pomoc :) wiecie juz jakiej plci sa wasze pociechy?
ilona81
2006-01-17
19:12:47
Email
Witam nowe panie ;) Kama będzie miała co nadrabiać, nie Dotka :D A wiec, jestem ze sląska, i bede rodzić w szpitalu, w którym pracuje moja gin. opinie sa rózne, ale jak chyba o każdym szpitalu :/ A w moim brzuchorku, ponoc dwie panienki wyrabiają :) które bardzo często nie pozwalają mi zasnąć :/ poza tym, to robię się coraz to wolniejsza, brzuch coraz bardziej przeszkadza..no i bardzo pogorszyła mi sie cera :( ale.. spoko..potem wszystko wróci przecież do normy :) pozdrawiam..
Kasienka
2006-01-18
11:34:57
Email
czesc! Ilonka ja na poczatku ciazy mialam problem z cera. Jak minely 3 m-ce, tak rowniez skonczyl sie ten problem. Ostatnio pobolewa mnie przez caly czas brzuch. Nie wiem, co sie dzieje. W piatek mam wizyte u lekarza i musze zglosic ten problem. Ja jeszcze nie wiem jakiej plci jest moje malenstwo. Jestem dopiero w 4 m-cu, wiec musze poczekac. Ilonko fajnie, ze bedziesz miala 2 corcie. Pozdrawiam
bondyrka
2006-01-18
11:43:16
Email
Czesc Dziewczyny dopiero odkrylam ta strone i okropnie sie z tego ciesze,w koncu mozna pogadac na temat tak wazny teraz! Ja jestem w 29t.c.termin mam na 4 kwietnia i okropnie boje sie porodu,jestem taka bojaczka,ze nie wiem jak zniose bol??? Wczoraj bylam na badaniu i lekarz powiedzial,ze dzidzius ulozyl sie miednicowo,jakbym miala teraz rodzic musialaby byc cesarka,ale jeszcze moze sie odwrocic,choc ma juz coraz mniej miejsca,sama nie wiem jak byloby lepiej. Przeraza mnie to wszystko,a jak u was?
ilona81
2006-01-18
13:46:48
Email
Kasieńka..brzuch moze boleć cię z powodu rozciągającej sie macicy..ale zgłoś to lekarzowi..o takich rzeczach trzeba mówić.. ;) Bondyrka..mnie też zaczynają męczyć koszmary związane z porodem :/ tym bardziej, że przy bliźniętach to róźnie bywa :( w sobote ide do lekarz i mam zamiar z nim na ten temat dokładnie porozmawiac.. popatrz na to z tej strony.. każda baba to przechodzi,tylko nieliczne nie rodzą, skoro inne potrafia, czemu my miałybyśmy nie dać rady ;) tym bardziej, że w szpitalu, pod nadzorem fachowców..pomyśl o tych, które rodzą gdzsies w domach, ruderach..bez lekarzy i położnych :/ Damy sobie rade :) głowa do góry :)
ka_ma
2006-01-18
20:17:27
Email
Witam pięknie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! mam straszne zaległości!! ;-))!!! fajnie tu sobie gawędziłyście i widzę nowe dziewczyny. Z tego co zapamietałam jedna z was -Magda jest z warszawy !!! Ja będę rodziła w warszawie na karowej, chodzę do prof. Czajkowskiego. A wiec moje drogie panie w gorach było cudownie!!!! mieliśmy przepiękną pogodę i puste stoki. ferie warszawskie zaczęły sie dopiero w ten poniedziałek!! Moi panowie wyśmigali sie na nartach że ho, ho. Byliśmy dużą grupą 12 dzieci i 15 osób dorosłych!! zajmowalismy cały dom! Przy takiej ilosci osób nie sposób sie nudzić!! ja sobie spacerowałowam, wygrzewałam się na słoneczku i podziwiałam moich panów jak śmigają na nartach. W małym cichym jest super karczma Tatrzański Bór tam też zaglądaliśmy- fajna góralska muzyka i super jedzonko. jak nasi panowie wybrali sie na cały dzień na kasprowy my z dziećmi pojechałyśmy busem do zakopca. jednym słowem wrócilismy bardzo zadowoleni. dziewczynki jutro prześledzę to co pisałyście jak mnie nie było żebym była w temacie! jak bedę obrabiala zdjecia to może jakies wkleję. A jeszcze napiszę że góry bardzo mi słuzyły. czułam sie bardzo dobrze!! Cięża była podróż do małego cichego ( po pakowaniu!!) ale dało sie wytrzymać, często sie zatrzymywaliśmy! Obecnie dalej jestem na zwolnieniu ( do końca miesiąca ) i nie wiem czy jeszcze wrócę do pracy! bardzo gorąco was wszystkie pozdrawiam I mono sciskam!!!!
dota
2006-01-18
21:38:30
Email
Witam wszystkie dziewczynki!!!!! Witaj wypoczęta Karinko!!! Bardzo się cieszę że udał Wam się wypoczynek :D Oj trochę pewnie Ci zajmie nadrabianie zaległości ;) Ja ostatnio jestem strasznie zawalona robotą :( z chęcią bym sobie poodpoczywała. A czemu nie chcesz wrócić do pracy, chyba nic się nie stało??? Bondyrko nic się nie martw na pewno dzidziuś jeszcze zdąży dobrze się ułożyć :) tak samo i u ciebie Ilonko, co prawda masz mniejsze szanse na poród naturalny, ale na pewno, tak jak mówisz, wszystko dobrze się skończy, damy sobie radę :D. Ja jeszcze nie myślę o porodzie i o tym co mnie czeka, a szpital ...no właśnie mam dylemat jestem z Gdyni i dużo dobrych słów słyszę o szpitalu w Pucku a to kawałek stąd i nie wiem czy nie wybrać jakiegoś bliższego szpitala?? Pozdrawiam serdecznie :D
bondyrka
2006-01-19
20:24:52
Email
Ilonko82 i dotko dziekuje wam za troche otuchy i wsparcia,takie slowa sa teraz bardzo potrzebne!!! Naprawde okropnie sie ciesze,ze mozna tu poromawiac z kims kto ma podobne problemy,jeszcze raz dziekuje,ze jestescie.A tak na marginesie czy jest jakas ciezarna z Poznania,fajnie byloby pogadac z kims z tych rejonow o szpitalu itd. Pozdrawiam
dota
2006-01-20
13:09:59
Email
Cześć dziewczyny!!! Bondyrko też bardzo się cieszę że jesteś no i że mogłam Cię trochę wspomóc. Teraz liczą się tylko dobre myśli i dobry nastrój, a o to sama wiem że szczególnie w takie pochmurne dni [no i przy takim mrozie brrr] nie łatwo, więc każdemu przydają się słowa otuchy :D A ja znowu mam gorączkę i wielki katar. już mam tych przeziębień serdecznie dość. I na prawde nie wiem co ze sobą zrobić [wypróbowałam już chyba prawie wszystkiego], no a jutro do szkoły i kolejne zaliczenia :( Czy doczekam się cieplejszych dni????? A tak a'propo dziewczyny jestem ciekawa jaki u Was mróz? Tu w gdyni jest -15 stopni [Bartek pojechał autobusem do pracy, bo autko nie odpaliło :]. Ja dziś się nigdzie nie ruszam z domku. Pozdrawiam. trzymajcie się cieplutko i oby żadne przeziębienie się Was nie czepiło :D
Kasienka
2006-01-20
15:27:40
Email
czesc! Dota u mnie tez jest bardzo zimno. Rano bylo -20, a teraz -15. Wyszlam z domu tylko dlatego, ze mialam dzis wizyte u lekarza. Dostalam skierowanie na usg, i pelno recept. Brzuch boli mnie, gdyz dochodzi do delikatnych skurczy. Musze uwazac na siebie. Od wczoraj dostalam wysypki na brzuchu. Jak narazie przeziebienia mnie omijaja. Ciesze sie z tego powodu. W grudniu non stop bylam chora. Usg mam dopiero 22 lutego. Jak dzidzius dobrze sie ulozy, to bede znala plec :) Dzis po raz pierwszy slyszalam bicie serduszka mojego malenstwa. Az lezki stanely mi w oczach - ze szczescia :) O porodzie powoli zaczynam myslec. Przeraza mnie wizja rodzenia. Z jednej strony wolalabym cesarskie ciecie, aby uniknac bolu. Pozdrawiam
ilona81
2006-01-20
19:32:13
Email
Witajcie..witaj Ka_ma.. :) trzymajmy dupeczki wysoko, głowy do góry..by przetrwać mrozy. i byle do wiosny.. :D
bondyrka
2006-01-20
21:58:19
Email
Czesc Mamuski,no zima dala sie we znaki chyba nam wszystkim,ja jestem z Poznania i dzis bylo 1stopni,a teraz az -18 to jest tragedia!!! Moze to bedzie zima stulecia,ja caly dzien pije herbatke z miodkiem i cytrynka,aby sie nie rozchorowac,bo w ciazy to potem karza tylko herbatke z lipy pic,a jak w ogole samopoczucie wasze i waszych pociech,moj Dominis wbrzuszku przybral sobie noc za dzien i tak kopie,ze nie mozna spac,a to dopiero 29tydzien,jak jeszcze przybierze z 2kg(teraz wazy 1300kg)to kopniaki stana sie naprawde silne!!! W poniedzialek idziemy z mezem na zajecia w szkole rodzenia,czuje sie tam taka mloda,przewaznie wszystkie pary tak kolo 30 i jakies garnitury,pelna kultura,moj maz nie moze sie tam odnalesc,bo on sie tak nie ubiera i nie wyglada jak oni,raczej normalnie na luzie dresik itd,a tam same takie towarzystwo powazniejsze... Noale coz nie jest zle,zajecia bardzo ciekawe,tylko na cwiczeniach facetom sie nudzi,bo w zasadzie my cwiczymy,a oni sluchaja... No ale sie nagadalam... Teraz wy cos napiszcie,caluski
greoo
2006-01-22
12:13:02
Email
Hej dziewczyny.Ka_ma fajnie ze sie odezwalas. Też myslalam o Karowej ale nie znam tam zadnych lekarzy. Ten do ktorego ty chodzisz to przyjmuje w jakiejs przychodni??czy zapisalas sie do niego juz w samym szitalu???jak o jest bo jeszcze sie nie moglam zorientowac, nadal mam to ch...... ospe i nie wychodze z domu.A dobrze by bylo se zorientowac bo okazalo sie ze NFZ podczas mojej choroby wprowadzil jakies zmiany w przychodni do ktorej chodzilam i moj lekarz obecnie zajmuje sie tylko usg.A pozostale panie??jak ze szpitalem??nie wierze ze tylko my dwie jestesmy z wawy. czekam na opinie,
ilona81
2006-01-22
22:10:24
Email
Hej panienki, ja tylko na moment..bo musze sie pakować :( mój lekarz wysłał mnie do szpitala na tydzień..wszystko jest ok..chce tylko zrobić dokładne badania..wiecie jak to jest przy ciąży bliźniaczej..traktowana jak zagrożona..i chca mniej więcej poobserwować jak maluchy się tam zachowują..moze to i dobrze..ja sama bede spokojniejsza..ale..ale szpital to szpital :( buu.. mam nadzieje, ze wszystko bedzie dobrze, i wypuści mnie do domu jak najszybciej ;) Pozdrawiam was serdecznie.. odezwe sie jak wróce.. to potem nadrobie.. buziaczki :*
ka_ma
2006-01-22
22:45:25
Email
cześc dziewczynki!! Ilonka wracaj szybko i trzymaj sie dzielnie. Bedzie ok!!!!!! Ktos pytał dlaczego sie zastanawiam nad powrotem do pracy? No cóż ... po pierwsze mój wydział przeniósł się do nowego budynku, który jest sporo dalej! - a ja chodze do pracy na pieszko. po drugie pododa! a po tzecie to juz mi strasznie ciężko! decyzja jeszcze nie podjęta , pewnie wrócę ale tylko na miesiąc w marcu idę na zwolnienie do dnia porodu! Magda! Do czajkowskiego chodzę prywatnie, wizyta kosztuje 150 zł ale mam pewnośc że mnie nie odeślą z Karowej. czajkowski jest tam Kierownikiem kliniki położnictwa i ginekologii. Super gość! Polecam! Jak byś była zainteresowana to podam ci numer pod którym mozesz się zapisać. Mam też tel do pywatnego gabinetu ordynatora polożnictwa i ginekologii na żelaznej. Moja mama do niego jeżdziła! A ty o jakim szpitalu myślisz! ja już na Karowej rodziłam i byłam bardzo zadowolona! Mamy bardzo zbliżone terminy, ja ma na 3 kwietnia! Dotka a jak twoje zdrówko! Trzymajciesie cieplutko. bużka!!!
greoo
2006-01-25
11:13:24
Email
Hej Ka_ma. witam tez pozostale Panie.Ka_ma chetnie poprosze o te numery telefonów. Też myślałam o karowej i jakby sie udało zapisa do tego lekarza było by super, moja koleżanka tam tez rodzila i byla bardzo zadowolona.Jak możesz napisz do mnie na mail greoo@poczta.onet.pl jego adres,nazwisko i telefon równiez ten na zalazna bo tez same dobre rzeczy o nim slyszalam a sprawa jest juz dosc zaangazowana u mnie, w koncu 29 tydzien, a sama narazie lazic po klinikach nie chce bo mi juz ta ospa wystarczy. Swoja droga kto by przypuszczal ze to taka wredna choroba, zaczela sie u mnie 1 stycznia i jeszcze jest!!!!!!Pozdrawiam
dota
2006-01-25
18:58:50
Email
Cześć kobitki :D Ilonko wracaj szybciutko do nas i trzymam kciuki, aby wszystko okazało się w porządeczku. Ka_ma zdrówko to u mnie takie dziwneniby sie dobrze czuję ...ale jeszcze nie czuję się do końca ozdrowiona ;) a jeszcze jak dziś wróciliśmy z pracy (jakie szczescie że dziś byłam w pracy) okazało się ze cały dzień nie grzały grzejniki [jakąś rurę wymieniali] i wyziębiło sie w domku teraz juz pociągam nosem :( Chciałam sobie ostatnio kupić jeszcze jedne spodnie ...no i przeszłam wszystkie 3 sklepy jakie są u mnie no i kiszka. albo nie te rozmiary albo nic ciekawego. a pojechałam też do H&M no i się okazało ze w tym H&M nie ma ubiorów ciążowych :( no i stwierdziłam że chyba wytrzymam jakoś w jednych :D Greoo życzę szybkiego powrotu do zdrowia ...niech Cię ta wredna ospa w końcu zostawi w spokoju :) pozdrawiam. trzymajcie się cieplutko. PS u nas na szczęście wielkie mrozy już puściły i mam nadzieję że już nie wrócą. Juppi :D
ka_ma
2006-01-27
17:15:29
Email
Cześć brzuchatki!! Ilonko trzymam cały czs kciuki :-))))!!!! A jak sie czujecie baby!! Coś ostatnio malutko piszemy?! Ja miałam dzisiaj fatalny dzień, wczoraj byłam u dentysty na wymianie lekarsta w zębie ( nie nogę sie przeswietlić ) i dzisiaj ząbek daje mi popalić!! Jak by tego było mało boli mnie kręgosłup! Już zaczynam sie tym marwić bo wstaje z bólem! czasami jak usiądę to nie mogę wstać. was też tak bola plecy, mi to aż promieniuje na pośladek!! ;-(( martwi mnie jeszcze ulożenie małego, jest ulozony poprzecznie zeby sie tylko obrócił. W poniedziałek jade na USG. To buziaki
dota
2006-01-28
17:28:26
Email
Cześć Ka_ma!!! współczucia ja nie cierpię dentysty, a jeszcze gorzej bolących ząbków brrrr :) mam nadzieję że szybko przestał Cię boleć. mnie w krzyży nieraz boli ale to tak delikatnie szczególnie jak bardzo długo siedzę albo stoję, ale ogólnie to na razie czuję sie super :D najgorzej jest jak chce wstać w nocy siusiu to jest mi ciężko wstać [ale to tez różnie]. Ka_ma widzę że ostatnio masz same zmartwienia dzidziuś na pewno zdąży się obrócić więc nie masz się czym martwić jeszcze ma trochę czasu :D jak tam zakupy. kupiłyście juz coś dla maluszków??? my jak na razie zapisaliśmy się do szkoły rodzenia, jutro miały być pierwsze zajęcia, ale są przełożone na nastepna niedzielę... zobaczymy. Dziś miałam jeszcze ostatni egzamin wyniki dopiero za tydzień ...no ale nie mogłam zawalić ostatniego egzaminu więc jestem spokojna i jakaś taka wesoła ...ostatnio humorek mi dopisuje. to chyba dlatego że juz widac koniec tej mojej szkoły [której niecierpie ;)] ale sie rozpisałam pozdrawiam.
ilona81
2006-01-30
18:06:32
Email
Hej dziewczyny.. wrociłam.. jutro wgłębię się w wasze zapisy.. najpierw musze doprowadzić się do porząku ;) ale maluszki są zdrowe i rozwijają sie prawidłowo ;) pozdrawiamy..
ka_ma
2006-01-31
10:31:37
Email
cześć Ilonko!!! Bardzo sie cieszę ze twoje maluszki sa zdrowe! ;-))) teraz i ty bedziesz spokojniejsza. ja byłam wczoraj na USG. a więc moj synek waży 2270g i ma według OM 31 tyg. i 1 dzień a według USG 33 tyg. i 1 dzień. Według USG termin porodu to 19 marca. Pozdrawiam wszystkie brzuchatki.
ilona81
2006-01-31
16:06:37
Email
no juz jestem..przeczytałam wasze pogaduszki ;) Kama ciesz się z tego, że termin sie przyśpiesza..będąc w szpitalu naoglądałam sie babek, które są tydzień czy dwa po terminie..naprawde, z ich stanem psychicznym nie było najlepiej..szczerze, to lepiej urodzić wcześniej..oby tylko wszystkie narządy maluszka sie rozwinęły..;) Zrozumiałam też, ze mam ogromne szczęście nosząc aż dwoje dzieci w brzuszku..kobiety, które leżały w szpiatalu z podejrzeniami martwych płodów, bądz z kolejnym poronieniem zazdrościły mi dzieciaczków.. :( ale moje maluszki sa zdrowe i wszystko jest ok, musze tylko wiecej czasu polegiwać i odpoczywac.. ;)
greoo
2006-02-02
10:30:14
Email
Hej Dziewczyny. Ilona zazdroszcze jak juz zaszlam w ciaze to sobie pomyslalam ze fajnie by bylo miec 2 za 1 razem. Nie wiem czemu bylas w szpitalu ale ciesze sie ze juz wrocilas i wszystko jest ok. Ja i moja OSPA powoli sie rozstajemy, mam nadzieje ze juz definitywnie. Bylam wczoraj u lekarza ze szpitala czernikowskiego i zastanawiam sie czy tam moze rodzic, czy ktoras z was cos wie o tym szpitalu???No ale nie o tym chcialam piac; dowiedzialam sie ze wszystkor aczej jest ok, dobrze ze horoba byla po 20 tygodniu. No i zapisalam sie na USG, moze teraz uda sie dowiedziec czy to on czy ona, bo jakos nie chcialo mi tej tajemniy wczesniej zdradzic. Pozdrawiam Magda
ka_ma
2006-02-02
22:23:53
Email
Cześć dziewczynki!! dzisiaj byłam u lekarza, moja dzidzia ma się dobrze i ja też w miarę! dzisiaj lekarz powiedział mi, że jeżeli mały będzie tak rósł to trzeba będzie troche wcześniej wywołać poród ( teraz waży 2276 g ). mam zrobić dodatkowe USG w 36 tygodniu żeby sprawdzic ile waży. Mikus też był duży 4020g jak się urodził a podobno drugie dziecko jest najczęściej większe! Mały rozwija się prawidłowo tylko jest duży. tak dzisiaj myslałam że mi byto nawet pasowało..poszła bym do szpitala na wyznaczony dzień bez stresu że nie zdążę do szpitala. Ale jeszcze wszystko się okarze! Pozdowionka
ilona81
2006-02-03
11:39:50
Email
Hej dziewczyny, gratuluje dzidziusia Ka_ma ;) heh... moje maluszki w sumie nawet tyle nie mają :P ale..przeciez jeszcze duzo czasu by dorosły ;)
ilona81
2006-02-03
11:53:10
Email
A mam pytanko dziewczyny, jak u was ze spaniem? Ja mam straszny problem.. który tkwi w stopach:( zawsze miałam zimne stopy, a przy ciąży, sa tak gorące, ze nie moge zasnąć.. leże w łóżku cała przykryta bo jest mi zimno a stopy to normalnie jakby parowały, ja od razu sie denerwuje i całę spanie przechodzi :( nie wiem co robić, juz melise wypijam przed snem, ale niepomaga..
greoo
2006-02-03
12:48:00
Email
Hej dziewczyny.Hej ka_ma, twoj dzidzius poprostu spieszy sie juz do mamy i chce byc taki uzy aby moc juz na spokojnie do niej wyjsc. Dobrze ze wszystko jest wporzadku.Ja w srodę ide na usg, juz nie moge sie doczekac. Ilona co do twojego problemy z temperatura stóp, wiem o czym mówisz, co prawda ja nie mam przez to problemu ze spaniem ale też czuje ten pożar w nogach jak sie kłade. Ja poprostu wyjmuję stópki spod kołdry, nawet same czubki palców i jakoś wtedy mi lepiej. Pozdrawiam
ilona81
2006-02-04
11:22:59
Email
Hej Greoo.. dobrze ci.. ja od tygodnia nie spałam :( kręce sie tylko z boku na bok.. i nic..cały dzień łaze jak cien, staram sie nie spać, by spać w nocy, ale mimo braku snu w ciagu dnia.. w nocy też sie nie pojawia.. :(
dota
2006-02-05
13:05:21
Email
Hej dziewczynki!!! Ilonko bardzo się ciesze że u Ciebie wszystko oki i że już jesteś w domku :) Madziu super że wygrywasz z chorobą no i że nie zaszkodziła dzidzusiowi. Karinko gratuluję dużego bobaska, który już pewnie marzy tylko o tym aby znaleźć się w Twoich ramionach :D ...a co do spania ja tez zawsze miałam za zimne stopy ...a teraz są gorące narazie różnie to bywa z tym moim spaniem i nie wiem od czego to zależy bo niektóre noce całe przesypiam a nieraz się ciągle budzę ... Ilonko nie katuj się tylko jak masz ochotę to zdrzemnij się w dzień ...w końcu sen jest nam teraz bardzo potrzebny :) ja dziś ide na pierwszą lekcję do szkoły rodzenia. A dziewczyny czy miałyście badania z glukozą ...jak to wyglądało? mam wypić glukoze i czekać tam godzinę do pobrania krwi??? jak to wygląda napiszcie proszę jak cioś wiecie. buziaczki :D
ka_ma
2006-02-05
20:19:30
Email
cześć dziewczyny! Dota ja już robiłam badania po obciążeniu glukozą. Na czczo mama pobrała mi krew i zbadała cukier w takiej maszynce wynik był 95mg% następnie rozrobiłam wcześniej kupiona glukozę w aptece w niecałej szklance wody i wypiłam na raz. Dla mnie nie było to aż takie straszne..jest strasznie słodkie i trzeba wypić w przeciągu 5 minut. I póżniej po godzinie pobranie krwi i zbadanie cukru w 'maszynerii" miałam 87mg% i to samo po dwóch godzinach 75mg%. Wyniki były prawidłowe. Mój lekarz chciał badanie cukru po 1 i po 2 godzinach ale z tym jest różnie czasem chcą tylko po 2 godzinach czasem po godzinie. jeżeli w przychodni jest aparat do pomiaru cukru wyniki są od ręki a krew pobierana jest z palca. Jeżeli nie chyba pobierają z żyły i jedzie do labolatorium i tam określają. Moja mama jest pielęgniarką a więc wzieła sprzęt do domu i robiłysmy to w niedzielę. Jeżeli macie blisko od przychodni dom to można iść w tym czasie do domu-tak prznajmniej jest w przychodni gdzie pracuje moja mama.
ilona81
2006-02-06
11:48:07
Email
Hej panienki, ja tez robiłam test obciązenia glukoza 50gram.. Musiałam zakupić ją w aptece poszłam do laboratorium, tam rozpuscili ja w kubeczku z wodą, trzeba wypić na raz:/ blee..oczywiście na czczo. Od tego momentu pani zaczeła mierzyć czas, równa godzinka, a ja nie mogłam sie z tamtąt ruszyć, tylko grzecznie czekać, bo czesto ludzie wymiotują i robi im sie słabo po tym energetycznym napoju:P ale bez obaw, trzeba być twardym, i kazda musi to przejść.. po godzinie pani pobrała mi krew. wynik miałam prawidłowy. Czasem kiedy wynik, jest za wysoki, lekarz zleca to badanie jeszcze raz, z tym, ze obciązenie 75gram glukozą, i pobierają krew po godzinie i po dwóch.. a badanie ma na celu sprawdzenie, czy nie mamy cukrzycy ciążowej, bądz nie jesteśmy na nią podatne...
dota
2006-02-06
19:18:12
Email
Dzięki za informacje. Jutro wybieram sie na badania i ciekawe jak to bedzie wyglądało tutaj [prawde mowiac nie chce mi sie siedziec tam cala godzine no ale coz jakos wytrzymam, bo do domku i tak nie oplaca mi sie wracac]. Ale najwazniejsze to rano wstac :( ja dzis jestem tak zmeczona ze tylko bym caly dzien spala ...ech nie zawracam głowy pozdrowionka :D
ilona81
2006-02-08
10:15:07
Email
Hej..jak tam wasze zdrówko? Ja jakaś nie wyspana, ale to pewnie dlatego, ze całą noc nie spałam, jak zwykle :/ w piątek ide do lekarza, moze coś na to poradzi.. Pozdrawiam..i dużo snu życze :P
dota
2006-02-08
10:47:28
Email
Biedna Ilonko. Mój maluszek tez strasznie sie wierci ...ale na razie jakoś nie przeszkadza mi w spaniu ...najgorsze jest dobre ułożenie sie do snu. teraz udaje mi sie to z poduszką miedzy nogami (inaczej albo mnie boli kregosłup albo brzuszek mnie ciągnie w dół), ale mimo ze łatwo zasypiam i szczególnie w wolnych dniach długo spię to niezbyt sie wysypiam ...i nie wiem od czego to zależy :D
dota
2006-02-08
10:52:25
Email
Ilonko nie wiem czy próbowałaś z taką podusią spać ...ale mi to naprawde pomaga .jeden jasiek to było mało ...a ze nie chciałam wydawac pieniędzy to włożyłam dwa jaśki w taką długą poszewkę i naprawde jest trochę lepiej bo dobre ułożenie sie do snu też dużo daje. :D pozdrawiam i zyczę słodkich i miłych snów teraz ...bo później to nie wiem kiedy my sie wyśpimy ...Ka_ma pewnie juz na ten temat coś wie :D
ilona81
2006-02-08
21:42:55
Email
No hej..wiesz zawsze wpycham kołdrę miedzy nogi..ale moze jakas wygodna podusia była by faktycznie lepsza.. Czyli jak..kładziesz sie na boczku, nogi lekko zginasz i kładziesz miedzy nie podusie? czy śpisz z głową lekko zwrócona w druga strone?
greoo
2006-02-09
09:58:11
Email
Hej dziewczyny. Dawno nie zagladalam i jak przeczytalam ze wy teraz mialyscie badanie z glukoza to sie zdziwilam bo ja juz mialam w grudniu, wynik dobry ale jak siedzialam tam w lab w sumie 3 godziny to jedna z innych dziewczyn o malo co nie zemdlala z tego przeslodzenia. Mi sie chcialo strasznie spac, ale najbardziej to mi sie nudzilo bo musialam tam tyle czasu bezsensownie siedziec.Co do nowosci to bylam wczoraj a usg i okazalo sie ze bede miec mala dziewczynke.wszystko jest prawidlowe z opisu wiec czuje sie troche lepiej pod wzgledem stresu po ospowego. Pozdr
greoo
2006-02-09
10:01:20
Email
aha jeszczeraz ja. mala wazy 1800 gram, ma okolo 42 cm i jest to 32 tydzien wiec wszystko mi sie zgadza z wyliczeniami ostatniej miesiaczki. Zycze wszystkim zdrowka.
ka_ma
2006-02-09
19:06:53
Email
cześć mamuśki! Magda bardzo sie cieszę że z twoją dzidzią-to znaczy córeczką wszystko ok. Też spora ta twoja panienka :-)))! Ale przy niej mój to gigant! A jak jest ułożona malutka? Nie piszesz nic o Czajkowskim-zrezygnowałaś? dziewczyny ja też już nie śpię najlepiej ale jako tako się wysypiam. Już mnie męczy ta pozycja na lewym boku(budzę się zdrętwiała). Ja śpię z dwoma kołdrami-poduszka nie wystarczała! Jedna kołdra miedzy nogami a drugą się przykrywam! Ale to już niedłygo dziewczyny. Póżniej będą inne problemy, oj wiem coś o tym :-)! Ale może nasze dzidzie bedą grzeczne - podobno takie dzieci sie zdarzają - niestety nie doświadczyłam tego :-))Słuchajcie ja ostatnie trzy dni spędziłam w szpitalu. Mikuś miał robioną stulejkę. Niby mówią zabieg ale nie życze nikomu! Mikuś boi się sikać a zmiana opatrunku to prawdziwy koszmar. Pozdrowionka
ilona81
2006-02-10
10:44:47
Email
Oj.. biedactwo.. słyszałam, ze mali chlopcy mają taki problem :( biedny..pewnie bardzo cierpi..a mama przy tym też..:( Graturuję Magdo córeczki.. u mnie ponoć to też panienki się wiercą :P ale jakoś nie jestem przekonana.. Mi zaczyna sie dziś 31 t.c. a wczoraj złapał mnie taki skurcz, ze myślałam, ze sie zaczeło :P naszczęście szybko przeszło...
greoo
2006-02-10
11:27:49
Email
Hej dziewczyny. Ka_ma co do dr czajkowskiego to nie pisze bo rzeczywiscie nie bylam na wizycie, zadzwonilam i powiedzialam ze musze zrezygowac a to dlatego ze wczesniej udalo mi sie byc na wizycie u innego lekarza ze szpitala czerniakowskiego i postanowilam juz u niego zostac, bylam juz nawet tez ogladac porodowke i jak narazie sie nie boje. Co do polozenia malej to lezy juz od dluzszego czasu glowa w dol wiec prawidlowo, jak mnie skopie czasem po plucach to ale sie dziwie skad w niej tyle sily. Wczoraj dostalam juz prezenty dla dziewczynki od rodziny, mowie wam pomimo iz do tej pory bylam jakas taka spokojna i nie podniecona to jak zobaczylam te sliczne kompleciki ciuszkow dla dziewczynek to od tej pory przejrzalam je juz chyba ze100 razy. lekka paranoja mi sie udzielila. no ale moja bratowa to juz po 7 msc byla spokowana do szpiala i coziennie prasowala ubranka dla malucha, wiec ja jestem jeszcze spokojna. Pozdrawiam
ka_ma
2006-02-10
22:04:11
Email
To prawda nie moge patrzeć jak Mikuś się męczy! Strasznie boi sie zmiany opatrunku a do kąpieli w rumianku namawialiśmy go z mężem dzisiaj godzinę. Jakoś sie udało. To u chłopców bardzo unerwione miajsce i dlatego tak boli. dziewczynki ja już mam nowy mebel w dużym pokoju-wózek dla mojego bobasa!jestem bardzo zadowolona, kupiliśmy wózek dwu częściowy:gondola + spacerówa. Musimy jeszcze kupić fotelik samochodowy który będzie można wpinać na stelaż wózka. Kupiliśmy w sobotę tydzień temu. A z ciuszkami też dostałam chopla. Poszalałam trochę w mothercare bo były bardzo duże obniżki.Wcześniej zamawiałam trochę na allegro. Teraz muszę usiąść i zrobić listę tego czego jeszcze mi brakuje.Magda o porodach na czerniakowskiej słyszałam same dobre rzeczy. A położnictwo jest po remoncie i prezentuje się super. Mama miała 3 i 4 ( ostatnią ) operację na Czerniakowskie. Operował ją Dębski- może u niego byłaś?Buziaczki
ilona81
2006-02-11
09:56:59
Email
Hej dziewczyny.. Ja z wozkiem jeszcze sie wstrzymuje.. potem bede sie o to martwić.. a co do ciuchów, to faktycznie, też mam chopla :P jak trafie na promocje, to kupuje, wszystkiego razy dwa :P Byłam u lekarza wczoraj.. wszystko jest ok.. szyjka zamknięta, jednak lekko skrócona, i odczuwam parcie na krocze, dyż maluszki poszły juz niżej.. ale lekarka zabroniła rodzić.. :P kazała wytrzymac jeszcze z 4-5 tygodni, by maluszki przynajmniej po 2 kg miały.. wiec bede sie jeszcze bardziej oszczędzać ;) a.. od początku ciaży przybyło mi 10 kg ;/ i zaczynają to odczuwac moje nogaski :P
greoo
2006-02-13
09:54:09
Email
Hej. nie lekarz z czerniakowskiej do ktorego chodze nazywa sie szachowski, ale fajny gosc a gabinet prywatny ma blisko mojego domu wiec spacerkiem chodze. na porodowce bylam ogladac i dlatego tez mam pozytywne wrazenie, bo jest rzeczywiscie ladnie. Co do samopoczucia mojego i dzidzi to u mnie jest narazie wogole super, co prawda mam probelmy z ulozeniem sie do snu ale spac moge bez problemu i narazie nic sobie nie podkladam. nogi tez jeszcze mnie nie mecza ale zaczynam cierpiec z powodu kregoslupa, jak sie prostuje to boli jak sie zginam tez boli, nie moge usiedziec juz w 1 pozycji, ale nie mam co narzekac. Zycze zdrowia dziewczyny.
ilona81
2006-02-14
11:30:53
Email
Hej, dziewczyny, gdzie jesteście, nic sie nie odzywacie..u mnie w miarę ok, nie licząc coraz to częstszych nudności-nie wiem skąd sie biorą.. skurczy przepowiadajacych,bólów kręgosłupa, pieczenia pod piersią i wypadających włosów.. to wszystko jest ok :)
ka_ma
2006-02-15
12:57:45
Email
Hej, Ilonko u mnie jest bardzo podobnie. Nie bardzo mogę jeść bo jak napełnię żołądek to zaraz jest mi niedobrze, włosy wypadają mi również, z piersi już leci a wiec noszę wkładki laktacyjne, kregosłyp boli że ho...ho.., i czuje parcie na krocze a i skórcze już też się zdarzają. Poza tym wszystko ok!! :-)) Jeszcze tylko troszeczke dziewczynki! damy radę.
ilona81
2006-02-15
21:58:20
Email
Ka_ma a w którym jesteś tygodniu? ciekawa jestem, która z nas bedzie pierwsza..skoro mamy juz te same objawy :P
ka_ma
2006-02-16
07:40:01
Email
Ilonko u mnie to 33-34 tydzień wg ostatniej miesiączki. Też ostatnio tak myslałam która będzie pierwsza. A jak wasze dzieciaczki sprawują się w brzuszkach? mój mały strasznie się wierci i kopie mnie! Już mu ciasno! Ja w przyszłym tygodniu mam wizytę u gin i ma mi już wypisać skierowanie do szpitala, tak na wszelki wypadek. A w 36 mam jeszcze zrobić USG żeby zobaczyć ile podrósł mOj urwis. Dziewczyny ja juz nie mogę się doczekać. A jeszcze teraz jak już mam wózek i tyle ubranek! Buziaczki.
ilona81
2006-02-16
10:05:05
Email
o..to ty jesteś o dwa tygodnie szybciej ode mnie..ale biorąc pod uwagę fakt, iż bliźnięta dojrzewaja o dwa tygodnie wczesniej niż pojedyńcze dzieciaczki.. to jesteśmy na równi.. u mnie 35 tydzień, jest juz bezpieczny ;) i włąśnie mam zamiar sie wziąść za pranie ubranek, które juz mam.. pozdrawiam :)
ka_ma
2006-02-16
10:49:00
Email
No tak z bliżniakami jest inaczej. I raczej nie ma szans na donoszenie do końca. A jak są ułożone maluszki, co mówi twój lekarz...masz szansę rodzić naturalnie czy raczej nastawiasz sie na cesake.ja też kupiłam już proszek dla maluchów Lovella i muszę prać. Ale najpierw muszę zrobić przemeblowanie w szafkach.
ilona81
2006-02-16
11:44:54
Email
Hmm.. problem w tym, ze maluszki cąły czas się kręcą..czasem leżą główkami w dół (wtedy mogłabym rodzić naturalnie), czasem główkowo i pośladkowo, wiec jesli ten większy dzieciak bedzie główką w dół, to tez mogłabym rodzić nat. ale maluszki wciaz sie kręcą :) i nie wiem.. co będzie w momencie porodu :P jednak lekarze mówią, ze raczej ciaze bliźniacze kończą sie cc, więc nastawiam sie na każdą z ewentualności :P
ka_ma
2006-02-16
14:37:48
Email
A to małe wiercipietki! Ilonko ale ty chyba i tak bardzo dobrze znosisz tą ciążę... jesteś na jakiś lekach? Pracujesz jeszcze czy już jesteś w domku? Właśnie wróciłam z ławów w ciuchlandzie. trzy sztuki do przodu! :-) pa
ilona81
2006-02-16
17:17:36
Email
Nie, odkad wróciłam ze szpitala, jestem na L4 do końca ciąży..a sama ciazę faktycznie znosze bardzo dobrze, wbrew przewidywaniu lekarzy :P no.. poza tymi drobnymi dolegliwościami o których ci pisałam.. a teraz to..hmm.. mam wrażenie, ze psychicznie czuję sie coraz togorzej.. strasznie szybko się denerwuję.. mieszkam na wsi, mąż jest cały czas w pracy a ja siedze sama, no albo z teściami :/ nie wiem co lepsze.. Nie umiem wybrać sie nawet na zakupy, bo wiadomo, na wsi nic nie ma.. jak mąż jest w pracy to zabiera mi samochód..po pracy jest zbyt zmeczony, a ja nie mam serca by gdzieś go ciagnąć, poza tym, wiesz jak to jest z chłopem na zakupach..wieczne marudzenie :( jeszcze do pewnego czasu jezdziłam autobusem, ale teraz chodze siku co godzinę, momentami jestmi słabo, musze wtedy gdzies usiaść, dlatego troche boję sie sama zapuszczać do miasta autobusem.. No więc tak siedze tu jak ta kukła.. z byle powodu płacze, jestem rozdrażniona i smutna.. i marze by ten stan juz się skończył, no bo zara popadnę w depreche :(
ka_ma
2006-02-16
17:49:13
Email
Ilonko nawet nie wiesz jak ja marzę o domku na wsi. Zdala od tego pedu i zgiełku. Ale to fakt na zakupy zdecydowanie trzeba do miasta. ja u siebie w Sochaczewie też nic nie kupuję no chyba ze tak jak dzisiaj w ciuchlandzie! I też muszę ciągać męża do warszawy i też jest mi go szkoda bo zasuwa po 10-11 godzin dziennie. Ale niestety nie ma wyjscia! uprzedzam go wcześniej że potrzebuję udać się na zakupy i jakoś w tej kwestii się dogadujemy, gorzej jest na samych zakupach zaczyna się wspomniane przez ciebie marudzenie i popędzanie czego nie znoszę. ja bym obeszła np. wszystkie sklepy dla dzieci, zobaczyła co jest i dopiro zabrała sie za kupowanie niestety nie ma tak dobrze. Myślę że taki problem ma wiekszosc kobiet. Ilonko nie wybieraj sie sama na zakupy absolutnie! ja juz też daleko nie odchodzę od domu. Trzymaj się i myśl pozytywnie. Myśl o swoich maluszkach i korzystaj z chwil kiedy możesz leniuchować! Masz neta a więc oglądaj wózki, ubranka.... głowa do góry już nam tak mało zostało!
ilona81
2006-02-16
18:07:15
Email
Wiem, wiem..jestem szczęsliwa z tego domu, wiem, że tu łatwo będzie mi wychować dzieci;) mamy duże podwórko.. i beda mogły biegać do woli:) potem bede mogła juz sie wszedzie poruszać, bedzie ciepło, mąż obejmie motor, a mi auto zostawi i juz nie bede taka uwięziona..;) wiem, jeszcze musze troche wytrwać.. to chyba po prostu hormony szaleją :(
ka_ma
2006-02-17
09:00:30
Email
cześć dziewczynki! Oj coś zajęte bardzo jesteście :-)), pewnie zakupami dla maluchów i prankiem! Ja zaraz biorę sie za sprzątanie póżniej jakieś zakupki. Zyczę miłego dzionka wszystkim!
ilona81
2006-02-17
12:29:07
Email
Witam..z moim humorkiem juz dzisiaj lepiej.. od rana zabrałam się za porządki ;) maluszki wyprawiają co mogą w brzuszku :P nie wiem skąd tyle miejsca tam mają..ważne, ze odczuwam ich wyraźne ruchy :) pozdrawiam.. Dotka.. co z tobą? mam nadzieje, że wszystko w porządku :)
dota
2006-02-17
21:50:44
Email
Hej dziewczynki!!!! Jak mnie tu już dawno nie było!!! U mnie wszystko oki. Musiałam pilnie zając sie swoją pracą dyplomową ...no ale juz dziś wszystko zalatwiłam i teraz tylko czekam na termin obrony ...brrr, ale sie boję. Troche mialam do nadrobienia :D Ilonko co do tej poduszki to o wiele lepiej niz z kołdrą no chyba ze tak jak Ka_ma osobną kołdrę :) nogi zalezy jak mi wygodnie raz wyprostowane raz bardziej zgięte i tak samo z głową ważne żeby było wygodnie :) Greoo miałam teraz badanie glukoza, bo mam termin na maj wiec miesiac po Was teoretycznie ...bo z tego co teraz czytam to Wy już niedługo rodzicie ...ale macie fajnie. Karinko bardzo Ci współczuję bólu Mikusia ...biedactwo :( mam nadzieję, że już jest lepiej. Ilonko ja mimo ze pracuje to mój nastrój jest zmienny i potrafie smiac sie a zaraz wybuchnąc płaczem z byle powodu. Wogóle już bym chciala miec dzidzie przy sobie. buziaczki. teraz juz bede częściej :D
ilona81
2006-02-19
11:55:58
Email
Witajcie! Witaj Dota..ciesze sie , ze wszystko ok.. i uwazaj na stres przy obronie..moze ci sie teraz nie wydaje, ale w zyciu nie przezyłam czegoś takiego..tzn. nigdy jeszcze tak sie nie stresowałam, jak podczas własnej obrony..teraz wiem, ze zupełnie niepotrzebnie..wiec choć postaraj sie wziąść to na luzie ;)
ilona81
2006-02-19
12:00:05
Email
A..byliśmy wczoraj z męzem by zorientowac się jak to jest z wózkami bliźniaczymi :P o matko..wszedzie sprowadzają na zamówienie..nie dość, ze trzeba czekać dwa tygodnie, to jeszcze kosztują podwójnie :P ale, upatrzyłam sobie jeden katalogu i chyba tego zamówimy.. Hehe.. mówię wam.. to niezłe kolosy, w domu, to tylko przez drzwi wejściowe się zmieszczą.. na jazdę po mieszkaniu więc nei ma szans..poza tym, ich waga nie pozwoliłaby mi go wnieść po schodach :P dobrze,ze nie mieszkam w bloku, tylko w domku jednorodzinnym..:P na spacerze natomiast.. cały chodnik bedzie do mojej dyspozycji:P hehe
dota
2006-02-19
19:58:16
Email
Cześć!!! Oj Ilonko ja już strasznie się boję tej obrony ...jakoś tak podświadomie i nie umiem sobie wmówić ze wszystko bedzie ok. ale chyba przeżyję :D co do wózka to masz super ze nie bedziesz musiała go wnosić ...je jeszcze nie wiem jak sobie poradze, a to tylko bedzie pojedynczy wózek :). ostatnio teście nam powiedzieli ze mamy sobie wybrac a oni kupią. superowo mamy. tak sie cieszę ze możemy liczyc na nich i na moją rodzinke :D wczoraj zaprosili nas do kina na "ja wam pokaże" ale prawde mówiac troche nudnawy film pod koniec troche sie rozkrecil, ale i tak "Nigdy w życiu" było o wiele lepsze :D
dota
2006-02-19
20:00:41
Email
A dziś właśnie wróciliśmy ze szkoły rodzenia. dzis mielismy o porodzie. nawet fajne zajecia. nic sie na razie nie boje i nawet jestem spokojniejsza ...a i tak byłam spokojna. buziaczki :D
agatkary
2006-02-19
21:20:21
Email
Cześć!!!! widzę że Wy tu już się znacie a ja pierwszy raz coś piszę, ale mam nadziję że nie ostatni. Jestem w 31 t.c i mam termin na koniec kwietnia. Z info od gina będziemy mieli chłopca a tak poza tym to jestem z Gdanska. W tej chwili chodzimy już do szkoły rodzenia i mam nadzieję że czegoś w niej się nauczymy. Czuję sie całkiem dobrze i mam nadzieję że tak pozostanie, ale już sporo myśle o porodzie i bardzo się boję. Pozdrawiam wszystkich.
ka_ma
2006-02-20
09:34:51
Email
Cześć dziewczynki! Witamy Agatko w naszym gronie! Fajnie że do nas dołączyłaś, napisz coś więcej o sobie, to twoja pierwsza dzidzia? Dotka a ty się nie stresuj obroną, zobaczysz zdasz na 100% a jeszcze z brzuszkiem! Będzie dobrze zobaczysz! Ilonko jak kupowaliśmy wózek to jakaś para oglądała wózie dla bliżniaków, też są słodkie. A jaki sobie upatrzyłaś taki gdzie dzieci są koło siebie czy jedno za drugim. A swoją droga to was kosztują te wasze pociechy wszystko razy dwa. Ale póżniej jak super dwa razy więcej szczęścia. Ja muszę wykonać listę co jest mi potrzebe bo w sobotę jadę na zakupy do stolicy i chciałabym już kupić wszystko. Umówiłam się z siostrą a męża wyślę do kina w tym czasie. Dziewczyny trzeba też pomyśleć o naszych torbach do szpitala. trzeba się niedługo spakować!
ilona81
2006-02-20
12:02:41
Email
Witam nowe i stare juz uczestniczki naszego forum :) Wózek jaki chcemy to taki jeden obok drugiego..by nie było w późniejszym czasie problemu kto ma jechać z przodu, a kto z tyłu.. siedząc obok siebie bedzie sprawiedliwie.. :) Dziewczyny ostatnio okropnie swędzi mnie brzuszek..rośnie jak na drożdzach, a i tak jest mały jak dla dwojga..smaruję kremami..itd.. ale całą noc mnie parzył..jest zaczerwieniony :( wiecie, takie uczucie jak po przypaleniu się słonkiem na plaży :/ dziś jest juz lepiej..ale mam nadzieję, ze moja skórka wytrzyma te naprężenia.. Ka_ma dobrze, że zaczełaś o torbie do szpitala, bo ja nie mam pojęcia co zabrać :/ tzn.. wiem co dla mnie, ale nie wiem co dla maluszków..wiem tylko tyle, ze ubranek nie trzeba, szpital daje swoje. Tak a pro po..Ka_ma jakiś pieluszek używałas dla Mikusia kiedy był całkiem malutki? Wydaje mi się, że pampersów sie nie opłaca, skoro maluch w pierwszych tygodniach robi średnio 10 razy na dobe :P Pomyślałam, ze kupie w aptece pieluchy jednorazowe dla dzieci..do tego ceratka, by nie zmoczyć spiochów..i tyle, ale moze masz lepszy pomysł?
dota
2006-02-20
13:19:32
Email
Hej dziewczyny!!! witam agatko!!! gratuluję chłopczyka, u nas nadal nie wiadomo kto jest w brzuszku, ale juz niedługo wybieramy sie na większe USG do szpitala może wtedy zobaczymy kto tak rozrabia :P Dziękuje Karinko za słowa otuchy :D Ilonko strasznie współczuję tak swędzącego brzuszka i trzymam kciuki żeby sie rozstępy nie pojawiły. Jedyne co Ci pozostaje to smarować smarować i jeszcze raz smarować ...co i tak pewnie robisz :) A co do torby do szpitala na ostatnich zajeciach w sz.r. dostaliśmy pełną listę. trochę tego jestjeżeli jesteście zainteresowane dajcie maile, to przeskrobie do worda i prześle Wam pocztą. są aż 3 torby: jedna na salę porodową, druga na położnictwo, no i 3 na wypis ze szpitala. trochę tego jestnawet to co trzeba wziąć dla męża lub osoby towarzyszącej, jeśli bedzie to poród rodzinny. pozdrówka :D
dota
2006-02-20
13:23:52
Email
Agatko masz już wybrany jakiś szpital?? ja jestem z Gdyni i wybraliśmy Puck (choć zastanawiałam się nad Zaspą) ...mam tylko nadzieję ze nie wyląduję w Redłowie ...mieliśmy dużo złych opinii na temat tego szpitala, które teraz położna potwierdziła. brrr :P
ka_ma
2006-02-20
13:46:44
Email
Ilonko bardzo mnie rozbawiła twoje wytłumaczenie odnosnie modelu wózia dla dziewczynek :-)! Ale popieram mi się takie bardziej podobają! Jeżeli chodzi o pieluszki to raczej poszłam na łatwiznę i uzywałam pampersów i teraz chyba też tak zrobię chociaż pewnie warto zajrzeć na sklepowe półki bo z pewnością są nowe produkty o których nie mam pojęcia. Tam gdzie ja będę rodziła trzeba mieć wszystko swoje. Ubranka dla maluszka, koszule dla siebie itd natomiast dostaje się pieluszki własnie pampersy 10 szt na dobę. Szczerze mówiąc sama nie wiem co pakować w tą torbę i chętnie skorzystam z listy Dotki. karinamartinek@o2.plPozdrowionka
ilona81
2006-02-20
16:59:59
Email
Ta... ja też... :) ilona_krzysteczko@gazeta.pl
Goga66
2006-02-20
17:05:47
Email
poszukajcie też tego tematu na forum - był kilkakrotnie. Miałam liste ze szpitala- ale np. podali za mało ubranek i miałam kłopot - musiałam prać ręcznie w łazience i suszyć na wieszaku.
ka_ma
2006-02-20
22:46:22
Email
dzięki Dotka! Muszę jeszcze to dokładnie przeanalizować. A oto co znalazłam na stronie szpitala w którym będę rodzić: Na trzy tygodnie przed planowanym terminem porodu należy przygotować następujące rzeczy, które mogą przydać się w szpitalu: - koszulę nocną umożliwiającą karmienie (z dużym rozcięciem z przodu lub z rozcięciami z boku); - szlafrok; - obuwie domowe; - klapki pod prysznic; - biustonosz ciążowy (wzmocniony) lub do karmienia (z otwieranymi miskami); - przybory toaletowe; - dwa ręczniki; - wszystkie przedmioty umilające Pani pobyt, np. płyty kompaktowe do słuchania na sali porodowej; - karty telefoniczne; - ubranka dla dziecka, jeżeli będzie chciała Pani ubierać je we własne rzeczy. Dlatego proponujemy, aby zabrać dla dziecka: Cienkie batystowe kaftaniki (3 sztuki); Ciepłe bawełniane kaftaniki (3 sztuki); Paczkę jednorazowych pieluch; Bawełniane czapeczki (2 sztuki); Śpiochy rozpinane u dołu (dwie pary); Skarpety (dwie pary); Kocyk; Ręcznik; Jasiek przydatny przy karmieniu. Niezbędne dokumenty: - karta przebiegu ciąży; - dowód osobisty; - książeczka ubezpieczeniowa z datą aktualizacji nie późniejszą niż sprzed miesiąca lub wydawany w kadrach zakładu pracy druk ZUS RMUA z poprzedniego miesiąca, odcinek renty, legitymację studencką, itd.; - wyniki badań laboratoryjnych w tym (ważne) - informacje o grupie krwi i wszelkie dodatkowe zaświadczenia o Pani zdrowiu (np. karty informacyjne z pobytów w innych szpitalach). Można porównać.pa
Goga66
2006-02-20
23:19:08
Email
I właśnie ubranek jest za mało, bo jeżeli będziesz 3 doby w szpitalu, to może się okazać, że dziecko zabrudzi ubranko w połowie dnia - przesika pieluchę, uleje, zrobi kupę itp. Ja właśniem miałam 3 komplety a powinnam była mieć przynajmniej 6-7 na 4 dni
greoo
2006-02-21
10:32:09
Email
Hej dziewczyny. Witam stałe uczestniczki no i nowe osoby. Znowu dość dawno mnienie było a nadrobienie tego co pisałyście zajeło mi dużo czasu. jeśli chodzi o liste rzeczy do szpitala to i ja poprosze na maila greoo@poczta.onet.pl. Dzis również ide do szkoly rodzenia na moje 1 spotkanie niestety bez meza bo go nie ma.Dobrze ze sa komorki bo mozemy chociaz pogadac, no ale to nie jest forum na ten temat. U mnie to 33 tydzień, czuje sie dobrze choc może czasem jakas taka ociezała, mała sie rusza ale juz raczej nie kopie tylko tak sie przesuwa pod skórą, chciałabym kiedys przyczaić i zobaczyć odbitą stópke na brzuchu.Mała jest ułozona główką w dól. Co do pracy dyplomowej to ja tez jestem w trakcie konczenia pisania mracy mgr. jest mi cieżko ale mam zamai napisać i oddac przed porodem wiec musze sie spinać. Samą obronę zostawiam na czerwiec. POzdrowienia Bede wpadać częściej.Magda
greoo
2006-02-21
10:36:50
Email
Aha znowu zapomnialam. Co do bzika zakupowego to w tym tygodniu kupiłam juz łóżeczko i wzystko do tj posciel, materacyk itd. Potrzebuje jeszcze karuzele a marzeniem moim jest dostac mate edukacyjna dla malucha. Poniewaz mowia z to dziewuszka to wszystko kupiłam w kolorze różu ale ja bedzie chłopczyk to i tak bedziemy z tego korzystać. Dostałąm równiez takie malutkie butki ale w sumie to jeszcze mam mało. Czekam wiec na liste potrzebnych akcesoriów na pierwsze 3 msc życia.Pozdr
Strona 10 - poprzednia, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, następna

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum