szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Ciąża (zdrowie i samopoczucie w ciąży, przebieg ciąży, wątpliwości, szpitale itp.)
temat - RELACJA Z PORODU i PIERWSZYCH DNI DZIECKA


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 15 - poprzednia, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15,
Napisano: Treść:
Basjaa
2007-08-07
Email
ja wciąż czekam na Ten wielki dzień, ale chętnie usystematyzowalabym Wasze relacje ... pierwsze dni po .. są również mile widziane. Pozdrawiam
fluczek
2007-12-19
00:00:58
Email
Witajcie! Wszystko zaczęło się w sobotę 15 grudnia. Od godz.11.30 zaczęły się skurcze i odszedł czop śluzowy z krwią. Czekałam aż skurcze będą co 7 min i pojechaliśmy do szpitala. W szpitalu byliśmy o 13.30. Miałam już rozwarcie na 3cm. Podłączyli mnie do KTG na sali porodowej i sobie cierpiałam, aż przy rozwarciu 5cm dostałam znieczulenie. Mówię wam, jak ręką odjął! To był dopiero komfort :-). Po znieczuleniu szybko zrobiło się rozwarcie na 10 cm i zaczęłam rodzić. Była godzina 17.00 Natalka urodziła się o 18.05. 3,5kg i 56 cm długa. Najgorsze z tego wszystkiego było szycie krocza! Pozdrawiam i życzę takich porodów wszystkim przyszłym mamom.
emilia
2007-12-19
19:24:32
Email
witam was kobiety mam do was pytanie jestem po cieciu cesarskim ponad tydzien ale od niedzieli z tej rany (z szfow) pojawila sie woda ktora sobie wylatoje czy wiecie co to takiego
Magdalenka
2007-12-20
01:16:55
Email
rana powinna byc sucha. grozne byloby gdyby pojawila sie ropa (zoltawa wydzielina albo zolta z krwia). przemyj woda utleniona (ale nie rozmocz rany) i tzrymaj jak najwiecej odslonieta, nie obcisnieta majtkami albo spodnaiami, jakimkowliek ubraniem. rana powinna miec dostep do powietrza zeby mogla sie zasuszyc. zmierz temperature (podwyzszona to zly objaw). gdyby wydzieliny bylo duzo, gdyby pojawila sie ropa albo krew i gdybys miala temperature koniecznie pokaz rane lekarzowi. nie kap sie w wannie, tylko prysznic, ale tez niezbyt dlugi.
styczniowa
2008-01-10
12:14:18
Email
Hej hej. Ja juz jestem po. Córkę Dominikę urodziłam 3 stycznia tego nowego roku, o godz. 5:55 (imieniny tesciowej:)) Termin miałam na 8.01.2008, tak więc urodziła się o czasie (39 tc + 2 dni), choć gin mówił (straszył) pod koniec listopada ze zaraz urodze. Miałam zatem nadzieje, że na Swieta bedziemy juz razem, ale Mała zadecydowała inaczej... Tak więc zamiast najmłodsza z rocznika 2007, bedzie najstarsza z rocznika 2008. Poród był naturalny. No cóż, bolało jak diabli. Mam nadzieje, że szybko zapomnę. Rodziłam jak na pierwiastkę w sumie krótko. o 23 odeszły mi wody, przed północa byliśmy już w szpitalu. Jeszcze w samochodzie dorwał mnie pierwszy skurcz, a potem były juz regularne co 5 min. Tak wiec dosc szybko szło rozwarcie. Trafiłam na sale porodowa z wanna i jaccuzi. Troche przyniosło ulgę, choćmiałam już silne bóle parte i myslałam ze w tej wannie urodze :) Poprosiłam tez o ketonal. Skurcze troche ustały i ból si zmniejszył, ale w sumie akcja wydłużyła sie o godzinę. bóle parte vyły okropne! Myślałam ze niedam rady urodzić. W końcu jednak Mała przyszła na swiat. Tata dzielnie nam towarzyszył, przeciął pępowine, nie zemdlał:). Połozono mi Dominikę na brzuch. To było piękne!!! Nasze pierwsze spotkanie. Od razu przestała płakać:). Potem urodzenie łożyska i szycie krocza. Po dwóch dniach do domku:) jak dobrze! Teraz juz dochodze do siebie. Z kazdym dniem lepiej... i byle do wiosny! Pozdrawiam wszystkie oczekujace, badzcie dzielne i do usłyszenia yc moze przy nastepnej ciazy
Magdalenka
2008-01-13
02:45:23
Email
styczniowa, twoje malenstwo i ja mamay w tym samym dniu urodziny. tyle ze miedzy nami 31 lat roznicy ;-))) serdecznie gratuluje
Strona 15 - poprzednia, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15,

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum