szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Ciąża (zdrowie i samopoczucie w ciąży, przebieg ciąży, wątpliwości, szpitale itp.)
temat - RELACJA Z PORODU i PIERWSZYCH DNI DZIECKA


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 12 - poprzednia, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, następna
Napisano: Treść:
Basjaa
2007-08-07
Email
ja wciąż czekam na Ten wielki dzień, ale chętnie usystematyzowalabym Wasze relacje ... pierwsze dni po .. są również mile widziane. Pozdrawiam
donka
2007-09-21
15:55:31
Email
wypadanie wlosow po porodzie jest normalne,poniewaz w trakcie ciazy wypadalo ich znacznie mniej i teraz leca te,ktore naturalnie powinny i te z okresu ciazy.
Magdalenka
2007-10-02
18:55:26
Email
donosze ze 26 wrzesnia, 3 tygodnie przed terminem urodzialm olenke, moja druga coreczke. mala wazy 3120g, mierzy 51cm. porod byl dlugi, ciezki, z komplikacjami i zakonczyl sie cesarka ( i tak mialm miec cesarke ale dalam sie namowic na naturalny). ola jest sliczna, zdrowa, ja dochodze do siebie. pozdrawiam, magda
Goga66
2007-10-02
19:38:32
Email
Wielkie gratulacje dzielna mamusiu :)
Magdalenka
2007-10-02
23:21:42
Email
dzieki, goga :-)
Marla_
2007-10-03
08:32:04
Email
serdeczne gratulacje Magdalenka. Pochwal się zdjęciami.
donka
2007-10-03
09:28:16
Email
Magdalenko,gratulujemy i zyczymy zdrowka dla Was obu!!!
monia_ireland
2007-10-03
09:43:28
Email
G R A T U L A C J E!!!!!!!!!!!!!1 zdrowka dla Was obu!!!!!!!!!!!!!!!!!
Bozena
2007-10-03
11:49:54
Email
magdalenka gratulujee
dodka591983
2007-10-03
21:19:37
Email
przyjmij i od nas gratulacje
Joanna26
2007-10-04
12:31:45
Email
I od nas!Wszystkiego najlepszego!Gratulujemy!:)
Kamila
2007-10-04
14:17:18
Email
Magdo, gratuluję! Życzę powodzenia i zapraszam do klubu mam dwójki :)
katarzyna_j
2007-10-04
16:08:44
Email
Ja mam pytanie, bo widzę, że tu się duże grono zgromadziło. Jestem 7 tygodni i dwa dni po porodzie i wprawdzie już nie krwawię, ale nadal mam żółte upławy. Nic mnie nie piecze, więc to nie grzybica. Troszkę jeszcze czuję miejsce szycia, ale to pewnie będzie się jeszcze goić przez jakiś czas. Czasami pobolewa mnie tez brzuch. Do ginekologa na kontrolę idę dopiero w przyszłym tygodniu, bo w tę niedzielę mam chrzest i sporo spraw do załatwienia i już się nie wyrobiłam. :(
Goga66
2007-10-04
16:43:59
Email
Kasiu, może trochę wolniej Ci się goi to wszystko. Jak nie masz ostrych bólów brzucha to chyba nic się nie dzieje. Tydzień przypuszczam możesz poczekać
katarzyna_j
2007-10-04
19:30:58
Email
Bóle nie są silne. Tak trochę. Ale nie wiem, czy to żołądek czy coś innego. Nie potrafię tego bólu ani określić ani zlokalizować dokładnie. Po prostu brzuch. Boli często jak karmię, trochę tak jak wtedy gdy na początku karmienia się wszystko obkurczało.
Goga66
2007-10-04
20:09:06
Email
Przy karmieniu i macica i jelita pracują. Ja często po karmieniu leciałam do kibelka. Ale z tego, co pamiętam to od czasu do czasu macicę czułam. Gdybyś miała stan zapalny, to raczej i gorączkę. Jeśli b. się denerwujesz, to lepiej przyspiesz wizytę dla swojego własnego ogólnego samopoczucia. Ciężko coś takiego ocenić. Ja przestałam plamić po przepisowym czasie. Macicę czułam jeszcze jakiś czas. Mogła do końca Ci się nie obkurczyć stąd te plamienia i bóle.
ciekawa
2007-10-05
19:23:58
Email
a ja plamiłam i plamiłam-6 tygodni to mniej więcej a do ginekologa lepiej iść jak już jest sucho i czysto bo nie zbada dokładnie-tak mi poradziła położna.Macice czułam kupę czasu-zwłaszcza jak karmiłam-nadal czasem czuje choć wszystko w porządku.każda kobieta inaczej przechodzi połóg.No chyba że coś cię niepokoi.
katarzyna_j
2007-10-05
19:32:43
Email
Trochę mnie pocieszyłyście. W zasadzie niepokoi mnie właśnie to, że po przepisowych 6 tygodniach nadal nie jest sucho. Dzisiaj było jasnobrązowo - jakby trochę takiej starej krwi. Może rzeczywiście jeszcze się nie zagoiłam do końca. No i ten brzuch, ale dzisiaj np. w ogóle go nie czułam. Za to jestem strasznie zmęczona i dzisiaj mam tasiemca - jem, co mi w ręce wpadnie, a myslałam, że chociaż w tym temacie wyszłam już na prostą. No nic, w przyszłym tygodniu pójdę do gina. Z tym, że powinno być sucho do badania, to sama wymyśliłam jakiś czas temu, ale z drugiej strony gdyby się coś złego działo... A poza tym chyba jesteśmy zobligowane do wizyty po 6 tygodniach, a u mnie we wtorek będzie już 8 tygodni.
monia_ireland
2007-10-05
21:51:03
Email
alez kasiu ty sie dlugo goisz!!!! biedactwo pewnie to uciazliwe. Ja bylam po 8 tygodniach u gina i procz tego porobilam wszystkie badania.I jesli C nic nie dolega zadnych boli ani krwotokow to nie ma co sie spieszyc tymm bardziej ze karmisz piersia a przy karmienu macica szybciej sie obkurcza. MNie np.do dzis boli spojenie i miednica jak zrobie sobie dlugi spacer-mam wrazenie wogole ze nadal mi sie schodzi. A dzis to mnie podbrzusze bolalo ale nie jak na okres tylko jak w ciazy mi bzruch opadl i tak mnie na dole ciagnelo-teraz mnie te miesnie czasami pobolewaja jakbym sie brzuszkow narobila:) a nie robie:)
katarzyna_j
2007-10-06
09:44:00
Email
Ja dzisiaj zaczęłam trochę krwawić. Czyżby pierwszy okres? Chyba możliwe po 7 tygodniach z kawałkiem. Już nie mogę patrzeć na podpaski. Żadnej nagrody za karmienie piersią. :) Ale to by się może zgadzało, bo wczoraj miałam wilczy apetyt, a zawsze przed okresem mam napad tasiemca. :) Boli mnie jeszcze kość ogonowa. Nie zawsze, tylko jak zapadnę się w fotelu w samochodzi i tak trochę leżąc siedzę i ją naciskam. Którąś z was bolała po porodzie kość ogonowa?
ania23
2007-10-06
11:12:28
Email
kasiu mnie boli to kośc ogonowa do tej pory (jestem juz prawie 8 m-cy po porodzie) teraz juz coraz mniej ale bolała baaaardzo. byłam u lekarza i powiedział ze to normalne po porodzie bo wszystko jest jeszcze rociągnięte. karmie piersia wiec nic doustego mi nie mógł zapisac tylko czopki przeciwbólowe (nie sie nimy wypcha hehe)
bea1978
2007-10-06
11:30:51
Email
Kasiu mnie bolala potwornie kosć ogonowa po pierwszym porodzie. Nie mogłam siedzieć i wogóle nic robić taki ból. Jednak u mnie okazało sie że lata wcześniej miałam ja złamaną(upadłam na lodzie zima i nawet o tym nie wiedziałam)i podczas porodu jak mała wychodziła po prostu ją naruszyła, a że była krzywo zrośnięta ta kość, pod katem 90stop. to teraz ciągle mi sie tam buja i do dzis dzień (5 lat po porodzie) jestem na zastrzykach sterydowych przeciwbólowych i przeciwzapalnych :( Moja mama miała z natury mocniej podgiętą końcówkę kosci ogonowej i tak samo do dzisiaj od czasu do czasu odczuwa tam ból. Różnie to jest ale tak dla przykładu opisałam Ci moją sytuację:)pozdrawiam
donka
2007-10-06
15:14:46
Email
mnie na poczatku tez troche bolala kosc ogonowa,ale nie przyszlo mi do glowy,ze moze miec to zwizek z porodem.jejku,ale nas to kosztuje zmian w organizmie!!co do krwawienia,to jestem prawie 4tyg po porodzie i prawie nie krwawie.czasem tylko pojawi sie krew na wkladce,a przewaznei jest to zoltawa wydzielina. nie pachnie rewelacyjnie.mam nadzieje,ze to nie ropa,bo wtedy bym czula pewnie jakies pieczenie i bol.
monia_ireland
2007-10-06
20:51:23
Email
kasiu ja karmilam 4 miesiace(niestyty tylko 4 udalo sie:() zaraz na drugi dzien jak przestalam karmic dostalam okres:))spoko bylo bez ale i tak 4 miechy to kupa czasu:)teraz wogole nie czulam bolu brzucha a krwawienie bylo bardzo skape i w sumie trwalo 2 dni-trzeci to byly moze 2 plamienia:) mam nadzieje ze to sie nie zmieni:)aleco humor mialam przed!!!!!!!!o rany!!!!1bylam okropna!!!!!!ryczalam i wkurzali mnie wszyscy i nie chcialam z nikim gadac kazalam wszystkim spadac-nie wiedzialam co mi jest, balam sie ze wpadlam w jakas okropna depreche ale na drugi dzien wszuystko bylo jasne:)))ciotka:)
Bozena
2007-10-06
21:43:11
Email
witam ja mam juz 2 okres za soba i to bardzo mocno krwiawiace :(
katarzyna_j
2007-10-08
16:01:13
Email
Mój, jeżeli to był okres, trwał jakieś 2 dni. Z czego prawdziwego krwawienia to może jeden dzień. Normalnie miewałam 4-5 dniowe okresy. Może to było coś innego. :)
Marla_
2007-10-16
13:45:06
Email
Dziewczyny czy wam też tuż przed terminem (4dni) zmniejszył sie brzuch? Czy to normalne?
monia_ireland
2007-10-16
19:38:04
Email
MOze porpstu Ci opadl i masz wrazenie ze sie zmiejszyl. A zauwazylam cos jeszcze?? wody CI nie wyciekaja???
ciekawa
2007-10-16
20:19:45
Email
właśnie.. wody/?? a może dzidzia sie przekręciła? kształt sie wtedy zmienia.
niekat
2007-10-17
11:22:57
Email
ja tez szłam do porodu z mniejszych odrobinę brzuszkiem niz kilka dni wczesniej.To mozę byc sposodowane zarówno opadnieciem brzucha jak i tyl ze dziecko juz zaczyna sie rpzeciskac do kanału rodnego i ukąłd asie w inny spsoób rpzez co mniej wypycha brzuszek.Nie przejmuj sie i zycze powodzenia za kilka dni;)
niekat
2007-10-17
11:26:55
Email
a co do plamienia to tez poszła na kontrol do gina po 6 tygodniach nadal plamiac i okazło sie zę to nie złogi poporodowe tylko ZAKAZENIE!!!wiec to nei ejst takie oczywiste ze trzeba długo krwawić.Najlepiej jak zobaczy to lekarz.
katarzyna_j
2007-10-17
12:57:55
Email
Przestraszyłaś mnie!! Ja po ponad dwóch miesiącach nadal odrobinkę cieknę. Raczej na żółto, ale co kilka dni zdarza sie też krew, ale nie czerwona, tylko raczej taka brązowa, stara już. W sobotę się zapisałam do gina. Mam nadzieję, że to nie zakażenie, ale już się zaczęłam zastanawiac, czy mi czegoś w środku nie zostawili - jakiegoś strzępa błon płodowych czy coś. Czasami nadal mnie też brzuch pobolewa. Wczoraj sie zaczełam zastawiać, czy to nie wątroba. Podobno po ciąży i porodzie może szwankować wątroba.
donka
2007-10-17
17:46:55
Email
ja juz od tygodnia mam sucho.teraz tylko delikatne uplawy. tak wiec cieklam przez m-c tylko i to dosc skapo. 23.10 wizxyta u gina,wiec zobaczymy,czy to ok.
monia_ireland
2007-10-17
20:00:22
Email
ja cieklam prze 1.5 tygodnia.2dni obficie a pozniej ledwo co ledwo. Nie ma reguly ile sie cieknie ale jezeli za dlugo badz cos niepokoi jestem rowniez zdania ze nalzey to skonsultowac z lekarzem.
katarzyna_j
2007-10-18
08:47:17
Email
No ja to już pobiłam rekord forum - dzisiaj jest 9 tygodni i 2 dni. :) W sobotę idę do gina.
Marla_
2007-10-26
12:33:41
Email
Witam serdecznie. Juz rozpakowana. W szpitalu lezałam od 16-go 10. poniewaz wykryto u dzidzi za wysokie tętno. Byłam pod obserwacją. W sobote z nudów chodziłam po schodach w tą i z powrotem - w wiadomym celu. no i o 21 leząc na łózku usłyszałam lekkie pstryknięcie, wstałam i coś delikatnie pociekło. Pielęgniarki powiedziały ze to tylko śluz i ze się zaczyna poród. Ale to nie był sluz tylko znikome wody płodowe - co okazało sie przy badaniu. Skórcze regularnie co 7 minut od 21, o 1 badanie przez polozna- rozwarcie 1cm, brak pęcherza płodowego- leżec i zgłoscic sie jak sie nasilą bóle. Od 1 regularne co 5 min. O 5 idziemy na porodówke, przyjeżdza mąż. Rozwarcie na 3 i szybko postępuje. Tępo wręcz expresowe ale i ból... Chwila pod prysznicem i bóle parte. Troche nie umiałam przec, a;le połozna pomogła. I stopniowo rodził się synus. Trochę sie darłam, nie powiem, ale najbardziej bolesne było nacięcie krocza zrobione w momecncie jak przestałam przec. Niezgranie w czasie. Nie pozwoliłam sie dalej naciąc, powiedziałam ze wole popękac. No i wreszcie wyklół sie dzidzius, jak położyli na brzuchu, reszta sie nie liczyła. Urodził sie w dziń wyborów dokładnie o 8:00. Wielkie podziękowanie dla tatusia, wspierał dzielnie. Pozdrawiam.
donka
2007-10-26
13:35:53
Email
Marla,serdeczne gratulacje!!!!!!witamy w gronie szczesliwych mamusiek!!a jak duzy synus,zdrowy?powodzonka!
monia_ireland
2007-10-26
18:11:26
Email
a widzisz???:)) dalas rade!!!! Dzielna dziewucha!!!!!!!!!!!ucaluj maleństwo!!!!!
Marla_
2007-10-27
12:00:41
Email
Dzięki dziewczyny. Dzidziuś 3220, 52 długi. Główka za to była niemała, 36cm. Ale ważne ze już w domku. Martwi mnie tylko to ciągłe ulewanie, nawet jak trzymam w pionie po jedzeniu.
monia_ireland
2007-10-27
21:15:47
Email
nic sie nie martw z ulewaniem-moj tez dlugo ulewal. Najwidoczniej ma jeszcze delikatny układ trawienny-napewno jak uklad dojrzeje wszystko wróci do normy.
donka
2007-10-29
12:16:11
Email
moja julitka ma 1.5m-ca i nadal ulewa dosc obfcie,podobniez sie to unormuje z czasem.
monia_ireland
2007-10-29
13:13:22
Email
moj synek ulewal do ok 3.5 m-ca:)
Bozena
2007-10-30
11:24:32
Email
marla wielkie gratulacjce i prosimy o zdiecia jak masz
barb.k
2007-12-01
23:32:40
Email
Witam, już jest po wszystkim. Urodziłam w środę rano. We wtorek wieczorem (41tyg i 4 dni) wyciągnęłam męża na długi spacer i już wracając pozułam pierwszy skurcz. Regularne skurcze pojawiły się od 22 co 20 min, od 1 szybko postępowały i o 1.40 pojechaliśmy do szpitala. Zbadała mnie położna - rozwarcie na 5 cm. Przeszłam na sale porodową, pokój mały z przygaszonym światłem. Dostałam od razu tlen do oddychania i zastrzyk p/bólowy. Cały czas był ze mną mąż i teściowa, nieoceniona pomoc.Położna przebiła pęcerz płodowy. O 5 zaczął się poród. Troszkę się darłam, kilka razy byłam o krok od utraty przytomności gdy dochodziły do mnie tylko głosy z daleka. Miałam problem z urodzeniem główki, dostałm jakąś kroplówkę i poczułam się lepiej a skurcze parte pojawiały się częściej. Urodziłam o 6.51. Julka ma 3.980 kg i 57 cm. Nie byłam nacięta i nie popękałam. Córcię położno na mnie, mąż przeciął pępowinę. Wydaliłam łożysko. W czasie porodu cały czas mialam na sobie bluzkę w ktorej przyjechałam , nawet nie zdążyłam zdjąć biustonosza. Jakieś pół godz później dostałam jedną kartkę z przebiegiem porodu a drugą potrzebną do rejestracji dziecka. Zaraz potem zabrano mnie pod prysznic a stamtąd do sali 1-osobowej. OK 15 przyszła położna zbadać tętno, RR, pobrała mi ponownie krew bo z 1-szy wynik z przedporodu pokazał że ze mną coś nie tak. Miałam stan podgorączkowy. Ponieważ przez całą ciążę miałam problemy z płytkami krwi to mnie zostawiono w szpitalu na kolejny dzień, musiano też sprawdzić czy Julka nie ma podobnych problemów. Następnego dnia wszystko było już ok i o 17 wyszłam do domu.Teraz przez 10 kolejnych dni od porodu odwiedzać mnie będzie położna w domu. teraz jestem w 3 dobie po porodzie, okropnie boli mnie krocze no i sutki ale Julka jest grzeczna i dużo śpi.
barb.k
2007-12-01
23:34:15
Email
Zapomniałam dodać że urodziłam w dniu urodzin mego męża. Jest teraz dumny z otrzymanego prezentu :)).
monia_ireland
2007-12-06
21:37:41
Email
gratulacje ogromne!!!!:))) no a prezentu wspanialszego nie mogl sobie mąż wymarzyc:)) super:))) duza pannica z Juleńki:) raz jeszcze mamusi gratulacje ze byla taka dzielna i nareszcie ma upragniony skarb:)a z siadaniem z kazdym dnien bedzie lepiej, co do sutkow...ja jeczalam 2 miesiacez bólu przy karminiu:) ale wszystko da sie przezyc:)
fluczek
2007-12-19
00:00:58
Email
Witajcie! Wszystko zaczęło się w sobotę 15 grudnia. Od godz.11.30 zaczęły się skurcze i odszedł czop śluzowy z krwią. Czekałam aż skurcze będą co 7 min i pojechaliśmy do szpitala. W szpitalu byliśmy o 13.30. Miałam już rozwarcie na 3cm. Podłączyli mnie do KTG na sali porodowej i sobie cierpiałam, aż przy rozwarciu 5cm dostałam znieczulenie. Mówię wam, jak ręką odjął! To był dopiero komfort :-). Po znieczuleniu szybko zrobiło się rozwarcie na 10 cm i zaczęłam rodzić. Była godzina 17.00 Natalka urodziła się o 18.05. 3,5kg i 56 cm długa. Najgorsze z tego wszystkiego było szycie krocza! Pozdrawiam i życzę takich porodów wszystkim przyszłym mamom.
emilia
2007-12-19
19:24:32
Email
witam was kobiety mam do was pytanie jestem po cieciu cesarskim ponad tydzien ale od niedzieli z tej rany (z szfow) pojawila sie woda ktora sobie wylatoje czy wiecie co to takiego
Magdalenka
2007-12-20
01:16:55
Email
rana powinna byc sucha. grozne byloby gdyby pojawila sie ropa (zoltawa wydzielina albo zolta z krwia). przemyj woda utleniona (ale nie rozmocz rany) i tzrymaj jak najwiecej odslonieta, nie obcisnieta majtkami albo spodnaiami, jakimkowliek ubraniem. rana powinna miec dostep do powietrza zeby mogla sie zasuszyc. zmierz temperature (podwyzszona to zly objaw). gdyby wydzieliny bylo duzo, gdyby pojawila sie ropa albo krew i gdybys miala temperature koniecznie pokaz rane lekarzowi. nie kap sie w wannie, tylko prysznic, ale tez niezbyt dlugi.
styczniowa
2008-01-10
12:14:18
Email
Hej hej. Ja juz jestem po. Córkę Dominikę urodziłam 3 stycznia tego nowego roku, o godz. 5:55 (imieniny tesciowej:)) Termin miałam na 8.01.2008, tak więc urodziła się o czasie (39 tc + 2 dni), choć gin mówił (straszył) pod koniec listopada ze zaraz urodze. Miałam zatem nadzieje, że na Swieta bedziemy juz razem, ale Mała zadecydowała inaczej... Tak więc zamiast najmłodsza z rocznika 2007, bedzie najstarsza z rocznika 2008. Poród był naturalny. No cóż, bolało jak diabli. Mam nadzieje, że szybko zapomnę. Rodziłam jak na pierwiastkę w sumie krótko. o 23 odeszły mi wody, przed północa byliśmy już w szpitalu. Jeszcze w samochodzie dorwał mnie pierwszy skurcz, a potem były juz regularne co 5 min. Tak wiec dosc szybko szło rozwarcie. Trafiłam na sale porodowa z wanna i jaccuzi. Troche przyniosło ulgę, choćmiałam już silne bóle parte i myslałam ze w tej wannie urodze :) Poprosiłam tez o ketonal. Skurcze troche ustały i ból si zmniejszył, ale w sumie akcja wydłużyła sie o godzinę. bóle parte vyły okropne! Myślałam ze niedam rady urodzić. W końcu jednak Mała przyszła na swiat. Tata dzielnie nam towarzyszył, przeciął pępowine, nie zemdlał:). Połozono mi Dominikę na brzuch. To było piękne!!! Nasze pierwsze spotkanie. Od razu przestała płakać:). Potem urodzenie łożyska i szycie krocza. Po dwóch dniach do domku:) jak dobrze! Teraz juz dochodze do siebie. Z kazdym dniem lepiej... i byle do wiosny! Pozdrawiam wszystkie oczekujace, badzcie dzielne i do usłyszenia yc moze przy nastepnej ciazy
Magdalenka
2008-01-13
02:45:23
Email
styczniowa, twoje malenstwo i ja mamay w tym samym dniu urodziny. tyle ze miedzy nami 31 lat roznicy ;-))) serdecznie gratuluje
Strona 12 - poprzednia, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, następna

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum