szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Ciąża (zdrowie i samopoczucie w ciąży, przebieg ciąży, wątpliwości, szpitale itp.)
temat - początek października2007


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 2 - poprzednia, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, następna
Napisano: Treść:
majka
2007-02-15
Email
hejka,jestem w 7 tygodniu ciąży,teraz czuję się świetnie,chociaż w zeszłym tygodniu było gorzej,teraz biorę aspargin-tj.witaminy magnez i potas, poleciła mi moja gin., naprawdę czuję się po tym lepiej, do tej pory byłam rozdrażniona, nie spałam w nocy, a w dzień nie mogłam się zmobilizować do jakiejkolwiek pracy, termin mam na 2 października, a wy dziewczyny jak się czujecie, POZDRAWIAM WASSERDECZNIE
katarzyna_j
2007-02-21
11:13:22
Email
Nie chciałam oczywiście nikogo straszyć. Po prostu spotkałam się z takim przypadkiem, a wiem, że nospa jest niezwykle popularna.
ciekawa
2007-02-21
11:19:11
Email
Serio??? Oj takie zbyt słąbe miesnie u niemowlaczkówto bardzo popularna przypadłosc moze tylko lekarze tak spekulowali?? Hm..wiemże to jedyny lek tak naprawde polecany cięzarnym. Już leiej nawet nospe łyknac niżparacetamol choć i on jest bezpieczny.
jjemiolka
2007-02-21
16:15:45
Email
Joanno.. ;-) lepiej dla ciebie, że Cię to ominęło... ;-) bo jak tak człowieka męczy, to ma się czasem dość...ale całe szczęście przechodzi... ;-)) a dziewczyny co do tych wymiotów i mdłości-jestem w 11tyg. ciąży i czasem mnie jeszcze dopadają już nie z taką częstotliwością jak wcześniej...a kisiel wciąż pomaga...ale wiadomo, że każdy organizm jest inny..na te dolegliwości dobra też byla woda z cytryna.. pozdrawiam
Joanna26
2007-02-21
16:26:31
Email
Moja mama polecala chleb posmarowany cieniutka warstwa dzemu i popijany herbata, dostarczony z samego rana do lozka przez meza.Twierdzila tez,ze poranne mdlosci nikogo nie mina, a jednak mnie minely, wiec nie moglam sprawdzic jej remedium;)
ciekawa
2007-02-21
16:50:34
Email
ha ha to jednak mineły nie tylko Ciebie:) Ja rano mogłam zjesc konia z kopytami albo dwa:) a po 3 godzinach to sie zaczynało:(.....i wieczorem najgorzej. Cały czas mdliło-wątroba sie dozywała i tylko kawa i sucharki-ale jak miałam cos w zoładku zawsze lepeij-nie dopuszczajcie do uczucia głodu.
majka
2007-02-21
19:07:30
Email
witam mamusie, ja też mam mdłości, ale te momenty przeczekuję spokojnie, powstrzymuję się od wymiotów, bo tego nie znoszę, a propos piersi-też mam wielkie, mój mąż się ze mnie śmieje, muszę kupić nową więęęększą bieliznę, DZIEWCZYNY podobno nie powinnyśmy nosić staników z drutami, a o spaniu w staniku też słyszałam, podobno potem piersi są jędrne, moja dzidzia tydzień temu miała 9 mm, dzisiaj pewnie ma już ok 17 mm, podobno codziennie przybiera o 1 mm. Głowy do góry!!! Pa
majka
2007-02-21
19:10:05
Email
hej anusia_mamusia , mamy termin na ten sam dzień !!! (2 października)
ciekawa
2007-02-21
19:40:57
Email
Kup sobie specjalny dla ciężarnych-ja polecam mamabell trumpfa-60zł ale sa duzo tansze innych firm. Do spania raczej nie stanik tylko sportową koszulke-w zadnym wypadku nic cisnego. Sportowe bezszwowe wersje staników sa super-nie wyobrazam sobie spania w czymś innym-piersi by mi sie pogubiły:)
Kasia22
2007-02-22
16:44:02
Email
Witam wszystkie przyszłe mamusie!!! ja też jestem w stanie błogosławionym i jestem najszczęśliwszą przyszłą mamą pod słońcem(pomimo nieczęstych nudności i ciągłego zmęczenia) nigdy nie spałam w ciągu dnia a teraz muszę się położyć choćby na godzinkę bo nie daję rady.To będzie mój 1-wszy dzidziuś.termin mam na 1 października, jeszcze nie byłam na USG, i nie widziałam maleństwa, ale codziennie razem z mężem rozmawiamy z naszym dzidziusiem i łzy wtedy mi płyną ze szczęścia. Pozdrawiam Was mocno!!!!
katarzyna_j
2007-02-22
20:32:06
Email
Witaj Kasiu, moja imienniczko!! :) Gratuluję dzidziusia.
Magdalenka
2007-03-05
14:39:14
Email
dziewczyny, jak brzusie? widac cos juz? u mnie 2 dni temu zaczal wychodzic brzuszek! najpierw myslaalm ze sie objadlam po prostu, ale o 6 rano po nocy bez jedzenia to chyba niemozliwe. zatem, jestem pod koniec 8 tygodnia a brzuszek zaczyna byc widoczny. slyszalam ze przy drugiej ciazy widac szybciej, ale nie sadzilam ze az tak szybciej! a u was?
Magdalenka
2007-03-06
21:36:45
Email
no, nie wierze ze wszystkie jestescie w tym samym czasie na urlopie bez dostepu do komputera. jak brzuszki?
katarzyna_j
2007-03-06
23:56:04
Email
Ja jestem sierpniówka, więc już 17 tydzień. U mnie już bardzo widać, chociaż to pierwsza ciąża. Może za bardzo się objadam. :) Mam w pasie już 90 cm. Za miesiąc zacznę przerzucać się na ciążowe ciuszki. :)
Magdalenka
2007-03-07
20:10:13
Email
moj brzusio na razie jest widoczny glownie dla mnie. i tak pozno przerzucasz sie na ciuchy ciazowe, ja przy pierwszej ciazy sie przerzucialm szybciej! objadaniem sie nie matw, najwazniejsze zeby dzidzia byla zdrowa. i juz! pozdrawiam cieplo!
katarzyna_j
2007-03-12
16:46:01
Email
Uściślę: spodnie ciążowe noszę już od jakiegoś miesiąca regularnie, bo normalne oczywiście gniotły brzuch. Ciągle chodziłam z rozpiętym guzikiem. :) Ze spódnicami jest lepiej, bo po prostu podjeżdżają wyżej i nie cisną. Na ciążowe bluzki jeszcze się nie zdecydowałam. Za to na większe staniki jak najbardziej. Od ostatniego wpisu sporo się zmieniło, bo nagle zaczęłam szybko przybierać na wadze, mimo że w ilości jedzenia nic sie nie zmieniło. Mam już jakieś 4 kg na plusie, a tak długo utrzymywało się 2,3 kg. :) Czytałam jednak gdzieś, że w 5 miesiącu się nieźle tyje. :)
Magdalenka
2007-03-12
20:10:39
Email
ja w pierwszej ciazy do jakiegos 5 miesiaca utylam chyba poltorej kilo, lekarz zwracal mi uwage ze troche malo. za to potem zaczelam tyc i puchnac tak gwaltownie ze bylam tym przerazona. podejrzewam ze mialam poczatki gestozy, mialam dosc wysokie cisnienie. w kazdym badz razie, to chyba jest wlasnie regula, ze gdzies od 5 miesica waga zaczyna skakac (sa oczywiscie wyjatki). moj brzusio jest coraz wiekszy, maz sie cieszy ze to beda bliznieta, ja mam stracha. pierwsza wizyta dopiero 20 marca, czyli bede w 11 tygodniu. a biust mam (jak na moje warunki) ogromny. uff, i tak na razie jest milo, nic nie ciazy, nie jest ciezko chodzic. zobaczymy co bedzie latem. ;-)
katarzyna_j
2007-03-12
22:57:03
Email
Z tym biustem to jest trochę niefajnie. Ja przed ciążą miałam solidne C, a teraz mam D. Podobno on jeszcze będzie rósł do końca ciąży, a potem wypełni się mlekiem i znów powiększy się o jakiś rozmiar. aaaaaaa :) Już mi się nie podoba. Wyciągnęłam dzisiaj z szafy bluzeczkę z krótkim rękawem. Kiedyś na mnie wisiała, a teraz taki babiszon w niej jestem obfitych kształtach. :) Mam nadzieję, że wszystko wróci do względnej normy po karmieniu. Magdalenko, nie byłaś jeszcze na żadnym USG i nie wiesz, czy nie bliźniaki? :)
Magdalenka
2007-03-13
17:39:35
Email
nie bylam, po cichu mam nadzieje ze za tydzoen mi je zrobia (znaczy usg, nie blizniaki ;-) - chodze do kliniki, nie prywatnie. oprocz wzrostu biutu dodatkowo mam potwornie przesuszona skore na calym ciele, wlacznie z twarza, nie wiem juz czym sie smarowac, probowalam wielu kremow i nic. generalnie ta ciaza jest zupelnie inna niz pierwsza, inaczej sie czuje, inne mam objawy. czasem bywa tak, ze to sygnal innej plci. moze bedzie chlopak?
katarzyna_j
2007-03-15
21:30:44
Email
Jaka dzielna. Ja nie mogę się do przyszłego tygodnia doczekać USG, żeby poznać płeć, a ty nie wiesz nawet czy nie bliźniaki. :) Dzielna kobieta. Nie można powiedzieć, żeś ciekawska. :)) Mnie się skóra też strasznie wysusza. Mam normalnie taką suchą warstwę jakbym miała 80 lat. I to często zaraz po smarowaniu balsamem. Szczególnie na rękach i na łydkach. Brzuch trochę swędzi, ale to tez dlatego, że skóra się rozciaga.
Magdalenka
2007-03-16
01:10:36
Email
to raczej kwestia braku terminow u lekarza niz dzielnosci, ciekawa jestem jak jasny pierun, ale co moge zrobic, wizyta zamowiona 3 tygodnie temu, spodziewalam sie czekania gora tydzien, ale nie 3 tygodnie! moze to i dobrze, przynajmniej sie nie goraczkuje, czasem lepiej wiedziec mniej niz zbyt szybko i za duzo. moj maz tez inaczej sie zachowuje niz podczas pierwszej ciazy, jest bardziej czuly, moze dlatego ze ma dowod ze ten rosnacy brzuch to rzeczywiscie dziecko a nie nadwaga ;-) tylko mdlosci mam niestety gorsze...
katarzyna_j
2007-03-19
13:08:38
Email
Uroczo podsumowałaś męża. :) Podobno każda ciąża paradoksalnie inna u tej samej kobiety. Moja znajoma nosi rozmiar 34-36, w ciąży po prostu przerzuciła się na 38-40. Przytyła 12 kg. Tylko brzuszek był gratis, ślicznie wygladała, zawsze zadbana, fajnie ubrana. Jej kolegi z pracy żona też była w ciąży i on tej koleżance mówi: ty to tak ładnie w ciążt wyglądasz, a moja żona to tak okropnie, że patrzeć na nią nie mogę. Kochany mężczyzna. Dobrze, że jego żona tego nie słyszała, bo by się chyba załamała.
anusia_mamusia
2007-03-22
11:33:19
Email
Witam serdecznie:) Majka ciesze sie ze w tym samym czasie przyjdzie na swiat nasze dzieciatka:) Mam pytanie: Dzis rano obudzilam sie z bolem gardla co polecacie? ja na razie poplukalam sobie gardlo woda z sola i wypilam wapno. Licze na pomoc. Pozdrawiam anusia_mamusia
katarzyna_j
2007-03-22
12:37:59
Email
Może mleko z masłem i miodem? I wszystkie inne domowe sposoby. :)
anusia_mamusia
2007-03-22
18:33:41
Email
Mleka nie jestem w stanie wypic od razu lece do muszelki. Plucze sobie gardelko i na ta chwile jest troszke lepiej. Zupełnie nie mam apetytu czy Wy rowniez?
ciekawa
2007-03-22
21:05:06
Email
Nie katuj sie kup normalne tabletki do ssania. Z wapnem-uwaga raz dziennie przez kilka dni ale potem odstaw za duzo nie wolno. My z maluszkiem tak sie leczyliśmy na gardlo ponad tydzien a skończyło sie na antybiotykach tak mnie rozłozyło:( zła byłam na siebie bo chodziłam do pracy a trzeba było poleżec w domu to i domowe sposoby by pomogły. Jak lubisz to pij rumianek-odkarza lekko.
Magdalenka
2007-03-23
20:00:07
Email
aniu, plukaj gardlo szalwia, ma dzialanie antyseptyczne, lykaj witamine c, do tego miod z cytryna i czasnkiem. dziala. a u mnie - dzis bylam u lekarza, nie bedzie blizniat, widzialam juz swoje dziecko, ale uciekalo przed "kamera" i nie dalo sie porzadnie zmierzyc. wszytko wyglada ok, badania tez wyszly dobre. teraz tylko czekac na plec i porod. acha, zdecydowlaam ze bede miec cesarke (jula byla rodzona przez ciecie, bje sie komplikacji "w razie czego"). pozdrawiam mamuski! co u was slychac, nikt z pazdziernika sie nie odzywa?
anusia_mamusia
2007-03-26
09:03:49
Email
Dzieki za rady nie wiem czy te "domowe sposoby " zwalcza moje chorobsko. Na razie jest coraz gorzej wiec pojde dzis do lekarza niech mi cos przepisze skutecznego. Magdalenka pisalas ze juz mialas cesarke powiedz jak bylo z karmienie piersia po tym zabiegu i jak dlugo wracalas do formy po tym zabiegu? Pozdrawiam Mamuski:)
noemi
2007-03-26
10:40:32
Email
Aniu, domowe sposoby są często bardziej skuteczne niz jakieś tabletki z apteki. no a przy tym naturalne, więc strachu neu ma żadnego przed braniem. ja byłam kilka razy w ciąży podziebiona, ale cytrusy, herbatka z syropem malinowym i cytryną (pół na szklankę:) mniam uwielbiam kwaśne:)) , mleczko zmiodem. no i dbanie o siebie (siedzenie w domu i wygrzewanie się). zanim sięgniesz po jakieś tabletki wypróbuj moze domowe sposoby naszych babć. na pewno to zdrowsze i dla Ciebie i dla dzidziusia. pozdrawiam:)
katarzyna_j
2007-03-26
14:49:38
Email
Magdalenko, to dobrze, że nie bliźniaki? :) Ja ostatnio sobie pomyslałam, że ciąża taka długa, że mogłabym mieć bliźniaki, których większość się boi i załatwić sprawę dwójki dzieci za jednym razem. :) Trochę więcej problemów i uczymy się na błędach na dwójce od razu, ale jak ktoś planuje dwoje dzieci, to można je raz zrobić. :)
Magdalenka
2007-03-27
15:05:42
Email
przy pierwszej ciazy chcialam miec blizniaki, ale teraz, kiedy wiem ile to jest pracy, juz nie chce. tym bardziej ze jula bedzie mialam 2 lata jak urodzi sie dziecko, no i przede wszystkim dlatego, ze nie bede mogla liczyc na niczyja pomoc, jedynie sama na siebie. jezeli chodzi o cesarke, to doszlam do siebie dosc szybko, zreszta nie mialam wyjscia. karmienie piersai mi nie udalo sie. owszem, szew boall, szczegolnie pierwsze dni sa bardzo nieprzyjemne, nie mogl;am sie smiac, kichac itd. problemem bylo wstawanie z lozka i spac moglam tylko na plecach, ale minelo nawet nie wiem kiedy. karmilam niecale 3 tygodnie, oczywsicie w polaczeniu z mieszanka, mialam bardzo malo mleka, problemy z poranionymi brodawkami itd. teraz sie nastawiam na wieksza wytrwalosc, szczegolnie ze wiem jak to wszystko wyglada, nie bedzie to dla mnie takim szokiem jak pierwszy porod i polog. acha, moja pierwsza cesarka byla nagla, tzn. malej spadalo tetno podczas parcia i dlatego ja wyciagneli operacyjnie.
Strona 2 - poprzednia, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, następna

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum