szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Ciąża (zdrowie i samopoczucie w ciąży, przebieg ciąży, wątpliwości, szpitale itp.)
temat - początek października2007


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 18 - poprzednia, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18,
Napisano: Treść:
majka
2007-02-15
Email
hejka,jestem w 7 tygodniu ciąży,teraz czuję się świetnie,chociaż w zeszłym tygodniu było gorzej,teraz biorę aspargin-tj.witaminy magnez i potas, poleciła mi moja gin., naprawdę czuję się po tym lepiej, do tej pory byłam rozdrażniona, nie spałam w nocy, a w dzień nie mogłam się zmobilizować do jakiejkolwiek pracy, termin mam na 2 października, a wy dziewczyny jak się czujecie, POZDRAWIAM WASSERDECZNIE
gumisie13
2007-10-20
20:32:48
Email
Jak tam Marla? Coś mi się wydaje, że już jesteś po wszystkim :) Odezwij się i pochwal Maleństwem! No, chyba, że mnie intuicja zawodzi :) Pozdrowienia :)
Marla_
2007-10-24
17:57:32
Email
Witam. Ja już z dzidzią na rękach, dziś wróciliśmy ze szpitala. Mateusz Urodził się 21.10.07, 3220 i 52 długi. Relacja z porodu innym razem. Teraz walczę z pełnymi obolałymi piersiami i ulewaniem sie już niewielkich ilości zjedzonego pokarmu przez dziecko Pomożecie?
gumisie13
2007-10-26
20:37:56
Email
No widzisz Marla, mówiłam, że nie znasz ani dnia ani godziny :) I już jesteś po najgorszym, teraz rzecz trudniejsza, czyli wychowanie malca na porządnego obywatela, ale musimy sobie jakoś z tym poradzić (ja np wzięłam moją Hanię na głosowanie i pierwszą wizytę w lokalu wyborczym ma już za sobą :)). Jeśli chodzi o nadmiar pokarmu musisz koniecznie kupić laktator, i to koniecznie elektryczny, słyszałam, że nawet najgorszy elektryczny jest lepszy niż ręczny. Ja używałam go od 6 doby, bo myślałam, że nie wytrzymam. Nie dość, że bolały mnie sutki od tego gryzienia, to jeszcze ten ogrom pokarmu nie do przejedzenia. Ale u mnie to trwało tylko 2 doby i przeszło. Potem już nie czujesz bólu sutków i nadmiar pokarmu też mija. Jeśli chodzi o ulewanie pokarmu nic nie poradzę, bo nie miałam takiego problemu. Do tego stopnia, że moja córka nie ulewała w ogóle, nawet jej się nie odbijało po jedzeniu. Lekarka mnie uspokoiła, że to nic nadzwyczajnego i się przestałam przejmować. 3maj się cieplutko i życzę Ci powodzenia z Mateuszkiem. A tak na marginesie chyba miałaś w miarę łatwy poród, bo Synek był raczej drobniutki. Czekamy na relację :) Pozdrowienia :)
gumisie13
2007-10-31
20:04:27
Email
Halo, Marla, tu ziemia :) Co się nie odzywasz! Widzisz ile to pracy z Małym Człowieczkiem?? A dziwiłaś się, że świeżo upieczone mamusie rzadko zaglądają na forum :) Mam nadzieję, że sobie radzisz z Maluszkiem. Powodzenia :)
Marla_
2007-10-31
22:03:12
Email
No witam. Bardzo dużo pracy z maluszkiem i utrzymaniem domu. Jeszcze maluszek ma problemy z ulewaniem i bólem brzucha, wzdęcia go męczą i ciągle płacze. Więc tylko tule i tule, brak czasu na internet. Ale wychodzimy na prosta.
monia_ireland
2007-11-01
20:26:29
Email
Marla gratuluje Ci gorco!!!jesli chodzi o wielkosc dziecka to wcalenie swiadczy ona o ciezkosci czy lekkosci porodu. A co do laktatorow to zalezy bo ja slyszalam odwrotnie. sama z doswiadczenie polecam 1000razy bardzej porzadnz reczny...pozatym zauwazyc mozna w sklepach ze reczne czesto sa drozsze od elektrycznych. Ja uzywalam 3 laktator i elektrzcznz moze sie schowac!!!O ulewanie sie nie martw Marla'to minie. A na wydecia daj mu sie napic lekkiej herbatki koperkowej i kladz czesto na brzuszku. Co do odbijania to dzieci karmione piersia nie zawsze odbijaja po jedzeniu. Moj szncio wcale nie bekal po moim pokarmie.
monia_ireland
2007-11-01
20:31:23
Email
cos mi sie y z z pzestawilo i ciezko mi pisac...sorki!!!Marla jak malenstwo placze to nie przyzstawiaj caly czas do piersi bo u dziecka wlazca sie odruch ssania jak je boli brzuszek i przy tym dojada a to powoduje u niego jeszcze wieksye wzdecia. Podaj koperek lekki i masuj brzunio zgodnie ze wskazowkami zegara. No i koniecznie jak najwiecej niech lezy na brzuszku.Trzymamy za Was kciuki!!! Daj znac jak tam
monia_ireland
2007-11-01
20:32:30
Email
i pewnie dlategoo tey ulewa...jest przejedzonz byc moze zloladeczek.
Marla_
2007-11-03
08:14:55
Email
Witam, dziekuje za dobre rady. Z ulewaniem juz sobie poradziliśmy, zmieniłam technikę karmienia z lezącej ma siedzącą i czekam do odbicia. Ulewa sie raz na 10 karmień i to niewielkie ilości :) Terwaz walczymy z bólami brzusia, podaje rumianek i koperek włoski w niewielkich ilościach, na brzusio jeszcze nie moge kłaś bo pępek wciąż nie odpadł :(
monia_ireland
2007-11-03
10:31:34
Email
oj to jak pepus nie odpadl musisz rzeczywiscie uwazac ale moze go nosic w pozycji na bzuszku.
gumisie13
2007-11-07
22:02:57
Email
Cześć Wszystkim Szczęśliwym Mamusiom :) Dziś byłam z Moją Malutką na szczepieniu i to wcale nie było miłe uczucie... Przede wszystkim nie wiedziałam, że żeby podano dziecku szczepionkę 3 w 1 trzeba osobno zapłacić, a ściślej wykupić taką zespoloną szczepionkę w aptece! I radzę Wam kupcie to, bo ja dziś przeżyłam horror!!! Najpierw kłucie w ramię, potem w jedno udko, a na koniec w drugie... Moje dziecko, które w ogóle nie płacze dostało takiej histerii, że zarówno ja, jak i moja Mama, która była ze mną płakałyśmy jak głupie! Teraz już jest ok, Mała na szczęście nie ma gorączki i chyba ją nic nie boli, bo znowu jest radosna, a zaraz po szczepieniu zasnęła jak aniołek i spała prawie 4 godziny. Ale już nawet po wszystkim, gdy mi się tylko przypomniała cała sytuacja znowu się popłakałam... No cóż, za kolejne 6 tygodni już będę mądrzejsza. A jeśli chodzi o pępuszek to mojej Hani odpadł dopiero po 30 dniach. Prawda, że długo się skubaniec trzymał? :) Ale od razu skórkę miała pięknie zagojoną i żadnego zaczerwienienia ani strupka. No, to pozdrowionka :)
Marla_
2007-11-08
16:59:02
Email
Czesc, oświadczam ze sie przeniosłam do niemowlaczków, doczeppiłam sie do sierpniowych i wrześniowych, bo z października nas troche mało. Pozdrawiam.
Strona 18 - poprzednia, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18,

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum