szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - czerwca 2005 też nie ma Mamusie do Roboty :)


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 1 - 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, następna
Napisano: Treść:
Goga66
2006-02-12
Email
Skoro lipiec sobie gawędzi, sierpień też a za chwile lutowe mamusie tu zajadą z wielkim hukiem, to może i my czerwcowe się powymieniamy informacjami :)
Kacha
2006-02-12
22:19:04
Email
Ja urodzilam 21 czerwca 2005 przez cc. Oliwierek urodzil sie w 36 tyg ciazy. Lekarze zdecydowali o wczesniejszym ukonczeniu ciazy ze wzgledu na moje rosnace cisnienie i co sie z tym wiaze zagrozenie odklejenia lozyska. Maly urodzil sie z waga 2820, a teraz wazy 9 kg! Ostatnio, kiedy bylam z nim na basenie stwierdzilam, ze dzieci w jego wieku sa troche drobniejsze i chyba jest troche za gruby. Wcina przwie wszystko. Nie chce zupek ze sloiczkow, za to uwielbia domowe. Gotuje je na miesie i warzywach, nie zaprawiam tylko smietana. Lubi tez wedlinke drobno pokrojona, deserki, chrupki kukurydziane. Ostatnio probowal tez danonka i nic mu nie bylo. Umie juz ladnie siedziec. Ma dwa dolne zabki. Podciaga sie w lozeczku do stania, jednak nie ma jeszcze tak duzo sily, chyba ze wzgledu na wage. Kiedy mu sie jednak pomoze wstac potrafi stac sam trzymajac sie szczebelkow, a czasem nawet puszcza jedna raczke i zmienia szczebelki. Potrafi tez ladnie kleczec na kolankach, podparty raczkami o podloge. Szykuje sie chyba do raczkowania, ale na razie chwieje tylko tyleczkiem do przodu i do tylu. Ogolnie jest wesolym dzieciaczkiem, duzo gaworzy, jedno co mnie martwi to jego nadmierna ruchliwosc. Ostatnio wogole nie chce spac w dzien tylko by sie bawil. Nie wiem skad w nim tyle energii. Zwlaszcza teraz, kiedy moj maz wyjechal za granice, nie daje sobie czasami rady. Wieczorem padam ze zmeczenia.Zastanawiam sie co potrafia tez robic dzieciatka z czerwca. Jak kazda matka martwie sie czy maly nie jest w tyle.
Goga66
2006-02-13
10:32:13
Email
Kacha, nie zostaje w tyle. Chyba jest napodobnym poziomie jak moja córeczka. Zuzia urodziła się 11 czerwca, 3 tygodnie przed wyznaczonym terminem. Ważyła 3200 i miała 52 cm. Obecnie waży prawie 9 kg, swobodnie siada, ustawia się do raczkowania ale plączą i ślizgają jej się nóżki. Próbuje się trochę dźwigać do stania. W jedzeniu preferuje cyca, niestety także nocą. Prawie nic innego nie chce jeść. Lubi skrobane łyżeczką jabłko ale słoiczków z deserkami nie toleruje. Zje czasem trochę warzyw ze słoiczka ale pod warunkiem, że są trochę posolone, kaszkę raz na kilka dni - kilka łyżeczek. Najchętniej żuła by kiszonego ogórka (ma to po mamie - ja też nie lubiłam słodkiego, byłam niejadkiem i uwielbiałam tylko kiszone ogórki :) No ale z tym jedzeniem to długo jeszcze będzie się uczyć, że nie tylko cycek. Też chodzimy na basen i jest jednym z większych i cięższych dzieci w tym wieku :) Za gruba nie jest. Ma idealną wagę do wzrostu 71 a może już 72 cm. Świetnie sobie radzi z nurkowaniem. Ostatnio instruktor powiedział, że przez cały dzień była najdzielniejszym nurkiem. To tyle. Acha ostatnio sporo gada. Nawet tata (mój mąż uczył ją przez 2 dni, kiedy byłam w szkole). M jeszcze w ogole niechętnie mówi więc na mamę trzeba będzie czekać, chociaż kiedyś w chwili głębokiej rozpaczy, kiedy zmuszaliśmy ją do spania przez łzy powiedziała mami, mami :) Pewnie to wszystko jeszcze nie do końca świadome
Goga66
2006-02-13
10:33:54
Email
Acha - Zuzia śpi 2-3 razy w ciągu dnia ale za to w nocy budzi się kilka razy na cycka :) Chodzi spać ok. 24 ale za to spi do 9.00 z licznymi przerwami
Kornela
2006-02-13
10:44:28
Email
Moja Marcelinka, podobnie jak Zuzia urodziła się 11 czerwca. Wcina wszystko, jabłka, owocowe deserki ze słoiczków, zupki (choć ostatnio troche niechetnie) kaszki, danonki, chrupki kukurydziane, paluszki, biszkopty. Ładnie sama siedzi ale nie potrafi sama usiąść. Jest dość duża i grubiutka ale dokladnie nie wiem ile waży. Niestety jest dość leniwa, nie chce się obracać i w piatek jedziemy na cwiczenia żeby ją tego nauczyć. Od miasiąca woła "mama" a teraz pracujemy nad "tata". Uwielbia chodzić na spacerki i jeździć autem. To chyba narazie tyle.
MoNiSiA
2006-02-13
11:11:48
Email
Moja Julcia urodziła się 27 czerwca 2005 roku o godzinie 20:12 - naturalnie, aczkolwiek po terminie i poród był wywoływany. Liczyłam, że urodzi się wcześniej i nie będzie zodiakalnym rakiem ;) Ale oczywiście najważniejsze, że jest zdrową, silną dziewczynką :) Pozdrawiam cieplutko czerwcowe dzieciaczki i ich rodziców :*
Goga66
2006-02-13
11:41:09
Email
a ja liczyłam,że Zuzia będzie artystycznym raczkiem. Znam 2 kobiety bliźniaki i mam dużo zastrzeżeń
Kacha
2006-02-13
12:44:54
Email
Goga, hm ja tez jestem z pod znaku blizniat! Mam tez dwoch mlodszych braci tez z pod tego znaku. Tak to sobie moi rodzice wymyslili. Wszyscy troje mamy mnostwo znajomych i raczej jestesmy lubiani. Wiem jednak, ze sa wyjatki od reguly i tez znam kilka blizniakow do ktorych mam zastrzezenia. Mysle jednak, ze nie ma co przywiazywac duzej wagi do znakow zodiaku, a Zuzia na pewno bedzie extra babka. Po mamusi i tatusiu. Bo wydaje mi sie, ze najwazniejszy wplyw na dziecko ma to w jakich warunkach sie wychowuje, czy dostaje duzo milosci, czulosci, w pewnym wieku rowniez troche swobody. A tak odbiegajac od tematu Oliwierek ma juz 76 cm! Dzieki Bogu przesypia cale noce odkad skonczyl 3 m-ce. Caluski dla wszystkich czerwcowych maluszkow.
Goga66
2006-02-13
13:07:33
Email
No to przynajmniej się wysypiasz. Zuzia jakoś nie daje się przekonać do normalnego sypiania :( Ja nie przywiązuje wagi do znaków zodiaku, chociaż akurat te dwie panie są podobne do siebie z charakteru. Generalnie ja mam same byki wokół siebie, ja też jestem bykiem :) Tylko moja mama wyrodziła się i "zbaraniała" ;)))
Goga66
2006-02-15
11:59:44
Email
Albo nas mało czerwcowych mamuś albo mało która ma czas, żeby się tu wypowiadać :)
NIECHA
2006-02-15
13:23:10
Email
Witam mamusie czerwcowych maluszków.! Ja do nich tez należę. Mój Adasio urodził sie 4 czerwca 2 tyg. przed terminem. Ważył 3400 i miał 54 cm. Szybko przybierał na wadze. Jak miał 5,5 ms to ważył juz 8700. Trochę się tym martwiłam, ale niepotrzebnie bo teraz za to bardzo mało przybiera. Ostatnio było 9675. Ale podobno to normalne. Jest bardzo aktywny. Raczkuje już od początku stycznia i oczywiście raczkuje tylko po to żeby dojść do jakiegoś mebla i się podnieśc. Wtedy stoi zadowolony i robi pa pa jedna rączka. Na początku to zaliczył parę guzów, ale ostatnio ćwiczył w łóżeczku pady kontrolowane na pupe i teraz juz się mniej obija. A jeżeli chodzi o jedzenie to mniej więcej wygląda to tak : 6-8 godz mleko modyfik., 10-11 kaszka , 13-14 zupka ( gotowana przeze mnie),potem deserek ze słoiczka lub jabuszko tarte. Ok 4-5 daję mu jeszcze jakąś papkę warzywną. Wieczorem 19-20 kaszka. Z jedzeniem zupek i innych nowości nie ma problemu. Gorzej z mlekiem. Ostatnio trochę zostawia np jak mu daję 180ml to zostawi 60 ml. Dlatego więcej daje mu warzyw. Pije tylko soczki. Niestety herbatki hippa zalegaja w szafkach. Adaś śpi w dzień 3 razy i w cocy od 8-9 do 7 rano. To tyle. Pozdrawiam
Goga66
2006-02-16
12:12:28
Email
Przyuważyłam, jak Zuzia ostatnio się przemieszcza. Tak to sobie wykombinowała,że nie wiem, czy zechce normalnie raczkować. A więc: ustawia się jak do raczkowania, trochę odpycha do przodu potem przewija nóżki do siadu, z siadu znowu do raczkowania - porusza się taką śrubą do przodu. Hmmm - coś mi się zdaje, że z tym raczkowaniem gorzej będzie
Kornela
2006-02-17
14:17:50
Email
To widze że moja Marcysia w porównaniu z innymi dziećmi jest mało "zmotoryzowana" bo tylko siedzi i nie ma ochoty żeby się gdzieś ruszyć :-(((((
Goga66
2006-02-17
15:04:20
Email
Kornela - spokojnie - jedne dzieci są szybsze, drugie wolniejsze - jeszcze pół roku i mała będzie śmigać na swoich dziecięcych nóżkach :))
Goga66
2006-02-18
13:36:39
Email
wczoraj Zuzia poraczkowała po prostej ale po chwili znów zapomniała jak się to robi. Zaraz idziemy na basen. Pozdrawiamy mamy i czerwcowe dzieciaczki :)
Goga66
2006-02-20
16:29:47
Email
tylko coś sprawdzam i przy okazji temat do góry biorę :) Lilypie Baby Ticker
Strona 1 - 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, następna

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum