szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Dziecko (wychowanie, zabawy, rozwój, dieta, przedszkola, itp)
temat - Zabawne powiedzenia naszych pociech:)))


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 9 - poprzednia, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, następna
Napisano: Treść:
sylwia
2006-07-12
Email
Jako, że z racji wakacji :))) mam dużo wolnego czasu, udzielam sie na forum bardziej i przychodzą mi do głowy różne pomysły na tematy. Coraz więcej naszych pociech mówi, więc co powiecie, żeby pochwalic sie nowymi, zabawnymi słówkami naszych maluchów? Koniecznie ze słownikiem języka polskiego :))))).
basienka25
2008-07-31
21:55:32
Email
Ola ( 2,5 roku) stoi na schodach i płacze, bo wyszłam na chwilę na dwór. Tata w tym czasie robi remont w pokoju. Woła Olę do siebie a ona ( płacząc dalej): Idź jób pokój !
basienka25
2008-07-31
21:56:33
Email
Leżymy wieczorem już w łóżku, mnie zaczyna swędzieć brzuch więc się drapię. Ola na to: Nie djap dzidziusia:)
Guśka78
2008-08-02
14:07:10
Email
Kasia- jak miała ok 2 latek: ślumpy - majtki, patisie- teletubisie. A jak byla jeszcze mniejsza to wszystko co nie potrafiła jeszcze wymówić nazywała "kike". Ostatnio narzekałam że boli mnie gardło a ona mi na to - nie przejmuj się, przejdzie Ci...
MoNiSiA
2008-08-06
11:56:16
Email
Ostatnio moja mama pilnowała 2-letnią córeczkę znajomej. Niestety mała nic nie mówi zrozumiałego, jedynie nawija w swoim języku :-) Julka próbując nawiązać z nią kontakt stwierdziła: "Mamo, ona mówi po angielsku".
pinkie
2008-08-10
11:35:31
Email
Córeczka mojej kolezanki zgubiła jej sie w supermarkecie. Chodziła w srodkowej alejce i krzyczała "LUDZIE! LUDZIE! MATKE ZGUBIŁAM!!!"
Magdalenka
2008-08-25
22:49:09
Email
jula rano wstaje i jeszcze nie do kona obudzona pyta o tate. tlumacze ze tata jest w pracy, a na to mala: tak, tata w pjacy. tata zaplaci za kati (traktor) i mjeko. jula to entuzjastka samochodow, traktorow i kamieni. :-)))) tylko nie wiem skad sie jej wzielo to mleko, bo go nie lubi.
MoNiSiA
2008-08-26
07:25:08
Email
Jeszcze mi się przypomniało, co ostatnio opowiedziała znajoma o swoim synku. Otóż, chodził ksiądz po kolędzie i moja kumpela w końcu zaprosiła księdza. Ksiądz już na samym końcu podarował jej synkowi obrazek. Mały pooglądał go i nagle wypalił: "A z tygryskiem masz?" ;-) Natomiast moja Julka niedawno szła z babcią po ulicy i zobaczyła zakonnicę. Pyta: "Babciu, a kto to?" Pada odpowiedź:"Zakonnica". Mała nic się nie odzywa, idzie w skupieniu i milczeniu, ale chyba nie daje jej to spokoju i pyta po chwili: "Babciu, a gdzie jest ta czarownica?"
pinkie
2008-08-27
12:06:32
Email
Zaczynamy tworzyć słownik mowy Tomaszka:
dupti - buty
tratro - traktor lub Karol (wujek)
trampers - pampers
dzińdziń - rodzynki
sioku - sok
dididil - krokodyl
ziabriś - zebra
kakaj - kajak
ka - kawa
papu - kupka
bobik - bolek i lolek (szaleństwo na ich punkcie)
tapciś - cipcia
TOTAŚ - Tosia
reszta wychodzi mu PRAWIE normalnie, a najładniej mówi: dziadziuf i tatuf
karolina
2008-08-29
21:45:02
Email
hehe fajnie Tomuś mówi.Dzisiaj rano przyszła do mnie siostra w siatce miała swieże bułeczki i jogurt(Maks uwielbia jgurty ) no i Maks doskakuje do reklamówki i bardzo szczerze mówi "oooo dziękuję kupiłaś mi jogurt".szczególny nacisk był na słowo dziękuję.
NIECHA
2008-09-03
10:53:03
Email
Pytam Adasia po pierwszym dniu w przedszkolu: -Masz już jakiegoś kolegę ? -mam ; -a jak się nazywa? -zaraz pomyślę... -??? -wiem !!!!!! kolega ma na imię Kanibalek!!! (okazało się , że chodziło o Kamilka... hi , hi , hi ..)
pinkie
2008-09-06
16:45:19
Email
No niemozliwy jest ten Max, takie madre wnioski wyciaga, a Tomek dopiero pojedyncze wyrazy duka... Kanibalek - swietna ksywka dla przedszkolaka! HAHAHA
niekat
2008-10-27
13:12:03
Email
Moja Oliwia jeszcze z rok temu (teraz ma 4 latka) mówiła czesto na reklamówke lodówka.No i tez nie moglismy dojsc bo na Mikołaja dostala całą reklamówie słodyczy i domagała się zęby jej lodówke postawić koło łózka:) a jak byam w ciązy z Marcelem (teraz 7 miesięcy) pytała czesto o ta ciaże i czemu mi brzuch rosnie.któegos dnia mówi do taty:Tatus a ty tez jak widze urodzisz mi braciszka;)
karolina
2008-11-27
12:02:41
Email
Pewnego dnia rano Maks stanął przy moim łóżku,spodnie od piżamy opadłe,włosy każde w inna stronę w ręku wiszący miś(wygląd smieszny) i mówi do mnie i do męża "przepraszam kochani czy znajdzie się tu dla mnie miejsce":-)
Joanna26
2008-11-27
14:40:43
Email
Rewelacja:)))) Dzieci sa bezbledne:)))))
Magdalenka
2008-11-28
22:02:49
Email
moja jula (wkrotce 3 lta) ostatnio oznajmila ze jej mis jest zbocony. malo nie dostalam zawalu skad dziecko zna takie okreslenia, a przede wszystkim w jakiej sytuacji je poznalo (pracuje, a dziecmi opiekuje sie niania, stad ten strach). zaczelam jule dopytywac co to znaczy, gdzie slyszala to slowo itd, coraz bardziej zaniepokojona. julia powtarzala tylko ze mis jest zbocony i patrzyla na mnie jak na wariatke. w pewnym momencie dodaje. mis jest zbocony i musi isc na dzemećke. odetchelam z ulga, mis nie zbyl zboczony tylko zmeczony. i tak juz zostalo :-)))
pinkie
2008-11-29
12:21:26
Email
hehehe super :)))
femag
2008-12-01
16:18:53
Email
Świetne powiedzonka mają wasze pociechy:). Moja Zuza(3 lata) do niedawna mówiła na małżonków: żona i żon:):).A ostatnio pytała się co to jest urzęd. Wyjasniłam córce i dałam przykład że urząd to ZUS, a ona na to "OO TO NAZYWA SIĘ TAK JAK JA, ja ZUZA a on ZUZ" :):)
Magdalenka
2008-12-03
09:27:39
Email
idziemy na spacer, na ulicy resztki brudnego sniegu. julia bierze snieg do raczek, wiec mowie jej julenko nie bierz sniegu, on jest bardzo brudny, piesek na niego nasiusial. julia dodaje: i kotek tez!
weridiana
2009-02-10
21:02:04
Email
Przejeżdżamy koło domu dawno nie widzianego kolegi Mikołaja i ja Filipowi(2,5 roku) kilka razy mówiłam że tu mieszka jego kolega a więc jedziemy dzisiaj a mój syncio mówi mamo tu mieszka Mikołaj ja zdziwiona że pamięta mówie no tak mieszka a on na to: a gdzie jego renifery?
Magdalenka
2009-03-25
22:50:00
Email
Julia ostatnio poinformowala mnie powaznym tonem: mamo, ostrzegam cie, bo pojdziesz do kata! czasem na pytanie czy chce siusiu odpowiada: nie mamo, dzieki!. julia ma 3 lata
basienka25
2009-03-26
08:45:56
Email
Niedawno byłyśmy w szpitalu. Moje dziewczynki miały zapalenie płuc. Mniejsza miała inhalacje. Starsza , kiedy pielęgniarka przyniosła nebulizator, mówi : Znów będziesz suszyć Michasię:)
Magdalenka
2009-03-27
11:27:54
Email
super, basia! kolejny od julii: jula bardzo lubi rysowac. narysowala tate, ze szczegolami, oko, zrenice itd (oczywiscie jak na mozliwosci trzylatka). kolo nosa tata mial jakies kreski. pytam, julenko, a co tata ma pod noskiem, na co julia: to sa gile przeciez!
bea1978
2009-03-27
11:30:59
Email
ale się uśmiałam hahahahahahhaa no nie mogę, Magdalenko jak mogłaś nie wiedzieć co to jest pod tym nosem taty hahahah
basienka25
2009-03-27
14:19:01
Email
no, dobre to z gilami:))))
Basia.26
2009-04-17
00:12:53
Email
no hej:) fajnie was poczytać:) Miłosz (3 latka) przedwczoraj uraczył mnie niezwykłym tekstem. ja plewię w ogródku, on jeździ taczkami. podjeżdza koło mnie i mówi - "nie widzisz że ja tu stoję??" ja na to tak tak, nie odwracam się nawet, a on podniesionym głosem- "NIE WIDZISZ ŻE JA TU STOJĘ SIEROTO!!??" :)
Basia.26
2009-04-17
00:17:17
Email
Może z 4miesiące temu leżę z Miłkiem na łózku, pokazuję układanke, mówię 7 i 8 sa obok siebie.... a on z miną aniołka "aha7 jebie 8:)"... ja hm... no nie mówię nic, przychodzi mąż, kładzie się obok mnie a młody jak nie skoczy i woła szczęśliwy" tatuś je...e mamusie..." padaliśmy ze śmiechu ale jednocześnie byliśmy przerazeni, że powtórzy to w przedszkolu:) nie reagowaliśmy jednak i już więcej nie powtórzył ani tego słowa ani tej pięknej kombinacji;)
Magdalenka
2009-04-18
14:20:13
Email
no, trzeba uwazac z dziecmi, lapia wszystko w mig i niewiadomo sklad. ale sie tez usmialam.
Magdalenka
2009-05-25
23:18:17
Email
zalatwiam dzis sprawy w banku, rozmawiam z powaznym panem o kredycie. obok mam oczywiscie moje dzieciaki, ktore sie juz nudza okropnie i zaczynaja marudzic. julia zaczyna mi liczyc kuziki przy koszulce. policzyla raz, drugi, a w koncu poglaskala mnie po piersi (przed okresem jestem wiec sa duze) i mowi: ALE MASZ CYCUCHA! ja czerwona wyjakalam: no mam... a pan malo klawiatury nie zjadl. juz wiecej chyba do tego banku nie pojde...
femag
2009-05-26
08:23:21
Email
Zuzia zapytała taty" czy nie chce mleka od mamy". On zdziwiony mówi że mama nie ma mleka a ona " ma ma przecież widziałam w lodówce jak chcesz to ci zrobi":):):)
Joanna26
2009-09-03
09:18:16
Email
Moje ulubione (choc bardzo krotko uzywane, juz mowi normalnie;) : jeblot i lacha (wielbłąd i żyrafa:)))))
Joanna26
2009-09-07
16:31:01
Email
Ostatnie "zabawne" (?) powiedzenie mojego dziecka - jak cos zepsuje: "Nie szkoooodzi! Kupimy drugie!" - dotyczy wszystkiego, wlasnej raczki, ktora "sie zlamala" tez... Zalala sie dzis dokladnie pitym soczkiem, czekalysmy na uatobus na przystanku, Emi mowi - "Nie szkooodzi", starsza pani malo nie spadla z lawki...
ciekawa
2009-09-08
20:55:40
Email
"a cio to" sama odpowiada-"nić", do kłapouchego-"am am?...nie!!! to nie!!". Na ostre pytanie..Natka chcesz w dupe?! odp-"nie dziekuje". Baciu-babciu. Jak nie chce siedzieć z babcią to "nie dziekuje baciu". Patiti-patyki(rzucanie z mostu-ulubiona zabawa) "nemoge nemoge beć"-oznacza nie mogę wejść, zejść, wyjąć
bea1978
2009-09-09
08:13:23
Email
Czaruś - co jadłeś w przedszkolu??- dobra dupa była mamusiu :)panie też się śmieją, że Czaruś na zupke mówi dupka ;)
Joanna26
2009-09-10
10:22:45
Email
Z podobnej serii... Powtorz slowo - mowi do Emilki jej laptop - "balon" - Emi mowi balon, "elipsa" - Emi mowi elipsa, "zrebak" - Emi mowi jebak.
agnieszka_z
2009-09-18
18:18:47
Email
My ostatnio uczymy sie wierszykow- ja zaczynam zdanie, chlopcy koncza. Uczymy sie "Z popielnika na Wojtusia", dochodze do momentu "byla sobie raz krolewna" i mowie "byla sobie raz..."- chlopcy zgodnym chorem na pol ulicy- "Kurwa!!!" I te zadowolenie na ich buziach kiedy przechodzaca pani zaczela az klaskac z wrazenia nie wspominajac o salwie smiechu :) zeby nie bylo- nie przeklinamy przy nich i w zyciu tego slowa nie slyszeli, tylko tak sobie zdrobnili krolewne :)
Joanna26
2009-11-16
10:36:53
Email
Moje dziecko ostatnio bardzo lubi uzywac wyrazen "daje slowo" i "no cos ty", przy czym mowi tak rozciagajac: no cooos ty:)
ciekawa
2009-11-30
18:04:21
Email
zgubiłam kolczyk...i marudziłam z tego tytułu a moje dziecko: mamusiu ciemu pacieś? Bo zgubiłam kolczyk:( o jejku jejku nie pać mamusiu-boska jest:) przytuliła mnie i klepała po plecach na pocieszenie:)
nelli
2009-12-04
16:32:20
Email
Mój syn uczył się alfabetu. Wymawiał kolejne literki, dodając do każdej z nich jakieś słowo. Tak więc było: A - jak auto, B - jak babcia, C – jak ciastko itd. Na końcu było Z – jak koń:)
karolina
2009-12-06
20:22:22
Email
kupiłam mojemu 3.5 letniemu synkowi garaż po złożeniu go przybiega do mnie i mówi "mamusiu jesteś wspaniała i kochana zawsze o takim marzyłem"..po chwili dodaje "we śnie".
Joanna26
2009-12-07
12:20:51
Email
:))))
Moja mama do Emili: chodz, umyjemy dupke, dostaniesz kasze i pojdziesz spac. Emila sie ociaga, nie chce sie isc myc, w koncu mowi: A czy moge dostac kasze bez dupki?
kyja
2009-12-07
15:54:24
Email
hehehe!! uśmiałam się z tej dupki:)!!!
Joanna26
2009-12-08
08:38:15
Email
My tez:) To nasz ostatni rodzinny hicior. Ale generalnie takie mowiace juz dziecko dostarcza rozrywki swoimi komentarzami:) Kiedys odebralam tel. i pytam meza - "Co tam Lukaszku", a Emi na to z radoscia: "Czy to nasz Lukaszek dzwoni?". A kilka dni temu, kiedy uslyszala, ze tata pojechal kupic sobie narty, to jej odpowiedz - typowo babska:)) - brzmiala: "Jak to?! Drugie??":))) Tez sie usmialam, musialam jej wytlumaczyc, ze pierwsze sprzedal, bo byly zle dobrane.
Joanna26
2009-12-09
10:00:34
Email
Mam jeszcze jedno. Emila na pytanie co bylo na obiad w przedszkolu odpowiada "Nie bylo pierogow". Ostatnio powiedziala, ze byly kluski. A co jeszcze? Nie bylo ziemniakow, nie bylo czegos tam, czegos tam. Po dłuzszej chwili: Aha, i nie bylo pierogow.:))))
Sylwetkar
2010-01-16
18:31:17
Email
to może dołącze i Zuzikowe powiedzonka np gałgan( kałuża) i coś co sie wszystkim podoba na pytanie kto jest u babci odp TAKA CHAŁA( pies wabi sie tarka)
Sylwetkar
2010-01-16
18:31:48
Email
kolejny dzień z życia łobuza...ksiądz przyszedł po kolędzie,pomodlił sie ,pochlapał wszystkich wodą, siada patrzy na naburmuszoną Zuzie i pyta "a co Tobie sie nie podoba ? czemu masz taką minke?" na to mała Zuzia wyciągając paluszek w str księdza "PAN"
Joanna26
2010-01-18
13:59:40
Email
Swietne:)) A co ksiadz na to? Okazal poczucie humoru?
Z opowiesci koledowych ja mam jedna od znajomej. Jej coreczka jest bardzo rodzinna, kazda zabawe przerabia na zabawe w dom. Przyszedl ksiadz, dal dziecku obrazek - Matka Boska z Jezuskiem. A mala na to trzezwo: "A gdzie jest tata"? :))) (Wizyta ksiedza generalnie sie jej nie podobala, jak zaczal sie zbierac do wyjscia, wykrzyknela z ulga: O, juz idzie!) U nas koleda w srode, ciekawe jakich atrakcji dostarczy nam nasze dziecko:)) Po oplatkach Emila dopytywala sie, gdzie sa te male obrazki, co jej dal te INNY TATA!!!!
Sylwetkar
2010-01-18
15:41:12
Email
ksiądz na szczęście posiadał poczucie humoru a co na innego tate? tato
Joanna26
2010-01-19
10:33:16
Email
Nasz tata oslupial, jak mu to opowiedzialam:)) Okolicznosc lagodzaca byla tak, ze jak ksiadz wyszedl, jeszcze sie za nim drzwi nie zamknelu, a Emila zapytala: Kto to byl? To tez opowiedzialam PRAWDZIWEMU tacie;)
Magdalenka
2010-02-23
08:28:59
Email
moja oleska (2,5 lata) przychodzi do mnie kilka dni temu i oznajmia powaznym glosem: mam dla ciebie zla wiadomosc! ktos mi ukradl cukierki!
Magdalenka
2010-02-23
08:30:31
Email
ola jeszcz niedawno na fryzure mowila: SILULA
basienka25
2010-02-23
10:08:31
Email
A jadłyście może cukierki gazowane:) To oczywiście zozole:)
karolina
2010-02-23
12:30:56
Email
mój synek 3.5 lat mówi raz do mnie"mamusiu kochana jak się ciesze że Ciebie mam bardzo,bardzo się cieszę że wybrałem Ciebie na swoją KOBIETĘ" za chwilę pyta mamusiu a jakby jakieś inne dziecko wybrało Ciebie na swoją kobietę t tez byłoby to Twoje dziecko nie?
Joanna26
2010-02-25
09:44:40
Email
Mamo, ile mozna siedziec w sklepie?

Oczywiscie wplyw tatusia...
kyja
2010-02-25
13:22:07
Email
hehe, jak nic wpływ taty:)Asiu, masz córeczkę-przekabać ją koniecznie na swoją stronę:)
Magdalenka
2010-03-01
07:55:36
Email
moje dziewczyny sie bawia. julia pyta ole (ktora miala byc pieskiem chyba): a kim ty jestes? na to ola: KOBIETA!
Joanna26
2010-07-05
13:31:30
Email
Nasz ostatni hit. Moja mama pyta sie Emilki, czy bedzie grzeczna podczas podrozy pociagiem. A Mila na to: Chyba tak, ale nie wiem, bo jeszcze z toba pociagiem nie jechalam. :))
A z innej beczki - Mila narysowala krzyz i mowi, ze to pan. Lukasz na to, jaki pan? No taki pan - odpowiada dziecko - w kosciele widzialam.
Joanna26
2010-07-25
21:37:10
Email
Hmmm... znowu ja... Ale jak sie nie podzielic?:)
Łukasz do rozkrzyczanej i rozmarudzonej Emilki: - Bylismy na wycieczce, dostalas balonik, dostalas stempelki, czego ci jeszcze do szczescia potrzeba?!!
Mila na to trzezwo i calkiem serio: - Czekolady.
kyja
2010-07-25
21:56:16
Email
Emilka dobra jest:)!!wyrośnie na konkretna babkę,hihi:))
Magdalenka
2010-08-03
12:51:00
Email
zaczepilam glowa o lep na muchy. jula, widzac to wola do mnie z nagana w glosie: zapomnialas sie schylic! KOBIETO! MASZ MOZG, MUSISZ MYSLEC!
Joanna26
2013-05-06
13:48:15
Email
Przypomniał mi się ten temat, więc odświeżam:) Nasza sześcioletnia córcia jest zdecydowanym domatorem. Wszędzie (poza przedszkolem;) trzeba ją końmi wyciągać. Nie zrażając się jej protestami, często jeździmy na niedalekie wycieczki do lasu, nad jakąś wodę itp. A co możemy podczas nich usłyszeć? Ostatnie uwagi: w odpowiedzi na propozycję obserwowania natury "Chciałabym już wracać obserwować obyczaje domowe". Po powrocie do domu: "No i pół dnia zmarnowane!". Inna wycieczka, w opinii dziecka udana: "Dzień był w dechę" (nie używam, nie wiem, skąd zna takie wyrażenie;). Po spacerze, podczas którego wyjęczała się za wszystkie czasy i napsuła nam sporo krwi: "Całkiem fajnie było, warto było się przejść". Czasami nie wiem, czy się śmiać, czy płakać;))
Strona 9 - poprzednia, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, następna

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum