szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Dziecko (wychowanie, zabawy, rozwój, dieta, przedszkola, itp)
temat - Zabawne powiedzenia naszych pociech:)))


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 1 - 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, następna
Napisano: Treść:
sylwia
2006-07-12
Email
Jako, że z racji wakacji :))) mam dużo wolnego czasu, udzielam sie na forum bardziej i przychodzą mi do głowy różne pomysły na tematy. Coraz więcej naszych pociech mówi, więc co powiecie, żeby pochwalic sie nowymi, zabawnymi słówkami naszych maluchów? Koniecznie ze słownikiem języka polskiego :))))).
sylwia
2006-07-12
20:24:57
Email
To zaczynam sie chwalić:)))). A mianowicie u nas na porządku dziennym jest "ankunku", co oznacza ratunku. Często zaimki stosowane są równiez dowolnie, czyli pytanie "boli ci" lub "babcia kupię ciebie prezent". Dawaj po polsku to u nas "dabaj". Pozdrawiamy serdecznie
bela
2006-07-13
08:13:43
Email
bardzo fajny i zabawny pomysl Sylwia!!!!!!!Moj Tomek jeszcze nie ma sie czym pochwalic w mowieniu.Moze tylko tym ze dzis skonczyl 5 miesiecy.
21Aneta
2006-07-13
15:57:42
Email
Podobno jak ja byłam mała to na brata wołałam "jajek" zamiast Jarek :) Mój mały na razie gada "po swojemu" ale jak zacznie coś śmiesznego powiadkać to też się tu wpisze :) A mój chrześniak który ma teraz 21 miesięcy fajnie mówi "cipsi" jak się jego mama pyta, co ma kupić w sklepie :)
emcia
2006-07-14
22:20:50
Email
Nasza Paulinka zaczyna dzień tak: "kokany Kapcerek, niunia całołała gogę i rykę" czyli kochany Kacperek, niunia całuje rękę i nogę i oczywiście to robi. Ma dwa latka a Kacperek dwa m-ce. Potem już przez cały dzień "nadaje po swojemu" Ostatnio powiedziała że „dziadzia głuchy” jak wołała go przez szybę a on nie słyszał. W ogóle to trudno spamiętać bo buzia się jej nie zamyka....
sylwia
2006-07-14
22:36:12
Email
Fajnie! Gogga zobacz co znaczy Twój nick :)))). No proszę jaki przetłumaczalny, oczywiście to żart :))), nie chće nikogo urazić, pozdrawiam
Goga66
2006-07-15
19:21:33
Email
:) Fajne !!! A tak naprawdę Goga wzięła się z mojego niemowlęctwa, kiedy gaworzyłam goga i brat mojej mamy tak mnie zaczął nazywać :)
kyja
2006-07-15
22:43:29
Email
Misio, gdy chce coś od nas dostać, to mówi:"masz", a gdy coś nam daje to mówi:"daj";-))). Na siebie mówi "Duduła" lub "Misium", na widok mężczyzny krzyczy na cały głos:"Pam"!, ostatnio w kółko zadaje nam pytanie "co to?", które w jego wykonaniu brzmi:"to to?"-wypowiada je słodkim głosikiem;-)).Mój biust to "cycys", a mleczko to "mlimli".Bardzo dużo mówi po swojemu, w potoku jego słow wyróżniłam ostatnio:duduła, baba gyna ( babcia Gienia), basia (wiewiórka) i masę innych tworów, których znaczenia nie znam;-))
kyja
2006-07-15
22:45:19
Email
a przy okazji naszych nicków: mój wziął się od tego, jak na mnie mówiła moja młodsza siostra, gdy była mała:ja byłam kyja, a ona mówiła na siebie kyja-kyja;-)))
Kamila
2006-07-21
17:45:18
Email
Kinia na siebie mówi NINIA :) ostatnio nauczyła się mówić Dzień Dobry.. w jej wykonaniu brzmi to DIN DOBY :)))) przy tym oczywiście zgina się w pół i jest uśmiechnięta od ucha do ucha :-) jak jesteśmy w sklepie to pozdrawia wszystkich dookoła. Na babcię BACIA, na dziadka DADEK i ogólnie to w sumie rozmawia po swojemu. Pozdrawiamy!
anika
2006-07-21
21:48:54
Email
Moja córeczka (2 lata) ma całą mase wesołych powiedzonek, ale ostanio zaskoczyła mnie i 3 chłopaków przechodzacych obok wołając do nich " czesc chłopaki to ja niunia". Ja zrobiłam sie czerwona im kopary opadły do ziemi:-) Mam nadzieję że moj mąz na spacerach nie podrywa w ten sposób zadnych panieniek. Jeszcze jeden numer mi wywieła jak jechalismy z mezem i mała na rowerach po naszej okolicy. W pewnej chwili zapedzlismy sie w jakies nieznane uliczki a mała z tekstem do taty: "o jedziemy do wujka", ile ja sie musiałam natłumaczyć że nie wiem o czym ona mów bo ja tu do żadnego wujka nie przyjezdzam z nia :-)
sylwia
2006-07-21
22:46:25
Email
Anika , dobre!!!!!:))
kyja
2006-07-22
12:31:52
Email
hehehe, niedawno podczas spaceru po parku-ja i Misio-naprzeciwko szedł męzczyzna, bardzo podobny posstura do męża-wysoki, podobna sylwetka, łysy.. Misio widząc go z daleko od razu zaczął wołac na cały regulator:"tata"!!.Myslałam,że zapadnę się pod ziemię ze wstydu;-))niedawno gdy byłam z małym na placu zabaw, była tam para z rówieśnikiem Misia, Misio bawił się z tym chłopcem, a ojciec małego zagadywał do Misia, bawił się z nimi.Gdy odchodzili, Misio rozżalony wołał za nimi:"tata"! -też nie wiedziałam co ze soba zrobić;-)
Anna
2006-07-23
13:30:12
Email
Miłosz fan motoryzacji, a w szczególności motocykli. Wyciągnął z kuchennej szafki plastikową miskę ubrał sobie na głowę i powiedział z wielkim rozczarowaniem: "mam kak ale nie mam motola" co oczywiście znaczy "mam kask ale nie mam motora".
katka
2006-07-23
22:48:18
Email
Kuba w restauracji na rodzinnym obiedzie-mama daj mi piwka a ja na to-powiedz-pani matko -pani matko -najlaskawsza -najlaskawsza -zlituj sie nad swoim kochanym synkiem -... ...i daj mi piwka
emcia
2006-07-30
15:24:42
Email
Moja córka (2 lata) ubrała sobie ostatnio czapkę z daszkiem, oczywiście daszkiem do tyłu i gestykulując odpowiednio wołala "ziomal, jo jo"..... ale się uśmialiśmy....
Strona 1 - 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, następna

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum