szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Dziecko (wychowanie, zabawy, rozwój, dieta, przedszkola, itp)
temat - Zabawne powiedzenia naszych pociech:)))


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 4 - poprzednia, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, następna
Napisano: Treść:
sylwia
2006-07-12
Email
Jako, że z racji wakacji :))) mam dużo wolnego czasu, udzielam sie na forum bardziej i przychodzą mi do głowy różne pomysły na tematy. Coraz więcej naszych pociech mówi, więc co powiecie, żeby pochwalic sie nowymi, zabawnymi słówkami naszych maluchów? Koniecznie ze słownikiem języka polskiego :))))).
pinkie
2006-11-23
09:10:03
Email
Acha - a moja kolezanka, 30letnia singielka tłumaczy bratankowi, ze:'kiedys , jak ciocia będzie miała męża...' - on otwarł szeroko oczy ze zdumienia:'TO NIEMOŻLIWE...', aż koleżance łzy stanęły w oczach...
katka
2006-11-23
09:38:53
Email
Tata-mówi dzis rano kuba-ty musisz mame przegrać,żebym ja mógł wygrac.
pinkie
2006-11-23
09:46:32
Email
No proszę, ale miło Ci połaskotał serduszko, co? To mi przypomniało sytuację, jak wytłumaczyłam chrześniakowi, jak się gra w totolotka. Akurat była kumulacja, 14 mln zł. I mowię mu:'ale umówmy sie, ze jak ty wygrasz 14 mln, to jeden mi dasz, a jak ja wygram to tez ci jeden dam'. On się rozmarzył 'jak ja wygram 14 mln i jeszcze dostanę jeden od ciebie... to będe miał 15 mln...'
femag
2006-11-23
11:42:31
Email
Kiedyś siedzieliśmy w góralskiej restauracji ze znajomymi i ich 3-letnim synkiem i czekaliśmy na zamówione jedzenie a nagle mały na całe gardło "Góralka daj jeść!". (Prawie pospadaliśmy ze śmiechu z krzeseł:))
MoNiSiA
2006-11-23
17:50:50
Email
Załatwiałam się akurat, gdy podeszła do mnie Julia. Patrzy zdziwiona i krzyczy : KUPA. Ja mówię, nie kupa, tylko siusiu. Na to moje dziecię : ciuciu.
andzia
2006-11-25
18:33:42
Email
Patrze dzis na Wiktorie a ona az bordowa.Mowie :Dziecko co ci jest?? A ona na to :Bomba mama boma-pokazujac na pampersa :]
Isia
2006-11-27
15:40:19
Email
Rosnę w dumę, że mogę się tu wpisać! Moja Weronika na bajkę mówi "balba". Poza tym standard: mama, tata, baba, da (daj), ta (tak)... A co ten mały kabareciarz wyprawia, jak naśladuje gesty, kroki- to się nie da opisać! To pisałam ja- dumna matka!
aneta76
2007-01-31
23:14:52
Email
Dziś moje dziecko z bardzo poważna miną oświadczyło: "Mamo ciocia Kaćka cycy dłuuuuugie". Tłumacząc na nasze: " Mamo ciocia Kasia ma duuuuuuuży biust". Uśmiałam się z tego niezle...
Migotka
2007-02-01
10:47:57
Email
Aluś dostał od babci dużą pluszową małpę.Ostatnio często się z nią bawimy,biegam za nim wołając "małpa"...a on ucieka i piszczy z radości.Cały czas przynosi mi ją i chce bym się z nim bawiła.Wczoraj podszedł do mnie,spojrzał mi prosto w oczy i z subtelnym uśmiechem powiedział do mnie" pałpa" -co oznacza oczywiście "małpa".Biega teraz za mną i radośnie woła "pałpa".. "pałpa" :)))
sylwia
2007-02-02
15:33:15
Email
U nas może nie są to wymyślne slowa, ale ostatnio zabawne przekręcanie wyrazów, np napipiast-natychmiast, śrubent-śrubokręt, fajfum-perfum. Pozdrawiamy serdecznie wszystkie gaduly
Goga66
2007-02-02
15:50:17
Email
Najbardziej nam się podobają dwa słowa, które mówi Zuza - na gąbkę i pępuszek: gąba i pępu oba akcentowane na ostatnią sylabę więc brzmią uroczo. Ostatnio imię Bogdan (nasz kolega, który często nas odwiedza) też wymawia gąba bądź gąban - tak, że Bogdan został gąbką i musi się z tym pogodzić :)
kyja
2007-02-02
21:56:52
Email
nasz Misiek czesto opowiada jak wymiotował podczas jazdy autobusem ( długa trasa)mówi wtedy:"Mamusiu, ja plujałem w abobusie.Było niedobrze'-mówi to ze śmiertelną powagą;-)),albo gdy zostanie skarcony, to potem mówi,że:"mamusiu przestraszyłem się".Na siebie mówi już inaczej niż kiedyś, teraz jest Michałeczkiem;-)) na kinderbiovital, mówi "czekobiovital".Zaczyna coraz bardziej wyraźnie mówić, a słówka angielskie wymawia lepiej ode mnie;-))))nie wspominajac,że niektóre z nich lepiej wymawia po angielsku niż po polsku;-)),nauczył sie,że gdy jest niegrzeczny, to gdy miną emocje daje buziaka i mówi "asiasiam";-))))
Goga66
2007-02-02
22:17:11
Email
Zapomniałam o ostatnim pomyśle Zuzy zamiast pić czy picia mówi cipa - długo dochodziliśmy o co jej chodzi ;))
aneta76
2007-02-02
22:23:37
Email
A tata jest to "pam" bo ma "siukaja", a mama to "panik" bo ma "sisię" hi hi juz płeć rozróżniać umiemy...
Goga66
2007-02-02
22:28:41
Email
U nas tata ma dzyńdzynia :)
aneta76
2007-02-02
23:05:49
Email
he he też niezłe
mirla
2007-02-05
17:15:10
Email
Śmieszne! Mój syn nagminnie mówi zamiast "pojutrze" używa "następne jutro"Jestem ciekawa,czy Wasze dzieci też mają jakieś SWOJE słówka?
pinkie
2007-02-05
17:40:16
Email
popłakałam się... przez Zuzię
andzia
2007-02-07
13:05:43
Email
Zuza swietnie!Oby takdalej :). Wszystkie pociechy maja super teksty.Ja niestety nie moge sie tu narazie wpisac ale za kilka dni spotkam sie z moja Ksiezniczka i zostaniemy juz razem a wtedy napewno jakies teksty uslysze :)
Agata
2007-02-07
21:30:19
Email
Moja Sara ostatnio w sklepie domagała się parówek. A ponieważ jej ulubione parówki kupujemy i innym sklepie to mąż mówi do niej, że kupimy w innym sklepie.
A nasza Sara na to, na cały głos w sklpeie "....tych nie kupujemy, bo siom śtale i śmieldziom...." Szczęka mi opadła
Agata
2007-02-07
21:32:32
Email
...czasami zamiast "hurra" mojej córci wychodzi "huja"
bela
2007-02-11
09:14:43
Email
moj co prawda roczny synek na lampe wola "pampa" a jak mowie nu nu i groze palcem to on to powtarza ale mowi "na na"
aska
2007-02-14
22:38:48
Email
moja Olka wymyśliła coś nowego "kufa fak" - mnie kojarzy się to tylko z jednym. Daję słowo, nie wiem skąd ona mogła zasłyszeć coś takiego. Ani ja, ani mąża a już tym bardziej babcie nie wyrażamy się w ten sposób. Ogólnie łacina jest nam obca :-). telewizji nie ogląda - jedynie baje na komputerze. Przypuszczam, ze wystarczył jakiś jeden raz kogoś obcego, mijanego np na spacerze. nie wiem. ale najśmieszniejsze jest to, ze gdy ją poprosił tatuś aby tak nie mówiła to Olcia na to "no co, przecież mówię po angielsku".
raczej ignorujemy to wyrażenie w jej ustach i na szczeście coraz rzadziej go uzywa.
aska
2007-02-14
22:44:04
Email
a co do swoich słówek to Olka ma takie, np "gajdnęłam" co znaczy - zemdlałam
aska
2007-02-14
22:45:59
Email
aaa i jeszcze mi się przypomniało. Kiedy pupa Olci zrobi pur (tzn puści bąka) to ta mówi wtedy - dziękuję
Kamila
2007-02-15
13:00:39
Email
Asia, ale się uśmiałam, najbardziej to z tego "dziękuję"! Aparatka z tej Oli :) Kinia większość słówek mówi wyraźnie, nie przekręca.. ale najzabawniejsze to MAMUSIA CIOPULOBI? To znaczy: mamusia co tu robisz? i jeszcze BINTON - znaczy: wyjdź stąd... Baaardzo długo nie mogłam tego rozszyfrować! No i ciekawe teksty mówi, jak na przykład jestem w łazience (załtwiam potrzebę :) to Ona się pyta: mamusiu robisz kupkę? Jak odpowiem, że "tak", to ona: "to pokaż" nie wiem skąd ona to bierze :) pozdrawiam!
pinkie
2007-02-15
13:44:34
Email
jejku, jak ja tu lubie zaglądac... pomysłowe te Wasze dziewczynki :)
Kasia:)
2007-02-16
21:51:31
Email
Hejka,ale sie usmialam jak poczytalam troszke co nas za pare miesiecy czeka :)
gigabyte
2007-02-20
15:42:06
Email
to ja tez sie pochwale Wiki 25 saczy poltora roczku dannan to bannan taki to ptaki na wojka mowi wuwa łało to jajo a jak mowimy do niej ze cos jej damy to mowi dan dan a jak oglada teledyski i leca gole laski tanczace to mowi gola pupa tani czyli gołe pupy pań pozdrawiamy wszystkie dzieci i ich mamy
pinkie
2007-07-19
12:21:35
Email
Tomuś biega po całym domu i mówi TIKATąąąą TIKATąąą z synkopą i akcentem na Tąąą - śmiejemy się za każdym razem :)))) a on staje, patrzy na nas, klapie dłońmi o uda i krzyczy "HA HA HA" (tzn ale śmieszne, co?)
monia25
2007-07-19
14:38:28
Email
moja córcia we wrześniu skończy dwa latka, codziennie zaskakuje nas czymś nowym, mówi na siebie Mysi -od Marysi, mówi wuwu-wujek, jajo, moka-mąka, buła to bułka ale i buju, zależy od kontekstu;
Michalina
2007-07-20
11:35:25
Email
Moje dziecko "psi" (śpi), "piesy zamykają oka jak psią" (psy zamykają oczy jak śpią). Ostatnio w ZOO Łukasz widział krokodyla, który leżał tak z rozdziawioną paszczą i sie nie ruszał. Moje dziecko z miną znawcy powiedziało: "mamusiu, klokodyl popsiuty, tsieba kupić nowy"
Goga66
2007-07-20
16:06:13
Email
Chyba o tym nie pisałam ale zastanawiamy się, czy Zu w poprzednim wcieleniu nie była czasem Afrykanką. Słowa damba, anga i himba brzmią b. czarnokontynentalnie :) Tłumaczę: banan, pies, świnka. Skąd pies został angą? Uwielbiam te słówka - niestety, coraz częściej pies jest psem. Częściej teraz ja mówię - o zobacz anga niż Zu.
ostatnim hitem jest rzucanie piłeczką. Prosi nas żebyśmy rzucali jak najwyżej - w ścianę tzn. sufit, lub na dworze do nieba. Jeba lub jebie jebie (niebie). W połączeniu z cipa na picie brzmi obiecująco ;/
basienka25
2007-07-20
16:22:01
Email
Hahaha, ale się uśmiałam ze słówek Zu:) dobre. Moja Ola jeszcze wprawdzie nie mówi, chociaz ten jej bełkot:)przypomina mi trochę chiński język:) Ostatnio powtarza w kółko CIUBABBA. Nie mam pojęcia co to oznacza. A jak coś chce to ciągnie mnie za rękę i mówi A TA. Czasem jak najdzie ją ochota podejdzie do mnie , patrzy prosto w oczy i plecie coś swoją chińszczyzną, tak jakby mi coś opowiadała,a ja nie domyślam się nawet o co jej chodzi:))
Magdalenka
2007-07-20
17:56:52
Email
basiu, moja jula przez jakis czas czesto mowila "baciba" ale do tej pory nie wiem co to znaczylo. teraz julka mowi: kAn kran, opi (open), mama, tata, dan (daj) dzidzi (dzidzia, glaszcze mnie wtedy po brzuchu), siad (do psa), baaaaa (na owce), warczy jak pies, paj (play - zeby jej wlaczyc bajke), bam (ball), baji (barney - taki dinozaur fioletowy z bajki, ioio albo ziu (samochod)). niektore slowka mowi po angielsku bo sa latwiejsze niz polskie. poza tym czesto przytula mi sie do brzucha, glaszcze go i wpycha mi do pepka swojego smoka "dla dzidzi". poza tym buzia sie jej nie zamyka, gada doslownie bez przerwy ale wiekszosc po swojemu.
Isia
2007-08-10
18:25:13
Email
Moja gaduła właśnie powaliła mnie na kolana.. Wzięła ze szkatułki na biżuterię złoty krzyżyk i pokazuje mi z dumą: "Mama patś, siamolot!" (Mama patrz, samolot!") Wymiękłam..
agafa
2007-08-24
09:39:32
Email
Ale sie uśmiałam z Waszych pociech:):):) moją Guśka jeszce mało mówi, ale ostatnio zaczęła wołać ( dosłownie krzyczeć:)) na tatę po imieniu: "o-det" albo "o-bet" z naciskiem na drugą sylabę, strasznie to przekomicznie brzmi. pozdrawiamy małych zdobywców słownika polskiego, i nie tylko :)
agafa
2007-08-24
09:40:21
Email
aj, zapomniałam przetłumaczyć:) to tajemnicze imię to Robert :)
bela
2007-08-24
14:04:32
Email
moj 18 mies synek kiedys w supermarkecie wola glosno "pupa, pupa" az ludzie zaczeli sie ogladac. A "pupa" to w przetlumaczeniu kupa
renya
2007-08-28
22:46:30
Email
cudne te Wasze dzieciaczki! nasza Ala też się ostatnio rozgadała; najbardziej wszystkich zadziwia fakt, że rozpoznaje literki - pokazuje B i mówi "baba", D -"dziadzia", K - "kot", T - tata, R - mama :); na spacerze każdy pojemnik na śmieci, każdy napis na sklepie, każda etykietka z nazwą są "oczytane"; kiedy tata odsypia nockę, a my chcemy go obudzić - całuje go w nos, głaszcze po policzku, a kiedy to nie pomaga - tata dostaje po głowie łapką, a Ala krzyczy mu prosto do ucha "tata! obudź! choć am!" - co znaczy "tata wstawaj, obiad na stole"; ostatnio wysłałam ją do pokoju, żeby wyciągnęła tatę z łóżka za uszy... - wyobraźcie sobie zdziwienie Pawła... - Niunia potraktowała moją prośbę dosłownie...
sylwia
2007-08-29
23:25:59
Email
Renya! hihihi, u nas jest podobnie z literkami; M - to mc donald's, a S- to mama (czyli Sylwia). Śrubent - śrubokręt, ulubiona ryba szczypak (szczupak). Teraz przeżywamy, bo od poniedziałku marsz do przedszkola :(((.
MoNiSiA
2007-08-31
11:42:58
Email
Goła Julka skacze po łóżku... Wygłupy przeciągają się, a ja tracę cierpliwość, ponieważ moje prośby nie przynoszą rezultatu. Próbując jakoś ją przestraszyć mówię: - Chodź tu szybko, bo w pupkę dostaniesz. Na to Julka zakrywając swoje dwa pośladki (krzykiem): -To nie twoja pupa!
andzia
2007-08-31
16:50:29
Email
Niezle Monis :))usmialam sie strasznie.. Pytam Wiki Kochanie gdzie jest dziadzius a Wiki na to W PICY po dlugich domyslach doszlam do tego PICA to piwnica... Wiki co dzis jadlas na obiad a ona mowi dupke
Anna
2007-09-02
20:21:09
Email
Namawiam Miłosza do zjedzenia brokuła, broni się rekami i nogami. Pytam dlaczego nie chcesz, a on na to "bo ja nie jestem specjalistą od brokułów ja znam sie tylko na motorach"
Magdalenka
2007-09-19
14:28:08
Email
a mnie kompletnie rozwala jak jula mowi "miam miam" - mniam, mniam jak chce cos do jedzenia albo widzi jedzenie.
basienka25
2007-10-30
17:30:07
Email
Od jakiegoś czasu kładę Olę ( rok i osiem) spać, a ona wciąż powtarza: PI ASIA. Tyle się nad tym zastanawiałam co to może znaczyć, aż rozszyfrowałam w końcu:)Śpij aniołku.Zawsze jej to powtarzam przed spaniem:))
Kamila
2007-10-31
10:26:16
Email
A moja Kinia mówi teraz wciąż nowy wierszyk (moja mama ją nauczyła): NA PODWÓRZU JEST KAŁUŻA A Z KAŁUZY SIĘ WYNURZA, HIPOPOTAM POWIADACIE??? NIE! TO TATA PO WYPŁACIE! hahaha mój mąż to myślałam, że pęknie ze smiechu :D a Kinia tak poważnie mówi ten wierszyk hihihi

Isia
2007-10-31
17:48:17
Email
Kamila, a jak wygląda mama po wypłacie? Hihihihihi
Agata
2007-11-07
17:18:13
Email
heheh Kinia jest bombowa:):)
Moja Sara ostanio mówi tak
- mama jak dorosnę zostanę odklywcą
- a co będziesz odkrywać - pytam
- Śkalby!!!!
aneta76
2007-11-07
22:38:33
Email
Świetny ten wierszyk Kamila, brawa dla babci! U nas ostatnio tatuś wrócił bardzo zmęczony z pracy, zjadł obiad i położył się na kanapie. A nasza córcia wlazła na kanapę i z poważną miną pokazując na ścianę nad łóżkiem oswiadczyła: Tu jest napisiane, nie wolno leżeć na kanapie... Myślałam, że pęknę ze śmiechu, pojęcia nie mam skąd ona to wzięła,ale wyszło przekomicznie.
Kamila
2007-11-08
07:17:32
Email
Oj te nasze dzieciaczki! Weszły w fajny okres :) Zauważyłam, że Kinia z przedszkola nie powtarza żadnych wierszyków, tylko te które nauczyła jej moja mama. Wczoraj było zebranie w przeedszkolu, podsumowanie tych 2. miesięcy i panie pochwaliły przy wszystkich moją córcię :) że ładnie i szybko je (jak to ujęły - nie modli się), że grzeczna, wesoła, nie obraża się.. jestem taka dumna :) i chyba Kinia ma adoratora (o którym nic nie mówi haha), bo jedna z mam, opowiadała wczoraj, że jak nakładała synkowi rajtopki pod spodnie, bo już zimno u nas, to mały stanął w tych rajstopkach na środku pokoju i wyskoczył z tekstem: mamo, po co minałożyłaś te rajstopy, jak ja teraz przy Kini będę chodził?? Jeszcze pomyśli, że ze mnie baba! hahaha

Kamila
2007-11-08
08:30:26
Email
I dowiedziałam sie jeszcze, że mała wszystko powtarza w przedszkolu.. bo przedszkolanka mnie wczoraj zaczepiła i spytała gdzie pracuję, bo słyszała, że wcześnie wyjeżdżam z synkiem do cioci Tereski.. popatrzyłam na nią trochę dziwnie, spytałam, czy mieszka gdzieś blisko nas.. albo może zna moją ciocię.. okazało się, że Kinia wszystko opowiada.. mała pleciuga ;-)
aska
2007-11-12
13:33:56
Email
Odnosnie opowiadania w przedszkolu to ja Wam opowiem jaki klopot miala moja mama ze mna w zlobku. Gdybym tylko zobaczyla, ze tata (przy jakiejs okazji rodzinnej) napil sie chocby lampke wina czy jeden kieliszek innego alkoholu zaraz opowiadalam w zlobku, ze tata znowu pil. I wygladalo to tak jakby moj tata mial klopoty z alkoholem i rodzina nalezala do tych nie najlepszych. Wspolczuje mojej mamie, bo pewnie nieraz sie niepotrzebnie wstydzila gdy jej o tym opiekunki mowily. a tlumaczenie sie ze jest inaczej pewnie roznie bylo przyjmowane.
Magdalenka
2007-11-12
14:06:25
Email
a moj maz w przedszkolu na pytanie pani co robia wieczorem wdomu (dzieci opowiadaly jak spedzaja wolny czas z rodzicami) powiedzial ze siedza z tatusiem na kanapie przed telewizorem, pija kawke i ogladaja dupeczki. do tej pory nie widamomo o co mu chodzilo, ale przypuszczalnie o mecze (np. siatkarkie) w ktorych graly kobiety.
Goga66
2007-11-13
09:44:16
Email
A Zu ode mnie nauczyła się brzydko mówić. Mała wyłapuje każde nowe słowo. Ze dwa razy jak coś się stało zaklęłam. Teraz chętnie mówi - o, cholela, rozsypałam kaszkę. Może jej przejdzie, ja nie reaguję ale czasem muszę uciekać żeby nie ryknąć śmiechem.
pinkie
2007-11-13
12:18:17
Email
Mama mojej koleżanki, gdy ta była obecna przy jakiejś poważnej intymnej rozmowie z ciocią, babcia itp, powtarzała jej zawsze: "Ale pamiętaj, Beatko, to co się mówi w domu, zostaje w domu". Po czym Beatka sprzedawała wszystko zaprzyjaźnionej pani sklepikarce i na koniec mówła: "Ale niech pani pamięta: to co sie mówi w domu, zostaje w domu"
Goga66
2007-11-13
16:39:52
Email
Niezłą Beatka :)))
Zapomniałam, że Zu zamiast "do góry nogami" mówi "do dołu głową." Kiedyś jej się pomyliło i tak zapamiętała.
MoNiSiA
2007-11-15
08:49:12
Email
Julia marudzi, więc dotykam jej czoła myśląc, że może jest to wynik gorączki... Julka podchwytuje to i robi to samo, po czym z wielkim żalem mówi : "Gorączka mnie boli"
Basia.26
2007-11-22
07:14:25
Email
dziewczyny jestem zauroczona waszymi pociechami i tymi wszystkimi opisanymi sytuacjami:) ja chyba mogę tylko tyle napisac, że Miłek mówi "piju" na picie, am-am, no mama tata, kilka razy sylabował Baaaaaa-siaaaaa, sisi, pfrr- na kupke, i jeszcze kilka innych słów (NIE najlepiej mu wychodzi) ale pewnego dnia zamiast mówić baba i dadek stwierdził, że będzie mówił KOKO, no i tak własnie mówi na dziadków od tamtej pory:) łatwo mu i wygodnie i nie ma siły na niego;) czasem baba mu się wymsknie;) a apropo wierszyków, to brat mojej mamy chodził do przedszkola, i ksiądz chodzący po koledzie namawiał "Mereczku, zaśpiewaj jakąś piosenkę- NIE UMIEM, na pewno was uczą w przedszkolu- NIE, a wierszyk, znasz jakiś wierszyk- NIE, oj na pewno znasz... i tak ksiądz wiercił dziure w brzuchu, a Mareczek nagle jak wypalił, to babcia nie zdązyła go powstrzymac, powiedział ANTEK PANTEK NIE CHCIAł ZUPY TYLKO MLEKA Z KOZIEJ D...Y :) moja babacia miała potem jeszcze dwójke dzieci, ale już nigdy ksiądz o wierszyk zni piosenke nie poprosił ;)
MoNiSiA
2007-11-22
11:01:13
Email
Hehehe. Basia, niezły wypalił tekst Twój wujek ;-) A mi się przypomniało, co ostatnio Julka powiedziała, jak weszła do sklepu meblowego... Z wielkim zainteresowaniem i iskrami w oczach na samym wejściu mówi : "Ooooo, jaki duzi pokoik." Ale mnie tym rozbawiła ;-)
Strona 4 - poprzednia, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, następna

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum