szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - Problem ze spaniem!!!


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 2 - poprzednia, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, następna
Napisano: Treść:
lidiamital
2006-10-17
Email
Dziewczyny, poradźcie mi coś mały zaczna 6 msc.,a w nocy wybudz się co chwila to znaczy: usypia o koło 20, 20.30 budzi się już po godzinie i tak wkółkodo rana czasem w nocy wogóle się wybudzi i nie chce spać naszenie nie pomaga, zaczął też płakać przez sen. Nie wprowadziłam nic nowego do jedzonka, karmię piersią i zupkę podaję. Nie ma temp.,a dziąsełka też normallnie wyglądają w dzień przesypia maksymalnie 2 godziny. Jestem coraz bardziej zmęczona i rozdrażniona sypiam po 2,4 godziny na dobę mam dosyć. W dzień zały czas na rękach z krótkimi przerwami kiedy się zabawi. Może któraś z was przechodziła przez coś takieg?
katka
2006-10-29
15:49:57
Email
Gratuluje Atka. Nie sądzilam,że tak szybko poradzisz sobie z tym problemem. Oby nam te dzieci dobrze rosly.
Atka
2006-10-30
18:31:09
Email
Powinnam podziekowac ci za mobilizacje. Gdyby nie twoj wpis to do dzis karmilabym go po nocach wierzac ze to taki typ głodomora:) a tak jak okazalo sie to małpiszon poprostu nawykl do podawania co 2h flaszki z 120ml bebilonu. Dzis pierwszy raz przespał od 18.00 do 4.00 nad ranem.Piekna rzecz moc cos takiego napisac.
czesia
2006-10-31
13:22:05
Email
Atka, gratulujemy postępów. :-)
lidiamital
2006-10-31
13:41:31
Email
Dziewczyny, a u mnie żadnych zębów ze spaniem jeszcze gorzej w dziś w nocy przespał 3h, wczoraj 2, w dzień nie lepiej śpi po 1, 1,5h. Co robić padam na zęby.
lidiamital
2006-10-31
13:41:54
Email
Dziewczyny, a u mnie żadnych zębów ze spaniem jeszcze gorzej w dziś w nocy przespał 3h, wczoraj 2, w dzień nie lepiej śpi po 1, 1,5h. Co robić padam na zęby.
Atka
2006-11-05
14:35:26
Email
kurcze lidia nie wiem. Napisz jego rozklad dnia. Moze latwiej bedzie cos ustalic.
lidiamital
2006-11-05
17:04:05
Email
Wstaje około 7, je cysia 9.30, zabawa około 10 drzemka jest to 30min. czasem godzina. Wstaje około 11 dostaje jabłuszko, potem zabawa około 13- 13.30 cysio, 15 obiadek potem zasypia. Około 19 kapiel po kapieli lezymy w łóziu zasypia około 20.30- 21.30, śpi max do jedenastej potem zaczyna sie nocny koszmar.
pinkie
2006-11-05
20:05:31
Email
LIdia, mamy dokładnie taki sam rozkład dnia. Tylko Tomcio rano od 9tej lubi sobie 2 godz pospać, potem śpimy razem 2 godz jak wracam z pracy po 15tej. Ostatnio trochę załatwiamy spraw na mieście i musimy go ciągać ze sobą, to te drzemki nie sa tak regularne. Ale nie przejmuje sie tym - jak jest senny, to sobie zaśnie, jak nie - to po co go męczyć zasypianiem. Byłam dumna z tego,ze go kładłam w łóżeczku, wychodziłam, a on grzecznie zasypiał. Niestety, od kilku tyg to się zupełnie zmieniło -zasypia prawie tylko przy cycu i częściej też budzi sie w nocy (co 1,5 do 2 godz). Od 23 zaczyna się koszmar. Ostatnio nie wypuszczał cyca z buzi w nocy. Ale mamy juz efekt- pierwszy ząbek na wierzchu. Jak dla mnie - Twoj mały ząbkuje, tylko pewnie dłuzej to trwa.
Atka
2006-11-06
17:22:28
Email
Lidia a dajesz mu herbatke koperkowa? nasz b.dlugo ja pil i nic mu nie bylo a potem nagle zaczal zachowywac sie jak twoj i po kolei sprawdzalismy wszytkie rzeczy az doszlismy do herbatki.Okazalo sie ze robila mu niepotrzebnie wiatry w brzuszku. Jesli nie dajesz mu tej herbatki i jest wg lekarza zdrowy to wiem ze nastepnym stwierdzeniem cie nie pociesze ale jak nasz (zdrowy) mikolaj krzyczal i niespal miedzy 6 a 9 mies to lekarka na powiedz ze zdarzaja sie zdrowe dzieci ktore nagle z niewiadomych nam powodow zaczynaja krzyczec i normuje sie to okolo roku, nawet zdarzaja sie mamy (wykonczone zreszta) ktore przyprowadzaja 1,5 roczne dzieci z takim problemem. A potem nagla sie uspakaja. Moze mieliscie takie dzieci juz w rodzinie? pytalas mamy?tesciwej? u mnie w rodzinie byly same spokojne raczej ale w rodzinie tesciowej dwoje chlopcow tak sie zachowywalo.
lidiamital
2006-11-06
18:40:40
Email
Atka DAJĘ TĘ HERBATKĘ.ODSTAWIMY I ZOBACZYMY.
Atka
2006-11-07
18:35:15
Email
Lidia podobny problem jak teraz masz a ja mialam do niedawna ma iffcia wpisala sie z nowym temat po tytulem "Nocny koszmar". Postaram sie ja sprowadzic do tego tematu.Jak odstawienie herbatki nie pomoze to nie martw sie w koncu wpadniemy na to - poprostu bedziemy wykluczac kolejne zreczy. Ja tak robilam z mikolajem miesiac zanim doszlismy do zrodla przyczyny. Ale znalezlismy. Kup tez sobie juz masc na zabkowanie (my mamy calgel) to moze byc zabkowanie - dzieci czasem mecza sie dlugo zanim wyjdzie zab (np.mikolaj;0).
iffcia
2006-11-08
20:59:45
Email
Witam. Mam chyba ten sam problem. Byłam w między czasie u lekarza.Mówiła,żeby zbadać mocz. Wyniczkijuz mam . Są chyba dobre. Jeszcze ich nie pokazałam doktórce bo nie mam jak do niej dojechać (autko mam w szpitalu). Ale choroba to chyba nie jest. Jedzenie?....ale kurcze czemu w dzień aż tak nie marudzi. Czemu to tylko we śnie? Nie mam pomysłów... Aż sie boje tej nocy
lidiamital
2006-11-09
14:02:24
Email
Wiesz co dziś zaczęłam usypiać metodą z książki usnij wreszcie i zasnął drugi raz sam doradziła mi to pani doktor że jezeli maluch sam usypia dłuzej i lepiej śpi, no i my też. ALE PŁACZE MI SIĘ SERCE KRAJE, ALE WYTRZYMAŁAM. Damianek nie ma żadnych ząbków, nie jest przeziębiony ani nic takiego. Ja próbuję wszystkiego. Może proble tkwi po prostu w tym, że maluszki strasznie nas potrzebują.
lidiamital
2006-11-09
14:03:23
Email
Wiesz co dziś zaczęłam usypiać metodą z książki usnij wreszcie i zasnął drugi raz sam doradziła mi to pani doktor że jezeli maluch sam usypia dłuzej i lepiej śpi, no i my też. ALE PŁACZE MI SIĘ SERCE KRAJE, ALE WYTRZYMAŁAM. Damianek nie ma żadnych ząbków, nie jest przeziębiony ani nic takiego. Ja próbuję wszystkiego. Może proble tkwi po prostu w tym, że maluszki strasznie nas potrzebują.
Atka
2006-11-09
18:36:44
Email
Lidia kiedy odstawilas mu esputicon? ja bym sprobowala posmarowac mu dziaselka. Ja tez slyszalam o tej metodzie usypiania ale nie przemawia do mnie. Do mojego meza tez. Nie wiem moze jestesmy jako pedagodzy przewrazliwieni, ale wydaje mi sie ze dziecko w tym wieku co nasze nie rozumie dlaczego go zostawiono. Tak male dzieci nie maja poczucia czasu. Placze i wola i nic, nikt nie przychodzi :{ nie wie ze sie wroci do niego po uplywie okreslonego czasu. Niedawno bylam z ciekawosci na innym forum i tam jakas mama uczyla ta metoda usypiac miesieczna coreczke. Zrezygnowala po miesiacu.
Atka
2006-11-09
18:44:10
Email
Napisz jak maly znosi usypianie ta metoda. Chetnie poczytam. IFFCIA fajnie ze dolaczylas. To juz sa trzy mamy posiadajace krzykliwe malo spiace dzieci. Dotarlam tez LIDIA do twoich zapiskow o kolkach i spacerach Damianka. Mialam wrazenie ze strescilas wczesne niemowlectwo mikolaja:) Teraz kedy miki ma skonczone 9 mies moge powiedziec ze jest sporo spokojniejszy, ale calych nocy jeszcze nie daje rady przespac a w dzien zeby zasnal to to szaleje z wozkiem przez pol godz( terza pol ale na poczatku godz i nie zawsze ze skutkiem zamierzonym)
Atka
2006-11-09
18:44:12
Email
Napisz jak maly znosi usypianie ta metoda. Chetnie poczytam. IFFCIA fajnie ze dolaczylas. To juz sa trzy mamy posiadajace krzykliwe malo spiace dzieci. Dotarlam tez LIDIA do twoich zapiskow o kolkach i spacerach Damianka. Mialam wrazenie ze strescilas wczesne niemowlectwo mikolaja:) Teraz kedy miki ma skonczone 9 mies moge powiedziec ze jest sporo spokojniejszy, ale calych nocy jeszcze nie daje rady przespac a w dzien zeby zasnal to to szaleje z wozkiem przez pol godz( terza pol ale na poczatku godz i nie zawsze ze skutkiem zamierzonym)
iffcia
2006-11-09
18:54:50
Email
Byłam dzis z małym u lekarza. Wyniki ma w porządku, powiedziała, że Szymek jest całkowicie zdrowy. Mówiła, że jakby mu sie tyćki tyćki ząbki wyrzynały. Zasugerowała,żeby dać mu na noc łyżeczkę paracetamolu w syropie. zobaczymy...
iffcia
2006-11-09
18:57:44
Email
BARDZO dziękuję za cieplusie przyjęcie :)
Atka
2006-11-09
19:58:33
Email
dlaczego niektore wpisy kopiuja mi sie po 2 razy...? IFFCIA no to tak jak nasi (lidiamitial i moj): zdrowi ale wrzasklawe to jak rzadko. Ja to od miesiaca mam masc na zabkowanie kolo lozka i jak mi sie budzi w nocy to herbatka, masc na dziaselko, smok i spac. Ostatnio to nawet dzialalo w tej kolejnosci. Wczoraj troche mi zaszalal i w nocy i w dzien ale i tak nie moge powiedziec zeby to bylo jak kiedys. Kiedys to na oczy nie widzialam.
lidiamital
2006-11-09
20:54:30
Email
Cześć kobietki. Zrezygnowałam za drugim podejściem, nie mam serca słuchać tego płaczu. Spróbuje jak będzie większy. Po co mam w nim wzbudzać strach- mama nagle znika, a to jak koniec świata. Tyle miesięcy wytrzymałam. To jest trud macierzyństwa i należy mu podołać. Czy Twój maluszek też miał kolki. Faktem jest, że już jest lepiej niż na początku- ale te noc... DOBRANOC I DŁUGIEJ PRZESPANEJ W CAŁOŚI NOCKI
lidiamital
2006-11-09
20:56:51
Email
Esputicon już dawno ostatnia kolka była na początku czwartego miesiąca. Mam DENTINOX GEL i smaruję dziąsełka.
Daniel
2006-11-09
22:23:41
Email
Czesc moja Wiki też szaleje co chwile się budzi wybił sie jeden ząbek i chce wyjść już drugi....też budzi się co chwile i popłakuje wkłada wszystko do buzi.
katka
2006-11-10
11:27:48
Email
Nawet moja super grzeczna niunia szaleje w nocy,ale jakos tak w miare lagodnie-widocznie taki to wiek.
Atka
2006-11-10
16:13:44
Email
lidiamitial moj mikolaj mial potworne kolki. Nie moglam juz sluchac tych krzykow. Potrafil dniami i nocami plakac. Rozpoczal juz pierwsza noc po porodzie, a jak poszlam na dyzurke do pielegniarek i powiedzialam ze chodze juz z nim od godz 17.00, krew leci mi juz z piersi (jak poszlam do nich byla 23.00)to te malpy powiedzialy mi: " matka powinna po placzu dziecka rozpoznac co mu jest...miala pani urodzic sobie pierwsza dziewczynke, bo chlopcy sa krzykliwi..." - odebralao mi mowe. A z tym ze zrezygnowalas z tej metody to naprawdwe sie ciesze.Mowie to jako matka i pedagog. Ta metoda dla maluszkow ktore sa w wieku naszych dzieci jest nieludzka. Pewnie zaszlachtuja mnie za to mamy ktore wierza w ta metode, ale ja twierdze za ona jest idezlna - owszem - ale dla dzieci starszych. Starczy zapoznac sie ze stadiami i etapami rozwoju dziecka i to juz samo za siebie mowi. Nie miej zalu do siebie ze z niej zrezygnowalas - NAPRAWDE. To jest wg mnie to "katowanie" dziecka, bo ono wola a nikt nie przychodzi. Jak mu wytlumaczyc ze to tylko proba nauki zasypiania. To mozna powiedziec starszemu. Niemowlaka pozbawia sie w takiej chwili poczucia bezpieczenstwa i pozostawia zdanego na samego siebie. Dzias w nocy miki troche poszalal. Dawalam mu herbatke.
lidiamital
2006-11-10
21:45:31
Email
To małpy te położne. Ja też na noworodkowym nie miałam dobrej opieki. Piszę o tym w majowych mamusiach. Mikołajek też niezły gagatek- ale wiesz ostatnio czytałam, że takie absorbujące maluchy wyrastają na bardzo inteligentne i zaradne życiowo osoby. Czyli wychodzi na to, że będę miała GENIUSZA. Dobrej nocki
Atka
2006-11-11
16:46:26
Email
O ile do tej pory przewaznie krzyki Mikolalka byly dla mnie tajemnica, to od tygodnia zgaduje chyba dobrze - powod: ZEBY. Przynajmniej tego razu na to wskazuje bo dzis w nocy tradycyjnie pobudka co godzine, co pol :| az zaczelam smarowac mu po kazdym razie dziasla i smok - za trzecim razem poskutkowalo. W dzien tez mu dogadzalam mascia i jako tako zyjemy. Dziwczyny ja sie dziwie (bez obrazy dla naszych skarbow) ze my zyjemy po tylu miesiacach takich dawek placzu, krzykow z ich stony i prob zeby oduczyc nas spac ;))))
Atka
2006-11-11
16:49:57
Email
Dziewczyny pisalyscie ze nie wyglada wam to u waszych na zabkowanie ale mikolaja tez wg mnie nie wyglada ale jak mu smaruje kilka razy dziannie zelem dziasla to zrobil sie o wiele spokojniejszy (pzynajmniej chwilowo) :)
lidiamital
2006-11-11
18:29:53
Email
Acia też się dziwię jak organizm i psychika to wytrzymuje- chyba nad mamusiami ktoś czuwa. Wczorajsza noc koszmar nocy listopadowej, chodziłam dziś na śpiąco. Spróbuję za każdym razem smarować dziąsełka. Acia też marzysz żeby na tydzień zostać ŚPIĄCĄ KRÓLEWNĄ?
lidiamital
2006-11-11
18:30:05
Email
Acia też się dziwię jak organizm i psychika to wytrzymuje- chyba nad mamusiami ktoś czuwa. Wczorajsza noc koszmar nocy listopadowej, chodziłam dziś na śpiąco. Spróbuję za każdym razem smarować dziąsełka. Acia też marzysz żeby na tydzień zostać ŚPIĄCĄ KRÓLEWNĄ?
Strona 2 - poprzednia, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, następna

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum