szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - Problem ze spaniem!!!


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 13 - poprzednia, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, następna
Napisano: Treść:
lidiamital
2006-10-17
Email
Dziewczyny, poradźcie mi coś mały zaczna 6 msc.,a w nocy wybudz się co chwila to znaczy: usypia o koło 20, 20.30 budzi się już po godzinie i tak wkółkodo rana czasem w nocy wogóle się wybudzi i nie chce spać naszenie nie pomaga, zaczął też płakać przez sen. Nie wprowadziłam nic nowego do jedzonka, karmię piersią i zupkę podaję. Nie ma temp.,a dziąsełka też normallnie wyglądają w dzień przesypia maksymalnie 2 godziny. Jestem coraz bardziej zmęczona i rozdrażniona sypiam po 2,4 godziny na dobę mam dosyć. W dzień zały czas na rękach z krótkimi przerwami kiedy się zabawi. Może któraś z was przechodziła przez coś takieg?
Atka
2007-01-04
22:51:59
Email
LIDII pisałam to już dziś gdzies ale Tracy Hoog pisała ze nasze dzieci to tzw."poprzeczniaki" - stare dusze ktore były juz na tym swiecie i nie bardzo podoba im sie ze znów tu wróciły. Bajka czy nie bajka fakt ze jest to cieżkie do przetrzymania nie tracac humoru przy tym i chęci do zajmowania sie taki, wrzaszczkiem.Miki to rano z rykiem wstaje o 5.30 albo 6.00 i je kaszkę, o 9.00 kłade go ponownie do wózka bo już nie daję rady ani on ani ja choc dopiero rano i dzien przed nami ;P. Po 20 min hustania (dziś godz.)zasypia na godzine (dzis 40min). Wstaje i je deserek i wywalam go na dwor na zakupy skad nie wracam prędzej niż za godzinę (wśród ludu miki ostatnio nie wariuje aż tak - tylko czekam az to zmieni i udusze potworka jednego).Wracamy: ja spocona i zdyszana od wciagania wózka po schodach z mikim na rekach, a miki wsciekły bo przeciez czapka!!!...weszlismy już do domu a czapka wciaz na głowie a on jej przeciez tak niecierpi!Zabieram z wozka zakupy, Mikiego, dopadam sypialni i rozbieramy sie siedząc na podłodze. Zostawiamy kupkę ubran na podłodze i idziemy do kuchni: miki do łozeczka (tu jego ryk - no bo jak mogłam mu to zrobic!)a ja zabieram sie za jego obiadek bez wzgledu na decybele jego protestów (w koncu jesc musi). Po 5 min.miki zauważa zabawki ktore już mu z 10 razy pokazywałam i nastepuje wywalanie ich przez szczebelki łózeczka. W koncu po 15 min mam tą zupkę i w chwili jak miki nakreca sie na nowo zabieram go na karmienie. Potem jak ma zły dzien to non stop narzeka marudzi placze z byle powodu lub z żadnego powodu, a jak jest uprzejmy to tancze z nim, czytam mu bajeczki, czworaczkujemy..itd.Kolo 13.00 - 14.00 usypiam go bo ledwo oczami rusza.Zasypia znow na godzine budzi sie (przeważnie już w złym nastroju ktory pogarsza mu sie im blizej do wieczora) i daję mu szklankę budyniu i chocby żabami miało walic z nieba zabieram go na dwor na godzinkę. Wtedy wraca mąż i zabiera go sobie - tzn.zajmuje sie nim wolajac mnie po 150 razy za kazdym razem z innym zapytaniem: kochanie on marudzi...Atuś gdzie jest smoczek... ;)Punkt 18.00 miki ląduje w wannie, 19.00 kolacja i mąż go usypia (bo miki orbituje). Czasem trwa to nawet do 20.30 i nie jest to wina męża. W lózeczku spi az do pobudki o 22.00( o ile wczesnie nie wstanie juz ze 2 - 3 razy). A potem to wstaje o 24.00 (nie wiem po co), 2.00, 3.00, 5.30.(i to nie jest najgorszy scenariusz LIDII bo jak jest dla nas miły to zasnie odrazu jak go powozimy a jak nie jest miły to nawet ponad 30 min wozimy go po sypialni a ten nic...w dzien jak już oczy mi wysadza z głowy to idę do mamy - jestem tu od tygodnia;)Powinnam dodac ze teraz to on nie jest taki okropny już bo nie krzyczy tak jak na kolkach tylko co kilka dni robi nam totalne rodeo.Latem non stop zabierałam go na plac zabaw.Najgorzej jak do opieki nad małym dorwie sie tesciowa , zawsze go tak przemęczy ze dopiero mamy klocki a wytłumaczyc sobie nie da bo przeciez dwójkę dzieci miała i wszystkie żyją...A ty Lidii jak spedzasz dzien? Bardzo chętnie poczytam.No zaczynaj...siedzę.
lidiamital
2007-01-05
10:32:25
Email
Mój to wrażiwiec! Nasz dzień pobudka około 7, 7.30 mleczko z cysia potem około 9 deserek kładę go w między czasie na kocu na dywanie daję mu zabawki ja jem śniadanie i sprzątam. Około 10 wkładam go do łóżeczka i wychodze on zasypai śpi od 1h do 1,5 h wstaje około 11.30 dostaje cysia potem chrupki flipsy lub kisielek. Bawimy się na dywanie gotujemy obiad i o 13 go jemy około 15 do łóżeczka i znowu drzemka. kiedy wstaje dostaje jabłuszko. Kapiel około 19.30 spać między 20 a 21. Na dworek wychodzimy po obiadku ale nie codziennie. Na męża liczyć nie mogę bo wraca kiedy Damiś jest kąpany lub już śpi, ale za to w nocy wstaje i go ponosi na rękach. Śpi do 23.30 pobudki co 2 co 3 h do rana, ALE od dwóch dni wstaje o1.30 i do 3 nie śpi wogóle robiąć piekiełko nie zawsze płacze czasem tylko marudzi i się wierci ale i tak nie spię. Acia spróbuj sobie ułatwić i nauczyć go zasypiać samemu ja pisałam o tym wcześniej jak to robiłam teraz tylko go odkładam i wychodzę kiedy zaczyna mocno płakać a dzieje siĘ to żadko wchodzę i bez słowa daję smoka lub smaruję dziąsła nie podnoszę go i wychodzą znowu. Spróbuj łóżeczko ustawić tak żeby główkę miał na wschód a nogi na zachód. wietrz pokój gdzie śpi zawsze i niech wie że łóżeczko jest do sapania a nie wózek. Zrób dłuszą i cieplejszą kąpiel. niech w dzień nie ogląda telewizora. w nocy jak się obudzi nic do niego nie mów tylko wiem że to trudne`spokojnie uspokój. Wdzień nie zwracaj uwagi na każdy ryk ja tak robię a jeśli się uspokoi pochwal że takiego grzecznego go kochasz dawaj mu nie zabawki a np miski łyżki bezpieczne przybory kuchenne na mojego to działa. może by się udało napisałam Ci co ja robię i jak to zmieniałam jego histeryczny charakter., A CZY JAK GO NA RĘCE BIERZESZ USPAKAJA SIĘ?
lidiamital
2007-01-05
10:34:14
Email
MELISA ZAPARZAJ I DAWAJ DO PICIA ZRÓB TEŻ BADANIA MOCZ KAŁ I MORFOLOGIA. JA W PRZYSZŁY TYG TAK ZROBIĘ I IDĘ DO NEUROLOGA.
Atka
2007-01-05
11:15:48
Email
Lidii jak go biore na rece czasem uspakaja sie a czasem nie. Zadzwonie dzis do cioci (pracuje jako pielęgniarka) i zapytam jak przyjmuje pediatra i tez pojde po skierowanie na morfologie, mocz i do tego neurologa.Dobry pomysł. Łozeczko to musze sprawdzic jak stoi, ale nie wiem jakie bede miec pole manewru bo mieszkamy na takim terenie ze żyła na żyle wodnej - same odpromienniki kupowalismy a do tego dom w skosach (sufity nie są proste tylko w skosie - miało byc modnie a jest niepraktycznie.A melise to ile mu dajesz? bo ja czasami to już boje sie czy nie za dużo. Ostatnio taki był podrazniony i wybuchowy ze dawalam mu calej butli raz dziennie przez 3 dni - i nie powiem zeby go to (nietety) szczególnie "otumaniało".Czytałam ostanio o matkach z ty samym problemem co nasz i wiesz ze nic nie było w stanie zmianic zachowania tych dzieci do tak okolo 1,5 roku rzadziej 2 lat?
lidiamital
2007-01-05
12:56:24
Email
Bo trzeba trochę organizm wysycić dawaj przez tydzień tak około 100 ml dziennie
katka
2007-01-05
19:42:07
Email
Chyba nie powinnam tutaj zagladac ,bo moja Aga od razu szaleje...hi,hi,hi. a tak na prawde rozwydrzyła sie u dziadków gdzie miała mniej spokoju. Teraz szaleje jak ma iść spać za dnia. Za czełam ja kłaść zanim jest bardzo zmęczona i znowu jest lepiej. Za to dzisiaj dzień był koszmarny poza spaniem. Cały czas jeczenie,łażenie za człowiekiem i jęczenia,a potem jeczenie. To nawet kuba był grzeczniejszy. I te szperanie po szafkach. Musze w końcu wszystko pozabezpieczac. Ale ona nawet klapę w wc podniesie i pogrzebie. I wyjadanie wszystkiego co znajdzie. U rodziców zeżarła obrzydliwą kasze z watróbką psu z miski. I jak tu jej nie kochać. ale dzisiaj to juz po prostu padam.
Atka
2007-01-06
13:50:51
Email
LIDII super Dami usnął z tą twoją pidżamą.Komentarz też świetny. Nasz miki tez długo sapl ze swetrem męża. A teraz dajemy mu nasze poduszki po nocy. Niezbyt higieniczne ale jakie skuteczne.
Atka
2007-01-06
17:52:45
Email
LIDII wejdz na "Lutowe niemowlaczki" i poszukaj na 138 stronie takiego filmiku który tam wkleiłam w ramach poprawy samopoczucia. Odrazu ci ulży ;) słowo.
ela
2007-01-07
14:32:06
Email
na moje dziecko działa mozart od brzuszka az po dzień dzisiejszy po tym śpi jak aniołek
iffcia
2007-01-12
20:26:15
Email
Czesć dziewczyny. Dawno sie tutaj nie udzielala (SZymek dzieki Bogu lepiej spal) ale sledziłam wasze dzieje. Chciałam sie pochwalic że właśnie znalazłam u u Szymka pierwszego zęba. Ale jestem dumna :))
lidiamital
2007-01-12
20:48:14
Email
Gratulacje Ifficia! My nadal zębów nie mamy. Acia byłaś u neurologa? My na kontroli w czwartek byliśmy pani doktor zapisała mu hydroksyzynę w syropku. I od czwartku wyobraź sobie jak zaśnie o 20 tak budzi się na cycy o 5.19 i śpi do 7.30 myślałam, że to nie mozliwe.Bałam się tego leku ale pani doktor mnie przekonała i nie załuję to ponoć pozwoli mu zrozumieć że mozna spać beż częstych pobudek zobaczymy w przyszł piątek. Mamy to stosować raz dziennie na noc 2 ml przez tydzień. Poza tym chłop jak koń zdrowy. Całuski papapapa!
Atka
2007-01-14
13:59:00
Email
LIDII bylismy. No i nic (chwała Panu zresztą). Powiedziała nam tylko tyle ze jak bede szła po recepte na witaminę D3 do pediatry to mam poprosić o dobranie dziecku leków wspomagających zasypianie i najlepiej jak to zrobi pediatra bo zna dziecko od urodzenia. W przyszłym tyg idę po ta receptę na D3 i dam jej do poczytania te sugestie co mi popisała w ksiązeczce zdrowia. Narazie miki nadal szaleje po nocach choc teraz od jakiegoś czasu robi nam tą łaskę ze budzi sie dopiero od 24.00.Poczytałam sobie ze dajesz małemu bebilon 2 HA. Spróbuje może na mikiego to podziała.I zdrowiej LIDII już bo naszym dzieciom to są potrzebne mamy na chodzie;)))
iffcia
2007-01-15
12:17:32
Email
Drogie dziewczeta chcemy pochwalić się drugim zębuchem odnalezionym dzis raniutko. Wszyscy są zadowoleni a Szymek zdsziwony że ma cos w buzi i ciągle dolną wargę wciąga do środka i sobie jeździ po nowym znalezisku :)) Z taką mina wygląda kosmicznie, jak pdręcznikowy przykład bezzębnego dziadka
lidiamital
2007-01-15
13:01:23
Email
Hej Dami ma strasznie duży apetyt, a ja do maja chcę kończyć karmienie. Ja nadal karmię piersią. A jakie ty mleczko dajesz Mikiemu?Ja od kilku dni ten bebilon. Moja pani doktor ma dwie specjalizacje pediatra i neurolog dziecięcy. Powiedziała mi także, że na mleko trzeba też bardzo uważać bo taki zwykłe bebiko lub nan w kartonikach często powoduje alergie. I też może powodować niepokój u dziecka ze względu na ból w jelitkach. Ifficia gratulujemy, a ile ma malutki i które ząby mu pierwsze wyszły? Damiś za 3 dni zacznie 9 miesiąc żadnych zębów ale u góry widać plamę białą 2 i opuchnięte są dziąsełka. Dziś fatalnie spał i teraz też płacze trzyma paluszki w buzi ale nie wiem.
iffcia
2007-01-15
18:37:45
Email
dziękujemy dziękujemy :)) Jestesmy dumni że ho ho :))) Szymek 8 stycznia skończył 8 miesięcy. W sumie to nie było tak źle jak mu sie wyrzynały. Płakał coprawda ale jak mu dalismy panadol to spał jak suseł :) zadnego rozwonienia i temperatury :)) Wyszły mu dwie piękne jedyneczki na dole. Teraz bedziemy czekac na górne. Jak mu się w dziąsełka wbijały to było duuuuuuużo gorzej. To było podejrzewam wtedy jak był u nas w nocy ten mexyk. Trzymama kciuki za wasze zębule ;))
Atka
2007-01-16
16:10:10
Email
LIDII jeśli widać mu białą plamę na dziąśle to tak do kilku dni powinno mu sie przebić przez dziąselko zabek. Ja już nie karmie mikiego (rozchorowałam sie, dostałam gorączki i straciłam pokarm).Daję mikiemu bebilon sojowy, bo on oprócz mojego mleka nic nie tolerował. Nie dość ze normalnie miał od urodzenia kolki to potem to była masakra. Przeszliśmy przez wszystkie mleka (najgorszy okazał sie Nan), ten sojowy bebilon okazał sie naszą ostatnią deską ratunku.Pediatra nie przepisała mikiemu zadnych leków. Powiedziała że wierzy mi ze te wrzaski sa trudne do wytrzymania, ale mamy to wytrzymać przynajmniej do 1,5 roku i potem (jak to okresliła)zobaczymy jak nie przejdą. Stwierdziła ze do 2 lat to normalne.Dzieci takie to sporadyczna ezdkosc ale bywają.Wczoraj dał nam tak popalić ze usnęlismy z nim w ubraniach (mąż w koszuli i krawacie bo wcisnęłam mu go zaraz jak tylko stanął w drzwiach) IFFCIA!!! gratuluję ząbków, jak już je sfotografujesz to daj znać - trzeba je koniecznie uwiecznić w galerii Szymusia!!!
Strona 13 - poprzednia, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, następna

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum