szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - Problem ze spaniem!!!


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 1 - 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, następna
Napisano: Treść:
lidiamital
2006-10-17
Email
Dziewczyny, poradźcie mi coś mały zaczna 6 msc.,a w nocy wybudz się co chwila to znaczy: usypia o koło 20, 20.30 budzi się już po godzinie i tak wkółkodo rana czasem w nocy wogóle się wybudzi i nie chce spać naszenie nie pomaga, zaczął też płakać przez sen. Nie wprowadziłam nic nowego do jedzonka, karmię piersią i zupkę podaję. Nie ma temp.,a dziąsełka też normallnie wyglądają w dzień przesypia maksymalnie 2 godziny. Jestem coraz bardziej zmęczona i rozdrażniona sypiam po 2,4 godziny na dobę mam dosyć. W dzień zały czas na rękach z krótkimi przerwami kiedy się zabawi. Może któraś z was przechodziła przez coś takieg?
kabria
2006-10-17
11:20:22
Email
Witaj lidiamital...dla mnie to ząbkowanie...moja córka przesypiała całe noce, spała po 12 godzin,a od 6 miesiąca gdy zaczeła zabkowac budziła sie czesto w nocy....nie było długo widac czy ząbkuje, dziąsełka nie były popuchniete, a gorączki też nie miała..pozdrawiam
Magdalenka
2006-10-17
21:52:00
Email
poszukaj - ratunku zabkowanie! tam sie juz wczesniej may zalily na problemy ze snem.
Atka
2006-10-18
16:43:21
Email
lidiamitial wiem przez co przechodzisz, jak Mikolaj zaczał 6mies myslałam probuje mnie oduczyc spac.W kolko chodzilismy z mezem po sypialni w jedna i druga strone, co go połozylismy to za 10min (!!!) była pobudka na nowo. U nas winne okazały sie kropelki Esputicon ktore bral na kolki - po jakims czasie zaczely wywoływac efekt odwrotny od zamierzonego. Odstawilismy ale nie wiele sie polepszyło. W koncu dałam mu butelke mleka - wypił i usnał na 2h.Byłam zdziwiona bo od 2 mies.nie jadl juz w nocy. Teraz budzi sie co 2h, wypija 180ml bebilonu i zasypia.Kiedy zabkuje pije czesciej ale jednorazowo mniej.Przynajmniej nareszcie przestał krzyczec a przechodzilismy ponad 4tyg + wizyty u pediatry zanim sama wpadłam na to zeby wrócic do nocnego karmienia.Nie wiem dlaczego znów je w nocy bo przed snem daje mu kaszke.
katka
2006-10-18
20:00:52
Email
Atka,ja radziłabym mu podawać wodę zamiast mleka
Atka
2006-10-19
10:01:20
Email
katka chyba tak bede musiała zrobic bo mam wrazenie ze dzienne jedzenie zaczyna zastepować nocnym. Nigdy nie miało to znaczenia ale dzis zrobił taki cyrk przy sniadaniu a nie jest chory.8 miesiecy to chyba za duzo na takie objadanie sie w nocy.
czesia
2006-10-19
11:58:58
Email
Atka, spróbuj dać mu coś mało kalorycznego, herbate, rozcienczony soczek a nawet wode jak zaakceptuje, nie bedziesz miała problemu z jedzeniem w dzień ani z ząbkami w przyszłości.pzdr
katka
2006-10-19
19:25:02
Email
Przy karmieniu butla powinno sie unikac nocnych karmień,po pierwsze próchnica butelkowa.Z tego powodu unikaj też soczków i herbatek,tylko woda. Albo ja polubi albo nie bedzie pilo wcale. W tym wieku dzieciak powinien mieć około 5 posiłkow dziennie przy karmieniu sztucznym. U mnie to wygl ada tak-rano butla(w zależnosci jak sie obudzi-czasem 5 czasem 7)koło 9 gęsta kaszka łyżeczką,póżniej obiadek koło 13,teraz zaczęła jadac póżniej nawet o 3,potem deserek 17-18 i po kąpieli o 19.15 butla z kaszą. A jak czasem sie obudzila w nocy to staralam sie dac wode i potrafiła wypić sporo i dalej spać.Agusia ma tez prawie 8 miesięcy.Pamietaj,że jak przyzwyczaisz do czegos dziecko ,to trudno go potem odzwyczaic ,więc kuj żelazo..powodzenia.
Atka
2006-10-20
16:45:52
Email
Czesia! Zeby nie dostał szoku:)z natychmiastowego odstawienia mleka w nocy stwierdziłam ze spróbuje mu zabrać na poczatek te karmienia nocne które sa od pierwszej w nocy do rana. Tak wiec o 19.00 kaszka, o 21.00 bebilon,o 23.00znów bebilon, o 1.00 bebilon. Potem wrzask o 2.30 i herbatka, dalszy ciag wrzasku po pierwszych trzech łykach, no a potem krzyki i płacze co pół godz. - ledwo na oczy widze...o 5.00poddał sie i zasnał do 5.45:) wiec o 6.00 dałam mu kaszke. Myslałam ze garnek i łyzeczke zje tez. Dzis powtórka z rozrywki. Katka! Ja nie moge mu kompletnie nic nie dac bo mi głowa peknie od jego krzyku. Jak mu daje ta usrana herbatke w zastepstwie za mleko to przynajmniej pół godz nie wykrzykuje.
katka
2006-10-20
20:23:59
Email
A ile on wypija tego bebilonu w nocy?Zeby nie zrobić grubaska z niego,bo potem ciężko to zgubić.Bo przy takiej częstotliwości to chyba dużo. Może mu trzeba zwiekszyc ilość jedzenia w dzień. I jakąś super gęsta kaszke przed snem.Wiem,że mi sie tak łatwo radzi bo moje dziecko pod tym względem jest boskie.
katka
2006-10-20
20:26:38
Email
A może on płacze z zupełnie innego powodu,a nie z głodu...
Atka
2006-10-22
14:33:25
Email
katka dotad pił w nocy co 180 - 120 bebilonu jednorazowo co 2 godz od 21 albo 22. Dzien zaczyna od 250 ml kaszki podawanej łyzaczkabo gesta, potem je obiadek (ten duzy , nie mały słoiczek)do ktorego daje mu 3duze biszkopty albo 2 suchary, potem je deserek z 5 biszkoptemi, pozniej sam deserek bez zadnych dodatkow, no a potem na kolacje znow kaszka z łyzeczki. On od 4 miesiaca nie pije z butelki nic oprócz herbaty bo naciaga sie ze smoczka, poza tym to by nie przeleciało. Dzis od 2.00 budził sie co 10min!!!!!!!!a jak ty karmisz
katka
2006-10-22
19:38:58
Email
Atka,nie obraz sie ale twój mały je strasznie dużo-a przynajmniej porównując do mojej malej. Ona ma 8 miesięcy i jej schemat jadania napisałam wczesniej.Jest dzieckiem drobnym,ale bardzo energicznym,spokojnie sypia. Waga między 7 a 8-dawno nie sprawdzalam. Nie wiem ile ma twój chlopak. Przy takim menu na pewno jest głodny,bo jego żoładek jest przyzwyczajony do dużych porcji. Bałabym sie nadwagi w przyszłości.Może stopniowo ograniczaj mu te porcje,bo możesz miec znim faktycznie problem. I poradz się lekarza.
Atka
2006-10-23
18:48:32
Email
zapomniałam ze czytałam juz twoj schemay. Faktycznie sa róznice.W dzien nie bede mu ograniczac moze narazie ale w nocy to bez kopromisowo odstawie mu to mleko. Dosc obzerania sie w wieku 9 mies po nocach. Narazie ostry bunt bo zabierałam mu stopniowo to mleko az w koncu dzis nie dostanie juz wogóle.
katka
2006-10-23
20:52:21
Email
Trzymam za ciebie kciuki,Atka. I pamiętaj każde dziecko jest inne i ma inne potrzeby,byle nie przeginać. Powodzenia.
Atka
2006-10-28
17:00:54
Email
Katka! juz od tyg nie pijemy mleczka w nocy :) czasem herbatke jak sie obudzimy. Jest spokojniejszy w dzien. Chyba był przekarmiony, jadł w koncu dzien - noc, dzien-noc...teraz juz zjada mi wszystko w dzien do dna a nie jak kiedys ze zostawial zawsze cos.
Strona 1 - 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, następna

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum