szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Matki, żony, kochanki (problemy z dziećmi, mężami i niemężami, teściowymi, pracą, plotki, rady, itp)
temat - Gdzie jestes moj rycerzu na bialym koniu!?


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 10 - poprzednia, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, następna
Napisano: Treść:
chwila_zapomnienia
2007-11-19
Email
Dlaczego nie moze byc tak jak na filmach?! Czy nie marzy sie wam partner, ktory przy ktorym czujecie sie pewnie w kazdej sytuacji? Potrafi sprawic ze czujecie sie zawsze na swoim miejscu (w dobym znaczeniu tego slowa). Jakie macie zwiazki, czy czujecie sie w nich spelnione w kazdej dziedzinie? (tak:), TAM tez).
weridiana
2007-11-29
21:17:28
Email
Myślę klaro że nikt cię nie będzie potępiał, facetów też nie potępiamy (tak mi się wydaje) ale że tego nie rozumiem bynajmniej JA to fakt, mam nadzieję tego nigdy nie przeżyć bo nie wiem czy umiałabym wybaczyć... chociaż zawsze mówiłam że zdrady bym nigdy nie wybaczyła ale jak poczytałam wypowiedzi Gogi i argumenty to zwątpiłam w swoje słowa już nie wiem co bym zrobiła to musi być najcięższa decyzja do podjęcia. A dla kobiet które wybaczają chylę głowę....
Wikusia
2007-11-29
23:38:03
Email
Klara tak jak napisala Veridiana nikt cie nie potepi, ja np. badzo sie ciesze ze znalazlam te forum i w nim uczestnicze, bo nie dosc ze mozna dowiedziec sie wielu przydatnych rzeczy i uslyszec wiele rad od dziewczyn bardziej doswiadczonych to jeszcze mozna sie swobodnie pozalic lub zwierzyc z nadzieja i wiara ze tutaj ktos napweno cie zrozumie. Mi wydaje sie, ze cie rozumiem choc nie jestem tego do konca pewna bo ja bym tak nie postapila, ale wydaje mi sie tez ze nie masz sie czedo wstydzic, ze to napisalas napewno potrzeba powiedzenia tego komusbyla tak wielka ze nie wytrzymalas i bardzo dobrze. Powiem ci tylko jedno, ze bardzo podziwiam twojego meza i mysle ze powinnas byc z niego dumna, bo z tego co wiem i znam mezczyzn, to zadko kotry przyjal by to tak jak twoj maz i tak sie zachowywal. Wydaje mi sie tez ze nie powinnas sie juz tak zadreczac skoro on ci wybaczyl i dalej jest z toba, a wrecz sam nie powraca do tematu to powinnas tylko zapomniec i dac z siebie wszystko bo on napewno na to zasluguje. Trzmaj sie mocno i pozdrawiam.
Wikusia
2007-11-29
23:38:52
Email
Przepraszam za blad w nicku mialo byc Weridiana a nie Veridiana.
Goga66
2007-11-30
10:23:50
Email
Klaro - mogę Ci dwie rzeczy napisać. Po pierwsze nie zapominaj, ze zdrada krzywdzi i jak to boli partnera. Po drugie wybacz sobie. On wybaczył a nie WOLNO żyć z poczuciem winy - to destrukcyjne. Powiedz sobie, że nie jesteś jakimś herosem tylko zwykłym człowiekiem ze słabościami i że czasem robimy rzeczy, których się po sobie nie spodziewamy. Niejedna z nas była w sytuacji, w której było o krok do zdrady, a może i zdradziła - przypuszczam, że mało kto się przyzna do tego nawet na anonimowym forum. Ja się w ciągu tych lat z mężem zadurzyłam w kimś. Do zdrady w sensie fizycznym nie doszło a psychicznym?!!! I tu trzecia rada - jeśli się da - NIGDY nie należy przyznawać się. Druga strona mówi, że czuła, bo może coś czuła ale na pewno nie wiedziała co. Bo to chyba jeszcze większy błąd niż zdrada - by oczyścić siebie i swoje sumienie obarczamy drugą osobę ogromem naszego problemu zadając jej niewyobrażalny ból. To nieprawda, że należy wszystko sobie mówić, że niepowiedzenie to oszustwo. To nieranienie a nie oszustwo. Skoro zrobiłyśmy źle nie mnóżmy zła. Musimy z tym nauczyć się żyć nawet w poczuciu, że kogoś okłamałyśmy ale już nie powiększać nieszczęścia. I kiedyś sobie wybaczyć postanawiając, że już nigdy więcej. A czwarta rada - po prostu nie zdradzać :) wtedy nie ma problemu. Ale ponieważ jesteśmy ludźmi... Nie potępiłabym nikogo - chyba że jest to cyniczny drań, który świadomie i dla zabawy krzywdzi inne kobiety kosztem też swojej rodziny czy jego odpowiedniczka w postaci bezwzględnej femme fatale. W innych przypadkach - myślę - rzadko chcemy kogoś skrzywdzić - po prostu jest moment kiedy zbyt się ktoś wyluzuje, lub właśnie zauroczenie czy zakochanie, kiedy trudno nad chemią zapanować lub po prostu pogubimy się. Jesteśmy ludźmi i nasze słabości też świadczą o naszym człowieczeństwie. Ile sztuki i literatury nie powstałoby, gdyby nie cierpienie, słabość ludzka ale idąca za tym wrażliwość, uczuciowość itp.? Tak, że Klaro - wybacz sobie i kochaj swoją rodzinę jeszcze mocniej. Bo naprawdę kocha ten, kto umie kochać siebie ze swoimi słabościami. Wtedy można świadomie i tolerancyjnie podejść do ukochanych osób. Ja też miewam z tym problemy ale po prostu nie jest tak, że białe jest jedno i czarne jest jedno i nie ma całej skali między nimi.
Ciepło pozdrawiam :)
emi
2007-11-30
12:31:25
Email
Witam:) Tak sobie poczytałam wasze wypowiedzi (nie wszystkie, bo siedze w pracy:) ) i powiem wam ze podziwiam wszystkie osoby ktore wybaczyły zdrade. Nie wiem jak ja bym sie zachowała w takiej sytuacji.. Co do poczatku watku powiem, ze ja z mezem tez nie czuje sie w 100% szczesliwa. Jestesmy po slubie ponad dwa lata. To nie była wielka miłosc, w sumie to czasem dziwie sie ze po tym wszystkim co przeszlismy nadal jestesmy razem. Przed slubem kilka razy sie rozstawalismy, moj maz mnie nie zdradził ale zachowywa sie jednak tak ze zadnej z was nie zycze (np raz w złosci wylał mi kawe na głowe). Wogole szkoda gadac, jednak jakos tak ciagle wszystko chciałam zaczynac od nowa, jakos walczyc o ten zwiazek. chyba bałam sie zostac sama..... Teraz jestesmy razem, mamy cudownego Kubulka:) ale jest roznie. Jednak jest o niebo lepiej niz było. Jednak to wszystrko przez to ze obydwoje idziemy na kompromisy, w jakis sposob obydwoje sie staramy.... Czasem mysle sobie ze dlaczego akurat ja musiałam trafic na czlowieka z takim trudnym charakterem, dlaczego nie trafiłam na krolewicza z bajki z ktorym było by od razu idealnie, dla ktorego nie trzeba by było isc na jakies ustepstwa, kompromisy... Tylko czy takie zwiazki istnieja??? Czasem mysle sobie ze moze to co zlego w moim zwiazku to tylko moje wymysł, ze to ja marudze. W koncu wielu facetow nie chce pomagac w domu, wileu nie zajmuje sie dziecmi a po pracy zamiast pobyc z rodzina siada do kompa, tylkko jak długo mozna takie cos tolerowac.... Sorkiz e tak sie rozpisałam i wtraciłam do waszego watku ale jakos tak poczułam, ze nie tylkop u nas nie jest idealnie i ze moze w sumie ten nasz zwiazek nie jest wcale jakis inny tylko ze u innych tez sa watpliwosci...
aska
2007-11-30
12:55:31
Email
Dzikuje, za ten temat. Wlasnie zrozumialam jak mi dobrze. Nie docenialam wczesniej jak udana tworzymy rodzine. Ja kompletnie nie mam takich klopotow o jakich zdarza Wam sie wspominac. Jeszcze nie zdarzylo sie, aby moj maz po powrocie z pracy siadal do komputera dla wlasnej przyjemnosci okradajac nas tym samym ze wspolnego spedzania czasu. Ja staram sie wazne obowiazki domowe wypelniac podczas jego nieobecnosci aby gdy wroci miec czas tylko dla niego i Oli a Maciek tym samym cale popoludnie poswieca nam a noca zajmuje sie praca, ktora przynosi do domu.

Nigdy, ale to nigdy nie uslyszalam od niego przykrego slowa. Nigdy mnie nie zlekcewazyl. Nawet gdy mamy odmienne zdania nie klocimy sie o to, owszem przegadujemy ale nie klocimy. Nigdy na mnie nie podniosl glosu (ja czasem ale bardzo rzadko). Czuje, ze mnie szanuje i wiem, ze nie pozwolilby na ublizanie rowniez sobie samemu. Moge sie pochwalic, ze ja go naprawde nigdy nie obrazilam ani slowem ani gestem. Rozmawiamy ze soba bardzo duzo, nie zawsze jestesmy jednomyslni ale chyba jestesmy wobec siebie pelni szacunku, uznania i tolerancji.

W towarzystwie zawsze jestem na pierwszym miejscu. Przy swojej mamie bardzo mnie wychwala. Smakuje mu to co ugotuje u potrafi mnie pochwalic.

Mielismy jedno jedyne starcie w pierwszych tygodniach malzenstwa. Po powrocie z pracy jak szalona gotowalam obiad, gdy zasiadalismy do stolu nalozylam mu na talez jak mezczyznie przystalo - sporo na co uslyszalam, ze dalam mu za duzo i az nieapetycznie. Ja wiele nie myslalam, zabralam talerz wyrzucilam calosc do kosza a sama swoje zjadlam. Do wieczora milczelismy az maz mnie przeprosil. Od tamtej pory nigdy nic takiego sie nie przytrafilo. Maz nie marudzi przy stole a ja wczesniej pytam jak duzo mu podac.

Wychodzi na to, ze zyjemy sobie bardzo fajnie. Kazda wolna chwile spedzamy razem bo to lubimy i oboje sie o to staramy. Kiedy przychodzi potrzeba pomaga mi w zakupach i pracach domowych. Potrafi sie rewelacyjnie zajac Ola.
Wypisujemy sobie czule smsiki, podkladamy sobie karteczki lisciki z czulosciami (maz zaczal i on mnie tego nauczyl). Jak wspomnialam szanujemy sie ale i wiemy, ze ani jedno ani drugie nie pozwoli sobie na zle slowa, zachowanie, ublizanie, lekcewazenie itp itd. Tak sobie zylismy do dzisiaj (i mam nadzieje, ze jeszcze dlugo) i tarktowalismy to bardzo naturalnie. Tak poprostu ma byc. Nie zastanawialismy sie nad tym jak zyja inni. Dopiero po przeczytaniu tak wielu Waszych wpisów ja zdalam sobie jak udany zwiazek tworze, tworzymy.

Czyzbym znalazla swojego rycerza......?...... uhm....
aska
2007-11-30
13:05:22
Email
Dodam, ze moj maz jest potwornym uparciuchem wobec wszystkich na okolo poza mna. W pracy jako osoba pelniaca funkcje kierownicza, majac pod soba samych mezczyzn musi byc twardy i ostry jednak wobec mnie i naszej corci jest gotowy na ustepstwa. Wiecie co, mysle teraz sobie, ze moj maz chyba faktycznie bardzo nas kocha (mnie i nasza corcie)
aska
2007-11-30
13:31:05
Email
Powiem Wam dziewczyny, ze mam za soba kilka zwiazkow, ale po raz pierwszy spotkalam sie z sytuacja, ze mezczyzna nie odwaza sie przy mnie na pewne slowa, zarty, dowcipy. Uwierzycie mi, ze moj maz jeszcze nigdy przy mnie nie przyklnal, a wiem, ze w pracy mu sie to zdarza i nie malo. Zauwazylam tez, ze oboje nie uzywamy pewnych wyrazow, slow przy sobie. Nie chodzi tylko o przeklinanie ale i o okreslanie pewnych rzeczy. Juz nieraz zastanawialam sie nad tym, ze nigdy wczesniej nawet ja nie mialam specjalnych oporow wobec innych facetow a teraz sama czulabym sie zle w pewnych sytucjach. Sama nie wiem skad sie to bierze. Mam jednak wrazenie, ze z szacunku do drugiej osoby.
pinkie
2007-11-30
13:35:15
Email
No to brawo, Aśka. Znalazłaś ideał. Ja to przyciągam tych trudnych... Mój mąż posprząta i przytuli, i z dzieckiem go zostawiam na pare dni. ALe ma napady agresji słownej (nie fizycznej na szczęście) i tego nie mogę znieść. Psycholog powiedziała, ze to wyniósł z domu , od ojca, który wyżywał sie psychicznie na mamie. I teraz nie zna mechanizmów radzenia sobie ze stresującymi sytuacjami (wg mnie one wcale nie sa stresujące - ale dla niego podobno tak). POdobno ma czas, zeby się tego pozbyć do 12go roku życia synka, zeby i on nie wyżywał się tak na swoich najbliższych. W obecnej sytuacji mąż jest tak zmęczony praca, ze nie kłóci sie ze mna o wszystko i nie obraża, ale jak tylko znów zacznie - zaciągnę go do psychologa - na szczęście on sie z tym zgadza. Wie, ze ma problem i ze powinien się leczyć. PO awanturze zawsze mnie przeprasza i żałuje. Ale co z tego, za tydzień - dwa mamy to samo. Ma strasznie trudny charakter. Powiedziałam o tym teściowej i ona się z tym zgodziła, sama namawiała go na terapię. A co na to teść? "Nie róbcie z niego wariata" W sumie żąłuję, ze się o tym dowiedział. Daniel i tak jest od niego o niebo lepszy ;)
pinkie
2007-11-30
13:42:38
Email
Najśmieszniejsze jest to, ze Daniel jest duszą towarzystwa - rozbawia wszystkich, opowiada świetne dowcipy, ma super pomysły, po prostu błyszczy. WIele osób mówiło, ze jego żona to chyba sie z nim nigdy nie nudzi. Fakt- nigdy nie jest nudno - zawsze się cos dzieje - ale czasami bywa bardzo przykro. Daniel zawsze chwali mnie przy obcych i rodzinie. A w domu, gdy nikt nie słyszy, potrafi urządzić mi piekło. Jak to powiedziała psycholog - wyrzyguje na mnie wszystkie złe emocje, które nagromadził w ciągu całego dnia.
pinkie
2007-11-30
14:00:04
Email
A tak przy okazji, czy wiecie dziewczyny, ze w takich przypadkach prowadzi się tylko terapię małżeńską? To znaczy,ze on nie ma chodzic sam do psychologa, tylko koniecznie ze mną? TRochę to dziwne, nie? Chodzi o to, zebym i ja nauczyła sie go stymulować do pozytywnych reakcji i żebym po tylu latach nie nosiła żalu w sobie, lecz przyjmowała jego dobre uczynki na swieżo, żebym umiała je docenić.
Kamila
2007-11-30
14:22:43
Email
Asiu, pozazdrościć! Opowieść dla mnie jak z melodramatu :) Pinkie.. współczuję Ci, tym bardziej, że jesteś teraz w ciąży.. mam nadzieję, że mąż wstrzyma się z przykrymi epitetami!
emi
2007-11-30
14:29:41
Email
aska gratulacje:) Chyba rzeczywiscie trafiłas na rycerza. Ale powiem wam jedno, sama widze też, ze jest czasem tak, przynajmniej ja tak mam, ze widze tylko złe strony zwiazku i wady meza a nie widze tego co jest w ni dobre. Moze włąsnie trzeba wyszukiwac tego co dobre...? Moj maz czasem wypomina mi np ze nigdy go nie chwale a ciagl;e krytykuje, czesto wypominam mui stare sprawy.... Tylko ze to co dobre czesto zostaje traktowane jak cos normalnego a to co boli to juz powoduje spory i watpliwosci...
Kamila
2007-11-30
14:42:23
Email
Ja swojemu mężowi NIGDY nie wypomniałam tego co zrobił. Wiem, że to bez sensu. W kłótniach, gdy często mi mówi, że go nie rozumiem, mówię mu tylko: znajdź taką która Cię zrozumie... i cisza :) Masz rację Emi.. trzeba umieć znaleźć te dobre cechy w nich. Ja tez się staram.. od wczoraj, dzięki Wam :)
Goga66
2007-11-30
15:53:36
Email
Tak wpis Emi uświadomił mi coś, co powinnam napisać. Znam to oczywiście bardziej teoretycznie niż praktycznie. Polecałam tu dwie książki. Każda zakłada, ze partnera trzeba pozytywnie motywować tj. wychowywać jak małe dziecko albo psa czyli chwalić. My żony mamy chyba w przeważającej większości (bo może nie wszystkie) skłonność do krytykanctwa i wypominania. to najgorsze, co można zrobić chcąc wychować faceta czy wieść miłe życie u jego boku. Zawsze się buntowałam pytając dlaczego my zawsze a oni nigdy. Ale tak jest. Rzadko, który facet jest świadom potrzeby budowania i polepszania. Oni budują i polepszają w życiu zawodowym. nie znają dobrze ani swojej psychiki w odniesieniu do relacji międzyludzkich ani swojego organizmu. Nie mają czasu a często i chęci wnikania w to. Jedna z książek, o których pisałam jest oparta o tresurę zwierzą. Może brzmi to obraźliwie ale głupie wcale nie jest.
Faktem jest że bywają szczęściary jak Asia, które nic nie muszą w facecie zmieniać. Bo i tak nie da się zmienić osobowości ale można wpłynąć na zachowanie się. To chyba tyle teoretyzowania. Też chyba muszę zabrać się do roboty obustronnej - nad sobą i nad nim :) Tylko skąd czerpać siły?
polishgirl
2007-12-08
13:55:26
Email
A powiedzcie dziewczyny jesli możecie i chcecie oczywiście, w jaki sposób dowiedziałyscie się o zdradzie? Czy przypadkiem, czy jednak mąż nie wytrzymał i musiał powiedzieć prawdę??
Goga66
2007-12-10
10:27:17
Email
No cóż - mój mąż się nie przyznał. Zachowywał się jednak tak, że można się było czegoś domyślić. Niby był miły ale za często odpowiadał na smsy, za dużo przesiadywał przy poczcie i na czatach. W końcu zajrzałam do jego poczty...
Dużo by pisać, bo to wszystko ewoluowało i jakiś czas trwało.
Joanna26
2009-11-12
08:46:33
Email
wyciagam
pinkie
2009-11-12
09:48:11
Email
Ojeje, jaki fajny temat. Dzięki Joanno, miło mi sobie przypomnieć. Tyle szczerości i budujących prawd. To chyba jedna z najładniejszych naszych rozmów
karolina
2009-11-12
10:06:22
Email
ojej super temat jak znajdę dłuższą chwilkę to przeczytam całość u mnie w rodzinie zdarzyło sie niedawno rozstanie i bardzo ale to bardzo nas wszystkich zabolało a najbardziej moją mamę...
Joanna26
2009-11-12
10:11:59
Email
No widzisz Pinki, a sprowokowany przez akcje promocyjna...;)
pinkie
2009-11-12
11:27:48
Email
Jaką akcję Joanno?
Joanna26
2009-11-12
11:51:21
Email
Pisalam o tym w watku o rozstaniu, pewnie nie doczytalas.
pinkie
2009-11-12
14:55:02
Email
Joanno, faktycznie tamten Twój wpis nałożył się z pojawieniem następnego i zupełnie go przeoczyłam. Ale jestem pełna podziwu, ze Ty odkryłaś prowokację. Jestem naprawdę naiwna, nigdy bym na to nie wpadła. Teraz jak czytam jeszcze raz wątek o rycerzu to śmiać się chce, mimo, ze wcześniej wydawał się taki poważny. A my po prostu byłyśmy robione w balona - wszystkie się w to wciągnęły... Aż odechciewa mi się juz pisac na tym forum. A pisowni słowa "naprawdę" to się chyba nigdy nie nauczę...
Strona 10 - poprzednia, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, następna

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum