szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Ciąża (zdrowie i samopoczucie w ciąży, przebieg ciąży, wątpliwości, szpitale itp.)
temat - czy są już jakieś lipcóweczki 2008


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 5 - poprzednia, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, następna
Napisano: Treść:
karo
2007-11-26
Email
Witam czy są już jakieś dziewczyny które mają termin na lipiec? Ja jestem taka lipcóweczką,w piętek bylam u lekarza.Ale karte ciąży założymy za ok 2 tyg. Ciesze się bardzo,chociaż troche się boje.Czuje się rewelacyjnie.Pozdrawiam
pinkie
2008-01-21
09:12:26
Email
Odliczam dni do porodu ;)
magda.ant
2008-01-21
15:12:33
Email
Hej! podoba mi sie twój pomysł pinkie:) Byłam u ginekologa. Krwiak w kosmówce sie zresorbował:))))) odstawiła mi luteine:)))))))))Maluszek rośnie -ma już 6,7cm:) Kazała mi zacząć brać witaminy..tylko mam trochę wątpliwości, wszystkie z was miały oznaczone NT ja jestem w 13 tyg a ona oznaczyła mi tylko CRL... Jak myślicie pójść gdzieś prywatnie żeby zrobić usg jeszcze raz? Powiedziała że ona radzi zrobić USG 3D koło 25 tygodnia i że to wystarczy...jednak trochę się martwię....
JOLA-JOLKA
2008-01-21
15:41:18
Email
Mi też oznaczyli tylko CRL 68mm, BPD 17mm i FL 7,6mm i nic więcej.Pozdrawiam
karo
2008-01-21
16:03:57
Email
Moja koleżanka robiła to usg3d ale ono jest dosyć drogie bo od 25-350,też chcieliśmy zrobić ale teraz się zastanawiamy to jednak spory wydatek. Dziewczyny na www.niemowlak.pl lub www.niemowle.pl jest fajny kalkulator i tam możne sobie np sprawdzić wyniki z usg [img]http://www.suwaczek.pl/cache/d4de37b931.png[/img]
magda.ant
2008-01-21
22:05:46
Email
Hej!rzeczywiście fajny ten kalkulator:)tylko wynik wychodzi o 2 dni inny niż u mojej ginekolog ale to chyba bez różnicy:))) USG 3D jest drogie -w Poznaniu chyba najtańsze jest w Szpitalu Raszei na Mickiewicza Myślę że koło 25tygodnia jednak je zrobię...ostatecznie do ginekologa chodzę na NFZ więc w sumie cała opieka w ciąży nie wyjdzie tak drogo:)
pinkie
2008-01-22
07:43:15
Email
Dziewczyny, 3D najlepiej robi się w 20-22 tyg. Lekarka powiedziała ci o 25tyg, bo chodziło jej pewnie o takie zwykłe, ok 30go tyg robi się ostateczne. Chodzi o to, ze gdyby było coś nie tak - odpukać, to juz 20-22tygodniowemu malcowi można pomóc. Ja byłam w poprzedniej ciaży na 4D i teraz tez się wybieram.U nas to kosztuje 250-350zł, zależy gdzie się robi. Ale uważam, ze warto.Nawet nie po to, zeby zobaczyć go w trójwymiarze, tylko zeby dokładnie zbadać narządy i przepływy.
pinkie
2008-01-22
07:43:49
Email
Ja nie miałam NT, już pisałam wcześniej, ze nie chcę tego badania.
maja77
2008-01-22
17:57:18
Email
No witam - my też po usg - 3d wraz z NT i innymi wskaźnikami. Ogólnie z dzidzią jest wszystko ok - ma 7 cm, tylko troszkę ma podwyższone NT (26 mm) wiek z usg 13 tygodni - więc o 1 tydzień do przodu :).A i nie widać narazie wyraźnego siusiaczka :). Na podstawie różnych wskaźników lekarz ocenił, że należę do grupy o niskim ryzyku wad :). Więc czekamy i rośniemy:). Pozdrawiamy wszystkie lipcóweczki:)
maja77
2008-01-22
17:57:59
Email
Aha koszt w Krakowie - 200 zł
pinkie
2008-01-29
10:02:36
Email
Wczoraj poczułam ruchy dziecka (myślę o dziewczynce, więc mówię : poczułam jak ONA się rusza). Śpię prawie na brzuchu i własnie jak się położyłam, to poczułam. Już kiedyś to miałam, więc teraz jest mi łatwiej rozpoznać.
jola-jolka
2008-01-29
10:15:58
Email
Witam.Mąż kupił mi cherbatę imbirową.Ochyda.Nie mogę tego pić.Mdłości mam nadal.
pinkie
2008-01-29
11:17:27
Email
spróbuj zmielony imbir połknac i popic woda - nie musisz czuc smaku całej szklanki.
pinkie
2008-01-30
07:59:43
Email
Teraz, gdy nie mam mdłości przed wymiotami po prostu nie wiem, kiedy zwymiotuję ;) Wczoraj rozmawiałam z teściowa przez telefon i nagle po prostu ze mnie chlusnęło. Zwymiotowałam chyba ze 2 litry... Dobrze, ze mąż to zauważył i przejął słuchawkę, bo teściowa nie wiedziałaby co się dzieje :)
magda.ant
2008-01-30
13:13:52
Email
Witam wszystkie przyszłe mamy:) Przeziębiłam się:( Mam katar, podwyższona temperatura i ogólnie źle się czuje:( Macie jakieś domowe sposoby które można stosować w ciąży? Bo mi nic poza herbata z cytryną nie przychodzi do głowy...Powinnam zadzwonić do mojego ginekologa czy poczekać kilka dni? Co do wymiotów to bardzo Wam dziewczyny współczuje...ja poza małymi nudnościami na początku nie miałam takich problemów....Trzymajcie się cieplutko i uważajcie na siebie!!! Pozdrawiam!! PS Pinkie jak czuć ruchy dziecka?
pinkie
2008-01-30
14:34:08
Email
Jest mnóstwo metod na przeziębienie :) ale nie idź do gina tylko do internisty, gin niewiele Ci pomoże. Co możesz? Herbata lipowa, miód, czosnek, sok z malin (na gorąco i z tabasco - super działa na katary i chore gardła - najlepiej jeszcze z pół kieliszkiem wódki :)), rutinoscorbin, wapno, syrop z cebuli,można też paracetamol w krytycznych momentach. Ale może lepiej idź do lekarza, bo jeżeli to infekcja bakteryjna to może trzeba będzie wziąć antybiotyk.
A ruchy dziecka...można pomylić z ruchami jelit. Ja to czuję teraz jakby rybka pływała w moim brzuchu i miziała mnie od środka .
pinkie
2008-01-30
14:41:42
Email
Magda, właśnie gdy rozmawiam z Tobą, "poruszyło się dzieciątko w mym łonie" :D)))) Teraz już o wiele wyraźniej to poczułam...
magda.ant
2008-01-30
15:06:48
Email
No nic dzięki! Będę się jakoś ratować! Na razie domowe metody a jak mi nie minie pójdę do rodzinnego. A te ruchy....strasznie sie już nie mogę ich doczekać!!!!! Właściwie to ja nawet teraz nie czuje że jestem w ciąży:( Więc pozdrów swoją małą ruchliwą córeczkę a ja niecierpliwe czekam aż moje maleństwo pozwoli mi poczuć że pływa:))Pozdrawiam
pinkie
2008-01-31
08:32:44
Email
KLIKNIJ smacznego!
maja77
2008-01-31
09:29:45
Email
Pinkie to super - ja się nie mogę doczekać ruchów małej, co do nudności i wymiotów spytaj gina czy by Ci witamina B6 nie pomogła w dużej dawce - podobno jest stwierdzone że jej niedobór może powodować te dolegliwości a przyjmowanie jej zapobiega :).
pinkie
2008-01-31
10:00:26
Email
Tak, ale czy w ciazy mozna? Wiem, ze w ciazy nie wolno przesadzac z witaminami rozcińczalnymi w tłuszczach.
pinkie
2008-01-31
10:01:59
Email
Własnie mam staszne zajady od tych wymiotów i przydałaby mi sie witamina B. Obawiam się tylko, ze nie mogę brac tej witaminy.
pinkie
2008-01-31
15:08:51
Email
własnie wyczytałam, ze witamina B nie jest rozpuszczalna w tłuszczach. Zapytam gina, czy mogę jeść ;)
JOLA-JOLKA
2008-01-31
17:03:52
Email
Witam.Magda ma przeziębienie najlepiej syrop z cebuli i cukru.Ja płukałam gardło solą co godzinę i piłam dużo soku pomarańczowego.Pomogło.Nie pij soku z malin, bo rozgrzewa i jak byłam z synkiem u pediatry, to twierdziła, że w ciąży nie wolno pić soku z malin, bo rozgrzewa i łatwo poronić.Zaczęłam pić tą cherbatę z imbiru i zielonej chrebaty.Ochyda, ale pomaga.Ja ruchów nie czuję, ale przy Mateuszku poczułam w 17 tyg.Nadal nie tyję.Mam nie dyskretne pytanie.Czy Wy też macie uczucie, że macie upławy?To wygląda na śluz.Gin. nic na to nie powiedział.Pozdrawiam
magda.ant
2008-01-31
18:37:51
Email
Hej! dzięki wszystkim za rady:)Jakoś daję rade tylko ten katar mnie wykańcza...Niezła jest herbatka z Herbapolu rumianek-miód-cytryna! Co do upławów -ja też mam od pewnego czasu -takie przezroczysto-białawe. Mówiłam o tym mojej lekarce powiedziała żeby się nie martwić. Tylko jeśli staną się żółte, zielone lub o przykrym zapachu -wtedy mam się zgłosić do niej od razu. Ja niestety też nie czuję jeszcze ruchów, ale to dopiero 15tc...no i to pierwsza ciąża więc nawet nie wiem jak te ruchy się czuje...ale mam nadzieję że się domyśle:))No i nadal nie przytyłam:( Trzymajcie się ciepło Pozdrawiam!!
pinkie
2008-02-01
07:42:12
Email
Z tym sokiem z malin to nie można przesadzić, ale pić można. W końcu wszystkie gorące herbatki rozgrzewają, nie? Lekarce chodziło chyba o to, ze w malinach i w herbacie lipowej są związki podobne do kwasu acetylosalicylowego (czyli to co w aspirynie, która jest w ciąży niebezpieczna). A jednak wszędzie zalecają sok z malin i herbate lipową w cąży w razie przeziębienia. Jolka, zwiększenie wydzieliny jest normalne w ciąży. To samo dzieje się z nosem: nie macie teraz więcej do smarkania? Ja mam codziennie nos zapchany.
maja77
2008-02-01
10:45:52
Email
pinkie teraz już po 3 miesiącu myślę, że gin Ci doradzi tą B6 no i faktycznie trudno ją przedawkować. Ja miałam stresa, bo w 2 miesiącu zaczęłam przyjmować magnez i niestety baba w aptece sprzedała mojemu mężowi taki z witaminą B6 (w dawce 5-krotnej normy). Wczoraj byłam u gina i mówił żeby się tym nie przejmować. zresztą możesz przeczytać: http://www.libramed.com.pl/wpg/NumeryArchiwalne/12-13/10.html
pinkie
2008-02-01
10:59:21
Email
Maja, wielkie dzięki za ten link.
maja77
2008-02-03
18:11:26
Email
:) mam nadzieję że się przyda
pinkie
2008-02-04
11:27:21
Email
Ostatnio w dzień mam takie mocne uderzenia serca. Czy Wy tez tak macie? SIedze sobie w pracy, a serce mi tak uderza jakby nie mieściło się w klatce. Mam bardzo niskie ciśnienie (90/60) i nigdy nie miałam takich problemów. Nie biorę żadnych leków, tylko witaminy. Nic jeszcze nie przytyłam. Pewnie tylko nadrabiam wymioty. Od jutra idę sobie na zwolnienie na 2 tyg. Musze trochę odpocząć i załatwić sprawy, na które nie mam czasu, gdy chodzę do pracy. Pozdrawiam!
magda.ant
2008-02-04
14:19:38
Email
Hej!nie miałam takich "uderzeń serca"...Tak sobie myślę pinkie że skoro masz niskie ciśnienie i przecież dużo wymiotowałaś to może odwodniona jesteś?Wtedy możliwa jest szybka czynność serca, którą ty możesz odczuwać jako takie walenie serca...zrób sobie morfologię i zobacz jaki masz hematokryt -jeśli wysoki to znaczy że jesteś odwodniona- A swoją drogą odpoczynek od pracy napewno dobrze Ci zrobi!!!!Ja po tych moich historiach z plamieniem marzyłam o powrocie do pracy, a teraz jak już normalnie pracuję naprawdę odczuwam zmęczenie:( Mam nadzieję że nadal odczuwasz jak Twoja córeczka sie wierci? Ja wciąż nic:(ale wytrwale czekam:) Pozdrawiam
pinkie
2008-02-04
14:26:21
Email
Ja mam całe życie takie niskie cisnienie. Chodziło mi o to, ze na pewno nie mam nadciśnienia. krew miałam pobieraną tydzień temu, jutro zobaczę wyniki.
pinkie
2008-02-04
14:27:10
Email
A moja "córeczka" chyba zapadła w długi sen, dawno jej nie czułam :)
magda.ant
2008-02-04
14:30:38
Email
Jeśli bardzo Cię niepokoi to serce możesz zrobić EKG można je robić w ciąży, a aparat ma właściwie każdy lek. rodzinny...Swoją drogą maliny pomogły:)) piłam syrop domowej roboty od teściowej do każdej herbaty i właściwie już jestem zdrowa:)
JOLA-JOLKA
2008-02-04
15:57:39
Email
Ja miałam takie uderzeania jak zaczęłam brać duphaston i nospę.Teraz się uspokoiło.
maja77
2008-02-04
18:03:59
Email
Ja miałam takie walenie serca w pierwszej ciąży, ale to był pikuś w porównaniu z tym co było jak brałam fenoterol :(. Więc teraz właściwie nie czuję serca. Co do zmartwień to nie długo mam odstawić duphaston i martwię się czy nie będzie żadnych plamień i dam radę sama z tym progesteronem - a właściwie moje łożysko:(. macie jakieś doświadczenia w tym zakresie?
magda.ant
2008-02-04
20:34:21
Email
Hej!Maja moja pani ginekolog 2 tygodnie temu odstawiła mi luteine -to w końcu też progesteron, brałam ją od 7tc ponieważ plamiłam. Jak narazie czuję się świetnie i nie ma nawet śladu plamienia:) I mam lepszą cerę:)Mam nadzieję że Twoje łożysko też sobie poradzi!!!! Pozdrawiam
JOLA-JOLKA
2008-02-05
21:27:13
Email
Witajcie.Właśnie wróciłam od gina. i strasznie się boję. Okazało się,że zaraziłam się toksoplazmozą.Lekarz twierdzi, że nie mam stanu zapalnego w organiźmie, bo Igm mam ujemne, ale IGG mam dodatnie, a w listopadzie wszystko było ujemne.Kazał mi powtórzyć badania.Naczytała się o toksoplazmozie w internecie i strasznie się boję.Jutro idę na badania.To chyba bedzie najdłuższy dzień.
magda.ant
2008-02-06
20:10:09
Email
Hej! Jolka tylko spokojnie!!Koniecznie powtórz badania, błędy naprawdę zdarzają się bardzo często!!! A nawet jeśli się okaże że się zaraziłaś to wcale nie znaczy że zarazi się też maluch!!! Trzeba być dobrej myśli, wierzyć że będzie dobrze!! moja sąsiadka 2 lata temu urodziła córeczke, w ciąży okazało się że zaraziła się toksoplazmozą a mała jest okazem zdrowia!!! Tylko rodziła z tego powodu w szpitalu klinicznym. Małą przebadali dokładnie po urodzeniu i okazało się że nic jej nie jest:)Trzymaj się Mam nadzieję że okaże sie że to jednak pomyłka! trzymam kciuki za Was!!Odzywaj się! Pozdrawiam
maja77
2008-02-07
09:17:44
Email
Jolka trzymam kciuki, nic się nie martw naprawdę w laboratoriach błędy też się zdarzają!
JOLA-JOLKA
2008-02-08
12:35:41
Email
Witam kochane.Dzięki, że mnie wspierałyście.Odebraliśmy wyniki badań.I według nich nie mam toksoplazmozy.IGG 0,00.IGm 0,06.Mam powtórzyć badania za tydzień.Kamień spadł mi z serca.Tylko dlaczego tamte były takie złe?Mam nadzieję, że te są poprawne.Pozdrawiam i życze miłego dnia.
magda.ant
2008-02-08
16:09:03
Email
Hej! Jolka bardzo sie ciesze:) Błędy zdarzają się wszędzie!! Szkoda tylko że musiałaś się tym wszystkim denerwować... Mam nadzieję że teraz już bezbłędnie dotrwasz do końca ciąży:)Ja na szczęście miałam toksoplazmoze przed ciążą..A Ty uważaj na siebie!Nie jedz surowego mięsa, nawet nie próbuj jak robisz mielone, myj dokładnie warzywa i owoce, unikaj kontaktu z kotem i jego odchodami.. Będzie dobrze!!! Ja odebrałam dziś wyniki morfologii -niestety mała niedokrwistość, ale to nie problem!! Odezwij się jak tam za tydzień!! Ja idę do lekarki w poniedziałek! Pozdrawiam!
maja77
2008-02-08
18:42:19
Email
Magda sprawdź tą niedokrwistość może laboratorium się pomyliło ;) i jak tu dziewczyny wierzyć w te wyniki? pozdrawiam Was i dzidzie
pinkie
2008-02-08
19:48:16
Email
Jolka, rozumiem ze miałaś robione dwa razy badanie na toxo (pomijając tę powtórkę). Dlaczego? Ja mam w domu dwa koty niewychodzące i niejedzące surowego mięsa. Badanie na toxo z pierwszej ciąży wyszło ujemne. Weterynarz doradził,z e kotów nie trzeba badać, skoro sa u nas tyle lat i ja nie byłam zarażona, to one tez nie są. Teraz lekarz wypytał mnie dokładnie o koty i stwierdził, ze to badanie jest zbędne. Bo nic się nie zmieniło w związku z kotami. WIem, ze można się tez zarazić przez surowe mięso i brudne warzywa/owoce. Sama nie wiem... może zrobić to badanie. To chyba kosztuje ok, 100, no nie?
JOLA-JOLKA
2008-02-09
19:22:02
Email
Pinkie myślę, że warto zrobić to badanie.Można się też tym zarazić od innej osoby.Naczytałam się w internecie o tym.Zarażenie się w ciąży jest bardzo szkodliwe dla płodu.Ja nic nie płaciłam.Zrobili mi w przychodni.Skierowanie miałam od gina.Podobno można się też zarazić od innych zwierząt niż kot. Pozdrawiam
magda.ant
2008-02-11
17:17:58
Email
Hej dziewczyny!!Byłam dziś u gina i....będę mamą bardzo ruchliwego chłopca:))) Mały bardzo odważnie "pokazał" co tam ma:)) Niestety tak się wiercił i uciekał przed głowicą że nie udało się zmierzyć CRL, ale kość udowa i wymiar dwuciemieniowy są w normie:)) Widziałam jego paluszki, serduszko, nawet płatki zastawek w sercu i żołądek, pęcherz moczowy... Super:)) To robi naprawdę duże wrażenie, zwłaszcza że po raz pierwszy byłam u lekarza z mężem:) Lekarka dołożyła mi do moich witamin jeszcze Biofer F -żelazo ze względu na moja niedokrwistość. Następna wizyta za 4tygodnie, mam do tego czasu zrobić test obciążenia glukozą, odczyny kiłowe i oznaczyć TSH i hormony tarczycy. No i udało mi się "odrobić" 3kg, więc teraz jestem już tylko 1kg na minusie w stosunku do tego co przed ciążą:)Pozdrawiam wszystkie Mamy i Maluchy:)
pinkie
2008-02-11
17:42:48
Email
Gratulacje! A macie już wybrane imię? U nas jak będzie chłopiec, to Maciuś, a jak dziewczynka to Tosia, ewentualnie Madzia ;)
magda.ant
2008-02-11
17:47:20
Email
Pinkie nieobiektywnie uważam że imię Magdalena jest śliczne:))) Co do imienia decyzji jeszcze nie ma. Prawdopodobnie Marek albo Krzyś ale jeszcze zobaczymy....Właściwie to jakoś podświadomie myślałam że urodzę córeczkę i teraz jestem trochę zaskoczona:) Ale strasznie się cieszę:))
maja77
2008-02-11
20:23:40
Email
No... u mnie też ma być Madzia :)
pinkie
2008-02-12
12:48:07
Email
Maja, my mamy wiele wspólnego ze sobą :) Ja od dzieciństwa marzę o córeczce Tosi, Moją ulubioną ksiażką była "dziewczyna i chłopak czyli heca na 14 fajerek" o rodzeństwie - Tosi i Tomku. Właśnie ostatnio rano w tv leci serial na podstawie tej książki. Szkoda, ze Antonina brzmi tak poważnie. Tosia - jest słodkie. MAgdalena to piękne imię, a poza tym wszystkie Magdy, które znam to mądre i bardzo atrakcyjne kobiety. To imię zostawiam sobie w rezerwie;)
maja77
2008-02-12
19:19:30
Email
A propos Tosi to znam Teofilę od której skrót to właśnie Tosia :)
pinkie
2008-02-12
20:10:08
Email
WIEM, WOLę JUż ANTONINę :)
magda.ant
2008-02-14
15:08:57
Email
Hej! Przestaje dopinać się w spodnie:) nie przytyłam jeszcze ale mały balonik z przodu już jest:) Ciekawe tylko w czym ja będę chodzić do pracy w najbliższym czasie? Stare ciuchy mnie cisną w brzuch lub nie mogę ich dopiąć a ciążowe spodnie czy spódnica jeszcze "wiszą"na moim brzuchu...A nie chce kupować nowych zwykłych spodni o rozmiar większych, bo przecież za chwilę znów będą za małe..Macie jakieś rady?pomysły? No i nadal niestety nie czuję ruchów mojego synka:( Pozdrawiam!
maja77
2008-02-14
16:01:03
Email
Magda, ja zrobiłam sobie w pierwszej ciąży z takiej grubszej gumki (jak dawniej była np. w rajstopach lub majtkach) zrobiłam pętelkę i niedopinałam rozporka a zahaczałam o dziurkę i guzik - działało - do pewnego momentu oczywiście(teraz niestety mam troszkę tłuszczu i wyglądam jak w 5 tym mcu ciąży - więc spodnie ciążowe mi nie lecą :():))). Co do ruchów jak to pierwsza dzidzia to pewnie już się rusza ale nie poznajesz tego :) - to tak jakby Ci jeździło coś po brzuchu (np. w jelitach):)- choć określenia mogą być różne - ja też - choć to 2 ciąża nie poznałam od razu
magda.ant
2008-02-14
20:28:30
Email
Maja dzięki! -rada prosta i praktyczna:) wystarczy że założę dłuższy sweter i narazie będzie ok:)A jak gumka przestanie wystarczać to może przyjdzie czas na ciuchy ciążowe -swoją drogą byłam już w takim sklepie i są one strasznie drogie...jeśli ktoś zna namiary na tani sklepik w Poznaniu dajcie znać! Co do ruchów to wiem ze maluch jest bardzo ruchliwy w czasie usg a ja pewnie nie potrafię się zorientować że to on...cóż pierwsza ciąża - nie wiem jeszcze jak to jest:) Następnym razem będzie łatwiej:))Mam jeszcze jedno pytanie -chodziłyście w poprzedniej ciąży do szkoły rodzenia? czy takie zajęcia się przydają?i kiedy najlepiej zacząć chodzić?Dzięki z góry! Pozdrawiam
maja77
2008-02-15
09:52:12
Email
ja zaczęłam chodzić tak ok 5 m-ca i całe szczęście bo później leżałam, nie chodziłam na ćwiczenia oddechowe bo wiedziałam że będę mieć cc. Ale uważam że warto dowiedziałam się w miarę dokładnie na czym poród polega, były też zajęcia z pediatrą o pierwszych godzinach i dniach noworodka a notatki przydały mi się bardzo na początku bo wiedziałam o najczęstszych dolegliwościach i nie panikowałam :). Więc polecam!
pinkie
2008-02-15
17:23:48
Email
ja tez chodziłam od 5go mies, było super! Bardzo mi to pomogło przy porodzie.zaprzyjaźniłam sie z kilkoma dziewczynami i do dziś się spotykamy, oczywiiście z dzieciakami.
renya
2008-02-16
10:00:07
Email
Witajcie, Dziewczyny! Zerkam sobie na Wasze pogaduszki i przypomina mi się czas, kiedy byłam w pierwszej ciąży i jak gąbka chłonęłam informacje. Ale to było kawałek czasu temu :) Teraz moja Perełka ma już 2,5 roku i kibicuje rosnącemu w brzuchu "żuczkowi" (bardzo jej się spodobało to określenie). Dopisujemy się do lipcóweczek - maluszek ma się urodzić pod koniec lipca :) Pozdrawiam serdecznie
maja77
2008-02-18
12:54:33
Email
No witamy w gronie lipcówek :) - muszę przyznać, że większość z Was kojarzę z pierwszej ciąży (Tomek ma 2 i 4mce) i cieszę się, że drugą spędzimy również w swoim gronie :). pozdrawiam
magda.ant
2008-02-18
18:34:30
Email
Witaj renya! Dziewczyny chyba poczułam jak Maluch sie rusza:)Nie mam pewności czy to On ale czułam takie dziwne jakby bulgotanie?przesuwanie?przelewanie? Czekam na następny raz!!! Pozdrawiam
pinkie
2008-02-19
08:53:32
Email
Witaj Renya, Magda, gratulacje! Ja zapisałam sie na USG 3D/4D dopiero na 4 marca. Już nie mogę sie doczekać!
pinkie
2008-02-19
09:13:26
Email
Dzisiaj się jakoś fatalnie czuję .Rano zwymiotowałam i teraz boli mnie żołądek. Nadal ani deka więcej na wadze ;(
JOLA-JOLKA
2008-02-19
10:22:00
Email
Witam.W sobotę i w niedzielę bolał mnie brzuch.Jutro mam USG. Dziś mój synek Mateuszek kończy 2 lata. Ale ten czas szybko leci.Chciałabym, żeby już był lipiec.
maja77
2008-02-19
10:29:38
Email
No to widzę że u każdej coś, mi się wydaje po odstawieniu duphastonu, że mi trochę brzuch twardnieje :(, albo to zaparcia, wzdęcia? ... nie wiem. Idę dziś do lekarza, mam nadzieję, że mnie nie uziemi :( bo się załamię, pierwszą ciążę przeleżałam (3 ostatnie mce) właśnie przez wczesne skurcze :(.
pinkie
2008-02-20
11:48:27
Email
Maja, Czy Ty już znasz płeć drugiego dziecka? bo nie pamiętam. Trzymam kciuki za dziewczynki ;) CO do ubrań ciażowych, to ja juz od dawna w takich chodzę. Spodnie - mam takie z wyższym stanem, bez 'golfu', tylko z tyłu wciagnięta jest gumka, którą można skracać i poluźniać. Chodzę w ciuchach ciażowych od ponad miesiaca, a w pracy jak mówię ze jestem w ciaży , to ludzie sie dziwią: przeciez nic nie widać! Mam sporo ciuchów z pierwszej ciaży, od koleżanek i kilka z lumpeksów - polecam takie zakupy! Tylko trzeba mieć duuużo czasu, zeby coś tam znaleźć.
karo
2008-02-21
11:21:54
Email
Witajcie dawno nie zaglądałam,no ale nie miałam kiedy.Teraz niestety jestem na zwolnieniu i leże dopadło mnie okropne przeziębienie to już po raz drugi od początku roku. W moim brzuszku siedzi chłopczyk,tak jak sobie marzyłam
JOLA-JOLKA
2008-02-21
14:55:06
Email
Witajcie kochane.Wczoraj miałam USG.Dzidzia waży 178 gram i ma się dobrze.Na kolejne Usg mam się zgłosić za 5 tygodni.Dziś robiłam kontrolnie znowu tę toksoplazmoze.Jutro mam wyniki.Mam ndzieję, że wyjdzie dobrze.Mam wrażenie, że już czuję tę kruszynkę.Mdłości mi ustąpiły i teraz nadrabiam.Pozdrawiam
maja77
2008-02-24
18:22:36
Email
Ja dziewuszki idę na zwolnienie, mam skurcze i nie za bardzo dam radę chodzić do pracy :(. pozdrawiam Maja
pinkie
2008-02-26
10:23:30
Email
Żeby już był wtorek, zeby już był wtorek... We wtorek mam USG 4D :D
maja77
2008-02-27
17:05:11
Email
pinkie, no i jak po usg?
pinkie
2008-02-27
19:51:14
Email
no przecież to we wtorek, 4go marca
maja77
2008-02-28
10:36:47
Email
aaa to przyszły wtorek, ja czekam na środę 5-tego :)
magda.ant
2008-03-03
20:12:06
Email
Hej! Fajnie macie dziewczyny że jutro już wtorek a potem zaraz środa i zobaczycie maluchy....Ja muszę czekać jeszcze cały długi tydzień do nast. poniedziałku i to na "zwykłe"usg, za to w poniedziałek moja lekarka ma mnie umówić na 3D :)) Już nie mogę sie doczekać:)) poza tym brzuszek rośnie, odrobiłam już straty i ważę tyle co przed ciążą:)) Tylko ruchów małego nie czułam już chyba z tydzień:(( Trzymajcie sie pozdrawiam!!
JOLA-JOLKA
2008-03-04
12:13:12
Email
Hej Mamuśki.Ja mam zrobić Usg dopiero po 15 marca.Powtórzyłam toksoplazmozę i wyszło 0.Maluszek się wierci.Najbardziej wieczorem.Mam ucisk na pęcherz i co chwilę chce mi się siusiu.Zastanawiam się nad USG 3D.U nas kosztuje 220zł.Jak bedziecie po, to opiszcie wrażenia.Pozdrawiam
pinkie
2008-03-04
20:36:34
Email
niestety, lekarka która miała mi robić 4D zachorowała i USG będę miała dopiero w sobotę :(
magda.ant
2008-03-05
15:15:01
Email
Hej!nie martw sie pinkie!!Do soboty już bardzo bardzo blisko...niedługo zobaczysz maleństwo!!!Ja dziś byłam w laboratorium robić badania -morfologia, VDRL, ogólne moczu...i normalnie pierwszy raz trafiłam na tak niemiłą osobę w laboratorium!!! Do tej chwili się wściekam na myśl:(( Do tego pani rozwaliła mi żyłę i teraz na lewej ręce mam wielkiego siniaka a na prawej -skąd mi pobrała krew za drugim podejściem siniaka na 15cm przebiegu mojej nieszczęsnej żyły:(( Do tego w labaratorium okazało się że nie kupię u nich glukozy do OGTT (choć wcześniej się dowiadywałam czy muszę przynieść ze sobą) i jutro czeka mnie kolejne kłucie:((i kolejne rano bez śniadania:(( Chyba pójdę do innego laboratorium!! Pechowy dziś dzień chyba....:(( Pozdrawiam
Strona 5 - poprzednia, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, następna

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum