szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Ciąża (zdrowie i samopoczucie w ciąży, przebieg ciąży, wątpliwości, szpitale itp.)
temat - czy są już jakieś lipcóweczki 2008


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 2 - poprzednia, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, następna
Napisano: Treść:
karo
2007-11-26
Email
Witam czy są już jakieś dziewczyny które mają termin na lipiec? Ja jestem taka lipcóweczką,w piętek bylam u lekarza.Ale karte ciąży założymy za ok 2 tyg. Ciesze się bardzo,chociaż troche się boje.Czuje się rewelacyjnie.Pozdrawiam
pinkie
2007-12-07
10:35:34
Email
Skąd jesteście dziewczyny? Ile macie lat? Ja jestem z Łodzi, mam 30 lat, 18miesięcznego synka Tomaszka. No i 8-letni staż małżeński.
magda.ant
2007-12-07
10:43:01
Email
Hej!pewnie moje pytania są śmieszne dla dziewczyn które już są mamami....to moja pierwsza ciąża i bardzo się nią przejmuje:)a wszystko co sie dzieje jest dla mnie zupełnie nowe! większość dziewczyn pisze że wymiotują a mi jest tylko odrobine niedobrze, szczególnie w autobusie - teraz już mi to nie grozi:) no i na widok i zapach mięsa...Ciesze się że Twoje elektrolity są w porządku:)
magda.ant
2007-12-07
10:44:37
Email
Hej! ja jestem z Poznania mam 25lat i 3letni staż małżeński No i jak już wspominałam to moja pierwsza ciąża:)
pinkie
2007-12-07
11:34:36
Email
Coś Ty, jakie śmieszne pytania? normalne, jak w każdej ciąży. Widzisz , ja jestem w drugiej i nie jest tak samo jak w pierwszej. Słyszałam, ze drugie dziecko chowa się zupełnie inaczej. Mam więc nadzieję, ze to drugie będzie od razu przesypiało noce, bo to pierwsze do dziś sie budzi kilka razy w nocy ;)
magda.ant
2007-12-07
11:52:35
Email
Straszni ci zazdroszcze że masz juz jedno maleństwo...choć pewnie nieźle daje ci w kość:) Ja chciałam mieć dziecko już od dawna, zaraz po ślubie, jeszcze na studiach ale mój mąż nie chciał..aż teraz po prostu sie przytrafiło:)i on bardzo sie cieszy a ja jestem baaardzo szczęśliwa:)trochę problemów z pracą ale liczę że wszystko się ułoży:) Co do elektrolitów....wymiotując traci sie głównie potas więc jeśli bardzo wymiotujesz a możesz pić polecam sok pomidorowy -nie każdy go lubi, ale zawiera dużo potasu i sodu...
pinkie
2007-12-07
12:26:48
Email
Spróbuję, ale w ogóle to nie mogę pić napoi niegazowanych. STrasznie mnie to dziwi, bo wcześniej nie piłam gazowanych, a teraz tylko po takich czuję sie dobrze. Jak napiję sie zwykłej wody niegazowanej, to wymiotuję, albo strasznie mnie muli i wreszcie odbija mi się tak, ze prawie wymiotuję. Herbaty też nie mogę. DO soków dolewam sobie wody gazowanej i tak wypijam - inaczej nie daję rady. Wybieram wody wysoko zmineralizowane, zeby właśnie uzupełniać elektrolity.
JOLA-JOLKA
2007-12-07
13:48:26
Email
Mnie też nie bolą piersi.Z pierwszą bardzo mnie bolały.Teraz mam większe mdłości niż przy pierwszej.
OLIWKA12
2007-12-07
18:01:45
Email
Cześć dziewczyny.mam 30 lat,jestem z okolic gdyni i choć jest to moja druga ciąża to każdy dzień jest dla mnie zagadką.w pierwszej przez 9 mieś.mogłam góry przenosić.NIGdY mnie nic nie bolało .pod koniec tylko kręgosłup itp.a syn ur.się 5 kg.teraz robię 2 razy podchody zeby wejsc do sklepu bo tak mnie mdli,piersi mnie bolą,a płacze na zawołanie.
pinkie
2007-12-10
08:33:56
Email
Dziewczyny, mam nadzieję, ze te odmienne uczucia w drugiej ciąży świadczą o tym, ze dziecko będzie przeciwnej płci niz to pierwsze ;) co Wy na to? Ja marze o córeczce!
oliwka12
2007-12-10
13:01:57
Email
pinke wyciągnęłaś mi to z ust.pocichutku też tak sobie myślę .też marzę córce.pracowaliśmy nad nią w 10 dzień cyklu więc jest nadzieja.
karo
2007-12-10
15:36:50
Email
Witajcie ja w pętek byłam u ginki no i serduszko już biło:)z czego się bardzo ciesze.Co do tych skurczy t je tez je miałam takie dziwne bóle jak by przed miesiączką,teraz mi już przeszły,ale moja ginka stwierdziła że to normalne
JOLA-JOLKA
2007-12-11
10:52:36
Email
Ja byłam na Usg w poprzedni poniedziałek.To był 6tc i serce też już biło i pęcherzyk miał 3,5mm.Stwierdzili, że w normie.Też mam inne dolegliwści niż przy poprzedniej ciąży i mam nadzieję, że to będzie dziewczynka.Mój gin.twierdzi, że bóle okresowe w ciąży są nie wskazane, gdyż jego zdaniem to skurcze.Kazał brać nospę i leżeć.Pozdrawiam
oliwka12
2007-12-13
21:07:29
Email
no jak tam dziewczyny samopoczucie?mdłości w normie?bo mnie bardzo wzdęcia męczą.nie umiem wytłumaczyć domownikom ze mój brzuszek to nie jest jeszcze ten brzuszek tylko powietrze.powiedzcie -jest to skutek złej diety czy tak poprostu ?
pinkie
2007-12-14
07:21:43
Email
Ile kobiet tyle 'przypadłości ciążowych'. Jedne mają torsje, inne wzdęcia, jeszcze inne zaparcia. Ja tez mam mały brzuszek, ale mi został po pierwszym dziecku. Mam nadziej, ze po drugim uda mi się go zrzucić.
JOLA-JOLKA
2007-12-14
10:35:00
Email
Hej.Wczoraj byłam u gina. na kontroli.Powiedział, że wszystko w normie, ale zaleca leżenie.Wczoraj nie mogłam dopiąc spodni, w których chodziłam jeszcze dwa tygodnie temu.Pozdrawiam
pinkie
2007-12-17
14:22:13
Email
hej, ale sie wściekłam w piatek. Zwolniłam się z pracy 2 godz przed końcem, zeby jechac na pierwsze USG, zajeżdżam, a tu: APARAT SIę ZEPSUł. Oczywiście nie wpadli na to, zeby pacjentki powiadomić telefonicznie (no gdzie tam, przeciez to państwowa placówka). No i zapisano mnie na jutro. Znowu będę miała godziny na minusie... wrrrrrrrrrr Ale przede wszystkim byłam zła na to, ze nie zobaczyłam swojego dziecka!
oliwka12
2007-12-17
19:54:03
Email
nie przejmuj się i nie denerwuj bo dzidziusiowi zaszkodzisz.będziesz robić test na przezierność karkową?
pinkie
2007-12-18
07:14:24
Email
Nie... A co to daje? I tak nie usunęłabym ciąży. Nie będę się denerwować. WYbieram się na USG 4D w 20tym tygodniu - takie dokładne
oliwka12
2007-12-18
16:22:23
Email
pinkie.tak tylko pytam.idę w piątek na usg.więc się zastanawiam co robić.podenerwowac 10 min.czy myślec jeszcze 6 mieś.Ale słyszałam też o pomyłkach lekarzy...
Kasia:)
2007-12-18
21:38:02
Email
Hejka,Pinkie a nie mialas tego badanego z Tomusiem????To jest usg na ktorym lekarz mierzy fald karkowy ,kosc nosowa,udowa i inne ok 13 tyg,raczej standardowe badanie,drugie z pomiarami wykonuje sie ok 20-22 tyg haha przynajmniej 2 lata temu tak bylo :)Mysle ze czasem oni badaja i nawet nic nie mowia,tylko umawiaja sie ok 13 tyg i tyle :)
pinkie
2007-12-19
07:32:02
Email
Nie, nie miałam tego badania, bo go zwyczajnie nie chciałam. Pierwsze USG miałam na słabym sprzecie, nic tam nie było widać. Po prostu wierzę, ze wszystko będzie dobrze i tyle. Gdyby lekarz mi powiedział ze cos jest źle, zaczełabym się denerwować, do histerii włącznie. Uważam ze i tak takiemu dziecku nie da się pomóc. Mam wrażenie, ze to badanie robi się po to, zeby podjać decyzję: czy urodzić, czy nie. Usunęłybyście dziecko w wadami genetycznymi? Ja raczej nie. Po to Bóg dał mi rozum i zdrowe kończyny, zebym mogła przyjmować od niego wszystko inne. Co innego, gdy matka już urodziła wadliwe dziecko i jest podejrzenie, ze drugie będzie chore. To USG w 20tym tyg tez daje nadzieję na pomoc medyczną, gdy np serce trzeba zoperować. Ja również czytałam o wielu pomyłkach lekarzy. Sprzęt nie jest na tyle dokładny, zeby jednoznacznie określić wadę. Czytałam wypowiedzi na jakimś forum dziewczyn po tym badaniu. Tylko strach i stres i rozpacz. Niepotrzebne mi to. Ja się tak nie denerwuję. Przyjmę co będzie.
Wczoraj miałam USG. Bardzo miła pani dr zachwycała sie śliczną dzidzią. Widziałam, jak się delikatnie porusza, widziałam rączki i nóżki - choć lekarka poprawiła mnie, ze to zalążki kończyn dopiero. Ma całe 3 cm, wszysto w najlepszym porządku. Od razu humorek mi się poprawił.
pinkie
2007-12-19
07:36:26
Email
Oliwka, prawdziwe nerwy przychodzą nie na badaniu, tylko gdy lekarz powie, ze masz NT 3,1 i każe zrobić badania genetyczne. Wtedy stres będzie paromiesięczny. Poczytaj sobie forum to moze ci przejdzie ochota na badanie :)
karo
2007-12-19
13:48:04
Email
Ja jakoś się nie zastanaiwałam nad tym badaniem,ale chyba wolałabym nie wiedzieć że rbi mi akurat to badanie.Za bardzo jestem panikara niepotrezbnie bym się stresowała. Jutro kolejna wizyta,ciekawe ile moja dzidzia urosła.
oliwka12
2007-12-19
19:44:46
Email
wiecie co dziewczyny?zastanawiam się nad tym badaniem nie dlatego zeby ununąć czy nie.ja chciałabym usłyszeć ze jest wszystko w porządku po prostu.jutro idę na usg więc cała noc przedemną do myślenia.
JOLA-JOLKA
2007-12-20
13:26:49
Email
Cześć.Powiedzcie mi dziewczyny co ile robi się USG?Ja miałam w 6tyg., a Wy piszecie o kolejnych.Mierzenia karczku.Czy powinnam teraz zrobić kolejne?Mój gin.nic mi nie mówi.Teraz żeby zmierzyć ten karczek, to w którym?Raz piszecie, że w 10tyg., a innym razem, że w 13tyg.Pozdrawiam
pinkie
2007-12-20
13:58:47
Email
Wszędzie czytałam, ze zalecane są 3 USG - na początku ciąży - zeby stwierdzić, czy nie jest pozamaciczna, ile jest płodów w macicy. drugie - ok. 20-22 tydz- sprawdza sie rozmiary płodu, czy prawidłowo sie rozwija (4D - dla dociekliwych) no i ostatnie - przed porodem - zeby zobaczyć w jakiej pozycji jest dziecko. Oczywiście można robić USG tak często jak się chce. Badanie na przeziernośc karkową robi się w 11-13 tyg. Można do tego dołaczyć test PAPP-a jeżeli matka jest z grupy ryzyka.
karo
2007-12-21
13:07:47
Email
Cześć ja w sumie miałam 3 wizyty i na wszytkich miałam usg,nastepne mam 09.01 mam przyjść do szpitala i zrobimy dokładniejsze.Serducho waliło,wszytko w porządku dzidziuś rośnie.Jestesmy szcęśliwi.
magda.ant
2007-12-21
16:09:39
Email
Byłam dziś u gina. Maluch rośnie CRL 19,2 i nawet już ładnie wyszedł na zdjęciu:) Krwiak w kosmówce jeszcze sie nie zresorbował do końca więc nadal mam prowadzić "oszczędzający tryb życia" Jeśli wszystko będzie dobrze nast. wizyta 21. stycznia.
oliwka12
2007-12-21
21:55:52
Email
cześć dziewczyny.byłam wczoraj na usg .maluszek machał radośnie raczkami inóżkami!był to tak cudowny widok ,że popłakałam się.przezierności nie robiłam bo mam poczekać jeszcze 2 tygodnie.czy zrobię ?nadal nie wiem.
JOLA-JOLKA
2007-12-27
09:48:19
Email
Cześć kochane.W sobote zaczełam krwawić i trafiliśmy do szpitala.Zrobili badania i USG i wyszło dobrze.Nie wiedzą skąd te krwawienie.Strasznie się bałam.Kazali leżeć i nic nie robić.Na USG maluch wygladał super.Strasznie się kręcił i ruszał nóżkami i rączkami.Idę leżeć.Pozdrawiam
Strona 2 - poprzednia, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, następna

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum