szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Ciąża (zdrowie i samopoczucie w ciąży, przebieg ciąży, wątpliwości, szpitale itp.)
temat - czy są już jakieś lipcóweczki 2008


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 3 - poprzednia, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, następna
Napisano: Treść:
karo
2007-11-26
Email
Witam czy są już jakieś dziewczyny które mają termin na lipiec? Ja jestem taka lipcóweczką,w piętek bylam u lekarza.Ale karte ciąży założymy za ok 2 tyg. Ciesze się bardzo,chociaż troche się boje.Czuje się rewelacyjnie.Pozdrawiam
pinkie
2007-12-17
14:22:13
Email
hej, ale sie wściekłam w piatek. Zwolniłam się z pracy 2 godz przed końcem, zeby jechac na pierwsze USG, zajeżdżam, a tu: APARAT SIę ZEPSUł. Oczywiście nie wpadli na to, zeby pacjentki powiadomić telefonicznie (no gdzie tam, przeciez to państwowa placówka). No i zapisano mnie na jutro. Znowu będę miała godziny na minusie... wrrrrrrrrrr Ale przede wszystkim byłam zła na to, ze nie zobaczyłam swojego dziecka!
oliwka12
2007-12-17
19:54:03
Email
nie przejmuj się i nie denerwuj bo dzidziusiowi zaszkodzisz.będziesz robić test na przezierność karkową?
pinkie
2007-12-18
07:14:24
Email
Nie... A co to daje? I tak nie usunęłabym ciąży. Nie będę się denerwować. WYbieram się na USG 4D w 20tym tygodniu - takie dokładne
oliwka12
2007-12-18
16:22:23
Email
pinkie.tak tylko pytam.idę w piątek na usg.więc się zastanawiam co robić.podenerwowac 10 min.czy myślec jeszcze 6 mieś.Ale słyszałam też o pomyłkach lekarzy...
Kasia:)
2007-12-18
21:38:02
Email
Hejka,Pinkie a nie mialas tego badanego z Tomusiem????To jest usg na ktorym lekarz mierzy fald karkowy ,kosc nosowa,udowa i inne ok 13 tyg,raczej standardowe badanie,drugie z pomiarami wykonuje sie ok 20-22 tyg haha przynajmniej 2 lata temu tak bylo :)Mysle ze czasem oni badaja i nawet nic nie mowia,tylko umawiaja sie ok 13 tyg i tyle :)
pinkie
2007-12-19
07:32:02
Email
Nie, nie miałam tego badania, bo go zwyczajnie nie chciałam. Pierwsze USG miałam na słabym sprzecie, nic tam nie było widać. Po prostu wierzę, ze wszystko będzie dobrze i tyle. Gdyby lekarz mi powiedział ze cos jest źle, zaczełabym się denerwować, do histerii włącznie. Uważam ze i tak takiemu dziecku nie da się pomóc. Mam wrażenie, ze to badanie robi się po to, zeby podjać decyzję: czy urodzić, czy nie. Usunęłybyście dziecko w wadami genetycznymi? Ja raczej nie. Po to Bóg dał mi rozum i zdrowe kończyny, zebym mogła przyjmować od niego wszystko inne. Co innego, gdy matka już urodziła wadliwe dziecko i jest podejrzenie, ze drugie będzie chore. To USG w 20tym tyg tez daje nadzieję na pomoc medyczną, gdy np serce trzeba zoperować. Ja również czytałam o wielu pomyłkach lekarzy. Sprzęt nie jest na tyle dokładny, zeby jednoznacznie określić wadę. Czytałam wypowiedzi na jakimś forum dziewczyn po tym badaniu. Tylko strach i stres i rozpacz. Niepotrzebne mi to. Ja się tak nie denerwuję. Przyjmę co będzie.
Wczoraj miałam USG. Bardzo miła pani dr zachwycała sie śliczną dzidzią. Widziałam, jak się delikatnie porusza, widziałam rączki i nóżki - choć lekarka poprawiła mnie, ze to zalążki kończyn dopiero. Ma całe 3 cm, wszysto w najlepszym porządku. Od razu humorek mi się poprawił.
pinkie
2007-12-19
07:36:26
Email
Oliwka, prawdziwe nerwy przychodzą nie na badaniu, tylko gdy lekarz powie, ze masz NT 3,1 i każe zrobić badania genetyczne. Wtedy stres będzie paromiesięczny. Poczytaj sobie forum to moze ci przejdzie ochota na badanie :)
karo
2007-12-19
13:48:04
Email
Ja jakoś się nie zastanaiwałam nad tym badaniem,ale chyba wolałabym nie wiedzieć że rbi mi akurat to badanie.Za bardzo jestem panikara niepotrezbnie bym się stresowała. Jutro kolejna wizyta,ciekawe ile moja dzidzia urosła.
oliwka12
2007-12-19
19:44:46
Email
wiecie co dziewczyny?zastanawiam się nad tym badaniem nie dlatego zeby ununąć czy nie.ja chciałabym usłyszeć ze jest wszystko w porządku po prostu.jutro idę na usg więc cała noc przedemną do myślenia.
JOLA-JOLKA
2007-12-20
13:26:49
Email
Cześć.Powiedzcie mi dziewczyny co ile robi się USG?Ja miałam w 6tyg., a Wy piszecie o kolejnych.Mierzenia karczku.Czy powinnam teraz zrobić kolejne?Mój gin.nic mi nie mówi.Teraz żeby zmierzyć ten karczek, to w którym?Raz piszecie, że w 10tyg., a innym razem, że w 13tyg.Pozdrawiam
pinkie
2007-12-20
13:58:47
Email
Wszędzie czytałam, ze zalecane są 3 USG - na początku ciąży - zeby stwierdzić, czy nie jest pozamaciczna, ile jest płodów w macicy. drugie - ok. 20-22 tydz- sprawdza sie rozmiary płodu, czy prawidłowo sie rozwija (4D - dla dociekliwych) no i ostatnie - przed porodem - zeby zobaczyć w jakiej pozycji jest dziecko. Oczywiście można robić USG tak często jak się chce. Badanie na przeziernośc karkową robi się w 11-13 tyg. Można do tego dołaczyć test PAPP-a jeżeli matka jest z grupy ryzyka.
karo
2007-12-21
13:07:47
Email
Cześć ja w sumie miałam 3 wizyty i na wszytkich miałam usg,nastepne mam 09.01 mam przyjść do szpitala i zrobimy dokładniejsze.Serducho waliło,wszytko w porządku dzidziuś rośnie.Jestesmy szcęśliwi.
magda.ant
2007-12-21
16:09:39
Email
Byłam dziś u gina. Maluch rośnie CRL 19,2 i nawet już ładnie wyszedł na zdjęciu:) Krwiak w kosmówce jeszcze sie nie zresorbował do końca więc nadal mam prowadzić "oszczędzający tryb życia" Jeśli wszystko będzie dobrze nast. wizyta 21. stycznia.
oliwka12
2007-12-21
21:55:52
Email
cześć dziewczyny.byłam wczoraj na usg .maluszek machał radośnie raczkami inóżkami!był to tak cudowny widok ,że popłakałam się.przezierności nie robiłam bo mam poczekać jeszcze 2 tygodnie.czy zrobię ?nadal nie wiem.
JOLA-JOLKA
2007-12-27
09:48:19
Email
Cześć kochane.W sobote zaczełam krwawić i trafiliśmy do szpitala.Zrobili badania i USG i wyszło dobrze.Nie wiedzą skąd te krwawienie.Strasznie się bałam.Kazali leżeć i nic nie robić.Na USG maluch wygladał super.Strasznie się kręcił i ruszał nóżkami i rączkami.Idę leżeć.Pozdrawiam
magda.ant
2007-12-30
18:29:05
Email
Hej!Jola nic sie nie martw!Leżenie działa cuda!!!!ja plamiłam przez kilka dni, ale leżałam naprawdę grzecznie i wszystko się unormowało:)Jutro po miesiącu przerwy wracam do pracy....Będzie dobrze!!!Trzymaj się dzielnie!!!Pozdrowienia dla Ciebie i Maluszka:)
pinkie
2007-12-31
08:18:44
Email
Jolka, trzymaj sie! Mnie juz zupełnie się żołądek rozregulował. Wymiotowałam po kilka razy na dzień. Za dużo mięcha i tłuszczu na raz...
JOLA-JOLKA
2007-12-31
14:11:30
Email
Witam.Plamienie minęło.tfu,tfu, ale brzuch pobolewa.Odwarzna jesteś magda.ant, że wracasz do pracy.Ja bym się bała.Kiedyś już poroniłam po krwawieniu i ja raczej szybko nie wrócę.Wtedy strasznie przeżyłam Tą stratę i nie chcę ryzykować.W środę idę na kontrol i na USG.Całymi dniami leżę.Mam nadzieję, że brzuch się uspokoi i będę mogła wsać.Pozdrawiam
pinkie
2008-01-03
10:21:04
Email
Co u Was, dziewczyny? jakos nam się rozmowa nie klei ;) Ja postanowiłam od nowego roku więcej się uśmiechac i nie dać zawładnać sobą tym ohydnym mdłościom. Gdyby jeszcze synek dał mi pospac w nocy, to byłabym zupełnie happy. Dobrze, ze choc w pracy mogę wypoczać, hehehe.
magda.ant
2008-01-03
17:56:46
Email
Hej!Ja od tygodnia znów chodzę do pracy:)i wszystko jest w zupełnym porządku:)mam nadzieję że plamienie już się nie powtórzy:) Mdłości prawie nie mam:) Tylko jeden problem jestem w 11tyg i jak dotąd schudłam 4kg i nie mogę tego odrobić:( Jak tam u Was było dziewczyny w 2 ciąży? od kiedy zaczęłyście tyć i ile? I kiedy wreszcie pojawi się ten cudowny brzuszek?!? Pozrawiam
JOLA-JOLKA
2008-01-03
20:57:54
Email
Witam.Właśnie wróciłam od gina.byłam na kontroli.Kazał zrobić mi USG miedzy 11, a 13 tyg.Ogólnie powiedział, że wszystko dobrze.tfu,tfu.Mówiłam, że brzuch boli, a on twierdzi, że to zrosty po poprzedniej cesarce.Mam brać duphaston i nospę, bo nadal mam bóle jakby okresowe.Kazał dużo leżeć, a szczególnie jak mnie boli.Co do mdłości, to też mam.I to straszne.Takich nie miałam przy Mateuszku.Mi przy poprzedniej ciąży brzuch znacznie się powiekszył około 5 miesiąca.Pozdrawiam
maja77
2008-01-04
16:01:16
Email
Witam, ja też chcę się zapisać Maja (30 lat jeszcze ;))- wstępny termin 28.07 - ciąża druga, synek Tomek(c.c.)ma ponad 2 latka - zresztą może część mamuś mnie kojarzy z tego forum. No cóż ja też zaczęłam plamieniem w 6 tygodniu i narazie jestem na zwolnieniu - w sumie czuję się dobrze biorę duphaston i dużo wypoczywam, ale już chce mi się wrócić do pracy :). pozdrawiam wszystkie lipcóweczki i mam nadzieję że będziemy w kontakcie.
pinkie
2008-01-15
13:42:40
Email
Hej, Maja, mamy podobną sytuację, mój półtoraroczny synek to tez Tomek :), a ja mam 30 lat.Po porodzie będę miała już 31 Jeszcze nic nie przytyłam. A Wy? Moze dlatego,ze jak gotuję, to potem juz mi sie jeść nie chce...
magda.ant
2008-01-15
15:52:26
Email
Witam wszystkie mamy!Strasznie cicho u nas... Ja tez nic nie przytyłam a nawet schudłam 4kg i nie mogę tego odrobić. Od 3 tygodni znów chodzę do pracy i jak narazie wszystko jest dobrze:)nawet się lepiej czuję:)21 stycznia wizyta u ginekologa i już się nie mogę doczekać aż zobaczę swoje maleństwo:)Jak myślicie dziewczyny co nosicie w brzuszkach? Ja od początku ciąży mam przeczucie że to dziewczynka:)))Pozdrawiam
maja77
2008-01-15
18:43:18
Email
No hej, ja też od zeszłego tygodnia wróciłam do pracy, czuję się dobrze a w piątek idę na USG (genetyczne) więc myślę, że to i owo zobaczę:)) - szczególnie to owo ;). Co do wagi to na początku trzymałam reżim aby się nie objadać, ale przez ostatnie 3 tygodnie przybyło nas 2 kg :). pozdrawiamy
karo
2008-01-17
16:38:37
Email
Witajcie dziewczyny dawno tu nie zaglądałam.U mnie wszystko ok,w tamtym tygodniu miałam takie szczegółowe badania usg miedzy innymi była tez mierzona przezierność karkowa.Moja ginka nic się nie odzywała że to jest to badanie,jak wychodziałam z gabinetu to sama się jej zapytałam.Lekarze pewnie nie mówią żeby się nie martwić na zapas. Moja dzidzia rośnie,płci jeszcze nie znamy ale ja mam cały czas przeczucie że to będzie chłopak:)Mdłości i inne dolegliwości mnie ominęły na całe szczęście.Brzuszek już się zaczyna zaokrąglać chociaż jeszcze nie przytyłam.Waga stoji w miejscu.Pozdrawiam
JOLA-JOLKA
2008-01-17
17:08:56
Email
Witajcie dziewczyny.Ja nadal mam straszne mdłości.Wczoraj się ważyłam i schudłam 4kg.Brzuszek się zaokrągla, a ja nie mogę jeść.Wczoraj miałam USG i wyszło dobrze.W poniedziałek idę do gin. i może da mi coś na mdłości.Pozdrawiam
pinkie
2008-01-18
08:59:27
Email
Jolka, od kiedy zaczełam łykać witaminy prenatal Complex z firmy Puritans Pride - przestałam miec mdłości! A miałam strrrraszne. A to dlatego, ze w kapsułkach jest imbir - najlepszy lek na mdłości oraz olejek miętowy. Jezeli nie chcesz łykać witamin, to spróbuj ćwierć łyżeczki imbiru na łyk wody - kilka razy dziennie - to naprawdę pomaga. Ja wzięłam witaminy, bo stwierdziłam, ze skoro tyle wymiotuję, to pewnie mogę mieć braki w organiźmie. Teraz tylko wymiotuję od czasu do czasu ;)
JOLA-JOLKA
2008-01-18
10:37:27
Email
Dzięki.Słyszałam coś o imbirze.Spróbuję
karo
2008-01-18
14:50:16
Email
Kiedyś słyszałam że wąchanie imbiru też pomaga.Moja znajoma ma straszne mdłości lekarz przepisał jej jakieś czopki. Ja też bałam prenatal complex,ale mi się skończył.Tam nawet w ulotce jest napisane że ten imbir i olejek zapobiega mdłością.
pinkie
2008-01-21
09:12:26
Email
Odliczam dni do porodu ;)
magda.ant
2008-01-21
15:12:33
Email
Hej! podoba mi sie twój pomysł pinkie:) Byłam u ginekologa. Krwiak w kosmówce sie zresorbował:))))) odstawiła mi luteine:)))))))))Maluszek rośnie -ma już 6,7cm:) Kazała mi zacząć brać witaminy..tylko mam trochę wątpliwości, wszystkie z was miały oznaczone NT ja jestem w 13 tyg a ona oznaczyła mi tylko CRL... Jak myślicie pójść gdzieś prywatnie żeby zrobić usg jeszcze raz? Powiedziała że ona radzi zrobić USG 3D koło 25 tygodnia i że to wystarczy...jednak trochę się martwię....
JOLA-JOLKA
2008-01-21
15:41:18
Email
Mi też oznaczyli tylko CRL 68mm, BPD 17mm i FL 7,6mm i nic więcej.Pozdrawiam
karo
2008-01-21
16:03:57
Email
Moja koleżanka robiła to usg3d ale ono jest dosyć drogie bo od 25-350,też chcieliśmy zrobić ale teraz się zastanawiamy to jednak spory wydatek. Dziewczyny na www.niemowlak.pl lub www.niemowle.pl jest fajny kalkulator i tam możne sobie np sprawdzić wyniki z usg [img]http://www.suwaczek.pl/cache/d4de37b931.png[/img]
magda.ant
2008-01-21
22:05:46
Email
Hej!rzeczywiście fajny ten kalkulator:)tylko wynik wychodzi o 2 dni inny niż u mojej ginekolog ale to chyba bez różnicy:))) USG 3D jest drogie -w Poznaniu chyba najtańsze jest w Szpitalu Raszei na Mickiewicza Myślę że koło 25tygodnia jednak je zrobię...ostatecznie do ginekologa chodzę na NFZ więc w sumie cała opieka w ciąży nie wyjdzie tak drogo:)
pinkie
2008-01-22
07:43:15
Email
Dziewczyny, 3D najlepiej robi się w 20-22 tyg. Lekarka powiedziała ci o 25tyg, bo chodziło jej pewnie o takie zwykłe, ok 30go tyg robi się ostateczne. Chodzi o to, ze gdyby było coś nie tak - odpukać, to juz 20-22tygodniowemu malcowi można pomóc. Ja byłam w poprzedniej ciaży na 4D i teraz tez się wybieram.U nas to kosztuje 250-350zł, zależy gdzie się robi. Ale uważam, ze warto.Nawet nie po to, zeby zobaczyć go w trójwymiarze, tylko zeby dokładnie zbadać narządy i przepływy.
pinkie
2008-01-22
07:43:49
Email
Ja nie miałam NT, już pisałam wcześniej, ze nie chcę tego badania.
maja77
2008-01-22
17:57:18
Email
No witam - my też po usg - 3d wraz z NT i innymi wskaźnikami. Ogólnie z dzidzią jest wszystko ok - ma 7 cm, tylko troszkę ma podwyższone NT (26 mm) wiek z usg 13 tygodni - więc o 1 tydzień do przodu :).A i nie widać narazie wyraźnego siusiaczka :). Na podstawie różnych wskaźników lekarz ocenił, że należę do grupy o niskim ryzyku wad :). Więc czekamy i rośniemy:). Pozdrawiamy wszystkie lipcóweczki:)
maja77
2008-01-22
17:57:59
Email
Aha koszt w Krakowie - 200 zł
pinkie
2008-01-29
10:02:36
Email
Wczoraj poczułam ruchy dziecka (myślę o dziewczynce, więc mówię : poczułam jak ONA się rusza). Śpię prawie na brzuchu i własnie jak się położyłam, to poczułam. Już kiedyś to miałam, więc teraz jest mi łatwiej rozpoznać.
jola-jolka
2008-01-29
10:15:58
Email
Witam.Mąż kupił mi cherbatę imbirową.Ochyda.Nie mogę tego pić.Mdłości mam nadal.
pinkie
2008-01-29
11:17:27
Email
spróbuj zmielony imbir połknac i popic woda - nie musisz czuc smaku całej szklanki.
pinkie
2008-01-30
07:59:43
Email
Teraz, gdy nie mam mdłości przed wymiotami po prostu nie wiem, kiedy zwymiotuję ;) Wczoraj rozmawiałam z teściowa przez telefon i nagle po prostu ze mnie chlusnęło. Zwymiotowałam chyba ze 2 litry... Dobrze, ze mąż to zauważył i przejął słuchawkę, bo teściowa nie wiedziałaby co się dzieje :)
magda.ant
2008-01-30
13:13:52
Email
Witam wszystkie przyszłe mamy:) Przeziębiłam się:( Mam katar, podwyższona temperatura i ogólnie źle się czuje:( Macie jakieś domowe sposoby które można stosować w ciąży? Bo mi nic poza herbata z cytryną nie przychodzi do głowy...Powinnam zadzwonić do mojego ginekologa czy poczekać kilka dni? Co do wymiotów to bardzo Wam dziewczyny współczuje...ja poza małymi nudnościami na początku nie miałam takich problemów....Trzymajcie się cieplutko i uważajcie na siebie!!! Pozdrawiam!! PS Pinkie jak czuć ruchy dziecka?
pinkie
2008-01-30
14:34:08
Email
Jest mnóstwo metod na przeziębienie :) ale nie idź do gina tylko do internisty, gin niewiele Ci pomoże. Co możesz? Herbata lipowa, miód, czosnek, sok z malin (na gorąco i z tabasco - super działa na katary i chore gardła - najlepiej jeszcze z pół kieliszkiem wódki :)), rutinoscorbin, wapno, syrop z cebuli,można też paracetamol w krytycznych momentach. Ale może lepiej idź do lekarza, bo jeżeli to infekcja bakteryjna to może trzeba będzie wziąć antybiotyk.
A ruchy dziecka...można pomylić z ruchami jelit. Ja to czuję teraz jakby rybka pływała w moim brzuchu i miziała mnie od środka .
Strona 3 - poprzednia, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, następna

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum