szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Ciąża (zdrowie i samopoczucie w ciąży, przebieg ciąży, wątpliwości, szpitale itp.)
temat - termin na kwiecień 2008


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 2 - poprzednia, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, następna
Napisano: Treść:
kasia22
2007-11-20
Email
zakładam ten temat, ponieważ sama mam termin porodu na kwiecień 2008, dokładnie na 20 kwietnia. Czy są dziewczyny, które też tak jak ja będą rodzić w kwietniu. Piszcie
kasia22
2007-12-07
14:03:34
Email
A i jeszcze plecy - krzyż - dają o sobie znać, szczególnie wieczorem. Czasmi mnie tak bolą, że mi się płakać chce, ale na szczęście nie jest tak cały czas, bo bym nie wytrzymała. :-)
kasia22
2007-12-07
14:04:33
Email
A no i jeszcz czasem złapie mnie kurcz w śródstopiu - okropny ból!!
grubasek
2007-12-08
09:33:42
Email
Cześć dziewczyny!!! Ja też mam termin na 20 kwietnia. Oczywiście po ostatnim USG przesunęło się na 8, ponieważ maluszek w 20 tygodniu ważył 400g.Wspoczuje z tymi pleckami. Ja na razie nie mam z nimi problemow. Chodze do pracy, a tygodnie mijaja tak szybciutko. Brzuszek jest juz widoczny (do 20 tygodnia prawie go nie bylo), a ja wstajac z lozka czuje sie jakbym w ogole nie miala miesni brzucha. Zapisalyscie sie juz do szkoly rodzenia? Pozdrawiam.
kasia22
2007-12-08
10:55:51
Email
No widze że zaczyna się tu na forum coś dziać. Przybywa kolejnych kwietniówek!!! Fajnie. Witam Cię grubasek!!!!!!!! To widzę, że też masz duzego dzidziusia w brzuszku, mój Macius jak juz pisałam, 6 grudnia na usg miał 485g to jeszcze więcej, niz Twój dzidziuś. A kiedy miałaś USG?? i wiesz co będzię?
kasia22
2007-12-08
10:58:51
Email
Zapomniałam dodać, że ja jestem juz w 21 tygodniu, no prawie juz 22. A dziś czekamy na zofiks, bo miał mieć dziś usg, ciekawe co tam sie pokaże??? ;-)
kasia22
2007-12-08
11:01:48
Email
A do szkoły rodzenia się jeszcze nie zapisałam. Musze dopiero zapytać mojego lekarza co i jak z tą szkołą u nas i wtedy z mężem zdecydujemy.
zofiks
2007-12-08
20:48:07
Email
Cześć miłe koleżanki:) wychodzi na to ze mój bobas jest juniorem w tym gronie. Po dzisiejszym USG termin mam na 27 kwietnia:) jestem w 19 tygodniu więc trochę za wcześnie poszłam na to USG ale nie mogłam się już doczekać, żeby dowiedzieć się jak tam rośnie moje małe:)
zofiks
2007-12-08
20:52:29
Email
Ale to fajne uczucie usłyszeć serce maleństwa i zobaczyć jak bije:)ciągle jestem pod wrażeniem. Tylko kurcze skulił się i nie widać było co tam krył między kulasami... miałyście jakieś przeczucia i do płci? no bo ja ciągle nie wiem czy córa czy synek chociaż intuicja mi mówi, że chłopak.
zofiks
2007-12-08
20:56:51
Email
A do szkoły rodzenia zgodnie z sugestią lekarza zapisze się około 28 tygodnia. No, to pozdrawiam Was i Wasze małe wierzgające kruszyny:)))
grubasek
2007-12-09
12:29:07
Email
No to Kasiu gratuluję maluszka. U mnie też ma być chłopczyk. Ciekawe czy nie okaże się on później dziewczynką (choć wyraźnie było widać peniska).
grubasek
2007-12-09
12:31:44
Email
aha, co do płci to nie miałam żadnych przeczuć. Czekaliśmy cierpliwie aż coś będzie widać. Najważniejsze aby wszystko było w porządku. Jak na razie, nie mam czym się martwić, więc z utęsknieniem czekam na Święta i trochę odpoczynku (dłuższego).
kasia22
2007-12-10
10:15:17
Email
Cześc dziewczyny. Poczatkowo chciałam mieć dziewczynkę. Później zrobiło sie to dla mnie obojętne,ale jak przez tydzień przed USG śnił mi sie tylko chłopczyk to zapragnłam chłopczyka no i sen okazał się rzeczywistością. Teraz Malutki MAcius w brzuszku dokazuje, a wczoraj nie mogłam usnąć tak sie wiercił i kopał mamusie. Może o pierwszej w nocy usnęłam.?, może później ale wcale nie mam mu tego za złe :-) Kocham to moje Maleństwo i każdy ruch jaki poczuję, wywołuje u mnie łezkę w oku ze szczęścia :-))))
kasia22
2007-12-10
10:21:34
Email
""No to Kasiu gratuluję maluszka. U mnie też ma być chłopczyk. Ciekawe czy nie okaże się on później dziewczynką (choć wyraźnie było widać peniska).""" No to jak wyraźnie było widac peniska, no to już chyba przesądzone :-))))) No to witamy kolejnego malutkiego forumowiczka :-)))))))))
kasia22
2007-12-12
12:43:58
Email
No dziewczyny co z Wami??? Nikt się nie odzywa?? Jak tam Wasze maleństwa??, Bo mój Maciuś to nie daje mi w nocy spać, tak szlejke w brzuszku. W sumie to jest coraz większy i się rozpycha, bo mu ciasno chyba :-))))
zofiks
2007-12-12
19:43:51
Email
Cześć, fajnie Ci Kasiu że już tak wyraźnie czujesz swojego Malucha. ja jestem tak ok 2 tygodnie wstecz i jak na razie to nic wyraźnego nie czuje. Dobrze, że byłam na własną rękę zrobić to badanie USG w sobotę (planowe mam na 21 grudnia ale już nie mogłam wytrzymać z ciekawości:))to chociaż wiem że wszystko ok. ale już się nie mogę doczekać tego, żeby tak wyraźnie czuć ruchy!
zofiks
2007-12-12
19:47:10
Email
Ale nie napisałam najważniejszego, hehe, mojemu bratu w niedziele urodził się synek:))))))))) moja kochana bratowa trochę się namęczyła, dziecko ważyło ponad 4,100, w końcu zrobili jej cesarkę. Wszystko jest dobrze z dzidziusiem i ze szczęśliwą mamą.śliczniutki jest:)
grubasek
2007-12-12
19:51:35
Email
No to gtratulacje dla szczęśliwego tatusia. Mój maluszek też się rozbija, ale nie mam przez to problemów ze spaniem. W dzień tak go wykołyszę (uczę wychowania fizycznego), że chyba po wieczornych własnych igraszkach ma dosyć. Tylko zastanawiam się czy jak bedzie większy to tez bedzie taki aktywny (to może byc trochę bolesna dla mamusi). Pozdrawiam Was cieplutko.
kasia22
2007-12-12
21:48:50
Email
Zofiks nic się nie przejmuj, ja jakieś 2 tygodnie temu też nie wiedziałam czy to co czuje to ruchy maleństwa, czy może w jelitach mi się coś przesuwa. Teraz to juz jestem pewna że to Maciusiek:-)) I Ty też to poczujesz na 100% lada dzień, że to maleństwo się rusza. I gratuluję synka u brata!!! To dużego bobasa mają :-) A jak będzie miał na imię?????????
kasia22
2007-12-12
21:53:16
Email
Grubasek, a to będzie Twój pierwszy dzieciaczek??? Wogóle to ci troche zazdroszczę tego, że ciągle jesteś w ruchu. Też bym chciała się poruszać trochę, choćby ze względu na bolące plecy, bo może jakieś ćwiczenia by mi pomogły, ale gdzie tam!! Trzebaby mnie zmusić, zebym coś poćwiczyła, zrobiłam sie taka leniwa, że szok. A wogóle to mój Malutki nie lubi jak mamusia się przemęcza. I właśnie wychodząc z takiego założenia nie chce mi się ćwiczyć :-(
kasia22
2007-12-13
11:12:02
Email
Dziewczyny!!!!!!! U mnie dziś słoneczko, z czego jestem bardzo zadowolona i pozywtywnie nastwiona do wszystkiego i wszystkich. Wcześnie dziś wstałam, zrobiłam prania i wypucowałam łazienkę. Jestem trochę zmęczona, ale zadowolona z siebie. Dziś w nocy mój Maluszek był w miarę spokojny, za to spokoju nie dawała mi zgaga. Musiałam o pierwszej w noy wstać i mleka sie napić. no i przeszło.
grubasek
2007-12-15
08:03:47
Email
Tak, tak, to mój pierwszy dzieciaczek. Ja byłam z klasą na wycieczce i oni śmigali na łyżwach, a ja mogłam tylko patrzeć, stojąc z boku. Za to dzisiaj mam w planie basen i poćwiczymy troszkę z maluszkiem. Kasiu może Ty też wybierz sie na basen? Całkiem fajniutko się pływa z malutkim brzuszkiem, a troche aktywności się przyda (oczywiście jeżeli lekarz nie zabronił).
grubasek
2007-12-15
08:05:23
Email
Współczuję problemów ze zgagą. Ja, szczerze mówiąc, na razie nie mam takich "prezentów" ze strony układu pokarmowego. Jedynie wstaję po 2-3 razy w nocy do toalety. Pozdrawiam Was szczęśliwe mamusie i życzę miłego weekendu.
kasia22
2007-12-15
19:41:31
Email
Może i fajnie byłoby pójść na basen, ale niestety jestem jakoś negatywnie nastawiona. Wydaje mi się, że za dużo tam przychodzi osób i to nie wiedomo kto jakie ma dolegliwości (chodzi mi o różne grzybice stóp, miejsc intymnych, itp.) z resztą i tak mam problemy upławami. Nie odważyłabym się pójść na basen, bo boję się że mogłoby to źle wpłynąć na moje dziciątko (nie chodzi mi o pływanie ale właśnie o te "różności", które ludzie przynoszą i wchodzą z tym do wody). Odraża mnie to. No to taka moja opinia na ten temat, ale przeciwniczką basenu wcale nie jestem. Gdybym miała w domu...to by było super!!!!!! pozdrówki :-)
zofiks
2007-12-16
17:54:24
Email
Cześć, jak tam minął weekend?ja dziś nie mogłam się wywlec z łózka rano i strasznie śpiąca coś jestem cały dzień. i taka to ta moja leniwa ciążowa niedziela:) a co do ćwiczenia w ciąży to ja też chodzę na basen i faktycznie bardzo fajnie popływać sobie z malcem w środku:). Ja mam siedzącą pracę więc po 8 godzinach siedzenia(+siedzenie w drodze do i z pracy) po prostu czuje że muszę się poruszać, no chyba, że mam takie dni jak dziś, hehe.
zofiks
2007-12-16
17:56:15
Email
A swoją drogą to fajne zajęcia wf - na lodowisku:)
zofiks
2007-12-16
18:09:31
Email
A i jeszcze jedno - w końcu poczułam takie nieśmiałe łaskotanie w brzuchu:) bardzo na to czekałam,a Wy jak, czujecie już wyraźnie swoje maleństwa?Ty Kasiu to pewnie tak, bo już ostatnio pisałaś, że nie spałaś w nocy bo synek się wiercił:). Wczoraj byłam odwiedzić mojego małego bratanka (ma już 1 tydzień;)), taki śliczniutki. Bratowa tylko taka bidulka zmizerniała po tej cesarce, ale oczywiście szczęśliwa bo ma już to swoje dziecko całe i zdrowe:), cały czas chce jeść:), najlepiej uspokaja się i usypia przy piersi, najchętniej spędzałby tak cały dzień:)A te ubranka, kocyki mikroskopijne skarpetki, to takie rozczulające. No, jeszcze 4 miechy i tez będziemy na tym etapie...
kasia22
2007-12-16
20:00:47
Email
Tak zofiks, ja czuje ruchy dzieciątka bardzo wyraźnie. Najbardziej w trakcie jazdy samochodem i oczywiście jak chcę zasnąć, chociaż nie codziennie. Teraz jak tu siedzę , to też macha nóżkami :-) Ale ja mam dziś potwornego doła. Rycze cały czas, o czym kolwiek bym sobie nie pomyślała to mi sie płakać chce. A zwłaszcza o świętach, nie wiem, jakoś w tym roku mnie nie cieszą, a przynajmniej nie dziś. Chyba wszystko przez te hormony, ale na prawdę, nic mi się nie chce i wogóle lipa :-( Dobrze, że ten mój Maciuś w brzuszku robi te swoje akrobacje, to mi przywołuje uśmiech na twarzy. Kocham go strasznie i wiem, że jak ja płacze, to on też nie jest w najlepszym nastroju, on to czuje, że mamausia się źle czuje psychicznie, ale na prawdę nie mam na to wpływu. Samo mi się beczy. Pozdrowionka cieplutkie :-)
grubasek
2007-12-17
17:33:30
Email
Kasiu, co to za smutaski?? Jest tak pięknie: jesteśmy coraz grubsze (Ty tez się zastanawiasz w co się wcisnąć na Święta?), coraz ciężej nam się podnosić z łóżka, maluszki obijają nam wszystkie organy, buzia wygląda jak księżyc w pełni, zdaża nam się poruszać jak małym kaczuszkom, wyjście po schodach zaczyna być wyprawą w Himalaje (zależy oczywiście od wysokości schodów)..itd...itd Jest po prostu WSPANIALE!!!! Mam nadzieję, że dzisaij masz lepszy humorek. Popatrz na Zofiks. Ma maksi-lenia, ale jakoś się turla.Oczywiście troszke sobie żartuję i mam nadzieje, że się nie gniewacie. Mój mąż uważa, że czas ciąży, to prawdziwe wyzwanie dla faceta. Bo nikt nie wydał serii poradników jak radzić sobie z kobietą ciężarną, a my podobno jesteśmy jeszcze bardziej skomplikowane niż wcześnmiej.
grubasek
2007-12-17
17:36:09
Email
Ja też w niedzielę rano sobie pochlipałam, bo nie wyszło mi takie pyszniutkie śniadanie dla męża jak chciałam. Potem stwierdziłam, że jestem trochę żałosna (i też nie było mi lepiej). Ale tak poza tym, to jest SUPER. Malutki buszuje sobie między pęcherzem, jelitami, żołądkiem itd, a ja się cieszę, że jemu tak wesoło. Kochaniutki jest!!!!!!!!!! Pozdrawiam Was i trzymajcie się wesoło.
kasia22
2007-12-18
11:25:38
Email
Grubasek wszystko co napisałaś w przedostatnim wpisie jest absolutną prawda. Ja mam zupełnie tak samo, ale co do samopoczucia, to jest dobre. Malutki w brzuszku bryka. Wczoraj byłam u lekarza, bo miałam wizytę. Słyszałm serduszko i wszystko jest ok. :-))) W święta sie w cos wcisnę, gorzej miałam problem po 23 w niedzielę przed świętami mamy chciny u brata mojego męża. Córeczkę będą chcić. No ale problrm już rozwiązałam, bo kupiłam sobie spodnie czarne w kant rozmiar 46 w lumpeksie za 8 zł. I wystarczyło tylko w biodrach sporo wszyć, bo na brzuszek całe nachodzą wspaniale. No i cos tam juz do tych spodni dopasuję z tego co mam :-) Cieplutkie pozdrowionka dla przyszłych mamusiek i i Maluszków w brzuszkach :-)))
Strona 2 - poprzednia, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, następna

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum