szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Ciąża (zdrowie i samopoczucie w ciąży, przebieg ciąży, wątpliwości, szpitale itp.)
temat - czerwiec 2007


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 7 - poprzednia, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, następna
Napisano: Treść:
ciekawa
2006-10-26
Email
Hej własnie widziałam swojego robaczka:)Ma 4 milimetry:) :):):)
ciekawa
2006-12-21
07:30:50
Email
hm... kurcze no cesarka zaczyna byc pewna na 100%;( Mam załatwic odpowiednie zaświadczenia od okulisty i ortopedy-eh sama nie wiem to w końcu operacja. Nie zebym sie bała w sumie nie ma czego ale jak zabieg to będą chcieli znieczulać zewnątrz oponowo a ja sie nie dam:( Ciekawe co na to ortopeda-musze iść moze wystawi też zaświadczenie ze nie bardzo sie wkuwać w kręgosłup. tak sobie marudze....teraz to mi wolno:)
Julia
2006-12-21
10:25:47
Email
Ciekawa ale przecież cesarkę też można zrobić w narkozie całkowitej. Jeżeli się nie zgodzisz na zewnątrzoponowe to chyba nie mogą Ci go zrobić na siłę? :o)
ciekawa
2006-12-21
10:45:47
Email
Wiem kochania narazie to tak sobie marudze i standardowo sie martwie o wszytsko;) Wiesz tak sobie mysle, że lepiej miec zaswiadzcenie zeby nie tłumaczyćpo tysiac razy dlaczego nie chce takiego znieczulenia i nie wysłuchiwać uwag i przekonano co lepsze itd. No zobaczymy:)
weridiana
2006-12-22
21:18:32
Email
Cześć przyszłe mamusie. Tak z zainteresowaniem czytam wasze wypowiedzi i przypominam sobie co niedawno myślałam (prawie tak samo jak wy) bo ja jestem czerwcową mamusią tylko 2006, a więc nieobraźcie się że się wtrącam ale mam pytanko do ciekawej dlaczego nie chcesz znieczulenia zewnątrzoponowego - tak pytam bo ja jestem po cesarce i sobie chwale to znieczulenie?
motylek
2006-12-22
22:09:20
Email
Hej dziewczyny, ja jestem w 20 tygodniu ciąży i mam termin na maj, ale tak sobie siedzę na zwolnieniu w domku i czasami czytam co u was:) mam pytanko do ciekawej odnośnie tej cesarki, dlaczego nie możesz rodzić normalnie i potrzebujesz zaświadczenie od okulisty? ze względu na dużą wadę wzroku, czy co? pytam bo sama mam sporą wadę wzroku, a z lekarzem o tym jeszcze nie rozmawiałam. Pozdrawiam was ciepło:)
ciekawa
2006-12-23
13:01:34
Email
No to po kolei: przechodziłam laserowa operacje wzroku z powodu wady wzroku, poza tym mam zmiany na rogówce(dopiero co sie dowiedziałam) które wykluczaja naturalny poród-własnie przeszłam kolejny zabieg laserem i za kilka tygodni wracam na kolejny-mam nadzieje ze ostatni. Wiem co mówia ginekolodzy ze wada wzroku nie wyklucza porodu naturalnego ale ginekolog to nie okulista-to pewne a wad wzroku jest wiele (różnie sie nazywaja i róznie sie je leczy) i tylko od opinii okulisty zależy jak wyglada leczenie i wskazania dotyczace porodu. Druga sprawa mam wade bioder i skrzywienie kregosłupa które w żadnym wypadku nie pozwalaja na naturalny poród-i tutaj większych wyjaśnien nie potrzeba. Natomiast co do znieczulenia zewnatrz oponowego to mam narazie ogromne wątpliwości-to jednak ingerencja w kregosłup. Mam silną rotacje kregosłupa i nie widzi mi sie być spralizowana bo anestezjolog źle sie wkół lub być kuta lika razy bo nie trafił. Niestety przecenia sie lekko to znieczulenie zapominają o podaniu ewentualnych skutków ubocznych i ryzyka a ono jest jak przy kazdym zabiegu. Narazie sobie gdybam bo oczywiscie musze o tym porozmawiac z ortopeda-co on na to i wogóle. Druga sprawa że trochę sie juz przeszłam z tym moim kregosłupem(pisałam w temacie "ciąza zagrożona-czy ktoś moze mie uspokoić")i wiem ze nie czekają mnie łatwe chwile. Już teraz zaczynam miec problemy z chodzeniem:( Dodatkowa ingerenacja w i tak obolałe miejsce i ból po zabiegu nie wydaja mi sie wskazane. A co do znieczulenia ogólnego-sama sie tak rodziłam przez cesarke i moja sistra tez-i wszystko z nami dobrze. Nie zapominajac oczywiscie o wszelkich za i przeciw-narazie mam poprostu ogromne wątpliowści co do znieczulenia i bez konsultacji z lekarzami decyzji nie podejme. Choć zycie bywa zaskakujace-o cesarce chciałam decydowac a tu raczej wszytsko potoczyło sie poza mna....hm.. no cóz bywa i tak.
motylek
2006-12-23
14:11:56
Email
bardzo Ci dziękuję za wyczerpującą odpowiedź, no i w takim razie życzę Ci mnóstwo zdrówka i żeby wszystko się dobrze potoczyło :) pozdrawiam
ciekawa
2006-12-23
17:13:47
Email
Motylku radzę Ci poprostu udać sie do swojego okulisty i zbadać wzrok i dno oka. powiedz mu planowanym porodzie naturalnym-niech sie wypowie. Tylko ze w moim przypadku to kurcze widzisz okulista w moim mieście mówi ze wszytsko ok a za pare dni w klinice w Katowicach dowiaduje sie ze nie jest dobrze-tylko, ze tam badano mnie na specjalnym sprzecie którego nigdy u tradycyjnego okulisty nie widziałam. Dgyby nie to, ze jeżdże na kontrole do kliniki nikt na takim sprzęcie by mnie nie badał. razem ze mną zabieg na siatkówce miała dziewczyna tuż przed porodem a jej sie siatkówka rozklejała i tej dziewczynie lekarka powiedziała ze teraz po zabiegu moze rodzić spokojnie ale-tylko w pozycji fizjologicznej czyli zadnych łuzek na parce w 3 fazie tylko w kucki lub do wody. Czyli sama widzisz zeby coś powiedzieć trzeba być okulistą:) Pozdrawiam
weridiana
2006-12-23
19:52:59
Email
Ciekawa ja też jestem po laserowej korekcji w Katowicach ale ja nie miałam przeciwskazań co do naturalnego porodu u mnie zadecydowało moje dziecko- był pośladkowo, ale ostatnio jak byłam na badaniu w klinice okulistycznej ale nie w katowicach to lekarka stweirdziła że bardzo mało osób po zabiegach w tym miejscu czuje się dobrze i ze nie korygują wady wzroku bynajmniej tak jak w moim przypadku w 100% bo oni są rewelacyjnymi fachowcami tylko mają stary sprzęt. Ale tobie życzę wszystkiego najlepszego i oby poród był lekki.
ciekawa
2006-12-23
21:02:32
Email
No widzisz a mnie tez skorygowali niemalże do 100% wada szczątkowa została mi tylko na prawym oku ale wogóle jej nie odczuwam-wiem jedno gdyby nie ten zabieg nikt by mi takich badan nie robił:( Wogłole wzroku pod uwagę nie bralam-a tu sie okazało...No jednym słowem wole złatwić wszelkie opinie i zaświadczenia zeby czuć sie bezpiecznie, ze nikt mi tu w ostatniej chwili zmieniac decyzji nie bedzie. ech martwie sie na zapas-o cóż tak mam;) pozdrawiam gorąco i życze wszytskiego dobrego na Święta:)
motylek
2006-12-23
22:02:48
Email
Wesołych Świąt, dużo uśmiechu, ciepła, miłości, radości, szczęścia i wrażliwości w te wyjątkowe dla nas Święta:)
ciekawa
2006-12-27
16:40:42
Email
no panienki:) Jak tam święta:)? Ja sie objadłam jak chomik a kurcze nawet grama mi nie przybyło:)
motylek
2006-12-27
19:03:26
Email
a ja sie objadać nie mogłam, bo mój żołądek niestety chorował przez 2 noce i tylko mogłam po troszku wszystkiego spróbować:( a w śwoęta na zjeździe rodzinnym były aż 4 dzidziusie... i takie śliczne! już coraz bardziej się swojej nie mogę dzidzi doczekać, a tak poza tym święta były fantastyczne, już się kolejnych nie mogę doczekać:) pozdrawiam
ciekawa
2006-12-30
18:27:48
Email
hej dziewczyny no kurcze co z wami cicho tu, głucho śpicie wszytskie?????:):):) Ciekawa jestem jak wasi mężowie reagują na brzuszki? Bo mój"o zgrozo" nic tylko by z łozka nie wychodził-strach sie przed nim rozebrac bo się żuca:) Nigdy tak nie reagował na ciężarne-ja już zaczynam sie martwić:)
pierwiastka
2006-12-30
19:34:16
Email
:-) ja jestem czerwcówka, ale w maju jakoś weselej i sie tam zadomowiłam :-)
ciekawa
2006-12-30
19:38:51
Email
widze:)
Aneczka777
2007-01-04
13:22:02
Email
Czesc czerwcoweczki, wieje chlodem z naszego watku, dziewczyny uciekaja do majowek, trzeba cos z tym zrobic :) Ja dzisiaj zaczynam 18 tydzien, a teraz leze przeziebiona, a do tego jeszcze sie zatrulam truskawkami mrozonymi, przez 2 dni czulam sie fatalnie i bardzo sie martwie o moja Oliweczke, to juz 18 tydzien a moja waga wciaz ma minusie (52,5 kg), ale sie pocieszam ze na tycie jeszcze mam czas, byleby malenstwo bylo zdrowe. 30 grudnia poczulam tak jakby mojego maluszka, to nie bylo taki typowy kopniak, tylko tak jakby maluszek sie wupial, taka wypuklosc sie pojawila na dole brzucha i jak narazie wiecej nic. Ok dziewczyny, wracam do lozka sie leczyc :)
ciekawa
2007-01-04
13:31:55
Email
No nareszcie;):):) Matko a lekarz wie ze sie zatrułaś? BIdulko kuruj sie. Ja jeszcze musze poczekacna ruchy chocwczoraj wieczorem leżałam na wznak i raprem brzuch mi sie napioł po lewej stronie jak bym tam pięśc miała i taka kopółka sie zrobiła-aż sie wystraszyłam ale nic wicej nie poczułam. potem znowu sie wyrównał. Czy to dzidzia?????? Nie martw sie o wage ja mam całe 2 kilo na plusie:)
Aneczka777
2007-01-04
13:46:14
Email
Ciekawa, ja mialam identycznie jak ty i rowniez po lewej stronie taka gorka sie zrobila, pisalas wczesniej ze masz macice w tylozgieciu, ja tez tak mam, wiec moze u nas to bedzie sie odbywalo podobnie:)
rewellka
2007-01-04
13:47:47
Email
cześć mamuśki, stęskniłam się za wami, ale bez netu w domu ciężko odwiedzać forum ;-) Dziś mój pierwszy dzień w pracy, nie jest lekko.....Też wypatruję z niepokojem ruchów, ale narazie nic ;( Teraz częściej będę tu zaglądać, jak tylko wyprostuję zaległości w firmie . Pozdrowionka
ciekawa
2007-01-04
13:59:07
Email
A to zeczywiscie bedzie podobnie:) Też masz takie niskie cisnienie? Ja 95/55- czasem mam zawirowania z tego powodu.Ide teraz na zwolnienie od 10.01 i boje sie ze nic tylko spać bede a musze napisac prace magisterska. Dzisiaj wypiłam juz 3 kawy-wiem nie powinnam ale nie mogłam sie utrzymać przy biurku:(
Aneczka777
2007-01-04
14:08:48
Email
Cisnienie mam w normie, ale od kawy jestem uzalezniona, teraz pije bezkofeinowa i staram sie w jak najmniejszej ilosci. Dziewczyny, a jak tam wasze brzuszki, duzo urosly? Ja po Swietach cos juz mialam, a teraz po tym zatruciu znowu nic :(
venuss
2007-01-04
14:28:04
Email
Ciekawa czy jesz magnez? Ja tez miałam bardzo niskie cisnienie, 80/60, ale jadłam MAGNE B6 z zalecenia lekarza i cisnienie sie podniosło. pije czasem 1 słaba kawe (max 1 dziennie), oczywiscie rozpuszczalna, bo taka sypana o dziwo obniza mi cisnienie i powoduje zgage.
venuss
2007-01-04
14:32:01
Email
Ciekawa doczytałam sie ze mieszkamy w tym samym pieknym miescie. powiedz czy wybierasz sie do jakiejs szkoły rodzenia? znasz jakas godna polecenia? buziaki, V.
ciekawa
2007-01-04
14:42:23
Email
Hm spytam lekarza o ten magnez. Kurcze też z Olsztyna i Motylek:) troche nas jest. Mam szkoły rodzenia w raporcie "rodzic po ludzku" o ile dorze pamietam sa trzy-sprawdze i Ci napisze. Chciała bym isc pomimo tego że czeka mnie cesarka. Przeraza mnie tylko ze tak czesto są zajęcia i chyba po 2 godziny(?) toć to chore-skad ja wezme tyle czasu i na 16 to mało realne w przypadku mojego meża to chyba mało przemyslane godziny. ale poczytam dokładniej. NIkt z moich znajomych nie chodził nieststy-ale zagadne lekarz co on wie i co mysli. a kto Cie prowadzi????
venuss
2007-01-04
14:48:26
Email
Ciekawa na Szrajbera ponoć trwa godzinie, ale nie jestem pewna, tez sprawdze. Podaj mi nr gg. Tyle mamy do obgadania, a tu na forum jestesmy od czasu do czasu:) pozdrawiam. Mnie gin namawia na naturalny poród a wolałabym cesarke, bo juz raz miałam. Ech... jakie to wszystko trudne:)
Joanna26
2007-01-04
14:51:05
Email
Vwnuss, a czemu wolisz cesarke od naturalnego?? Bo jak rozumiem mozesz naturalnie, nie ma przeciwskazan?
venuss
2007-01-04
14:57:49
Email
Joanna, każdy organizm jest inny. Ja paniecznie boje sie bólu. Zanim zrobiono mi pierwsza cesarke cierpiałam ok 10 godzin. Powodem było poprzeczne ułożenie dziecka. Teraz skoro juz wiem jak wyglada akcja nie chce tego drugi raz. Nawet przy pobieraniu krwi lub znieczuleniu stomatologocznym potrafie zemdlec (ze strachu?) Poza tym skoro juz jestem pocięta i mam blizne z przodu na brzuchu to po co teraz dac sie pociąc w innym miejscu? Ale oczywiscie najwiekszy powód to strach. Pozdrawiam V.
Joanna26
2007-01-04
15:03:35
Email
O rany, no to rzeczywiscie, nie dziwie sie po takich doswiadczeniach.A pozwolą Ci wybrać?
Aneczka777
2007-01-04
15:06:28
Email
Dziewczyny, ja Wam powiem jak wygldala szkola rodzenia, na ktora chodzilam jak bylam w pierwszej ciazy, to bylo 10 spotkan po 2,5 godz (tak mialo byc wedlug planu) ale mielismy prowadzaca taka pasjonatke, ze to moglo trwac w nieskonczonosc, zawsze byl temat do obgadania. Najpierw byly cwiczenia, nie tylko przygotowujace do porodu, a ogolnie dla kobiet w ciazy, a pozniej teoria. I jakos nie chce mi sie wierzyc w zajecia ktore mialyby trwac godz, to zdecydowanie malo.
venuss
2007-01-04
15:07:36
Email
Nie ma czegos takiego jak cc na zyczenie, ale dowiedzialam sie ze jest w szpitalu pani psycholog ktora moze wydac takie zalecenie, moze pomoze:)
venuss
2007-01-04
15:11:30
Email
Ciekawa na Szrajbera juz zlikwidowali szkole rodzenia. Poszukam innych informacji. A widziałas ze w gracji na stoisku dla przyszłych mam poszukuja modelek z brzuszkami do katalogu z nowa kolekcja? co Ty na to?
gosiak1980
2007-01-04
15:52:31
Email
Hej dziewczczynki. Fajnie że u nas w końcu trochę ożywiła się dyskusja. Ale ja z netu korzystam tylko w pracy, w domu nie mogę patrzeć na kompa. Ja chyba dziś poczułam ruch, ale pewna nie jestem czy to było to. Bo to jeszcze nie było kpnięcie tylko jakieś poruszenie. A druga sprawa, czy macie problemy z zasypianiem? Jak w pierwszym trymestrze spałam po 10 godzin, tak teraz nie mogę zasnąc.
ciekawa
2007-01-04
19:35:09
Email
Venuss moje gg2433147 Ale ty masz pomysły-ja i modelka:)hi hi choc to kuszące a ty co myslisz o sobie???? he he powiem meżowi co on na to pewnie zaraz bedzie mnie namawiał:)Mam te szkoły: sa dwie przy szpitalu miejskim(5326277,609230318)jest tu grupa wsparcia po porodzie na ul. Wańkowicza 5 lok 308(5429766 od8,30 do 18) Duzo tu czytania nie przepisze wszytkiego ale najlepiej tam zadzwonić-ta na wańkowicza to mozna juz od 20 tygonia chodzic
ciekawa
2007-01-04
19:36:41
Email
gosiak ja ze spaniem to mam cyrki-wiec sie nie martw penie taki okres:( pij meliske
pierwiastka
2007-01-04
19:39:30
Email
a ja spie prawie cały czas :-) lekarz powiedział, że to dobrze :-) własnie przed chwila wstałam :-) potrafie spac do około 10tej a pozniej jeszcze w dzien albo pod wieczór. Uwielbiam łózeczko :-)
motylek
2007-01-04
23:24:10
Email
Witam! Ile tutaj Olsztynianek;o) Dziewczyny jeszcze jest szkoła rodzenia na Wyszyńskiego 5b, tel 502-67-82-28. Venuss jeśli masz figurkę ładną to polecam tą sesję co pisałaś z gracji, ja byłam w grudniu na próbnej, było bardzo miło, ale po tygodniu się odezwali i mi podziękowali:( chyba po prostu już zbyt dużo przytyłam:( hehe, pozdrawiam
Aneczka777
2007-01-05
15:54:52
Email
Hej dziewczyny, sprawdzałyście może w tej tabelce http://www.jolmys.webpark.pl/ płeć dzidziusia? Niedługo już będziemy wiedziały to niemal na 100%, może sprawdzimy to na swoich brzuszkach :) Mi wychodzi drugi chłopak :)
venuss
2007-01-05
16:10:56
Email
Ciekawa, Motylek, moje kochane babeczki nie mam wcale ładnej figury, przeciez za dwa miesiace bede juz na porodówce:) ale w naszym stanie wszystkie jestesmy piekne!:) Ciekawa widziałas sama co Motylek pisze, że na sesji było miło, może warto spróbowac:)
ciekawa
2007-01-05
16:39:25
Email
No wiem wziełam telefon-zaraz zadzownie:) skusiłam sie-ę hi hi:)
motylek
2007-01-05
16:40:38
Email
Aneczka777 mi na podstawie tabeli wychodzi córcia :) a dzisiejsze USG to potwierdziło - oczywiście nie na 100%, ale jak na razie dzidzius nie ma jąderek ani siusiaka hihi:) pozdrawiam
motylek
2007-01-05
16:44:25
Email
Venuss i Ciekawa naprawde nic nie stracicie jadac tam, a mozecie zyskac - np. jesli was wzieliby do tej sesji to miałybyscie pieniazki dodatkowe, ktore na pewno bardzo sie teraz przydadza, albo ciuszki ciazowe. Jedno i drugie sie oplaca:) Venuss masz racje twierdząc, że wszystkie jestesmy piękne w tym stanie, a nawet przepiękne, bo całe promieniejemy;o) pozdrawiam
ciekawa
2007-01-05
16:57:02
Email
No nikt nie dobiera:) Pewnie trzeba bardziej w dzien zadzwonić:) A co spytam sie:) Zobacze:) A Motylku jakieś wymiary to oni mieli których sie trzymali bo ja za wysoka to nie jestem-ledwie 164cm. Ja narazie na figure nie narzekam:) A co do piekne i wszytskie to zgadzam sie aż mi czasem głupio jak ktoś sie zachwyca "och jaka tyś usmiechnieta" "jaka promienna" aż sie czerwienie-nie przywykłam:) To pozdrawiam wszystkie ślicznotki:pączki, kuleczki, brzuchatki, ciężarówki, foczki:):):)jak by na stam nie nazywali to chyba najlepszy stan kobiety:):):)
Joanna26
2007-01-05
18:12:59
Email
Mnie na podstawie tej tabelki wychodzi chlopiec, a podobno dzidzia jest dziewczynka. Ale wiecie, jakos malo mnie przekonuje, ze wszystkie dziewczyny, ktore maja iles tam lat i beda rodzily w danym miesiacu beda mialy dzieci tej samej plci. Mozna sie pobawic,ale jako metoda przewidywania wydaje mi sie to watpliwe. Ciekawa, trzymam kciuki za Twoje proby modelingowe, pisz o tym, bo to fajne. Twoja lista okreslen brzuchatek mnie zachwycila, rozesmialam sie na glos:) Pozdrawiam! :)
venuss
2007-01-05
18:55:58
Email
Ciekawa ja mam jeszcze mniej bo 160cm, ale nie wiem jakie dla nich kryteria są wazne. Jeśli zaś chodzi o komplementy to przyjmuj z uśmiechem bo dzidzia słyszy:) Kiedy ktoś mi mówi ze pięknie wyglądam mówię: dziękuję wiem, hihihi skromnością nie grzeszę. A prawda jest taka że wyglądam jak foczka, i tak się czuję, no cóż... aby do marca:)
motylek
2007-01-05
21:46:30
Email
O ile pamiętam wymogi mieli - minimum 158 albo 160 wzrostu i chyba rozmiar 38 lub 40, w kazdym razie chyba o M chodzilo, nie chce was w blad wprowadzic, bo dokladnie nie pamietam, a ja bylam tam pod koniec grudnia. A z ciekawosci sprawdzilam w tabeli plci dzieciaczki mojej siostry czy sie to przewidywanie potwierdzi, no i niestety jest na odwrot - tam gdzie powinna byc dziewczynka-jest chlopiec, a tam gdzie powinien byc chlopiec-jest dziewczynka ;o)
venuss
2007-01-06
08:48:47
Email
Motylek u mnie sie sprawdzila plec dziecka, i u kolezanek tez. Czy napewno dobrze sprawdzials? bo tam jest wazny wiek mamy w momencie poczęcia a nie urodzin dziecka:) buziaki V. Ale oczywiscie ten tescik traktujmy z przymrużeniem oka:)
venuss
2007-01-06
08:53:56
Email
CIEKAWA Czytałam na forum ze zastanawiasz sie nad USG tym dokładniejszym... mysle ze nie ma potrzeby. ja robiłam badania prenatalne (nieinwazyjne) łącznie z badaniami krwi. Po pierwszym USG nastraszyli mnie okrutnie, beczałam pół dnia, a zaraz potem (po 6 tygodniach)okazało sie ze jednak jest ok! Nie robiłabym tego wiedząc ze moga byc jakies dziwne watpliwosci
ciekawa
2007-01-06
23:14:00
Email
Potrzebuje rady:) 10 lutego mam bal magistersi-z ubiorem już sobie poradziłam-a przynajmniej tak mi sie wydaje-kupiłam tunike na alegro-mam nadzieje ze trafiłam w rozmiar;) Chodzi mi konkretnie o opalenizne-solarium odpada a samoopalacza troche sie boje-czy któraś z was używa moze? Boje sie przebarwień, nigdy nie uzywałam. A moze polecicie mi jakis balsam brazujacy-tylko nie drogi. Będę wdzięczna za rady.
motylek
2007-01-07
11:01:10
Email
hej! solarium oczywiscie odpada, samoopalacza tez bym się bała, a balsam tylko ze lekko brazujacy, ale bardzo ladnie uzywalam kiedys kolastyny z wyciagiem bodajze z orzecha wloa=skiego lub kokosa, pozdrawiam:)
pierwiastka
2007-01-07
17:21:45
Email
Ja polecam balsam rozswietlająco-brazujący firmy miraculum, jest niedrogi, ładnie sie wchłania i ma delikatnie swiecące drobinki. Miałam kiedys johnsona, ale dla mnie osobiscie, to jakis czas po nałożeniu miał bardzo nieprzyjemny zapach. Mam tez fajny krem do nóg miraculum-nogi sa po nim gładziutkie :-) A na początku ciąży, jak zaczełam bzikowac :-)na punkcie kosmetyków ciazowych to kupiłam w aptece serie ciazowa erisa, ale zelu do nóg do tej chwili nie wypróbowałam :)
ciekawa
2007-01-07
17:40:15
Email
No wpadne jutro do kosmetycznego i cos kupie. dzieki dziewczyny:)
ciekawa
2007-01-07
22:05:32
Email
Jest słuchajcie jest teraz to juz napewno!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:):):) gadałam przez telefon i nagle po lewej stronie jakby mi pecheżyk, mały balonik pękł!!!!!!!!!To maluch!!!! Nie moge sie doczekać na więcej;):)
pierwiastka
2007-01-07
23:51:47
Email
Super !!! :-) gratuluje :-) ja ciągle czekam, zaczynam 17 tydzień i na razie nic, ale mam nadzieje, że juz niedługo .... Mąż mnie straszy, że bede ciągle w ciązy chodzic :-) bo (ponoc) slicznie mi z brzuszkiem ... :-) ah ci faceci... :-)
gosiak1980
2007-01-08
09:00:23
Email
Dziewczynki rozmawiałm z kosmetyczką o solarium, bo jestem starsznie blada. No i oczywiście solarium odpoada, ale powiedziała mi że jeśli chodzi o samoopalacz to on nie przedostaje się przez skórę i nie ma wpływu na dzidziusia. Odradzał mi też depilację woskiem okolic bikini. A tak się na to napapiłam no bo przecież non stop ginekolg, usg itp. no i byłoby łatwiej, ale teraz trochę się boję.
ciekawa
2007-01-08
10:08:53
Email
No pewnie teraz skóra taka wrazliwa jeszcze bys jakiegos zapalenia dostała!!! Samoopalacza boje sie nie tyle ze wzgledu na dziecko bo wiem ze mu nie zagraza ale jakos mam obawy przed przebarwieniami. Pomysle jeszcze.
rewellka
2007-01-08
17:01:31
Email
Ciekawa ale masz super, ja cały czas "wsłuchuję" się w brzusio i nic ;-( Leniuszek z tej mojej kruszynki, nie chce się mocniej ruszać, a ja juz nie moge się doczekać.... Co do kosmetyków brązujących , również polecam Miraculum, pare razy używałam i jeszcze się nie sparzyłam.
rewellka
2007-01-08
17:04:50
Email
Bardzo jestem ciekawa jakie preparaty witaminowe zapisali wam lekarze. Ja biore ELEVIT, ale zastanawia mnie czy mam to przepisane bo "jest dobre", czy dlatego, że gabinet lekarza jest sponsorowany przez producenta (Fartuch , karteczki, karta ciąży... wszystko z logo ELEVIT ).
ciekawa
2007-01-08
17:48:12
Email
Słuchaj kupisz w aptece kilka preparatów witaminowych i zobaczysz e każdy ma ten sam skad i bardzo podbne proporcje witamin i minerałów-sama sprawdz. ja kupowałam falwit i kwas foliowy. Ale przeżuciłam sie na feminal N bo ma odrazu w składzie kwas foliowy-wiec poco lykac dwie tabletki-cena wyszła nieco wyzsza ale za to opakowanie duzo wieksze i reasumujac za jedna tabletke wychodzi niemalze identycznie z ceną. Mój pierwszy lekarz włansie taki ze "sponsoringu" zapowiadał mi ze potem bede brała cos lepszego ale obecny witaminy zostawił mi do wyboru-byle dla cieżarnych. Acha na krew biore żelazo-tardyferon. bardzo dobry bo zelazo powoduje bóle brzucha i biegunke a ten preparat nie. wiec polecam.
rewellka
2007-01-08
18:03:24
Email
dzięki, zapytam o skład różnych preparatów w aptece. Chociaż Elevit ma kwas foliowy, żelazo , wapń i oprócz witaminek równiez minerały więc chyba jest ok.
Julia
2007-01-08
20:14:27
Email
Hej dziewczyny, a ja dzisiaj chyba zaczęłam czuć dzidziusia. Jutro się kończy 16 tydzień, ale w pierwszej ciąży też wcześnie czułam ruchy, już na pocz 17 tygodnia. Ale to super uczucie :o) Co do wit, ja nie biorę żadnych i w pierwszej ciąży też nie brałam. Wg mnie witaminy to tylko wtedy, jak wyniki są słabe, bo jak jest ok, to po co się faszerować sztucznymi witaminami? Lepiej zadbać o dietę, kupić sobie za te pieniądze owoce itp. Tak uważam, moja gin zresztą też. Słyszałam też, że po sztucznych witaminach często rodzą się większe dzieciaki.
ciekawa
2007-01-08
20:27:50
Email
Racja nie ma to jak witaminki naturalne ale cóz mało która ma super wyniki;( Ja napewno nie a jem kiepsko bo nie mam apetytu:(
pierwiastka
2007-01-08
20:37:44
Email
ja łykam feminatal N
Julia
2007-01-09
20:54:46
Email
Zgadzam się ciakwa, jak ktoś ma słabe wyniki, to oczywiście bez witamin się nie obejdzie. Ja miałam na myśli raczej to, że wielu lekarzy przepisuje witaminy rutynowo, jeszcze zanim zobaczą wyniki na oczy, i jakimś dziwnym trafem zwykle są to jedne z droższych witamin.
Julia
2007-01-09
20:55:17
Email
Boże, ale stworzyłam dziwoloąga, ciakwa zamiast ciekawa ;o) Przepraszam!!
ciekawa
2007-01-10
07:11:51
Email
"ciakwa" hm......:) też fajnie:) Apropo tych witamin i ogólnie leków-no cóz na czymś się ten cały interes kręci i ja to rozumiem-nie lubie tylko robienia z ludzi idiotów i kłamstwa, że coś jest lepsze-jak skład ma taki sam jak inny lek. U mnie w aptece kobitki są super i jak tylko mogą to np. antybiotyki wymieniaja na leki zastepcze o tym samym składzie. I to mi sie podoba.
rewellka
2007-01-10
07:22:07
Email
Słuchajcie, w końcu wczoraj wieczorem poczułam ruchy !!! Oczywiście 100% pewności nie mam, bo takie delikatne te "bąbelki", ale sądzę, że to dobry początek. Ale się cieszę :-)))))
Aneczka777
2007-01-10
16:36:39
Email
No mamuśki, już prawie wszystkie czujemy nasze maluszki :) Ja tak gdzieś od tygodnia czuje mojego robaczka, nie są to mocne kopniaki, tylko delikatne kopniaczki, oszczędza mamusie :) Ja jutro zaczynam 19 tydzień, jeju, jaka ta ciąża jest krótka, a czas leci tak szybko. Już niedługo dowiem się kto siedzi u mnie w brzuszku.
ciekawa
2007-01-10
19:06:48
Email
A własnie wróciłam od gina-wszytsko jest wspaniale. Pytałam o usg d4. Mnie powiedział tak, ze w tygodniu zrobi sie normalne w przychodni a jak by cos było nie tak to dostane skierownaie na d4. I mysle ze to dobre rozwiązanie-wkóncu 200zł na ulicy nie lezy.
pierwiastka
2007-01-10
20:55:06
Email
A ja cały czas czekam az Dzidzius zacznie brykac w wyczuwalny dla mnie sposób, jak dotad nic nie czuje :( Jedynie mocny bol w samym pasie, promieniujacy w doł, dzisiaj sie zaczal :( Jak nie minie to czeka mnie wizyta u doktora..
rewellka
2007-01-11
10:47:37
Email
Pierwiastka nie przejmuj się. Ja przedwczoraj cieszyłam się jak głupia, a wczoraj znów nie poczułam żadnego ruchu i teraz to już sama nie wiem czy przypadkiem to moja wyobraźnia coś wtedy poczuła.Tak to już jest z dzidziulkami, każde jest inne i na każde przyjdzie pora....Tylko czemu tak się ociągacie robaczki ? Mamusie czekają !!!! :-)
ciekawa
2007-01-11
11:01:21
Email
Poczekaj jeszcze nas tak skopią ze szok:):)
gosiak1980
2007-01-11
13:38:23
Email
Dziewczynki dziś byłam na kolejnym usg. Byłam nastawiona że będę wiedziała już czy to chłopiec czy dziewczynka. A tu nic z tego. Moja dzidzia się odwróciła plecami. Ale mam zdjęcia rączki, nóżki, placyków i serduszko bije jak dzwon. Tearz się zastanawiam nad 4d. Maice jakieś namiary na fajnych lekarzy.
ciekawa
2007-01-11
15:46:10
Email
Gosiak a czy ty masz wskazania do tego usg? Czy to tylko taka twoja potrzeba-bo wiesz to usg jest bardzo drogie u nas 200zł.
rewellka
2007-01-11
16:29:01
Email
Kochane, a jak wasze piersi ? Moje zrobiły się naprawdę duże i ciążą mi niesamowicie. To chyba one są teraz powodem przyrostu wagi:)) A doświadczone mamusie straszą: "czekaj, to dopiero początek ". Szczerze powiedziawszy zaczęłam walkę żeby po ciąży nie mieć obwisłych flakow ;-) Na przemian zimny / ciepły prysznic, kremy, lekkie ćwiczonka. Oby tylko nie było za późno...
ciekawa
2007-01-11
18:25:37
Email
Bardzo dobrze tylko z tą zimną woda nie przesadzaj-zebyś ich nie przeziebiła. Podstawa to dobry stanik-ja mam triumpf dla ciężarnych. inne mnie drazniły szwami. I śpie tez w staniku sportowym. A rozmiarek miałam solidny przed ciąza:) teraz to dopiero sie wylewaja ze starych staników:)
pierwiastka
2007-01-11
20:09:31
Email
ja przed ciaza nosiłam D, E, az sie boje co bedzie dalej .... kupiłam dwa ciazowe, ale zaczynaj byc za małe :-(
rewellka
2007-01-11
21:15:43
Email
ja nosiłam Club D w zależności od producenta, ale w przyszłym tygodniu też będę musiała kupić porządną ciążową bieliznę. W dwóch normalnych stanikach pękło mi po jednej naramce :-))
rewellka
2007-01-11
21:18:06
Email
ale śmiesznie wyszło - oczywiście nie "club" ale C lub D
Aneczka777
2007-01-11
23:00:41
Email
No dziewczyny, piersiaste z was babki :) Ja noszę A w porywach do B, w pirwszej ciąży nosiłam nawet C ale jak przestałam karmić to niestety piersi wróciły do swojego dawnego rozmiaru :(
gosiak1980
2007-01-12
09:02:44
Email
Co do usg to nie mam zalecenia od lekarza, tylko ta tak dla mnie no i dla mężą bo jeszcze ze mną nie był na usg. No ale jak to kosztuje tyle kasy to bedziemy musieli się zastanowić. A co do piersi to na razie moje trochę zastopowały, ale najgorsze jest dla mnie to kiedy mnie tak starsznie swędzą. Ale ja podobnie jak Aneczka bardzo się cieszę, że mi trochę urosły i wreszcie nie wyglądają tylko jak piegi :))
ciekawa
2007-01-12
19:53:33
Email
Ufff własnie weszła do domku-i odrazu do was dziewczyny. Byłam w Katowicach w lkiniece okulistycznej. spawali mi drugą siatkówke-matko jaki ból:(:(!!!!!Ale suma sumarum pospawali oba i moge jak bede chciał rodzić naturalnie-przynajmniej jesli chodzi o oczy. Mam tylko zalecenie skrócić 2 faze porodu gdyby sie przedłuzała. Kurcze ale sie ciesze-jak bym dała rade z biodrami to mogła bym zeczywiscie rodzić naturalnie:):):) Co do piersi to mnie 90% swedzenia odeszło jak zaczełam je regularnie smarować fissanem-poprostu sfedział mnie rozciagnieta skóra. Ale mam tez próbke maści na sutki-maltan-nie mam pojecia ile kosztuje ale jest rewelacyjny-do smarowania tez przy karmieniu. On znieczula sutek. ja mam takie napady swedzenia sutków i szczypania a to mi pomaga odrazu. A ze staników polecam triumpf dla ciężarnych-sama kupiłam sobie drugi czarny z innej firmy i szłu dostałam po 15 minutach noszenia-ten triumpfa nie ma szwóó a trzyma rewelacyjnie. pozdrawiam
Aneczka777
2007-01-13
19:45:32
Email
Hej dziewczyny, byłam dzisiaj u lekarza, wszystko jest OK, a szyjka macicy jest długa i piękna :) ginekolog owiedziała, że będę chodziła w tej ciąży 50 tygodni :) ucieszyło mnie bardzo, że wszystko jest ok z szyjką, bo obawiałam się, ponieważ noszę mojego synka codziennie na rękach, nie mogę mu wytłumaczyć że nie mogę go wziąć na rączki. Bicia serduszka nie dało się posłuchać ale dr zrobiła mi szybkie USG i wszysko jest super, a 7 lutego dowiem się kto siedzi w brzusiu. Już zaczynamy zastanawiać się nad imionami, dla dziewczynki może Milena lub Oliwka, a dla chłopaka narazie pustka. Buźki mamuśki i brzuszki :)
ciekawa
2007-01-14
09:26:01
Email
no to super-ciesze sie:)
pierwiastka
2007-01-14
17:25:48
Email
czesc Dziewczyny!!!!! A jakich kremów uzywacie przeciw rozstepom???? Ja mam erisa-serie dla przyszłych mam i rozne balsamy nawilzajace. Ale jestem otwarta na nowe doswiadczenia :-) moze cos polecicie? :-)
Asia26
2007-01-14
17:45:08
Email
Hej pierwiastka! Ja używam z galenika serie dla kobiet ciężarnych. Właśnie zastanawiałam się nad tą serią z erisa. Co możesz powiedzieć o tych kremach? tzn. czy są tłuste czy nawilżające; czy intensywnie pachną? Pozdrawiam. Pa.
ciekawa
2007-01-14
18:30:43
Email
Ja urzywam tylko fissan-23zł w aptece(jakoś tak) jest bardzo tłusty ale odrazu jak zaczełam stosowć przestała mnie ciągnąć skóra i swędzieć. Mam też balsamy z nivea Q10 i do cery suchej ale po nich smaruje brzuch(cały pas z plecami) i piersi. Pachnie jak cisteczka ale w ciąży zalezy od upodoban mnie nie przeszkadza. bardzo wydajny uzywam od drugiego miesiaca i własnie kupiłam drugie opakowanie. A to co macie działa na celulit???? Jaka cena??
Asia26
2007-01-14
18:54:37
Email
Wiesz, na cellulit niezbyt działa. Bardziej nawilża skórę, która robi się jakby bardziej elastyczna. Galenik cały się wchłania i nie pozostawia tłustej warstwy (nieznosiłam tego w fissanie!) do tego ma bardzo subtelny zapach. Tylko cena... 160zł (ale za 2 opakowania).
rewellka
2007-01-14
19:32:22
Email
Mi doświadczona koleżanka poleciła aby nawilżać ciało oliwką dla niemowląt. Jej to wystarczyło i obyła się bez rozstępów. U mnie też póki co efekt super, nie mam ani rozstępika, skóra jest elastyczna. A co najważniejsze oliwki tak ładnie, dzidziusiowo pachną . Obecnie mam Johnson & Johnson, oliwkę w żelu - bardzo wydajna, szybko się wchłania, zawiera rumianek. Cena też bez tragedii ok 12 zł. POLECAM
pierwiastka
2007-01-14
19:46:05
Email
Eris - foliacti -krem zapobiegajacy rozstepom: opakowanie 150 ml kosztuje 35 zł. Zapach ma subtelny, bardzo ładnie sie wchłania, a co do efektów: rozstepów nie mam,ale jestem dopiero w 17 tc,wiec za wczesnie aby sie mogły pojawic :-) Mam tez oliwke w zelu, ale mnie osobiscie drazni to, ze wsiaka w pizame :-) zaleta jest to, ze skora jest ciagle nawilzona,nawet jesli nasmaruje sie przed spaniem, rano prysznic, skóra wciąż natłuszczona. Szukam czegos osobnego na piersi, ale jeszcze nie mam pomysłu.
ciekawa
2007-01-14
19:50:27
Email
Tak ta oliwka jest super ale ja po niej teraz w ciąży dostałam trądziku:(
Joanna26
2007-01-15
10:03:48
Email
Czesc dziewczyny! Chcialabym Wam polecic cos niekoniecznie a propos ciazy - choc ja tego uzywam na swedzenia, tez piersi. Polecila mi to dermatolog i rzeczywiscie dla mnie jest super: balsam do ciala Alantan plus, cena ok. 9 zl, tylko niektore apteki to maja, ale zwykle mozna zamowic - warto. Bezzapachowe, w odroznieniu od zwyklych balsamow, ktore maja baardzo intensywne zapachy i naprawde dziala. Przed ciaza uzywalam na podraznienia po deplacji, teraz jak wspomnialam - na swedzacy biust.Pozdrawiam!:)
Asia26
2007-01-15
10:32:26
Email
Co do oliwki J&J to mialam po niej straszne uczulenie. Przez tydzien nawet po odstawieniu mialam brzuch caly czerwony i okropnie swedzial. A do biustu uzywam balsamu do biustu "talia fitnes". Jest niedrogi ok.14zl, b.dobrze sie wchlania, ma tylko troche za mocny zapach, ale odolnie ok.
ciekawa
2007-01-15
15:46:45
Email
Alantan też polece na rózne podraznienia-nawet dla dziecka. A co do oliwki to kurcze tak to z nami jest mamy tak wrazliwa skóre ze dostajemy alergii nawet na to co wczesniej uzywałysmy:( pewnie rumianek cie uczulił. Mnie na kusie masarzu polecano zamiast oliwek(bo róznie moga pacjenci reagować) parafine ciekła-jakas smieszna cena. Prawie nie ma zapachu a bardzi sie wchłania. Jak by któraś już na wszytsko miała alergie lub podraznienie polecam to. acha i rączki super są po niej-nie wydawajcie na kosmetyki z parafina:)
Aneczka777
2007-01-15
16:37:43
Email
W pierwszej ciąży używałam zwykłej oliwy z oliwek - poradziła mi moja ginekolog i żadnych rozstępów nie miałam. Teraz jeszcze nic w tym kierunku nie zrobiłam. Odkąd mam synka zauważyłam, że nie mam czasu wsmarowywać w całe ciało kremy, choć moja skóra, aż prosi o nawilżenie. Chyba muszę to w końcu zmienić. Pozdrawiam.
ciekawa
2007-01-17
10:23:56
Email
ale numer dziewczyny!!!!!!!:):) Byłam właśnie na konsultacji u mojego ortopedy.....i......moge rodzić naturalnie:):):) To znaczy pod warunkiem że wada bioder i kręgosłupa nie posypie sie neurologicznie. Co jest prawdopodobne ale......zawsze to jakaś szansa no nie:)
Julia
2007-01-17
12:50:18
Email
Ciekawa gratulacje, fajnie, że tak wszystko idzie w dobrym kierunku :o) U mnie też super, byłam wczoraj na wizycie i zgodnie z zapowiedzią melduję: wszystko jest po prostu idealnie, aż nie mogę w to uwierzyć, zważywszy na wcześniejsze problemy. Dzidzia urosła w tym miesiącu aż 6 cm, teraz już wiem, skąd miałam ten wilczy apetyt :o) Przytyłam w mies 2 kg. Dzidzia ma 12 cm, wszystko pięknie wykształcone, to 17 tydzień, wielkość na usg dziecka jest idealnie zgodna z terminem porodu wg ostatniej miesiączki. Morfologię mam super. No generalnie bez żadnych zastrzeżeń. A trochę się martwiłam jak to będzie po powrocie do pracy. No i najważniejsze: Dzidzia się pięknie wypięła i pokazała siusiaka między nogami :o) Więc prawie na 100 % chłopak będzie. Stwierdzilismy z mężem, że trzecie dziecko - dziewczynkę, adoptujemy. Serio. Bo na naturalne poczęcie córki nie ma co liczyć. W rodzinie męża od 4 pokoleń żaden facet nie spłodził córki. Nieźle, co? :o) No więc pozdrowionka dla Was dziewczyny i piszcie co tam u Was :o)
kyja
2007-01-17
16:18:41
Email
Julia, gratuluję :-))))i drugi chłopak!!pięknie:-)!!!!ja czuję,że gdybym zaszła w drugą ciążę, tez byłby chłopak;-)))Ba, Michałka, to sobie wmówiłam jeszcze w czasach, gdy nie znałam męża: marzyłam o 3 synach,a pierwszy z nich miał mieć na imię Michał.I tak sie stało, pomimo tego,że mój mąz ma na drugie imię Michał( w rodzinie mówią na niego tylko per Michał), tylko brakuje jeszcze 2 csynów, hehehe.Julia, macie już wybrane imię dla synka?Przepraszam,że wbiłam się w Wasz temat;-))
rewellka
2007-01-18
09:11:46
Email
Julia bradzo się cieszę, że problemy minęły. Też już bym chciała wiedzieć cóż to będzie za dzidziuś, wydaje mi się że chłopak, ale chce się upewnić. do gina idę w przyszłym tygodniu, ale nie jestem pewna czy USG mi zrobi. Z takich moich nowinek to to, że maleństwo się rusza, w końcu to czuję. wczoraj nawet zasadził mamusi kopniakia w jakiś organ, bo zabolało. Ale to taki słodki ból :-)
rewellka
2007-01-18
09:14:42
Email
Ciekawa cieszę się z tobą. Dobrze poradzić się kilku specjalistów, a nie martwić na zapas. Wiem, wiem łatwo mówić.... Ja chcę rodzić naturalnie, bo jakoś przeraża mnie myśl o krojeniu, zawsze to operacja no nie ?
pierwiastka
2007-01-18
19:09:51
Email
kupiłam dzisiaj fissan :-) mam nadzieje, ze pomoze, bo skora strasznie swedzi, powstrzymuje sie zeby sie nie drapac. Na to swedzenie to nawet eris nie pomaga :-( A miałyscie moze krem przeciw rozstepom Gerber????
ciekawa
2007-01-18
20:22:19
Email
Pierwiastko a swędzi Cie tylko brzuch i piersi czy ogolnie skóra? Bo ja miałam bardzo sucha skóre a teraz to normalnie ekstremum-wszędzie. Teraz bardziej interesuje mnie to czy balsam do ciała jest ciężki, tłusty-wtedy swedzenie znika i takich pokrzywek kontaktowych mam mniej.
pierwiastka
2007-01-18
20:27:27
Email
swedzi mnie tylko brzuch i piersi i dekolt, ale wysuszona jestem cała :-) jeden dzien bez balsamu jakiegokolwiek i dosłownie sie sypie :-) Moze to tylko przypadek ale po dłuzej przerwie nasmarowałam sie oliwka w zelu a na drugi dzien okropne swedzenie!!!. Ale i tak ja juz wyrzuciłam bo zle sie wchłaniala i cała sie kleiłam i pizama tłusta, nie wspominając o poscieli :-(
pierwiastka
2007-01-18
20:28:50
Email
Ale twarz oczywiscie swieci sie niesamowicie, juz chyba zaden krem matujacy nie pomoze :-)
ciekawa
2007-01-18
21:23:32
Email
hm... to masz tak jak ja. Tylko ze ja to jeszcze mam pokrzywki takie od dotknięcia-maż jak sie przytuli to mam wysypke takie plamy czerwone-zawsze tak miałam ale wysuszona skóra reaguje jeszcze gorzej. Oliwka w zelu źle ci sie wchłaniała??? Ja na pierwszy raz za duzo wziełam i przykleiło sie do mnie wszytsko co tylko mogło:) Jej trzeba odrobinke i na niewytarta skóre-choć mnie sie trądzik nasilił bardzo. wole tłuste balsamy. Niekoniecznie drogie teraz to balsam musi natłuścić skóre pozadnie. Jest fajny-bede kupowac jak skończe nivea...firma dulgon kupowałam w rosmanie bardzo dobry.
Strona 7 - poprzednia, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, następna

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum