szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Ciąża (zdrowie i samopoczucie w ciąży, przebieg ciąży, wątpliwości, szpitale itp.)
temat - Termin na listopad '06


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 7 - poprzednia, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, następna
Napisano: Treść:
Brighida
2006-05-01
Email
Cześć dziewczyny. Może któraś z was ma termin na listopad? Napiszcie coś o sobie.
malutka
2006-07-02
14:17:41
Email
hmm u mnie niestety nie ma usg 3d,kurde a szkoda..to napewno niezwykłe zobaczyc tak dokładnie dzidzi.Szkoda ze w calej Polsce nie ma takich aparatur.Pozdrawiam papa
Agness
2006-07-02
22:12:13
Email
Moniczka no to super! Najwazniejsze, że jest wszystko ok :) Ja to jak Ulka - chce mieć małą babę, a wszyscy mi prorokują faceta. W środę ide też na usg i mam nadzieję się w końcu dowiedzieć. Wstępnie wyselekcjonowane (przeze mnie - na razie brak aprobaty męża) imiona męskie to: Stanisław, Kajetan, Tymoteusz, Marcel. A wiecie jakie mam brzuszysko??? Już nie da się ukryć, że jestem w ciąży. Brzuch wyskoczył z dnia na dzień po prostu. A bolą was w nocy boczki?? Chyba mi się wszystko naciąga i rośnie i własnie w nocy bolą mnie boki a czasem podbrzusze.
marta0309
2006-07-03
08:24:24
Email
Ja chyba tez pomyśle o tym kolorowym USG.W Lublinie akurat jest takie USG. Juz bym chciała wiedzieć czy to bedzie chłopczyk czy dziewczynka-strasznie jestem ciekawa. o imionach ciągle mysle ale nie mamy jeszcze wybranych imionek.Moj brzusio rosnie powoli ale systematycznie i jest juz sporawy :).choc ostatnio widziałam dziewczyne mniej wiecej mojego wzrostu z takim wielgansnym brzuszkiem i sie przeraziłam jak ja taki udżwigne:/
moniczka
2006-07-03
11:55:06
Email
Agness. Ja strasznie chciałam Kajetana, ale mam psa Kajtka, więc byłoby trochę niezręcznie...Nie pamiętam czy pisałam o Julianie, bo Julek, to też fajniusie imię. A jeszcze doszedł Maksymilian. Co do bębenka, to jest już sporawy i nie da się ukryć, że to ciąża a nie przytycie. A co do porównań do innych ciężarówek ,to zawsze wypadam inaczej. Mam koleżankę w trzecim m-cu i przytyła 6 kg, ja w piątym i 4,5 kg. A koleżanka z terminem na listopad, twierdzi, że to ja za mało przytyłam, bo jej doszło 6kg, ale na początku od ciągłych wymiotów schudła. Myślę, że to sprawa zbyt indywidualna, aby się przejmować takimi porównaniami. Ja w ogóle jestem wielka baba i nie chciałabym być "wielorybem". I przyznam się Wam do małego przestępstwa.Ze 3 razy w tyg. pochłaniam tortille z McDonalda. Wiem, że to świństwo niezdrowe i bla, bla, bla, ale tak mi smakuje...A Wy na co macie smaki?Bo ja wcinam rzeczy, których kiedyś wręcz nie lubiłam, albo jadałam rzadko.Full pomidorów, bazylia i nabiał...I wszystko co makaronowe.
marta0309
2006-07-03
12:00:29
Email
dzis chodze i mysle o imionach jak sie naczyatałam waszyh wypowiedzi i wpadł mi do głowy Dominiś.ciekawe czy mojemy mezowi sie spodoba ale pewnie tak bo wczoraj mowil, że podoba mu sie imię Dominika:) mi najbardziej smakuje wszystko, co przesolone i kwaśnawe i ostre-Tesciowa ugotowaLa biogos, który tylko ja jadłam taki był słony ale dla mnie pyszniutki:)wiec moze nie zostane wyrodna synową:) heheh
Ulka
2006-07-03
12:34:37
Email
Agness, ja tez jestem w szoku w jakim tempie rośnie mój brzuszek, mam wrazenie jak bym ciągle byla najedzona, i najczęsciej wieczorkiem też mnie bola boczki i dół pleców śmieję sie że to maz mnie w nocy kopie za wczesniej wyrzadzone krzywdy, tak mnie zachecilyscie do usg 3d ze zaraz poszukam czegos takiego w mojej okolicy, pozdrawiam
Agness
2006-07-03
12:58:05
Email
Dziewczyny - jak fajnie, jak fajnie, jak fajnie - że tyle rzeczy (smaki, brzuszek) macie podobnie do mnie. Bo niestety nie mam żadnej koleżanki w ciązy ani młodej mamuśki i nie ma się komu pożalić ani zwyczajnie z kim wymienić doświadczenia. Z mojej mamy to nic się nie da wyciągnąć, bo już nic nie pamięta i tylko mi na początku marudziła, że dziecko głodzę - a ja zwyczajnie nie miałam apetytu. Objadam się pomidorami ze śmietaną, truskawkami ze śmietaną, kalafiorem (bez śmietany) i też mam często ochotę na jakiegoś fast fooda (jak Ty Moniczka) - ale mąz mnie pilnuje :D:D Przez pierwsze dwa miesiące to własciwie mogłam żyć o Coca-Coli i Mambie. A z tym Kajtkiem to faktycznie by smiesznie wyszło - przybiegałby i synek i psiak :) Ulka ja mam dokładnie takie samo wrażenie - jakbym była objedzona jak bąk, tylko szkoda, że jednocześnie głodna stale. Wiesz co mi się wydaje - że jak nas tak bolą te boczki - to będziemy miec brzuchy takie mocno do przodu wyrośniete. Ciekawe :) Pozdrawiam wszystkie :)
marta0309
2006-07-03
14:55:48
Email
to znowu ja ale obiecuje ze odpocznienie ode mnie przez tydzien bo jade nad jeziorko a dzis mi sie nudzi:) ja tez Agness nie mam żadnej koleżanki w ciąży i czasami mi smutno, bo nie ma z kim pogadać, ale jesteście wy i moge wam troche czasami (pomarudzić:) hehe ja apetyt mam jak smok i mogłabym jeść i jeść i jeść - ledwo sie powstrzymuje...A jak wspomniałycie o MCDonald to teraz chodzi za mna taki słony Bic Mac:)heheh pozrdawiam gorąco papaap
malutka
2006-07-04
19:47:01
Email
za mną znowu chodzą paczki najlepiej ze smietaną,żelki,ciacha i rozne batoniki.Ja tez zaczelam jesc jedzonko ktore wczesniej pewnie bym nie zjadla.Niby slodkie wrozy dziewczynke a mnie i tak mowią ze bedzie chlopczyk.Ja rowniez sie ciesze ze jest tu takie forum i takie dziewczyny jak Wy,bo ja takze nie mam nikogo z kim moglabym wymienic sie spostrzezeniami.Boczki mnie takze bolą i nieraz podbrzusze,ale ja sie wtedy usmiecham i mysle sobie ze rowniez dzidzi rosnie i wszystko wypycha hehe.jutro ide na usg juz sie nie moge doczekac...jak tylko powiedza jaka plec to sie tu pochwale:) aha a mnie takze podoba sie imie Kajtus ale u mnie w rodzinie jakos nie chca o tym slyszec...a to naprawde ładne imie:) a do dziewczynki ostatnio myslalam o Emilce i MArtusi...
Agness
2006-07-05
12:45:26
Email
Przytyłam już 6 kg (21 tygodni) i mam dołaaaaaaaaaaaaaa - dziś zobaczę na 3d tę całą przyczynę mego tycia.
Agness
2006-07-05
12:46:35
Email
Aha - no i wreszcie od poniedziałku czyję że się rusza ten mój mały potworek :)
malutka
2006-07-05
17:40:17
Email
łoo ja mam 23 tydz i przytyłam 3 kg...malo prawda??tylko ze ja zawsze bylam chudzina.bylam na usg ale niestety nie pokazalo co ma miedzy nozkami:(wogole byla ta pani taka niemila...szkoda slow chyba zaczne sie zastanawiac nad prywatnym...
Agness
2006-07-05
21:33:27
Email
A jednak Córeczka!!!!!!!!!!!!!!I mam ją na płycie DVD :) Jest śliczna :) Dziś się spotkałam z koleżanką - pocieszyła mnie, że tylko mi brzuch urusł i piersi - a reszta nie. Ale i tak się od dziś musze pilnować z jedzeniem.
Agness
2006-07-05
23:37:57
Email
A jeszcze jedno mi się przypomniało - miała któraś z Was test na ukryte typy cukrzycy, polegający na wypiciu płynnej glukozy??
moniczka
2006-07-06
10:18:46
Email
Cześc. Agness. Test z glukozą miałam w pierwszej ciązy. Polega on na tym, że mierzą Ci cukier na czczo przed wypiciem glukozy, a potem dają Ci ulepek z glukozą do wypicia i po bodajże poł czy godzinie mierzy się ponownie poziom cukru we krwi. Jest to standardowe badanie kobiet w ciązy. I chyba wykonuje się je dwa razy. Ja niedługo idę na pierwszy test. A! I gratuluję córci!
Ulka
2006-07-06
12:42:38
Email
Agness ja dzis bylam na usg i tez mam dziewczynke superowo ciesze sie jak glupia, dzidzia zdrowa wszystko w pozadku.W ciazy bada się poziom cukru ze względu na mozliwośc wystąpienia cukrzycy ciążowej, krew pobierana z palca na czczo i pozniej dostaniesz do wypicia szklanke wody z glukozą -ohyda i po godzinie znów badana jest krew. Pozdrawiam , ale upał ledwo mozna oddychac
malutka
2006-07-07
10:38:44
Email
a w ktorym tygodniu mniej wiecej sie robi to badanie cukru?
moniczka
2006-07-07
10:58:58
Email
Test po obciążeniu glukozą robi się chyba po 22 tyg. Ale piszę chyba, bo nie wiem na pewno i rzeczywiście ten ulepek jest obrzydliwy. Gratuluję Wam panienek! Ja już jedną mam to ten mały facet, to miła niespodzianka, choć na kobitkę też bym nie płakała, byle zdrowe.
Agness
2006-07-07
13:32:32
Email
Heja Ciążówki!Dzięki za info i gratulacje :) Nie macie pojęcia jak się cieszę, że to panienka - będę jej czesać fajne fryzury do przedszkola (na pewno będzie miała ciemne i bardzo gęste włosy - oboje z mężem własnie takie mamy) i będziemy razem jeździć na zakupy. Ulka a imię masz do małej?? Ja już wybrałam - Jagódka :)
Ulka
2006-07-07
14:54:50
Email
co do imienia to na porzekor mieliśmy wybrane dla chlopca-Mikołaj, moja mama ma na imie Ula mi tez dali Ula i tak sie smiejemy zeby podtrzymac tradycję rodzinna malutkiej tez damy na imie Ula, ale jeszcze zobaczymy chociaz mi sie zupełnie inne imiona podobaja dla dziewczynki i maż tez ma zupełnie inny gust i nie mozemy sie dogadać, więc chyba bedzie Ula III, co do badania na poziom cukru to wykonuje się je po 20 tygodniu ciązy, mi to narazie zostało zaoszczędzone ponieważ nadal wymiotuję a szczególnie po słodkim wiec ginekolog stwierdził że to badanie będzie dla mnie bez sensu.
Ulka
2006-07-07
14:57:13
Email
Agness, Jagódka bardzo fajowe imie, oryginalne i nieoklepane
marta0309
2006-07-08
10:55:37
Email
hej brzuchatki! ale wam zazdroszcze ze juz znacie płeć.JA nie wiem kiedy bede miala USG-moze w tym miesiącu:/ ja bym bardzo chciala miec chlopca( malego Dominisia) ale jak bedzie dziewczynka plakac nie bede.A Jagodka to ładne imie:) Dziewczynce chcialabym dac na imie tak jak ja-Martusia ale chyba bedzie mala Dominisia. Czy was tez bola nogi jak troche sie poruszacie??????? JA czasami chodzic nie moge taki bol ale mi nie puchna -tyle dobrego . papappaap
moniczka
2006-07-08
12:47:21
Email
Jesli chodzi o nogi, to moj problem. Wystarczy,ze niewiele polaze a lapie mnie taki bol w dolnych partiach,ze niemilo.Maz sie skarzy,ze najchetniej bym lezala i lezala...Dlatego z samego rana, jeszcze przed nastaniem upalow ogarniam dom a potem - nogi do gory.Ale tez nie ma co sie dziwic,jestem wielka baba-174 cm i dodatkowe "obciazenie", tez nie pomaga.
ewelinek
2006-07-09
12:50:13
Email
Witam! Mam termin na 15 listopada ale wydaje mi się, że będzie to jakiś tydzień później (wg.moich obliczeń), płeć znam od 2-ch dni-chłopak jest ;) i za niedługo wybieramy się na USG 3d, tak dla frajdy, żeby sobie popatrzeć na mojego Antka (bo takie imię wybraliśmy z mężem) Pozdrawiam
moniczka
2006-07-10
10:12:31
Email
Czesc Ewelinek! Fajnie, ja tez oczekuje chlopaka,chyba bedzzie Filip,bo w innych imionach nie zgadzamy sie z mezem
ewelinek
2006-07-10
11:07:20
Email
Moniczko Filip to śliczne imię ;) Pozdrawiam ;)
Ulka
2006-07-10
18:06:04
Email
Witaj Ewelinek, ja mam teramin na 11 listopada , ale wedlug moich obliczen wychodzi coś kolo 20stego, zobaczymy, jak się czujesz bo ja padam na twarz, zaczynaja bolec mnie stawy i serducho mi wariuje a do tego te upały, a podobno w tym roku miało nie być lata, gdybym wiedziała, ze bedzie taka pogoda, chyba bym się wstrzymała do następnego roku hahaha,o nie i tak jestem za stara na pierwsze dziecko, pozdrawiam
moniczka
2006-07-11
14:12:17
Email
Ulka! A czemu Ty piszesz,ze jestes za stara na pierwsze dziecko?! A fe, nieladnie!Czyje sie jak Ty przy tych pogodach.Wczoraj byla u mnie kolezanka i jak mnie zobaczyla taka sflaczala,to uprzemie mi przypomniala, ze to dopiero poczatek lipca...Nie dajmy sie!Apeluje!
Ulka
2006-07-12
09:34:48
Email
Moniczko, teraz z perspektywy czasu uważam że 30 lat to troche późno jak na pierwsze dziecko, ale w dzisiejszych czasach to chyba powoli bedzie stawało sie normą.Gdy człowiek byl młodszy jakoś mniej się wszystkim przejmowal, a teraz wydaje mi się ze albo bede nadopiekuńcza dla swojej córeczki albo będe zamartwiać sie na smierc. Pozdrawiam . W końcu się ochłodzoilo i zaczyna padac deszczyk , co za ulga. Dziewczyny mam pytanie czy was też boli serduszko i jakby silniej i mocniej bije?
marta0309
2006-07-12
11:29:25
Email
Ja wczoraj wieczorem odczułam kołatanie serca.Strasznie dziwne to było bo nigdy czegos takiego nie miałam. U nas niestety deszczu nie widać:((((
marta0309
2006-07-14
08:41:02
Email
chlap,chlap,chlap.......:)
moniczka
2006-07-14
10:13:21
Email
Uleczko!!! Na Boga zlituj się! Ja też mam trzy dychy( w grudniu 31!) i wcale nie uważam, że jest to wiek trudny dla ciąży. I fakt, że to moja druga ciąża, też w/g mnie nic nie tłumaczy. Nie jesteśmy ani stare ani za stare na ciążę czy to pierwszą czy to drugą. Dziś jadę do koleżanki, która ma termin na styczeń i podejrzewam, że gdybym jej powiedziała, że jest za stara na pierwszą ciążę, to do domu wróciłabym dziś a nie w niedzielę! Taką podjęłaś decyzję i ponoć można ją spoko podejmować do 35-tki, to może będziesz wtedy miała już nawet dwoje?A że przy pierwszym dziecku jest się nadwrażliwym, to nie ma nic do wieku. Ja byłam okropna.Moje "doświadczone" koleżanki mówiły, że nie dam dziecku pobyć sama i nawet zapłakać nie może, bo ciągle się kręcę. No i co? Ten typ tak ma i przy drugim będę taka sama!Nie przejmuj się głupotkami, please. A co do serca to u mnie bez zmian, wszystko gra. Tylko mój synek wierci się tak niemiłosiernie... Fajne to, dopóki nie czuję go aż w szyjce macicy, takie mam wrażenie a to jest nieprzyjemne z kolei uczucie. Macie tak, że oprócz brzucha czujecie dziecko od drugiej strony?? Niepokoi mnie to, ale tłumaczę sobie,że jest w położeniu miednicowym i stamtąd ma blisko do szyjki i że jest jeszcze nisko położony. 26.07 dopiero idę do lekarza...
marta0309
2006-07-14
12:43:37
Email
Moniczko a w ktorym jestes tyg bo moja dzidzia kreci sie ale jakos tak delikatnie .Ciagle czekam na cos mocniejszego:)
Goga66
2006-07-14
13:57:31
Email
Dziewczyny - 30 - to późna ciąża?!!! W dzisiejszych czasach, to właśnie ta w wieku 28-35 jest w normie. Ja miałam 38, kiedy zaszłam w ciążę, przeszłam ją cudownie, poród też, Zuzia ma 13 miesięcy jest silna i zdrowa. Nie namawiam do pierwszego porodu w moim wieku, bo i po 35 roku rośnie ryzyko wad ale... Co do czucia ruchów dziecka, to zależy od tego, jak się łożysko ułoży. Ja całą ciążę czułam tylko delikatne, przyjemne głaśnięcia, żadnych kopniaków chociaż Zuzia była mocno ruchliwa :) Pozdrawiam
Ulka
2006-07-14
14:03:22
Email
Moniczko dzięki za pocieszenie, ja tez tak mam szczególnie w wieczorem lub nocą mała kopie jak szalona i tez odczuwam te kopniaki bardzo nisko. Zawsze spalam na brzuchu ale teraz staram się na boku tyle ze nieraz w nocy sama sie przewalę na brzuch ale moja dzidzia jest taka czujna ze jak mi kopniaka zasunie to moment i juz leże na boczku.A ja może dlatego winę zwalam na wiek bo bardzo zle znoszę ciaze, nadal wymiotuje nie mam na nic apetytu, zmuszam się do jedzenia, często boli mnie głowa i to walenie serca, a teraz jeszcze dochodzi zgaga, szkoda gadać, ale jakoś trzeba przezyc, byle do listopada. Pozdrawiam serdecznie. U mnie tyroche popadało teraz przynajmniej mozna troche pooddychać
malutka
2006-07-14
23:25:24
Email
ja kopniaki tez czuje tylko po lewej w dole, moja G. jak sprawdza tetno to ostatnim razem powiedziala ze dzidzia chyba lubi bicie mojego serca bo tylko na tej stronie siedzi.A wczoraj chyba mialo czkawke bo co pol minutki rownomiernie kopało.Wiec to chyba czkawka...ale strasznie sie ucieszylam,bo tak mocniej kopalo:)dzis znowu spokojne jest i tylko slabe ruchy w poludnie poczulam...ale to piekne uczucie...zawsze klade reke na brzusio i glaszcze...pozdrawiam 3majcie sie
malutka
2006-07-14
23:32:24
Email
aha i nie wmawiajcie sie ze jestescie za stare na pierwsze dziecko...fakt faktem istnieje mozliwosc w pozniejszym wieku ze dziecko bedzie mialo wady,ale 30 l. to nie jest az tak źle...a na ludzi nie warto zwracac uwagi wogole,bo ja mam 20 i mowia ze jestem za mloda...wiec, dziecko jak ma przyjsc to przyjdzie i mamy sie z tego cieszyc a nie myslec nad wiekiem czy jest odpowiedni.a Ulko ja mam nadzieje ze Ci to szybko minie, ja nic nie mialam,chyba tylko teraz w upaly bardzo slabo mi sie robi,ale zadnych wymiotow itp. Trzymam kciuki poki co i mam nadzieje,ze bedzie wszystko w porzadku...a jak tam brzuszki wasze? bo ja mam nadal malenki jak na 5miesiac...ale kopniaki swietnie czuje juz od miesiąca;)
ewelinek
2006-07-15
23:01:20
Email
Ja nie mam wogle poję dlaczego przejmujecie się wiekiem!? Przecież to jest najwspanialszy okres w Naszym życiu i wiek nie ma znaczenia! Zajmijcie się lepiej kobitki sprawdzaniem na co reaguje Wasze Maleństwo (tzn. dźwięki, smaki, może lody czekoladowe jak mój synek?? ;)) Zapewniam Was, że to jest dużo fajniejsze niż przejmowanie się swoimi wiosenkami ;) Buziaki Ps. A co do serducha warjującego to nic strasznego, poprostu musi pompować więcej krewki i dlatego bije szybciej i mocniej i szybciej się męczymy. Maluszek w miarę upływu czasu rośnie i potrzebuje coraz więcej dobrze dotlenionej krwi mamusinej ;) Pozdrawiam
marta0309
2006-07-16
19:53:26
Email
Dziewuszki! Każda z nas ma prawo decydowac ikiedy zostanie mamA:) i nikomu nic do tego, bo towarzysza nam różne sytuacje życiowe i każdy indywidualnie podejmuje taka decycje.Ja mieszkam na wsi i jak jak planowalismy ślub to od razu poszła fala, że jestem w ciąży.Miałam niezły ubaw:) na dzidziusia zdecydowaliśmy sie po 5 miesiącach od ślubu i wtedy doszły mnie takie słuchy- "W końcu jest w ciąży" Ubaw po pachy! więc jakbyśmy zdecydowali sie za jakis rok na dzidzie to by gadali, że jestem bezpłodna! Ludzie zawsze sie przyczepią i są okropni!!!!Głowy do góry brzuchatki:)
moniczka
2006-07-17
10:44:37
Email
Marta. Jestem na przelomie 22/23 tydz.Ale podkreslam,ze to moja druga ciaza,gdzie ruchy czuje sie wczesniej. Nie przejmujcie sie zmienna ruchliwoscia dzidziusia,bo ponoc w tym okresie wzrostu tak maja.Dziewczyny!!!Cieszmy sie a nie doszukujmy nieprawidlowosci. I nie sluchajmy "zyczliwych"!Ciagle slysze na przemian,ze mam za duzy albo za maly bebenek. T o smieszne... i irytujace.
marta0309
2006-07-17
12:17:51
Email
Od kilku dni dzidzia zaczęła sie pożadnie wiercić:) wieczorami kopie mnie najmocniej i momentami mam wrażenie, że mi bok rozerwie jak leże na boku:)
moniczka
2006-07-18
09:13:52
Email
Marta. Ja jak oloze sie na plecach, to jak dzidzia sie rusza lub ma czkawke, to widac. Sprobuj, maz sie ucieszy!
malutka
2006-07-18
20:27:58
Email
no najczesciej rusza sie jak sie leży na pleckach:)moja dzidzi coraz bardziej wyrabia i czasem kopnie juz bolesnie...wczoraj sie tak rozciągalo ze prawy boczek mnie bolał.A czkawke wyczuc,jesli czuje sie jednostajne kopniecia, ja juz poczulam 2 razy jak dzidzi ma czkawke:) aaa wczoraj to chyba sie zdenerwowalo bo oddawalo mi kopniak za kopniakiem...taki szereg kopniaczkow hehehe mile uczucie, nieźle nam dają dzieciaki juz szkołe,co sie nie podoba to kopa heheh a to i tak miłe...ostatnio ludzie dotykają mnie coraz czesciej po brzucholku...a dzidzia chyba czuje "obcych" i wtedy nie daje po sobie znac...pozdrawiam
marta0309
2006-07-19
09:18:24
Email
moja dzidzia podobnie reaguje na dotyk obcy-siedzi cichutko jak mysz pod miotłą:) hhehe......Coś mi brzuszek ostatnio skoczył i te wieksze bluzki robią sie za małe.Oglądaliśmy wózki dzieciece-ale są niektóre superowe:) Już niemoge sie doczekać jak kupimy jakis i bedziemy dzidzie wozić:) jeszcze troszke mniej niz 4 miesiące......
moniczka
2006-07-19
19:25:38
Email
Moje malenstwo tez nie reaguje na obcych,ale na mnie zawsze. A wybierania wozkow Wam zazdroszcze, bo ja mam jeszcze kupe rzeczy po coreczce, wiec wielkich zakupow nie bedzie. Poza ciuszkami, jesli rzeczywiscie urodzi sie synek. Ostatnio ogladalam co mam i najbardziej bedzie mi zal tych cudnych sukieneczek, jesli sie nie nadadza...
Ulka
2006-07-19
19:27:35
Email
cześć Dziewczynki co tam słychać? u mnie trochę lepiej, chociaz mała kopie jak szalona i to szczegolnie w nocy. Dziewczynki ile juz przytyłyście, mi teraz bebzunek rosnie jak na drożdzach, chociaz waga wskazuje 2 kg więcej, pozdrawiam gorąco
malutka
2006-07-19
19:58:11
Email
hej! ulka ja przytylam narazie 3,7 kg a jest juz 23 tydzien!narazie brzunio i tak malutki,choc widac:) zaokrąglil sie fajnie:) ja z reguly bylam szczupła wiec duzo narazie nie przybralam.pozdrawiam papa
ewelinek
2006-07-19
22:19:09
Email
A ja mam wielkie brzuszysko ;) Mój maluszek kręci się i wierci (najchętniej ok. 5 nad ranem) Przytyłam z 6 kilo ale jak narazie idzie mi w brzucho i cycuszki ;) Pozdrawiam ;)
moniczka
2006-07-21
08:53:42
Email
Moje malenstwo tez nie reaguje na obcych,ale na mnie zawsze. A wybierania wozkow Wam zazdroszcze, bo ja mam jeszcze kupe rzeczy po coreczce, wiec wielkich zakupow nie bedzie. Poza ciuszkami, jesli rzeczywiscie urodzi sie synek. Ostatnio ogladalam co mam i najbardziej bedzie mi zal tych cudnych sukieneczek, jesli sie nie nadadza...
marta0309
2006-07-21
09:21:59
Email
Nasza dzidzia zrobiła nam wczoraj psikusa na Usg i zacisnęła nóżki no i dalej nie znamy płci:( szkoda bo uprosiłam lekarza o to USG a tu nic....Lekarz sie smiał, że jak nie chce pokazać to pewnie dziewczynka:)hehe na razie jest ułożone pośladko i siedzi sobie jak książątko na tronie:) Przytyło mi sie 4,7kg....chyba mieszcze sie w normie.
Agness
2006-07-23
20:58:11
Email
Heja ! A moja Mała Jagódka to nawet na swojego ojca nie reaguje - jak tylko mąż położy rękę na moim brzuchu - prawie natychmiast przestaje kopać. Tylko ja mam frajdę :)Kurcze - w porównaniu z Wami to przytyłam strasznie - chyba już z 7 kg - pocieszam się, że to te piersi tyle ważą, bo urosły mi gigantyczne. A poza tym czuję się super - żadnego kołotania, nie bolą mnie nogi. Tylko te upały - a bleee;(
Ulka
2006-07-24
11:17:28
Email
Czesc Dziewczynki, wcale sie nie zapowiada na ochlodzenie w sierpniu, niezle nam przypadło, Agness mi tez najwięcej weszło w piersi chociaz nigdy nie miałam malych, mój maz się smieje że jak dalej w takim tepie bedą mi rosły to na przełomie listopada bede musiała je wozić na taczkach, bo ich nie udzwigne.Dziewczynki wybrałyście juz wozek, bo my juz się wstępnie rozgladalismy i myślimy nad quinny SX- wypatrzylismy promocję spacerówka, gleboki, spiworek,torba,kocyk za 1700, macie jakies doswiadczenia z tego typu wózkami?Gongolka dosyc duza więc chyba bez problemu przejezdzimy całą zime i spacerówka tez dosyć duża, przynajmniej do 3 lat powinna wystarczyć -tak mi się wydaje. POzdrawiam
Agness
2006-07-24
12:14:23
Email
Ja na razie jeszcze się specjalnie nie interesowałam wózkami - nie mam pojęcia nawet co to jest ta cała gondolka. Dziś znów czytałam o porodzie - szczególnie o nacinaniu krocza. I mam dość - chcę cesarkę - wolę żeby mnie pokroili na górze niż na dole. Lekarz mi odradza, ale ja to mam gdzieś.
Ulka
2006-07-24
12:58:06
Email
gondolka to głeboki wózek, a co do cesarki to zdania sa podzielone, podobno szybciej sie goi rana po nacięciu krocza niz po cesarce i po naturalnym porodzie szybciej się dochodzi do formy cesarka to jednak operacja, ja będe próbowala naturalnie ale zobaczymy co z tego wyjdzie
ewelinek
2006-07-24
14:57:06
Email
Przez cesarke można mieć później kłopoty ze zdrowiem, jakby nie patrzeć to jest to ingerencja nature! Ja tam uważam, że jakkolwiek ma to boleć i czy mają mnie rozcinać,to chce urodzić normalnie! Uważam, że tak samo jak trzeba wytrzymać wszelkie dolegliwości (również ból) towarzyszący 9 m-com ciąży tak samo trzeba przetwać poród ;) Bez tego to by mi chyba czegoś brakowało, takiego....dosadnego zakończenia tego okresu hihi ;) Pozdrawiam i powodzonka życzę no i może troche więcej odwagi ;)
marta0309
2006-07-24
16:25:38
Email
Ja tez bym chciala rodzic naturalnie z moim mężem.Chiałabym, żebyśmy to razem przeżyli choć wiem, że może byc ciężko.Mam nadzieje, że dzidzia sie dobrze ułoży:)
moniczka
2006-07-24
17:30:52
Email
Dziewczyny, od spacerowki lepsza jest "parasolka".Lekka, wygodna,poreczna. A co do cesarki...Ja bym nie chciala.Slad na cale zycie,gorzej sie goi i dluzej wraca do "siebie".Bol porodowy sie zapomina-slowo! To juz lepiej zzo.A czymze jest te kilka godz przy 9-ciu m-cach?A i po cesarce nie zaleca sie kolejnej ciazy przez 2 lata.Moze oplacic polozna,jak sie boicie? Moze dac kroplowke,wymasowac szyjke,wsadzic pod prysznic i nie wiem co tam jeszcze,ale bardziej jest pomocna niz lekarz,ktory przychodzi "na gotowe".
Agness
2006-07-25
12:51:19
Email
Dziewczyny - podziwiam Was. Mnie stresuje sama myśl o pobycie w szpitalu. Wolałabym być nawet 2 lata w ciąży, ale nie musieć rodzić. Jesteście dzielne:)
Ulka
2006-07-25
13:14:42
Email
czesc Agness ja bym się z Toba z checią zamieniła, szczerze mówiąc wolałabym juz urodzić bez wzgledu na to ile czasu mi to zajmie i w jakich bolach, chyba juz się nie zdecyduję na drugie dziecko poprostu mam dośc, mdli mnie niesamowicie, nadal wymiotuje, kiepskie samopoczucie, do tego te upaly nas wykańczaja tragedia, gdyby tylko była taka mozliwośc z chęcią bym się zamieniła, a gdzie tu jeszcze pewnie dopiero teraz zaczniemy przybierac na wadze
malutka
2006-07-25
19:35:42
Email
no ja na poczatku obawialam sie calego nacinania krocza i tego bolu, teraz powoli oswajam sie z ta myslą ze tak poprostu musi być...jesli bedzie ciezko to oczywiscie zafunduje zzo,ale jesli pojdzie wszystko dobrze to mam nadzieje ze wytrzymam;)cesarki nie chce i bedzie robiona tylko jesli lekarze zadecydują,ale bardziej obawiam sie calej tej cesarki niz nacinania...kilka moich znajomych mialo cesarke i widzialam slady. Myslalam im blizej porodu tym wiekszy strach przed nim,ale ja wlasnie mialam obawy na poczatku...teraz coraz bardziej sie na to nastawiam...choc niewiem jak bedzie calkiem przy koncu...chce aby ktos ze mna rodzil...moj chlopak akurat jest za granicą wiec watpie ze przyjedzie "na czas"...pozdrawiam papap
Agness
2006-07-25
22:37:40
Email
Ech Ulka - widzisz jak to jest - nigdy nie jest tak jakbyśmy chciały :) Ja się nadwagi nie boję - kiedyś byłam bardzo gruba i ponad 2 lata zmagałam się z bulimią - wiem, że dam radę schudnąć - może nie w kilka miesięcy - ale dam radę. Obawiam się natomiast porozciąganej skóry na brzuchu i rozciągniętej szyjki:) Kurcze - nawet lekarz mi powiedział, że nie mam się co łudzić, że będzie jak dawniej. Ten ewentualny luz ... Buuu ... Tyle lęków...
Basia.26
2006-07-26
11:55:20
Email
cześć dziewczyny, tak czytam wasze wypowiedzi i postanowiłam sama coś napisać:) 6 miesięcy temu urodziłam synka przez cesarskie cięcie:) planowano poród naturalny, no ale po prawie dobie postanowiono zrobic cesarkę. nie było postępu w porodzie, główka odskakiwała od ujścia, szyjka nawet się nie zgładziła, a gdzie tam do rozwarcia. cesarki się boimy, bo... jej nie znamy:) nosze okulary, wada wzroku mogła dla mnie być "szansą" na planowaną cesarkę, jednak bojąc się jej, poszłam do okulistki po zaświadczenie, że MOGę RODZIć NATURALNIE. bo cesarka to niby takie tabu, pamiętam z dzieciństwa, jak po cichu naplaży sie komentowało "popatrz na ta babke, ona miała cesarkę..." i człowiek miał mieszane uczucia, bo w sumie nie wiadziałam co o tym myśleć, czy to dobrze, czy to źle... i to w naszych umysłach jest tak zakorzenione. to prawda, że gdyby natura chciała, żebyśmy rodziły przez dziurę w brzuchu, to pewnie byłby tam zamek błyskawiczny:) pewnie, ze nie jest to "w zgodzie z naturą" ale tak samo czy w zdodzie z naturą jest noszeie okularów, skoro natura chciała te oczy zepsuć?? czy w zgodzie jest nastawianie kości, wkładanie tamponów i golenie nóg?? no ale nie o to chodzi. chciałam wam napisac o mojej cesarce. jak w końcu o niej zdecydowano, wystraszylam się, ale już szczerze to miałam serdecznie dość bólu, czulam potężne skurcze i ani slowem nie dyskutowałam, poddałam się:) jeśli chodzi o ślad na całe życie... wszystko zależy od tego, jak lekarz przetnie:) ja mam bliznę na długości 15 cm zaraz nad linia włosków (poprzecznie) , a jej wygląd na prawdę zależy od "zdolności krawieckich" zszywającego. mnie zszyli bardzo ładnie, mam gladziutką bliznę, już jasnieje, wygląda jak mały uśmieszek:) jestem zadowolona. ale moja kolezanka (11 miesięcy po cc) ma okropnie zszyte cięcie, wystają jej takie bulwy, blizna jest strasznie wypukła, nie zachowano linii prostej cięcia no i założono jej tradycyjne szwy!! ja nie mam ani jednego szwu, blizna wygląda jakby kros ją namalował cienkopisem (no może pisakiem). oczywiście wszystko zalezy od ciała, jakie ma zdolnosci regeneracji, jak rany się goją itd. po 5 tyg byłam na kontroli u lekarza. badał mnie dokladnie, naciskał w miejscu cięcia i... NIC NIE BOLAŁO!! wszystko idealnie się pogoiło, wróciłam do normalnego życia sexualnego, a dziewczyny, które miały szyte krocze dalej nie mogły normalnie usiąść, a gdzie dopiero sex... może po cc dłużej się leży (ja wstałam po 20 godzinach), ale powrót do formy to już sprawa indywidualna organizmu. widziałam kobietę, która zaraz po porodzie poszła się wykąpać i taka, która po naturalnym porodzie leżała tydzień plackiem, nie mogła wstać. widziałam dziewczyne po cc (piąta doba) która siadała na łózku po turecku, na podwiniętej nodze, schylała się itd (to wszystko widziałam na dwie doby przed porodem), wszystkie te sytuacje mnie zaskoczyły. także nie można generalizować, po prostu kazda z nas inaczej może znosić poród, gojenie się nacięcia krocza, czy cięcie cesarskie. i nie zgadzam się z tą tezą, że kobieta musi czuć poród, bo to takie uwieńczenie ciąży, że źle by się czuła, jakby tego nie zaznała. a ja wam powiem, że jak już przeszłam te 24 godziny bóli, to starczy mi to już na wszystkie porody i cieszę się, że kolejną cesarkę bedę miala wykonaną już na początku skurczy:) powodem cc bylo to, iz w dziewiatym miesiącu ciąży powaznie upadłam na kość ogonową (na lodzie) i ją prawdopodobnie złamałam. ona trzymała główkę u góry i nie pozwoliła na jej zejście do ujścia. aha, co do położnych opłaconych itd. ja miałam tak wspaniałą opiekę, takie połozne, że masaże, prysznice i ćwiczenia były po prostu w zakresie standardowej opieki. no i lekarze tez nie przychodzili na gotowe, tylko non stop monitorowali wyniki badań, sami badali. rodziłam w katowicach na raciborskiej i każdemu polecam ten szpital. tutaj nie trzeba nikogo opłacać, tutaj lekarze i położne po prostu pracują:) wybaczcie ten mój monolog, ale nie umiem siedzieć tak bezczynnie, jak czytam takie wypowiedzi na temat cesarek, szczególnie tych ludzi, którzy nie mieli z tym nigdy do czynienia:) pozdrawiam i życze kazdej z was porodu, jaki jest dla was i dla waszego maleństwa najodpowiedniejszy. nie twierdze, że kobiety powinny sie rzucić i na życzenie brac cesarki, po prostu nie dyskryminujcie tych, które tą cesarke miały, bo my już wiemy, że nie taki diabeł straszny;)
Ulka
2006-07-26
11:59:40
Email
Agness, nie martw się najważniejsze zeby dziecko urodziło się zdrowe i zebys TY się dobrze czuła, ja stosuje kremy na rozstępy, na brzuchu narazie nie mam ale na piersiach już się pojawily, jakos to bedzie, ja na początku ciązy zaczytywalam się we wszystkich artylułach które dotyczyły ciazy, a teraz poprostu sobie odpuściłam, co ma byc to będzie, fakt mam obawy co do porodu, ale nikt za nas tego nie przejdzie, ja bede rodziła z mezem, uważam ze dobrze jest miec w cięzkich chwilach kogoś kochanego przy sobie. Zobaczysz w grudniu bedziemy juz tylko wspominac poród, po kilku nieprzespanych nocach zatęsknimy za okresem ciąży, bol się szybko zapomina.
Ulka
2006-07-26
12:04:50
Email
A teraz z innej beczki, dziewczynki pomózcie!!! Za dwa tygodnie wybieram się na wesele kolezanki i co tu na siebie włozyc? U mnie w okolicy jest jeden sklep z odzieża ciązowa maja sukienki ale takie dla starszych kobitek, a ja pomimo tego ze mam 30stkę nie chciała bym wygladac jak stary wieloryb, wiec pozostaje mi coś zamówic z internetu, moze Wam sie uda coś fajnego znaleźc, pozdrawiam i czekam
kiwi
2006-07-26
12:16:27
Email
Basia nic dodać nic ująć , zgadzam się w 100%!
kiwi
2006-07-26
12:35:27
Email
Ula ja też miałam ten problem. W sklepach ubrania dla ciężarnych są takie ochydne że brzydzę się przymierzać, bure i w paskudne brązowe wzory.Polecam ubrania podkreślające brzuszek np bluzkę białą z happy mum i długą spódnicę. pozdrawiam.
Ulka
2006-07-26
12:41:56
Email
Do Basi i Kiwi, my pewnie tez bedziemy takie mądre po porodzie , ale zrozumcie nas to są normalne obawy kazdej cięzarnej , Wy napewno przed porodem tez się zastanawiałyscie jak to będzie i jakie rozwiązanie wybrać najlepsze, nic nie da sie przewidziec trzeba zdac się na naturę i los, pozdrawiam swiezo upieczone mamuski, zazdroszczę wam tez bym juz chciala urodzic bez wzgledu na rodzaj porodu
kiwi
2006-07-26
13:03:47
Email
Ula jestem w ciąży poraz drugi ( 31tc) i doskonale pamiętam jak bardzo chciałam urodzić naturalnie a tym razem rękami i nogami zapieram się przed naturą. Odrazu funduję sobie cc. :-) Ale uważam że wasze rozważania są słodkie bo sama myślałam identycznie.
Ulka
2006-07-26
13:33:38
Email
Kiwi a jak TY znosisz te upały, 31 tydzień pozazdroscic ,ja bardzo zle znosze ciaze ale ciesze się ze wogóle dane mi bylo zajsc w ciąze bo wcześniej miałam duże problemy ze zdrowiem, podobno drugi poród jest duzo latwiejszy i trwa krócej, moja kuzyna z pierwsze dziecko rodzila 12 godzin, a drugie może ze 3, ale to nie reguła, jesli juz tak zdecydowalaś , mi jest bez rożnicy byleby urodzic zdrową córeczkę, a w jaki sposób ona ze mie wyjdzie to już dla mnie nie ma znaczenia
moniczka
2006-07-26
16:10:49
Email
Wiecie co? Nie było mnie na forum dwa dni i nie mogę wprost nadążyć za Wami....Co do ubrań, to naprawdę ładne są w sklepiku happymum. Poza tym uważam,że lepiej założyć ładną bluzeczkę i spódniczkę czy spodnie na wesele niż luźna, workowatą sukienkę. A co do tego porodu, to myślę, że już i tak mamy "pozamiatane". Powiedziałyśmy A, to powiemy B, niezależnie od formy porodu, bo najważniejsze, abyśmy urodziły zdrowe dzieciaczki i aby nie było komplikacji a reszta?Przeżyjemy! Pozdrawiam Was gorrrrąąąącooooo i spadam, bo płynę potem.A! Byłam dziś u pani gin i przytyłam od początku 6kg -23 tydz.
kiwi
2006-07-26
16:49:07
Email
Jasne że najważniejsze jest zdrowie dzidzi a moja popiera moją decyzję o cc bo twardo siedzi głową do góry ;-p co do upałów to ogólnie dobrze znoszę całą ciążę ale babeczki chyba rodzą na potęgę bo byłam wczoraj na badaniach w szpitalu na karowej i urwanie głowy miały położne bo taki wysyp...
Agness
2006-07-26
18:48:54
Email
Hej Mamuśki! Musze sobie wypunktować to, co chcę napisać :) 1. Basia - dziękuję za komentarz dotyczący cesarki :) i gratuluję dzidzi - to córka czy syn? - ja też mam wadę wzroku - krótkowzroczność ( - 2,25), która jest w tym momencie dla mnie dodatkowym argumentem skłaniającym do rodzenia górą (poza tym chcę sobie zaoszczędzić ppopękanych naczynek na twarzy i np. niebezpieczeństwa utraty czucia w pochwie) 2. Basia - polecasz szpital na Raciborskiej? Bo ja się właśnie ostatnio zastanawiam, gdzie rodzić - mój lekarz pracuje w Bytomiu, a ja mieszkam w Katowicach - więc będę miała kawałek 3. Ulka - ja wybieram się 12 sierpnia na wesele - idę w sukience o numer większej, odciętej pod biustem, ale wcale nie workowatej, kupionej w sklepie z normalną, nie ciążową odzieżą 4. Moniczka - pocieszyłaś mnie swoimi 6 kg - już myślałam, że coś ze mną bardzo nie tak, że tyle utyłam (dziś się zważyłam i okazało się, że schudłam 1 kg - ale przy takich upałach, to apetyt maleje) 5. Dla wszystkich Was i Waszych Maleństw dużo buziaków - ciesze się, ze jesteście :)
Agness
2006-07-26
18:49:54
Email
A ślepota ze mnie - Basia ma synka:)
Basia.26
2006-07-27
10:26:24
Email
Agnes, nie znam szpitala w Bytomiu, ja prowadziłam sie u lekarki z raciborskiej, ale nie było jej przy porodzie, nie umawiałam sie na to, ze przyjedzie. a tam na prawde jest fantastyczna opieka. od salowych po lekarzy. równie dobrze zaopiekowali się moja współlokatorką z pokoju, która nie prowadziła sie u żadnego z lekarzy z tego szpitala. tam po prostu super szyją:) co do wzroku, to musisz sobie zbadać dno oka, czy siatkówka sie ie odkleja, bo jesli sie odkleja to odradza sie poród naturalny. a co do dolegliwości, o których pisałas, to jest duzo za i przeciw w obu wersjach porodowych:) na pewno wszystko będzie dobrze, bez wzgledu na to, czy urodzisz naturalnie, czy zrobia z ciebie "wycinankę" :)
Ulka
2006-07-27
10:58:50
Email
Agness ja tez mam wadę wzroku -2,75 w porywach do -3,00, bo cos czuje ze teraz mi się troche wzrok pogorszył, z tego co wiem to trzeba zdobyć zaswiadczenie od okulisty bo chyba jak tylko o tym wspomnisz lekarzowi to oni nic sobie z tego nie robia, może bedziemy się bawić na tym samym weselu bo ja tez jade 12 sierpnia, pozdrawiam
Agness
2006-07-27
13:18:21
Email
No to chyba się zdecyduję na tą Raciborską - skoro zachwalasz :) I będę miała bliżej - mniej stresu męża, że nie zdążymy :D:D Dziękuję za informacje Basia :)A Ulka to by było jakby faktycznie!!! Ja będę balować w Katowicach:)Dziś sobie kupiłam w Camaieu takie ażurowe bolereczko z szerokimi mankietami i kołnierzem - na górę do sukienki - więc nic mnie nie będzie uwierało w brzuszek. Robiłam dziś też w końcu badanie na obciążenie glukozą - wcale nie było aż takie niedobre :) Pierwse łyki były nawet pyszne :) Pozdrówki dla wszystkich
moniczka
2006-07-27
21:46:21
Email
Cześć Dziewczyny!Czytam o tych Waszych wadach wzroku i jestem przerażona, bo jak rodziłam córkę drogami natury, to na początku( dobre 10 minut) nie umiałam przeć i po porodzie nie miałam nawet śladu białka w oczach, całe były czerwone. Niewrażliwi znajomi naśmiewali się, że wyglądałam jak wilkołak. Także może to cc to nie jest taki zły pomysł. A co do ułożenia dziecka, to u mnie też cały czas jest w położeniu miednicowym, ale ponoć potrafi się maleństwo przekręcić nawet w ostatnim tygodniu, kiedy miejsca ma jak na lekarstwo. A swoją drogą to zazdroszczę, że są gdzieś szpitale, gdzie można rodzić po ludzku. Opiszę Wam pokrótce (jeśli mi się uda, bo jestem straszna gaduła nawet w piśmie) jak ostatnio rodziłą moja koleżanka TRZECIE dziecko.Wydawałoby się, że trzeci poród, to betka.Jadąc do szpitala w samochodzie męża odeszły jej wody, jak dotarła do szpitala (Radom, ul. Aleksandrowicza), miała rozwarcie na "7".Młody pan doktor miast ją przyjąć uparł się, że MUSI wypełnić kartę i zadawał jej pytania nie zważając na to, że po nogach jej cieknie i ma boleści. W końcu się wkurzyła i powiedziała, że odpowiedzi na wszystkie pytania są w karcie przebiegu ciąży a jak poprzednio rodziła, to od rozwarcia na "7" do porodu upłynęło 10 min. Lekarz natychmiast ją przyjął. Ale to nie koniec.Bo okazało się, że rozwarcie jest już spore, ale nie ma skurczy. I męczyłaby się dalej, gdyby przypadkowo nie wszedł ordynator. Spytał, czemu ta dziewczyna się tak męćzy i który to poród. Natychmiast dostała kroplówkę i rzeczywiście urodziła w 15 min. Ale gdyby nie ordynator, to nikomu nie chciało się o kroplówce pomyśleć.Baba rodząc ma się męczyć i już. Nie jest to fajne podejście. Swoją córkę też rodziłąm w tamtym szpitalu, ale jak słucham, co się teraz tam wyrabia, to się chyba nie zdecyduję....
Agness
2006-07-28
16:41:29
Email
Moniczka - przeraziłaś mnie i to porządnie. Nie chce się wierzyć, że się takie rzeczy dzieją - jeszcze i gdziekolwiek.
ciekawa
2006-07-28
22:02:35
Email
To uwierz! Moj maz wsadził reke na piłe taczową-prwie sobie palca amputował!. Musiałam z mordą na pielęgniarke skoczyc żeby sie nim zajeła!. Byłam na pogotowiu zanim dojechal tam mój mąż-pytałam czy na pogotowie czy odrazu na oddział-to sie mnie odesłaął na pogotowie. tam lekaz odrazu powiedział że na oddział-toć to nie skręcona kostka czy jakieś złamanie! A jak do tej baby wróciłam już z mężem i powiedziałm ze lekaż kazał odrazu do szpitala to parskneła"jane! tak powiedział! zaraz sprawdze" dopiero jak zadzwoniła do niego i potwiedził ze nas odesłał to zajeła sie spisywaniem danych. Trzeba walczyć o swoje i jak sie migaja to odrazu z krzykiem bo sie nikt nie zainteresuje!!!
Ulka
2006-07-29
11:29:29
Email
Dziewczynki nie dołujmy się wiadomo jaka dzis jest służba zdrowia, bedzie dobrze nie ma co panikowac, pozdrawiam
moniczka
2006-07-29
18:56:54
Email
Agness. Wybacz,nie chcialam Cie przerazic.Mam dosc sceptyczne podejscie do opieki medycznej i tyle a ze poparte doswiadczeniami wlasnymi i znajomych,to milo przeczytac,ze gdzies jest inaczej.Mam nadzieje,ze u Was tak jest,czego zycze z czlego serca!
Agness
2006-07-31
10:54:35
Email
Spoko. Cóż - samo życie jak widać.
Ulka
2006-07-31
11:11:14
Email
czesć "cięzarówki"co tam u was słychac? Ja szczerze mowiąć już mam dosyć, a gdzie tu do listopada, mała kopie jak szalona, teraz zaczyna mnie pobolewać dół brzucha, tez tak macie? pozdrawiam
marta0309
2006-07-31
16:12:18
Email
hej dziewuszki:) moja dzidzia tez kopie jak szalona.czasami sie zdarzy ze brzuch mnie pobolewa ale to rzadko-częściej mam wrażenie jakby brzuch mialby mi peknac.Strasznie to nieprzyjemne.Tez tak macie???? a co zabawne zaczely mi sie mdłosci tak 2 razy dziennie ale wystarczy ze wybije gorzka, goraco herbate i mi przechodzi.tyle dobrego:)
Agness
2006-07-31
22:12:37
Email
Heja ! Ja niestety tez tak mam - ciągłe wrażenie, że mnie rozsadzi - brzuch stale się powiększa - już jest uciążliwy - a co dopiero w listopadzie. Moja mała też szleje - szczególnie około północy. I jak jej się tak zbierze na te harce i się przez prawie godzinę rozpycha - to trochę mam już dość :)
Basia.26
2006-07-31
22:33:58
Email
Agnes cieszę się, mogę pomóc. na prawdę szpital jest kapitalny, opieka świetna, a poród hm... intymny, a nie w towarzystwie grupy studentów:) co do pękających naczynek w oczach, to słyszałam, ze trzeba zamykac oczy podczas parcia, aby ich uniknąć. czy to prawda nie wiem... nie miałam okazji sprawdzić ;)
Ulka
2006-08-01
11:36:16
Email
cześć, ja dziś umieram wymiotuję od rana chyba się wykończę, wczoraj tak się najadlam chyba pierwszy raz odkąd zaszłam w ciąże a dzis mam efekty w postaci złego samopoczucia, ale jak tylko urodze to sobie zażyczę ogromne lody z bita smietana i polewą, na dodatek mala dzis tak szaleje że chyba zaraz mi brzuch peknie, dziewczynki ja nie wiem jak ja dotrzymam do listopada, pozdrawiam
marta0309
2006-08-01
12:11:49
Email
Ulka na pewno wytrzymasz-to juz tylko 3 mce.Jestes silniejsza niz ci sie wydaje:)Trzymam kciuki za ciebie:) Właśnie segreguje ciuszki dla malenstwa -alez te ubranka sa słodkie.tylko nachodza mnie takie glupie mysli ze sobie z tym wszystkim nie poradze począwszy od tego ile trzeba miec roznych ciuszkow,ile czapeczek a skonczywszy na pieluchach, butelkach i chustechach nawilzanych itp.Momentami przeraza mnie to jak ja naucze sie rozumiec to malenstwo i czy połącze te wszystkie obowiazki,ktore na mnie spadna (a troche sie ich szykuje) mam nadzieje, że bedzie dobrze:)
Ulka
2006-08-01
13:15:15
Email
Marta , dziekuję za pocieszenie, jakoś to bedzie , napewno wytrwamy, tylko czlowiek czasami łapie takiego doła, ja się cieszę że wogóle udalo mi się zajsc w ciaze, bo moglo być róznie, ale jak człowiek cały czas zle się czuje to wkońcu ma wszystkiego dosyć. Nie martw się , podejzewam że kazda z nas ma takie obawy bo to zupełnie inna sytuacja, teraz bedziemy za malą istotkę odpowiedzialne i zastanawiamy sie czy napewno damy radę, mój mąz jak zamęczam go swoimi obawami mówi,ze chyba nie mam co robić bo o glupotach myśle, ale to normalne ze my kobiety martwimy się na zapas, napewno damy sobie rade. ja jeszcze nie kupuje ciuszkow, narazie mam upatrzony wózek i zastanawiam się nad łóżeczkiem z funkcja kołyski, tylko nie wiem czy to dobry pomysł czy lepiej kupic zwykłe , pozdrawiam
Agness
2006-08-01
17:06:29
Email
Dziewczyny głowy do góry! Współczuję z tymi wymiotami. Na to chyba nie ma rady - tylko żeby zacisnąć. A ciuszkami nie ma się co martwić - zawsze można dokupić, jak stwierdzisz, że masz za mało. A swoją drogą to pewnie jeszce dostaniesz kilka w prezencie od cioć i koleżanek. Właśnie wróciłam od lekarza - moja dzidzia waży już prawie 900 g :) i jest zdrowiutka i nie ma nic wazniejszego. No i byle mi się żylaki nie zrobiły :) Pozdrawiam ciepło i odpędźcie złe myśli - Wasze maleństwa potrzebują pozytywnej energii.
Ulka
2006-08-03
15:57:24
Email
Czesc dziewczynki, co tak cicho na naszym forum, jak się czujecie, jak wasze brzusie, pozdrawiam gorąco, wczoraj byłam u lekarza w ciągu miesiąca nabralam całe 3 kg , niezle sie rozpędzam, już mi ciężko a gdzie tu jeszcze
marta0309
2006-08-03
19:39:38
Email
faktycznie coś ucichlo na nazym forum:) mając dość siedzenia w domu postanowiłam sie dziś wybrać na miasto i troche po sklepach połazić bo niedługo zapomne jak ludzie wyglądają:) hehehehh Ale niestety długo pochodzić nie dałam rady bo brzusio mi już porządnie ciąży:) nogi mnie potwornie bolą-czuje sie jak satra zniedołęrzniała babcia:) heheheh Ja sie boje stawać na wage!!! a za tydzien mnie to czeka-niestety!!!!!ech...papaptki
Ulka
2006-08-05
11:50:24
Email
Cześc dziewczynki mnie za tydzień czeka przyjemnosc wypicia glukozy, nie wiem czy mi się to uda ze względu na to ze nie mogę jesc ani pić nic słodkiego, zobaczymy jak mój żoładek zareaguje. W koncu się ochlodzilo ale za to teraz ciągle bym spała, ale oczywiście w dzień a nocą mantykuję bo nie chce mi się spać, mała tez jakby bardziej aktywna nocą, więc prznajmniej mi się nie nudzi, pozdrawiam gorąco
moniczka
2006-08-05
15:54:15
Email
Czesc! Stesknilam sie troche za Wami.Nie bylo mnie kilka dni,bo zabralam corke do rodziny,w koncu,to,ze matka wielka jak wieloryb,to nie powod by wiezic dziecko w domu.Z ta cisza...to moze Wam mnie tez brakowalo?!:-))Agness-900g,super!Gratuluje!Co do brzucha,to ja tez czasem mam wrazenie,ze mi peknie.Obficie smaruje oliwka i troche pomaga.Poza tym jeste wykonczona bo nie moge spac.Usypiam kolo 2-giej w nocy i wstaje kolo siodmej...Pozdrawiam.
Agness
2006-08-06
20:51:16
Email
Moniczka - dzięki:) A mnie też kilka dni nie było - siedziałam w górach. Jak Wam za cicho to ja mogę pisać za wszystkie! Mam duuuużo do powiedzenia i napisania - ale nie chcę nikogo męczyć. Moja mała ostatnio tak mocno kopała (wkurzyła się na matkę czy co???), że to było aż niefajne - szczególnie że strasznie nisko i miałam wrażenie, że zaraz mi ta jej wiercipiętliwa noga wyjdzie na zewnątrz. A poza tym czuję się gruuuuba, ale cholernie szczęśliwa - śpię kiedy chcę, jem ile chcę, wszyscy mnie głaszczą, całują - miodzio dla mojej duszy. Aaaa dziewczynki - jak Wy liczycie sobie miesiąc ciąży? Tygodniami - czyli np szósty miesiąc trwa od 18 - 24 tygodnia - czy tak zwyczajnie, kalendarzowo - macie np termin na 20 listopada - więc szósty miesiąc trwa do 20 sierpnia? Buziaki
Ulka
2006-08-07
10:43:34
Email
Agnes, widzę że nie tylko ja mam problem z liczeniem miesięcy, wychodzi na to że to bardzo skomplikowana sprawa, mam kilka książek i w każdej jest inaczej liczone, ja jestem w 27 tyg, a termin mam na 11 listopada, ja teraz patrzę ile mi zostało do końca i perspektywa jeszcze trzech długich miesięcy mnie przeraża no ale cóż zrobić jakoś musimy wytrwać. Moja mała tez kopie jak szalona,ze nieraz mam ochotę na nia pokrzyczec bo to juz sprawia ból, a nie przyjemnośc, jest grzeczna podczas jazdy samochodem nawet nie drgnie, ale jak bym miała caly dzien jezdzic po miscie to bym na paliwo nie zarobiła, pozdrawiam gorąco
marta0309
2006-08-07
10:44:22
Email
moja dzidzia wczoraj tez dała popis-myslalam,że przez skore mi przejdzie tak mnie kopało:)Ja sobie licze ciąże miesiącami ale i tygodnie tez staram sie pamietac-bo moje wyliczenia i wyliczenia lekarza różnią sie miedzy soba o prawie 2 tyg.W każdym bądż razie powinnam urodzić między 4 a 13 listpoada, więc zaczyna mi sie juz 7 miesiąc:) Agness nie martw sie i ja sie czuje gruba-nigdy tyle nie wazylam i jest to maly szok dla mnie...heheeh Najgorsze , że cały czas bym jadła drożdżówki z duza ilościa dziemow i batoniki.Strasznie ciężo jest nie ulec tym zachciankom:(
Ulka
2006-08-07
11:28:32
Email
Marta jak ja Ci zazdroszcze tez bym chciała zjeśc drożdzówkę ale u mnie to jest związane odrazu z wymiotami, juz sama nie wiem co mam jesc ostatnio po wszystkim jest mi niedobrze, ale jak tylko urodze to sobie odbiję no chyba ze będe karmic piersią to znowu dobre jedzonko przejdzie mi kolo nosa
moniczka
2006-08-07
15:20:06
Email
Ja tam licze,ze po 23 sierpnia wchodze w 7 m-c.Bo inaczej to glupawka.A z jedzeniem,to mam roznie,czasem mam napady,czasem nie moge patrzec na zarcie,ale gruuuuuba to juz jestem.Tyje z 1 kg na tydz!!!
Agness
2006-08-07
15:56:52
Email
Ale z nas matematyczki :) A ja to uwielbiam chleb z szynką haha i sok z czarnej porzeczki - moja codzienna dieta. Nie mogę patrzeć na przetwory mleczne, śledzie i mięso też jakieś jest ostatnio feee. Ulka ty to jesteś bidula z tym jedzeniem. A wiecie co? Dziś sobie pogadałam w sklepie Kodaka z jedną panią w ciąży - ma termin na październik a potem z drugą panią w kwiaciarni, która ma 2,5 letniego synka i się zastanawia nad drugim dzidziusiem (przytyła prawie 25 kg w ciąży). Te rozmowy były baaaaardzo miłe. Pokrzepiły mnie na secu i duszy - jak wasze tu wpisy. Pozdrówki
Ulka
2006-08-09
14:41:23
Email
Czesc dziewczynki, ale u mnie pogoda nie przestaje padać, normalnie szok. Stwierdzam że ciężarne to takie fajne kobitki, na widok innej w ciazy uśmiechają się , to takie pocieszenie że nie same się męczymy. A mówili coś o nizu demograficznym ale rok 2006 to chyba bedzie przełom, bo bartdzo dużo dzieci się teraz rodzi, moi znajomi smieja sie ze to wszystko przez te becikowe, gdyby dawali tak co miesiąc t ja rozumię ale jednorazowo to niech sobie w buty wsadza, pozdrawiam gorąco
Agness
2006-08-09
18:20:08
Email
Noo - jakby dawali tak co miesiąc, to niektóre kobiety mogłyby wykonywać nowy zawód - Rodzicielka:) - zarobek większy niż w hipermarkecie. Kupiłam sobie dziś moje pierwsze spodnie ciążowe firmy Sawana. Nie oglądałam, ale był w telewizji program dotyczący badania usg - podobno nie jest wskazane w przypadku niczym niezagrożonej ciąży wykonywać owego badania więcej niż 3 razy - rzekomo źle wpływa na naurony. Pozdrawiam Was ciążówki przytłoczona ciężarem brzuszka :)
marta0309
2006-08-10
10:00:05
Email
wczoraj miałam przyjemności pić glukoze:) jakos poszlo choc słodkie jak cholera!Najgorsze bylo to , że jesc nie moglam do 9 a az sie trzęsłam z głodu:) heheh Ale wynik ok-cukrzycy nie mam:) dostałam wczoraj taką maskotkę z pozytywką i przykładam ją do brzuszka.choc sama przy tej melodii usypiam:) HEHEHEH POZDROWIONKA DLA MAMUSIEK :)
Ulka
2006-08-11
17:46:37
Email
A mnie wczoraj tak bolalo serce i tak mi było słabo że szok, od dawna coś mi tak dziwnie było ale wczoraj to juz miałm pietra, więc udalam sie w mojej miejscowości do internisty, odrazu mnie skierował na oddział , zle stwierdziłam że skoro lecze się w toruniu to bez sensu leczyć się w dwoch szpitalach później jakoś dziwnie będą na mnie patrzeć, więc dziś zrobiłam sobie wyniki , bo lekarz przypuscza że to może być niedobór elektrolitów spowodowany ciągłymi wymiotami i stąd takie kolatania serca, bądz anemia, zobaczymy jutro odbieram wyniki a w poniedziałek pojadę do swojego ginekologa, jestem przerazona, mam nadzieję ze znowu nie wyląduję w szpitalu
marta0309
2006-08-12
17:25:45
Email
ale ty Ulka jstes biedna:( wyjatkowo ciężko przechodzisz ciąże:( to musi byc straszne.Moze zajrzyj na strone Anny Geddens-sa tam przesliczne fotki maluszkow-moze to ci doda sił by jeszcze przetrzymac 3 miesiace.Juz niewiele nam zostało.Ja wczoraj oglądałam sale porodoe w szpitalu gdzie bede rodzic.I troche strach mnie ogarnał-pocieszam sie tym, że miliardy kobiet przede mna rodziły i jakos to przetrwały,wiec i ja musze dac rade.23 sierpnia idziemy na USG i moze w koncu bedzie wiadomo płeć. A ty ULKA nie poddawaj sie!!!!
Strona 7 - poprzednia, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, następna

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum