szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Dziecko (wychowanie, zabawy, rozwój, dieta, przedszkola, itp)
temat - Do Beaty1978


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 6 - poprzednia, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, następna
Napisano: Treść:
iffcia
2008-05-13
Email
Bea kiedyś zgadałyśmy sie, że jestes z Pily (ja jestem z okolic) więc mam 2 sprawy. Gdzieś wyczytałąm że szukasz dobrego stomatologa. W Pile sie nie orientuję, ale w Czarnkowie jest rewelacyjny. POcząwszy od podejścia do dzieci a skończywszy na wiedzy. Gościu mnie po prostu powalił. Spojrzał na Szyma i mówi ze ma problemy z migdałami, że ciągnie smoka, że juz widać małą wade zgryzu i jeszcze kilka innych rzeczy a tylko na niego zerkmnął kątem oka bo grzebał przy zębach mężowi.aha i przyjmuje na fundusz. Wiem że to z PIły kawałek ale polecam. Jakby co to dam ci namiary . Druga sprawa to właśbnie ten 3 migdał. Wiem że szymek ma usunięcia bo laryngolog już mi to mówiła kilka miesięcy temu. Szymek 8 maja skończyl 2 latka. Czy orientujesz sie może od jakiego wieku kierują do szpitala i ile sie w naszym pilskim szpitalu czeka na zabieg i jak długo trzymają w szpitalu? dobę? pozdrawiam
iffcia
2008-06-14
20:00:35
Email
Fajnie, że sie fajnie bawiłaś :) i tu jeszcze wesele w zanadrzu...fiu fiu A ja kisne sama w domu tzn ze szymem ale właśnie położżżyłam go do wyrka i mam nadzieje ze szybko usnie. No i czeka mnie samotny wieczór :/ Szym dziś nadal pięknie wołał siku tyle że wymagania wzrosły bo chce TYLKO na ubikację. No to musze trzymać tego kloca coby dupka mu sie nie skąpała w klopku:) . Musze przy najbliższej okazji kupic tą nasadkę dla małej dupci :) Aale sie ciesze . NIe myślałam że tak szybko zakuma o co biega. Kuzynka opowiadała że jej synek uczył sie 3 miechy ale też mam yrche wrażenie że nie chciało jej sie tak do końca go pilnować. Bo czasem mimo że poznawała że zaraz bedzeie sikał to i tak nie reagowła. Szym popuścił dzis 2 razy ale to było ylko popuszczenie więc można powiedzieć pełen sukces :) Jak nauczy sie w dzień to zaczniemy prace nad nockami. Raz wieczorem go wysadziłam sle pomijając fakt, że osikal całe przescieradło bo go źle posadziłam na nocniku to jeszce mi sie rozbudził bo ma nocnik z graitkiem. NO. a poza tym to nuudy. A tak w ogole to pytałam sie cie kochana ile latuf po ślubie jesteście? jeśli to nie tajemnica oczywiście..
bea1978
2008-06-14
20:50:42
Email
Super ze tak szybko wam idzie nauka siusiania, a że mały woli na kibelek to lepiej, bo nie bedziesz musiała wynosić kupek z nocnika :) Ja mam nakładkę na sedes, taką z rączkami, bardzo stabilna i wygodna, po Oli została niewiele używana, ale Czarus tak samo na nią reaguje jak na nocnik :( Poczekam jeszcze troszkę i może kiedyś się uda i jego nauczyć :)
A po ślubie jesteśmy ponad 6 lat ale razem ponad 11 więc mówiąc o stażu wcześniej miałam na myśli całokształt hihi
Byliśmy na ślubie dzisiaj u męża znajomego, na weselu nie kochana, dla nas na wesela jeszcze nie pora. Czarek nie spał nigdy po za domem, no raz u taty jak jechaliśmy do berlina po auto, a tak on nie nauczony gdzieś bywać na nockach :) W tym roku chodzimy tylko na śluby do kościółka, za dwa tygodnie kolejny...Ale już na wiosnę przyjaciel męża bierze ślub i już wtedy będziemy na pewno. Teraz nawet jakbym chciała to nie było gdzie Czarka ulokować, bo tata w szpitalu. Jutro do niego jadę w odwiedzinki do bydgoszczy :)))
Kac męczył mnie cały dzień, jeszcze teraz boli mnie głowa, masakra normalnie już nigdy więcej nie wezmę alkoholu do ust!!!!!
iffcia
2008-06-15
20:30:46
Email
taaaaaaa srutututu pęczek drutu :) Ja też kiedyś po ślubie piłam z kupelami tzn oblwałysmy slub i rzygałam dalej jak widziałam a na kaca kupuiła sobie inteligencja sok marchwiowy z czyms tam z tesco. Musiałam pić co miałam, ale na sam widok etykietki tego soku do dziś robi mi sie nie dobrze. No w każdym razie tez wtedy obiecałam sobie nigdy więcej żadnego alkoholu!! Ale jednak byłam niesłowna haha. A przy każdym kacu ta sama obietnica :) Mi też sie szykuje slub na koncu sierpnia tzn nie mi tylko kuzynowi :). Mieszka na śląsku więc hetnie bym sobie pojechała tym bardziej że nie widziałm go kilka lat ale kaszana bo w sierpniu rodze i nie zostawie mamie 2 małych dzieci przy właściwie leżącej babci. A poza tym chciałabym żeby mama pojechała bo jest jego chrzestną tyle że pewnie nie pojedzie bo ma na stanie właśnie babcie. A nie zostawi jej na 3 dni a ja nie bede wstanie jeszcze jej obrobić tym bardziej że mieszkają ponad 20km od nas. A tak dawno nie byłam na slubie i weelu. wrr wiedzieli kiedy sie żenić !!! ;) Szym tez nie nauczony spać po innych domach. Jedynie spał u mojej mamy z nią we wyrku. I jakoś nie wyobrażam sobie go u kogos innego tym bardziej że to przylepa :) Czekam jeszcze na adama. Rozmawiałm z nim przez tel i mówił że całe 10 godz wymiotował. Pił wodę tylko po to żeby mieć czym . Aż mi go żal. Ale nic nie zapowiadalo tego że bedzie miał chorobę morską. Zaraz powinien zlądować. Stare biedaczysko.
bea1978
2008-06-15
20:40:05
Email
NO to się biedak umeczył na tych rybkach hihi a zdążył chociaż w miedzyczasie coś złowić ?hhiihihii A co do ślubów to ja Ci powiem że nie bardzo lubię chodzić, bo nie umiem tańczyć w parze hahaha No ale do wiosennego wesela wezmiemy z mężem jakieś lekcje u fachowców :) A z tym piciem to już tak każdy chyba ma hihi ja też sobie zawsze obiaecuję że już nigdy więcej, a jakoś jak się nadarza okazja ( w moim przypadku bardzo rzadko) to zawsze z niej korzystam hihi Najgorsze u mnie jest to, że ja po jednym piwie mam już rausz porzadny i potem cierpię :( No cóż alkohol nie dla mnie jak widać :)Na razie zmykam, mąż wyciąga już małego z wanny.
bea1978
2008-06-15
21:07:01
Email
Iffcia a co do Twojej mamy, to kojarzę że pisałaś że ona mieszka z siostrą i jej mężem, to oni nie zajmują sie ta babcia schorowaną?Nie pomagają TWojej mamie? Bo tak sobie myślę o tym weselu, że jako chrzestna powinna być, bo przykro młodemu będzie.Więc może oni by ją wyręczyli przez te trzy dni. Chociaż pisałaś też o tym, że raczej marnie się dogadują ze sobą, więc pewnie łaskę by robili co? Nie wiem jakie jest pokrewieństwo ich z tą babcią ale jeśli to też matka tej kobiety co mieszka z nimi to chyba powinna się nią również zajmować no nie?
iffcia
2008-06-16
19:48:44
Email
Co do picia to mi też rzadko mam okazję. Albo ciąża potem karmienie, potem nie mam za bardzo jak i kiedy bo dziecko w domu a przecież nie nawalimy sie oboje z mężem hehe. ja ostanio popiłam sobie na andrzejki. Zostawiłam chłopaków w domu i z dziewuchami skoczyłyśmy do 7 club. Ale sie nawaliłam. Tzn jak na mnie. NIe wymotowałam ani nie chodziłam po 4 ale humorek był... oj był. Tylko lata już nie te i 1 miałama dość. Tylko tak sie do dziś zastanawiam bo wtedy byłam już w ciąży o czym nie miałam pojęcia. Mam nadzieję ze to nie zaszkodziło . Czytałam gdzieś że przez pierwsze dni czy tygodnie komórki zarodka same sie regenerują w sensie żeby dziecko było zdrowe. Mam więc nadzieję że nie zaszkodziłam dzidziuchowi :/ Od tego czasu oczywiście ani łyczka nawet piwka ... A co do głowy to ja też nie mam. Ale to chyba normalne bo nie dość że my jesteśmy kobitki to w ogóle nie przyzwyczajone. Teraz też pewnie po 1 piwku miałabym szmera :) Ale jeszcze przez kilka miesiecy musze zapomnieć. A ten mój staruch nic nie złapał :) ale dostał rybe od gościa co złapał ich kilka. Ale na żołądek narzeka do teraz. No ale jak mu sie wywalił na lewą stronę to jak ma sie czuć :)) A co do siostry to po prostu nie skomentuję. Bo szkoda słaów i nerwów. Od jutra po pracy mąż wchodzi z robotą już sie boję tego syfu i kurzu. Szym bedzie oczywiście kierownikował no bo ktoś musi. Na pewno wszystkiego dopilnuje i sam pokarze jak sie szpachluje, gipsuje i w ogóle. :))) . Boję sie tylko że adam nie wyrobi sie do niedzieli. On oczywiście mówi że spoko ale i tak mam na niego nerwa że tak na luzie do tego podchodzi. Bo boje sie że w niedziele bedzie jeszcze burdel a on w poniedziałek musi juz do roboty gnać i bede w tym syfie cały dzień . A sama nic nie zrobie nawet za mycie podłogi nie zamierzam sie brać bo potem bedzie mnie brzuch bolał. Z jednej strony mam luzik ale jestem nauczona że też musze robić. Tata umarł jak byłam mała i w życiu miałam obraz jak tylko mama wszystko robi i tak mi zostało. Tzn nie mam bzika że nikt nic nie umie bo ja wszytsko najlepiej zrobie ale nie umiem tak siedzieć noga na noge sie czytac gazetke jak tu tyyyyyle roboty. Już widze jak chata bedzie wyglądała. Ten pył od gisu bedzie sie po całym domu walał wrrrr. wszedzie biało natuptane. Jak ja nienawidze remontów
bea1978
2008-06-16
21:08:38
Email
Iffcia to jedno piwko na pewno nie zaszkodziło dzidzi, nie panikuj. Ja będąc w drugiej ciąży przyjęłam zastrzyk sterydowy w kość ogonową, na ulotce wyraźnie było napisane w żadnym wypadku nie podawać kobietom w ciąży!!! Piwko z dwa razy małe wypiłam jak były upały i małemu nic nie jest :) Jak chodziłam z Olą w ciąży piłam czasami czerwone winko, bo mówili że dobre na krew haha a że anemię miałam to sporadycznie po 50ml. piłam. A niedawno oglądałam jakis program gdzie mówiono, że żadnego alkoholu w żadnym wypadku nei wolno, bo nawet najmniejsze ilosci mogą narobić szkody. Wtedy nawet lekarka zasugerowała mi picie tego winka :) Wiele a w sumie powiedziałabym że bardzo dużo kobiet nie wiedzac jeszcze, że są w ciąży przyjmuje różne leki, używki itp a dzieci rodzą się zdrowe. Tak więc nie martw się i nie stresuj dodatkowo kochana :) A jeszcze co do tego picia hehe to do dzisiaj mój żołądek nie doszedł do siebie :)ja też nie wymiotuję nigdy, ale mimo to żołądek jakis słaby mam i cierpi długo długo po wypiciu alkoholu jak widać hihi WCzoraj mąż pyta czy mam ochotę na piwko wieczorem wrrrrrrr wstrząsnęło mną na samą myśl o nim hihi Tak więc odwyk mam na jeszcze długi czas :) A Twój mąż to niezły agent jechać na taki połów i nic nie złowic hihi
Remontu serdecznie i współczuję, faktycznie przy gipsowaniu od cholery pyłu lata i czy robisz jeden pokuj czy wszystkie i tak wszędzie jest pełno kurzawy. No i znam tą niemoc, chcesz pomóc a nie możesz, chcesz sprzatnąć a nie dajesz rady bo wiesz że mozesz dziecku zaszkodzić. No niestety musisz wziąć na wstrzymanie i jakoś to przeboleć, ewentualnie z półek kurze na koniec poscierasz :) Mąż da sobie radę, a Ty za wczasu nie klep, że się nie wyrobi, chłopak ma wprawę w tym co robi więc skoro tak zaplanował to znaczy że wie, że się wyrobi :) Trzymam kciuki żebyś na niedzielę miała już koniec remontu i porzadeczek :)
A my dzisiaj nudziliśmy się w domku, poszliśmy tylko z rana na małe zakupy i po 16 skoczyliśmy do mojej mamy, a tak w domu siedzieliśmy. Deszcz padał z małymi przerwami, ogólnie się ochłodziło i nie miałam ochoty na spacerki. Zresztą co ja Ci tu o pogodzie, jak u Ciebie pewnie tak samo było dzisiaj :)
Mąż na jutro wziął znowu urlop, jedzie po mojego tatę do bydgoszczy :) Mam nadzieję że teraz już będzie z nim wszystko okej :)
bea1978
2008-06-17
21:35:29
Email
No i mój tato wreszcie wrócił do domku, boli co raz mniej ale nadal musi brać leki przeciwbólowe. Rozmawiał z lekarzem i dowiedział się, że usunął mu jeden dysk i wstawił impant usztywniający. Jestem w szoku, że w ciągu dwuch godzin operacji, możena usunąć dysk, wyciąć z innych dysków nadmiary i wstawić implant - no szok normalnie jak Ci lekarze się uwijają. Ale z tego co mój tata mówił, tam jest rzeźnia, jadą hurtem jednego po drugim - od stycznia zrobiono na tym oddziale ponad 900 operacji! Niby taka dobra renoma, Kwaśniewski otwierał ten oddział, znani ludzie tam jeżdżą na operacje, a jednak syf i bałagan na maxa. No ale teraz już nie ma co narzekać, operacja sie udała i nerwy i swoje żale trzeba odstawić na bok :)
Czarek dziś miał dzień marudzenia i rąbania na rzadko, walnął 4 kupy nie wiem od czego??!! Mam nadzieję, że jutro już będzie spokojniej, bo muszę sporo po mieście pobiegać i wolałabym, żeby gdzieś w międzyczasie nie narobił kupki hihi
A jak tam Twój mężuś czuł się dzisiaj?Nadal cierpi na chorobę morską ?;)
iffcia
2008-06-18
08:04:49
Email
beatko teraz nie mam czasu pisać. melduje że przez kilka dni nie bede miała netu więc odezwe sie dopiero jak skończymy robic ten cholerny remont. Jesst w pokoju i w ogóle w domu wilgoć od wszelkiego nawadniania i smarowania jakimis badziejstwami ścian że dychać mi ciężko. :)) No w każym razie odezwę sie za kilka dni pa
bea1978
2008-06-18
11:00:46
Email
No to trzymam kciuki za szybkie zakończenie remontu :))
bea1978
2008-06-22
11:26:22
Email
No i jak tam Iffcia remoncik?Mam nadzieję, że juz ma się ku końcowi i odpoczywacie sobie przy niedzieli :) Moja Ola była dzisiaj od rana z tatą na rybach, wstali o 4 a byłam pewna że się nie zgrzebią hihi Po za tym wybieram się z mężem na spływ kajakowy 12-13 lipiec:)siostra ma moje dzieci zaadoptować na te dwa dni o ile jej nie wyskoczy jakieś szkolenie w pracy. Tak więc kajaki rezerwujemy i modlimy się żeby nic jej nie wyskoczyło :)Ale sobie odsapnę od dzieci hihi Wymęczę się na pewno wiosłując ale co tam, wolę takie męczenie niż z dziećmi hihi Ale wyrodna matka ze mnie hihi
iffcia
2008-06-23
20:48:26
Email
no już po wszystkim :)) w końcu. Dziś przyjecjała mama i pomogła mi ciuchy poprzenosić. Jeszcze zostalo mi troche do sprzątania ale już niewiele. Wczoraj adam całay dzień sprzątał a ja byłam z małym i mamy bo przyjechali ci ze sląska z zaproszeniami no i se pojechałam ich zobaczyc. Ale od wtorku do soboty był mexyk nieziemski. Syf jak diabli. Codziennie do pónocy adam siedział i robił Ale w szoku jestem że szym ma taki twardy sen. CZy pukanie młotkiem czy wiercenie czy szlifowanie wiertarą nic go nie ruszytło. No i bardzo dobrze bo tak to bysmy sie nie wyrobili z robta bo adam mógłby robić tylko do 20. No troche ( hehe) sie pomeczyliśmy ale efekt jest super. Inne meble i gładkie sciany i ładny kolorek i pokój nie do poznania. Fanie masz że sobie na spływik brykniecie :)) Troche luzu psychicznego.. zazdroszcze ci. Ja chwilami nie mam już cierpliwoci. Szymon ani wczoraj ani dzis nie wołal siku i ani prosby ani groźby nie skutkują :( do tego wymyslił sobie że bedzie co chwila wkaładał i wyciągał cos z kontaktu gdzie do tej pory omijał je szerokim łukiem bo wie że mu nie wolno. A teraz stanie sobie wkłada i mówi aj titi i sie smieje. Ręce opadają. Wiem że są różne zaślepki ale po pierwsze on już nie jest taki mały i rozumie wszystko i ma słuchać a po 2 jak coś jest włączone do prądu bo musi byc to nie bede przeciez odłączała wszystkiego. Do tego ja jestem nerwowa bo nie wiem co ... bo po prostu jestem nogi mi bolą nieziemsko i puchną. A nic mi nie pomoze bo mam juz trochę żyleki chociaż niestwierdzone oficjalnie ale u nas w rodzinie żylaki i inne tego typu choroby nóg genetyczne więc kaszana. I tak mam szczescie bo mama jak maiła 18 lat to juz sobie musiała nogi bandażować. Ja narazie łaaże w super rajcownych podkolanowkach antyżylakowych, bo nawet laczków nie mogę nałozyc na nogi a adidasy też ledwie włażą. Eh już czasem nie mam na wszystko siły. Wiem że ci tu miałcze i narzekam ale jestem juz zmęczona tym wszystkim. I remontem i porządkami baaaaaaaardzo powolnymi bo nie bede przeginac i zaiwaniac jak glupia a potem szptal, i szym mnie ostatnio męczy - wyrodna matka i ciąża a raczej jej skutki uboczne mi doswieraja. Szym chce iść a raczej jechać ropwerkiem na spacer a ja nie mam juz siły łazić i pchac go. wózek też mi już cięzko pchać a pieszo sie nie rzucam iść z nim bo po 100 metrach powie mi że noie iidzie dalej sie rozryczy i co ja zrobie. przeciez nie bede go taśtać na rekach. Sorki za natrzekania i tylko narzekania ale mam ciężkie dni ostatnio. A wy na te kajaki to daleko jedziecie??
bea1978
2008-06-23
21:48:51
Email
Oj Iffcia marudź sobie ile potrzebujesz kochana:)Super że remoncik macie za sobą, i że ładnie wyszło wszystko!!A mebelki już macie?cały komplet już dotarł? Współczuję Ci tych problemów z nogami, wiem jakie masz wyrzuty sumienia, bo to samo przerabiałam z Olą jak musiałam w drugiej ciąży leżeć plackiem :( Pociesz się że już niewiele Ci zostało. Powiedz czy Twój lekarz widział te opuchlizny?Wiesz nie chcę Cię straszyć ale z tego co się orientuję to takie opuchlizny mogą świadczyć o zatruciu ciążowym, czy o jakiś innych powikłaniach, więc może lepiej się przejdź do lekarza co??A Szyma puszczaj przed dom, siadaj na stołku i się nie ruszaj, nogi oczywiście do góry!!! Wymyślaj mu jakieś zabawy, przy których nie musi się za dużo przemieszać, a ty będziesz mogła tylko paluszkiem pokazywać co ma robić, jak się bawić. Wiem że tak trudno ale może będziesz miała jakieś pomysły. A co do grzebania w kontaktach to cóż Ci radzić, zwracaj uwagę że nie wolno, czasem może po łapkach trzaśnij. Ja też wychodzę z założenia że żadne zaślepki itp w tym wieku już raczej nie bardzo ale trzeba mieć dziecko niemal że ciągle na uwadze. Ja mam to szczęście że Czarek zanim zbroi coś czego wie że mu nie wolno, to wydaje okrzyki ostrzegawcze:) Woła albo mama mama mama, albo oj oj oj, albo uuuuuuuuu i ja już wiem że zaczyna broić, on czeka do momentu aż mnie widzi i zaczyna brojenie, a ja mam wtedy sekundy na dolecenie do niego i wstrzymanie go:) Czasem się udaje nie powiem hihi Nie powiem że moje dziecko jest aż tak grzeczne, bo zdarzają się sytuacje że broi od razu, tak jak dzisiaj ściągnął na siebie kubek z sokiem :) Albo ostatnio pieprznięty teść szedł do zsypu wywalić śmieci i zostawił uchylone drzwi, ja na kibelku siedziałam a mały daje właśnie swoje ostrzegawcze znaki więc otwieram kibelek, patrzę a on już za drzwi wychodzi, no to wołam że nie wolno itp itp i w międzyczasie Olę żeby go złapała, no i się udało ale gdyby nie jego ostrzeżenia to mogło by być nieciekawie, bo on po schodach nie umie chodzić.Teściowi oczywiście się sięgło porządnie.
A gdzie my jedziemy na spływ hmmmm nie powiem Ci, jakies 40km od piły, nocleg w połowie trasy i kolejne 20km i do domku :) Nie wiem czy jest czego zazdrościć hehe bo taki spływ to niezła męczarnia kochana, człowiek wraca do domu wypompowany na maxa!! Fakt że od wrzasków moich dzieci odsapnę chociaż hihi Dobra lecę do wanny i pooglądać telewizję:)
bea1978
2008-06-24
15:54:33
Email
Mam dołaaaaa, nie dostaliśmy się do TBS-ów :((((
iffcia
2008-06-24
20:30:21
Email
Przykro mi że z TBS nici. Wiem, że to ogromne rozczrowanie. Tu juz człowiek ma wizje jak to bedzie a nici z tego. Ale głowa do góry może życie szykuje dla Was cos lepszego?? Los potrafi zaskakiwać i to w najmniej spodziewanych momentzch. Ja jestem zdania że nie ma tego złego co by na dibre nie wyszło. I wierze że karzde niepowodzenie i porażka mają jakiś głębszy sens mimo, że czasem trudno w to uwierzyć. Wiem, że czasami ciężko cholernie ale trzeba mysleć optymistycznie bo inaczej mozna jobca dostac. Ja np pamiętam jak byłam w ciąży ze szymem i wynajmowalismy mieszkanko i kredyt był do spałcenia i jednego miesiąca mąż był na chorobowym i były opóźnienia z zeusem i nie mielismy NIC na życie. To szłam sprzedać puszki żeby na chleb było i byłam osikana z radochy że mam 20zł. To nie jest coś z czego można byc dumnym ale dzieki temu np dzis doceniam to co ma. I że stać nas było na ten zwyzywany remont i doceniam każdy kawałek chleba. Wiem że to ma niewiele współnego z tbsami ale moze tak ma byc żeby później, moze nawet za kilka lat było lepiej :)) Wypłacz sie - mi to przynajmniej pomaga - a potem głowa do góry. A tak na marginesie to to mieszkanie co teraz mieszkacie w nim to jet wasze własne czy wynajmujecie czy jak?? Co do tych moich nóg to w przyszłym tyg mam wizytę to mu powiem ale nie wydaje mi sie żeby to zatrucie było bo opuchlizna jako tako schodzi w nocy. A czytałam gdzieś że zatrucie jest jak sie utrzymuje ciągle. Tych kajaków nie zazdroszcze ci złośliwie tylko też marze o wyrwaniu sie na 1-2 dni i nie myslenia o niczym. Usiąść wypić sobie piwko a nawet 2 a co tam iść na imprezkę albo zwyczajnie posiedziec gdzieś sobie i nawet pomilczeć. Nie myśleć o sikaniu szyma, o tym że w ciąży jestem i niczego mi nie wolnoo - z tym piwem na czele, o bólu nóg po prostu mieć absolutnie wszystko w nosie. marzenia.... a szym to też dzięki Bogu często jak zaczyna broic to mówi to swoje tititialbo mówi niee. I chwała mu za to bo nie jestem w stanie za nim przecież łazić krok w krok i patrzeć co on robi. A twój teść fantastyczny jest :/ Ale też mam wrażenie że ludzie którzy nie maja dzieci nie mają juz takich odruchów i zdolności przewidywania. Pamiętam jak siostra prasowała i wiedząc że szym jest u niej w pokoju postawiło żelazko do prasowania na podłodze no i szym sie popażył.
bea1978
2008-06-24
20:56:27
Email
Iffcia mam nadzieję, że to co napisałaś sprawdzi się niebawem. Mam nadzieję, że stanie się cud i wreszcie będziemy mogli zamieszkać w świętym spokoju sami, bez dodatków w stylu teść. Mieszkanie jest własnościowe, głównym jego posiadaczem jest teść, teściowa nie mieszka z nami.NO nieważne jak to wszystko jest bynajmniej mąż ma również prawa do mieszkania i nikt nie ma prawa go z tad wywalić, jednak mieszkać z teściem się po prostu nie daje!! Psychiczny człowiek tak w skócie można go nazwać. Ech nie będę Ci tu truła, mamy doła z mężem dzisiaj ale trzeba to jakoś przetrwać. A co dalej to trzeba na spokojnie przemyśleć.
A co do tych puszek to po prostu Cię podziwiam, choc nie powiem nam też lekko nie jest w ostatnim czasie. Człowiek raz sie rozhula a potem nie może wyjść na prostą przez dłuższy czas. Ech czy to życie musi być takie nędzne??!!
Pilnuj tych swoich opuchlizn i nie lekceważ, tak jak pisałam nie znam sie za bardzo jak to z tym zatruciem ciążowym jest ale olać tego nie możesz na pewno. Ja puchłam dopiero na sam koniec ale to przez upały albo jak za dużo sie nachodziłam ale po nocy schodziło do zera wiec się nie martwiłam.
Mały wychodzi z wanny, śmigam go oporządzić, może późńiej wskoczę jeszcze żale powylewać :)
bea1978
2008-06-24
21:54:20
Email
Jeszcze odnośnie relaksu bez dzieci, to czekam aż urodzisz, przestaniesz karmić i zapraszam do mnie, damy czadu hihi Męża zostawisz z dziećmi ja swojego też i pójdziemy się zrelaksować ;) Ty bidulka tam na wsi nie masz gdzie za bardzo na pewno zaszaleć, więc zabawimy się w moim wieeeeeelkim mieście hhiihihi Żeby jeszcze udało się w totka wygrać i kupić do tej pory więkrzą chatę to juz wogóle bedzie super, bo na dzień dzisiejszy pocisniemy się w nocy troszkę hahaha A jak masz auto i siły to oczywiście na kawkę zaproszenie aktualne codziennie :)
iffcia
2008-06-25
19:55:32
Email
taaaaaaa jak przestanę karmić to nieomieszkam iść w Twoim towarzystwie na imprezkę w wielkim mieście :) Tylko że to bedzie chba dopiero po nowym roku. Zobaczymy co życie przyniesie, ale teoretycznie nie zamierzam karmic dłuzej niż 4 miechy. Mam koszmarne wspomnienia z szymem. A 4 miechy miną jakoś na kóńcu listopada więc albo na andrzejki sie załapiemy albo na karnawał. Tylko może być mały problem bo zamierzam sie baaardzo odhamić a kierowcy brak. No ale zobaczymy jak to bedzie jeszcze kupa czasu więc może coś wykombinuję. A co do tej kawki to jak narazie nie mam siły. Wybieram sie co prawda do wielkiego miasta na koniec miesiąca ale nie chce wlec szyma więc ściągne mame a jej sie zawsze spieszy do domu bo nie wiadomo jak babcia sie czuje bo u niej to co chwila sie zmienia, więc z czasem na kawkę kiepsko. Mieszkanie z teściem to faktycznie trudna sprawa. My mieszkalismy na początku tzn po przeprowadzce z piły z moja mama ale ona jest dość bezproblemowa więc ja nienarzekałam ale ze swoimi teściami nie zamieszkałbym choćby mi miliony mieli płacic. wrr na sama mysl aż mnie trzesie. Wybrałam sie dzis ze szymem do sklepu na lody (Jakieś 800-900metrów) z laczka tzn on na tym pchanym rowerku a ja pieszo no i doszłam aż do skrzynek pocztowych jakieś 200 metrów i wysiadłam. Kierunek tył na lewo i do chaty po samochód. Masakra. Z tymi zabawami na podwórku troche problem bo podwórko malutkiei wybetonowane. Mały lubi za piłką latać tylko że samemu mu sie nie chce a ta jego matka to kaleka no a ojca brak. Wszelkie turlanie i kulanie sie i wygłupy raczej w grę nie wchodzą :/ Mąż kleci małemu piaskownicę dechy juz są ale nie ma casu ich pozbijać i przywieźć ziemi i pisaku i znowu klops. Żeby kurcze on mógł choć ze 3 popołudnia w domu pobyć i troche porobić... Nawt ja bym pojechała po ten piasek tylko niebardzo mogę go nasypać i przytastać do domu. Czemu w ciązy nie można dźwigać?????!!!!!!! NO a szym dalej w galoty mi sika dziś nawet kupczaka mi walbnął do gaci. Myslałam że go udusze. Nie wiem czy az tak sie zapomina czy mu sie niehcce wołać?? Powstrzymywac robienie siku umie bo jak zacznie sikać w galotki i przyuwarzę to mówię żeby nie sikał i wstrzyma do puki go na ubikacje nie posadzę. A tak sie cieszyłam że mój synek to taki bystry i tak szybko sie nauczył a tu kicha z kaszaną. Ma jeszce miesiąc. mam nadzieje że ten czas mu starczy żeby opanować tę sztuk bo jak sie małe urodzi to juz nie bede miała tyle cierpliwości ani czasu.
bea1978
2008-06-25
20:32:01
Email
Iffcia po co i kierowca, zostaniesz na noc kochana :))Szkoda tylko ze tak długo muszę czekać hihi No i szkoda że nawet na kawkę nie masz sił i czasu :( A z Szymem nie możesz kiedyś wpaść ?Skoczymy sobie na placyk zabaw, potem jakaś kawka ??
Ten Twój mąż to biedny normalnie, ciągle w robocie siedzi, a przy niedzieli lepiej zeby odpoczywał a nie klepał piaskownicę ale moze jednak to jest rozwiązanie. Będzie Ci lżej jak mały będzie się w piaseczku bawił, zawsze to dodatkowa rozrywka dla niego będzie, nuda go ominie chociaż na jakiś czas, a i Ty sobie odpoczniesz.
A co do załatwiania się w galoty hmmm nie powiem Ci nic, bo każde dziecko jest inne i z każdym trzeba inaczej postępować. Szkoda tylko, że tak się mu odmieniło, a juz tak ładnie mu szło. Kurcze jeśli masz pewność, że on rozumie o co chodzi z nocnikiem, że umie wstrzymać siuśki to może powinnaś porządnie mu nagadać po takim załatwieniu się w majty, może pokrzyczeć troszkę...hmmm no nie wiem. Ja z Olą czekałam aż sama dojrzeje, byliśmy u znajomej i jej synek robił na nocnik, wróciliśmy do domu i Ola wołała od razu na nocnik.Myślałam że to jednorazowo, a ona potem co chwilę wołała i na nocnik i tak kolejne dni mijały aż przestałam ubierać pieluszki. Nad nocami pracowaliśmy dłużej ale też się udało :)Tak więc problemu nie miałam jakiegoś wielkiego z jej nocnikowaniem :)tyle że ona dość późno się tak postarała, nei mam pamięci do dat wiec nie bedę tu gdybać bo potem okaże się że gdzieś pisałam mniej więcej inny okres a teraz inaczej, no niestety ale nie pamiętam :)na pewno przed 3 urodzinami hahaha ale myslę ze to gdzieś około dwóch latek było :)
bea1978
2008-06-25
20:37:50
Email
A karmienie piersią widzę wspominamy podobnie hihi z Ola męczyłam się z trzy miesiące, katowałam się dosłownie żeby coś z cycków wycisnąć, przechodziłam parę razy zapalenie piersi, gorączka ponad 40stopni, ogólnie zwłoki byłam. NO i po trzecim zapaleniu chyba wzięłam tabletki na wstrzymanie laktacji, bo i tak od początku dokarmiałam małą. A z Czarkiem to już był luzik, karmiłam tylko tyle co w szpitalu, bo z nim leżałam dłuzej, bo złapał infekcję płucną i żeby mnie nie wywalili z oddziału. A w drodze do domu od razu kupiłam mleko modyfikowane :) Mam problemy z piersiami, co chwilę jakieś cysty, torbiele...i onkolog dopiero jakiś czas po urodzeniu Oli powiedział mi, że z takimi piersiami nie wykarmię choćbym na rzęsach stanęła. Mam mastopatię i nic nie poradzę, karmić nie da rady.NO ale już wiecej tych problemów nie będę miała, bo i dzieci nie chce więcej :)
bea1978
2008-06-26
19:49:32
Email
NO i kolejny dzionek sie kończy :) Rano wstałam i ledwo oko mogam otworzyć, wylazł mi jęczmień i spuchło haha Poleciałam do lekarza i dostałam maść. Babka w aptece mnie "pocieszyła" ze do soboty czyli do ślubu na pewno nie wyleczę oka, bo jęczmień najpierw musi dojrzeć, a to trwa i dopiero potem pęka i się goi. Masakra juz się boję, nigdy nie miałam takiego dziadostwa na oku i nie wiem co mnie czeka hahaha
Jak masz ochotę zajrzyj do październikowych niemowlaków, zobaczysz tam jaką mam śliczną drugą córceczkę :)
iffcia
2008-06-26
20:02:48
Email
nie no ja na brak pokarmu narzekać nie mogłam. Tylko że szym mi ciągle wisiał przy cycku nawet do kibla z nim szłam bo mi wył niemiłosiernie jak go próbowłam odłozyc do łóżeczka. raz miłam zator w piersi tez temp. 40 i nic nie chciało lecieć. Ściagałam sobie sazyma przystawiałam adama też żeby mi przepchneli bo nic nie leciało sama sobie ściągałąm . Aj mexyk bbył ale to tylko raz na szczeście. LAe niep otrafilam sobie ze szymem poradzić . Obiad gotowałam z nim na reku, sniadanie z nim na reku horror. Mam nadzieje że tym razem bedzie inaczej i że ja lepiej sobie poradze ale boje sie bardzo. Wiem, że szym bedzie zazdrosny tym bardziej że to przylepa. zobaczymy jak to bedzie. Tak ogólnie to u mnie nic nowego. Doła ciąg dalszy. Wszystko wyprowadza mnie z równowagi chce mi sie ryczeć i w ogóle sotatnio wszystko jest do kitu. Chyba musze przeczekać ten kretyński okres. Oby nie trawł za długo bo szym jest najbiednieszy. Jest taki kochany a wszystko mnie w nim drażni. a nie bede już miałczeć bo wychodzi na to, że tylko zrzędzić umiem i że jestem najnieszczesliwsza na swiecie a mimo wszystko tak nie jest...
bea1978
2008-06-26
20:23:35
Email
Iffcia jeśłi to Cię pocieszy, to powiem Ci że ja bez ciąży chodzę od dłuższego czasu wiecznie niezadowolona, wiecznie zmęczona i ociążąła, wiecznie się o wszystko czepiam i wiecznie zrzędzę!!!!!:)
iffcia
2008-06-26
20:29:07
Email
no to możemy sobie rękę podać :)))))
bea1978
2008-06-26
20:46:46
Email
Tylko że Tobie to przejdzie z rozwiązaniem, a mi tak zostało po ciażach hahaha
iffcia
2008-06-27
20:06:21
Email
A jak nie przejdzie mi po porodzie?? albo może mi sie nasili hehe Tak sie zastanawiałam nad tymi swoimi nerwami i postanowiłam że dziś zrobie wszystko żeby sie na szymka nie denerwować. I nawet byłam dzielna tzn w granicach normy :))) Tylko odkryłam że on tez zrobił sie złosliwy. Początkowo myslałam, że ja jestem nerwowa, czasem ryknę to on też reaguje tak samo, czyli nerwami. Ale dziś idziemy sobie z mleczkiem a mały zawsz lubi iść przez taką górkę przy płocie i zejść schodami. No to ok. idzie raz , idzie 2 raz a że maama iwona nie może ustać w miejscu bo słabo mi sie robi to mówie jeszcze raz i idziemy dalej do domku. No to przeszedł sobie jeszcze raz no to ja mu mówię że teraz kierunek dom to on że nie. Norama. No to biorę go za rękę i na siłę go prowadzę. No bo leon czy dzieci tu rządzi. no i miałczy mi że on nie chce ale mimo wszystko idzie - to też u niego norma. bardzo nie bubi iść na siłe za ręke ani w rzeden sposób być ograniczany nawet nuie lubi być przykryty jak spi czy leży . No to kontynuując pytam sie go czy bedzie szedł grzecznie on że tak no to go puszczam . Idzie mój syn kilka kroków i siada na chodniku śmiejąc sie i mówi aj ty ( wie że broi) . A ja stanęłam jak wryta bo nigdy mi tak nie robił. I tak sobie dziś cały dzień siadał jak coś mu nie pasiło. Kurcze co ja mam w takiej sytuacji robić??? Siłować sie z nim nie mam zamiaru ani siły. Prosby nie pomagają. nie wiem czy mam to olać i przeczekać i stać15 godzin aż mu przejdzie próbowałam go zostawić i isć sama ale powiedział mi papa, a za daleko nie chce odchodzić bo to chodnik, a na ulicy czesto auta jeżdzą no i niech mi wyleci na ulicę albo co innego. Pod pache ( w sensie nieść go pod pachą) go nie wezmę no bo w moim przypadku raczej niewskazane. Bea poraź co sie robi bo w szoku jestem. No i kontynuując stwierdziłam ,że to nie tylko moje nerwy tak na niego dziłają. On chyba przechodzi drugi bunt 2 latka. Nie wiem jak dam z nim rade jak bedzie jeszcze małe. A nagorsz jest to że on to robi swiadomie i na zlość sie mnie nie słucha (nie tylko w ym przypadku). Kurde jak można tak matkę olewać :/ do taj pory to było na prade złote dziecko. Nie idealne ale na prawde był grzeczny i posłuszny...
bea1978
2008-06-27
22:15:33
Email
Iwonko, ja ci porad nie powinnam udziela,c bo swoje dzieci zepsułam, Ole na pewno, a Czaruś od niej łapie wszystko więc i on niedługo będzie tak samo niedobry jak ona :) Jedno jest pewne - konsekwencja i stanowczość, więc jeśli mówisz to już ostatni raz, niech to będzie faktycznie ten ostatni.jakby mi siadło dziecko na chodniku i nie chciało iść dalej ze zwykłej złosliwości, to najpierw bym powiedziała kochanie idziemy dalej, potem bym podniosła głos, kolejno wzięła bym za rękę i ciagnęła za sobą. Zostawianie jest za bardzo ryzykowne, ze względu na niebezpieczeństwo jak sama zwróciłaś na to uwagę. A można też spróbować może jakiejś zachęty w stylu, kochanie wstań i bądź grzeczny to w domku dostaniesz lizaczka na przykład. Nie wiem czy to zdrowe zachowanie, bo może uczyć dziecko że jak broi i przestanie to nagroda będzie, ale w Twoim przypadku leprze to, niż omdlenie podczas oczekiwania aż mały raczy isć dalej. Bądź stanowcza, mów pewnie do niego, że jak się nie ruszy to zaraz będzie klaps na pupę moze co, na Czarka to pomaga jak coś broi, pytam czy chce dostać w pupę, on że nie, no to mówię żeby przestał i najczęściej przestaje, a jak nie przestaje a robi coś na prawdę złego to niestety obiecany klaps się pojawia. Jak robi to samo znowu, to ja znowu to samo o klapsie gadam, albo odciagam go i szybko zajmuję czymś innym.Nie wiem co Ci jeszcze poradzić, może to przejściowe, jednak jak teraz odpuscisz to moze mu tak zostać i będzie problem.
A my dzisiaj jak zwykle pojechaliśmy do rodziców, zmieniłam tacie opatrunek, kawka, szajba bo była siorka z córką więc urwanie głowy staruszkowie mieli :) Ledwo wróciliśmy do domku po 20, to wpadli znajomi na herbatkę, teraz wyszli i mogę odpoczywać :)
iffcia
2008-06-30
20:52:05
Email
Co do stanowczości to uważam sie za stanowcza mtkę. NIe znaczy to super stanowcza i nieugięta. Czasami mu ulegne ale z drugiej strony nie jestem zwolenniczka reżimu nieugiętego bo boje sie że potem jako człowiek nie bedzie wyrażał swojego zdania bo i tak zawsze trzeba słuchać kogoś innego kto ma racje a on nie bedzie umial sie przebić. Nie wiem czy dobrze robię ale od czasu do czasu spasuję. Oczywiście nie w jakichs ważnych sprawach albo we fochach. Ale tak sobie myslę, że mimo wszystko ostratnio trche za dużo mu odpuściłam z własngo lenistwa i niekoniecznie fantastycznego samopoczucia i on zaczął to wykorzystywać. Ale juz sie za siebie wzięłam i jezst lepiej. właściwie problemów nie było z powrotem do mojej większej stanowczości no bo zna to. A poza tym z tego co ty piszsz oi z własnych obserwacji stwierdziłam że dzici to stworzenia, które same czekają na wykonanie groźby. Wiesz nie rób tak bo ci zabiorę coś tam no i on ciągle psoci i tak na prawde czeka aż mu to zabiorę. Wiesz o co chodzi. Tak samo z brojeniem gdyby chciały tak całkiem broic to nie ostrzegałby o tym. Tak mi sie wydaje. Pewnie nic odkrywczego ale takl zaobserwowałam. W każdym razie wracając do zachowania szyma juz jest lepiej. Ale po ploteczkowym spotkaniu z matka 2 dzieci 4 i 2 lata stwierdziłam że szymek to anioł. Fakt że tam dzieciaki zuuupełnie olewaja matkę a ta obraca to w żart mnie rozwalił. Jednak nie jest ze szymem tak źle :) przynajmniej porównując. Jak ci wspominałam nie mam za duzo czasu siły i koleżanej z dziećmi do plotkowej dyspozycji więc nie miałam porównania. Z tą nie widziałam sie jakieś dobre 2 miechy. No ale dzis sobie porównałam. To tyle z samochwalenia się. :))) Tylko nie mysl sobie że ja taka w siebie zapatrzona. O nie co to to nie wręcz przeciwnie. Nie uważam siebie za super matkę, mimo, ze bardzo sie staram. Ale to jakis klapsik na pupcie wpadnie, to rykne albo w ogóle czepiam sie pierdół. CZasem niepotrzebnie. Ale boje sie że sobie nie poradze jak bedzie to 2 małe, że szym nie bedzie słuchał. A przecież żołnieża z nigo nie zrobie który wykonuje każdy rozkaz. Oj musze nad soba troche popracować. Tyle sie sama pocieszam że szym wie że nie jestem tylko od czepiania sie bo powydurniać sie z nim też uwielbiam i poprzytulać i i pokulać te jego leberkowate pulchniutkie rączulki. Ale tak ogólnie myślę że wzystko jest mniej więcej w normie. I wygłupy i poważne sprawy.Ale ci znowu nanudziłam. Jutro śmigam do gina. W ogóle jutro mam polatany dzień. Najpierw małego wyworzę do mamy potem do piły do urzedu potem do kolejnego. potem chwila dychnięcia potem do gina i pozałatwiac sprawy w czarnkowie. Jutro jest u nas szczepienie psów więc mama przyjedzie i mi szyma przywiezie wiec 50 km drogi zaoszczedzone. tylko co ja jutro na obiad zrobie??? nie cierpie wymyslać obiadów. To ci o pierdołach nawypisywałam...haha A tak w ogle to co u ciebie??
bea1978
2008-07-01
20:29:25
Email
Hej, i jak tam fochy Szyma?:)Ja Ci powiem, ze też czasami odpuszczam właśnie w błahych sprawach, w tych poważnych nie - nie ma opcji żebym uległa.
U nas nuda, dzis cały dzionek byłam u rodziców, Ola tam sobei sama lata z koleżankami po dworku a ja z Czarusiem w domku sobie siedzę w spokoju, na jakiś spacerek pieszko pojdziemy...dziś sprzedał sie starszemu panu po drodze do sklepu, ja go straszyłam jak szedł w inna stronę że pan go zabierze, a pan mówi do niego chodź ze mną, a Czarus co?poszedł hahaha Ogólnie jakoś spokojniej tam sie czuję nie widzać teścia. Jutro pewnie sobie też pójdziemy, bo Olę ciągnie tam do koleżanek, bo tu u nas to się nie da na placu wysiedzieć, bo cały dzień słońce - więc Ola nie ma koleżanek.
A Ty pisz co tam u lekarza, znowu trzaskał jakimiś głupawymi tekstami?:)
bea1978
2008-07-02
19:29:58
Email
Halo Iwonko jak tam u lekarza było???? U nas dzionek jak poprzedni więc nie mam o czym pisać hihi Jak znosisz ten upał na dworku??
iffcia
2008-07-02
21:15:40
Email
No hej. Wczoraj cos mi net nie chodził sie wkurzyłam i wyłączyłam kompa. A u lekarza...nic w sumie nowego. Zrobił mi usg pełci nie patrzył bo mówił że dziecko juz za duze i problem, a poza tym to dziecko zdrowe, żadnego wodogłowia ani przepulkiny jakiejś tam mózgowej czy coś tam nie ma serducho z wszystkimi zastawkami, tak po prostu sie upewnialismy że wszystko ok. Jest już ułożone główka w dół z czego sie ciesze bo bardzo boje sie cesarki. no. waży 2800 a bedzie ważyć ok 3400 jak sie urodzi. Oby ni więcej bo szym miał 3,780 i byl gorylem na poporodowej. to 2 mogłoby być mniejsze co by mi sie troche lżej rodziło. dziś bylismy z szymem u dentysty ale sie facet rozchorował i zrobiliśmy sobie tylko wycieczkę krajoznawczą. No jeszce kupiłam czereśnie. Teraz smigamny w piatek. A po powrocie zrobiłam prędziutko obiadek i w kime ze szymem. Oboje padlismy jak sznyty. No a potem sobie zjedlismy obiadek chwila sciemy i po 17 dopiero poszlismy na spacerek do lasu. Mały chciał iść wcześniej ale to przecież można zdechnąc w tej gorączce. uwalił sie jak dziki bo piaskiem musiał porzucać i pomacać czy to aby napewno piasek. Nieomieszkał wleźć w mrowisko :) w sumie to moja wina bo wysłaąłm go po szyszkę a on po drodze zainteresowała sie takim malutkim wąziutkim pieńkiem drzewa i zaczeły obłazić go mrówy. Ale szybko przyuważyłam strzepałam te wstręciuchy i poszliśmy sobie zaglądać na podwórko i podglądać nieńsi (gęsi) i koko no i psa bo to zawsze inny niz nasz :) Ale tak ogólnie to zdycham nie mam czym oddychać. jutro kolejny upierdliwie upalny dzień
iffcia
2008-07-02
21:15:56
Email
No hej. Wczoraj cos mi net nie chodził sie wkurzyłam i wyłączyłam kompa. A u lekarza...nic w sumie nowego. Zrobił mi usg pełci nie patrzył bo mówił że dziecko juz za duze i problem, a poza tym to dziecko zdrowe, żadnego wodogłowia ani przepulkiny jakiejś tam mózgowej czy coś tam nie ma serducho z wszystkimi zastawkami, tak po prostu sie upewnialismy że wszystko ok. Jest już ułożone główka w dół z czego sie ciesze bo bardzo boje sie cesarki. no. waży 2800 a bedzie ważyć ok 3400 jak sie urodzi. Oby ni więcej bo szym miał 3,780 i byl gorylem na poporodowej. to 2 mogłoby być mniejsze co by mi sie troche lżej rodziło. dziś bylismy z szymem u dentysty ale sie facet rozchorował i zrobiliśmy sobie tylko wycieczkę krajoznawczą. No jeszce kupiłam czereśnie. Teraz smigamny w piatek. A po powrocie zrobiłam prędziutko obiadek i w kime ze szymem. Oboje padlismy jak sznyty. No a potem sobie zjedlismy obiadek chwila sciemy i po 17 dopiero poszlismy na spacerek do lasu. Mały chciał iść wcześniej ale to przecież można zdechnąc w tej gorączce. uwalił sie jak dziki bo piaskiem musiał porzucać i pomacać czy to aby napewno piasek. Nieomieszkał wleźć w mrowisko :) w sumie to moja wina bo wysłaąłm go po szyszkę a on po drodze zainteresowała sie takim malutkim wąziutkim pieńkiem drzewa i zaczeły obłazić go mrówy. Ale szybko przyuważyłam strzepałam te wstręciuchy i poszliśmy sobie zaglądać na podwórko i podglądać nieńsi (gęsi) i koko no i psa bo to zawsze inny niz nasz :) Ale tak ogólnie to zdycham nie mam czym oddychać. jutro kolejny upierdliwie upalny dzień
bea1978
2008-07-02
21:49:28
Email
No to dobrze, że z maluszkiem w brzuszku wszystko jest okej. Powiem Ci że gdyby Czaruś wpadł w mrowisko był by w swoim żywiole, bo on strasznie lubi takie zwierzątka :)jak tylko widzi jakiegoś robaczka zaraz go męczy hihi i strasznie się przy tym raduje, choć ostatnio jak wpadają jakieś do nas do kuchni przez okno, to nauczyłam go że ma wywalać za okienko i tak właśnie robi :)
A co do porodu przez cc to nic strasznego ja miałam i żyję, a powiem Ci że prosiłam sie o niego, bo po pierwszym porodzie naturalnym juz więcej nei chciałam tak rodzić :)NO i się udało, miałam złamaną kość ogonową i jak rodziłam Olę to mi się odgięła i zaczęła kosmicznie mocno boleć, do dziś jestem na zastrzykach ze sterydów. I dlatego ortopeda powiedział że nie mogę rodzic naturalnie :)Wystawił zaświadczenie odpowiednie i szłam rodzić wtedy kiedy chciałam hihi Z moim ginem umówiłam się na dzień który mi pasował, wpadłam rano badanie, na salę porodową, kroplówka, ktg i na cięcie :) Później bolało po cięciu ale i tak gdybym miała wybierać jak rodzić to wybieram cesarkę hihi Mój poród naturalny był okropny i nikomu takiego nie życzę - no chyba że teściowi hahahaha Dobra zwijam się do wyrka bo oczy mi się kleją.
iffcia
2008-07-03
21:36:39
Email
taaaa tesciom zawsze życzy sie wszystkiego co najlepsze ;)) Szymek bardzo kocha robaczki ale zdeptywać :) Ja go uczyłam że patrz robaczek mozna obejżeć ale niech sobie żeyje a raz poszedł po mleko z tatuniem a tem pokazał mu jak sie robki zdeptuje. No i teraz każdego napotkanego musi butem potraktować :) ale nie tak że zdepnąć i iść On musi każdego robaczka baaaaaaaardzo dokładnie zdepnąć i pokręcić jeszcze butem aż bedzie tylko mokra plamka a jeszcze sie przygląda czy cos tam jeszcze zostalo. Kocha zabijać klapką muchy. Kurcze chyba mi jakiś sadysta rośnie hehe. U nas dziś nic nowego upał że tylko leżeć i kwiczeć. Ale żeby tak sie dalo :) Na szczeście ma byc troche chłodniej. Bo taksobie pomyślałam , że musze napisac ci jaka u nas pogoda bo piła jest tak daleko, że u was to na pewno zupełnie inaczej :))))) Szymek mi coś ostatnio wieczorem nie chce usypiać. Przyklei sie jak rzep i nie puści. Mam leżeć koło niego i koniec . Jak próbuje wstać to ryk że pewnie u ciebie slychać. Ani prośby ani krótkie dobranoc masz spać nie działa. Nie wiem co mu sie zrobiło. dziś usnął o 21:05 gdzie zwsze ciutke po 20 najpóźniej usypiał. Do tego ostatnio co dziennie koło piatej budzi sie z płaczem albo przez sen (do końca nie wiem bomam zaklajstowane oczy jeszcze o tej porze) jakby zaraz miał sie rozpłakać woła mnie albo albo mówi mama auu am czyli że pies go w rączkę gryzie. Nie wiem czy mu sie coś złego sni?? ale nie miewa żadnych mnieprzyjemnych przeżyć ani z psem ani innych. Owszem psa widzi na spacerze takie duze luńty ale są za płotem. Nie wiem. Mam tylko nadzieję, że szybko mu to minie.
bea1978
2008-07-03
22:13:03
Email
Dobry ten Twój Szymuś haha mały sadysta, kochana Ty go wyhamuj bo znam takiego chłopca co w wieku 4 lat zamordował żabę (tak się pastwił nad nią, że trudno było rozpoznać czy to na pewno żaba) nie co później skręcił kark swojej śwince morskiej z kolegą, chodził i mówił potem że świnka śpi. Nie mówię że Twój Szym też taki będzie ale...lepiej zacznij mu tłumaczyć, że robaczek to też stworzenie i chce żyć, że gdzieś tam czeka na niego mamusia i będzie płakać jak on nie wróci :) W sumie z drugiej strony robic taką sierotke z chłopaka też niedobrze hihi Bynajmniej Oli tak tłumaczę, a Czarek na razie nie morduje niczego hihi więc nie myślę jak postąpię w razie rozdeptania hihi Ola jakiś czas temu załatwiła podobnie jak Szym ślimaka, ona twierdziła że nie było go w środku a jak jej pokazałam mokre ślady po nim to się popłakała. I w sumie jak by chłopak się tak zachował to trochę nie bardzo, więc może lepiej niech sobie depcze hihi
NO a ta pogoda to u mnie faktycznie inna dzisiaj była hihi u Ciebie upał taki że tylko leżeć i kwiczeć a u mnie upał taki, że się żyć odechciewało :)) Jutro też ma byc chyba podobnie więc już odprasowałam kieckę, której prawie nie ma hehe żeby się nie gotować jak wyjdę na zakupy :)
A co do Szyma i jego pudzeni arano z płaczem, to moje dzieci też tak miały, tzn Ola miała a Czarek miewa nadal. Potrafi się kilka dni z rzędu budzić o tej samej porze, prawie jak z zegarkiem w ręku i drze się cholera wie czemu i po co :) Ja to troche tłumaczę ząbkowaniem ale z drugiej strony wydaje mi się że czasem cos się przyśni, dziecko budzi się z płaczem, a potem jak już się nadrze to spać się nie chce i dalej jazdy robi :)A skoro Szymon mówi Ci że piesek, że go gryzie itd to i moze ma takie sny. A z usypianiem od trzech dni u nas też problem, z Olą nie bo ona pada sama nie wie kiedy ale Czarek mimo że zrypany na maxa to i tak woła tatę. Nie pozwalam mężowi chodzić, bo mały zaczął mi fochy stroic ostatnio jakieś dziwne. Wie że wczesnym rankiem jak się rozedrze to tata go weźmie do nas do wyrka, a jak mama przyjdzie to da picie i zostawi hihi Wiec woła sobie tatę a przychodzi i tak mama :)Ech te dzieci, czekam aż Czarek bedzie miał trzy lata, wtedy wszystko bedzie już w miarę unormowane, bynajmniej z Olą tak długo to trwało więc i teraz nie łudzę się że uda mi się szybciej wyspać :)Więc został mi rok z kawałkiem hihi A potem do pracy i oczywiście znowu sen przerywany i tak do emerytury...no i się wyśpię :)
iffcia
2008-07-04
20:10:52
Email
Az taką optymistka to y też nie bądź. Za 20 lat to bedziesz sie martwic czy dzieciaki wróca całe z dyskoteki aczkolwiek nie wiem nawet kiedy teraz sie na emeryture idzie 55-60 lat chyba jakoś tak. no ale potem sie pożenią i też bedą kłopty i tak do osranej śmierci. Tylko ja z moim szymkiem bede miała inaczej :))))) bo ja to juz mu zapowiedziałam żadnych randek , dyskotek, żadnych kupmli i znikania z domu. Do końca życia przu mamusi spudnicy. On mi przytaknął no i mam problem z głowy błehehehehehe. Żeby to tak sie dało... tak żeby nie matwic sie jak bedeą dorosli. Ale podejrzewam że wtedy bedzie jeszcze gorzej bo teraz masz wszystko na oku i pod kontrolą i w razie czego można interweniować a jak bedą mieli własne rodziny??? Ale co tam ja mam mieć dziewuszke - oby - to tak zakręcimy że Czaruś bedzie mężem tej mojej córci no i zawsze powinnysmy mieć wszystko z grubsza pod kontrolą. Tak więc ajk urodze i dojde do siebie i sie w ten cały kierat wkręcę i wczuję to zaczniemy już ich do siebie przyzwyczajać :)))No gorzej jak urodze chłopisko. Wtedy to juz chyba byśmy zrezygnowały hehe Ale tak ogolnie mam nadzieję że sopdobał ci sie muj przegenialny plan :))))))))) NO dziś szym jak narazie odpukać leży sam i jest cichutko wię mama nadzieję że bnie bedzie takiego mexyku jak wczoraj wieczorem . A ranki u nas nie aż takie złe. Tzn te przebudzenia czy nieprzebudzenia. On tylko takim płaczliwym glosem mówi o tym na że ten pies go gtryzie ale ja mu zarzuce szmatkę (ma taką szmatkę przytulankę z którą spi) przykryję powiem że spokojnie że jest na swoim tapczaniku i że mama tu jest no i spi dalej. A co do pogody to normalnie wiedziałam że u was to zuupełnie inaczej :)
bea1978
2008-07-04
20:32:38
Email
NO uśmiałam się dzisiaj czytajac twój post :)) Rozbawiłaś mnie do łez!! Oczywiscie podobaja mi się Twoje plany jak najbardziej, i mam dodatkowe rozwiązanie jak urodzisz chłopaka - Ola pójdzie w ślady mamusi i będzie lubiła młodszych hahaha no może mamusia nie brała się nigdy za takich 6 lat młodszych ale...nigdy nic nie wiadomo, może Ola będzie wolała jeszcze młodszych :) U nas dzisiaj pobutka była o 5 i to oba smrody wstały zadowolone i wyspane. My z mezem do 8 drzemalismy, a Ola w pewnym momencie wchodzi z kanapkami w rączkach i mówi że zrobiła sobie i Czarusiowi śniadanko :)Tylko biedna nie wiedziała gdzie masło bo zawsze była delma z masłem a teraz kupiłam pyszny duet hahha i polożyła na suchy chleb szyneczke i tak jedli ale kochana wciągali z takim smakiem że szok!! :)Na razie zmykam bo mały juz na przewijaku czeka...
bea1978
2008-07-04
21:08:46
Email
NO i piszę dalej, mąz wstał parę minut przed 8 patrzy a Ola robi sobie i Czarkowi picie, no i leje soczek do wody dla siebie i już ma Czarkowi do kubka wlewać i mówi sama do siebie - o kurcze zapomniałam że Czaruś pije samą wodę hahahaha Poranek mieliśmy bardzo wesoły dzisiaj :) Ola zapowiedziała że jutro też robi śniadanko dla nich :) Jednak patrząc że dzisiaj od 5 na nogach była, sądzę że jutro nie wstanie wcześniej jak o 10 :) NO ale zobaczymy, ja bynajmniej wczesniej jak 10 nie wstaje!!!!!!!
iffcia
2008-07-05
21:16:12
Email
No prosze jaką masz zosie samosie w domu :) Niechwam też robi śniadanka do łóżka. A co :)) Ale tak serio to rozczulające jest takie coś. Kiedy szym bedzie i czy w ogóle bedzie szykowal śniadanka. Ja narazie ma taki apetyt że musze go zagadywać i wkładać mu chleb do buzi. Skandal!!!! Niby wiem że dziecko samo sie nie zagodzi ale nie chce mi sie szykować co pół godz chleba z nadzieją że zje. Tym bardziej że a to do skepu a to do dentysty trzeba sie bujnąc . A i jedno i 2 troche zajmuje. A poza tym nie moge patrzeć na dzieciaka bez śniadania. Ale dziwi mnie to że jak mu uszykuje cokolwiek czy to na obiad czy kolację czy na to sniadanie to i tak nie chce3 jesć. Ale jak go zgadam a czasami o zgrozo dam cos do zabawy to wszama. Tez nie żeby szał był ale tę skibkę zje. Wwiem że tak nie powinnam robic ale nie mam sumienia żeby latał z pustym brzuchem na głodniaka. A to typ cio sam jeść nie woła. Jeszcze niegdy nie zawołał, mimo że był głodny bo np na obiad zjadł 4 plendze, albo po zjedzeniu 3 skibe na kolavcje było mu mało. Jak chce jeszcze to powie ale żeby tak w ogóle powiedzieć że chce jeśc to nigdy jeszcze. Ah wiem że to jedzenie niewychowawcze ale nie wiem jak inaczej go przekonac do jedzenia.A nie jestem typem nie chcesz śniadanka? to mamusia da ci ciasteczko. Ciacho mu dam ale albo jak ładnie zje śniadanie, albo po jakimś tam czasie. Dziś mąż skończyl pisakownicę małemu. Nawiózł piachu , i szym w 7 niebie. Jutro wybieramy sie do lubasza umyć sobie nogi w jeziorze. Mam nadzieje że pogoda bedzie dobra bo czekam na to juz tydzień. Nie tyle dla siebie ale chce żeby szym miał frajde.
bea1978
2008-07-06
10:19:39
Email
Wow super że zym mam już swoją prywatną piaskownicę!!:) Teraz tylko nakupuj mu kupę zestawów, żebyś mogła je wymieniać, co by mu się nie znudziła ta piaskownica za szybko hihi A co do jedzenia, to powiem Ci tak, Oli wciskałam jak była mała - mam teraz niejadka, Czarusia olałam - je pięknie sam:) Nie powiem zdarzają sie dni, kiedy mały potrafi cały dzień żyć na kilku paluszkach i połóweczce kanapeczki.Szlak mnie wtedy trafia jak cholera ale nie wciskam, fakt że mały jak zgłodnieje to zawoła - nie zawsze ale częściej zawoła niż milczy. Zresztą ja już wiem, że jak idzie po suchy chlebek do kuchni to ma ssanie w brzuszku, albo jak woła co chwilę o kolejne paluszki - wtedy mówię że nie dostanie bo mamusia robi kolację czy coś tam hehe Powiem Ci że najbardziej zależy mi żeby mały zjadł porządnie obiad, bez śniadania nie wyjdziemy z domku, może być skubnięte ale coś wpaść do brzusia musi, ale obiadek lubię jak ma ładnie zjedzony - wtedy jestem spokojniejsza. No ale powiem Ci że nie bawię się już w rozbawianie, zagadywanie Czarka - mam to gdzieś, mały wie że jak ma dość to wynosi talerz do kuchni i ja już go nie wrócę z nim, ile zje tyle ma w brzuchu. Przestałam się przejmować aż tak bardzo, bo widzę co sie dzieje z dzieckiem jak ma wciskane, wmuszane jedzenie. Wiem że Ty nei wciskasz, tylko go zabawiasz ale tak czy siak zawsze to jakaś ingerencja :) Ja czasem postraszę Czarka hhiii mówię jedz bo zaraz przyjdzie piesek i ci zje i czasem skutkuje i wciągnie jeszcze troszkę :)Ola do dziś kwitnie nad talerzem godzinę, jak chcę zabrać jest płacz - nawet czekające koleżanki pod drzwiami nie przyspieszają jej jedzenia :( No cóż nic nie poradzę, jak podrośnie może jej przejdzie.
A moje dzieci dzisiaj wstały o 5, Czarek odleciał po 9 na podłodze, przełożyłam go do łóżeczka i smacznie sobie teraz śpi. Mąż razem z nim, bo o 4 pojechał na rybki i teraz odsypia :)A ja siedzę i się nudzę, zjadłam śniadanko zrobione przez córcię :)i mam czas dla siebie bo Ola ogląda jakis film o pieskach:)
bea1978
2008-07-07
14:29:41
Email
Iwonko Ty mi tu przestań narzekać na pogodę tak, bo ja w weekend jadę na kajaki i musi być pięknie, więc proszę od dzisiaj zacząć sie modlić o upały dla mnie !!!:) Moje dzieci dzisiaj dały mi pospać do 10, czaisz normalnie drzemałam sobie tak długo, a moje dzieci od 9 grzecznie siedziały u siebie w pokoju i się bawiły :)) Oj mogły by tak codziennie hihi
iffcia
2008-07-07
19:54:59
Email
Oj no w weekeknd może byc gorąco. Niech ci bedzie. Chłopaki znowu sie troche popluskaja. Szymek był wniebowziety w jeziorze. Na początku sie bał łazić po piasku - od razu widać że dziecko na betonie chowane ale potem sie rozkręcił i se z adamem powariowali a ja sobie patrzyłam. Tylko szkoda że aparatu nie wzięłam. Ale też mam właśnie nadzieje ze w przyszłą niedzielę nadrobię i nie zapomnę. Szym dzisiaj całe popoułudnie w piachu siedział tzn tak od 17. A mamunia miała świety spokój. A ten dzis wyjatkowo jej sie przydał bo szym miał dziś przefantastycznie upierdliwie marudny poranek co mi tez sie potem udzieliło. Ale troche przeszło po południowej drzemce. Zastanawiam sie jak sobie poradze jak małe sie ulęgnie bo wczoraj w dzień nie spałam i dziś śnięta łaziłam, a jak sie ze szymkeim położyłam to spałam tak mocno, że nie wiedziałam gdzie jestem jak sie obudziłam tzn szym mnie obudził.Taak własnie sobie mysle czy przypadkiem ja nie potrzebuję więcej snu niż mały ;) Ale wieczorem za to, to przed 00:30 nie mam mowy żebym usnęła. Milion pięćset razy do kibla pokulac (dosłownie)sie z boku na bok trzeba 57680 razy. Ja juz sie nie moge doczekać kiedy te moje małe pierniki bedą sie razem SAME bawiły a my poleżymy sobie co tam poleżymy.. pośpimy sobie do 9. TYlko pozazdrościć.teraz maly słysze że coś sobie opowiada po swojemu. Wczoraj usnął oło 21:30 no myślałam że wyjdę z siebie. Oczywiście wołał siku na nocnik - standard prze spaniem. Potem stwierdził że jeszcze kupa no i stękał na tym srajdołku chyba 10 minut. No ale wystękał i potem pokulał sie pokulał i jakoś usnął. A tak w sumie to u nas kicha. nuuuuuudy
bea1978
2008-07-07
20:04:19
Email
No znowu mnie rozbawilas wpisem hehe Ja mam dzisiaj wielki dylemat, kupilam farbe :intensywna rubinowa czerwien"i planuje pofarbowac moje blond wloski hihi Boje sie jak cholera bo tyle lat w blondzie chodzilam a teraz nagle taka zmiana, ech ciagle mysle czy na pewno to zorbic hahha U nas tez nuda inie ma o czym pisac hehe
bea1978
2008-07-07
20:04:43
Email
A jak Szyma siusianie i kupkanie na nocnik w ciągu dnia?
iffcia
2008-07-07
20:44:15
Email
Ty laska ty zaszalec widze chcesz :)) z bieli na czrwień.. fiu fiu. Ja sie na kolorach nie znam ale ta rubinowa czrwien to chyba taki zajeb.. czrwony?? JA jestem z tych ciap co boją sie tego typu nowości. Ale jak masz chęc i odwage to dawaj!! Jakby co to polikwidujesz lustra w domu i bedzie git. Szalej kobieto jak masz odwage szkoda życia na takie niezdecydowanie jakie miota moją osobowością (Ale zabłyslam) No a szym to nawet mi dzis ladnie usnął. Cos tam pobręczal pod nosem i przed 20 już go nie słyszałam więc na pewno tnie kimę. A jego sikaniem bez zmian. Dziś go nie dopilnowałam i sie osikał . Przed tem meldował że siku, ale przed tem nie omieszkał popuścić. Ja mu tłumacżę jak 2latkowi ten przytakuje jak 2latek no i jak sie posikał to mu trzepnęłam jednego na tyłek o niewytrzymałam. A potem to juz go pilnowałam bo kurde pogoda nie do końca wspaniała i galoty mu nie nadążą wysychać. Tak więc nie dopuściłam do ponownego pouszczania moczu przes mojego upierduska :). Czyli podsumowując stoimy w miejscu co nie jest do końca wspaniałą wiadomościa aczkolwiek z 2 strony ciesze sie że sie nie cofa. choc ja dziś miałam chwilę że chciałam mu pieluchę na dupcie z powrotem załozyć myślę se a wciula z tym wszystkim poddaję sie. Ale jakos przezwyciężyłam własne słabości i galoty mu zarzuciłam na pupsko. ale już czasami cierliwości mi brakuje na to jego sikanie. No bo ile można tłumaczyć. Za każdym razem przytaknie pokaże na majty powie że nie a i tak nie woła.
bea1978
2008-07-07
20:49:40
Email
Ech jeszcze troszkę się pomęczycie i mały będzie robił już tylko na nocniczek:) A mi brak dowagi właśnie na to farbowanie, kurde siedzę teraz, mały usypia a ja główkuję i szperam w necie jak odbarwić włosy hahha już wiem że bedę chciała wrócić do blondu buuuu Wiec nei wiem czy jest sens wogole farbowac??!! Kupilam dwie farby i sobie czekają w kuchni haha nie wiem czy się odważę dzisiaj :)i czy wogóle.
bea1978
2008-07-07
20:59:16
Email
Założyłam nowy wątek, może dziewczyny cos mi doradzą, jak sieokaże że są odbarwiacze, które pozwolą mi wrócić do blondu to się farbuję, a jak nie to walnę chyba tylko pasemka pojedyńcze i zobaczę jaki kolor wyjdzie hehe
bea1978
2008-07-07
23:18:37
Email
NO i już, kuźwa mam czerwone włosy!! Matka dwójki dzieci z czerwonymi włosami nieźle co!! Jutro idę do fryzjera, zapytam o odbarwianie, a jak się nie da, to farbuję znowu ale na wiśnię albo bordo jakiś, nie wiem bynajmniej ciemniejszy, bo ta intensywna czerwień mnie rozwaliła!!!
iffcia
2008-07-08
20:12:25
Email
No gratuluję kochana odwagi!! :) A ty sobie w końcu paski walnęłaś czy jak? może mogłaś najpierw tą saszetką na 3 mycia spróbować? A może bys sie pofarbowała na jakiś brązik czy cos takiego nie wiem co by ci tam pasowało. Daj znac co ci fryzjer powiedział. U nas nic nowego. Co chwilę padało więc jak tylko słońce wyszło i pomyślałam o wyjściu na podwórko albo na spacer to juz znowu padało. :( I tak jakoś sciemnialismy ze szymem całe popołudnie a tera czekam aż ten mały wojownik usnie bo nieomieszkał oczywiście walnąć sobie kupki. NO ale lepiej teraz niż o 6 rano albo maiłby nie spać do 22 o zgrozo.
iffcia
2008-07-08
20:24:05
Email
Te laska ty fanie wyglądasz w tych włosach. Nawt lepiej niż w blondzie. Nie mogłam znaleźć tego tematu o Twoim farbowaniu ale znalazłam :) Jeśli faktycznie jest aż tak intensywny to ciut przyciemnij ale ogólnie jak dla mnie to super. Masz taką pogodniejszą twarz. To takie moje skromne zdanie.
bea1978
2008-07-08
20:37:54
Email
Dzięki Iffcia, wszystkie dziewczyny piszą że jest okej i nawet lepiej jak w blondzie to mi się trochę poprawiło samopoczucie i nie poszłam pytać o przywracanie kolorku do fryzjera. POczekam z tydzień i jak nie przywyknę do spojrzeń ludzi na ulicy i sama do siebie to przyciemnię :) ale jak na razie daję radę, a do ludzi którzy sie na mnie gapią po prostu się uśmiecham :)
Mój smrodek też usypia, Ola jeszcze w wannie, zaraz ja wpadam sie wypluskać i do wyrka posiedzę sobie na laptopie troszkę.
bea1978
2008-07-08
21:35:52
Email
No dobra, wreszcie cisza hihi Mały dzisiaj miał cały dzień focha, co chwilę płacz, co chwilę wymuszanie, co chwilę krzyk ech mówię Ci miałam go dość normalnie. Ola zresztą też swoje dokładała więc momentami miałam ochotę wyjść i zamknąć drzwi z drugiej strony. No ale na szczęście ten dzionek się juz kończy, mam tylko nadzieję że mały nocki nei zawali, bo jak ma takie marne dni to i noce są pdobne wrrrr U nas też popadywało co chwilę ale z rana skoczylismy na spacerek sobie, potem do rodziców i zakupy i jakoś zleciało. Szykuję się juz po mału na spływ, muszę kupić jakieś portki w tym celu, bo nie mam żadnych takich wygodnych do kajaka haha
bea1978
2008-07-09
20:15:04
Email
Dobrze przypuszczałam wczoraj, że mały zawali nockę, brak słów normalnie, darł sie z dwie godziny od 2. Najpierw płacze, potem krzyczy,następnie woła mama, mama lata jak durna co chwilę, jak u mamy nic nie zdziała to woła tata, tata idzie i też go nie zabiera do nas bo ma zakaz przynoszenia przed 5 małego do nas, no i potem się drze bo nic nie wskórał! Tak schodzą nam dwie godziny dobre więc cały dzień potem chodzę jak zombi, bo oczywiście dzień sie zaczyna koło 6 ech dzisiaj normalnie zwłoki jestem.
Portki sobie kupiłam na spływ zwykłe jakieś za kolanko dresiaki z dwoma paskami po boku, wiesz takie zwyklizny, kosztowąły 23 zł z czego jeszcze 3zł wytargowałam hahahaha Nie mam długich dresów bo nie chodzę w takich i szkoda mi kasy żeby kupować na jeden wypad specjalnie, wiec pewnie w krótkich spodenkach bedę marzła, bo pogodę nieciekawą zapowiadają hahaha
iffcia
2008-07-10
20:27:35
Email
Mi wczoraj necik znowu choził jakby chciał a nie mógł. No współczuje ci tej nocki. Też juz sie takich boję. Ciągle sobie mówię to tylko jakieś 2 lata dasz rade. 2 lata tego młynu ze wstawaniem nocnym. Chociaż mam nadzieje że to bedzie krócej. BO ze szymem nie miałam problemów :) Ty sie szykujesz na spływ a ja wydumałam że pojedziemy sobie gdzieś w diabły bez szymka. Miałam jednego dnia doła i tak se wydumałam, że chyba jednak trzeba troche psychicznie odspnąć. już zamówiłam opiekunkę w postaci babci :)) i w sobotę exmituję do niej szymka a w niedzielę od rana do wieczora luz blues. Nie wiem gdzie pojedziemy zastanawiam sie nad toruniem i ciechocinkiem. Mimo, że już tam byliśmy to tak sobie myślę że chyba tam bo chodzi mi o takie miejsce że i połazić będzie można i posiedzieć no i żeby za daleko nie było. Bo to w sumie ostatni moment żeby móc choć na chwilke gdzieś wyskoczyc no chyba że mąż chciałby poród odbierać w aucie?? Dziś w dzień szym był kochaniutki ale po obiedzie pojechaliśmy do wielkigo miasta czarnkowa i zrobił sie bardzo marudny ale stwierdzam że to chyba pogoda. Ja byłam cała mokra mimo, że zarzuciałam żółwie tempo.Babka w slepie mówiła że dziś to wszystkie dzieciaki jakie u niej w sklepie były to były miąwole marudne. A szy,m sie nie wyłamywał ;) Ale to chyba faktycznie przez tą duchotę. Potem podskoczyliśmy do mamy i tam już normalny w domu był więc świeże powietrze mu sie sprzyjało :). A ty to sobie zabierz kalesony na te kajaki:))). Jak ci dupsko zmarznie to bedziesz miałczeć kupę czasu. A ja ci kochana nie przyjadę okładów z kociej skórki robic coby ci nery wygrzać. Wyjeżdzacie w piątek czy w sobotę?
bea1978
2008-07-10
21:02:22
Email
Wiesz Iffcia ja zwalam nieprzespane noce na mojego tate ostatnio hehe bo Czarus sie nauczyl pic u niego wode gazowana z nakretki, wiesz niby niewiele tego wypije ale zawsze jak dostanie(wymusza na maxa) to potem nie spi w nocy hehe Wczoraj nie dostal i nocka byla okej, bez przebudzen, dzis tez niepil wiec zobaczymy jak bedzie spal hehe
A na kajaki jedziemy w sobote z samego rana, wracamy w niedziele wieczorem ale dzieci ida do mojej siostry juz jutro na wieczor, MArtwie sie bo Czarus taki cycek jest, będzie wołał w nocy mamusie a tu ciotka przyjdzie hehe no ale jestem dobrej myśli że dadza sobie radę i obejdzie się bez telefonów do nas:) Kalesonów nie wezmę, ale kilka par gaci i spodni na pewno hihi Liczę się z tym że mogę wylądować w wodzie, zwłaszcza przy takiej pogodzie jaką zapowiadają :( Marnie się starałaś z tym zamawianiem pogody dla mnie !!!!:) A Wam życzę miłego wypoczynku w niedzielę, choć powiem Ci że gdybym jak miała taki dzień bez dzieci to śmigałabym nad morze:) Oj na plaży mogę siedzieć nawet w deszczu :) Acha a marudne moje dziecko jest od kilku dni, jak się pogodfa zaczęła pieprzyć, ciągle tylko mama mama mama albo tata...ech te dzieci. A ty się nie zamartwiaj z tymi nockami nieprzespanymi za wczasu ciotka, fakt że mówią że druie dziecko jest inne od pierwszego, wiec jak Szym był grzeczny to możesz się spodziewać małego diabełka hihi U mnei Ola jest diabełkiem, ona dawała nam 3 lata popalic w nocy i teraz ona jest ta niegrzeczniejsza:) Czaruś gdyby nie Ola to by był anioł, a że czasem nocki zarwie hmmm pewnie nasza wina hehe
iffcia
2008-07-10
21:24:02
Email
Te ciotka ty sie bujaj!! Ja zamawiałam pogodę i potwierdzałama zamówienie - mówili, że zrealizują. A że teraz co innegoi wymyślaja to już nie moja wina. MOże ktoś im zapłacił więcej??? No mi też zależy na ładnej pogodzie oino żeby upałów nie było :) A o morzu też myślałam zle tam po 1 chłodniej, po 2 siedzieć to też by wypadało troche na plaży a to jużnie dla mnie bo brzuch to w takiej pozycji tak z leksza przeszkadza. A ty mi nie smol o tym że to 2 dzie3ckobedzie miało odmienny charakter od 1. No chyba żeby było spokojniejsze ale znowu czasem by wyrosła taka sierotka życiow. Ale coś w tym jest że to 2 dziecko inne niz 1. Ja też mam inny niz siostra. Ciekawe kto jest większym pyskolem??? hehe A twoja siostra spokojnie. Poradzi sobie. a ty tak w ogóle to jesteś ta starsz aczy młodsza? A co do gaci to wex se całą toprbę ale żeby nie było że iwona o kalesonach nie mówiła.. hihi
bea1978
2008-07-10
21:37:35
Email
JA jestem ta młdosza i bardziej pyskata haha Ale siorka noce zarywała a mnie nie było jak się urodziłam haha MAtka do dzisiaj wspomina jak ja sobie leżałam całe dnie koło niej a ona mogła książki czytać :)Za to siorka darła się po nocach, smoczki jej moczyli w cukrze żeby na chwilę papę zamknęła haha POtem niestety zapodali jej psychotropa jakiegoś, bo przestała wogóle spać hihi A ja byłam ta kochana córcia, pieknie śpiąca po nocach, w ciągu dnia aniołek...:)
A z ta pogodą to się nie tłumacz, już ja wiem że Ci się nie chciało jej zamawiać i tyle!! hahaha
iffcia
2008-07-10
22:09:34
Email
WIesz co jak możesz mnie oskarżać. To ja głupia sie staram , dzwonie maile wypisuje ba, jeżdzę i prosze a ty mówisz że miałam to w nosie. Zapamiętam!!!! :))) A ja też jak byłam mała to byłam bardziej kochana i to mi do dziś zostało :)))) Po prostu siostra przestała spaćw dzień koło roczku, a ja sobie lupiłam pokimac i mamunia miała spkój z jedną :) Ale to chba tak już jest że te młodsze są badziej pyskate :) ależ jakie urolkiwe jest to pyskowanie. Oczywiście wszystko w ramach kulturki. Ostatnio w ogóle byliśmy na budach odpustowych w wielkim mieście ujściu i mówię do tego mojego strauszka ty patrz jaka fajna łopatka do tej nowej piaskownicy super a babka mówi o tak one są super to jaki kolor??? Ja sie na nią patrzę i mówię ale my sie jeszcze nie zdecydowaliśmy na kupno. Byś widziała jej minę hehe od razu krok w tył i sie przymknęła. Ja wiem że oni z tego zyją ale kurde takie wciskanie odstrasza nabardziej. Ale było warto żeby zobaczyć m9nę tej babay , mimo że nic takiego jej nie powiedziałam ale sie zgasiła.
bea1978
2008-07-10
22:13:58
Email
hahaha Ty jesteś dobra, no rozbawiasz mnie prawie w każdym swoim wpisie :)) To dobrze że humorek Ci dopisuje mimo wielkiego brzucha hihi Jeszcze niecały miesiac co hihi A wogóle co Ci sie stało ze jeszcze przy kompie siedzisz hihi
bea1978
2008-07-10
22:15:49
Email
Ja to romasuję na gg z moim dawnym...znaleźlismy się na nk po latach hihi i tak sobie ściemniamy wieczorami, ale Ty... ja nie wiem czego szukasz o tej porze w necie ha ha ha
iffcia
2008-07-11
19:57:11
Email
A wczoraj siedziałam troche dłużej juz nie pamięta,mw sumie czemu. Chyba mąż oglądał cos beznadziejnego w tv a se posiedziałam a i z kumpelą na gg gadałam. Bo z regóły wyłączam kompa jak stary wraca z roboty co by troche z nim pokonwesować. Taaaa wczoraj też dla odmiany przed 1 usnęlam. Uwielbiam sie tak kulać i nie móc sobie miejsca znaleźc. Adam usypia zanim przyłóży główę do poduchy i nawet nie ma komu dupy potruć bo z kim tu pogadać. Pewnie usypiałabym oprędzej ale bolą mnie nogi pod kolanami i to je prostuje, to zginam to zarzuce na męża ten przez sen biadoli że mu ciężko. Nie docenia tylko jaki to słodki ciężar a z resztą ja ciężka?!! phi wydumał sobie :)) A ten mój dobry humor to do czasu. Poczekajmy aż urodzę hehe bede smęcić o niewyspaniu ile wlezie. A tym bardziej że adam po robocie smiga na fuchy no i facet mu powiedział że ekipa mała i nie da rady żeby nie przyjeżdzał bo jak jego nie bedzie to bedzie musiał kogos inego na jego miejsce skołować. A na brak fuchowych dochodów nie możemy sobie pozwolić tak więc nawet jak urodze to popołudniami i wieczorami bede skazana na siebie. Z jednej strony to rozumiem przecież wiem jaka sytuacja u nas ale z drugiej strony nie wiem jak sobie poradze z wykąpaniem 2 małych smarków i położeniem ich spać. No bede musiała bo innego wyjścia nie bedzie ale jestem troszku przerażżona. No ale co bede smęcić. Przed nami pięęęęęekny aczkolwiek nieupalny weekend ale doceń że załatwiłam bez deszczu - przynajmniej niedzielę. Mi to tam nawet pasi bo na niedzieli mi najbardziej zależało. Bo my przekładać tego wyjazdu za zbytnio nie możemy. Chociaż jakby tak np w tym toruniu czy gdziekolwiek pojedziemy urodzić???? Całkiem romantycznie. A ty za duzo tak nie flirtuj z tym byłym z dawnych czasów :)). No . Teraz poptrzeć musze na mapę polski tzn najpierw ją poszukać i popatrzeć na kilometry i w ogóle pomyśleć tzn zdecydować sie gdzie jechać. Już widziałam staruszek jechałzostawić na magazynie auto (dziś dłużej tu w normalnej pracy robił) i zaraz pewnie zląduje do najukochańszej na świecie zonki. Musze sie troche sama czasem dowartościowywać :))
bea1978
2008-07-11
22:23:45
Email
A ja niedawno wróciłam od siorki, mały strasznie długo usypiał - chyba wyczół że mamusia się gdzieś wybiera:)Smutno mi teraz bez dzieci buuuuuu A co ja zrobię bez nich przez dwa kolejne dni??!!!!
Ja żartowałam hehe tak sobie tylko wspominamy z kolesiem dawne czasy hihi I na piwko się umawiamy bo niedługo bedzie w polsce:) Dobra lecę pakować nasze szpargały, bo zaraz szwagierka przyjeżdza ze szwagrem z poznania, bo z nami jada jutro. To papatki miłego weekendu :)
bea1978
2008-07-13
22:24:46
Email
Ale było superrrrrrrrrrr Fotki mozesz obejrzeć w dziele paździenrikowych niemowlaczków2006 :)Jestem zrąbana na maxa ale za razem super zadowolona, mimo że mnei dupsko i ręce nawalają hihi
iffcia
2008-07-14
20:49:19
Email
no ciesze sie że sie dobrze bawiliście; pewnie dlatego że zapomniałam napisać, że życzę udanego weekendu. My też sie odhamiliśmy :)) W ostateczności wylądowaliśmy w koszalinie i mielnie. Pogoda tez nam dopisała. Słońca za bardzo nie było, ale padało tylko w momentach jak jechalismy autem a poza tym to przynajmniej nie było gorąco bo chyba bym nie dała rady. Szkoda, że tak krótko. Ale zdązyłam sie za szymkiem stęsknić i on za nami tez. Mama mówiła, że cały dzień nic nie jadł dopiero jak go przywiozała do naszego domu wykapała i powiedziała że staruszkowie zaraz zlądują to nabrał apetytu a jak nas zobaczył to normalnie skakał z radochy :). Ale w szoku troche jestem bo jak go zostawiam u mamay na noc to nigdy aż tak nie tesknił. Co prawda ostatni raz podtrzuciłam go jak byłam przeziębiona na 1 noc ale nie tęskił aż do tegoo stopnia.. Mama opowiadała że co chwillle sie onas pytał.... szok pierwszy raz aż tak przeżywał rozstanie. Zastanawiam sie jak to bedzie jak bede w szpitalu :( No ale ogólnie weekend udany i to najważniejsze :)))
iffcia
2008-07-14
21:04:20
Email
fajne fotki :))
bea1978
2008-07-14
23:00:07
Email
Super że i Wam udało się poszaleć:) A co do Szymusia to pewnie takie przejsciowe tesknienie hihi Moje dzieci nie wspominały nas za dużo, miały tyle atrakcji że nie miały czasu pomysleć o nas :)Fakt że Czaruś wołał do mojej siostry "mama" ale to dlatego że nie umie powiedzieć ciocia hahaha
Dziś mój synek przechodzi samego siebie, nauczył się wychodzić z łóżeczka górą i tak sobie łaził w dzień zamiast spać, teraz też odstawiał numery, położyliśmy go z Olą do wyra ale też łaził w te i spowrotem, więc już nie wyrobiłam i spowrotem do łózeczka wylądowął, no i właśnie Ola przyszła mi powiedzieć że usnał :)ufff wreszcie bo myślałam że już dzisiaj nie usnie wcale haha
bea1978
2008-07-15
14:47:53
Email
Iffcia dawaj fotki z wypadu nad morze:)Pokaż jak wyglądasz z brzuszkiem :)
bea1978
2008-07-15
14:49:55
Email
A wogóle to może dołączysz do naszego październikowego działu co??Ja wiem że ani Szym ani nowa dzidzia nie z października ale po co mamy pisać osobno w różnych działach :)U nas często gości nuda więc dodatkowa osóbka zawsze się przyda, zawsze ktoś nowy pomarudzi, poopowiada:)Dawaj do nas, laski na pewno nie będą miały nic przeciwko :)
iffcia
2008-07-16
19:49:22
Email
No więc u nas nuda. Pogoda kichowata więc ani po dworze za bardzo platać nie można. Zdjęć na razie nie wkomponuję bo nie moge ich zgrać bo mam jeszcze windowsa 98 a płytka z programem działa na 2000. A za zaproszenie do październikowych dzięki :). Walnę tam wpisik nastepnym razem jak bede miała coś więcej do powiedzenia ;)
bea1978
2008-07-16
21:14:34
Email
EEE to widzę że nuda nie tylko nas dopadła. Laski z październikowych czekają na Ciebie więc dawaj do nas:)
Strona 6 - poprzednia, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, następna

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum