szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - luty/marzec 2009 :-)


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 2 - poprzednia, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, następna
Napisano: Treść:
bela
2009-07-31
Email
mam nadzieje ze taka nazwa moze byc??
dota
2009-08-14
22:54:50
Email
a tu raczkująca

kurczaki tak musze zmniejszyc ze prawie nic nie widac buuu

dota
2009-08-14
22:56:36
Email
ale jakbyscie miały ochote nas poogladac to moge na gg przesłac linki do albumów z wakacji. Tylko dajcie znac jesli macie ochote ogladac :) pozdrówka
basienka25
2009-08-15
08:33:11
Email
Wow, jaka ona wielka, wygląda na starszą od mojej!!! Czym Ty ją karmisz Dota:))) Pewnie że chcę pooglądać więcej zdjęć. Moje gg 4467052
basienka25
2009-08-15
08:34:59
Email
Jest bardzo silną dziewczynką, skoro już w piątym miesiącu dźwiga głowę i raczkuje:))) Misia sunie głową po podłodze póki co.:)) Zębów jeszcze u nas nie widać , a jak sprawa wygląda u Waszych szkrabków?:)
dota
2009-08-15
18:28:24
Email
Basiu ona nadal tylko cysia dostaje, oj jest rzeczywiscie silna jak nie wiem, az nieraz to sie troche martwie, bo i to siedzenie tak szybko ...ale zdrugiej strony to przeciez nie bede jej kazac ciagle lezec?

ooo no i chyba zapomniałam sie pochwalić bo u nas juz jest pierwszy ząbek wyszedł tydz temu w niedziele :D

jejku wogóle jak ten czas teraz szybko leci nawet nie wiem kidy to minęło a jeszcze w ciazy byłam :)

Basiu zdjecia masz na gg
pozdrówka
dota
2009-08-17
21:15:50
Email
huuuura mamy juz ciepłą wode!!!! bez tego okropnego piecyka!!! ale suuuper hihihi!!!

Basiu a kiedys Miska robiła b. rzadko kupki, czy te kupki były w wygladzie takie same czy jakies inne bo teraz Kamiska mi nierobiła chyba ok tyg i jak dzis strzeliła, to taką jakąś glamzowatą dziwną, nie wiem czy to normalne ? ale wogóle bez zadnego wysiłku ładnie poprutała sobie i kupka poleciała, haha i to na spacerku :)

dzis u nas tescie byli, haha tesciowa ja wzieła Kamilke na rece to nie wypusciła jej ani na chwile i tylko zastanawiała sie czemu Nadia sie dziwnie zachowuje? Ja nawet wprost jej powiedziałam ze to zazdrosc przez to ze ona ciagle z Kamilka, ale chyba nie dotarło do niej.

Oczy mi sie kleją dzis Kamisia o 3 była juz wyspana. Ale nie wiem moze jej było za goraco, albo pielucha ja parzyła, bo ja przebrałam i uchyliłam okno przystawiłam do cysia to załapała i zasneła, matko ale ok godz zleciało. Mam nadzieje ze jakos dzis bedzie lepiej. pozdrówka
basienka25
2009-08-17
21:22:07
Email
Oj, u nas poprzednia noc też koszmarna, dziś mam nadzieje będzie lepiej. Fajnie że macie ciepłą wodę, :)) A co do kupek, to były normalne, tylko że rzadko. Teraz są codziennie, ale jaki zapaszek i kolorek, hehe. Ale czasem bywa, że jak dziecko nie robi dłuższy czas, to kupa może być i zielona, tak mi położna mówiła kiedyś. My też już ruszyliśmy pełną para z remontem. Facet już ocieplił nam fundament wokół domu, zostało pomalować i zabiera się już od jutra za kuchnię. Duuuużo bajzlu będzie, bo zaczyna od wyburzenia pieca kaflowego. Ciekawe jak długo będzie robił tą kuchnię. Nie to ,że nie mam gdzie gotować, bo kuchnię mam na górze, ale chcemy przenieść na dół, a tą na górce zlikwidujemy. Ale bałaganu do końca września chyba starczy:))
bela
2009-08-18
15:41:54
Email
Zosia bardzo silna jak mowi DR (bylismy na szczepieniu w piatek) i jak na swoj wiek to ma juz stabilny kregoslup. Wazy 7500
W niedziele widzialam zeba – prawa dolna jedynka – ale teraz znikl w opuchnieciu. I wlasnie od niedzieli noce zrobily sie spokojne bo tak to znow byly czeste pobudki polaczone z placzem a wlasciwie darciem.
Zosia siedzi juz sama. Kiedys oparla sie o mnie tak jakby na kleczkach i sama sie podniosla do stania!!! Fajnie :-). Ale jeszcze nie powiedziala „mama”….hm… kiedy to bedzie??
u mnie to samo co u Was jesli chodzi o remonty. Caly czas bieganina za wykonczeniami. A czas coraz batrdziej goni. Wystarczy go chyba tak na styk zeby wyrobic sie z przeprowadzka do konca sierpnia
dota
2009-08-18
17:13:11
Email
jejku jaka dzis u nas wichura normalnie głowe mi mało nie urwało, a teraz boli mnie strasznie głowa :(

No dzis Kamila znów nie zrobiła kupki, ciekawe kiedy i jaka bedzie następna?

No to rzeczywiscie nastał czas remontów :) Fajnie Basiu ze masz jeszcze druga kuchnie z której mozesz korzystac, bo łazienka i kuchnia to chyba najgorsze miejsca do remontu. No ale u nas nie jest jeszcze tak najgorzej, choc jeszcze przed wrzesniem nie skonczymy, bo teraz kafle ma kłasc ktos z firmy mojego taty a on teraz na urlop wyjezdza. no ale da sie te dziury przezyc, łazienka jest funkcjonalna :)

Belu no fajnie ze juz jeden zabek więcej :) Hihi nasze dziewczyny chyba szybko zaczną chodzić, Kamila dziś też mnie zaskoczyła, bo jak ja posadze to owszem siedzi bez podparcia, ale szybko do raczkoania sie przewróci, a dzis posadziłam ja w łóżeczku, a ona złapała sie raczkami poręczy i wstała na nózki! ale była zdziwiona a jaka zadowolona z tego. Ja az nie wierzyłam ze taki gzubek moze juz na nózki stanąć ...musze jej nizej łózeczko zniesc, bo skubana jeszcze kiedys mi wyleci.

a gada tez jak najęta i tatat i dada a mamam mówi najczęsciej kiedy jest głodna hahaha ale zawsze bardziej to brzmi jak mama niz jak amam :)

No i trzymam kciuki oby szybciutko remonty sie pokońćzyły :) pozdrówka
dota
2009-08-19
20:53:07
Email
dzis Kamiska dostała jabłuszko ale wcinała jejku jak smakowało :) Ciekawe jaka reakcja zołądkowa bedzie? :)
basienka25
2009-08-20
08:55:09
Email
U nas amam znaczy po prostu jeść:) Nie interpretuję tego inaczej, bo Michaśka jak widzi swoją miseczkę, kubeczek albo jak ktoś je to krzyczy amam aż podskakuje z radości jak niosę kaszkę lub zupkę. Bardzo lubi jeść, dziwne że na wadze tego nie widać:)) Już coraz dłużej siedzi bez podparcia jak się zapomni. A oto Misia oblizująca łyżkę po śniadaniu:)
basienka25
2009-08-20
08:58:11
Email
:0

basienka25
2009-08-20
09:00:35
Email
A tak sobie śpię:)

basienka25
2009-08-20
09:02:18
Email
Trudno było uchwycić ten moment, haha

basienka25
2009-08-20
09:03:42
Email
Moje księżniczki:)

basienka25
2009-08-20
09:09:37
Email
A czas leci jak szalonyy. Dziewczyny za dwa tygodnie wracam do pracy. Z jednej strony trochę mi szkoda, że mniej czasu będę poświęcać dzieciom, ale z drugiej już trochę mi się chce oderwać od tego domowego motłochu, umalować się z rana, ubrać w coś innego niż stare spodenki, spotkać się z ludźmi, pomyśleć o czyms innym, niż tylko co zrobic dziś dzieciom na obiad, o której wyjść na spacer, w międzyczasie jak Misia śpi, to czy pobawić się z Olą czy nastawić pranie i szybko posprzątać. Takie codzienne dylematy:)
dota
2009-08-21
18:54:26
Email
Oj Basiu no szybciutko zleciało jejku ja normalnie tez od 1 wrzesnia miałabym isc do pracy, ale jeszcze na wychowawczy ide :) w sumie to ciesze sie ze mam taka mozliwosc :)

a dziewczyny suuper wyglądają :) sliczniaste ksiezniczki
basienka25
2009-08-23
11:29:45
Email
Belu, a Ty też wracasz do pracy od września?
basienka25
2009-08-23
11:30:20
Email
A kto zostanie z Zosią?
bela
2009-08-24
14:56:56
Email
hej. Ja caly czas mam mase zalatwien no ale.....
tak wracam do pracy bo musze. Robie awans i szkoda by mi bylo go przerwac. Do Zosi mam nianke. To moja koleznaka z tancow. Ma ponad 40 lat i szuka panstwowej pracy. Do tego czasu bedzie przychodzic do Zosi.
wiece ze Zosia ma zeby?? Dolna jedynka wyszla w zeszlym tyg a druga sie przebija. Zosia siedzi sama i jak juz kiedys pisalam przymierza sie do stania ale nie o swoich silach jeszcze
poczatek wrzesnia bedzie szaony a wlasciwie caly wrzesien bo wykanczanie mieszkania, wesele, szkolenia no i nie wiem kiedy podepna mi internet. Mam nadzieje ze szybko.
BAsia Ty robisz awans??
basienka25
2009-08-24
20:37:48
Email
Tak, robię. Jestem w połowie. Michaśka nie ma zębów jeszcze, ale siedzi bez podparcia już jak grzyb. Dziś na spacerku cały czas siedziała, nie było mowy o leżeniu. My już zamówiliśmy meble do kuchni, ale kuchni jeszcze nie ma, hehe. Tzn, jutro będzie już zejście do piwnicy, za parę dni zrobią podłogę. Ale za miesiąc kuchnia ma już być, takie są plany:) Remonty są naprawdę ciężkie, finansowo szczególnie, co nie:)
dota
2009-08-26
11:18:08
Email
Oj naprawde kasy pochłaniaja jak nie wiem te remoty rzeczywiscie, no ale potem choc miły efekt :)

Kurcze moja Kamiska marudna bo drugi ząbek cięzko jej sie przebija juz go prawie widac pod dziąsełkiem ...ale nie chce sie przebić :(

No a co do sprawnosci to ona równo z Waszymi. Kurczaki ..no ale skoro tak sama się dzwiga to chyba jej nie szkodzi. Bo siedziec to juz od tamtej pory coraz sprawniej, teraz tylko jak zmęczona to sie troche gibie, ale tak to sztywno siedzi, no i sama potrafi usiąść. A jak tylko może sie czegos złapać to próbuje sił w nogach oj i coraz lepiej jej sie to udaje. Kurcze chyba nie bede jej musiała zimowych butków kupować?
dota
2009-09-01
10:55:24
Email
no dzis NAdulka w przedszkolu!! Jej normalnie stresss mnie zzera jak jej tam idzie i czy jednak polubi to? Oj spadam pogoda piękna :)
basienka25
2009-09-01
12:31:12
Email
U nas też dziś wielki dzień. Ola poszła z uśmiechem na ustach, podobno podoba jej się , przypomniała stare koleżanki, ładnie zjadła obiad i bawiła się, tyle wiem od babci, zajrzała do niej przed pracą. Pojedziemy z Miśką o 15 po nią. Ja dziś w pracy krótko, samo rozpoczęcie niecałe 30 minut. Michaśka zostawała juz dłużej beze mnie, więc nie martwię się o jutro, a mam na 8 do 11.30. Jakoś się pomału wciągniemy w nowy rytm. Najbardziej boję się, że za tydzień Ola z katarem przyjdzie z przedszkola:( No ale trzeba optymistycznie podchodzić do sprawy, zaraz kupie coś na wzmocnienie moim babeczkom i będzie ok:)))
basienka25
2009-09-01
12:32:38
Email
A wczoraj byliśmy na szczepienie, Misiak waży 6950g, troszki tylko popłakała, niedużo. Następne szczepienie na bilansie rocznym:)
dota
2009-09-01
19:07:24
Email
oj to ciesze sie ze Ola cieszy sie z przedszkola :) A Ty Basiu nauczycielką jestes? Fajna taka praca.

No Nadusia tez zadowolona i pyta sie czemu tak szybko po nia przyszłam i czy kiedys przyjde później :) hihi ponoc ładnie jadła ..no ale tylko ona mi to powiedziała, ale zachowywała sie super :)

no a katary brrr mam nadzieje ze teraz troche dłuzej pochodzi :) pozdrówka
basienka25
2009-09-01
19:45:30
Email
Tak, uczę w szkole, dzieciaczki małe , 1-3 klasy i jedną 4. Rozkład w tym roku mam taki sobie, poprzednio miałam lepszy, wolałabym mieć wciąż na 8, a mam 2 razy tylko. No ale cóż. I tak jest dobrze:) A praca bardzo mi się podoba, przede wszystkim lubię dzieci no i wolnego tyle, że moje córki nie będą narzekać, że mało czasu im poświęcam, ale najważniejsze są wakacje:)) hahaha, które będą dopiero za 10 miesięcy:(
dota
2009-09-02
11:35:11
Email
no fajna ta praca suuper kazde swieta wolne ferie no i wakacje :) ja chciałam byc przedszkolanką, ale pedagogika troche mnie odstraszyła, ja raczej umysł ścisły :)

A moja tesciowa tez 1-3 uczyła, ciocia starsze dzieci jezyka uczyła, no i jeszcze kilka osób, fajnie mają :)

No a Nadusia dobrze w przedszkolu sie czuła i nawet pytała czy kiedys ja później odbiore, bo ona by chciała dłuzej z dziecmi zostać :)

Oj ale duza juz misia kurczaki a mnie juz rece opadaja od mojego klopsika. Dzis na szczescie nocka troche lepsza była dałam jej na noc czopek viburcol bo juz byłam padnieta niespaniem i dzis o dziwo tylko 2 pobudki :)
dota
2009-09-02
11:35:56
Email
a no i zapisalismy sie na basen od 20 wrzesnia sa zajecia ...oj oby tylko dziewczyny sie nie pochorowały :)
bela
2009-09-02
13:12:36
Email
ja w biegu wpadam
jeszcze sie nie przeprowadzilismy to w tem weekend
ja tez w parcy raczej zawsze mam na rano i kyupa roboty papierkowej - wszystkie palny itp. Nie daje rady bo duzo tego a jeszcze ta przeprowadzak. Z terminami gonia......
Tomek byl w pzredszkolu nie palkal nawet takiego tylko zajaczka zrobil. Owszem bylo mu smutno przyrozstawaniu ale mowil potem ze fajnie bylo. Oby tylko nie chorowal
Zosia rosnie ma 2 zeby na dole, czasem nie chce mi spac. Musze wdrozyc ja w samodzielne zasypianie tylko jak???hm....Wazy ok 8 kg. Mi waga troche spada bo za duzo na glowie. Sa dni ze nie jem bo ni emam kiedy najwyzej cos w biegu tak na zab....Jejku kiedy ja sie wyrobie :-((
DOTA czasem, w pewnych przypadkach praca w szkole nie jest wcale taka fajna i latwa jak sie to moze wydawac. Ludzie patrza na nasz zawod przez pryzmat wolnego ze tyle mamy..... myslac ze nic nie robimy..... Widzisz ja teraz siedze i pisze (uwazam ze zbedne) roznosci do 12 w nocy rano o 6 wstajezeby zajac sie domem i dziecmi. Mame blagam zeby sie zajeladziecmi bo mam wszsytko oddac w szkole do 8 wrzesnia a nie mam nic jeszcze. Zaraz wychodze na zebranie na 17 i wroce pewnie ok 19.30 wykapie dzieci i znow klepanie klawiatury..... Mam dos i nawet pierwszy raz przeszla mi mysl zeby zrezygnowac z uczenia tylko isc na 8 godzin wrocic i miec spokoj a nie znowu przygotowywanie sie.....Ale jeszcze troche moze pociagne ;-)
Strona 2 - poprzednia, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, następna

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum