szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - luty/marzec 2009 :-)


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 14 - poprzednia, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14,
Napisano: Treść:
bela
2009-07-31
Email
mam nadzieje ze taka nazwa moze byc??
basienka25
2010-12-05
11:37:31
Email
Hej, dziękuję za życzenia:) Czasem tu zaglądam, ale żeby coś napisać to już muszę mocno się zawziąć:) U nas pomalutku, jakoś leci. Dziewczyny rozrabiają, szczególnie Misia jest niegrzeczna. Nastąpił bunt dwulatka. Wszystko na nie i nie cie. Na razie nie chorują specjalnie. Wierzę, że co najgorsze to za nami. Ola teraz trochę zasmarkana, więc jutro nie pójdzie do przedszkola, a szkoda bo Mikołajki... Pani zapisała ją na koncert kolęd, który odbędzie się w styczniu w domu kultury, ale nie wiem jak to będzie. Chyba w grudniu to już nie pójdzie do przedszkola, zostały dwa tygodnie do przerwy świątecznej. Chyba że w domu będziemy ją uczyć. ale jest ostatnio taka nieśmiała, że zaczynam wątpić, że zaśpiewa. Rzeczywiście obowiązków jest tyle, że wieczorem, jak już dziewczyny leżą w łóżkach marzę o tym samym, ale niestety. Praca w pracy, praca w domu. Jutro mam egzamin na stopień nauczyciela mianowanego. Ostatnie dni to tylko nauka no i stres do tego niesamowity. W szkole jestem długo, wracam prawie co dzień ok 16. Michasia nie odstępuje mnie wtedy na krok, więc wieczór to już tylko dla nich, czasem najwyżej coś ugotuję. A tak to mamę obarczam obiadami:) Czy wasze bąble używają jeszcze pampersów? Misia z pełną świadomością wali w pieluchę równo. Czasem ją coś najdzie i sama siada na nocnik, nawet uda jej się zrobić siusiu. A tak jak ją sadzamy to się broni i nie chce. Gada dużo, każdy może z nią się dogadać:) W nocy śpi już lepiej, czasem płacze przez sen, ale rzadko się wybudza. Rano budzi się przeważnie pierwsza, woła Olę, ta wyjmuje jej szczebelki z łóżeczka , przybiegają do nas, włączają bajki i zajmują się sobą, póki my nie wstaniemy:) Ale Michasi to tylko psoty w głowie. Wczoraj wywaliła wszystkie ubrania z komody jak spaliśmy:) Wyciąga książki Oli, wyrywa kartki. Dziś więc przestawiłyśmy je na wyższą półkę, aby nie sięgnęła. Śniegu u nas mnóstwo, więc sanki już ochrzczone w tym roku. A co u Was?
dota
2010-12-11
20:57:37
Email
hej !
Oj no to super ze wszystko na razie oki :) I Fajnie z tym konkursem, u nas w przedszkolu tez jest taki konkurs koled i nauczycielka mówiłaze NAdia bardzo ładnie spiewa i ze mogła by wystapic, NAdia oczywiscie chcetnie, ale jesli o nauke słow to tragedia ..juz jej sie nie chce ona chce sie bawic i koniec :( no i tak samo wiersza ma sie nauczyc zeby powiedziec w jakims teatrzyku, no tylko ona ma byc w zastepstwie takiej dziewczynki co to podobno teraz duuzo jej nie ma, no ale nadia tez uczyc sie nie chce. hmm moze ta dziewczynka jednak przyjdzie?
Ooo i jak tam egzamin ...pewnie zdany wiec pewnie juz moge : GRATULACJE!!! Oj fajnie moja tesciowa robiła wiec wiem ile to roboty..od groma :(
Fajnie ze choc obiadki mama ci gotuje, oj chciałabym ..bo juz nieraz to nie wiem co wymyslac.
Oj Miska tez w pampersa z pełna swiadomoscia hehe nawet nieraz mówi mama robie siku albo kupke, ale jak na nocnik to nieee, choc juz robiła czesciej a potem jak zaczeła z babcia zostawac to przestała, nie wiem dlaczego, no ale teraz juz lepiej jak ja juz posadze to posiedzi i zrobi, hehe nieraz tylko prutka i mówi tylko prutek nic wiecej nie poleci i wstaje :) Ale nie ma juz tak ze wogóle nie chce usiasc :)
Oj Kamilka tez juz lepiej spi nieraz sie wybudzi i przyjdzie sie napic, ale potem sama do łózeczka powedruje i od razu zasypia :)
Hehe u nas rano to róznie Kamilka wczesnie wstaje a NAdia nieraz lubi sobie pospac, i jak KAmilka sie obudzi to albo od razu do nas (bo spi juz na dole łozka pietrowego) albo sobie spiewa i jak obudzi NAdusie to sie bawia razem a jak nie to przychodzi do nas :)
Kamilka tez juz z wszystkimi sie dogada i powie wszystko o co jej chodzi :) (wygodne to :)). Hehe Kamilka troche wiekszy aniołek na razie bo nie niszczy ani nie wysypuje ksiazek, ale potefi nagle albo bolesnie uszczypnac NAdulke, albo uderzyc, ehhh ale i tak juz coraz czesciej sie po prostu swietnie bawia :) przytulaja kochaja.
U nas tez sniegu w bród ..ale własnie desz pada i nie wiem co to dalej bedzie, ale sanki i bałwan oczywiscie juz u nas tez :)
Troche choróbsk u nas było ale chyba na szczescie juz mineło ..NAdia tak troszke chorowała, 2 antybiotyki a teraz jeszcze zapalenie spojówek miałai tez antybioty własnie konczymy ale tylko do oczu. ehh mam nadzieje ze juz bedzie lepiej z tymi choróbskami.
A no i Kamili juz 3 wszystkie sie przebiły:) teraz czekamy na 5 :) Oj i bedzie troche spokoju z tymi zebolami, ale takie krostki jej wyszły na bródce od sliny chyba i nie chca schodzic juz nie wiem czym moge jej posmarowac to zeby było lepiej?
Belu a Ty zagladasz tu jeszcze?
basienka25
2010-12-12
11:59:50
Email
Hej, egzamin zdany:) Już nawet oblany:) Wczoraj były u mnie koleżanki i kolega z pracy, trochę poświętowaliśmy. Dziś głowa jakoś boli:)A Misia, jak na uparciucha przystało, na złość mi wczoraj nie chciała zasnąć. Pisałam, że książki przestawiłam na wyższą półkę, to wiecie co mała spryciula wymyśliła? Podsunęła do regału stolik , wdrapała się na niego i książki znów na podłodze:) No nie ma na nią rady:) Ola uczy ją wszystkiego. Ostatnio powtarza ciągle, ja dupe mam, albo taty dupa:) Jak zrobiła kupę w pampers, to mówiła : ja fu, teraz : ja kupe mam:) Koleżanki synek, jest od Michasi młodszy o pół roczku, a już od września nie zakładają mu pieluch, sam ładnie prosi o nocnik. A nasza łobuziara ani myśli o nocniku, co najwyżej żeby go na głowę założ yć:) Dota, a Ty kiedy do pracy wracasz?
dota
2010-12-12
21:50:33
Email
OOoo no to Fajnie jeszcze raz GRATULUJE!!!!! :)
hihi skubanica z tej Misi Twojej choc moja nei lepsza tez wszedzie wlezie i taborety sobie przysuwa a jak nie moze to jeszcze przyjdzie do mnie i prosi zebym to ja przysuneła :) hihi No Nadia to tez wielki wzór do nasladowana dla Kamilki.
hehe co do kupki w pampersie to Kamilka mówi" mama zmienisz kupe?" albo zmienisz pieluche bo mam kupe :) jej ona juz takie zdania układa ze hej ..np jak zapytac gdzie nadia to mowi " w przedszkolu" ale gdzie tata: to całym zdaniem "tata do pracy poszedł". HEhe a jak sie zezłosci to mowi ty jestes ..no i tu wymysla rózne rzeczy dzis np byłam baba jaga :) kiedys mówiła opesilanko hihi i to takie smieszne było bo przychodzi nadia do mnie i mówi "mama a Kamilka mowi na mnie opesilanko" hihihi tak mi sie smiac chciało i tłumacze ale przeciez nawet nie wiemy co to jest moze ona chce powiedziec ze jestes kochana siostra :). No to fajnie jak synek taki madry ..ale wiesz ja mam złe doswiadczenie ..bo moja NAdia tez juz robiła ładnie na nocnik i pieluchy prawie nie nosiła w dzien ..a tymczasem w nocy ona do dzis mi jeszcze sika i nie wiem co z tym fantem zrobic :( i w mniedzyczasie miała tez takie zapracia mimo dobrej diety ..ehh ja juz teraz nie wiem co lepsze :( choc wiadomo u tego kolegi nie musi byc przeciez tak jak i u nadii, ehh te sikania.
No a do pracy to ja juz chodze od wrzesnia ..moze dlatego tez mniej tu zagladam. Choc mam taka fajna prace ze pracuje 3 dni w tyg (nieraz 5) i rano tak od 8.30 max do 12 no i wieczorem od 16.30 do 18-19 takze z dziewczynami duzo jestem a jak mnie nie ma to tesciowa opiekuje sie kamilka lub tez nadia jak jest chora. No a nie wiem czy sie ostatnio chwaliłam, bo bedziemy sie niedługo przeprowadzac :) ehh troche sie tego wszystkiego boje ..no ale juz czas chyba :) A jak Wam po tych przeprowadzkach bo tez sie przeprowadzałyscie nie?
basienka25
2011-02-04
08:51:28
Email
Belu, nie wiem czy tu zaglądasz jeszcze, ale dziś Twoja Zosieńka kończy dwa latka. Chciałabym złożyć jej serdeczne życzenia,dużo dużo zdrówka, samych słonecznych i szczęśliwych dni! Sto lat!!!
bela
2011-02-04
13:06:21
Email
dziekuje za pamiec!! to mile
malo mnie tu bo siedze na 28dni.pl czesciej. A wogole oststnio mialam urwanie glowy w pracy bo koniec semestru wiec kupe papierow, rad, zebran...Teraz jeszcze pisalam sprawozdanie ze stazu na mianowca. Na 10 stron mi zeszlo (z jedej placowki za 3 semestry tylko). Tobie tez tyle wyszlo?? Gdyby nie ciaza to bronilabym sie w zeszlym roku a tak to musze teraz czekac do sesji letniej. Ale nie zaluje tylko stresuje sie na mysl o tym egzaminie. Czytalam Basiu ze Ty juz po wiec gratuluje.
moje dzieciaki jak sie zejda to dom roznosza… gonia sie, przytulaja, skacza, tancza, sciela lozka. No choc co wymyslaja :-). Milo patrzec jak sie kochaja... ale nietety tez dokuczaja a szczegolnie Tomek Zosi. Jest jeszcze zazdrosny i chyba zly ze wiecej czasu poswieca sie Z. czesto nie chce sluchac, pyskuje, brzydko mowi... Tak mu sie ostatnio przygladam i widze ze moj maly synek bardzo ostatnio urosl i buzka mu sie zmienila. To juz 5 lat zlecialo...
a Zosia to taka pocieszna, rezolutna i inteligentna dziewczynka ze nadziwic sie nie mozemy. Sama je, ubiera i rozbiera sie, myje, wszystko mowi a odpowiada jak stary. Nawet liczyc umie. . Niestety widzi co zle u Tomka i podlapuje jego zachowania wiec mamy taki maly bunt dwulatka. Czesto sama przychodzi przytula sie lub gladzi po buzi i mowi "kocham cie mamo" :-)). Pzrebilismy jej uszka i na urodzinki zalozymy juz eleganckie kolczyki.
w niedziele robie impreze urodzinowa dla moich dzieci...moich duzych dzieci ;-). Bedzie jeden duzy tort ze swieczkami 2 i 5 na przeciwleglych koncach
bela
2011-02-04
13:07:51
Email
dwa razy pisalam bo skasowalo mi sie po nieprawidlowym wpisaniu hasla :-)
bela
2011-02-04
13:22:28
Email
aaa i przy okazji zebym nie zapomniala
najlepsze zyczenia dla Michasi rowniez z okazji 2 urodzinek :-). Niech rosnie zdrowo!!!
basienka25
2011-02-04
13:45:03
Email
Jak fajnie że skrobnęłaś:) No tak, u nas też będzie jedna imprezka i jeden tort jak piszesz:) My robimy za tydzień, 13-tego. Chyba wtedy Tomka urodziny jak dobrze pamiętam:) Faktycznie, dzieciaczki nam urosły. Misia też przechodzi bunt dwulatka. Ale tak jak twoja Zosia jest niesamowicie rezolutna i bardzo ładnie rozmawia. Każdy się dziwi, że dwulatek tak dużo i wyraźnie mówi. O Oli pisałam trochę w niemowlaczkach 2006. Ma bardzo dobrą wymowę, jak słyszę niektóre dzieci w pierwszej klasie, maja problemy z wymową, to cieszę się , że moją Olę to ominęło.
basienka25
2011-02-04
13:48:22
Email
Umieją razem się ładnie bawić, jak jesteśmy u kogoś z wizytą, to są bardzo grzeczne i ułożone, ale w domu stają na głowie i skaczą po łóżkach. Misia we wszystkim również naśladuje Olę. Wszystko oczywiście chce robić sama. Wciąż robi do pampersa, mimo, że zgłasza potrzebę, ale przeważnie po fakcie:/
dota
2011-02-07
20:52:45
Email
O rety no i przegapiłam, spóznione ale szczere zyczonka dla Zuzanki i Michasi, oby zdrowo rosły i usmiech towarzyszył im kadego dnia :*

U nas KAmilka tez własnie duuzo i pieknie jak na dwulatke mówi kazdy sie z nia dogada :) nasladuje wszystkich, no a pampersy tez nadal w uzytku, hehe najczesciej woła mama siku poleciało trzeba na nocnik :) i upiera sie zeby usiasc po czym wstaje i mówi nie uda sie, hehe choc nieraz pusci baczka to mówi tylko prutek :)

no a dzis byłam na zabraniu w przedszkolu NAdusi i pani ja chwaliła ze własnie ładnie mówi i rozumnie mysli jak juz zgłosi sie do odpowiedzi to samych madrych odpowiedzi udziela :) takze fajnie :)

no a tak pozatym to jestesmy juz coraz blizej przeprowadzki i strasznie sie tego coraz bardziej boje, no i jeszcze w zwiazku z tym NAdusia zmieni przedszkole, i tez tym sie martwie bo nie wiem jak zareaguje na nowosci, choc na razie jest dobrze nastawiona ..no zobaczymy

pozdrówka
dota
2012-12-03
08:02:59
Email
hej hej!!

zagladacie tu jeszcze czasem? CIekawa jestem jak sie u Was pozmieniało? U nas czas leci bardzo szybko ledwo sie obejrzec a tu juz prawie koniec roku.
Kamilka chodzi do przedszkola, nawet dosc chetnie, najgorzej wczesnie wstac, ale i tak ma mniejszy problem z wstawaniem niz NAdulka :)
A NAduska chodzi do 1 kl wg nowej ustawy...no i jakos tak do przodu wszytsko :)
pozdrówka
basienka25
2012-12-04
15:55:48
Email
Hej, ja czasem tu zaglądam:) Fajnie, że się odezwałaś. U nas jakoś leci. Michaśka chodzi do przedszkola również. Lubi, ale ma swoje fochy czasami. No i trochę zaczęła chorować. W ciągu miesiąca drugi raz ma zapalenie oskrzeli i teraz dodatkowo zapalenie ucha. Siedzi w domu, albo z babcią, albo wozimy do dziadka. Ja nie chcę iść na zwolnienie, bo miesiąc temu byłam 5 dni. Ola też chodzi do I klasy. Jest jedynym sześciolatkiem w klasie, ale radzi sobie znakomicie. Jak to Pani na zebraniu mówiła: Jest taka dziewczynka w klasie, młodsza o rok, co niejednego siedmiolatka bije na łeb:) Bardzo się cieszę, no i jestem dumna niesamowicie. Po za tym pochłania książki jednym tchem. Kolejny miesiąc jest najlepszym czytelnikiem w klasie. Wypożycza codziennie po dwie książki, ale czasem zanim wróci do domu, to już jedną przeczyta w szkole. Szybko się wdrożyła, bardzo mnie to zaskoczyło, ale cieszę się, no i wyrzuty sumienia znikły, że poszła rok wcześniej do szkoły. Dodałabym jakieś zdjęcie, ale juz zapomniałam, jak się zmniejsza:)
Strona 14 - poprzednia, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14,

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum