szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Ciąża (zdrowie i samopoczucie w ciąży, przebieg ciąży, wątpliwości, szpitale itp.)
temat - maj/czerwiec 2009


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 3 - poprzednia, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, następna
Napisano: Treść:
Kasia :)
2008-11-01
Email
Hej,czekam na mamusie ktore mają termin w tym okresie....Ja mam wstepnie na 29 maja.
Kasia:)
2008-12-01
10:08:24
Email
Jessy,daj znac po wizycie u lekarza,ja pojde 12 to bedzie przełom 16/17 tyg i moze dzdzia pokaze kim jest:) za pierwszym razem chyba nie bylam taka niecierpliwa....wzielam dzisiaj wolne,bo taka jestem jakas zdechla,do tego strasznie mnie bola plecy,meczy mnie nawet wejscie na 2 piero-masakra,co bedzie pozniej???:)
basienka25
2008-12-01
12:27:00
Email
Kasiu, mam radę na bolące plecy;) Nie noś, w żadnym wypadku Lenki:)
Kasia:)
2008-12-01
15:22:40
Email
Dzięki Basieńko,staram się,ale wyeliminować to w 100% nie mozliwe-na kibelek muszę ja podsadzic,czasem do wanny wsadzic-jak jest mężuś to on to robi,ale niestety nie wygralismy w totka i musi dlae pracować:) zreszta tak szczerze,to cholernie mi brakuje teo że moglam ja brać kiedy tylko nam się zachciało,ale plecy to moja zmora,az mi promieniuja do nóg..."::(
basienka25
2008-12-01
19:02:42
Email
Rozumiem Cię bardzo dobrze. Mi też dokuczają plecy, a czasem jak podniosę Olę, to tak zaboli, że szok. Dlatego staram się właśnie tego nie robić, no ale wiadomo, że całkowicie się nie da:(
jessy
2008-12-02
10:16:38
Email
hej dziewczyny.bylam wczoraj u lekarza wszystko jest w pozadku,dzidzius sie bardzo dobrze rozwija i rosnie:)
Kasia:)
2008-12-02
19:33:31
Email
Jessy,no to super,a jak płci jeszcze nie widział????
katarzyna_j
2008-12-11
14:07:06
Email
Przytulę się tu chyba do Was, bo nie mam się komu skarżyć na dolegliwości ciążowe. Do lipcowego wątku nikt jakoś nie chce dołączyć. Czyżby nie było lipcówek? :) Ja właśnie jestem w 10 tc, termin mam na 13 lipca. Druga ciąża, mój Kubuś ma rok i 4 miesiące. Tę ciążę też znoszę gorzej od poprzedniej. Częściej wymiotuję, mdli mnie, dusi, tak jakby ktoś mnie rękami za szyję ściskał. I spać bym mogła ciągle, ale w poprzedniej też. Tylko wtedy siedziałam sobie w domu najpierw z mężem, potem sama, jak poszedł na etat. A teraz mam Kubusia pod opieką. W poprzedniej ciąży brałam duphaston i w ogóle gin mnie nakręcała najpierw, że wcale nie zajdę, a potem, że zagrożona ciąża. A wszystko było ok. Teraz nie robię badań hormonalnych i nie biorę duphastonu ani luteiny. Wydaje mi się, że nic się złego nie dzieje.
Kasia:)
2008-12-11
14:36:26
Email
Hej:) jak ja sie ciesze ze nie wymiotowalam...ale mdlilo mnie bardziej no i tez bardziej jestem w sumie caly czas zmeczona...psychicznie czuje sie super,fizycznie-jak to w ciazy-raz lepiej raz gorzej:) jutro do lekarza,wiec z jednej strony mam małego nerwa z drugiej czuje podekscytowanie i ciekawość-czy bedzie widac płeć:)
bela
2008-12-12
10:35:47
Email
no Kasienko i jak ?? Podgladneliscie co bedzie?? CO bys chciala?? Tak dla innosci moglby byc ON ale pewnei wolisz ONĄ? ;-)
Kasia:)
2008-12-12
17:44:13
Email
Buu jeszcze nie wiemy,jaderek nie widzial,wiec nie ma na razie zadnej pewnosci,coz dowiemy sie po nowym roku.......bo jak stwierdził na razie niczego sobie nie da obciąć ze to ta lub ta płeć:)Kurcze zrobiło mi się łożysko przodujące i powiedział że to grozi krwawieniami,mam sie oszczedzac nic nie dzwigac i tym bardziej zwolnienie.Musze poczytac co to jest z tym łożyskiem bo z Lenka nie miałam tego problemu,więc go nie zgłębiałam:(
Basjaa
2008-12-14
21:15:01
Email
wydaje sie zatem Kasiu ze szykuje Ci sie cesarka, bp chyba z lozyskiem przodującym sie nie rodzi naturalnie ale nic wiecej nie wiem.co do płci to powinnysmy sie dowiedziec lada dzien. czy czujecie bąbelki w brzuchu? bo ja chyba tak - a poza tym tez bolą mnie plecy - zawsze mialam problemy ale teraz to zawsze trzeba!!! wziąc starsze dziecko. Katarzyno_j :D witam w wątku :D skąds Cie znam ;) - ja biore narazie duphaston bo mialam zagrozoną ciąże. teraz wizyta i usg 19-tego
Kasia:)
2008-12-15
10:10:19
Email
no niestety,choc sama wizja cesarki nie jest najgorsza,za to przeraza mnie ryzyko krwawien,co a tym idzie szpitala i predwczesnej koniecznosci cięcia,ale jeszcze licze na to ze sie łożysko podniesie i może ne będzie tak źle...
bela
2008-12-15
12:11:19
Email
lozysko moze podniesc sie do ok 30-32 tc. Ja mialam nisko ale 30 tc bylo w odpowiednim miejscu. Ale to fakt musisz sie baardzo oszczedzac poki co
katarzyna_j
2008-12-15
12:57:25
Email
Bo ja tu się przewijam już dwa lata. :) Chciałabym już czuć bąbelki i znać płeć, a ja nadal na etapie mdłości. :)
Kasia:)
2008-12-15
14:33:20
Email
:) mi stuknęły 3 na forum:)
Basjaa
2008-12-17
21:46:59
Email
no i chyba poczułam pukniecia :D :D kilka razy w miejscu gdzie lekko ściskają spodnie jak siedze - identycznie bylo z pierwszym dzieckiem - czyzby to nareszcie to ...:D;))) ????
Kasia:)
2008-12-18
08:01:45
Email
pewnie to TO,ja tez juz z tydzien czuje ale bardzo nieregularne....:)
Basjaa
2008-12-18
13:46:19
Email
Kasiu - czyli w ktorym tc u Ciebie poczulas? u mnie koniec 16 albo 17 (juz mi sie miesza ;)))
Kasia:)
2008-12-18
14:58:36
Email
Za pierwszym razem z córcia to byl 17 tyd(16 tyg i 3 dni pqamietam dokladnie) teraz pierwszy raz w 16 tyg,ale jak dokladnie nie pamietam :) Jutro zacznie mi sie 18 tydzien (17 i 1 dzień)...do lekarza pojde 2 lub 5 stycznia no i pewnie nastepna wizyta to te drugie usg z badaniem dzidziusia, narzadów,wymiarow i moze płci :)
Basjaa
2008-12-19
21:25:20
Email
jestem po wizycie, wszystko w porządku - będzie tym razem chłopiec :)
Kasia:)
2008-12-20
09:54:19
Email
Basjaa,gratulacje,wiec bedziesz miala parke!!!!!!A ja ciagle w niewiedzy...:)Jessy a co u Ciebie?????????? Dziewczynki jak macie fotki swoich dzieciaczkow t wrzuccie tu, zebysmy mogly zobaczyc jakie skarby macie:)
katarzyna_j
2008-12-20
13:08:18
Email
Basjaa, gratuluję!!! Chłopcy są mamusi, a dziewczynki tatusiów. Także się ładnie podzieliliście. Po różowym dziewczynkowym świecie wejdziesz w granaty, zielenie i moro. I poznasz rodzaje samochodów, dinozaurów. Wiedza dla kobiet absolutnie tajemna. :)
Kasia:)
2008-12-20
17:24:20
Email
haha Kasieńko,Ty to już wiesz,co,tez ciekawe co będzie u Ciebie...???Pozdrowionka
Basjaa
2008-12-31
17:35:34
Email
no bedzie parka :) ciekawa tez jestem jaki układ bedziecie Wy miały...:) Katarzyna_j czy przeslesz mi do siebie maila zebys mi zmniejszyla zdjecia?? pamietam ze takie uslugi swiadczylas wczesniej ;))) to wysle pokaze Wam moją Oliwie - bo padł taki pomysl - ale jakos na czas swiat pomysl i żywiolowosc na forum opadły ;)
Kasia:)
2009-01-01
14:52:39
Email
Basjaa to załóz wątek ze swoim dzieciątkiem w nasze dzieci i my-tam będziesz wklejać zdjęcia,a zmniejszyc mozesz otwierając zdjęcie przez painta wchodząc w obraz/rozciągnij pochyl i tam zmniejszasz ze 100% na np 40-50 i zapisujesz-tak zeby nie przekroczyly max 35 kb:) My tam z Lenką jestesmy jakbyście chciały zobaczyć mojego lobuza :) Jutro odbiore badania(morfologia,cukier,mocz,hbs,przeciwciala i cos tam jeszcze-nie pamietam a w pon do ginia...
Kasia:)
2009-01-02
14:29:48
Email
wyniki chyba wszystkie ok,tylko znowu płytki mi lecą w dół-norma od 150 a ja mam 165:(
Kasia:)
2009-01-07
16:01:12
Email
Bylismy u lekarza,łożysko podnioslo sie ale szyjka bardzo mi sie skrocila-kanal 32 mm szyjka ok 25 mm-takie wymiary mialam przy pierszej ciazy po 30 tyg a nie w 20.Mam jeszcze mniej sie przemeczac,a jak jeszcze mi sie skroci do nastepnej wizyty czeka mnie lezenie plackiem.....co do plci to u nas chyba druga dziewczynka-ptaszka ani jajek dalej nie widac,a to co widac to wg lekarza bardziej do cipki podobne....:)pewnie na 100% dowiemy sie 27:)Pozdrowionka
Basjaa
2009-01-09
22:23:45
Email
to gratuluje Kasiu :) teraz to juz nie musisz kupowac ubranek unisex tylko szalec z sukienkami ... toroche trudno sobie wyobrazic oszczedzanie przy dziecku - szczeze mowiąc - no ale moze korzystaj z odpoczynku i goń męża do zmywania ;))) co do tych wymiarów to ja sie nie znam - mnie mój lekarz az tak nie wtajemnicza ...
Kasia:)
2009-01-10
16:50:46
Email
nie no mężuś duzo robi,ja praktycznie teraz tylko obiadki i mebelki scieram,no i niunie zabawiam:) choc i tak 2 razy w tyg wozimy do niani, zebym odpoczela no i mama wpada jak moze.....kurcze wczoraj pokazywali blizniaki urodzone w 5 miesiacu-po ok 300 gram-nerwowka-oby tylko zdrowe byly...boje sie zeby u mnie nie bylo za wczesnie i zeby mnie szpital ominął:)
Basjaa
2009-01-11
22:08:58
Email
no wlasnie przydaje sie taka pomoc niani - bo w domu tez przeciez pracy nie brakuje ... i na ile godzin ją wozicie i ile płacicie jesli mozna spytac (ja nigdy nie interesowalam sie cenami ale kto wie ... moze trzeba zacząć ) przy dwójce bedzie jeszcze wieksza "jazdaaa" ;)
Kasia:)
2009-01-12
08:10:39
Email
Noo pewnie bedzie jak pracowalam wozilismy Lenke 3 razy w tyg na ok 8,5 godz i placilismy 400 zł,zanim sie w sierpniu przeprowadzilismy nianie mielismy klatke obok,wiec do nas przychodzila,potem zabierala Lenke do siebie jak mala wstala i zjadla....teraz wozimy 2 razy w tyg jak wstaniemy i zjemy sniadanko,ustalilismy 300 zł za m-c:) We wrzesniu Lenka ma isc do przedszkola,wiec jezeli bedzie chodzic chetnie bedzie mi latwiej z jednym....
Basjaa
2009-01-19
13:32:25
Email
co tak cicho u nas ??? dziewczyny - prosze sie dołączać - przeciez to juz koniec 5 miesiąca ... ale mnie wczoraj zaczela palic zgaga ...!!! czy to nie za wczesnie ?? ostatnio mialam wymioty 2 dni nie wiadomo od czego ... czy to wirus?? a mozliwe ze jakos dziecko uciska , skoro jeszcze ta zgaga??
Kasia:)
2009-01-19
17:16:27
Email
hmmm ja za pierwszym razem mialam zgage 2 razy,teraz jeszcze nie,a czy za wczesnie-ie mam pojecia:) wtedy ani razu nie wymiotowalam i teraz tfu odpukac tez nie-i oby tak do konca...mnie cos od piatku pobolewa lewa strona brzucha i plecow-czuje ze dzidzia mi uciska na jakies narzady,bo chwile poboli,potem mija no i pewnie znowu na nerke-tylko tym razem druga....wtedy mialam lekkie wodonercze-zatrzymywaly mi sie plyny i bolalo...zreszta teraz tak jakby szybciej mi macica do gory poszla...ile macie kg na plusie????Ja mam teraz 3,5 na plusie i mam nadzieje ze zamkne sie mniej wiecej tak jak wtedy-z Lenka przytyłam 11 :).Niedługo test obciazenia glukoza i pewnie znow mnie czeka dieta,wiec teraz spelniam swoje kulinarne zachciank,bo potem pewnie basta....juz sie nie moge doczekac cieplej wiosny i lata,chodzic nie moge,a tak to bym chociaz sobie u rodzicow na ogrodku posiedziala....dziewczyny co bedzie kupowac dla drugiego dzieciaczka?Ja z wiekszych wydatkow mam łóżeczko,wózek tez bym zmieniła na lżejszy,ale szkoda mi kasy,więc chyba się przemczymy a na nastepna wiosne mam lekka spacerówkę.Wtedy kpilismy dwufunkcyjny,ale bardzo cieżki z dzieckiem to minimum 20 kg...
Kasia:)
2009-01-28
11:14:31
Email
Basjaa, Jessy o tam u Was?Co tu tak cichutko???Bylismy wczoraj u lekarza,druga córcia,waży 520 g,zdrowo rosnie,sZyjka uf po taremu tylko od wczoraj przeziebienie nas zlapalo i cala 3 chorujemy....
Basjaa
2009-02-05
21:30:11
Email
u mnie w rodzinie wszyscy chorowali i siedzieli w domu jak na oddziale zakaźnym :D my wcale tam nie chodzilismy i smutno troche bylo ...ja wogóle tą zimę strasznie wspominam choroby od listopada i wogóle buuuu takze tej zimy nikogo nie omineło ..dobrze ze u Was wszystko w porządku oby tak dalej ..ja to juz teraz mam taaaki duzy brzuch ze zaczyna byc ciezko zakladac buty :( narazie 4 kg na plusie, a ile u Ciebie ?? ale mam straszną ochote na slodycze, bułeczka słodka lub pączek to na kazdym spacerze - niestety ... ;))))
Kasia:)
2009-02-06
17:08:50
Email
no ja chyba tez pierwszy raz mialam taka straszna grype...ja mam roznie ochote,czasem na cos kwasnego,czasem pikantnego a czasem słodkiego.Teraz wizyte mam 17 i wczesniej robie test glukozy no i pewnie czeka mnie znowu dieta cukrzycowa,tak ze ostatnie moje kulinarne podrygi..:( jestem tylko zasmucona faktem ze jezeli urodze w maju to ominie mnie sezon truskawkowy a ja tak kocham truskawki,ale bym zjadla mniam:)Co do kilogramow to musze sprawdzic ale pewnie ok 4-5 na plusie.Mam nadzieje zamknac sie w podobnym co wczesniej wyniku czyli 11:)
bela
2009-02-12
08:59:52
Email
KASIU juz o truskaweczkach myslisz hihihi. Dziekuje za gratulacje. trzymajcie sie zdrowoa brzuchatki bo grypsko paskudne panuje
Basjaa
2009-02-15
22:19:17
Email
bylam u lekarza w piątek i wyniki wyszly mi super nawet cukier mimo mojego apetytu ale niestety juz 7 na plusie i musze zastopowac bo juz mam taki brzuch jak w 8mym miesiącu serio i boje sie ze znowu dziecko bedzie duze (pierwsze 4 kg). Bolą mnie plecy w kości ogonowej :(((( i strasznie wierci mi sie po pępku -Oliwia robila identycznie ;) kiedys widzialam Twoją Lenę Kasiu -na zdjęciach - masz śliczną córkę :)
Kasia:)
2009-02-16
06:08:09
Email
A ja właśnie lece na badania-łącznie z testem glukozy...tak ze pwnie od jutra dietka:( Basjaa,ja tez mam brzuch wiekszy niz wtedy-tez mi sie wydaje ze taki to mialam ok 8 m-ca,choc to moze złudzenie....wierci mi sie okrutnie-identyko jak Lenka-dzieki za mile slwa Basjaaa:)Pozdrowionka
Kasia:)
2009-02-16
11:07:32
Email
bllee ja juz po badaiach,wyniki odbiore jutro przed lekarzem:) co do plecow,to mam tez straszne problemy bola mnie jak cholera zwlaszcza w tej części o której mówisz:)
Basjaa
2009-02-19
13:44:21
Email
jak wyniki cukru Kasiu - czy objadasz sie dzisiaj pączkami ??
Kasia:)
2009-02-19
14:23:27
Email
Hejka,oj zapomniałam napisac:) cud,cukrzyca mi tym razem ie wyszła,choc prawdopodobieństwo było ogromne...lekarz powiedział zebym za czesto nie grzeszyła z jedzonkiem i jak mogla jadla to co przy diecie,ale ciesze sie ogromnie ze nie ominą mnie jedzeniowe przyjemnosci-choć to dla wagi nie za dobrze:;:)Malutka rosnie wazyła(25,5tyg) 840 g no i miedzy nogami nic jej juz raczej nie wyrosnie:)Mała Lenka czeka na "ostrzyczkę"A jak u Ciebie Basjaaa?????????
Basjaa
2009-02-24
21:31:15
Email
jakos strasznie mi zaczyna dokuczac juz ta ciąża - chyba dosyc wczesnie :) chyba dlatego ze brzuch juz jak na koniec 8-go miesiąca - boje sie ze dziecko znowu bedzie duze :((( Oliwia miala 4kg jak sie urodzila i cos czuje ze teraz bedzie podobnie. Nadal dokucza mi kregosłup i do tego mam jakies skurcze (w pierwszej ciązy tez je mialam i bylam caly czas na nospie) teraz raczej mnie tylko pobolewa.... nastepna wizyta jakos 13 -go i wtedy bede miec usg - to juz bedzie 30 tydz. nie moge w to uwierzyc wprost!!! strasznie mi bobas kościami jezdzi po brzuchu - tak samo jak Oliwia....u mnie tez sie zatem na usg okaze czy fiutek ;) nadal bedzie hehehh
Kasia:)
2009-02-25
15:40:44
Email
Basjaa u mnie wszystko identycznie:)druga jest naprawde trudniejszano i pewnie potem z 2 dzieci tez bedzie trudniej wszystko ogarnac i na wszystko zas znalezc,oj jak juz bym chciała zeby młodsza była w wieku Lenki:)Ja do lekarza ide 9 lub 10:)
Basjaa
2009-03-08
21:23:24
Email
cześć Kasiu - bo jak narazie to tylko my dwie zostałysmy - jakos sie wciągnelam tez w wątek styczen luty 2009 widzialam ze tez sie tam udzielasz - tak samo zazdroszcze dziewczynom ze juz mają poród za sobą - ja znowu zaczynam sie bać - nic sie ostatnio (nowego) u nas nie dzialo - no moze teraz mam taki ostatnio atak hormonów - ciągle chce mi sie płakac i to jest juz wkurzające ze nad tym nie panuje, generalnie bym płakala o wszystko, zawsze bylam płaczliwa ale teraz w tej ciązy to juz nie jest smieszne aż sie boje kolejnej deprechy którą przeszlam po pierwszym porodzie :((((
Strona 3 - poprzednia, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, następna

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum