szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Ciąża (zdrowie i samopoczucie w ciąży, przebieg ciąży, wątpliwości, szpitale itp.)
temat - na marzec 2008


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 10 - poprzednia, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, następna
Napisano: Treść:
niekat
2007-07-24
Email
Hej!Niedawno sie dowiedziałam a właściwie potwierdziłam ciążę..baaardzo wyczekiwaną:)mam juz jednego Szkraba - 3 letnią córeczkę i marzyło mi sie od jakigoś czasu rodzeństwo dla niej.nie była jeszcze u lekarza ale wg moich obliczeń jestem w 5 tygodniu ciąży:)buziaki dla wszytskich przyszłych mamuś:)
nana
2008-03-07
19:32:37
Email
Hej Marlena. Wiem że martwisz się o maluszka ale moja bardzo dobra koleżanka również rodziła w Anglii i wszystko było dobrze. Przecież angielki rownież rodzą zdrowe dzieci więc nie martw się na zapas bo to udzieli się dzieciaczkowi. Pozdrawam serdecznie.
Marlena19
2008-03-10
13:14:41
Email
Czesc kobitki ja własnei zaczełam 38 tydzien i jak narazie nic sie nie dzieje! Syneczek jest bardzo aktywny wierci sie i kopie non stop w sumie bez zmian. Teraz mam wizyty co tydzien. Na ostatniej wizycie dowiedziałam sie ze moj kochany Maz moze byc przy porodzie a nawet musi bo jak wczesniej wspomniałam nie rozumiem J.Anglielskiego;/ . Ciesze sie bo sama pewnie bym sobie nie dała rady nerwy by mnie zjadły. Mam nadzieje ze juz niedługo nadejdzie ten dzien bo juz jest mi strasznie ciezko co prawda termin mam na 25 marca ale wydaje mi sie ze moj syneczek nie wytrwa do tego dnia i zechce wyjsc wczesniej. Torbe mam juz spakowana wole byc gotowa. Im blizej porodu tym bardziej sie denerwuje i boje ale mam nadzieje ze dam rade :) Pozdrawiam Serdecznie :)
nana
2008-03-10
17:07:14
Email
Hej dziewczyny. Ponawiam pytanie do kobiet które juz urodziły, doradźcie jaki laktator kupić?Pozdrawiam. Nana
Kornela
2008-03-11
10:24:06
Email
Nana, nie wiem co Ci doradzić odnośnie laktatora, córeczkę karmiłam przez rok ale nie używałam laktatora, zawsze karmiłam ją z piersi, nigdzie nie zostawała beze mnie więc nie było problemu. Może w niemowlaczkach wpisz nowy temat, doświadczone mamy Ci powiedzą który jest dobry
Marlena19
2008-03-17
14:50:58
Email
Czesc Dziewczyny :) przychodze z troche głupim pytaniem ale musze wam je zadac bo troche sie niepokoje. Od kilku dni zauwazyłam ze wycieka mi jakas wydzielina nie jest to ten sluz co zawsze sie wydobywa oprócz tego wychodzi mi cos takiego podobne do gluta głupie skojarzenie ale tak to własnie wyglada ciągnący sie glut blee ;/ słyszałam i czytałam o czopie sluzowym ale z tego co mi wiadomo to on odchodzi przed porodem ale czy moze odchodzic na raty? bo u mnie własnie tak jest co dziennie od jakiegos Tyg, podczas załatwiania cos takiego znajduje czy jest to jakis powód do obaw? Jeszcze chciałam zapytac bo od dwuch dni czuje jakies dziwne jak by kłucie w pochwie co to moze byc? chciałam powiedziec ze dzisiaj zaczynam 39 tydz. wiem z glupimi pytaniami wyskoczyłam ale pomozcie mi bo nie wiem co robic pozdrawiam i czekam na odpowiedzi
Joanna26
2008-03-18
11:32:56
Email
Marlena, chyba powinnas sie wybrac do lekarza, bo my Ci tu nic rozsadnego nie poradzimy, moze to rzeczywiscie czop sluzowy, mam nadzieje, ze juz sie do tego lekarza wybralas i juz wiesz, co i jak. Ja urodzilam w marcu rok temu, w 38 tygodniu, 39 jest jeszcze bardziej prawdopodobny na porod. Napisz, co u Ciebie. A co do laktatora, to ja osobiscie nie uzywalam, tak jak Kornela nie mialam takiej potrzeby, ale temat byl wielokrotnie walkowany i dziewczyny polecaja Avent Isis, ponoc rewelacja, najlepszy i w ogole super;)
pierwiastka
2008-03-18
22:02:28
Email
ja uzywałam laktator ręczny avent isis; kupiłam poniewaz dziewczyny polecały i nie zawiodłam sie :) Jak dla mnie super! Moge jedynie załowac ze tak pozno go kupiłam ale i tak długo uzywałam (ma zapasowe czesci wiec i kiedys dla drugiego dzidziusia posłuzy). Cena 150-180 zł w zaleznosci gdzie kupujesz(allegro, hurtownia czy sklep). Ja wprawdzie pokarmu za duzo nie miałam ale sciagałam zeby miec mleko na wyjscia - nie chciałam podawac modyfikowanego jak nie było takiej potrzeby. Wydaje mi sie nawet ze dzieki laktatorowi troche podkreciłam skąpa laktację :)
Magdalenka
2008-03-20
01:48:18
Email
ja polecam Medela Swing. bardzo dobry, nasladuje rytm ssania dziecka, mozna ustawic sile zasysania. ne polecam natomiast Aventu. wedlug mnie nie jest dobry, slabo ssie, szczegolnie na poczatku jak pokarmu jest malo i potrzeba wiecej sily zeby sciagnac mleko. a juz na pewni nie polecam laktatorow recznych, choc wiem ze niektore dziewczyny uzywaja i sa zadowolone. ja nie bylam.
Kornela
2008-03-20
09:08:04
Email
Urodziłam syna. Ma na imię Kamil, ważył 3300 i 56 cm urodził się 13 marca o 11.50. Jesteśmy bardzo szczęśliwi i dochodzimy do siebie po cięciu. Pozdrawiam wszystkie marcóweczki i życzę powodzenia

nana
2008-03-21
12:13:56
Email
Hej kobiety, nareszcie jest nas trójka:-). Kacper urodził się 16 marca, waży 3250, mierzy 56 cm. Szczęśliwa MAMA
Marlena19
2008-03-21
16:06:43
Email
Czesc a ja jeszcze czekam mój synek sie nie spieszy co prawda termin mam na 25.03.2008r Ps. Kornela i nana GRATULACJE:)
monia_ireland
2008-03-25
21:46:57
Email
Gratulacjemamuski:)co do laktatorowto nie zgodze sie z Magdalenka. Ja przetestowalam gro roznych laktatorow bo mialam problemy z karmieniem. Laktatory mechaniczne sa dobre dla mam ktore maja duzo pokarmu natomiast dla takich do jakich ja sie zaliczalam-czyli znikome ilosci-tylko i wylacznie reczne. Wyprobowalam rozne a najlepszy okazal sie Avent Isis-ma swietna nakladke masujaca i mozna nim uciagnac cuda:) wcale nie trzeba sie nim nameczyc bo pompka chodzi dosc lekko w porownaniu z innymi recznymi jakich uzywalam. Oczywiscie najlepszych odciagaczem jest maluch i zaden laktator go nie pobije ale jesli moge to polecam bardzo Avent Isis
agnieszka_z
2008-03-26
10:05:54
Email
No widzisz Monia ja uwazam zupelnie odwrotnie :) Mialam malo mleka i laktator reczny nie dzialal nic- a Medela elektryczna swietnie!! To chyba co kobieta to przypadek...
Marlena19
2008-03-26
13:56:15
Email
Hey dziewczyny na wczoraj miałam termin porodu ale niestety moj synek nie przyszedł na Świat i jak narazie nie daje takich znaków :( jedynie czasami odczówam ból jak chodze dzisiaj temperaturka mi skoczyła w góre nie duzo bo miałam 37i4 oprócz tego czuje sie dobrze powiedzcie czy mam jakies powody do obaw? Jutro mam wizyte u lekarza ale moze lepiej wybrac sie dzisiaj jak myslicie? prosze o podpowiedz pozdrawiam :)
Kasiula30
2008-03-27
13:59:19
Email
W sprawie LAKTATORA....Osobiście Nie polecam AVENTU!!!! Zupełnie do niczego!!! Natomiast miałam teraz przyjemność skorzystania w Klinice z Medeli.Super.Te ręczne rewelka,te elektryczne jeszcze lepsze i taki sobie właśnie zakupiłam MEDELA MINI ELEKTRIC. Fakt ,że może nie musiałam elektrycznego bo mleczko już ładnie sobie płynie i bezboleśnie :)) ale przy dwójce dzieci czas to pieniądz a każda "kropla" energii cenna więc po co marnować ja na machanie ręką.Fakt,że dobrze trzeba przemyśleć zakup, bo nie zawsze się przydaje.Mojej koleżance szybko zanikł pokarm a dziewczyny ze szpitala teraz mówiły o nie pojawieniu się pokarmu wogóle i to w bardzo wielu przypadkach.Warto poczekać aż dziecko ustabilizuje swoje racje żywieniowe a tym samym poziom mleka się wyreguluje.Najlepiej kupić po urodzeniu i już po kilkunastu karmieniach.Przy córci nie dosyć,że do niczego się okazał lakator to nie chciała ssać.Może gdybym miała super laktator to bym pomęczyła te piersi.A teraz i Malutki męczył i chodziłam do Kuchni mlecznej na stymulowanie i ściąganie siary,ciężko szło,bolało a Małego nie chciałam aż tak męczyć ,poza tym miał niski cukier po urodzeniu więc nie było czasu na naukę musiał szybko jeść.Od tego czasu minął już miesiąc aż sama nie wierzę,Malutkiemu odpadł kikut i waży już 4100g :)) Jestem mimo obowiązków bardzo szczęśliwa i życzę wszystkim marcóweczkom zdrówka i takiej szczęśliwości (to zamiast baby blues chyba -taka radość mimo wszystko i wszechogarniający optymizm) jaka mnie ogarnęła.Buziaczki Dziewczyny :))
Kasiula30
2008-03-27
14:15:46
Email
To mój Synuś Ukochany,tydzień po porodzie :))

Kasiula30
2008-03-27
14:19:03
Email
GRATULACJE DLA ROZPAKOWANYCH MAM-NANY i KORNELI :) Trzymajcie się Marcóweczki a Wasze dzieciaczki niech rosną zdrowo i szybko :)))
Marlena19
2008-03-29
20:12:11
Email
Hey dziewczyny z radoscią chciałam was poinformowac ze wczoraj o godzinie 18:04 urodziłam slicznego duuuuzego chłopczyka wazył 3834g i mierzył 53 cm pozdrawiam:)
Kasiula30
2008-03-30
22:32:52
Email
GRATULACJE MARLENA19 :) POZDRAWIAM
Kornela
2008-04-02
19:32:48
Email
Gratulacje !!!!! Wszystkie marcóweczki mają synów :-))
niekat
2008-09-22
07:28:42
Email
ale wstyd - założyłam ten wątek a nie pochwalilam sie synem:) urodziłam 24 marca mojego synka który wazył 3500g i mierzył 57 cm.zdrowy a ja nawet nie draśnięta.poród wspominam super bo mimo bólu było bardzo.. hmm profesjonalnie;) Marcel na dwa dni konczy pół roczku i rozwija się świetnie.już sam siedzi od dawna i zaczyna raczkować.niesttey choróbska się go imaja i co jakiś czas gorączkuje wysoko (do 40st nawet).Jego strsza siostra jest nim zachwycona:) katrmie mieszanie bo od drugiego tygodnia po porodzie musze walczyć o pokarm.Mam laktator Aventu i jestem zadowolona. Buziaki dla wszytskich kolegów:)bo koleżankek chyba nie ma:?
niekat
2008-09-22
07:31:51
Email
a to Marcel w wieku 5 miesięcy:)

Strona 10 - poprzednia, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, następna

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum