szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Ciąża (zdrowie i samopoczucie w ciąży, przebieg ciąży, wątpliwości, szpitale itp.)
temat - Waga


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 3 - poprzednia, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, następna
Napisano: Treść:
marta7896
2006-08-29
Email
Witam :) Juz myslalam, ze moja waga nie pojdzie za bardzo do gory... A tu w ciagu miesiaca przytylam 4 kg! (6 miesiac). Jak dzis moja gin zobaczyla wynik, to sie niezle usmiala. A mi wcale nie do smiechu, jeszcze tyle przede mna. Jestem ciekawa jak duzo mi jeszcze przybedzie. Zastanawiam sie dlaczego tak szybciutko mi przybylo skoro jem tyle co zwykle (nie mam zachcianek), duzo spaceruje, a tu taka niespodzianka :( Pozdrawiam
bela
2007-01-13
19:48:14
Email
moja kochana Ciekawa. Ja wlasciwie bardzo malo jadam.Lekkie sniadanie i obiad ok 16 - tej. To tyle mojego jedzenia. Tylko mam bardzo wolna przemiane i tylko drastyczna dieta szybko przynosila efekty. No stosowalam tez diete (dawniej) 1200 kal i pomagala ale po bardzo dlugim czasie = cwiczonka. Teraz jakos nie moge sie zebrac do tych cwiczen. Nie mam sily bo Tomek mnie wykancza dniami i nocami glownie.Dlatego mysle o zaprzestaniu karmienia by zabrac sie za siebie porzadnie. Tylko ze to tylko myslenie bo bardzo mi szkoda pozbawiac synusia cycusia ;-(
bela
2007-01-13
19:52:29
Email
aaa..... bo ja tanczylam w zespole piesni i tanca ( 2 godz ciezkich cwiczen po 2 razy w tygodniu)i wlasnie do tego dieta 1200 kal dawaly super efekty.Bylam bardzo umeczona tymi tancami ale umeczona szczesliwie bo uwielbiam to robic. Marze by wrocic do tancow ale poki karmie jest to niemozliwe bo zajecia sa od 19 do 22 a wtedy przeciez mam wieczorne rytualy zwiazane z dzieckiem.
monia_ireland
2007-01-13
22:03:53
Email
no ja wlasnie tez te 15 lat tanczylam taniec nowoczesny-kochalam to wrecz ale niestety ze wzgledu na to ze zdecydowalam sie na wyjazd zezygnowac musialam:( ale moja instruktorka utrzymuje ze mna kontakt do dzis i tylko czekala na nowinke przez te lata ze bedzeie potomstwo ktore za mamusie bedzie realizowalo pasje-jednak cos czuje ze to bedzie chlopak:) a to zespol zenski:) POzdrawiam wszystkie byle tancereczki:)
ciekawa
2007-01-14
09:25:07
Email
Belu a nie da sie inaczej zoraganizować rytuałów??? Wiesz ja zamierzam wrócić do terningów a sa trzy razy w tygoniu od 20.30 i jak dotej pory nawet słowo nie pało miedzy mna a meżem o rezygnacji??? Poprostu zrobimy wszytsko aby sie dostosowac-napewno bedzie niełatwo. co do karmienia-no cóz nie wiem zbyt wile ale moja kolezanak karmiła do 2 roku zycia córki i wiecie co koszmar!!!! No może zalezy jak kto do tego podchodzi ale kurcze toć nie skazujemy dziecka na głodówke-kiedys trzeba przeciąc ta pempowine. Co myślicie????
Asia26
2007-01-14
18:21:30
Email
Ciekawa, masz 100% racji!!! Ja zamierzam wrócić 5 m-cy po porodzie do pracy. Więc jak to się stanie to na pewno skończy się karmienie. No ale fajnie się teraz mówi! Jak znam życie to pewnie z moich planów wyjdzą nici jak tyko pojawi się dziecko. Pa.
ciekawa
2007-01-14
18:25:54
Email
hm.. ja jesli tylko pokarm sie utrzyma zamierzam karmic po macierzyńskim ale masz racje wyjdzie w praniu. Chyba przyjdzie poprostu czas na podjecie decyzji czy karmić, czy wracac do figury, czy być zdesperowaną jesli waga bedzie mi dokuczać-łatwo nam teraz dywagować:):)pożyjemy zobaczymy
Atka
2007-01-16
16:38:06
Email
BELA aja ci zadroszcze bo ja mam potworną przemiane materii. Rano jem bułke na sniadanie obładowaną szynką, albo jajecznoce ze skwarkami, potem tesciowa robi herbatkę z ciasteczkiem wiec tez nie odmowie przecież ;), Potem o 13.00 dwudaniowy obiad, o 15.00 jak nie pizza to ze dwie kanapaczki, jak mąż wraca o 16.00 to też co nieco (najczesciej powtorka z drudiego dania) no i o 20.00 kolacja ( parówka z czymś tam + kakao). Jestem zrospaczona moimi 52 kg
bela
2007-01-16
18:57:45
Email
ATKA tylko 52 kg???To ja Ci zazdroszcze!!! :-)))
MoNiSiA
2007-01-16
20:12:07
Email
Atka, ja to chyba w depresję wpadnę jak będę czytać więcej takich wypowiedzi. To co ja mam zrobić z moimi (w zaokrągleniu) 63kg?????? Depresja jak nic. :-(
ciekawa
2007-01-16
23:16:06
Email
e laski spokojnie ja normalnie waże 60 kilo a teraz 63 wiec nie marudxcie bo ja do swojej figury zastrzeżen nie miałam;)
melisa
2007-01-17
07:38:19
Email
To i tak nie jest żle..ja juz po porodzie..urodzilam wczesniaka pzrytyłam 7 kg.Syn urodzoil sie majac 2700g jak na wczesniaka w 35tyg calkiem nie zle..a po porodzie..okazlao sie ze spadlam z wagi nie 7 kg tylko 11^^ wiec..nie martwcie sie..pzry dziecku szybko dochodzi sie do siebie..^^wstawanie nocne co 2 godz..karmienie piersia...pranie , spzratanie, gotowanie..no i czasem ..powrot szybszy do pracy^^ nie iwele zostanie po ciazy^^
bela
2007-01-17
08:37:12
Email
MELISA my juz dawno po porodzie. U mni waga tylko 5-6 kg spadla i karmieni ani nocne wstawanie nic nie daly. A i teraz moj urwisek wyciska ze mni 7 poty a waga.......
melisa
2007-01-17
11:42:28
Email
...^^..ja dopiero 1,5 tyg po porodzie..to co bedzie poniej..??az sie boje...
Atka
2007-01-17
18:36:57
Email
Naprawde dziewczyny gdyby sie dało to przyjęłabym od każdej po kilogramie ( na zapas).Narazie pocę sie zeby utrzymac te 52 kg. Najbardziej boli mnie to ze z każdym kilogramem mam mniej w biuście!!!! ;(((((
ciekawa
2007-01-17
19:43:37
Email
a próbowałas pić woode z glukozą-ja na tym kiedyś szybko odzyskałm utracone 10 kilo po opreracji wyrostka
Atka
2007-01-18
17:27:06
Email
CIEKAWA ja czesto musiałabym pić taką wodę, jakim cudem odzyskałaś te 10 kg?
ciekawa
2007-01-18
18:43:15
Email
hm no jakos tak szybciutko:) Poaza tym jestem prawdziwym odkurzaczem na jedzenie-jem więcej niż mój mąż:) He he najgorzej ze odzyskalm apetyt a w ciazy to kurcze moze być zdradzieckie:) Ostatnio straciłam koło 10 kilo jak sie pochorowałam(nerwy, sterydy itd) Odzyskiwałm je dużo dłużej-jadłam normalnie, już bez glukozy. Mysle ze powodem były bardzo intensywne treningi jednak organizm najpierw spalał potem magazynował. był taki moment ze miałm 56 kilo i to było supre a potem wskoczyłam na 60 jak zwykle i juz tak mam:) ta waga jest tez dobra-w zadnym wypadku nie nazekam ale łatwiej robic pompki jak sie ma 56:) Moze powinnaś jesc więcej potraw mącznych, kasz, biały chleb, kluski, pyzy-tłusciej też pomaga ale za to mniej zdrowo;)
ciekawa
2007-01-18
18:45:08
Email
Acha ja tą wode piłam trzy razy dziennie. szklanke i do niej dosypywałam tyle zeby sie rozpuściło i było bardzo słodkie. Ale myśle ze zmiana diety była by bardziej trwała.
pinkie
2007-01-19
12:47:23
Email
Dziewczynki, ja szybko po porodzie wróciłam do swojej wagi, potem trochę przytyłam, bo apetyt w czasie karmienia bardzo rośnie, zwłaszcza na słodycze. Mam jakies 4-5 kilo więcej niż przed ciążą, ale wiecie co? Nie mam czasu, zeby się tym przejmować. Zobaczycie, jak urodzicie dziecko, będziecie zbyt zajęte, zeby myśleć o ćwiczeniach. A diety podczas karmienia odpadają. Ja wcześniej byłam usportowiona, bo jeździłam na rowerze, ćwiczyłam jogę, chodziłam po górach. Byłam smukła i wiotka,rozciągnięta, z talią osy. Teraz, gdy 7-miesięczny synuś zaśnie nie mam siły na nic opócz... odpoczynku. I naprawdę nic mnie nie obchodzi, że nam na brzuchu 'obważanki miłości'. Jest w zyciu czas na atrakcyjny wygląd i jest czas na poświecenie się dziecku. Mój mąż też to rozumie. Ciekawe kiedy znów zachce mi się wyglądać jak osa... MOże kiedy zacznę się wysypiać...
pinkie
2007-01-19
12:50:55
Email
Moje bezdzietne koleżanki widząc mnie teraz pewnie komentują: 'ale się zaniedbała...' Nie wyobrażają sobie nawet jak można nie znaleźć czasu dla sportowej sylwetki...Mam nadzieje, ze kiedyś się przekonają...Życzę im tego
monia_ireland
2007-01-19
18:58:23
Email
Bardzo podoba mi sie Twoje podejscie do sprawy:) i gratuluje meza:) moj tez mowi ze nie wazne czy bede miala oponke po porodzie czy nie-jak to sie mowi-wiecej miejsca do calowania:) Oczywiscie jezlei znajde czas bede cwiczyla dla lepszego samopoczucia ale nie moge isc w zaparte ze tak bedzie bo to moja pierwsza ciaza i mimo ze mam kolezanki z dzidziusiami to kazdej dzidzius jest inny-jeden spokojniutki ze ma czas na nude a inny wariat od malenkosci:) dlatego jak dzidzi pozwoli to pocwicze ale przedewszystkim poswiece sie jemu:). Pozdrawiam goraca
ciekawa
2007-01-19
21:04:44
Email
A mój skolei ciagle powtarza ze wie, ze sie pozbieram po porodzie:) Ze zaczne spowrotem cwiczyć jak wriatka-czyli jak dotad. Oczywiscie cały czas uparcie twierdzi ze nawet jak strace figure czy oklapną mi cycki to będzie mnie kochał jak dotad.
bela
2007-01-20
08:47:35
Email
moj tez mowi ze dobzre wygladam. Nie trzeba mi chudnac bo teraz jestem taka kraglejsza i wiecej do pieszczenia. Ale jesli schudniecie mialoby mi poprawic humor i samopoczucie to czemu nie.Wlasciwie to te kilogramy mi nie przeszkadzaja az tak. Nawet nie mam czasu o nich myslec. Przypominaja mi sie gdy widze jakas kolezanke po porodzie ktora wyglada szczuplej niz przed ciaza i wtedy jakos tak mi wstyd i glupio.Albo jak zerkam do szfy i widze te male rozmiary glownie spodni.
Agusia83
2007-06-14
10:40:54
Email
Ja jestem obecnie w 26 tygodniu ciąży i jak narazie mam 6 kg na plusie.. poczytałam sobie wasze wypowiedzi i troszke się uspokoiłam, bo myślałam, ze za mało waże (60kg przy 165cm).. od miesiąca jednak waga stoi i brzusio nie rośnie.. strasznie mnie to martwi.. Nie wiem juz co robić, zeby przytyć.. jem dużo i nie zawsze zdrowo.. do tego mam anemie.. co robic?
ciekawa
2007-06-14
11:31:09
Email
jesz czerwone owoce, buraczki, soki z buraków, szpinak, jajka, czerwone mieso, ale buraki sa rewelacyjne-sprawdziłam:)
Goga66
2007-06-14
16:30:42
Email
Agusia - różnie jest z tą wagą i brzuszkiem. Ja do 6 miesiąca prawie nic nie miałam widocznego. Przytyłam właśnie po 6 - 4 kg a potem powoli jeszcze 6 i już. Brzuch mi większy wyskoczył pod koniec 8-ego, wcześniej miałam skromny.
co do anemii - to typowe u ciężarnych. Jeżeli bierzesz leki bierz je w obecności witaminy C. Wielu lekarzy o tym nie mówi (np. mój i leki mi nic nie dawaly) a to podobno konieczne by przyswoić żelazo
zadowolona
2007-06-14
20:42:08
Email
Witamina C chyba raczej nie wiele ma wspólnego z wchłanianiem żelaza.Chyba chodzi raczej o witaminę B, a dokładnie B12.Też miałam anemię, ale biorę Biofer Folic 3 razy dziennie po 2 tabletki i Vegavit B12 raz dziennie, który pomaga wchłonąć to żelazo. I hemoglobina bardzo ładnie rosnie.Pozdrawiam.
katarzyna_j
2007-06-15
00:18:24
Email
To i ja się pochwalę moją anemią. Spadła mi hemoglobina i czerwone krwinki do 3,45. Biorę teoretycznie 2 razy dziennie Tardyferon (żelazo), 4 razy dziennie Biofer (żelazo), 4 razy dziennie 15 mg kwas foliowy, raz dziennie Prenatal Classic (zestaw witamin dla ciężarnych) i 4 razy dziennie witaminę B6 no i 2 razy dziennie Duphaston. Podobno żelazo dobrze się wchłania w towarzystwie witaminy C, tak jak to wcześniej było powiedziane. Ja nie biorę wszystkich przepisanych leków, ale piję coś, co poprawia morfologię od ręki. Nazywa się Alveo. Takie cudo do picia z soków ziół i owoców. Zobaczę na następnych badanich, czy subordynacja była opłacalna. Mój organizm kiepsko wchłania żelazo, ta funkcja w nim od zawsze nie działa. Nie pomaga jedzenie mięsa (choć nie przepadam), odstawienie herbaty, tony zielonych warzyw. Sokół z buraków i pomidorów nie lubię, z pomarańczy też. :) Nie jestem dobrą pacjentką. :)
Agusia83
2007-06-15
09:32:18
Email
No dziękuje wam dziewczyny za dore rady.. moja hemoglobina wynosi 10,4.. i to po miesiącu przyjmowania żelaza.. A co do ciebie Kasiu.. to masz strasznie niską tą hemoglobine.. mam nadzieję, ze przyjmowanie żelaza ci pomoże.. Jak moja koleżnaka miala silna anemię, to musiala miec robione zastrzyki i to jej pomoglo.. Ja musze urozmaicic swoja dietkę.. Pozdrawiam:)
katarzyna_j
2007-06-15
09:39:39
Email
Ta wartość, którą podałam to czerwone krwinki. Hemoglobiny teraz nie pamiętam. Ale u mnie np. urozmaicanie diety nic nie wnosi, bo mój organizm od zawsze miał zaniżone żelazo. Moja gin powiedziała jeszcze, że mam jeść 2 jajka dziennie. No szpinak, brokuły, szparagi, mięso, ale u mnie to nie dało kompletnie żadnych rezultatów. :) Myśle, że każdy lekarz ma innego hopla. Moja ma hormony i morfologię. Moja dentystka powiedziała, że takie wyniki jak moje to jeszcze zupełny luz. :)
Agusia83
2007-06-17
08:16:37
Email
Przeciętny przyrost wagi w ciązy: Dziecko 3,5 kg Łożysko 0,7 kg Płyn owodniowy 0,9 kg Dodatkowa krew 2.0 kg Piersi 0,5 kg Macica 1,0 kg Zatrzymana woda 2,0 kg Tłuszcz 3,5 kg Razem 14,1 kg
katarzyna_j
2007-06-17
12:13:03
Email
Chyba, że komuś się woda nie zatrzymuje i miał tłuszczyk sprzed ciąży. :) Ja wolałabym 10, ale się raczej nie uda. W ciągu ostatnich dwóch dni znów mi waga przyrosła skokowo. Zawsze jest cisza, cisza i nagle skok. :)
zadowolona
2007-06-17
12:26:13
Email
I u mnie jest tak samo, trzy tygodnie waga stoi w miejscu, po czym przyrost 1,5kg.Dlaczego tak dziwnie?
katarzyna_j
2007-06-17
22:58:04
Email
Nie wiem. :) Czytałam masę artykułów o ciązy, wadze, odżywianiu i nigdzie nie było nadmienione, że waga w ciązy może rosnąć skokowo. Co prawda chyba każda ciężarówka mówi, że były miesiące lub miesiąc, w którym najwięcej tyła. Najczęściej są to 5 i 7 z tego, co zauwazyłam. O skokach też czytałam kilka razy, ale nie w artykule fachowym. :)
Goga66
2007-06-17
23:48:21
Email
Witamina C podobno ma wiele wspólnego z tym, czy organizm przyswaja czy wydala żelazo. Ale ja nie jestem od tego specjalistką. Wiem to od dziewczyny, która takimi rzeczami się naukowo zajmuje i jednego lekarza
katarzyna_j
2007-06-18
09:16:46
Email
Dla mnie osobiście to dobra wiadomość, bo omijam soki pomarańczowe, na ulubione kiwi w ciązy nie mogę patrzeć, na paprykę też, a cytryny używam tylko do wędzonego łososia, którego chyba w ogóle w ciąży nie powinnam jeść. :)
Marla_
2007-06-18
20:15:48
Email
witam, ja jestem w 22 tyg. i przybyło mi 2,5kg od początku ciąży, a brzuszek z dnia na dzień coraz większy, też myslę ze waga skoczy dośc znacznie w którymś momencie. Z naturą sie nie wygra...
katarzyna_j
2007-06-18
21:17:20
Email
Bardzo mało przytyłaś do tej pory. Pewnie pod koniec nadrobisz, ale to juz będzie samo dziecko, bo ono wtedy dużo przybiera. Liczę, że mój maluch do 3 kg dobija teraz (33 tc). Więc tyle to na pewno nie tłuszczyk. :)
Agusia83
2007-06-22
11:42:12
Email
Macie racje z tymi skokami wagi.. u mnie prawie 5 tygodni waga stała w miejscu.. nawet w pewnym momencie schudlam 1kg.. po czym w ciągu zaledwie tygodnia skoczyla o 2kg w gore.. to przez slodycze.. i takim oto sposobem mam już 8kg na plusie.. (ważę 62kg na 165cm) a jestem dopiero w 27 tygodniu.. więc bardzo możliwe, że jeszcze drugie tyle przytyje, zobaczymy
katarzyna_j
2007-06-22
12:13:35
Email
Ale to nie jest dużo jak na 27 tc. A poza tym nie sądzę, żebyś przytyła drugie tyle, bo to już prawie 1/3 ciąży, a nie 1/2. A nawet jakby, to będzie 16, czyli też nie tak dużo. :)
Agusia83
2007-06-22
12:24:01
Email
Dziękuję Kasiu za pocieszenie.. ale jakoś nie widze siebie w wadze 70kg... nawet tuż przed porodem.. hehe;) Nigdy wcześniej nie wazylam powyżej 60kg.. więc trochę trudno mi jest teraz do tego przywyknąć.. No ale masz racje.. jeszcze ylko 3 m-ce mi zostały.. wiec miejmy nadzieję, że za dużo nie przytyje.. a nawet jesli to nie bedzie koniec świata- w końcu w ciązy jestem:)
katarzyna_j
2007-06-22
13:17:42
Email
Ja zachodząc ważyłam 77. Teraz waże 86. Według tabelki z noworodka mam ważyć troszkę ponad 90. To jest dopiero szok. :)
Agusia83
2007-06-22
13:26:07
Email
No nieźle Kasiu.. tylko 9kg na plusie w 33 tygodniu.. no, no.. jak y to robisz.. napewno satarasz się dobrz ei zdrowo odzywaić, co ci się oczywiście chwali.. bo jemy dla dwojga a nie za dwoje.. tylko, ze ja czasem o tym zapominam.. Najgorsze jest objadanie się byle czym.. i nie rozumiem kobiet ktore mowią, że robią to dla dobra dzidziusia, to ma być odpowiedzialność?
katarzyna_j
2007-06-22
13:39:12
Email
Ja nie jestem specjalnie odpowiedzialna, ale od kilku lat interesuję się zdrowym odżywianiem, więc teorię mam w głowie. Lata czytania Super Linii też zrobiły swoje. Masę niezdrowych rzeczy już dawno wycofałam z menu. Np. jogurty owocowe, bo to sam cukier i zero wartości, smażone mięso, soki owocowe (czasami Marwit sobie kupuję, bo jednodniowe można), napoje gazowane, kawę, panierkę, prawie nie jem sera żółtego, twarożki robię tylko z jogurtem. Moja słabość to śmietana dodawana do zupy. Ale tylko 18. :) W ogóle w zimę jadłam przez chyba 2 miesiące w ciąży niemal same zupy. Niskokaloryczne i zdrowe dla żołądka. Na początku ciąży nie miałam też chęci na słodyczne w ogóle. Od lat nie słodzę herbaty. Ciast nie piekę prawie wcale, bo mąż nie przepada za słodyczami. Miałam też w ciąży fazę na Bake Rollsy. Jadłam ich czasami po dwie paczki na raz. Teraz już od dawna nie kupuję. Jednak głównie zupami się żywiłam. Albo takimi gotowymi do podgrzania w torbach firmy Profi (ponoć bez konserwantów, ponoć 125 kcal w całości i gotowa w 2 minutki) albo robionymi z mrożonych mieszanek warzywnych. A i najważniejsze - po początkowych trzech miesiącach ciąży, kiedy jechałam tylko na bułkach przennych z serkiem topionym, nawet w środku nocy, przerzuciłam się niemal zupełnie na chrupkie pieczywo - różne rodzaje mam w domu i mieszam. :) Czasami oczywiście jem świeże bułki jak mam ochotę. Właściwie jak mam na coś ochotę, to sobie nie odmawiam. I sporo chodzę na spacery. Czasami takie po kilkanaście kilometrów robiłam jeszcze w piątym miesiący, teraz już takie godzinne czy dwugodzinne i nieregularnie, bo mąż nie ma czasu tyle, a sama się trochę boję i nudno. :) A od dwóch tygodni prawie codziennie jem na pierwszy obiad (:)) kalafiora gotowanego i smażonego z maślanką lub kefirem (to w ogóle 2 moje główne żródła wapnia). :) Chyba tyle. :) Ale ja miałam już sporo tłuszczyku przed ciążą, więc organizm nie ma parcia, żeby tak utyć. Ty to chudzinka. :)
Agusia83
2007-06-22
14:25:41
Email
To są dopiero dobre nawyki.. gratuluję Kasiu.. ja staram się podobnie odzywiać.. cale szczęście fast foodow nie lubie.. a tłustej potrawy nie przełknę.. jedyna moja slabością są slodycze.. ale po to mamy zdrowy rozsądek, żeby z niego korzystać.. teraz szczególnie powinnyśmy jeść zdrowo i rozsądnie.. niestety czesto robimy z naszych żoładkow śmienik..
Strona 3 - poprzednia, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, następna

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum