szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - LISTOPADOWE DZIECI 2005


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 2 - poprzednia, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, następna
Napisano: Treść:
kabria
2006-07-26
Email
Witam, jestem nowa własnie przegladam tematy. Na temat listopadowych dzieci trafiłam ale w dziale matki, żony, kochanki...wiec założyłam nowy temat o tym tytule w dziale niemowlaki. Nie wiem czy czegoś nie namieszam..z góry przepraszam. Ninka urodziła sie 17 listopada i ma już 8 miesięcy. Chciałbym poznac i wymienic sie doswiadczeniamiz mamami, które urodziły w listopadzie. Pozdrawiam i czekam na odzew:)
kabria
2006-08-08
08:49:29
Email
Guśka, wydaje mi sie że musisz małą wyczuć jakie lubi czy zmiksowane czy raczej nie. Ninka różnie, ale ja jeszcze jej miksuje, ale juz nie tak bardzo, bo przecież musi się uczyć gryźć. Też czasem protestuje, jak mało zmiksuje ale innym razem chce nie mniej rozdrobnione...ach te dzieciaki:) Mattww no nie wiem, mozemy pisac i tu i tu...albo sie umowić na jeden dział:)Jak wolita dziewczyny? A co do sprawnosci ninka juz od bardzo dawna raczkuje, stoi i drepta ,,,bardzo szybko jej to poszło, zreszta pisałam chyba gdzies juz o tym:)wstała musze iść
mattww
2006-08-08
12:46:05
Email
no dziewczyny ja zdecydowałam ze pisze tu, bo to chyba odpowiedni dział do dzielenia sie wiadomosciami o naszych dzieciach.powiedzcie jak spedzacie lub macie zamiar spedzic wakacje? my niestety w tym roku tylko domek i ogrodek, czasami gdzies wyskoczymy.mały mógłby spedzic cały dzien w samochodzi. w tym roku to chyba jakas jest moda na tunezje bo wszedzie słysze ze kazdy tam lata i to z takimi maluchami jak nasze, czy to ma sens, taki swiat drogi tylko poto by posiedziec z dzieckiem przy basenie.
kabria
2006-08-08
21:08:14
Email
My też w domciu, mieszkamy w okolicach jury, wiec wyskoczymy od czasu do czasu ja pozwiedzać,,,tak blisko a jej sie nie zna:) Ja tez bede pisac w tym dziale. pozdrawiam. kasia
kabria
2006-08-08
21:09:43
Email
a w ogóle to sie ciesze,że jest nas juz wiecej papatki :)
Guśka78
2006-08-10
07:40:36
Email
A powiedzcie mi jak śpią wasze Skarby? Ile razy w ciągu dnia? jak w nocy?
kabria
2006-08-10
16:19:38
Email
NInka zazwyczaj śpi 2 razy dziennie..tzn, po nocnym przebudzeniu ok godz. 7-8 juz ok 9-10 che jej sie spac i śpi z 40min do 1,5 godzinki. Potem ok. 14-15 zasypia na 2-3 godzinki. Oczywiście nie jest to regułą bo czasem chce jej sie spac czesciej, a czasem mniej:)No i czasem przesuwa sobie godziny spania. Kąpanie mamy ok. 20 tak wiec ok. 20.30-21 zasypia. Czasem się budzi kilka razy tzn. mniej wiecej o podobnym czasie(23,3,6), a czasem tylko raz ok. 3-4. A jak u Was? POZDRAWIAM
Magdalenka
2006-08-10
17:18:54
Email
moja julka spi 2 razy. w granicy 10-11 spi na ogol poltorej godziny i potem po 3 tez poltorej. budzi sioe zazwyczaj ok. 5 i szaleje do wieczora. taki rytm dnia jest chyba optymalny dla niej, bo jest wypoczeta, nie przemeczona i tryska energia i humorem. acha! rano wstaje przed 8. teraz wlasnie spi ( u mnie jest 11:20) i dlatego mam czas troche popisac ;-) papa, magda
mattww
2006-08-10
18:00:18
Email
Kabria a gdzie mieszkasz dokładnie? ja tez mieszkam na jurze, tzn moi rodzice maja dom w łazach a to rzut beretem do ogrodzienca i okolic, moze ty mieszkas zgdzies niedaleko
mattww
2006-08-10
18:03:26
Email
a jak zasypiaja wqszw pociewchy? u nas to istna meczarnia , musimy sie wozic wózkiem na dworze,.W nocy to nawet jakos spi ostatnio to nie budzi sie do jedzenia, mysle ze to dlatego ze daje mu normalne jedzenie, tzn kanapeczki z szynka na noc tylko kaszka mój małt to juz prawie w ogole nie chce mleka
kabria
2006-08-10
21:46:03
Email
Mattww, ja mieszkam w Myszkowie. Też mam niedaloko do Ogrodzieńca i Łaz:). A co do zasypiania, to mała spi ładnie, tzn. nie musze jej wozić wózkiem, nosic na rękach. A teraz zasypia w łózeczku sama, bo od niedzieli(pisałam juz o tym) uczylismy sie samodzielnie zasypiać. Czasem jednak płacze, marudzi(ale wina chyba w tym że ząbkuje) gdy zasypia w dzień. Po kąpieli nawet ładnie zasypia. Nieźle Twój syn je, ja jakos boje sie jeszcze dawac takie rzeczy jak chleb czy wędliny(nie wiem czy nie jest uczulona na gluten). Ale powoli daje jej do próbowania jedzenie które my jemy:) A jak i z czego gotujecie rosołek?Bo zamierzam własnie ugotowac(lekarka mówiła zeby poczekac do 10 miesiąca). POZDRAWIAM.Kasia
mattww
2006-08-11
09:21:20
Email
to bardzo blisko, mogłybysmy sie kiedys spotkac,Co do rosołku to ja juz daje ten co robie dla nas tylko dodaje troche wody zeby nie był taki tłusty, dodaje mu marcheweczke troszke mieska , makaron i zajada.On bardzo lubi te nasze zupy , oczywiscie ja ich nie przyprawiam zeby nie przyzwyczajał sie do smaku soli i ostrego.co do chlebka to nie ma uczulenia, i strasznie lubi szynke i jajka, zrobiłam mu kiedys nawet taka jajeczniczke na odrobinie masełka, mleko tzn kaszke je tylko na noc, przesypia tak do 6 i wtedy zje odrobinke mleka i o 8 daje mu własnie kanapeczki potem jakis deserek i tak 13 14 zupka
kabria
2006-08-12
16:18:50
Email
mattww...jestem pod wrażeniem co je Twój synek, kiedy moja bedzie tak jadła,,,cud, że ostatnio w ogóle zaczeła jeść obiadki i deserki!!!:) A co do spotkania jestem za.:) POZDRAWIAM.Kasia
mattww
2006-08-13
09:32:46
Email
wsród naszych znajomych jest wiele dziewczynek w podobnym wieku i musze ci powiedziec ze tez sa niejadkami, moze tak to jest z kobietami ze od poczatku dbaja o linie ;),ja narazie jestem zadowolona ze mały ma taki apetyt, ale jak tak bedzie jadł to wyrosnie z niego drugi Pudzianowski hehehe
kabria
2006-08-13
12:27:04
Email
natomiast u mnie znowu znajoma która ma chłopczyka je wszystko co mu sie da... hihihi a jak wyglądaja te zupki? ,,,bo jak ja zrobiłam taki rosołek to wyszła ciapa jak wszystko zmieliłam razem:(
mattww
2006-08-16
12:09:02
Email
ja juz swojemu nie miele, tylko tak rozgniote wszystko a makaron to taki normalny pokrojony.Ostatnio na deser dałam makaron z tartym jabłuszkiem i odrobina cynamonu zajadał az mu sie uszy trzesły.Ostatnio przesypia cała noc je ostatni posiłek o 21 i nastepny miedzy 7 a 8rano .a jak wasze pociechy? powiedzcie mi czy wy juz zakładacie buciki swoim maluchom, mój Iwo ciagle by spacerował (zaraczki) a gdy jestesmy na dworze to nie wiem jakie buciki mu zakładac, no i juz niedługo bedzie zimno , wiec trzeba bedzie mu cos kupic a ja kompletnie nie wiem jakie buty no i gdzie kupic zeby były odpowiednie
cosmica
2006-08-17
12:25:44
Email
witam,

21Aneta
2006-08-17
21:06:20
Email
ale boskie dzieciątko!!!
Magdalenka
2006-08-18
02:35:40
Email
a ja nie widze zdjecia...
kabria
2006-08-18
12:14:21
Email
Co do bucików ja zakładam małej ale takie miekkie na spacerki(w tych drepta po dworze), w domu na bosaka albo w skarpetach. Ninka juz ładnie drepta, nawet biega hihihi oczywiscie ja ją trzymam za rączki, mysle że za 2 miesiace, albo i wcześniej bedzie juz sama chodzić. A pierwsze buciki chyba muszą byc dobre, dlatego sadze , że na jesien juz jej kupie pierwsze buciki (moze bartki, sa drogie ale ponoc warto, albo w daichmanie tez słyszałam ze sa dobre). Pozdrawiam. Kasia
mattww
2006-08-25
11:24:19
Email
witajcie, widze ze mamuski listopadowych dzieciaków znowu sie nie oddzywaja, a ja musze sie pochwalić ze my uczymy sie korzystac z nocnika, juz od dwóch tygodni mały robi kupki do nocniczka,i siku jak go posadze, strasznie sie przy tym cieszy.
mattww
2006-08-25
11:31:29
Email
witajcie widze ze mamusie listopadowych dzieciaczków znowu sie nie oddzywają, A ja sie musze pochwalic ze moj maluch uczy sie korzystac z nocnika, i nawet niezle mu to idzie , od dwóch tygodni robi kupke i siki do nocnika i straszna ma przy tym frajde
kabria
2006-08-25
12:55:18
Email
CZESC:) no to ja sie też chwale....moją córke tez od 2 tygodni ucze robić siusiu do nocnika, powoli łapie(widząc po jej uśmiechu)....ale teraz ząbkujemy i chyba jestesmy w najgorszym etapie bo od ponad miesiąca ma spuchniete dziąsła górne(4 zeby) a od kilku dni juz widze jakby białe kształty ząbków, ale jeszcze są nie przebite. Najgorsze jest to, że mała od tych kilku dni robi sie bardziej maarudna i w nocy budzi sie często z płaczem, a jakos wczesniej dzielnie znosiła ból. Mam nadzieje że sie w koncu przebiją , bo od przyszłego tygodnia wprowadzam mleko modyfikowane i bedziemy sie rozstawac z cycusiem(którego teraz przy zabkowaniu chce częściej)AŻ SIE BOJE!!! POZDRAWIAM
kabria
2006-08-25
13:01:35
Email
no własnie a czy WY karmicie swoje dzieciaczki jeszce piersią? ALBO jak odstawiałyscie maluszki od piersi? Bardzo sie tego boje bo mała lubi pić z piersi i lubi sie przy niej uspokajac. A ja juz naprawde sie męczę...zresztą miałam ja karmic tylko 6 miesiecy(i liczyłam dni do skonczenia 6 m). Ale że nic nie chciała jesc oprócz mleczka mamusi postanowiłam ją karmic do 9-10 miesiąca. Na szczęscie przy uczeniu samodzielnego zasypiania, oduczyłam ją zasypiania przy piersi, wiec chyba juz jestem na lepszej drodze. Niestety przy ząbkowaniu znowu mało je a cześciej domaga sie piersi. POZDRAWIAM
kabria
2006-08-27
16:09:20
Email
chciałabym zrobic na obiadek suróweczke z marchewki i jabłuszka dla małej. Zastanawiam sie czy surową marchewke(tartą na najmniejszym oczku) moge juz podac?
Guśka78
2006-08-27
20:12:11
Email
Ja podawałam jakiś czas temu, nic Kasi nie było, ale surowa marchewka jej nie smakuje i nie chhce jeść, więc nic na siłę... Za to uwielbia banany, mieszam rozgniecione ze startym jabłkiem, albo brzoskwinią czy poziomkami.
kabria
2006-08-27
20:57:24
Email
no własnie ja tez juz sie tym nie przejmuje co wolno a co nie....spróbuje a moze akurat jej posmakuje:) dzisiaj np. dałam jej kluski sląskie i bardzo jej smakowały, a na kolacje zjadła ryz z jabłuszkiem z cynamonem i odrobiną cukru. Jak byłam zwolenniczką nie słodzenia i nie solenia jedzonka dzieciom tak teraz chyba od tego odchodze; jak zaczełam przyprawiac jedzenie mała wcina wszystko:) POZDRAWIAM i dzieki za opdowiedz jutro robie suróweczke:)
Guśka78
2006-08-28
10:08:55
Email
Kabria masz rację moje dziecko też woli przyprawione jedzonko,a najbardziej smakuje jej zupa pomidorowa- pewnie dlatego ze jest lekko kwaskowata... A czy dawałyście już jajacznicę? ja kiedys małej zrobiłam,ale z jednego jajka to dosłownie pochłoneła i było jej mało:(( juz sie zastanawiam czy nie dodać mleka i nie wdrobić trochę chleba...co wy na to?
kabria
2006-08-28
10:27:35
Email
co do jajecznicy , my nie możemy ...ninka niestety ma skaze białkową(ponoc wtedy na białko kurze tez jest alergia)i jestem ograniczona w podawaniu różnych rzeczy:((np. danonki)...podejrzewałam tez alergie na gluten, bo jak ja jadłam pieczywo jasne to bardzo jej burczalo w brzuszku(od ok 1 miesiaca do 6 miesiący), ale teraz jak jem to narazie oki(dalej karmie piersią). Guśka jeśli mała nie ma na nic alergii to ja bym próbowała dawac jej juz chleb i mleko - zobaczysz co bedzie sie działo. Moja ninka tez chce bardzo chleb (jak my jemy) daje jej wtedy piętke i to uwielbia, a tez sie tego bałam bardzo, tym bardziej że to sam gluten,,,,A w ogóle to ostatnio ma jakies chrostki na policzkach, mam nadzieje ze to ta skaza (ostatnio dosc troche jadłam nabiału, bo juz nie wytrzymałam), a nie od bananka, bo ona tak lubi bananki. No i wieczne uczulenie na ramieniu(taki liszaj)Nie wiem co o tym sadzic , lekarka mówi: skaza białkowa, ale ja sie zastanawiam, przeciaz tak naprawde to nie wiadomo co to, bo przeciez nie robiłam zadnych badan. POZDRAWIAM. Kasia
kabria
2006-08-28
10:40:25
Email
a własnie Guśka , jak robiłas pomidorową? bo ja jutro mam zamiar zrobić małej.
Guśka78
2006-08-29
20:36:53
Email
Ja daję pomidorową tą co dla nas gotuję: woda, kostka rosołowa, przecier(jak dla mnie obowiązkowo Pudliszki), trochę zatrzepuję mąką i śmietaną. Gotuję trochę więcej i jest dla KAsi na dwa dni. Kucharką raczej jestem kiepską:( no ale skoro mąż raczej nie narzeka... to i mała sie przyzwyczai.
Strona 2 - poprzednia, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, następna

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum