szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Dziecko (wychowanie, zabawy, rozwój, dieta, przedszkola, itp)
temat - matki- egoistki


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 4 - poprzednia, 1, 2, 3, 4, 5, następna
Napisano: Treść:
sylwia
2008-03-13
Email
Witajcie kochane! Zastanawialam się tak ostatnio, co sądzicie o matkach, rodzicach, którzy nie chća miec więcej dzieci niż jedno? Przeczytałam sobie niedawno artykuł w internecie zatytułowany 'matki - egoistki", a pod artykułem wypowiedziało się wiele matek. Niektóre miały po jednym dziecku inne po dwoje lub troje. Zastanawiam się, jestem egoistką? Chcę dobrze wykształcić swojego synka, chcę poświęcić mu czas wolny, którego mamy w dzisiejszych czasach niewiele. Boję się, że możemy z męzem stracić pracę i co wtedy? A do czego zmierzam i co równiez było poruszone w artykule, to to, że naokoło pada pytanie "KIEDY DRUGIE". Na początku odpowiadalismy z uśmiechem na ustach, teraz jest już pewna konsternacja. Pytania są wręcz natarczywe, żartować już nie mamy siły z tego tematu. Niedługo chyba stanę się agresywna, jak usłysze "ja w twoim wieku to już dwójkę do szkoly prowadzalam", albo "ty to masz leniwą żonę". Czy stykacie się z takim problemem? Co odpowiadacie? Podpowiedzcie coś, bo ja naprawde zaraz będe odpowiadać, aby mi nosa pod koldre nie wkładali :)))
bea1978
2008-03-17
14:23:17
Email
pewnie że nie:))
pinkie
2008-03-17
15:57:42
Email
A ja już miałam wrażenie, ze matki jedynaków teraz chcą nam powiedzieć: mówicie, ze mieć dwójkę jest lepiej, bo macie i nie możecie już tej liczby dzieci zredukować. Właśnie o to chodzi, ze większość z nas chciała mieć kilkoro dzieci zanim one się poczęły. Z planowaniem różnie bywa - ja nie zachodziłam w ciążę przez 8 lat małżeństwa, ale w planach miałam też adopcję, jeżeli nic by z naszych starań nie wyszło. A co to za różnica, czy wątek jest założony tu, czy gdzie indziej? Uważam, ze wypowiadają sie te co chcą i lubią podyskutować. Sama rzadko zaglądam do tego działu, jestem albo na dziale ciążowym, albo na niemowlęcym, albo na ogólnym. Ale ten temat akurat mnie zachęcił do wypowiedzi. Podkreślam jeszcze raz, ze nie mam nic przeciwko temu, żeby jedni mieli jedno dziecko, inni pięcioro, a jeszcze inni byli bezdzietni. Ja żałuje tylko tego, ze wyszłam za mąż z miłości a nie z rozsądku. Gdybym miała bogatego męża, mogłabym urodzić czwórkę dzieci i to byłaby pełnia szczęścia :D
bea1978
2008-03-17
16:09:58
Email
No teraz to temat pójdzie w innym kierunku po Twoim wpisie Pinkie. Czy Ty chcesz powiedzieć, że byłabyś szczęśliwsza wychodząc za kogoś bez uczucia?Wystarczyło by Ci, że masz gromadkę dzieci i kupę kasy do szczęścia?Może coś źle zrozumiałam Pinkie? Kurcze mi by brakowało ciepła ze strony męża! Ja wolę zakładanie rodziny z miłości (nie z obowiązku i rozsądku), a kasa się znajdzie albo i nie, jednak jak jest miłość to z resztą można sobie jakoś poradzić :) Oczywiscie to moje zdanie :)
pinkie
2008-03-17
16:13:40
Email
jeeeeej , to był żart, bea, nie bierz mnie tak dosłownie! Miałam amanta, którego nie kochałam, a który miał możliwości ;D
pinkie
2008-03-17
16:18:34
Email
...czasami tak sobie o nim myślę... Przypomina mi się w takich chwilach jak ta... Ale to nieważne już ;)
bea1978
2008-03-17
16:19:57
Email
aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa to wybacz Pinkie hihi
Julia
2008-03-17
17:08:43
Email
Oj Pinkie dobrze, że żartowałaś, bo mnie zaskoczyłaś tym wpisem ;o) A swoją drogą to człowiek jest taki głupi, `że zawsze teskni za tym, czego nie ma, zamiast cenić to co ma.
Joanna26
2008-03-17
17:11:24
Email
No moim zdaniem jest roznica, gdzie jest watek, bo mamy niemowlaczkowe niesmialo zagladaja do dzialu "dziecko". A z tym wychodzeniem za maz z rozsadku, to cos w tym jest!:))))
Julia
2008-03-17
18:42:07
Email
Joasiu a dlaczego zaglądają nieśmiało? :o)
Joanna26
2008-03-18
10:36:23
Email
Bo to nie ich dzial? Ja sama czasami cos w dzieciecych watkach podczytuje i mialabym ochote cos dopisac, ale mi glupio sie odzwac. Tak samo jest w poszczegolnych dzialach niemowlaczkowych, mamy czerwcowe nie zagladaja do sierpniowych itd., nie wiem, czemu tak sie dzieje - moze glupio sie w wtryniac w jakis zastany uklad. W koncu mamy piszace w jednym watku to jak krag przyjaciolek, dobrze sie znaja, czasami chyba maja wrazenie, ze pisza tylko do siebie nawzajem i choc to jest publiczne forum, to czasami ma sie takie poczucie, ze to, co sie pisze, jest jednak w jakims stopniu poufne. Zaskoczeniem jest, ze ktos zupelnie z zewnatrz sie nagle wtraci i okazuje sie, ze doskonale nas zna, bo podczytuje watek od dawna. Tak jakby podgladal nasze prywatne zycie. Nie macie takiego wrazenia?
Joanna26
2008-03-18
10:38:34
Email
Dlatego ja mam taki pomysl, zeby zalozyc watek "Kafeteria", w ktorym moglyby pisac wszystkie mamy, ktore akurat zagladaja na forum i maja na to ochote, bo np. w ich watku chwilowo wszyscy milcza. Co o tym myslicie, chwycilo by cos takiego? :)
Bea1978
2008-03-18
10:50:59
Email
Masz rację Joasiu z tym podczytywaniem i szokiem jak ktoś z "zewnątrz"wejdzie i coś napisze od siebie. Choć wtedy nikt nie powinien mieć pretensji, bo na początku niemalże każdego wątku, osoba tworząca go pisze, między innymi, że liczą na porady innych na przykład bardziej doświadczonych mam :)A co do "kafeterii" hmm spróbuj :) tak jak pisałaś, często w danym dziale nic się nie dzieje a na takim dla wszystkich będzie można zawsze coś skrobnąć. Może to zbliży te młode mamusie które się nigdzie ni udzielają ze starszymi forumkami itp :)Ja tam jestem za :)
Agata
2008-03-18
11:01:07
Email
Dziewczyny no nie!!!!....Czego Wy się boicie. Piszcie kochane wszędzie tam gdzie macie ochotę....przecież to nie jest zamknięte forum. Ja np. nie mając jeszcze drugiego dziecka wtryniałam się do klubu mam dwójki. I co? I było fajnie.
Ja też się kiedyś zastanawiałam nad tym, że teraz na forum porobiły się grupy typu: majówki, lipcówki itp. itd....i teraz większość dziewczyn siedzi tylko w tych tematach. Kiedyś to forum i to stare (którego już nie ma)...funkcjonowało tak, że jak ktoś miał sprawę to rzucał temat i każdy kto chciał się wypowiadał...teraz jest trochę inaczej. Ja np. rzadko zaglądam w Niemowlakach do innych miesiecy niż grudzień 2007.
A z tą kafeterią to niezły pomysł.
Julia
2008-03-18
11:03:00
Email
Joasiu przypomniało mi się to co napisała Goga w ostatnim poście - że nie mamy inicjatywy i zamykamy się w pewnych wątkach, nie dopuszczając do nich innych mam. Uważam, że to zła tendencja. I faktycznie jest tak jak piszesz, bo ja np. mam odczucie w mamach majowych, że tam nie pasuję, rzadko się tam więc wpisuję, tylko od czasu do czasu wpadam poczytać co u Was, ale nie wszystko zdążę, bo dużo piszecie. A przecież sama jestem mamą czerwcową. Tylko mam wrażenie, że nie za bardzo jestem przez Was lubiana, o co oczywiście nie mam pretensji, możecie mieć takie odczucia wobec mnie, trudno. Ale z drugiej strony ja bym nie miała nic przeciwko temu, żeby inne mamy wpisywały się u nas w dzieciaczkach, w końcu po to jest to forum, nigdzie nie jest napisane, że trzeba się zamknąć w jednym temacie a inne są zakazane, bo ktoś akurat nie ma dwójki dzieci. To nie znaczy, że nie może poradzić w pewnych sprawach. Dlatego uważam, że ten pomysł z kafeterią nie jest trafiony, bo to będzie dalsze brnięcie w to ograniczanie się do zamkniętych tematów. Ale oczywiście Ty zrób jak uważasz, mi absolutnie taki wątek nie będzie przeszkadzał. Tylko sobie myślę, że zamiast tworzenia kolejnego kręgu, może odważmy się pisać w innych tematach i nie reagujmy zdziwieniem, kiedy wpisze się ktoś, kto do tej pory tego nie robił? W końcu chyba taka jest idea forum.
Julia
2008-03-18
11:04:21
Email
No i z Agatą napisałyśmy prawie to samo ;o) Dziewczyny zaglądajcie do nas częściej i wpisujcie się, chyba warto "otworzyć" to forum na nowo.
Agata
2008-03-18
11:13:44
Email
Julia... mówiłam, że z nas to trojaczki...a nie tylko z Kamilą bliźniaczki...hehe:)
bea1978
2008-03-18
11:18:19
Email
Myślę, że więkrzość z nas wie, że w niektóre wątki lepiej się nie wcinać:) bo albo zostanie się nie zauważoną albo wywoła jakąś zwadę niepotrzebnie :) Ja na przykład kiedyś weszłam żeby coś poradzić na majowo-czerwcowe i zostałam całkowicie zignorowana :) Spoko, nie mam żalu. Jednak wydaje mi się, że jeśli któraś ma problem to wtedy otwiera nowy wątek i tam już wszyscy "bezpiecznie" mogą się wpisywać :) a w poszczególne działy lepiej nie wchodzić hihi Zgadzam się ze słowami Gogi i też nie jestem pocieszona takim postepowaniem.
Joanna26
2008-03-18
11:23:33
Email
No widzisz, Jula, mnie nie przeszkadza, jak sie ktos wpisuje w innych watkach, wrecz przeciwinie, ja to lubie, Brakuje mi w moim ulubionym watku, czyli w "majowkach" wpisow "nie-majowek" i tez bym zachecala do "otwarcia forum";), ale samej mi czasami glupio sie gdzies wciac, w jakies zamkniete towarzystwo. A z tym nielubieniem to nie przesadzaj:)) Znasz powiedzenie, ze jeszcze sie taki nie urodzil, co by wszystkim dogodzil? Na forum za duzo jest charakterow, zeby sie wszyscy kochali:)
Julia
2008-03-18
12:22:11
Email
Asiu zgadzam się Tobą. Ja się tym nie przejmuję, może przesadzam...czasem się tam wpisuję. Faktem jest też to co pisze Bea, że same wiemy, że w pewne wątki lepiej nie wchodzić. Ja też bym się ucieszyła, gdyby więcej osób wpisywało się w "nasze" wątki, byłoby ciekawiej, bo takie forum, jak opisuje Agata, funkcjonujące na zasadzie że każdy się wpisuje gdzie chce i ma coś do powiedzenia było fajniejsze. Nie czujecie, że ostatnio zrobiło się tu jakoś ciasno, jakieś takie ograniczone to wszystko? Każda się pewnie boi wpisywać tam, gdzie niby nie przynależy, bo a nuż zostanie oskarżona o wtrącanie się itp., szkoda mi szczerze mówiąc, że tak jest, ale to niestety efekt ostatnich kilku kłótni. Mam wrażenie, że coraz bardziej przewrażliwione jesteśmy. Joasiu pomysł z kafeterią jest ok, tylko ja bym była za tym, żeby całe forum stało się tą kafeterią ;o) Fajniej by było wtedy, no nie? :o))
kyja
2008-03-18
20:42:39
Email
ja właśnie prze te ignorowanie coraz bardziej się ograniczam z wpisywaniem, ba, po ostatnich akcjach na forum obawiam sie,że jeszcze spadnie mi na głowę kubeł zimnej wody, tak więc "wyciszam się" na forum. Dlatego tez rzadko wklejam fotki Misia i raczej zrezygnuję z tego, zresztą Misiek już jest za spory i "opatrzony" na forum,żeby jeszcze ktoś mu generować jakikolwiek komentarz, taka jest kolej rzeczy...
sylwia
2008-03-18
21:53:07
Email
Kyja ! ja mam dokładnie takie samo zdanie jak ty. Wiecie dziewczęta czasem moglabym coś poradzić, napisac, ale jak wpadnę na forum i widzę takie długie wątki, to nie wiem, czy nawet jak tam się doczytam do 500 strony, to czy będę mile widziana. Buziaczki przedświąteczne:)
Agata
2008-03-20
09:42:23
Email
Kyja - Ty to sobie uważaj!!! Ino mi spróbuj fotek mojego zięcia nie wklejać!! Co Ty sobie myślisz, że my nie chcemy Misiutka oglądać jak rośnie, jak się zmienia. Ja zawsze z przyjemnością oglądam wasze dzieciaczki. Buziaczki
Kamila
2008-03-20
10:34:48
Email
Tęsknię za tamtymi czasami, gdy wszystkie kobietki się udzielały.. właśnie Kyja, Sylwia, Aga, Iśka, Ewa25... wiele ich było.. Kyja, Sylwia, nie rozumiem czemu nie wklejacie fotek swoich chłopaków, nie mówię tutaj, żebyście codziennie coś wrzucały, ale choćby raz na jakiś czas.. Wasze maluchy są tutaj tak długo, przyzwyczaiłyśmy się do nich, polubiłyśmy.. i wcale nie są za duzi na odwiedzanie tego forum :) czytałam Waszą dyskusję i powiem Wam, że widać na forum podział, ale mnie to nie martwi :) ja wpisuję się tam gdzie chcę :) naprawdę, uwierzcie, nie mam nic przeciwko temu, żeby inne kobietki wpisywały się do "naszych" topików! Naprawdę!!! Jest tutaj tyle wspaniałych kobiet, dzieci.. szkoda zamykać się w jednym wątku, np. w dziale niemowlęcym.. zapraszamy :)
Strona 4 - poprzednia, 1, 2, 3, 4, 5, następna

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum