szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Dziecko (wychowanie, zabawy, rozwój, dieta, przedszkola, itp)
temat - nocnik


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 7 - poprzednia, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, następna
Napisano: Treść:
Justa
2006-03-13
Email
dziewczyny, podzielcie sie swoimi doswiadczeniami, jak nauczyłyście swoje pociechy siadania i załatwiania sie na nocniku?moja Martynka(13-miesięcy) krzyczy jak ją sadzam na pare sekund na nocnik. próbowałam już jak miała 10miesiecy i było to samo. nie wiem czy np. grajacy nocnik by coś zmienił..?
bea1978
2009-05-04
08:49:17
Email
Pewnie i mają rację, jednak kiedy ten czas minie...trzeba poczekać aż dziecko zacznie rozumieć kiedy się chce siusiu i kiedy one lecą :)
bea1978
2009-05-04
08:50:54
Email
A że trzeba dać się zasiusiać to oczywiście się zgodzę w 100% :) Dopóki mały latał w pieluchach i go wysadzałam - nie było postępów, dopiero jak puściłam go w majtach zaczęło się udawać :)
kasiarys7
2009-05-13
11:02:50
Email
HURA HURA HURA ... Hubi od wczoraj robi do nocnika psi,psi i qpe ... Mam nadzieje ze teraz to z górki juz pójdzie.Chetnie siada na nocnik ale tylko jak psi chce na qpe go wysadzam i raz sie uda a raz nie (wczoraj jedną znalazłam w nogawce).Chyba mu sie podoba nocnikowanie to piszczy jak mu zagra melodyjka i każe sobie bic brawo ... Oby tylko nie zapeszyć (to wkońcu drugi dzień z nocnikiem)
bea1978
2009-05-13
19:47:23
Email
No to gratuluję, oby mu juz tak zostało :) A co do grającego nocniczka, to lepiej zaopatrz się w zwykły, bo w nocy chyba nie chcesz rozbudzać małego jak wstanie na siusiu hihi
ciekawa
2009-05-14
13:30:26
Email
Ha ha super gratulacje!!!! No nam sie ostatnio żadne wypadki nie zdążają. Kupka na nocniczek i siusiu-skubana jak nie chce spać to siku jest co chwila;)
kasiarys7
2009-05-15
07:07:36
Email
HEHEH no tak nie pomyślałam o nocy ... ale mamy zapas nocników.Hubi jeszcze śpi w pampku i na dwór tez wychodzi.Poczekam jak troche cieplej się zrobi i wtedy pójdziemy na całość.Teraz tylko po domu w majteczkach biega.Jestem dobrej myśli...Ciekawa hehe No prosze jak Nastusi spodobało sie siusianie .
Brawa dla wszystkich maluchów.
kasiarys7
2009-06-04
14:37:19
Email
Ogłaszam wszem i owbec że pieluchy mamy tylko do spania.JUPI JUPI JUPI !!!!! Błyskawiczny kurs robienia na nocnik ... (nie wspomne ile wczesniej się nagadałam ) no ale teraz to juz tylko głowa w górze i brawa za nowe umiejetności.Kamila a jak Kondziu ? nadal w pampku ? A może jednak bez ... Aha po spaniu Hubi woła psi psi i biegnie na nocnik.Czyli pampek w wiekszości sytuacji jest suchy.Mamy mega zapas pampersów (SZOK) ... teraz juz nie patrze na promo w gazecie gdzie tańsze pampki ale patrze na cudne majtaski dla chłopców.(cherokee).Pozdrowionka dla wszystkich .
bea1978
2009-06-04
15:07:41
Email
Gratulacje!!!! Oby i nocne pampki wam już też odeszły na dobre :)) A co do ulotek reklamowych, to ja kochana do dzisiaj jak widzę promocje pampersiaków, to prawie biegne kupować haha Zapasy z domku oddaliśmy znajomym więc nic nam nie zalega :))Jak to fajnie jest kupować majtochy nie ?:)
FK
2009-06-05
11:58:54
Email
Rety jak ja Wam zazdroszczę. U nas ciągle zdarzają się wpadki i to często niestety. Teraz Krzyś jest z moimi rodzicami nad morzem. Często się zasikuje i nie chce chodzic do ubikacji. Może to dlatego, że tęskni... Zobaczymy. Jutro wracają. Pozdrowienia i gratulacje.
Joanna26
2009-06-06
16:57:43
Email
Musze sie z Wami podzielic czyms smiesznym - dla mnie przynajmniej. Od jakiegos czasu wszedzie podrozujemy z nocnikiem, tydzien temu bylismy na basenie, takim najzwyklejszym doroslym i tam oczywiscie nocnik tez nam towarzyszyl. Mialam czuja stawiajac go blisko brzegu basenu - moje dziecko w pewnym momencie zazadalo siusiu. Nie zrobila do wody, co wydawaloby mi sie naturalnym odruchem u dwuletniego dziecka, tylko z moja pomoca wyszla z basenu i zrobila siusiu do nocnika. Usmialam sie, ale i dumna jestem:)
ciekawa
2009-06-08
14:08:00
Email
Super-Joasiu moja po wyjsciu z kapieli woła siusiu:)
kaprysna
2009-06-10
23:19:41
Email
U nas okres przejsciowy trwal kilka dni, potem przez tydzien zdarzaly sie wpadki szczegolnie na spacerku ale teraz w razie koniecznosci wola na trawke i jakos sobie z tym radzimy. Mam nadzieje, ze Emilia nie wroci do pieluch jak urodzi sie drugie dziecko :-/. Chcialam Was jednak zapytac o cos innego: Mianowicie: jak/kiedy zrobic przejscie z nocnika na sedes. Probowalam ja sadzac (mamy miekka nakladke), ale chyba dziura wydaje sie jej za duza i boi sie, nie moze swobodnie ukokosic sie jak na nocniku, wiec zaprzestalam. Nocnika jednak nie moge wszedzie ze soba tachac a poza domem jestesmy bardzo czesto (mieszkanie, brak ogrodu etc. wiec spacerki wymuszone) :-(
bea1978
2009-06-11
18:25:19
Email
Kaprysna a masz nakładkę z uchwytami do rączek??My taką mamy i mały siada stabilnie na niej,otwór jest normalny, na pewno nie da się wpaść do środka, nie ma ryzyka że spadnie (no chyba, że do przodu jak by się mocno wyginał :)) ale i tak rzadko z niej korzystamy.Mały woli załatwiać swoje potrzeby na nocniczek. My nie mamy problemu z załatwianiem w innych domach, sadzam małego i trzymam pod paszkami, tak żeby czuł się bezpiecznie - załatwia się bez problemu. Na dworku siusiu na trawkę na stojąco, więc też się nie martwię, gorzej jak by się miała pojawić kupka na dworku, hmmmm nie wiem jak by to wygladało :)) Teraz noszę się z zamiarem kupna podnóżka, żeby mały mógł sam iść do toalety, sam usiąść i się załatwić - to będzie nowość dla niego, więc mam nadzieję, że to go skusi do załatwiania się już tylko na dorosły kibelek :))
kaprysna
2009-06-14
14:15:35
Email
Mamy taka podobna troche do kola ratunkowego :-). Dziura nie jest duza i nie da rady wpasc do sedesu, ale moze mimo wszystko jest za duza dla Emi. NIe widzialam nakladek z uchwytami, jedynie takie jak na zalaczonym zdjeciu, ale ten wydaje mi sie niepraktyczny

kaprysna
2009-06-14
14:33:02
Email
Moze teraz sie zalaczy

bea1978
2009-06-14
14:37:40
Email
a zobacz na tą, my mamy inna grubszą i wogóle fajniejszą ale nigdzie nie mogę znaleźć podobnej.
http://www.allegro.pl/item660547399_miekka_nakladka_na_sedes_the_first_years.html
kaprysna
2009-06-17
23:35:38
Email
U nas katastrofa! Po 1,5 miesiacu samodzielnego robienia na nocnik Emilia zapomina (chyba) o wolaniu siku! Wczoraj mielismy trzykrotna ewakuacje z placu zabaw (na szczescie spod bloku). Dzis zrobila z 7 razy, jakby nie czula ze zaraz musi biec na nocnik, tylko jak juz zaczyna leciec panicznie placze. Dla niej to tez katastrofa. Nigdy na nia nie krzyczalam jak mialysmy wpadke. O pieluszce nie chce slyszec (choc nie chcialabym do nich wracac), ale cos po kosciach czuje, ze dzis w nocy bedzie powodz. Skad taka nagla zmiana frontu? Troche sie tym martwie :-(
kaprysna
2009-06-19
20:58:55
Email
Nie mialyscie "naszych" doswiadczen?
bea1978
2009-06-19
21:44:03
Email
Hmmm u nas były wpadki ale nocne tylko, w dzień też się zdarzały ale mimo wszystko więcej było trafień w nocnik, niż w majty. Nie wiem co Ci doradzić, można tylko gdybać że może to na tle nerwowym, może podziębiona mała jest, może...?? Wracać do pieluszek nie ma sensu, szkoda marnować pracy i Twojej i małej. Może przypominaj jej co jakiś czas, że trzeba siusiu zrobić, pytaj od czasu do czasu czy nie chce siusiu albo po prostu wysadzaj ją co godzinę na przykład, w sumie to musicie chyba robić tak jak zaczynałyście na początku nocnikowania...
kaprysna
2009-06-21
14:21:34
Email
Tez myslalm, ze moze podziebiona, albo sie denerwuje... Ale nie mamy jakis specjalnych stresow obecnie. Po fatalnych 2 dniach wysadzalam ja przez 2 noce kolo polnocy i na spiaco zrobila. Wiec nie bylo powodzi nocnej. Rano sama zawolala. Chyba czuje sama, ze z tym siku to cos nie tak, bo strasznie sie denerwuje jak ja chce wysadzic, albo pytam, czy sie jej nie chce krzyczy NIE a czasami nawet nocnikiem rzuca :-/ a za chwile robi w majty :-/ Teraz to w ogole ma faze nie na prawie wszystko, czasami juz cierpliwosc trace i brakuje mi pomyslow jak odwrocic jej uwage. Moze wszystko zbieglo sie w czasie a na poczatku za gladko nam poszlo?
ciekawa
2009-06-23
10:42:01
Email
Nie przejmuj sie i u nas zdarzaja sie dni ze nic tylko wmajty-żadko ale są. Ja sama miałam nawrót robienia w majty w wieku 3 lat:) To wszytsko normalne-nie zmuszaj jej zeby sie nie zrazila to zaraz przejdzie. to pewnie objaw buntu.
kasiarys7
2009-07-20
12:44:03
Email
kapryśna i jak u was ? mam nadzieje ze że nie ma wpadek.My juz robimy na kibelek.Nie ma wpadek.Zawsze woła.Z chęcią kupuje Hubertowi nowej majtaski.Na dworzu jak woła to jedyna pozycja to "na dziewczynke" ale myśle ze nauczy się na stojaka.W żłobku tez juz woła i nie zakładaja mu pampka.Wie ze przed spaniem robimy siku ... W nocy śpi w majteczkach.Nie chce pieluchy.Mamy rozłozona cerate pod prześcieradłam-na wszelki wypadek.Poki co to woła ...Jestem happy.
ciekawa
2009-07-20
17:07:05
Email
no to wielkie gratulacje!!!! Nasza też już woła od dawna a na noc jak zaśnie zakładam pampersa na wszelki wypadek bo jak dyzo pije to potrafi siusiać. gdyby miała własny pokój i łozko pewnie spała by na podkładzie.
Kamila
2009-07-25
18:11:54
Email
Hello! Dziewczyny i ja muszę się pochwalić, że Kondzio już od ok 2 tyg nie robi w pieluchy! Tak się cieszę, że w końcu załapał :) na noc jeszcze zakładamy, ale w ciągu dnia gdy zdarzy mu się drzemka (bez pieluchy) nie siusia... to może i nocny lekko wyrzuci :) pozdrawiamy!
kasiarys7
2009-07-28
07:37:34
Email
Brawo dla Nastki i Kondzia ... ale mamy mądre dzieciaczki :) Ja czasem tez załoze na noc pampka zalezy jak mi sie przypomni.Ostatnio Hubi zrobił w nocy siku że podkład pod przescieradłem pływał.Aha i robimy siku na stojaka !!!
kaprysna
2009-07-29
14:34:21
Email
U nas ogolnie dobrze. Zdarzaja sie jednorazowe wpadki, jak Emilia nie zdazy zdjac gatkow (bo nie pozwala nikomu tego robic) lub jest tak zajeta zabawa, ze zapomina zawolac, ale to pojedyncze i rzadkie przypadki. Daje jej spokoj, jak zrobi w majty to zrobi, tylko dla niej tragedia jak sie to na placu zabaw zdarzy, (nie biore ze soba zmiany) bo trzeba do domku wracac. W wannie zawsze wola, na basenie wola (nie robi do wody z czego jestem dumna). ALe czuje po kosciach, ze jak sie drugie dziecie urodzi to bedzie chciala znowu pieluche. Juz teraz jest strasznie "mamusina", nie mam zadnej wolnej chwili dla siebie, ciezko ugotowac obiad i ogarnac mieszkanie, bo zaraz przeszkadza, chce sie bawic i trzyma sie mnie za nogawke, wiec jak mamusia bedzie musiala zajac sie dzidziusiem a nie nia chyba bedzie tragedia :-(. Oj ciezkie czasy nastaly (faza nie) i przyjda :-( :-) pozdrawiamy
ania1607
2009-11-19
10:27:48
Email
Witam! Proszę o pomoc. Mam 2,5letniego synka Antosia. Od dłuższego czasu uczę go korzystania z nocnika. Niestety narazie nie widzę żadnych efektów. Wie, że na nocnik robi się siku i jak zrobi siku czy kupę w majtki albo w pampersa powie to. Czyli po jego zachowaniu stwierdziłam ze rozumie wszystko. Po spaniu ma suchego pampersa. Ale kiedy sadzam go na nocnik może siedzieć nawet i godzinę i nie ma żadnych efektów, natomiast jak wstanie zaraz zrobi. Ostatnio jak można powiedzieć, że cały czas chodziłam za nim i bardzo pilnowałam to powstrzymywał się całe popołudnie (tak myślę, ponieważ dość dużo pił). Natomiast jak założyłam mu, pampersa to zaraz zrobił siku. Proszę o pomoc, co mam zrobić? Czy nie jest jeszcze gotowy na naukę czy gdzieś po drodze popełniliśmy błąd. Pozdrawiam
pinkie
2009-11-20
10:40:03
Email
Moja córeczka zrobi siusi do nocnika - jezeli ja jednocześnie robie na sedesie :) Możesz też tego spróbowac. I wodę puść z kranu
agnieszka_z
2009-11-22
17:52:52
Email
U nas z kolei (chlopcy tez po 2,5 roku) caly dzien lataja bez pieluch i wszystko jest ok poki ich wysadzam co pol godziny, natomiast sami zupelnie sie nie kwapia zeby zawolac (kupke czasami), zleja sie w majtki i dopiero mowia ze zrobili. Nie wiem czemu tak sie dzieje, choc widze ze teraz to raczej popuszcza troche i mowia, wtedy reszta laduje w nocniku. Niedlugo minie miesiac jak tak latam i ich ciagle wysadzam a przy dwojce to strasznie meczace...
Strona 7 - poprzednia, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, następna

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum